II r A. m kul jl aruuhocK jCUL TUUR WELZIJNI C-drie begroet veel nieuwe cursisten Bijzonder kunstzinnig Jongerenkoor geeft prijs voor gouden tip pianist Kerstmarkt krijgt al vorm Cursussen beginnen bij Vrouwen voor Vrouwen Dagje uit met Rode Kruis nieuws WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 10 W0ENS[ Op zondag meer belangstelling dan op zaterdag a-. Zeker veertig kramen en veel activiteiten De Lopers van de week Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. NNereldH/inkel WAO houdt op 15 september weer open dag Vrijwilligers Vakature Bank BEL VOOR HET TE LAAT IS! I De Flint Voor ouderen op dinsdag 6 oktober CD A-V rouwenberaad en de emancipatie Stichting Jumelage Soest - Kedz./Kozle Kinderboerderij De Vrije Teugel Thuishulpcentrale /\a Eemland Thuishulpcentrale Eemland zoekt vaste vrijwilligers V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Malina Wie vergelijkt leest de Soester Courant i Tenminste tientallen mensen hebben zich in het weekeinde ingeschreven voor een cursus bij C-drie. Dat ge beurde tijdens de open dagen van het creatief cultureel centrum aan de Wil- laerstraat. De belangstelling viel zaterdag tegen. Pas in de avonduren, toen Marijke Boon haar cabaretprogramma op de planken bracht, werd het gezellig. Die sfeer werd voortgezet tijdens het feest. Op zondag namen meer mensen de moeite een kijkje te nemen bij de diver se cursussen en workshops en andere activiteiten. De Soester Bowling Ver eniging gaf demonstraties op de bow lingbanen, waar de bezoekers ook kon den gooien. Ook de openbare biblio theek en de Kunstuitleen waren ge opend op de open dagen. De familievoorstelling De Ruitenko ning trok veel bekijks. Sommige activi teiten werden, in verband met de betere weersomstandigheden, naar buiten verplaatst. Het cursusseizoen begint maandag 14 sèptember. Het is nog niet te zeggen of alle cursussen en workshops doorgaan> Op zaterdag viel de belangstelling te gen, maar zondag werd het drukker in C-drie. Tientallen mensen schreven zich in voor een cursus of een workshop. Of die allemaal doorgaan, zal blijken na de eerste lessen. Foto: Con Mönnich. Belangstellenden kunnen de eerste les volgen en daarna bepalen of ze willen verder gaan. Na de eerste lessen wordt per cursus en workshop bekeken of het zin heeft door te gaan. Medewerkers van C-drie die maandagmorgen bij het pand arriveerden, wreven even de ogen uit om zich ervan te verzeke ren dat dit geen droom, maar werkelijkheid was. Op het dak van de openbare bibliotheek stond een kraam die eerder tij dens de open dagen was gebruikt. De kraam was na afloop ge demonteerd en buiten neergelegd in afwachting van de ver huurderOnbekenden waren hem echter voor en kwamen op het ludieke plan de kraam op het dak van de bibliotheek in el kaar te zetten. Bijzonder kunstzinnig. Of C-drie volgend sei zoen een cursus kramenbou w in haar programma opneemt, is nog niet bekend. Foto: Con Mönnich. Jongerenkoor Soest zit dusdanig in de problemen wat de bezetting van zijn eigen combo betreft, dat een prijs is uitgeloofd. Degenen die het koor aan een 'gouden tip' voor een vaste pianis te) helpt, krijgt een CD-bon ter waar de van vijftig gulden. Voor de uitbreiding van het combo zoekt het Jongerenkoor Soest ook naar een dwarsfluitist, een basgitarist, een drummer en een klarinettist. Zingende leden zijn overigens ook welkom. Het koor, dat onlangs optrad tijdens de Seizoensmarkt, repeteert elke woens dagavond van 19.30 tot 20.45 uur in De Open Hof aan de Veenbesstraat. De le den, variërend in leeftijd van vijftien tot vijfendertig jaar, hebben een gevarieerd repertoire. Ze zingen, zowel katholieke als protestantse liederen en brengen daarnaast populaire nummers ten ge hore. Jongerenkoor Soest treedt ongeveer één keer in de maand op tijdens kerk diensten. Het eerstvolgende concert is zondag 13 september om 10.00 uur