5 izone ildefeesten: niet meer een roomskatholiek onderonsje Uitslagen Gildefeesten i ACTUEEL I 'CPB f^lNAg WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1992 BRUIDS REPORTAGE Inde >nkrant. ant! SOESTER COURANT PAGINA 7 v pi -ims^ PB*»H Gevonden voorwerpen DE TROMSLAGER Ook dit jaar hebben wij de catering weer verzorgd tijdens de Gildefeesten! Foto-Video Herman van Dam Praamgracht 5 Soestdijk Tel. 021^55 -1 75 52 Kerkstraat 7a, 9 en 9a id z.z. 160 I n 02155 - 15758 ang is op Kerkstraat 9. nte staat en met volledig Dnunit op de begane et moderne en luxe in- er, doucheruimte, toilet "ig met open haard, keu- dieping: 3 slaapkamers, overloop. C.v.-ketel en 90 vernieuwd. Zijramen i berging in tuin. Totaal pril 1993. groter dan oorspron- •ungalow met heerlijk rdevolle extra's: loerverwarming, Tiet extra isolatievoor- ^oorzetramen, en de garage), open haard, keuken slaapkamers, badka- berging, toilet en hal. tent op uitstekende gas, berging en eigen terrain alsmede een 3n het Gooi- en Eem- een weergaloos mooi bereik. el raampartijen en di- kon op het zuid-wes- uitzicht. 'Paratuur, 3 slaapka- ,et ligbad, separate 9. f iMSTEi "Die pet past ons allemaal. Is dit nou een pispaaltje? Met mama is het altijd leuk. De kenners van de paarden. Vallen en opstaan. Pompen of verzuipen. Een modderbad. Foto: Johan van Beek Meer dan tienduizend bezoeken zijn in de afgelopen anderhalve week af- 7 gelegd aan De Blaak, het feestterrein van het Groot Gaesbeeker Gilde Tan de Ferdinand Huycklaan. Eens te meer werd aangetoond dat de Gil- leweek niet meer een roomskatholiek onderonsje is, maar een breed sca la aan activiteiten bevat, waar mensen van allerlei pluimage wel op enig loment uit de voeten kunnen. Het was dan ook spijtig dat organisatoren, leelnemers en bezoekers op sommige onderdelen buiten hun schuld om 'nat' gingen. Het bezoekersaantal lag dan ook iets lager dan in voorgaan de jaren, maar de sfeer was er niet minder om, hetgeen ook op het conto van Henk Schouten, de Eemlander Blaaskapel en de tientallen vrijwilli-- fgers was te schrijven. j Met name op zondag werd een aantal activiteiten afgeblazen of aangepast. ■Het koningsschieten werd aangepast, Ide officiële ceremonie daarvoor werd I naar binnen verplaatst en het vendel- I zwaaien verdween van het uitgebreide I programma. Toch mocht dat alles de pret niet druk ken. De meeste activiteiten trokken een I dusdanige belangstelling dat het vinden van een parkeerplaatsje een moeilijke opgave bleef. Veel mensen zullen bij thuiskomst hun schoenen hebben bui tengelaten, want de blubber en modder waren dit jaar onlosmakelijk verbonden met de Gildefeesten. Ook dat deerde vrijwel niemand. Volkspaardenfeest Bijna honderd deelnemers verschenen zaterdag op het volkspaardenfeest dat door burgemeester Hans de Widt was geopend. Het shownummer kwam op naam van Stal van Helden, terwijl het Centrum Paardrijden voor Gehandi capte Kinderen 'Crailoo' een bijzonde re prestatie neerzette. De ruiters en amazones ondervonden weinig hinder van de regen. Schieten Diverse schietwedstrijden vonden plaats tijdens de Gildefeesten. De meest belangrijke was uiteraard die om het koningschap, waarbij Ben van Schalkwijk de opvolger werd van Nol Hagen. Het Koningsschieten werd ge opend door een legertje officiële gas