Schuttemalwu Verdwenen Soest anodvi r cmodor Verdwenen Soest hervonden Gevonden voorwerpen Gildefeesten Soest Een warm onthaal van herfst en winter, in de nieuwe kollektie jacks en mantels. Ivo-nieuws. j Wildschut Optiek 10P SOEST I ëb qwat&smi Computer- beveiligingen Porno HOYALUX3 PROGRESSIEF VANUIT EIK GEZICHTSPUWTl Zuidpromenade 14, SOEST J Gildefeesten Soest Museum Oud Soest Nieuwjaarsreceptie van gemeente op maandag 4 januari Rondje Soqst EENS HELEMAAL toplezier x maand. RENAULT UIT ZIJN CM- PAGINA 17 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Ik ben verre van een moraliserende fat soensrakker: Geenszins, maar een ech te 'blote-dame-kijker' kun je mij niet noemen, noch raak ik in vervoering van het zien van het doen van de daad door één of meerdere koppels. Playboy zou door mensen als ik failliet gaan en Ero tica van Veronica kan mij alleen laten glimlachenToch heb ik de hormonen op de juiste plaats zitten, maar seks van en door een ander op papier of op de buis raakt mij nu eenmaal niet. Soms kijk ik 's avonds, als Eurosport gaat slapen wel eens naar het pretnet, de Duitse R TL, maar dat is meer voor de bewegende beelden. Meestal los ik dan ondertussen een puzzeltje op. Denk nou echter niet dat ik afkerig zou zijn van goedgevorm de vrouwelijke lijnen: integendeel. Ik was vroeger een fervente fan van Bri gitte Bardot, in het liedje 'Angeline' zing ik zelfs over haar. Maar porno-films zijn aan mij niet besteed. Ik heb er wel een paar gezien want in sommige pla- tenstudio's liggen die dingen klaar voor klanten die tussen het trommelen, gi taarspelen of zingen wat opwindends willen zien. Vooral Amerikanen en En gelsen zijn er gek op. De eersten omdat ze uit een hypocriet land komen waar op het gebied van seks en bloot op de TV de vrouwenbonden het voor 't zeggen heb ben. Daarom moest Prince in zijn laat ste single 'You sexy mother fucker' het laatste woord in de videoclip schrappen. Ik heb in het grote Hyatt Regency Hotel in Nashville gelogeerd. Daar lopen ser veersters rond in super mini-rokjes. Maar owee als ze 's avonds aan de bar even een drankje drinken metéén van de gasten (in hun vrije tijd) dan vliegen ze eruit. Die yanks zien nooit wat opwin dends op de TV, dus lusten ze er hier wel pap van. De Engelsen vinden het prach tig om andere redenen: kijk maar eens goed naar de gemiddelde Engelse (jon ge) vrouw. D'r is werkelijk kraak nog smaak aan. In de studio van Arnold Mühren (ex- Cats) in Volendam ligt soms voor de klant ook een porno-film. Nog niet zo lang geleden maakte hij in opdracht een opname die bij de beelden van een com mercial gemonteerd werden. Dat is voor een echte studio als de zijne routine werk. Daarvoor kreeg hij een video-ta pe aangeleverd en daarop 'edit' hij dan de muziek. Er was haast bij. Hij maakte de muziekband en om te weten of alles naar wens was, of er misschien nog iets veranderd moest worden, wilde hij de muziek nog niet onder de beelden zet ten, maar even apart laten. Hij riep zijn assistent bij zich: "Neem deze muziek- tape en pak zo even de videoband die bij de video-recorder ligt en breng beide als de bliksem naar de klant.Twee uur la ter kreeg hij de reclame-man van het be treffende bedrijf aan de lijn. "De muziek is geweldig", zei die enthousiast, "maar 't past allemaal niet zo bij de beelden. Arnold fronste de wenkbrauwen. "We hebben 't met z'n allen zitten te bekij ken", verklaarde de reclame-boy, de directie, secretaresses, iedereen. We hebben éérst de muziekband gestart en toen de video. Tot onze verbazing zagen we toen erotische beelden van een dame en een heer waarbij