Hulleman optiek Een ziektekostenverzekering volgens nieuw recept... Achteraf beter af! c i Mannen worden weer even jongens Soester Onderlinge Brandverzekering W.A. -JHANDËL WANDEL Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek FILOSOFIE C1000 in zee met WNF F INISHIN 7^^ uiterst lage premies volledige dekking korting tot max. 30 Soester Onderlinge Brandverzekering w.a. Machtigen wint snel terrein PAGINA 20 WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 21 Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Nabij test Oogdruk controle f Uitbreiding 400-serie en nieuwe Volvo 850 GLE bij Van der Lee //s 'RIMPELS GAAN OP DE LOOP VOOR EEN COLLAGEENBEHANDELING' G Winkeliers krijgen klop van ploeg wijkvereniging Trein vermorzelt drilboor Railbóuw recept Voor meer informatie kunt U contact opnemen met: J.H. Isingserf 61 - 3766 HC Soest Telefoon: 02155 - 1 60 11 Nederlander kiest voor betaalgemak Wij tonen de nieuwste bruidsmode 1993 met primeure van Ronald Joyce Novarese. ni, Cupid, Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Bel of kom langs voor een afspraak, telefoon 1 38 59. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometristen O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT10- 3761 CM SOESTDIJK -TELEFOON 02155 - 1 38 59 's Maandags gesloten Vanaf medio september zal in alle 244 C1000 supermarkten een voorlichtingscampagne van start gaan die de consument helpt be~ wustere* keuzes te maken bij de aanschaf van artikelen. Deze cam pagne, waarbij de C1000 organisa tie nauw samenwerkt met het We reld Natuur Fonds, is erop gericht om een verandering in het aan koopgedrag bij de consument te realiseren waardoor uiteindelijk ook een aanpassing in het assorti ment zal ontstaan, ten gunste van de natuur. Naast voorlichting zal ook een aantal spaaracties in de winkel worden gehou den om een financiële bijdrage te leve ren aan de uitbreiding van de natuur in Nederland met 2.000 vierkante kilo meter. Daarmee wordt ingehaakt op de doelstelling van het Wereld Natuur Fonds om binnen tien jaar tien procent van Nederland weer uit natuur te laten bestaan. Momenteel ligt dit percentage op vijf procent. In de Cl000 supermarkt zullen de con sumenten op diverse manier worden voorgelicht over natuur en milieu. Zo zullen er speciale informatiefolders in de winkel verkrijgbaar zijn over onder werpen als aardappel-, groente- en fruitprodukten en de betekenis van be staande keurmerken en logo's. In het najaar volgen folders over onder andere verpakkingen en afval, en wasmiddelen en zepen. Daarnaast worden de schaps- kaarten voorzien van relevante milieu informatie voor een totale produktie- groep. De kaarten zijn herkenbaar aan het gezamenlijke C1000 en WWF-lo- go. Uiteindelijk zullen zo'n 30 schaps- kaarten worden gebruikt. Verder zal er in het C1000 Thuismaga- zine tweemaandelijks aandacht worden besteed aan natuur en milieu in het al gemeen en worden er tips gegeven hoe consumenten verantwoord met de na tuur om kunnen gaan. Ook in de week- folder zullen telkens een aantal milieu- tips worden opgenomen. Fondsenwerving De consument kan ook deelnemen aan een aantal spaaracties. Zo gaat er in september een pakketten-spaaractie van start waarbij de klant door middel van zegels kan meesparen voor een gra tis levensmiddelenpakket met een win kelwaarde van veertig gulden. Voor el ke ingeleverde volle spaarkaart maakt Cl000 één gulden aan het WNF over. Met deze actie wordt gestreefd om 100.000 gulden in te zamelen. De samenwerking tussen het Wereld Natuur Fonds en C1000 kan worden gezien als een goéd voorbeeld