smal n/v) "Niet verbaasd als we bovenaan eindigen" Handbalsters moeten hun vertrouwen terugkrijgen Handbaltrainer Piet Diemei wil van begin tot eind scherpte in ploeg 'Het gaat erom wie iet langste inzet van blijven tonen" HANDBAL HANDBAL "We zijn te klein voor het tafellaken en te groot voor het servet" Straks gaat ze alleen oversteken. PAGINA 8 WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1992 SOESTER COURANT/SPORTBIJLAGE PAGINA 9 n kunnen worden. Maar Foto: Con Mönnich. Der 1952 maar, Alliance, Be Fair, 1IC, Huizen, Kameleon, est, Voordaan. Hugen mers, Arjen Buys, David gerhekken (jeugd), Peter an de Klink, Hilco Krook, iel Moonen, Wouter van n Ros, Laurens Ros, Kas- iningen (gestopt), Alexan- ddenmoot te eindigen of ode streep te blijven. In sit voldoende. Het was en doeling om serieus te werk ;t heel jammer dat we zon- »at is natuurlijk geen leuk stein vertrok alleen keep- die haar studie voorrang tvergekomen van de jeugd. en-jarige doelvrouw zal de n duchten van Petra Lam- n bij SCHS tussen de palen de selectie intakt. Behalve rin onder anderen strafcor- nie van der Spoel en Ingrid :end staat een straffe man- in. En dat bij dameshockey. ember 1952 eg door groen ilkmaar, Alliance, FIT, Gooi" eleon, Leiden, Randwijck, Strawberries, Voordaan koné, Mirjam van Asch, Joan laverman, Petra Lambert, El- ine van der Meer, Marieke lis, Yessica Smit, Stefanie van Stavenuiter, Valerie Verrneu- rnk (gestopt) In Soest is topsport een groot woord. Burgemeester Hans de Widt hoeft geen risico wedstrijden te verbieden of op de eerste te rij te zitten als een nationaal team tegen een ander land oefent. Toch is Soest niet geheel ontbloot van sport op niveau. De dames van Stam/SoVoCo ballen in de eerste divisie en de heren van Smeeing/BDC doen dat ook. De knusse deBunt is meestal goed gevuld op za terdagmiddag, maar de aanhang van de handballers laat het zondag middag meestal afweten. Onbegrijpelijk, want het op techniek gestoelde spel van Smeeing/BDC is meestal het aanzien waard. Bovendien draaien de handballers alweer drie seizoen in de top mee van de eerste divisie. Een jaar of vier geleden besloot het bestuur te stoppen met het heffen van een toegangs prijs. Dit in de ijdele hoop dat sporthal Beukendal zou volstromen bij thuis wedstrijden. Dit keer zijn er geen middelen voorhanden. Hoewel, Piet Diemei wil nog attractiever handbal. 'Je zult niet verbaasd moeten zijn als we bovenaan eindigen." De uitspraak komt uil de mond vart Piet Diemei, trainer/ :oach van de heren van Smeeing/BDC, die aan de vooravond staan van hun zo veelste jaar in de eerste divisie. Diemei relativeert direct de gewaagde woorden: 'Maar je kunt met dit team natuurlijk liet promoveren." De basis is te smal om in de eredivisie te spe en. Dan komt er toch meer capaciteit bij kij- :en. Bij ons houdt het dan bij één of twee spe- ers op. Aijan Roest zal de capaciteit hebben en als ik verder kijk, zal Arnold Vroege het ook lebben." det die laatste is direct de nieuwe speler van Smeeing/BDC genoemd. Vroege komt van Sparta'75, sinds jaar en dag tegenstander van ie Soester handballers. In verband met zijn 'erhuizing van Groningen naar Soesterberg neldde Vroege zich bij Smeeing/BDC aan. De loorderling vormt een welkome aanvulling an de selectie, waar cirkelspeler Peter Stoe- enga vanwege zijn werk uitstapte. 'We zijn te klein voor het tafellaken en te groot voor het servet. In de eredivisie moet je mini- naai vier keer per week trainen, anders red je iet niet. Ik stel de jongens verplicht twee keer ier week te trainen. Op dinsdag lopen we en dan kan iedereen komen of wegblijven." 