in De Open Hof. Voor informatie over Jongerenkoor Soest kan Renate Bremer worden ge beld, tel. 030-292544. De grote Kerstmarkt die op zater dag 19 december voor de eerste keer in de Kerkebuurt van Soest wordt gehouden begint vastere vorm te krijgen. Na de eerste pu blicaties over de markt kwamen van vele kanten de reacties los. Eén en ander betekent dat de markt ze ker veertig kramen zal tellen. Met als decor de Historische Kerkebuurt zal die dag tussen 10.00 en 20.00 uur de omge ving van de Oude Kerk in een kerstsfeer met dennegeur en fonkelende kerstver sieringen worden omgetoverd. Aan de hand van de binnengekomen aanmeldingen kan al worden gezegd dat de bezoekers bij de verschillende kramen de meest uiteenlopende kerst spullen tegenkomen, zoals kerstbomen, zowel natuur als kunst; kerstversierin gen in alle soorten en maten; kerststuk jes; kerstgroepen; kerststallen en kaar sen. Een warme bakker komt met kerst stollen, een banketbakker verkoopt kerstbonbons en roomchocolade en verder zijn er marsepein, speculaas, ap pelbollen en oliebollen. De Kerststal met levende dieren ont breekt niet. De Kerstman is de hele dag aanwezig en zal cadeautjes aan de kin deren uitreiken. Temidden van de spe cifieke kerstkramen zijn er ook kramen met oude ambachten die gericht zijn op de wintertijd, zoals midwinterhoorn- makten, glasblazen, kaarsen maken. Verder kan die dag met arresleeën van de Warmbloed Paarden Fokvereniging Eemland gratis een tochtje door de om geving worden gemaakt. Voor nadere informatie over deelne- mersvoorwaarden - voor een aantal stands kan nog een plaats ingeruimd worden - dient contact te worden ge zocht met de Administratie Stichting Oude Ambachten Soest, Annemieke Bender, tel. 20387. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jon gens en meisjes die de krant rond brengen en. daarbij een tijd iang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een ex traatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle vermelding. Deze week zijn het: Christel den Oude Mare van de Kuil Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Brazilië anno 1500: Portugese kolonis ten kappen tropische regenwouden voor de aanleg van suikerplantages. Vandaag zijn dit grote droogtegebieden in het Noordoosten. Bijna vijfhonderd jaar later herhaalt zich de geschiedenis: voor tropisch hardhout, mijnbouw en industrie, landbouw en veeteelt worden jaarlijks duizenden vierkante kilome ters Amazonewoud gekapt. Roofbouw op mens en milieu, omwille van snelle winst voor een kleine bovenlaag. Onder onze ogen voltrekt zich langza merhand een ecologische ramp, dui zenden plant- en diersoorten sterven uit, atmosfeer en klimaat op aarde ra ken volledig verstoord en de bestaans basis van de honderdduizenden bewo ners van het Amazonewoud staat op het spel. Het Amazonewoud heeft ech ter genoeg te bieden zonder dat het wordt aangetast: vruchten, honing, rubber, rotan en ook paranoten. De op brengst van deze duurzame produkten van het woud is zelfs veel hoger dan die van de houtkap. De paranoot bijvoorbeeld Deze is voor bestuiving afhankelijk van één bijensoort, die op haar beurt weer gebonden is aan een orchidee die op de bomen in het regenwoud groeit. Ten slotte zorgt de agouti, een knaagdiertje uit het Amazonewoud voor de natuur lijke jonge aanplant. Zij alleen kan de bolsters breken. Voor de be\yoners van het Amazonewoud is de paranoot een belangrijke bestaansbron. Deze paranoten, gepeld en vacuüm verpakt en nu ook ongepeld in linnen zak, vindt u in de Wereldwinkel. Op: dinsdag en donderdag 13.30- 17.00; woensdag 9.30-12.00; vrijdag 9.30-17.00 en 19.00-21.00; zaterdag 9.30-17.00 uur. De Nederlandse Vereniging van Vrou wen met Academische Opleiding (WAO) houdt dinsdag 15 september een open avond. De afdeling Gooi en Eemland van de vereniging komt bijeen in Hilversum, aanvang 20.15 uur. Ook niet-leden