ten, onder wie burgemeester Hans de Widt, zijn Duitse collega Peter Brüseke uit Soest, de wethouders Mieke Swin- kels en Jan Menne en pastor Spithoven. Zij mochten de vogel 'vrijen', waarna om 13.15 de Gildebroeders om het ko ningschap begonnen te schieten. De tweekamp tussen het Groot Gaesbee ker Gilde en de schuttersvereniging Die Grosse Westhofe uit Soest Duitsland werd door de oosterburen gewonnen. Gildeloop Niet minder dan 280 deelnemers gin gen woensdag van start tijdens de Gil deloop. De organiserende atletiekver eniging Pijnenburg had vier afstanden op het programma staanOp de 10 kilo meter toonde Gert de Ruygt zich de snelste. In 32 minuten en vier seconden raffelde hij de vier rondjes van 2.500 meter af. Bij de dames won Gerrie den Ouden. Wim Ockhuyzen was de snelste veteraan (34.32). Overigens zette ook Nol Hagen in de nadagen van zijn ko ningschap zijn beste beentje voor. Het feit dat hij startte op de 7,5 kilometer, maakte hem bijvoorbaat kansloos. Maar dat was volgens één van zijn 'on derdanen' ook de bedoeling. "Hem viel het afgelopen jaar al voldoende eer ten deel", aldus een gildebroeder die liever in de anonimiteit wenste te blijven. Bejaardenvariété Ongeveer 250 oudere Soesters lieten zich maandagmiddag vermaken met goochelen en muziek. Bekende liedjes werden meegezongen, anderen meege- neuriëd. Het koningspaar ontbrak niet. Ook burgemeester De Widt woonde een deel van de variéteshow mee: "Ik voel me hier best wel thuis met mijn grij ze haar." Volksspelen Tot één van de hoogtepunten behoren ieder jaar de Vokksspelen. Dit jaar werd een record aantal van 56 teams genoteerd. Geen enkele deelnemer ontkwam aan een nat pak. Als iemand al ongeschonden uit een onderdeel stapte, zorgden de teamgenoten er wel voor dat de betreffende deelnemer als nog een modderbad kreeg. De hilariteit was dan ook groot, evenals het leedver maak bij de toeschouwers, van wie som migen overigens eveneens op zoek moesten naar droge kleren. Tijdens de Volksspelen was ook gedacht aan de kinderen. Zij konden onder meer skip- py-ballen of op fietsjes rondrijden. Het haringtentje en de biertap ontbraken niet. Dat laatste zeker niet, getuige het consumptieve gedrag van velen. Trekkers Voor veel spektakel zorgden de trek kers die dinsdagavond met hun land- bouwtractoren hun behendigheid eta leerden. Jos Sonneveld sleepte de eer ste prijs in de wacht in een totaaltijd van vier minuten en 51 seconden. Behendigheid en nauwkeurigheid wa ren de sleutelwoorden tijdens de wed strijd. De bijrijder vervulde een belang rijke rol wanneer de chauffeur geblin deerd tussen strobalen moest rijden. Ongeveer vierhonderd toeschouwers waren er getuige van dat de rijders in de schandpaal moesten plaatsnemen als ze op het laatste onderdeel hadden ge faald. De bijrijders mochten hun com pagnon dan een ouderwetse inzeep- beurt geven en het moge duidelijk zijn dat sommigen zich uitstekend en vol in zet van die taak kweten. Feestavonden Marco Bakker trok donderdagavond ongeveer zevenhonderd mensen naar de Gildetent. Henk Wijngaard, Saskia en Serge en de First Show Band traden voor een volle zaal op, maar zij hadden het voordeel dat ze op zaterdag waren uitgenodigd. Ook De Havenzangers brachten zondag achttienhonderd mensen in beweging, al moest dat con cert in