hoe na tuurbeschermingsorganisaties en het bedrijfsleven kunnen samenwerken. Voor het Wereld Natuur Fonds geldt deze campagne tevens als een eerste concrete invulling van haar nieuwe mi lieubeleid. M M, Het nieuwe Volvo-modeljaar heeft veel nieuws in petto. De Vol vo 400-serie en de 850-serie wor den uitgebreid met nieuwe, aan trekkelijke versies en de 900-serie is op vele punten verbeterd. In de showroom van Volvo-dealer A. van der Lee aan de Kerkstraat staat van 9 tot 19 september dit modelnieuws centraal. De meeste nieuwe en vernieuwde modellen zullen worden getoond tijdens de najaarshow. Belangrijk nieuws in de 400-serie is de introductie van een 2.0 liter motor, de B20F. Deze krachtbron levert een ver mogen van 81 kW (110 pk) en een kop pel van 165 Nm bij 3.500 toeren en hij blinkt uit door grote trekkracht en sou- li plesse, een laag geluidsniveau en een gunstig verbruik. Standaard wordt de motor gecombineerd met een handge- schakelde versnellingsbak, maar een 1 automaat met vier versnellingen is ook I leverbaar. De nieuwe tweeliter motor wordt geleverd in de Volvo 440 GL en GLT, de 460 GL en GLE en de 480 S. Ander nieuws is dat er een nieuw type ABS op alle modellen uit de Volvo I 400-serie leverbaar is. Dit ABS kan worden gecombineerd met Volvo's Traction Control System, dat het door slippen van de wielen op een gladde on dergrond voorkomt. De turbo-versies van de 440, 460 en 480 hebben ABS standaard. Niet minder interessant is dat er voor de verschillende typen uit de 400-serie aantrekkelijke optiepakketten lever baar zijn, waarmee de koper zijn auto voor een zeer scherpe prijs kan aankle den. Voor de 440 DL is het "Special"- pakket leverbaar, dat bestaat uit getint glas, centrale deurvergrendeling en een mini-spoiler voor het bedrag van slechts f 1:100,- De 460 DL kan worden uitgerust met het "Comfort"-pakket bestaande uit getint glas, centrale ver grendeling en stuurbekrachtiging voor slechts f 1.450,- Voor de GL-versies van de 440 en 460 en de 440 GLT zijn Executive" -pakketten verkrij gbaar die voor f 2.590,- bestaan uit een elek trisch bediend glazen schuif/kanteldak, elektrisch bediende ramen vóór en een elektrisch bediende linker buitenspie- De introductie van de 850 GLT mar keerde in 1991 de start van een com pleet nieuwe Volvo modelgeneratie. De 850 GLT overtrof met zijn dynami sche rijkwaliteiten, zijn ruime interieur en zijn royale standaarduitrusting alle Collageen is een stof, die het ontstaan van nieuw weefsel stimuleert. Dit eiwit, want dat is het eigenlijk, gaat vochtverlies in de huid tegen en werkt gunstig op rimpels en veroudering van de huid. Professionele aanpak Gerda Serraris is schoonheidsspecia liste pur sang en tevens huidtherapeu te. Door deze unieke kombinatie is zij zeer deskundig op 't gebied van speci fieke behandelingen voor een mooier uiterlijk. Met haar kunt u gerust samen uw rimpels te lijf gaan. verwachtingen en is nog steeds een groot succes. Daarom breidt Volvo de 850-serie nu al uit met een nieuwe ver sie: de 850 GLE. Met dezelfde uitstra ling en rijdynamiek, met de opvallend krachtige 2.5 liter vijfcilinder motor, bij de 850 GLE echter voorzien van twee kleppen per cilinder en 103 kW (140 pk) bij 5.400 toeren per minuut. Het onderstel van de 850 GLE komt over een met dat van de GLT-uitvoering. Kenmerken zijn de 'Delta Link' achter wielophanging, de comfortabele voor trein en het standaard antiblokkeer remsysteem. Volvo 900-serie De 900-serie van Volvo wordt uitge breid met de 940 GL 2.0i Turbo, die in de plaats komt van de 2.3 liter turbo motor en de 2.3 liter