Soest laat derde klasse C sidderen ^^WÊssMzmmm SEC niet geïmponeerd door 't Gooi Dubieuze strafschop velt Hees: 2-1 Te huur: 600 zaaluren de Banninghal Ambtenaren slaan elkaar om de oren "Onze jeugdafdeling draait weer volop!" Buurtvoetbaltoernooi Hees PHY//CM WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 13 Stroomberg waakt voor overdreven optimisme binnen selectie na 9-1, 6-0 en 8-0 s^oSÉÉKtiiM De voetbalclub in blauw en wit waar je écht gebakken zit! Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar woensdag om 13.30 uur TRAINEN en de kantine is open!. Sportorganisatie "SOEST" Voor inlichtingen: (02155) 2 49 22 Gelijkspel in tevredenheid geaccepteerd VOETBAL zondag Soesters verliezen greep op directe tegenstander VOETBAL zaterdag VOETBAL zondag Exploitant sporthalbar vraagt gemeente om actie ZAALVOETBAL Zaalteam Hees begint met zege ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf Tweede editie op 19 oktober SURVIVAL WEEKENDa Opleiding voor A-certificaat. VOETBAL Dames van WZ'49 geven voorsprong uit handen: 5-3 EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN Wie aan sport doet leest de Soester Courant "Uiteindelijk moet nog blijken hoe ver we komen. Rapiditas heeft een elftal dat in verval is geraakt. Er komen nog ploegen die veel beter zijn." Trainer Jan Stroomberg van Soest waakte ervoor direct na de 8-0 zege van zijn ploeg op het trage Rapiditas teveel enthousiasme te ventileren. In het besef dat de weg naar de tweede klasse nog lang en kronkelig is en uit angst voor overdreven zelfvertrouwen bij zijn spelers waarschuwde de oefenmeester voor een overdosis optimisme. Terecht, maar degenen die zondagmiddag getuige waren van de voetbalshow van Soest en die de club een warm hart toedragen, moeten met een luid zingend hart de Bos straat-Oost hebben verlaten. Op alle fronten overklaste, overvleu gelde en overrompelde Soest de Wees- per formatie. Net uit de tweede klasse- geduikeld werd Rapiditas afgetroefd en genadeloos afgestraft. In de eerste helft onderging Rapiditas de lijdensweg in een niet bijzonder hoog tempo. Daarna bleek dat de gasten hun eer geen naam kunnen aandoen en werden ze met soms sublieme combinaties, waarbij zo wat alle grassprieten werden gestreeld, in hun hemd gezet. Toegegeven, Rapiditas is de zomer maanden niet ongeschonden doorge komen. Zeven, acht spefers keerden de selectie de rug toe en die klap kwam de ploeg niet te boven. Dat werd met bijna dubbele cijfers onderstreept door Soest dat tijdens de bekerwedstrijden tegen De Geuzen en LW (9-1 en 6-0) al zon der blozen uit de startblokken was ge schoten. Souplesse Toch mag met die wetenschap in han den, de overtuigende zege van Soest niet als een betrekkelijke overwinning worden afgeschilderd. Vrijwel voort durend kwamen de Soesters voor hun directe tegenstander uit. Vrijwel geen SEC verraste in Hilversum vriend en vijand door 't Gooi, dat zich on gelooflijk had versterkt, op 1-1 te houden. Een juiste uitslag, want vooral voor rust speelde SEC goed en het bracht de Hilversummers toen vele malen in grote moeilijk: heden. Vooral Guy Dekker kreeg in de eerste helft een aantal zeer goede kansen. Niet minder dan zes nieuwe aanwinsten telt de Hilversumse ploeg, die wordt ge traind door ex-SEC-trainer Willem Peek. SEC bleek niet geïmponeerd en startte veelbelovend. Ronnie Daselaar ontbrak bij SEC wegens kaakontste king, maar vervanger Remco Dorre- stein deed het uitstekend en vooral An- tek Wojtowski (laatste man) had er goed het oog in en gaf Gooispelers Pa- trick Martis en Kennit Tevrede, vooral voor rust, geen kans. Guy Dekker kreeg na goed voorbereidend werk van Sa- bam Aksit de beste kansen. Tot twee maal toe werd de aanvaller keurig ge lanceerd, maar hij schoot evenzovele malen net naast. Uit een vrije trap kopte Dekker maar net over. SEC was de ge vaarlijkste ploeg, maar het was de thuis club die in blessuretijd voor rust kon scoren. Even niet opletten op links bracht de