LAATSE RONDE UITVERKOOP ZOMERKOLLEKTIE 50 tot 70% korting gratis En dit zijn de knallers van deze week: 198 f Medezeggenschapsraden zijn boos Politie ontruimt bomvolle Gildetent 3 Ben van Schalkwijk nieuwe koning pp| Soester zit vast na bekentenis 21 inbraken Unox Bifiworst Gekookte paardeworst Rundergehakt Uw eigen *",S De Ster damesmode De Ster kindermode Hil-ton herenmode 8 \JCM7>G>//6>n 2e afdruk ■mmi 'Onrust bij ouders, kinderen en personeel over bericht fusie' èiêiÈïfe Concert De Havenzangers onderbroken: 1.800 man in de modder 3 Actueel 5 Actueel 11 Cultuur 13 Sport Dief van gouden ketting opgepakt 'Eén pak kaas en drie tomaten' Soester gewond na botsing met auto op Ossendamweg Gilde past wedstrijd aan in verband met regen Vast goed i yi Vi .u i Voor een gratis abonnement op de wekelijkse woninggids. CH De YT Ail AGFA TOPFOTO-kwaiiteit, 10 X 15 cm., glans of mat. C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 -15724 VOORDEELMARKT 5 stuks 500 gr. per stuk Lamswol-aanbieding 2 voor 99,95 PETERS Makelaars HET VLEESCENTRUM Wilt u uw huis verkopen? HS Hendrik Smit WASIEL STEITNER 0 T 0 H 0 "Wij willen nadrukkelijk melden dat de huidige situatie tot 1996 onge wijzigd blijft. Tot die tijd geeft de regering garanties, die een goede voor bereiding van fusies mogelijk maken." Dat hebben de medezeggen schapsraden (MR) van De Schakel en de Regentuuter gistermiddag in een persbijeenkomst naar voren gebracht. Ze willen daarmee de onrust onder ouders, kinderen en personeel van beide basisscholen wegnemen. Die onrust is veroorzaakt doordat het college vorige week, tegen de af spraken in, een persbericht deed uitgaan, waarin ze het besluit uitvaar digt dat De Schakel en De Regentuuter moeten fuseren. Volgens de MR's heeft de gemeente daarmee de afspraken aan haar laars gelapt. Het gemeentebestuur, de direc ties van de basisscholen en de MR's wa ren overeengekomen dat naar buiten toe geen mededelingen zouden worden gedaan over de onderhandelingen over het samengaan van scholen. Pas als er een concreet voorstel zou zijn, zouden eerst de betrokkenen worden ingelicht, voordat het voorstel in de publiciteit zou worden gebracht. "Er is sprake van een besluitvormings traject over fusies tussen openbare scholen in Soest. Hierover zijn echter nog geen beslissingen genomen. Om nu al te melden dat deze fusie nagenoeg vast staat, is op z'n zachtst gezegd pre matuur. Het zou heel goed mogelijk zijn dat in een later stadium vooreen andere oplossing wordt gekozen", aldus de MR's. Op dit moment staat bovendien nog niet vast voor welke schoolvorm wordt gekozen. In de tot dusver gevoerde dis cussie zijn diverse alternatieven aange kaart. "Je kunt een kind niet van de ene op de andere dag een andere school vorm voorschotelen", zegt voorzitter Ronald Meesters van de MR van Dé Schakel. Dat het gemeentebestuur de pers heeft ingelicht over zaken waarvan perso neel, ouders en de leden van de MR's nog niets wisten, heeft bij de betrokke nen verwarring, onzekerheid, onge rustheid en kwaadheid gezaaid. "De ouders weten niet waar ze aan toe zijn. Ze hebben voor een bepaald schoolty pe gekozen en zijn nu onzeker over wat er gaat gebeuren. Het personeel is on zeker over de toekomst. Denk aan mo gelijk ontslag, veranderde schooltypes, andere schoolteams. De MR's voelen zich nutteloos en aan de kant gezet. Te meer daar een herhaling van het alge meen overleg door de wethouder is af gezegd. We voelen ons als burgers van een democratisch land in ons recht aan getast. De gemeente doet een poging een wettelijk overlegorgaan als de MR terzijde te schuiven met het excuus dat het persbericht een interne fout was. Saillant detail is dat wethouder Swin- kels recentelijk een beleidsstuk heeft geproduceerd, waarin onder andere de samenwerking tussen mensen wordt behandeld. Vallen wethouders hier misschien niet onder?" 