zijn vanzelfsprekend wel kom. De WAO Gooi en Eemland telt 235 leden. Zij ontmoeten elkaar tijdens lezingen, excursies, kerstdiner en ver gaderingen. Ook kunnen ze zich onder meer aansluiten bij jongeren-, poëzie- of museumkringen. Verder worden on der andere seminars, workshops en be- roepsnetwerkavonden georganiseerd Voor informatie, tel. 02154-21568 of 02153-10694. Smitsweg 311, tel. 12630 1-122: Een vrijwillige hulpverlenings instantie (vaak acute en crisis-situaties) vraagt een coördinator, iemand die de noodzakelijke werkzaamheden op een rij zet, contact houdt met politie en an dere instellingen en die hulp verleent in voorkomende gevallen. 2-101: De Speel-o-theek in Baarn zoekt geïnteresseerden voor haar uit- leendienst, het uitvoeren van kleine re paraties en ook licht administratief werk. 3-109: Centrum voor geestelijk gehan dicapten te Den Dolder vraagt twee vrijwillig(st)ers die werkzaamheden willen verrichten als bar- of discomede werkers voor de vrijdagavond-disco en een barkeeper voor de zondagmidda g-inloop. 4-109: Buro Vrije Tijd te Soest zoekt een vrijwillig(st)er ten behoeve van te lefonische contacten en coördinatie. Één maal per week overleg en wat ad ministratie. Het Buro Vrije Tijd brengt mensen met elkaar in contact die de zelfde hobby of bezigheid hebben en dat 't liefst in gezelschap willen doen. 4-112: Koninklijke Vereniging voor Homeopathie Nederland zoekt een pu bliciste) voor haar afdeling Gooi en Eemland. 5-104: Gemeentelijk Centrum voor Basiseducatie zoekt een vrijwillige as sistente) 's avonds voor de docente Nederlands; didactische kennis en/of ervaring van grammatica-lessen wordt op prijs gesteld. 6-101: Telefonische hulpdienst zoekt meerdere vrijwillig(st)ers om diensten te draaien als telefonische hulpverle ner, voor gemiddeld zes uur per week. Leeftijd minimaal 21 jaar. 7-132: Internationaal Vrouwencen trum zoekt een vrijwillig(st)er ter assis tentie bij de^kinderopvang die aanwezig is voor deelneemsters aan cursussen en activiteiten. 7-135: Peuterklasje te Baarn zoekt een of twee vrijwillig(st)ers voor het helpen bij de begeleiding van de spelende peu ters in een groep van ongeveer vijftien kinderen. 8-170: Dagverblijf voor verstandelijk meervoudig gehandicapten vraagt vrij- willig(st)ers om samen met de beroeps kracht een groep van maximaal zeven gehandicapte kinderen te begeleiden, te helpen verzorgen of bij andere activi teiten hulp te bieden. 10-107: Instelling voor sociaal-cultu reel werk zoekt enthousiaste mensen die hun medewerking willen verlenen aan het project 'Verhuizen en wat nog meer?': helpen begeleiden van tieners van twaalf tot vijftien jaar die zelf hun meubilair opknappen. Inlichtingen over de genoemde vacatu res en over vrijwilligerswerk in het alge meen kunt u ten allen tijde bij de VVB Soest/Baarn, Smitsweg 311, tel. 12630. De openingstijden zijn: dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. In Baarn is er de mogelijk heid van spreekuur op afspraak. De Flint heeft nog een nieuw programma boekje voor u klaarliggen. Neem snel een abonnement. Bel: 033-751184. Vrouwen voor Vrouwen geeft vanaf maandag 14 september een groot aantal cursussen. De lessen vinden plaats in wijkcentrum Smitsveen aan de Smitsweg. Een greep uit het aanbod: internationa le naailes (ook apart voor Turkse of Marokkaanse vrouwen), Nederlandse spreekvaardigheid, kapcursus, aerobic, koken en fietscursus. De kosten van de cursus variëren van vijftien tot veertig gulden. Er zijn cur sussen overdag en 's avonds. Elke woensdagmorgen houdt de maat schappelijk werkster van 9.30 tot 11.00 spreekuur in het wijkcentrum. In de bi bliotheek zijn zowel Nederlandse als Turkse boeken te vinden, alsmede een aantal tijdschriften en kranten. Elke tweede zondag van de maand houdt het Turks Vrouwencomité een middag voor alle vrouwen. Stichting Welzijnswerk zorgt dan