rechterspits in vrije positie. Uit de voorzet kon spits Bas van de Lin den via de binnenkant paal scoren. Voor rust had SEC.de geblesseerde Ra- mon Heynen moeten vervangen door Ensden Kan. Na rust beleefde SEC ha chelijke momenten. Al na vijf minuten verscheen de na rust ingevallen Erik de Wit, op de rand van buitenspel, alleen voor Jack Nagtegaal. De Wit lepelde tot zijn eigen ontsteltenis naast. SEC bleef de aanval zoeken en toen Aksit op nieuw uitbrak kon Cees Lesmeister niets anders doen dan de speler neer leggen. Het betekende een boeking, maar voor SEC slechts een vrije trap. Na tien minuten stond Aksit aan de ba sis van de gelijkmaker. Uit de door voorstopper Jos Kramer genomen vrije trap kopte hij simpel de bal door en bracht zodoende Dekker op links in stelling. Tegen zijn beheerste inzet had doelman Arnold Jansen geen verweer. Een fantastische safe van doelman Jack Nagtegaal na een kopbal van Tevrede behoedde SEC voor een achterstand. Na een goede actie van Dekker over links kreeg Kan, naar het leek, een niet te missen kans. Het werd echter toch een mislukkeling. De teleurstellende Kalka werd vervangen door Marcel Dorrestein. De opname in het team van deze technisch bekwame speler bracht nieuw leven in de aanval. Na een half uur kreeg Mark Timmer de kans op 1-2, maar de hardwerkende verdediger schoot net voorlangs. Weer ontsnapte SEC aan 2-1 toen Tevrede vanaf één meter over het doel schoot. Maar ook SEC bleef actief en het schot van Aksit ging, buiten bereik van de doelman, maar enkele centimeters naast de voor SEC verkeerde kant van de paal. Span ning was er zeker in de laatste tien mi nuten en nog leek het slecht met SEC af te lopen toen even voor tijd Nagtegaal moest uitlopen. De doelman werd uit gespeeld en de bal ingeschoten. Op de doellijn kon uitblinker Wojtowski red ding brengen. SEC toonde zich uiterst tevreden met het gelijke spel en ziet met vertrouwen de eerste thuiswedstrijd (a.s. zondag) tegen Batavia uit Lelystad tegemoet. In en tegen het gepromoveerde Bussum heeft Hees meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstander lopen voetballen. Enerzijds is (dat verklaarbaar door het gemis van de geblesseerde spits Paul Castein. Het is nog maar de vraag of Ca- stein in de eerste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen EDO van de partij kan zijn. Anderzijds hadden met name Johan van de Brink, Erwin de Gier en Dirk Jan Huver te weinig greep op hun direc te tegenstander, waardoor Bussum steeds opnieuw, vooral over rechts, kon doorbreken. Bepaald pech had Hees reeds in de vijf de minuut. Na een overtreding op De Gier belastte de gedegen spelende Pe ter van de Deijsel zich met de vrije trap. Zijn voorzet op maat werd door Jeffrey Dorrestein ineens ingeschoten. Via on derkant lat en doellijn stuiterde de bal echter weer het veld in. 1 Hierna was het in de eerste helft Bus sum die de wedstrijd dicteerde. Hees wilde de bakens wel verzetten, maar op het door de aanhoudende regen spekgladde veld ontbrak de precisie, waardoor steeds opnieuw balverlies op trad. Het was dan ook terecht dat Hees vlak voor rust op achterstand werd ge zet door René de Vaal nadat de verde diging was uitgespeeld. Na een uur spe len besloot Evert van de Brink het team drastisch te wijzigen. Laatste man Peter de Jong verhuisde naar links op het middenveld ten koste van Huver. Ewout Jansen nam de plaats van vrije verdediger in. Van de Brink wisselde van plaats met De Gier van linksachter naar rechterspits. Door deze wijziging draaide Hees beter en ontwikkelde het een overwicht op de Bussummers. Halverwege de eerste helft resulteerde dit al in de gelijkma ker. Eric Looysen nam aan de rechter kant een hoekschop en de opnieuw uit blinkende Wout Blankenstijn trof kop pend het net vanaf de penaltystip. Hees behield het betere van het spel en wilde alsnog gaan voor de volle winst. Bussum maakte handig gebruik van de geboden ruimte en counterde er rustig op los. Na één van