motor met 16 klep pen. De nieuwe turboversie levert 114 kW (155 pk) sterke 2.0 liter turbomo tor en wordt geleverd in een zeer com plete uitvoering, met onder meer ABS en en anti-slip differentieel. Belangrijk nieuws in de 900-serie is ook dat de gewone dieselmotor is vervallen en nu uitsluitend nog de schone 2.4 liter zescilinder turbo-dieselmotor met in- tercooler, katalysator en EGR-systeem wordt geleverd. Ter gelegenheid van deze speciale show hebben wij de volgende speciale aan bieding: bij aanschaf van het Volvo au- diotoestel CR 608 krijgt u de tweeter- set, aanschafprijs f 895,-, inclusief BTW, welke geschikt is voor üw auto, helemaal gratis. Collageen komt ook in de huid zelf voor, doch bij het ouder worden in min dere mate. Wanneer deze collageen behandeling wordt toegepast, maken we dus gebruik van huidverwante pro- dukten. Een behandeling levert al direkt resultaat op. Beauty Parlour Bel voor meer inlichtingen of een afspraak: 02155-13803 Anna Paulownalaan 40, Soest Collageen-behandeling by Gerda Serraris. Ondanks dat ze drie jaar lang hebben kunnen trainen, zijn de winkeliers van Overhees er niet in geslaagd de wissel beker over te nemen van de wijkver eniging Overhees. Het team dat de laatste vereniging vertegenwoordigde, won donderdagavond met 8-3. De wedstrijd werd, evenals in 1989, ge speeld op het trapveld aan de Dorps- streek. In mei 1993 zullen beide ploe gen opnieuw tegenover elkaar staan. De wisselbeker vormt dan wederom de inzet. Dat werd donderdagavond na de voetbalwedstrijd in cultureel creatief centrum C-drie afgesproken. J.N. But- zelaar kreeg bij die gelegenheid een mand met levensmiddelen omdat hij juist had voorspeld wie het eerste doel punt zou scoren. CURSUS ZEIST Drs. Marinus de Baar be gint binnenkort in Zeist met zijn cursus filosofie. In deze inleiden de cursus komen belangrijke fi losofen (zoals Plato en Descar- tes) aan bod en worden invloed rijke stromingen behandeld. Politieke filosofie,' hef denken over de mens, natuurfilosofie staan op de agenda. Voor de cursus is geen voorop leiding vereist: belangstelling is voldoende. Van elke les krijgen de cursisten een samenvatting op papier. Bovendien krijgt men overzichten, ondersteunende teksten en een literatuurlijst. De cursus bestaat uit tien lessen van elk twee uur en wordt in Zeist gegeven. Meer info bij drs. Marinus de Baar (02945-3264). Op het baanvak Utrecht-Baart} is in het weekeinde een drilboor vermorzeld door een passerende stoptrein. Hef werktuig was achtergelaten door een medewerker van Railbouw. Hij regelde het verkeer op het moment dat de trein tijdens werkzaamheden aan het baan vak passeerde. De drilboor werd ter hoogte van de spoorwegovergang op de Dalweg aan gruzelementen gereden. De Soester Onderlinge Brandver zekering is een vereniging, die het verzekeringsbedrijf uitoefent. De verzekerden zelf zijn de leden en eigenaren van die Onderlinge. De ledenverzekerden kiezen uit hun midden een bestuur, dat hun be langen behartigt binnen het kader van de Onderlinge. De verzeker den kunnen o.a. op de jaarlijkse al gemene ledenvergadering gebruik maken van hun rechten als lid. Zij hebben daardoor een werkzaam aandeel in de gang van zaken. Het bijzondere bij een Onderlinge is dat de belangen van de Onderlinge ener zijds en die van de leden-verzekerden anderzijds, volstrekt samenvallen. Ster ker nog, zo'n Onderlinge kent geen 'ei gen' belang, maar alleen het gezamen lijke belang van de verzekerden. Daar om ligt het voor de hand dat winstoog merk niet het uitgangspunt is maar de doelstelling: tegen een zo gunstig mo gelijke