3e kantjes ervan aflopen is iets wat Diemei ver afschuwt. In het afgelopen seizoen liet zijn iloeg onnodig punten liggen, vindt de trainer. Een herhaling moet worden voorkomen. "Ik vind datje maximaal moet presteren. Als ik de teams bekijk, tegen wie we moeten spelen, kun- nen we eerste worden. Je zult een beetje extra moeten geven. Veel ploegen hangen tegen el kaar aan. Het gaat erom wie het langste inzet toont. Ik denk dat het tussen Volendam en Smeeing/BDC zal gaan. Natuurlijk moet dat een uitdaging voor de jongens zijn. Daar zal ik ze ook nog over aanspreken." Diemei probeerde in de afgelopen maanden vergeefs de selectie te verbreden. Vijf spelers van het Utrechtse HMS/Achilles zouden naar Soest komen. Zouden. "De rust in die vereni ging is kennelijk teruggekeerd. Ik ben nog steeds op zoek naar een keeper. Er zit een kans je in dat hij nog komt", doelt Diemei op de po sitie van sluitpost. Na het tussentijdse vertrek van Mare Vermaak beschikt de eerste divisio nist alleen over Edwin Zoetelief als doelverde- diger. Die plaats is derhalve onvoldoende be zet. Op de cirkel gaat Diemei het proberen met Charles van Zetten en André van de Hoef. De laatste is hersteld van een ernstige rugblessure. Of Michel van den Hoven elke keer oproep baar is voor de linker hoekpositie, is nog de vraag. Diemei: "Vorig jaar wilde hij al gas te rugnemen. Dat kan ik best begrijpen. We heb ben toen van tevoren afgesproken dat hij zou meedoen als er blessures waren. Die vent heeft de capaciteit voor het eerste. Het zou voor Smeeing/BDC doodzonde zijn als hij bij zijn standpunt blijft om te stoppen. Ik heb hem ech ter al wel op de training gezien." Geen vraagtekens hoeft Diemel te plaatsen achter de namen van Aijan en Michel Roest, zoon Jos, Guus Tourné, Willem Steenbakkers, Edwin Zoetelief en 'good-old' Cleem Dieniers die eind vorig seizoen voor de 23ste keer in zijn carrière een punt achter handbal zette. "Hij heeft nog geen training overgeslagen en is zo fa natiek als de hel", rapporteert Diemel. Over Patrick van Gardingen die vorig seizoen debu teerde: "Als hij twee keer per week blijft trai- Ruim drie weken voor de start van de eldcompetitie hebben de dames van Smeeing/BDC een nieuwe trainer gekre un. Het is Hans Schwarz uit Utrecht, een oude1 rot in het vak. Hij krijgt een gezel schap van ervaren en jonge speelsters on der zijn hoede. ^iet minder dan vijf junioren werden aan de se- ectie toegevoegd. Daartegenover staat de rou- ine die Ria van Duuren en Barry Peters in huis lebben. Beide dames trainen met de groep mee zullen alleen in wedstrijdverband uitkomen ds de nood aan de man is. Vanuit de jeugd kwamen Remie Brouwer, Ka- in van Dorrestijn, Ilona van der Grift, Martine s'an de Linden en Marja Stavast over. Daar- *aast staan, aldus Bert Smeeing, twee speel- ters van een andere club op de nominatie het >hirt van Smeeing/BDC over de schouders rekken. )e dames van Smeeing/BDC hebben een noeilijk seizoen achter de rug. Nadat een aan- al speelsters was gestopt, werd het team twee- naai geconfronteerd met degradatie. Op het rid en in de zaal kon Smeeing/BDC, ondanks oedbedoelde pogingen, geen vuist maken. Teel ruime nederlagen waren het gevolg. In de ^aalcompetitie werd afscheid genomen van het livisieniveau, waarop de ploeg jarenlang ac teerde. Langzaam maar zeker zakte Smeeing/BDC van de eerste divisie naar de tweede divisie, naar de derde divisie en nu uit eindelijk naar de eerste klasse. Die val moet een halt worden toegeroepen. Smeeing: "Wij hebben gezegd dat we moeten consolideren en zorgen dat ze weer vertrouwen in elkaar krijgen, zodat er uiteindelijk een goed team staat. We hebben een jaar liggen zwem men. We hoeven nu niet over een kampioen schap te gaan praten. De speelsters zitten qua sterkte kort op elkaar. Schwarz' handen begon nen al te jeuken toen hij de eerste training zag. We moeten eerst maar een eens plezier gaan beleven in dit seizoen." Op 6 september start de veldcompetitie voor Smeeing/BDC. In de openlucht mag Smeeing/BDC nog uitkomen op (derde) divi