de snel uitgevoerde counters kwam Adrie van Veen ten val binnen de beruchte lijnen, nadat met vijf man naar de bal was gegleden. Van af de zijlijn werd door niemand een overtreding gezien, maar de verder goed leidende scheidsrechter besloot tot een strafschop. De elf-meter trap werd door Nico Brouwer onhoudbaar voor Uit den Bogaard ingeschoten: 2-1 De reeds in de eerste helft geblesseerd geraakte Uit den Bogaard werd na een volgende uitval opnieuw geraakt en verliet hierna het veld voor de jeugdige en beloftevolle Pascal Kamerbeek. Hees wilde nog wel, maar de kracht ontbrak om tot een laatste offensief te komen, waardoor Hees de beide pun ten in Bussum moest achterlaten. De niet zichtbare Peter van den Berg heeft de bal gelanceerd. Ditmaal voor komt de kruising van paal en lat een tref fer, maar na rust zou de spits drie maal scoren. Het tweede doelpunt van Van den Berg was er één om ten huwelijk te vragen. Foto: Con Mönnich. moment kreeg Rapiditas ook maar eni ge speelruimte. Als het moest wisselde Soest souplesse af met inzet en werd balverlies binnen de kortste keren goedgemaakt. Soest deed de derde klasse C sidderen. Stroomberg: "Rapiditas geeft veel ruimte. Een beter elftal zal dat minder doen. Maar ik denk niet dat er veel aan ons systeem zal veranderen. We hebben een goede veldverdeling, ook bij bal verlies. Ze werden gestuurd door Luits Houkes, naar wie iedereen luistert. Daarnaast heb je nog de rol daarin van Daniël Hilhorst die ook coacht. Dat is het grote verschil met de afgelopen twee jaar. Ze krijgen nu zekerheid van achteruit en dan durven ze te voetbal len. De aansluiting was perfect en dan voetbal je aan alle kanten prettiger. Met dit elftal kunnen we positioneel goed voetballen en de bal het werk laten doen. We zijn verdedigend ook sterker geworden. Daniël straalt rust uit en Luits is iemand die er staat. Hij is verde digend misschien nog wel beter dan Martij n Stalenhoef, al is Martij n na tuurlijk een prima voetballer." Stroomberg wijt de opzienbarende prestaties voor een deel aan de voorbe reiding die hij goed noemt. "De condi tie is goed. De kunst is om dat zo te hou den. In de tweede helft hebben we een fase gehad dat we te snel zeven of acht- nul wilden scoren. Daar moeten we toch voor waken. Met dit voetbal kun nen we het ons permitteren af te wach ten op momenten dat dat noodzakelijk Minpuntje Stroomberg had nog één minpuntje ge zien: de gele kaart van Houkes. De cen trale verdediger kreeg de prent, omdat hij de bal na een overtreding een klein stukkie in z'n achteruit zette. Stroom berg vond de kaart 'pietluttig' en niet in de sfeer van de wedstrijd. Toch wisselde hij Houkes direct voor Eef de Lange, de tweelingbroer van Mare die, enkele slordige voorzetten daargelaten, een uitstekende indruk achterliet en door Stroomberg 'een aanwinst' werd ge noemd. Ook Gerwin Leeghwater werd ingeruild (voor Gerard van Soer?n), volgens Stroomberg omdat de rechter vleugelverdediger al een keer een weg werpgebaar had gemaakt naar scheids rechter Van Gaaien. "Het besef moet er zijn datje geen onnodige boekingen en schorsingen oploopt. Dat kan je je sei zoen kosten. Ik neem zeker in zo'n wed strijd niet het risico om tegen een rode kaart op te lopen. Je loopt nu al rond in de wetenschap dat je één kaart op zak hebt. En dat is zo'n wedstrijd helemaal niet nodig." Ook Rapiditas ontving twee kaarten, waarbij mag worden aangetekend dat Frank Heynis te zwaar werd bestraft. Rapiditas maakte veel overtredingen, maar bezondigde zich nimmer aan hard spel en hield mogelijke frustraties bin nenskamers. Dat de ploeg moet hebben gebaald, staat als paal boven water. Na- dat Maurice d'Aquino de ruststand op 2-0 had bepaald, werd Rapiditas aan al le kanten voorbijgelopen. Hoofdrollen waren er voor verschillende spelers weggelegd. Van Veenendaal, die vlak achter de aanval stond opgesteld, speel de weer als vanouds en was bij veel doelpunten betrokken. De vierde kwam zelfs op zijn