'Niets beslist' De MR's willen voorkomen dat ouders, kinderen en personeel onnodig onge rust zijn of raken. "Er is nog niets be slist", herhaalt Meesters. "Het team van De Schakel staat voor onderwijs op kwalitatief hoog niveau. Het vertrou wen van de ouders blijkt uit het feit dat ook kinderen uit andere wijken voor De Schakel kiezen. Ongerustheid met be trekking tot de kwaliteit van het onder wijs is dan ook niet nodig. Hiervoor staat het team van De Schakel garant." De overheid wil dat alle basisscholen met minder dan 134 kinderen worden gesloten of gaan fuseren. De Schakel en De Regentuuter zitten beide onder die grens. Daarom heeft de gemeente enige tijd geleden als bestuur van de openbare scholeahet overleg met de schooldirec ties opgestart. In een later stadium zijn de medezeggenschapsraden om hun Wethouder Mieke Swinkels: kritiek van medezeggenschapsraden. mening gevraagd. Volgens de MR's is op een groot aantal punten nog steeds sprake van een meningsverschil. "Dat het overleg niet openbaar was, was terecht gezien de gevoeligheid van het onderwerp. Herhaaldelijk is afge sproken een en ander buiten de publici teit te houden. Wie schetst onze verba zing dat de gemeente, zonder ons in te lichten, plotseling een persbericht doet uitgaan?" Belang De MR's van De Schakel en De Regen tuuter twijfelen aan het belang dat wet houder Swinkels aan onderwijs hecht. "In raadsvergaderingen en commissies komen onderwijszaken nagenoeg niet meer aan bod. Het is natuurlijk fijn dat er aandacht wordt geschonken aan het. milieu. Maar die zorg heeft te maken met de toekomst. Die toekomst zal ge dragen worden door de volgende gene ratie. Als we die generatie onvoldoende opleiding meegeven, zal de toekomst onzeker worden en daarmee de zorg voor milieu nutteloos maken." Hef concert van De Havenzangers in de Gildetent is zondagavond laat abrupt onderbroken. De poli tie ontruimde tegen middernacht de bomvolle feesttent na een bom melding. Nadat 1.800 mensen in de modder moesten uitwijken, bleek dat het om een loze melding ging. De ontruiming verliep niet geheel zon der problemen. Een woordvoerder van de politie: "Na overleg heeft de ouder man het publiek verzocht naar buiten te gaan. Dat heeft ons ontzettend veel moeite gekost. Veel mensen vonden het flauwekul. Dat is in de meeste gevallen ook wel zo, maar dit soort zaken moetje serieus nemen. Dan kun je geen risico lopen. De politie doet het altijd fout. Je hebt het bij de mensen alleen goed ge daan als iedereen buiten staat en de bom ontploft daadwerkelijk. Maar dat moment hoop ik nooit mee te maken. Doe je niets en er gebeurt wel wat, dan heeft de politie het gedaan." Eén Soester werd tijdens de ontruiming aangehouden, omdat hij de tent niet wilde verlaten. Hij werd maandagmor gen weer op vrije voeten gesteld. Ook buiten de tent was het soms onrustig, al was er volgens de politie en het Gilde geen sprake van paniek. Een groepje aanwezigen gedroeg zich echter agres sief. De bommelding kwam om 23.22 uur binnen bij de Baarnse politie. De beller deelde mee dat op een feest in Soest om half één een bom zou ontploffen. In to taal dertien politiemensen van de korp sen uit Soest, Baarn en Amersfoort kwamen er na een speurtocht achter dat het een loze melding betrof. Tijdens de melding gaven De Haven zangers een live-concert in de tent op De Blaak, het feestterrein van het Groot Gaesbeeker Gilde aan de Ferdi- nand Huycklaan. Het optreden werd direct gestaakt, toen de politie arriveer de. Tijdens het drie kwartier durende onderzoek van de politie keerden de meeste bezoekers huiswaarts. Onge veer tweehonderd mensen konden het geduld opbrengen te wachten, maar het concert van De Havenzangers werd niet meer hervat. In de feesttent was het overigens met name zondagavond soms onrustig. Di verse vechtpartijtjes vonden plaats. Ook zaterdag vielen er hier daar rake klappen. De politie had, net als bij an dere grote evenementen, extra man kracht achter de hand, maar de politie werd alleen bij de bommelding inge schakeld. Massale knokpartijen deden zich niet voor. Een woordvoerder van de politie heeft verklaard dat er geen aangiften van mishandeling zijn ge daan. Wel is aangifte gedaan van ver nieling van onder meer enkele fietsen en een autp. Onduidelijkheid heerste maandag avond over het eventuele gebruik van traangas. Een aantal bezoekers van het discofeest klaagde rond middernacht, toen het feest ten einde was, over geïrri teerde ogen. De politie zegt niets te we ten over traangas, het Gilde evenmin. "We hebben niets gevonden. Het is mo gelijk dat sommige mensen last van hun ogen kregen door de rook van de disco show", aldus een woordvoerder van het Groot Gaesbeeker Gilde. Soest wijst convenant gokkasten af. Informatieplan oude politiebureau. Droog bij opening schuillokaal 't Nut. VYZ '49 slaat Munt uit duel met Eemboys'91. Een goed begin is met halve werk. Aqua Indoor: "Tarief is is niet bepalend voor bezoekersaantal." Seizoensmarkt heeft bestaansrecht. Bewonerscommissies De