T Hoge rente en altijd geld beschikbaar Rabobank Rendement Rekening nu tot: Rabobank Q Soest 1 pfl^óJand iACTUEEL Seizoensmarkt heeft bestaansrecht r Courant - imekrant scliociiii'ikcr D66 legt oor te luisteren bij inwoners van Soest 'Op het laatst dansen de schijven' SLECHTS F. 150, toegang gratis goed gezellig 'Alleen maar overwinningen voor clubs, instellingen en gemeente Stichting ^Kindercentra Soest SLEID(ST)ERS IE LEID(ST)ERS ndercentra Soest r in elkaar kkomfort. tienzen SCHOEMAKER technische dienst Restaurant van den Brink l Versterker uit kerk Stichting Stimulans winnaar bij 24 uurs damtweekamp VrUIF-lN-AVOND JEUGD Bel: 02155 17954 Dasselaar verslaat Daveiaar t PAGINA WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 3 dercentra Soest zoekt voor rrblijf en haar nieuw op te zet- rt "Het Kasteel": rdeel na-schoolse opvang: e: collega het begeleiden van 3 kinderen in de basisschool- ilweken wordt er 20 uur per tieweken wordt er 40 uur kt. eropvang van 0-4 jaar: rA. en B. tiveau. iselijke sfeer kunnen bieden I en geborgenheid centraal pedagogisch inzicht, iteit m.b.t. spelbegeleiding prettige werkkring in een tuwde accommodatie bin- 3 die reeds Jaren ervaring 'ding van het jonge kind en e collegiale ondersteuning rm CAO-welzijn, salarisre- ang; funktie groepsleiding :aties vóór vrijdag 11 sep- i aan: 3760 AB Soest De bezoekers hadden gerust allemaal een boodschappenkarretje kunnen meenemen om de aangeboden folders, inschrijfformulieren, cursusboek jes, pennen, affiches, uitnodigingen, aanbiedingen en wat al niet meer te kunnen bewaren en mee naar huis te nemen. Alleen waren dan op het Raadhuisplein langere files ontstaan dan op de Van Weedestraat, want met naar schatting tweeduizend bezoekers werd de eerste Seizoensmarkt zaterdag redelijk goed bezocht. Natuurlijk hadden de verenigingen en in stellingen concurrentie te duchten van de Gildefeesten, maar toen de 71 kramen 's middags rond vier uur werden opgeruimd, gonsde het van te vredenheid tussen de buitenmuren van het gemeentehuis. Even was er chaos toen het leger aan en de korfballers van Eemvogels, die 's sporters, cursusbegeleiders, koorleden, middags hun eerste competitiewed- welzijnswerkers en andere vrijwilligers strijd moesten spelen, hadden eerder in de vroege ochtend hun spulletjes per auto naar de kramen wilden brengen. Maar toen om half elf de Seizoensmarkt werd geopend, was iedereen gereed voor een gezellige dag. Het is eigenlijk niet te beschrijven hoe pechvol de organisatoren en deelne mers waren toen bij de start de regen druppels het Raadhuisplein en de over dekte kramen teisterden. De C-pupil- lén van AV Pijnenburg haalden een nat pak bij een demonstratie hoogspringen een 'wetting-up' dan een 'warming-up'. Wat dat betreft hadden de muzikanten en koren het geluk dat ze op de podium wagen optraden. Opvallend was dat iedereen, ondanks de regenval, door bleef gaan. De teleur stelling was op sommige gezichten af te lezen, maar 's middags was niet alleen het weer, maar ook de algemene stem ming opgeklaard. Even werd zelfs het idee geopperd de Seizoensmarkt een uur langer te laten doorgaan, maar ce- Loop even binnen of bel voor een afspraak Telefoonnummer algemeen 02155 - 9 63 33 Kantoren: Kerkplein 9 - 02155 - 9 63 00 Soesterbergsestraat 14 - 02155 - 02155 - 9 63 10 Tamboerijn 3 - 02155 - 9 63 40 Koninginnelaan 28 - 02155 - 9 63 20 Smitsweg 4 - 02155 - 9 63 30 remoniemeester Bert