voor kinderop vang. Ook één keer in de twee weken wordt op woensdag een thema-ochtend ge houden. Op de andere woensdag is in het wijkcentrum een koffie-ochtend. Voor vrouwen die overdag geen tijd hebben, is er iedere woensdagavond een open huis. Gastvrouwen zijn Zeliha Tabor en Emine Hasancebi. Het vrouwencentrum is elke maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur geopend. Dan kan men er terecht voor inlichtingen. Het telefoonnummer van Vrouwen voor Vrouwen is 23549. Op dinsdag 6 oktober kunnen ou deren in een bus stappen die hen naar Noord-Brabant zal brengen. De dagtocht wordt georganiseerd door de afdeling Soest/Soester- berg van het Rode Kruis. Allereerst wordt het Schoenenmuseum in Waalwijk bezocht. Na de koffie rijdt de bus naar het Vogelpark in Oisterwijk waar veel tropische vogels te bewonde ren zijn. Ook de maaltijd wordt daar ge nuttigd. Op woensdag 16 september komt het CDA-Vrouwenberaad bijeen in de Open Hof aan de Veenbesstraat. Vanaf half tien 's morgens kan van gedachten worden gewisseld over deelnotities met betrekking op emancipatie. Greetje van der Klink, voorzitter van de Stuurgroep Emancipatie zal de discus sie leiden. Ook niet-leden zijn welkom. Terug in Soest kunnen de deelnemers andermaal aan tafel schuiven, want in restaurant Het Witte Huis staat dan een diner klaar. Iedereen wordt met de bus naar huis gebracht. De eigen bijdrage bedraagt twintig gul den. Als dat bedrag problemen ople vert, kunnen mensen contact opnemen met mevrouw T. Mertens (tel. f3957) of mevrouw J. Reer (tel. 11998). Bij beide dames kan men zich tevens in schrijven voor de dagtocht op 6 okto ber. Het dagje uit is met name bestemd voor ouderen die dit jaar weinig of nog helemaal niet zijn uitgeweest. Inlichtingen: elke vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur, zij-ingang Volksuniversiteit, Steenhoffstraat 9A; ook voor het inleveren van kle ding etc. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Woensdag 16 september start kinder boerderij De Vrije Teugel het nieuwe seizoen. Er hebben inmiddels 'stiekum' een aantal verjaardagspartijtjes plaats gevonden, maar op 16 september gaat de kinderboerderij weer een lang, nieuw seizoen openen. Als eerste start volgende week de peu ter/ouderactiviteit. Er is veel vraag naar deze bezigheid voor ouders met hun jongste kind(eren). Gezellig samen spelen, zingen en iets moois maken. De sfeer is reuze gezellig en er is ook altijd wat lekkers te drinken en te snoepen. Tevens is er vandaag een schoolreisje voor de kinderen van de Prelude uit Amersfoort. Twintig kinderen die sa men met de juf meedoen aan verschil lende activiteiten. En als grote spetter vandaag: De start van het nieuwe theaterseizoen met 'De Legendarische Ko en Lou'. Dit zijn twee rasechte Utrechters uit de vogel- tjesbuurt met een zomerse variété-act. Zij brengen een komisch programma vol circuskunsten voor iedereen. Kort om veel plezier voor alle kinderen van Soest van vier tot en met twaalf jaar. Dit programma wordt nog mooier als eerst alle kinderen geschminkt zijn door medewerkers van de kinderboerderij. Ook kunnen kinderen een ritje met de ezelkar maken: pony rijden en buttons maken. Dit programma begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Deelname kost twee gulden per kind. Dit is inclusief limonade en snoep. Kom op tijd! 033 - 63 39 24 Thuishulpcentrale Eemland (THC) zoekt vaste vrijwilligers. Ze worden in gezet in situaties, waarin gezinsleden de dagelijkse zorg hebben voor een gehan dicapte, een dementerende of iemand die chronisch ziek is. Het is de bedoeling dat de vaste vrijwil liger enkele uren per week ondersteu ning biedt, zodat de verzorger(s) even de tijd voor hem/hunzelf hebben. THC zoekt iemand die één of meer da gen per week een kwartier de tijd heeft om met een oudere, slecht ter been zijn- de<dame te wandelen. In Soestdijk is be hoefte aan een vrijwilliger die een chro nisch zieke, alleenstaande dame gezel schap houdt en kan activeren tot een klein wandelingetje. Vrijwilligers krijgen begeleiding en een onkostenvergoeding van 2,50 gulden per uur. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met de THC, p/a Bloe- mendaalse Binnenpoort 7, Amers foort, tel. 033-633924. In Soest is Erica Stanton contactpersoon, tel. 19226. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Nederlandse literatuur In deze cursus over moderne literatuur maakt u nader kennis met auteurs uit de hedendaagse tijd. De cursus biedt infor matie over de roman, de novelle, be paalde literaire stromingen en is tevens een aansporing tot bewust en kritisch lezen. In 4 lessen worden het leven en werk besproken van: 1. Hella Haasse: Berichten van het Blauwe huis; 2. Maarten 't Hart: De Jacobsladder; 3. Margo Minco: De Val; 4. Harry Mu- lisch: De Elementen. Het is wenselijk dat u, voorafgaand aan de cursus, het boek van Hella Haasse alvast leest. Aanvang: woensdag 7 oktober van 19.30-21.30 uur (lx per 3 weken). In de cursus "Nederlandse Literatuur" (4 lessen), die op woensdag 4 november van 13.30-15.30 uur van start gaat, worden het leven en werk besproken van: 1. Harry Mulisch: Het stenen bruidsbed; 2. Hella Haasse: De verbor gen bron; 3. J. Bernlef: Hersenschim men; 4. Margriet de Moor: Eerst grijs dan wit dan blauw. Het is aan te bevelen het boek van Harry Mulisch voor aan vang van de cursus te lezen. Voor de 2 cursussen geldt dat, in overleg, andere boeken gekozen kunnen worden. Do cente beide cursussen: mevrouw Geke Hulsbergen-van Arkel. Cursusadres; Kantoor Volksuniversiteit, Steenhoff straat 9a. Cursusprijs: f 65,-. Veel mensen trekken in hun vrije tijd de natuur in; kinderen leren op school over het ontstaan van de aarde en stor ten zich fanatiek op het zoeken naar ste nen. Er zijn in ons land en in de ons om ringende landen mooie stenen te vin den, van kiezel tot Amersfoortse Dia mant. De grote rijkdom aan edelstenen, mineralen, fossielen, zwerfstenen en sierstenen uit allerlei gebieden maken kijkers van de natuur van ons. In deze cursus kunt u inspiratie opdoen voor zwerf- en zoektochten en verzamelaars kunnen hun hart ophalen. De laatste cursusavond is vooral bedoeld als inlei ding tot de praktische (edel)steenbe- werking. Aanvang: donderdag 8 okto ber (lx per maand) van 19.30-21.30 uur. Docent: J. Martens. Cursusadres: De Praatpaal, Smitsweg 311. Cursus prijs: f 40,-. Aantal lessen: 3. Bij inschrijving op een cursus ontvangt u een toegangsbewijs om met ons op 12 september het 15-jarig bestaan van de Volksuniversiteit te vieren in De Open Hof, aanvang: 20.00 uur. Guus Rekers, alias Frederik de Verteller, zal deze avond opluisteren met een boeket van verzonnen en bestaande verhalen, af komstig uit de hele wereld. Mocht u bij inschrijving, per abuis, geen toegangsbewijs gekregen hebben, dan bent u ook zonder kaart van harte wel kom. Kantoor geopend: maandag en woens dag van 13.00-16.00 uur; dinsdag en donderdag van 10.00-13.00 uur. Extra openingstijd op zaterdag 12 september van 10.00-12.30 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 10 september: Een onconventionele, vrijheidslieven de vrouw (Isabelle Ruppert) die aan haar, door haar vader veroorzaakte to tale gebrek aan innerlijke zekerheid, ten onder gaat aan de afhankelijkheid van haar man Malina (Mathieu Carriè re) en van haar minnaar (Can Togay). 