Eng. Directeur Pim Jonker wil kettingreactie in C-drie. De dief die anderhalve week geleden een gouden halsketting uit een juwe lierszaak heeft gestolen, is aangehou den. De Baarnse politie pakte hem, naar aanleiding van een andere zaak op. Het betreft een zestien-jarige Baarnaar die inmiddels de diefstal in Soest heeft be kend. Hij was een zaak aan de Soesterbergse- straat binnengelopen en had een hals ketting om zijn nek gedaan. Bij de kassa misleidde hij de verkoopster en nam de benen. Tegenover de politie heeft de jongeman verklaard de ketting voor vijfhonderd gulden te hebben verkocht aan een voor hem onbekende Amers- foorter. De winkelwaarde van het sie raad is 2.150 gulden. De politie heeft een zesenzestig-jarige vrouw uit Soest een standje moeten ge ven, omdat ze een winkeldiefstal had gepleegd. In een supermarkt aardde Smitshof had ze maar liefst drie toma ten en een pak kaas meegenomen. De vrouw kreeg een proces-verbaal. Om dat het de eerste keer is dat ze werd aan gehouden, heeft de diefstal verder gefen gevolgen voor haar. Een Soester van achttien heeft zater dagmiddag rugletstel en schaafwonden opgelopen bij een botsing op de Ossen damweg. Het ongeluk gebeurde op de kruising met de Kastanjelaan. Een automobilist (66) wilde rechtsaf die laan inslaan en zag de bromfietser over het hoofd. De ambulance werd opgeroepen. Ben van Schalkwijk is zondagmid dag om 16.38 uur de nieuwe ko ning van het Groot Gaesbeeker Gilde geworden. Op het 292ste schot velde hij de vogel. De beslis sende treffer viel dermate onver wacht, dat het enige seconden duurde voordat de speaker en de toeschouwers in de gaten hadden dat de opvolger van Nol Hagen be kend was. Hij ging daarop natuur lijk wel meteen op de schouders. Een vijftien-jarige Soester is in voorlopige hechtenis genomen, nadat hij 21 inbraken heeft be kend. De jongeman werd soms gehol pen door drie andere Soesters, van achttien en negentien jaar. Zij zijn weer op vrije voeten ge steld. De vijftien-jarige jongen is onlangs aangehouden. Hij is met name de laatste maanden actief geweest als inbreker. Hij bezocht voornamelijk restaurants, snackbars, sportkanti nes en andere instellingen. De officier van justitie heeft de jon geman vorige week in bewaring ge steld. Van Schalkwijk is sinds 1955 lid van het Gilde. De 59-jarige Soester woont op de Da Costalaan en daar werd hij, ge heel volgens de traditie, 's avonds opge haald voor de plechtige inhuldiging, die in verband met de regen plaatsvond in de feesttent op De Blaak. De straat was ter gelegenheid van de kroning van Van Schalkwijk geheel versierd. Van Schalkwijk is getrouwd met Corrie van der Linden en heeft twee zoons en één dochter. Het koningsschieten werd zondagmid dag geteisterd door de regen. In ver band met de weersomstandigheden be sloot het Gilde dat alleen het schieten op de kop van beide vogels zou worden beloond. De drie overige prijzen (vleu gels en staart) vervielen. kZie k pagina rvanBREÜKELENbvm 5 De plechtige inhuldiging van Ben van Schalkwijk vond plaats in de Gildetent op De Blaak. Foto: Con Mönnich. Om de gang van zaken te bespoedigen, werd de vogel om drie voor vier gestre ken en dusdanig bewerkt dat hij wel vlot het loodje zou leggen. Toch duurde het vanaf het ingaan van de vierde ronde nog geruime tijd voor de vogel viel. Het nam zelfs zoveel tijd in beslag, dat ie dereen verbaasd reageerde toen Ben van Schalkwijk het koningsschot loste. Zie advertentie op pagina 3 VAN WEEDESTRAAT 7-8-8a - SOEST MAKELAARDIJ O.G. KERKSTRAAT 84 SOEST .TELEFOON: 02155-16824, WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" SOEST Telefoon 02155 -12874 - vrijdag koopavond. paiKee'- ge\egenPe'd Gratis minialbum, "goed" getest (juni 1992). Aanbiedingen geldig tot 12/9/ 92. c-noo Als start van het nieuwe najaarsseizoen houden wij onze eigen braderie!! Wij bieden u een grote kraam met kleine prijsjes. Tetfens onze jaarlijkse stunt 15 kleuren, p.st. 59,95 (Alleen geldig op zaterdag 5 september as.) ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243 14 Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 Birkstraat49 - Soest - Tel. 12477 VARKENSHAASJES ort,n per kg 20?u Magere RIBLAPPEN per kg 10?ü Gevulde SCHOUDERROLLADE per kg 9?® Altijd kwaliteit en betaalbaar. Informatie bij M A K L A A R D l| OP M A A T BURG GROTHESTRAAT 32 SOEST-TEL 02155-11304 8 T ~p IJ N °N ~W ~E G Telefoon: 02155- 19600

Soester Courant | 1992 | | pagina 1