sieniveau. Tegenstanders zijn UDSV, Nijenro- des, Kwiek, Aristos, Monnickendam en TOG. Na de eerste competitiehelft gaan de dames eind oktober de zaal in. Naam: Smeeing/BDC Opgericht: 1 augustus 1950 Terrein: Henriëtte Blaekweg Sporthal: Beukendal Clubkleuren: geel, blauw Derde Divisie D (veld): Aristos, Kwiek, Mon nickendam, Nijenrodes, Smeeing/BDC, TOG, UDSV Trainer: Hans Schwartz Selectie: Karin Beemer, Remie Brouwer (jeugd), Karin van Dorrestijn (jeugd), Ilona van der Grift (jeugd), Martine van de Linden (jeugd), Sherida Louz, Gisela Post, Helma Roest, Annemiek de Ruygt, Marja Stavast (jeugd), Petra Voskuilen, Judith Wiegers, Ria van Duuren (reserve), Barry Peters (reserve) Piet Diemel heeft er een hekel aan als de kantjes ervan af worden gelopen. "Vorig jaar hebben we onnodig punten laten liggen. Ju zult een beetje extra moeten geven. Veel ploegen hangen tegen el- kaar aan.Foto.- Goos van der Wilt. nen, zit hij gewoon in de selectie. Maar weet je wat de ellende is. Die andere jongens uit het tweede zie je gewoon niet. Dat is de droefenis. Vorig jaar heb ik geprobeerd die jongens erbij te betrekken. Ze worden niet achtergesteld. Als ze komen trainen, horen ze er gewoon bij. Als ze goed spelen, spelen ze bij mij. Ik stel al leen het sterkste team op. Maar ze nemen de moeite niet. Ze hebben de ambitie niet. De vrij dagavond is hun heilig. Dat noem ik gemak zucht." Die eigenschap bespeurt Diemel ook wel eens bij sommige van zijn spelers. "Er lopen nogal wat eigenzinnige spelers. Dat is voor mij pro blematisch. Ik weet gewoon zeker dat een aan tal knapen het niet kan laten op zaterdagavond te gaan stappen. Om elf uur zou het dan mooi geweest moeten zijn. Dan moetje zorgen datje in een behoorlijke conditie in je nest ligt. Maar ik ga geen politieagent spelen." Smeeing/BDC verspeelde in het afgelopen sei zoen soms onnodig punten. Diemel is ervan overtuigd dat de club minimaal bij de top drie thuishoort en sluit de bovenste plaats aller minst uit. "Ze hebben op het laatste moment punten laten liggen. Het was zonder meer mo gelijk geweest in de top drie te eindigen. Ja, het is mijn taak om te voorkomen dat dat weer ge beurt. Maar we zullen ook nog wel met elkaar praten." Smeeing/BDC start de competitie op zondag 27 september met een thuiswedstrijd tegen UDSV. De ontmoeting met de Utrechters vindt, zover nu bekend, plaats in sporthal Aqua Indoor. De overige thuiswedstrijden worden, zoals gewoonlijk, in Beukendal afgewerkt. Daarbij zal Smeeing/BDC een aantal nieuwe clubs ontvangen. Ookmeer/Sloterplas Combi natie (OSC) degradeerde uit de eredivisie. In plaats van het tweede team van Aalsmeer zijn de Soesters ingedeeld met Aalsmeer 3 en uit Haarlem komt De Blinkert De Gazellen uit Doetinchem en Actief uit Paterswolde zijn eveneens onbekend. Kampioen Swift/Arnhem promoveerde, V en K degradeerde en AAC werd in de eerste divi sie zuid geplaatst. Bekende gezichten worden gevormd door de handballers van VolendanL UDSV 2, Sparta'75, Jahn'II, De Griffioen en E&O 2. Wat Diemel betreft kunnen de tegenstanders hun borst natmaken voor de confrontaties met Smeeing/BDC. "Het publiek kan wat ver wachten. We zijn van plan goede wedstrijden te spelen." VVotxl nu lid. Bel: 06-8842 Veilig Verkeer [Nederland, «x»k ii Naam: Smeeing/BDC Opgericht: 1 augustus 1950 Terrein: Henriëtte Blaekweg Sporthal: Beukendal Clubkleuren: geel, blauw Eerste Divisie A: Aalsmeer 3, Actief, De Blin kert, E&O 2, De Gazellen, De Griffioen, Jahn II, OSC, Smeeing/BDC, Sparta'75, UDSV, Volendam Trainer: Piet Diemel Selectie: Jos Diemel, Cleem Diemers, Patrick van Gardingen, André van de Hoef, Michel van den Hoven, Arjan Roest, Michel Roest, Willem Steenbakkers, Guus Tourné, Arnold Vroege (Sparta'75), Edwin Zoetelief, Charles van Zetten Weg: Peter Stoelenga (gestopt)

Soester Courant | 1992 | | pagina 1