Krijger hield het volgens het programma om vier uur voor gezien. "Je kan toch merken dat sommige mensen moe zijn na zo'n dag. Als je doorgaat, krijg je dat er gaten val len tussen de kramen omdat sommige clubs al naar huis zijn." Getuige de reacties van verschillende deelnemers, sloeg hij de plank niet mis. Doordat de belangstelling in de midda guren toenam, konden veel clubs en in stellingen goede zaken doen. AV Pij nenburg verwacht vanavond reeds twaalf jonge Soesters die gaan meetrai- nen. Een woordvoerder van SEC ver klaarde ongeveer twintig 'serieuze' be zoekers te hebben gehad. "Ik vind het een mooi resultaat als er drie of vijf ko men spelen. Je moet maar afwachten of ze echt komen, het blijft moeilijk." Stichting Welzijnswerk Soest kon een aantal nieuwe vrijwilligers voor diverse activiteiten begroeten. "Maar we kun nen er nog steeds meer gebruiken. We gaan meer activiteiten organiseren voor tieners en jongeren, dus we zoeken nog even door", aldus Jaap van der Kooy. In andere kramen schreven bezoekers zich in voor de meest uiteenlopende cursussen, deden ze mee aan een prijs vraag of beloofden ze bij één van de eerstvolgende zangrepetities op het ap pèl te verschijnen. Weer anderen wer den op het idee gebracht binnenkort een kunstwerk te lenen bij de kunstuit leen. Videobeelden, documentatie, voorlichtings- en verkooppraatjes, aan alle kanten en op alle manieren werd er aan de bezoekers getrokken. De kramen stonden overigens goed op gesteld. Aan de loopruimte was in vol doende mate gedacht en vanaf alle plekken waren de demonstraties en op tredens zowel met het oog als het oor waarneembaar. De wisselwerking met de verschillende demonstraties, en vooral het tempo waarin die zich opsta pelden, zorgde ervoor dat de Seizoens markt van begin tot eind boeiend was. Zelfs de Amsterdamse Club voor Zweefvliegers mocht zich verheugen op een groeiende belangstelling. Ondanks dat de zweefvliegtuigen aan de andere zijde van de Dalweg lagen te pronken, kreeg ook deze club een brede toeloop. De club had ook een prijsvraag uitge schreven. In totaal probeerden 147 mensen het gewicht van de PH192 te raden. Het juiste géwicht van 203 kilo werd geraden door Fabian Kamphorst. De twaalf-jarige winnaar krijgt een zweeftocht boven Soest en Soesterberg aangeboden. Degenen die 205 kilo in vulden misten de boot niet, want ook zij mogen een rondvlucht maken met één van de piloten van de club. Kortom, het was niet verwonderlijk dat wethouder Jan Visser met een onop houdelijke grijns over 'zijn' Raadhuis plein liep. De initiator van de Seizoens markt, in het dagelijks leven door velen bekritiseerd, verdiende ditmaal onte genzeggelijk een unanieme en dikke pluim. De Seizoensmarkt komt uit zijn koker en heeft, zoals zaterdag bleek, bestaansrecht. Clubs, die er om welke reden dan ook, ontbraken, doen er goed aan volgend jaar wèl bij te zijn. Nu alleen nog een andere datum. Foto: Con Mönnich. cherp zien. materiaal, beschermlaag Optometrist O.V. specialist A.N.V.C. 18626 - Soest Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies 4 video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid I Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* Op dinsdag 8 september om 19.30 uur houdt de gemeenteraadsfrac tie van D66 afdeling Soest/Soes- terberg een speciale bijeenkomst in het Raadhuis. Op deze avond wil D66 inventariseren in hoeverre de punten uit het laatste verkie zingsprogramma