KEGELEN! 9?° Startsein postzegelactie Rode Kruis i kippen bezing over bos, heide en stuifzand ie Bollen Bank Service Gemeenteraad vergadert Folder voor burgers met klachten over gemeente Even grappig Even serieus ^)orthuijen Bezwaar ondernemer tegen bouw huizen naast bedrijf Brandweer uit de brand BRANDSMA L.A. van Etten nieuwe praeses Bentinck Fonds onkelkring J an weedestraat mart ons kwomt f. Kaart" Begroting Soest in september op tafel Feestjes leiden tot geluidsoverlast Vrouw laat hond haar hielen zien GEZELLIG AVONDJE OOK VOOR EEN Informatie over plan Haverweerd Mevrouw A. de Widt en It-kol M. Botma kopen eerste zegels (KERSTE rtitltcflmUltevif it Muhnnoluu 'EN HOUTEN IMP*** icialist 3/7 omstreken WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 9 PAGINA 8 Veertien nieuwe vrijwilligers Jubilarissen op Baarnsch Lyceum lorgenavond om 20.00 uur in gemeentehuis Met professionele verf van Sikkens glanst uw huis 2 jaar langer. De meeste mensen zijn gelukkig met een /V A 9ewone bank... Maar sommige mensen zijn slim en profiteren van de extra hoge rente van de OV-bank. HORLOGER - JUWELIER - OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TELEF. 02155-12982 De gemeenteraad vergadert donderdag 17 september om 19.30 uur in het ge meentehuis, Raadhuisplein. Agendapunten: 1. Spreekrecht. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Amendement betreffende volgorde van aanpak nieuw te ontwikkelen woningbouwlocaties (beslispunt II.5.8 bij raadsvoorstel betreffende vast stelling structuurvisie Fase 4 c.a.; in raadsvergadering van 9 juli 1992 staakten de stemmen over het amendement). 5. Voorstel 92-107: tot het vaststellen van tussentijds bericht I - 1992. 6. Voorstel 92-102: tot vaststelling van de notitie Speelautomatenbeleid alsmede tot vaststelling van de Verordening speelauto maten Soest. 7. Voorstel 92-114: tot het instemmen met de nieuwe organisatiestructuur van de AVU. 8. Voorstel 92-104: tot het vaststellen van beschermde dorpsgezichten. 9. Voorstel 92- 97: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het Landelijk Gebied en de percelen Talmalaan 44, Oran jelaan 6 en Rademakerstraat 18-20. 10. Voorstel 92-115.: tot afwijzing van een verzoek betreffende het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Wiek- sloterweg OZ 73. 11. Voorstel 92-101: om verzoekschrift ex artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor te leggen aan de SAOZ. 12. Voorstel 02- 99: inzake de afdoening van aan de gemeenteraad gerichte verzoeken om informatie krachtens de Wet openbaar heid van bestuur. 13. Voorstel 92-103: tot het voeren van een rechtsgeding. 14. Voorstel 92-100: tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van "Kosten voorbereiding en toezicht herinrichting woonomgeving HAD-flats." 15. Voorstel 92-113: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het vloeistofdicht maken van de verhardingsconstructie in de stallingsruimte van de garage en het plaatsen van lekbakken in de brandweer. 16. Voorstel 92-116: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het ve gen en borstelen van de verharding. 17. Voorstel 92-118: tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van onderzoek herinrichting Van Weedestraat. 18. Voorstel 92-112: tot het aantekenen van appel tegen het vonnis van de arrondissementsrechtbank te Utrecht van 1 juli 1992 in de zaak Garagebedrijf De Ruiter B.V. te Soester- berg tegen de gemeente Soest. 19. Voorstel 92-106: tot aankoop van grond aan de Insingerstraat van Bouwbedrijf G.W. van de Grift B.V. 20. Voorstel 92-108: tot aankoop van een bosperceel gelegen aan de Oude Leusderweg van de heer Th. Ruys te Amersfoort. 21. Voorstel 92-117: tot verkoop van het perceel Eikenlaan 1 aan de heer J.J. Giezen. 22. Voorstel 92-111: tot verkoop van het perceel Molenstraat 142 aan de Stichting Welzijnswerk Soest. 23. Voorstel 92-105: tot verkoop van de woning Nieuweweg 88 aan de heer J.A.T. Verlaan. 24. Voorstel 92-109: tot verkoop van grond gelegen aan de Heetakker aan G.W. van de Grift Bouwbedrijf B.V. voor de bouw van 8 koopwoningen. 25. Voorstel 92-110: tot verkoop van grond gelegen bij Talmalaan 44 aan het Apostolisch Genootschap. Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadvergadering bedraagt 30 minuten. Het in spreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstellen tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raads commissie^) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons college een gewijzigd voorstel heeft verzonden, danwel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij hef kabinet van de burge meester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. Steenhoffslraal 16, 3764 BL Soest Telefoon 02155 - 18540/21337 Op maandag 14 en dinsdag 15 sep tember wordt de concept-begroting 1993 en de meerjarenbegroting 1993-1996 van de gemeente Soest behandeld in de diverse raadscom missies. Het vergaderschema ziet er als volgt uit: Maandag 14 september: 08.30-11.15 uur Commissie Alge mene Bestuurszaken. 