verband met een bommelding te gen middernacht worden afgeblazen. Op vrijdag vormde de tent het decor van een feest voor alle Gildebroeders en -zusters. De drive-in discotheek van de TROS bracht muziek ten gehore aan circa achthonderd jongeren. Tot "s Nachts na tweeënkwamen De Havenzangers niet. Het,concert werd in verband met een (loze) bommelding voortijdig afgeblazen. Foto: Con MÖnnich. Het Groot Gaesbeeker Gilde heeft een groot aantal voorwerpen gevon den. De spullen zijn achtergelaten of kwijtgeraakt in of rond de feesttent. 'Mensen die iets missen, kunnen zich vervoegen bij René van Hal, de se cretaris van het Gilde. Hij bewaart twee weken lang alle gevonden voorwerpen, die volgende week in deze krant worden opgenoemd. Van Hal is telefonisch te bereiken onder nummer 20573. Gildeloop Heren 10 kilometer: 1. Gert de Ruygt 32.04, 2. Johnny Johnson 33.51, 3. Jaap van de Berg 33,51,4. Henk Landman, 34.07, 5. Rob Cor- nelis 34.58. Veteranen 10 ''kilometer: 1. Wim Ockhuyzen 34.32, 2. Harry van Brummelen 36.05, 3. Jan den Hol lander 36.47. Dames 10 kilometer: 1. Gerrie den Ouden 39.58, 2. Mart van Hal 40.59, 3. Corine Walet 45.17. Jongens: 1Bo Menning 9.41,2. Ro- bert Scheerhoorn 9.48, Natan Hof man 10.22. Meisjes: 1. Tamara landman 11.18, 2. Natasja Bevaert 11.40, 3. Anna van Beek. Trekkerbehendigheid 1. Jos Zonneveld 4.51, 2. Wim van Roomen 4.56, 3. Martin Lam 4.58, 4. Marcel van den Breemer 5.45, 5. Martin Hilhorst 5.54,6. Pieter Kuij- er 6.16, 7. Arnold van den Breemer 6.30, 8. Peter Hilhorst 6.37, 9. Ge- rard van Dorresteijn, 10. Ernst Kuij- per. V olkspaardenf eest Ringstekenonderzadelpony's: 1. P. van der Kraats; ringsteken onder za del paarden, zonder springen: 1. L.J.J. de Gooijer; idem met sprin gen: 1. M. Zoetelief; ringsteken aan gespannen paarden en pony's kinde ren: 1. E. vanTright; idem volwasse nen: 1L.J.J. de Gooijer; bestgaande rijpony: 1. C.C.E. Huibers; best- gaand rijpaard: 1. F.G. Boom; be hendigheidswedstrijd aangespan nen paarden: 1. M. Klomp; idem po ny's: 1. S.G.M. van Dorresteijn. Volksspelen Eindstand: 1. Lest Best 523, 2. H. van Asch 512, 3. Voortjes 475, 4. A.P. van Doorn I 468, 5. Brouwer Plafond 463, 6. Van der Grift 1455, 7. De Wiekslag I 446, 8. De Rank Team 445, 9. GBS I 442, 10. A.P. van Doorn II 432, 11. Van Breuke- lenI426,12. Van DorresteynII415, 13. Hilhorst 1403, 14. Van Breuke- ^11392^ 15. P. van den Dijssel381, 59 en laatste Save Girls 48. Schieten Kampioenschap van Soest: 1. Rinus van Loon, 2. Henk gerth, 3. Henk Hilhorst. Kampioen van het Gilde: 1. René ten Haaf, 2. Peter Meijer, 3. Frank Witkamp. Kampioen damesschieten: 1. Ria van den Breemer, 2. Anja Plekke- poel, 3. Ank van Doorn. Oud-koningen kampen: Harry van der Zouwen. Tweekamp Soest NL-Soest D: Soest-Duitsland wint. Koningsschieten: Ben van Schalk wijk. voor particulieren en bedrijven! De salade- en koud buffet-specialist 02155 - 22871 mme i /-■ Gildefeesten zonder paarden zijn geen echte Gildefeesten. Foto: Johan van Beek "He, volgend jaar kopen we gewoon Friese doorlopers hoor G3W m Overpeinzingen met een ijsje. V ..yfc Je ZOU het toch in je broek doen. "Vang die spons nou man. "Nog dertig seconden. Leedvermaak bij de toeschouwer. Zonder mes en vork eten. Een stok achter de deur houden. f

Soester Courant | 1992 | | pagina 7