naam. Peter van den Berg toonde evenals d'Aquino aan op scherp te staan. Drie maal rondde hij zijn voetbaldansen met fraaie treffers af. Zeven minuten na de pauze werd hij door Wilfred Janmaat de diepte inge stuurd. Met een verdediger op zijn hie len joeg hij de bal met de snelheid van een komeet in de korte bovenhoek. Zijn tweede en Soests' vijfde doelpunt was er één, waarmee hij zelfs de handen van iemand als Dennis Bergkamp op elkaar zou hebben gekregen. Mare de Lange snelde op links zijn tegenstander voor bij, drong vervolgens het strafschopge bied binnen, waar hij een volgende op ponent uitkapte en de bal breed legde op Van Veenendaal. De regisseur van Soest hakte de bal direct op Van den Berg die met een stiftbal ineens de veel geplaagde Dirk de Keijzer in de luren legde. Het was een doelpunt dm ten hu welijk te vragen. Ook nummer zes kwam van de schoen van Van den Berg. Na de buitenspelval te hebben omzeild, zette hij De Keijzer op het verkeerde been en was hij met een rake knal de koning te rijk. René van den Deijssel, die zich eerder in een aantal situaties van zijn onzelfzuchtige kant had laten zien, verdiende ook een treffer en incasseerde die prijs in de 41ste minuut. Hij omspeelde zijn oppo nent alsof die er niet stond en tikte in de korte hoek binnen. In blessuretijd zette de hard werkende Paul Hilhorst drie Weespers voor schut, waarna d'Aquino zijn voorzet simpel mocht afronden. Daarna maakte Van Gaaien een einde aan de voetbalshow die met een 'ietsie pietsie' meer precisie net zo goed in 12-0 had kunnen eindigen. En dat ter wijl spelers als Paul van der Grift en Martijn de Jonge geblesseerd moesten toekijken. Invulling Stroomberg wilde niet vooruitlopen op de invulling van de elf posities zodra beide voetballers hersteld zijn. "We zijn in de breedte sterker geworden. We hebben een A-selectie met heel veel voetballend vermogen en heel veel be weeglijkheid. SDO (zondag in Bussum de volgende tegenstander van Soe- st-red.) is natuurlijk niet lichtzinnig. Die ploeg speelt beter voetbal en weet nu waar ze aan toe is. Er zal na vandaag bij de andere clubs geen sprake meer zijn van onderschatting. Het is afwach ten of we onder druk ook'zo kunnen voetballen, maar ik denk dat we met dit elftal geen slecht figuur zouden slaan in de tweede klasse." De Banninghal in Soesterberg staat dit seizoen ongeveer zeshon derd uur leeg. Op doordeweekse avonden en tijdens de weekeinden zal de sporthal, zoals het er nu voor staat, vaak onbenut blijven. Ex ploitant C.A. van Velzen van sporthalbar Time-Out heeft daar over aan de bel getrokken bij de gemeente. Van Velzen, die vorig jaar om dezelfde reden ook al in de pen klom, richt zich ditmaal tot de afdeling voorlichting. "Omdat we bij de afdeling sport en na verschillende gesprekken met wethou der Jan Menne niets wijzer zijn gewor den", schrijft Van Velzen. Hij wil dat de gemeente activiteiten ontplooid, waar door de bezettingsgraad van de Ban ninghal stijgt. Ook vraagt Van Velzen iets te doen aan de tarieven, met name voor de 'stille' uren. Particulieren zien volgens hem af van huur, omdat ze in andere gemeenten voor minder geld een zaal kunnen gebruiken. "Wij vragen de gemeente al driejaar om iets aan de prijzen te doen, maar het schijnt niet te kunnen. Ze hebben de zaal liever leeg." Van Velzen plaatste vorig jaar al advertenties in diverse bla den en benaderde sportclubs met lijsten van de leegstaande uren. Volgens gemeentevoorlichter Ben van Os onderzoekt de gemeente momen teel de mogelijkheid om de tarieven aan te passen. Hij wijst in dat verband op het beleid van de gemeente om de recrea tieve sport te stimuleren. De gemeente zal deze week officieel reageren op de brief van Van Velzen, die kritiek heeft op de zaalruimteverdeling die de.ge meente overigens in overleg met de clubs heeft vastgesteld. "De zalen in Soest worden goed gevuld, maar bij ons is vorig jaar al hockey weg gehaald en dit jaar ook nog eens zaal voetbal om de