zijn verwezen lijkt en welke knelpunten in de ge meentelijke politiek er, volgens de inwoners van Soest, nog moeten worden opgelost. Dat de bevolking van Soest ontevreden is met een aantal politieke zaken is vol gens de partij duidelijk. De merkwaar dige gang van zaken rond het zieken huis Zonnegloren (dat een half jaar voor de beoogde sluiting nog werd om gedoopt in Molendael) en de polikli niek aan de Dalweg, die er maar niet wil komen; het seniorenbeleid dat aan alle kanten nog veel te wensen overlaat en het verkeersbeleid van de gemeente zijn onderwerpen, die naar verwachting uit gebreid zullen worden besproken. Omdat D66 problemen in de gemeente bijtijds wil signaleren om goede politie ke oplossingen te kunnen aandragen is de inspraak van de bevolking van groot belang. Deze eerste speciale bijeen komst zal dan ook de eerste zijn in een reeks openbare vergaderingen, die uit eindelijk moeten leiden tot een goed doordacht verkiezingsprogramma in 1994, waarin meer dan ooit tevoren de stem van de Soester burger moet door klinken, aldus D66. Ieder die wil meedenken is van harte welkom op de bijeenkomst in het ge meentehuis aan het Raadhuisplein. Da tum: 9 september, aanvang 19.30 uur. REDACTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 m Naar schatting tweeduizend mensen bezochten zaterdag de Seizoensmarkt op het Raadhuisplein. Sport, educatie, muziek, dans, creativiteit, alle ingrediënten waren aanwezig. Op alle manieren werden de belangstellenden geïnformeerd over de meest uiteenlopende zaken. Voor herhaling vatbaar, dat was de conclusie die na afloop kon worden getrokken. Foto: Con Mönnich. v Soesterbergsestraat 122 - Soest 4 Telefoon 02X55 - 1 27 06 J MENU "SYMPATIQUE"f47,50 X GRAPEFRUIT, SINAASAPPELCOCKTAIL X MET SHERRY BESPRENKELD VERFRISSEND IJSJE MET CHAMPAGNE VA RKENSBIEFS T UKJES MET COGNACSAUS Verse groenten en gebakken aardappelen CHOCOLADEMOUSSE MET SLAGROOM W'ij zijn geopend: dinsdag t/m vrijdag lunch vanaf 11.30 uur, diner vanaf 17.30 uur. Zaterdag en zondag diner vanaf 17.30 uur. Uit een kerkgebouw aan de Veenbes straat is in de nacht van woensdag op donderdag een versterker gestolen. De inbrekers namen ook drank mee en een grote kaars. Ze waren het pand binnen gekomen via een raam, waarvan ze de ruit hadden vernield. Het is zaterdagmorgen kwart over twee. In de doorzichtige, plastic tent op het Raadhuisplein staat een flesje rum op armafstand van het dambord. "Voor ais het koud wordt", zegt J. Dasselaar, terwijl hij zijn tegenstander J. Daveiaar geen blik waardig gunt. Het is zaterdagmiddag vier minuten isg? AANVANG 20.30 uur dwebse demonstraties Inl./lnsctir. zondag) SOEST, WEEGI flREESTRAAT 205 - 207 ISWIUGING WorlcT] over vier. Het flesje rum, met een alco holpercentage van tachtig procent, is nog maar half vol. "Nee, we hebben het niet koud gehad", zegt Daveiaar na een etmaal, waarin hij en Dasselaar 24 uur lang (op) de klok sloegen. Het is donker, maar op het Raadhuis plein brandden lampen. Raadslid Gün- ther Plomp, die ruim tien uur eerder de eerste zet heeft gedaan, ligt vermoede lijk al op één oor. Daveiaar en Dasse laar zijn bezig aan hun derde partij. De tussenstand is 3-1 in het voordeel van Dasselaar. De laatste vergeet de snert die hem is voorgeschoteld, maar lepelt de warme brei op advies van clubge noot Van der Meer toch naar binnen. Van der Meer is op dat moment één van de drie DVSB-ers die het dammende tweetal