het gekroel bij Yab Yum kinderspel is.Arnold schrok zich rot, maar begreep meteen wat er was ge beurd. De videoband van het bedrijf was tussen z 'n porno terecht gekomen en z 'n assistent had in de haast de verkeerde band meegenomen. Foutje... Nico Haak vertelde me jaren geleden een top-story. Het speelde zich afin de tijd dat porno 's sinds kort te huur waren. Een vriend, we zullen 'm Jan noemen, kwam vaak op bezoek. Algemeen be kend was dat de man een liefhebber van dames was. Op straat liep hij bij wijze van spreken tegen elke lantaarn omdat hij ogen tekort kwam. Op een dag be sloot Nico hem een poets te bakken. Toen hij hoorde dat Jan weer eens op be zoek zou komen, haalde hij de dag tevo ren een porno-video uit de videotheek. Hij zag Jan het tuinpad oplopen, deed het ding in de recorder, zette die aan en legde er een kleedje o ver heen. Toen zijn bezoeker een halfuurtje zat, zei Nico: "Ik zal eens kijken wat er op de televisie is." Hij zette Nederland 1 op. "Da's niks", mopperde hij even later, "twee is ook soep. Duitsland maar eens probe ren. En zo ging de zanger het hele rijtje af tot hij op 't laatst de knop indrukte waardoor je de beelden van de recorder kon zien. Sodom en Gomorra was er niks bij vergeleken. "Da's ook niks", mopperde Nico na tien seconden en drukte weer Nederland 1 in. Jan had al les aanschouwd. Toen de wulpse beel den voorbij kwamen, zakte z'n mond open en puilden z'n ogen uit. "Wat was dat, wat was dat?", riep hij toen Nico weer van zender wisselde, "zet eens terug!" Nadat hij weer een half mi nuutje had mogen kijken, zette Nico de TV uit. "Ach, da 'sdie vervelende zender weer", verzuchtte hij. "Die zendt de hele dag van die seksuele troep uit. "Jan was niet meer te houden. Zn gastheer moest en zou 'm uitleggen wat dat voor een zender was en waarom hij, Jan, 'm thuis niet kon ontvangen. "Dan moet je een F324-decoder aan je mast hebben han gen", verklaarde Niek. "Elke goede TV-handelaar weet daar alles van." Een week later belde Jan hem op. Witgloeiend. Hij was bij z'n TV-hande laar geweest. Had hem het hele verhaal verteld en wilde óók zo 'h F324-decoder voor z'n mast, want vooral die speciale zender moest op zijn buis. De handelaar had hem verbijsterd aangehoord en was toen in lachen uitgebarsten. "En het erg ste is", riep Jan, "hij heeft 't rondverteld. Ik sta voor joker in dit dorp.Aan het eind van het verhaal zuchtte Haak: "Peer, ik heb 't altijd al geweten. Sex en humor gaan niet samen... Zouden ze nog wel eens een balletje trappen? Met hun kleinkinderen mis schien? Of is er soms nog een enkeling die meedoet in een veteranen-elftal? De foto moet omstreeks 1936 (in Soest) zijn genomen, dus zelfs de jongste jon gen die staat afgebeeld, moet nu wel recht hebben op de aow. Maar er zijn er zeker nog wel in Soest die weten wie er hier allemaal voor de fotograaf stonden opgesteld. Misschien zelfs nog wel wan néér het was en waar. En of er een spe ciale aanleiding was voor deze foto. Wie het ons vertellen kan? We horen het graag, ofwel bij de redactie ofwel bij Boris Berkhout, telefoon 16372. Vast bedankt! Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgeno digd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57,3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking! schakelarmband metaalkleur zware metalen schakelarmband 2 Abus sleutels zwart 1 Benco sleutelhanger met OK zilveren dasspeld dameshorloge merk Ectron fietssleutel merk Erriba damesparaplu paars/geel/groen/li la blauwe herenparaplu zwarte herenparaplu blauw/wit paraplu Princess Beach Resort Casino damesparaplu Beauty inklapbare paraplu met diverse op schriften, veel liefs... sportjack Brainwave XL zomerherenjack maat 50, beige/ licht bruin gebloemde damesbodywarmer met roze voering, maat XL Future sportjack maat XL grijs jack XL, groene voering met ge le opdruk groene damesregenjas met ceintuur, maat 44 donker/lichtblauw jack merk ED- COXXXXL wit T-shirt XL wit T-shirt M, met opschrift Tra Montana wit T-shirt groene laarzen bruine herenschoenen Bovengenoemde gevonden voor werpen zijn tot en met 15 september af te halen op het secretariaat van het Groot Gaesbeeker Gilde, Spinet 47 te Soest, tel. 20573. Daarna worden ze afgegeven bij de politie Soest. SOESTERBERGSESTRAAT 49A TELEFOON 02155 - 2 35 84 SOEST PAGINA 16 WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1992 SOESTER COURANT Euphonia heette de zangvereniging. Volgens sommigen was dat een afdeling van de Mannenzangvereeniging Apol- lo, maar dat is niet duidelijk geworden. In het Soester adresboek van 1927 heb ben we Euphonia niet kunnen vinden (Apolló wèl), maar dat de vereniging bestaan heen, staat als een paal boven water: er zijn wel tien dames geweest die ons persoonlijk hebben laten weten dat ze er hun partij hebben meegezon gen! Dank zij hun weten we nu ook bijna vol ledig wie het waren die op de foto staan afgebeeld! Daarover zo dadelijk. Eerst nog even plaats en datum. Dat de foto is genomen, moet 1929 of 1930 zijn geweest - daarover bestaat nauwelijks verschil van mening. Maar waar het was? De repetities van Eupho nia waren boven in wat toen café-res taurant Ockhuijzen was en nu een Chi- Inees restaurant (Burgemeester Grothe- straat/hoek Heuvelweg) misschien was 't daarachter. Maar wie goed naar de fo to kijkt, ziet dat de dames een kaartje opgespeiü dragen: waarscnijnlijK is de foto genomen tijdens een concours - en in dat verband is de naam Mijdrecht ge vallen. Dat zou heel goed het antwoord kunnen zijn. En nu de namen. De mensen op de foto waren, voor zover we het nu weten, en wel van links naar rechts: Bovenste rij: Ger van Kooi-Hornsveld (kort gelegen in de krant omdat ze haar 70-jarige hu welijksfeest kon vieren, mevr. Hornsveld-van Dijk Janny de Zoete Cor Maassen mevr. Van Dijk Cor Koster-van Rouwendaal Tweede rij van boven: mevr. De Zoete (van de groenteboer aan de Burg. Grothestraat) dirigent Van Maurik, uit Utrecht mevr. Schippers mevr. Hornsveld-Lodder (van de siga renzaak aan de Nieuwstraat) mevr. M. Haks-van Doorn mevr. Ort (of Aartje) Van den Broek- Hornsveld (zuster van Ger) Derde rij, zittend: Marie Kwak-van den Broek mevr. Henny Westemeijer (van café aan de Birkstraat, ongeveer waar nu Avia-pomp is) mevr. Mijntje Prinsenberg-Geijten- beek mevr. De Boer (daar werd ook wel eens gerepeteerd) mevr. Gorrée mevr. Jo van Duinkerken-Berends Marie Prins-Starink (van de sigaren zaak aan de Bosstraat) Onderste rij: mevr. Diny Westemeijer (zuster van Henny) Frieda van Lemel mevr. Ali Venendaal-van Ee (van de stoffeerderij aan de Van Weedestraat) Meisje Starink Dank aan alle mensen die de moeite hebben genomen ons verder te helpen met dit brokje "Verdwenen Soest"! Het bestuur van het Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aechten Schuttersgilde van Soest wil laten blijken dat het er kentelijk is voor de inzet en medewer king van velen bij de in het laatste week einde van augustus gehouden Gilde feesten Soest 1992. Dit evenement was weer een groot succes. Het is weer een feest geworden voor en door de Soester gemeenschap. Aangezien het onmogelijk is allen per soonlijk dank te zeggen voor hun aan deel in het welslagen van de Gildefees ten Soest 1992 wil