zalen in Soest te vullen. Maar in Soesterberg staat ook voor een kapitaal van de gemeenschap." Goedkoper Volgens Van Velzen kan een actiever gebruik van de Banninghal een positie ve uitwerking hebben op de mensen. "Duizenden uren worden besteed aan werkgroepen voor alcoholmatigingsbe- leid en gokverslaving. Prima, maar juist om zulke problemen te bestrijden zou het tijd worden te onderzoeken wat sport voor een mens kan betekenen. Maak sporten aantrekkelijker en goed koper. Laat bedrijven ermee kennisma ken, nodig buurtverenigingen uit. Laat Soesterberg niet in de steek. Help", al dus Van Velzen die als exploitant van de sporthalbar baat heeft bij een volle bezetting van de Banninghal. Voor de vijfde achtereen volgende maal hebben ambtenaren van de gemeente Soest en sommige gepensioneerde collega's elkaar 'om de oren geslagen' tijdens een tennistoernooi. In verband met de weersomstandigheden werden de partijen in de hal van tennispark Schrikslaan afgewerkt. Irene Koelewijn van bureau sport won over het gehele toer nooi de meeste games. Zij ontving daarvoor een wisselbeker. Daarnaast werden er in de diverse categorïén prijzen verdeeld, waaronder overigens ook poedelprijzen. Joop van Tol, direc teur van Sector I, kreeg ook een poedelprijs, wellicht voor de fraaie actie die door de fotograaf werd vastgelegd. Foto: Con Mönnich. In de eerste competitiewedstrijd sinds de oprichting hebben de zaalvoetbal lers van Hees gewonnen. In sporthal Beukendal pakten de Soes ters maandagavond de eerste twee pun ten middels een 8-6-zege op Hein de Ko. De tweede klasser werd vrijdag in de eerste bekerronde uitgeschakeld door hoofdklasser Burger. Die wed strijd werd in Baarn gespeeld. .ilC'Maar we hebben nog een paar plaatsen over") Duinweg 6 3768 BN Soest Tel. 02155 - 13995 In de herfstvakantie, op maan dag 19 oktober, houdt Hees voor de tweede maal het buurt voetbaltoernooi. Het succes van dit toernooi vorig jaar, was voor het jeugdbestuur van Hees meer dan voldoende aanleiding om op herhaling te gaan. De opzet van het buurtvoetbaltoer nooi is dit jaar veranderd. Diénden de speelsters of spelers van de zeven tallen vorig jaar nog in dezelfde straat of buurt woonachtig te zijn, ditmaal is de samenstelling vrij, wat betekent dat ook vriendinnen en vrienden van elders of zelfs school teams kunnen deelnemen. De leef tijdscategorieën: 6-9,10-14,15 jaar en ouder, blijven wel gehandhaafd. Voor de winnaars in de drie leeftijds categorieën zijn weer prijzen be schikbaar. De gratis inschrijving voor dit toer nooi start binnenkort en staat open tot en met zaterdag 10 oktober. In lichtingen verkrijgbaar bij de vol gende jeugdbestuursleden van Hees: W. Bemer, tel. 17728. H. Wa len, tel. 20763. N. Voet, tel. 17460. 2 OKTOBER 25 SEPTEMBER THEORIE AVOND. Een incompleet elftal van WZ'49 be gon de uitwedstrijd tegen Blauw-Geel uit Ede met goed voetbal. Na een kwar tier werd een voorzet van Corien Ver- rips hard ingekopt door de spits Elly Teerlink: 0-1. Hierna kreeg WZ'49 het wat moeilij ker, maar Corien Verrips kon, na een goede voorzet van Ingrid van de Boven- kamp, de bal over de keepster lobben: 0-2. Net voor rust onderschepte Elly Teer link de bal en haar voorzet werd door een Blauw-Geel-verdedigster in eigen doel gewerkt. Na rust stond er een feller Blauw-Geel in het veld. Van de Boven- kamp faalde met een terugspeelbal en een Blauw-Geel-spits kon 1-3 aanteke nen. Ook Miranda van Wilsum faalde even later en het stond 2-3. Na nog en kele misverstanden won Blauw-Geel de wedstrijd met 5-3. iKONINKLIJKEl INED.VERENIGING] JEUGD-EHBO De opleiding voor het JEUGDDIPLOMA A (11 - en 12-jarigen) en het JEUGDDIPLOMA B (13-, 14- en 15 jarigen) begint op dins dag 15 september 1992, aanvang 18.30 uur, in het EHBO- ge bouw aan de Parallelweg 7a te Soest (16 lessen plus examen). Kosten gehele cursus f 30,-. Aanmelden bij de EHBO-jeugdleidster: Mevrouw J.H. Kok-van Daatselaartel. 1 50 65

Soester Courant | 1992 | | pagina 13