premie een zo optimaal mogelij ke dekking van het risico. Een gedeelte van de gemaakte winst gaat daarbij re tour naar de leden, bij de Soester On derlinge door restitutie van de premie. Een ander gedeelte van de winst wordt doorgaans aan de reserves toegevoegd. Die reserves hebben een meervoudig doel: zij zorgen voor financiële baten en verder om een snelle schade afhande ling te kunnen bewerkstelligen. Vanuit de overweging dat leden geza menlijk risico's kunnen dragen die indi vidueel te groot zijn, hebben indertijd 46 deelnemers met elkaar de Vereni ging tot Onderlinge Brandverzekering opgericht. Uit de Akte van Oprichting van 30 juli 1885 blijkt dat de verzekerde som van genoemd aantal comparanten f 428.570,- bedraagt. Het bestuur bestaat uit de volgende personen: een direkteur bijgestaan door twee bestuursleden en onder toe zicht van vijf commissarissen. Kenmer kend voor de Onderlinge (oprichtings) gedachte is artikel 8: alle brandschaden zullen, wanneer de kas der Vereniging daartoe niet toereikend is, door de ge zamenlijke deelhebbers worden be taald en over hen naar evenredigheid der door hen deelgenomen sommen Betalingen voor de huur, de hypo theek, abonnementen en contribu ties komen regelmatig terug. Vroeger betaalde men vaak con tant aan de deur. Later zijn we in Nederland massaal overgegaan naar het betalen per bank met ac ceptgiro's. Tegenwoordig laten steeds meer Nederlanders regel matige betalingen automatisch van hun rekening afschrijven. Machtigen biedt betaalgemak en wint snel terrein. Het is bovendien één van de betaalvormen die voor banken, in stellingen en bedrijven goedkoop en ge makkelijk te verwerken is. Machtigen blijft dan ook voor de consument gratis. Als u een machtiging afgeeft blijft u baas over uw eigen geld. Met de nieuwe machtigingsservice van de Rabobank wordt het afgeven van een machtiging een fluitje van een cent. De Rabobank speelt in op de belang stelling voor machtigen en introduceert een speciale machtigingsservice. Bij vrijwel elke Rabobank liggen voorge drukte machtigingskaarten klaar voor de klanten van de Rabobank. De kaar ten zijn ingedrukt met gegevens van u en enkele veel voorkomende bedrijven, aan wie u regelmatig moet betalen (in cassanten). Het enige wat u hoeft te doen, is de 'groene' kaart aan de balie te ondertekenen. De bank regelt dan de rest. Machtigen is een betaalwijze waar bij u toestemming geeft om een regel matig terugkerende betaling op een vast moment van uw bankrekening te laten afschrijven. Machtigen levert u direct gemak op. Immers, u hoeft niet meer el ite maand uw overschrijvingen en ac ceptgiro's in te vullen en bij de bank in te leveren. Bovendien loopt u ook niet de kans een betaling te vergeten. Met machtigen betaalt u altijd op tijd. Groene kaart Een machtiging is snel geregeld. U vult één keer een 'groene machtigingskaart in. Daarna gaat de kaart kosteloos naar het bedrijf of de instelling aan wie u de machtiging verstrekt. De afrekeningen van dat bedrijf worden in het vervolg automatisch afgeboekt. Door een een voudig overzicht bij te houden van uw machtigingen, kunt u een goed beeld hebben van de ontwikkeling van uw re keningsaldo. U blijft wel baas over uw eigen reke ning. Verkeerde boekingen of dubbele betalingen kunt u gemakkelijk terug draaien. In het zeldzame geval dat dit gebeurt, vult u meteen een gele terug- boekingskaart in. Zonder verdere poes pas wordt het bedrag door de bank te ruggeboekt op uw rekening. Natuurlijk kunt u een machtiging ook gewoon weer intrekken, bijvoorbeeld omdat u gaat verhuizen of omdat u een abonne