het bestuur dat op deze wijze doen. Een klein aantal van degenen die hieraan hun bijdrage heb ben geleverd wil het bestuur hier met name noemen: College van Burgemeester en Wethou ders van de gemeente Soest, Gemeen tepolitie Soest, Gemeentewerken, EHBO-afdeling Soest, VW Soest, de adverteerders in het huis aan huis ver spreide programmaboekje, de sponsors van de individuele evenementen, de in de Gildefeesten Soest 1992 participe rende verenigingen (AV Pijnenburg, Tempo Toer, Eemlander Blaaskapel, Wandelcomité Jacob van Gaesbeek, Warmbloed Paardenfokvereniging Eemland, zangkoor St. Caecilia), Ra dio Soest (die twee dagen rechtstreeks verslag heeft gedaan vanaf het feestter rein, de medewerkers bij de verschillen de programma-onderdelen, de deelne mers aan de verschillende activiteiten, het in zeer grote getale aanwezige pu bliek, de buurtbewoners die in hun an ders zo rustige en rustieke buurt veel verkeer en bedrijvigheid te verwerken hebben gekregen en alle anderen die op de een of ^ndere wijze hun steentje aan de organisatie van dit evenement heb ben bijgedragen. Ook dankt de organisatie de aanwezi gen tijdens het Koningsbal, die op een onverwacht ogenblik en op een voor de gildefeesten ongebruikelijke wijze snel gevolg hebben gegeven aan het verzoek de tent te verlaten. Nogmaals: hartelijk dank. Het Groot Gaesbeeker Gilde hoopt ook in 1993 op aller inzet en medewerking te mogen rekenen en er weer een feest van te ma ken voor en door de gehele Soester ge meenschap. Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aechten Schuttersgilde van Soest kontOOT Steenhoffstraat 13 oHvmhvu 3764 BH Soest eiiM»V Tetefoon Q2-J55 -1 01 15 Voor uw complete KANTOORINRICHTING Bureau's Stoelen Computermeubelen Printertafels De nieuwjaarsreceptie van de ge meente Soest wordt op 4 januari 1993 gehouden in het gemeentehuis. De aanvang is vastgesteld op 19.30 uur. Dat hebben burgemeester en wethou ders besloten. Voor die avond stond aanvankelijk een vergadering van de commissie Algeme ne Bestuurszaken (ABZ) op het pro gramma, maar die is verschoven naar dinsdag 5 januari. De commissieverga dering begint dan om 19.00 uur. In ver band daarmee begint de voor die avond geplande vergadering van de commis sie ruimtelijke ordening en bouwzaken niet om half acht, maar om acht uur. Hopelijk wel. Immers, vandaag de dag is er een glas met de zekerheid van natuurlijk zien op alle afstanden. Optimaal zien zonder storende leesgedeeltes. Hoyalux 3 biedt u dat kijk- en .draagcomfort, waar u gewoonlijk meerdere brillen voor nodig heeft. Hoyalux 3, vérkrijgbaar bij vakopticiën. door Arie Wandelaar RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) Postbus 3062, 3760 DB Soest Studio: tel. 2 04 20 940 NIEUWS; SEDAN V.A. 58.700,-, ESTATEV.A./64.500,- 850 NIEUWS; VA. f 64.950,- 'olvo Leaselijn 03458-8222. itorijden 'wel heel tussen dromen tu even mee... twaarde is Kontrakt naffl. 299,-" !et op alle details topadviseur licht graag toe. Dus tr een proefrit en /iseur u de laag- rekenen. landen, effectieve '5%, restwaarde 50%. GEEFT JE LEVEN KLEUR Marie is het beste wat Arie in zijn le ven ooit is overkomen. Desondanks heeft ook zij d'r eigenaardigheden. Weliswaar zijn ze op de vingers van een hand te tellen, en dan mogen ei nog vingers aan ontbreken ook, maai ze heeft ze. Een daarvan is het najagen van vakan ties. Het begint als folders met allerlei S tropische verrassingen worden thuis bezorgd. Ze arriveren tijdens een j vorstperiode en op dat moment maakt zich van Marie het onberedeneerde verlangen meester waar touroperators op speculeren. Het is ieder jaar