'Malina' is gebaseerd op de gelijknami ge roman van de Oostenrijkse schrijf ster Ingeborg Bachmann (1926-1973) en is het enige voltooide werk uit haar romancyclus 'Todesarten'. Daarin be schrijft Bachmann manieren waarop vrouwen door mannen tot wanhoop en zelfs de dood kunnen worden gedre ven. In bezwerende taal beschrijft de vrouwelijke ik-figuur in 'Malina' haar ondergang. Aangetrokken en afgesto ten door de twee mannen in haar leven, haar altijd aanwezige echtgenoot Mali na en haar minnaar Ivan, balanceert ze op de rand van de afgrond. Voortdu rend bedreigd door herinneringen aan de derde man in haar leven, haar vader. Filmhuis Artishock, donderdag 10 sep tember, 20.30 uur. Toegang f 7,50; le den/CJP/ Pas-65 f 5,-. Reserveren mogelijk vanaf één uur voor aanvang, Jazzclub Artishock start zaterdag haar deuren voor een nieuw seizoen. Het belooft een druk jaar te worden: naast de maande lijkse Jazzclub die van de vrijdag naar de zaterdag is verplaatst, is er ook een flink aantal losse jazzconcerten gep land. Artishock is er klaar voor. Enkele we ken geleden werden nieuwe geluidsbo xen aangeschaft die een beter en war mer geluid overdragen. Ook aan de sfeer van de ruimte werd gewerkt: een groot zwart doek heeft de zaal enigszins verkleind waardoor het wat knusser wordt. Muzikale gast is zaterdag de 45-jarige Ferdinand Povel. De Haarlemmer sa xofonist heeft er al een lange en indruk wekkende loopbaan opzitten. Op zeer jeugdige leeftijd speelde Povel in de Nederlandse studio's en vervolgens in orkesten van bijvoorbeeld Kurt Edel- hagen, Peter Herzbolzheimer en Kenny Clarke. Ondertussen speelde hij in vele omroep-orkesten als het Metropolo- orkest, Rogier van Otterloo's Big Band en zijn vaste werkgever, het radio-or kest The Skymasters. Ook muziekfesti vals zijn hem niet vreemd. Zo speelde hij menigmaal op het North Sea Jazz Festival. Povel is ook al geruime tijd docent sa xofoon aan het Rotterdams Conserva torium, puur op grond van ervaring, zonder enige didactische scholing. Van de romantische gedachte die vaak rond jazzmuziek hangt, moet Povel niets hebben. Het is voor hem een vak waarin hij les geeft en waarmee zijn studenten later brood moeten verdienen. Povel's liefde voor jazz komt voort uit zijn ide aalbeeld van muziek. Voor hem bete kent dat veel ruimte, veel eigen inbreng en vooral een eigen identiteit. Als muzikant moet de saxofonist niet zoveel hebben van moderne technie ken. Moderne saxofonisten spelen vaak muziek die te maken heeft met ex- trovert expressie. Povel houdt meer van verborgen sensatie. Datzelfde vindt hij ook terug bij zijn inspiratiebronnen, zo als Charlie Parker, John Coltrane en Duke Ellington. Ferdinand Povel zal zaterdag samen spelen met kwartet Perron 5b. Samen zullen zij voor een bijzondere avond zorgen. Aanvang: 21.30 uur. Entree f 2,50. Steenhoffstraat 9A, tel. 12075 Algemene informatie 12 September Open Monumentendag in Soest: Museum Oud Soest; beklim ming toren Oude Kerk f 2,50 per per soon; rondleiding Kerkebuurt ten toonstelling Paul Bos in Oude Kerk, Torenlaan. In Soesterberg: Landgoed Eggermon- de, Kloosterkerk Centraal. 10 Oktober: Concert in Julianakerk, door mannenkoor 'Apollo' Duits mannenkoor, aanvang 14.00 uur, kaar ten VW. Tot en met 13 september: Kasteel Groeneveld, Bloemkunst '92 in Koets huis. Theaterinformatie: Ballet: Groosland; Sleeping Beauty, verkoop 10/9, Muziektheater, Am sterdam; Scapino Ballet, Rotterdam. Theatershows: Karin Bloemen; Paul de Leeuw; André van Duin; Toon Her mans; Paul Haenen en vele anderen. In formeert u eens bij de VW welke mo gelijkheden er zijn voor een avondje uit. Concert: The Dubliners Ierse Volks muziek, Jaap van Zweden, Opera Na- bucco, Rotterdam; Notekraker, Den Haag; Parelvissers, Den Haag; Young Schubert, Den Haag; Phantom of the Opera. Kijkje in de WV-winkel: Nieuwe herfstuitgave van VW-Natio- naal Magazine met: Theater-info; Pad destoelen in Herfstbos; Boswachter- tochten, etc., f 5,95.; telefoonkaarten; Museumjaarkaart; CJP-pas t/m 27 jaar; gidsen om uw herfstvakantie te plannen; plattegronden; fiets- en wan- delkaarten; VW-cadeaubonnen, ideale cadeau vanaf f 10,-, landelijk te besteden. Ons kantoor is geopend van maandag t/m vrijdag van 9.30 - 16.30 uur, tel. 12075. •C3

Soester Courant | 1992 | | pagina 10