morele steun trachten te geven. Daveiaar: "Als er niemand komt aanlo pen, ga je er kapot aan. Dan val je zo in slaap." Tussen vijf en zeven uur 's morgens vechten Dasselaar en Daveiaar meer te gen de slaap dan tegen elkaar. Als een maal de eerste vrijwlligers van de Sei zoensmarkt arriveren om hun kraam in te richten, lijkt de ergste slaap achter de rug. Dasselaar en Daveiaar staan voort durend in de belangstelling. Als wet houder Jan Visser de Seizoensmarkt om half elf opent, zijn ze bezig aan hun vijfde partij en hebben ze nog vijfeneen- half uur voor de boeg. Het is zaterdagmiddag tien over drie. Daveiaar komt quasi rennend uit het gemeentehuis na een sanitaire stop. Op het eerste oog lijkt het coördinatiever mogen van 's mans benen aan kwaliteit te hebben ingeboet, maar hij haalt het. "Maar wat Dasselaar deed is stijlloos. Laat hij schoolkinderen met spandoe ken komen. Durft hij niet in zijn eentje? Erg kinderachtig hoor." Om kwart voor vier komen beide damfanaten voor de zesde keer remise overeen. Omdat Dasselaar de eerste partij op zijn naam schreef, mag hij zich winnaar noemen. Maar, de echte win naar van de damtweekamp is de Stich ting Stimulans die vierhonderd gulden in ontvangst mag nemen. Het geld is verzameld in een collectebus die gedu rende de tweekamp in de nabijheid van het dambord heeft gestaan. Velen stort ten een bijdrage. Peter Bisschop van Stimulans kraait het uit: "Valide sporters doen iets wat ze leuk vinden en ze helpen er gelijk min- der-validen mee. Van dit geld kunnen we een kind een week lang geheel ver zorgd en met begeleiding op vakantie Met een kop snert en een fles rum bin nen handbereik buigen J. Dasselaar en J. Daveiaar zich over het dambord, 24 uur lang. Foto: Con Mönnich. sturen. Fantastisch, fantastisch. Als zo'n kleine vereniging dit voor elkaar kan boksen, is dat een mooi voorbeeld voor andere clubs. Als die ook zoiets willen doen....?" Even verderop vraagt Daveiaar roe pend van wie het warmplaatje is, terwijl Dasselaar alweer met groentekistjes sjouwt. Dasselaar: "Natuurlijk krijgt hij een revanche wanneer hij maar wil. Morgen? Bekijk het, ik kan geen schijf meer zien." Daveiaar: "Revanche? Altijd.' Wan neer, dat zien we nog wel. De laatste partijen zie je niets meer. Dan dansen die schijven en ga je hele rare dingen zien. Daar hadden we beiden last van. We gaan nu opruimen en dan neem ik eerst een pilsje en een douche. Morgen uitslapen? Nee hoor, is niet nodig. Dat Dasselaar heeft gewonnen, interesseert me niet. Ik denk dat de club kampioen is geworden. We hebben drie nieuwe le den en 28 mensen hebben zich opgege ven voor het huisdamtoernooi. Onder hen verloten we een weekeinde Parijs voor twee personen. De sponsors ste ken hier geld in, maar dit heeft veel meer effect dan het internationale dam- toernooi dat we wel eens hebben geor ganiseerd. We zullen ongetwijfeld nog een keer een tweekamp houden, maar dan wellicht in een andere opzet. Eén keer is leuk, maar de tweede keer raakt men er aan gewend." J. Dasselaar heeft J. Daveiaar met 8-6 verslagen in de damtweekamp van vrijdag op zaterdag. Hieronder de gedetailleerde uitslag met achter eenvolgens het partijnummer, de tijdsduur en de punten van Dasse laar en Daveiaar. 1. 16.00-20.10 uur 2-0 2. 20.30-23.15 uur 1-1 3. 23.30-03.30 uur 1-1 4. 04.00-07.00 uur 1-1 5. 07.15-11.05 uur 1-1 6. 11.30-11.55 uur 1-1 7. 12.00-15.45 uur 1-1

Soester Courant | 1992 | | pagina 3