weer puzzelen. De Veluwe is te koud, Terschelling ge schrapt omdat ze niet van varen houdt, landen met mooie curiosa zijn uitge sloten, omdat je daarvoor enge injec ties moet halen tot ontzieling van no pende ziekten en van de aardrijkskun deles op school is blijven hangen dat Oostenrijk geen strand heeft. Als alle gevraagde en ongevraagde reisgidsen zijn gearriveerd neemt een langdurig research een aanvang. Het dagelijkse programma Boggle van Frank Kramer is niets vergeleken bij haar pogingen op gepaste wijze enkele weken Soest te ontvluchten. Treurige bijkomstigheid is dat bij aankomst de werkelijkheid zelden overeenstemt met de bedriegelijke hotelfoto uit de reisgids met spectaculaire voor deelaanbiedingen. Zo hebben wij in de 34 jaren van ons huwelijk vele nachten in ongemakke lijke spondes doorgebracht, doorge zakte ligkuilen die mensen als Arie uit hun slaap houden. Pas de volgende dag komt de rugrek er weer in als je bij wijze van therapie tussen de torenflats van de Costa del Sol elkaar een opge blazen strandbal toegooit, of sprin gend op een trampoline probeert je rugwervels in de juiste stand te bren- gen. Vakantie, het is een uitvinding die met het klimmen der jaren steeds minder aan Arie is besteed. Dit jaar hebben de door Arie geschet ste problemen zich niet voorgedaan. Dat zit zo. Omdat een mens, dus ook Marie, niet alles kan hebben wat 't hart begeert diende er rond de tijd dat Aruba en de Canarische eilanden weer in de brie venbus gleden te worden gekozen uit twee mogelijkheden. Vakantie, om er eens helemaal uit te zijn, dan wel het huis onder handen nemen. Het laatste voorstel kreeg Arie's har telijke instemming, ook al omdat Ma rie heel dapper vaststelde dat er ook in het restant van 1992 niet aan vakantie viel te denken. De spaarpenningen werden tot beider genoegen binnen geïnvesteerd, het buiten spelen een jaartje overgeslagen. Althans tot vandaag heeft deze zeker heid bij Arie standgehouden. Maar wat is zekerheid wanneer vrou welijke vindingrijkheid er aan laat knagen? De juiste voorspelling van het weerbe richt, het winnen van een prijs in de staatsloterij zijn daarmee vergeleken fluitjes van een cent. "Je weet toch wat we afgesproken hebben?", luidde Arie's reactie toen het er eens helemaal uit zijn als een granaat explodeerde. "Trouwens ver der dan Eemnes zouden we in finan cieel opzicht niet komen", voegde hij er aan toe. De laatste conclusie bleek op absolute onwetendheid te berusten. Enkele ogenblikken later staarden drie paar varkensogen, toebehorend aan drie spaarpotten, Arie aan. "Wat maak je me nou?", wilde hij van Marie weten. "Vanaf januari ge spaard, zonder dat hij iets in de gaten had", luidde de oplossing.Tijdens de telling der vijfjes had Arie enkele nooduitgangen gevonden. "Laten we 't bewaren voor een weekje winter sport", stelde hij voor. "We leven van daag", plaatste Marie als tegenzet. Met "De zomer is anders al bijna voorbij" probeerde Arie tevergeefs verwarring, t stichten. Onbegonnen werk, tot mislukken ge doemd. "Dat is nou juist het aardige", kraaide Marie in een hiep-hiep-hoe- ra-stemming. Wij kijken iedere dag naar wat teletekst te vertellen heeft en als het weer even wat lijkt zijn we ver trokken. "Waar gaat de reis naar toe?", infor meerde Arie met enige bezorgdheid. "Alles te weten maakt een mens niet gelukkig", liet Marie weten om ver volgens van zijn netvlies te verdwij nen. Arie vreest dat wij elkaar enige tijd zullen moeten missen, tenzij er iets met het KNMI of de weerman te ritse len valt. 240 NIEUWS; VA. ƒ48.700,- ARIE WANDELAAR

Soester Courant | 1992 | | pagina 17