ment opzegt. In dat geval is er een 'rode' kaart. U vult deze kaart in en uw op dracht om de machtigingte stoppen wordt meteen uitgevoerd. Alle kaarten, groen, geel en rood, kunt u krijgen van de instelling of het bedrijf aan wie u een machtiging heeft verstrekt. Uw eigen machtigingskaarten liggen nu bij uw Rabobank voor u klaar. Als u nu de moeite neemt even bij uw Rabobank binnen te lopen, dan verschaft u uzelf dankzij de machtigingsservice heel wat betaalgemak. worden omgeslagen enz. Nu gaat dat anders. Genoemd artikel 8 is inmiddels achterhaald. Dat komt doordat de Soester Onderlinge zijn risi co's heeft herverzekerd bij de Sticht- sche Onderlinge Brand Herverzekering uit De Meern. Dat is op dusdanige manier geregeld dat het risico, zelfs bij maximale schade, totaal geen problemen geeft met de be trekking tot de eventuele schade-af handeling daarvan. De reserves zijn van dien aard dat de Soester Onderlinge de toekomst zonder problemen tegemoet kan zien. De Statuten zijn natuurlijk in de loop van de tijd enigszins aangepast. Zo draagt de Onderlinge Waarborg maatschappij van weleer nu de naam. Soester onderlinge Brandverzekering W.A. De afkorting W.A. dient om inzicht te geven over de manier waarop de aan sprakelijkheid van de Onderlinge is ge regeld. Het bestuur bestaat tegenwoordig uit vijf personen en wordt terzijde gestaan door een administrateur/adviseur. Inmiddels is het verzekerde kapitaal meer dan honderd miljoen gulden en telt de vereniging ruim tweehonderd dertig leden. Huidig beleid Er wordt veel belang gehecht aan pre ventie. Eigenlijk een taak van de verze kerde zelf, maar tegelijk ook in het be lang van de verzekeraar, die immers zijn risico gereduceerd ziet. Hoe minder Administrateur Koren van de Soester Onderlinge Brandverzekering. Foto: Goos van der Wilt. schade - des te gunstiger voor de On derlinge en des te beter voor de leden verzekerden die dit beloond zien door een eventuele premieverlaging, respek- tievelijk restitutie. De nodige voorlich ting geeft het bestuur op vergaderingen en middels bulletins. De leden krijgen een stuk service door middel van een gratis onderhoud van de brandblusapparaten. Deze worden om de paar jaar op hun capaciteit en ge bruik gecontroleerd. Bovendien kan men gratis de elektrische installatie, aarding van computerapparatuur en bliksemafleiders laten doormeten. V erzekeringspakket De Soester Onderlinge Brandverzeke ring W.A. verzorgt de volgende verze keringen: brand, storm, glas, en diefstal voor gebouwen of opstallen (ook met riet gedekt!!!) en inboedels of inventa rissen van agrarische bedrijven, maar ook van burgerwoonhuizen en andere bedrijven en winkels. Bovendien kunt u er terecht voor de Schade- en Levensverzekeringen (be middeling voor AVéRO en SOM) en voor Ziektekostenverzekering (bemid deling voor ZHV). Zoals u ziet: een totaalpakket verzeke ringen. Voor meer informatie, tel. 16011. Op onze bruids shows in Hilversum en Woudenberg presenteren wij u vele primeurs van bruidsjaponnen voor het voorjaar 1993 uit onze inter nationale kollekties van toonaangevende ontwerpers. Tal van de modieuze en exclusieve couture-creaties zijn uit sluitend op deze bruidsshows te bewonderen. 'sdag tober 1992 lotel Schimmel in Woudenberg. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 3,10, 17,24 en 31 oktober in Hivereumbij SposaBella. Aanvang 11.00 uur. Kaarten a 15,- VöOraf reserveren is noodzakelijk. Kaarten kunt u telefonisch bestellen Sposa Bella; Hilversum 035 - 215055 Maribella Amersfoort 033 - 630765 b.g.g 08385 - 20538 d,

Soester Courant | 1992 | | pagina 21