11.15-13.30 uur Commissie Ruim telijke Ordening. 14.30-17.30 uur Commissie Milieu en Onderwijs. Dinsdag 15 september: 09.00-13.00 uur Commissie Wel zijn. 14.00-17.00 uur Commissie Finan ciën. Alle vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het- gemeentehuis aan het Raadhuisplein. De begrotingsstukken liggen vanaf afgelopen vrijdag twee weken voor iedereen ter inzage in het informa tiecentrum van het gemeentehuis. De stukken zijn ook te koop. De gemeente Soest heeft een fol der uitgebracht, waarin burgers kunnen lezen wat ze kunnen of moeten doen in geval van klachten jegens de gemeente. De eerste druk heeft een oplage van vijfhonderd exemplaren. Alle nieuwe inwoners krijgen er één. In 'Op 't Hoogt', die deze week is bijgesloten in de Soester Courant, staat de folder vol ledig afgedrukt. Vanaf 1993 wordt de tekst in de gemeentegids afgedrukt. In de folder legt de gemeente uit hoe burgers kunnen reageren als ze ergens bezwaar tegen hebben of klachten wil len uiten. Ook de procedures, waarin hun klachten worden behandeld, wor den uitgelegd. De politie heeft in het weekeinde bij drie woningen aan de bel getrokken. Niet om lawaai te produceren, maar om een einde te maken aan geluids overlast van buurtbewoners. 'Het hoeft niet mooi te zijn, als het maar hard is'. Dat schoot de politie te binnen, toen ze vrijdagavond rond half elf op de Mariastraat arriveerde. Daar zwiepte een, muziekband de sfeer op tot grote hoogte. Omwonenden klaagden bij de politie over het aantal decibellen. Na in terventie van de politie werd het tuin feest binnenskamers voortgezet. Enkele uren later toog de politie naar een pand aan de Soesterbergsestraat met het verzoek de volumeknop naar links te draaien. Aan de Vondellaan ge beurde zaterdagnacht hetzelfde. Met een tussensprintje heeft een vrouw uit Soest een hond van zich af kunnen schudden. Het dier achtervolgde haar op het Luytenaarspad, maar de vrouw liet de hond haar hielen zien. De sprint werd gevoed door de stellige indruk dat de hond met kwade bedoelingen op haar afkwam. De eigenares van de hond verklaarde tegenover de politie dat de ketting was gebroken, waardoor de hond had kunnen ontsnappen. "'t Is beter dat wij uw zaak met gesloten deuren behandelen" zei de rechter streng. "Dat lijkt mij ook beter, edelachtbare" meende de beklaagde, "want het tocht hier behoorlijk..." - Wij hebben open deuren en open ogen voor de kijkwensen van elke klant. U slaagt vlot en volmaakt naar uw zin voor de juiste bril. Wij zetten onze goede naam nooit "op de tocht..." j het restaurant Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest Telefoon 02155 - 1 38 07 L.A. van Etten. Al geruime tijd wordt hard gewerkt aan de voorbereiding voor de verbete ring van de flats Haverweerd, De Ak keren en Dalweg. Het gaat hier niet om een groot onderhouds/verbete- ringsplan, maar ook om de verbete ring van de woonomgeving en nieuw bouw bij de flat Haverweerd. Eind 1992 zullen de plannen met be trekking tot het groot onderhoud -be kend zijn. Op donderdag 1 oktober wordt 's avonds om 19.30 uur in De Open Hof aan de Veenbesstraat een in formatie-avond gehouden voor de di rect omwonenden van de geplande nieuwbouw aan de Haverweerd. Het plan voorziet in' het opvullen van de hoek tussen de flats Haverweerd one ven langs de Dalweg/Koningsweg door middel van nieuwe woningen. Het ge heel krijgt fraaie ronde vormen en geeft een goede aansluiting op de bestaande balkongevels. Ook is in deze hoek een nieuwe lift opgenomen. Samen met de lift ontstaat in de hoek nu een nieuwe entreepartij. Vanaf donderdag 24 september liggen de tekeningen van de nieuwbouwplan- nen ter inzage in het gemeentelijk infor matiecentrum (hal gemeentehuis). Tot en met donderdag 8 oktober kan men schriftelijk bij' het college van burge meester en wethouders reageren op het plan. Volgens planning zal in maart vol gend jaar met de bouw begonnen wor den. 1terdag an 2,40 iSTDIJK TELEFOON 12387 rlijk naar: (BAR-EETHUISJE MOLENSTRAAT/ hoek Steenhoffstraat Soest p Bel voor informatie 2 29 67 kken door Linda van 't bij de aspiranten, levr. Smit. Tegen de bouw van vier woningen aan de Amnestylaan is bezwaar gemaakt door Bloemisterij Van Oest. De gemeente ziet evenwel geen aanleiding de procedure op te schorten. Van Oest stelt dat uitoefening van zijn bedrijf zal worden beperkt als de huizen op de Amnestylaan komen te staan. De gemeente wimpelt dat bezwaar af met de opmerking dat de bloemisterij aan de Eigendomweg daar tijdens de in spraakronde van het bestemmingsplan Klein Engendaal tegen had moeten protesteren. Inmiddels geldt voor het betreffende terrein een woonbestem ming en is Van Oest te laat, zo oordeelt de gemeente. Dat er, zoals Van Oest stelt, geen (ont- werp-)uitwerkingsplan bestaat, is juist. Maar, zegt de gemeente, doordat hel bouwplan is gepubliceerd, is het plan in overeenstemming met het in voorberei ding zijnde ontwerpplan. De gemeente loopt hierop vooruit met de zogenoem de vrijstellingsprocedure ex artikel 24. Dat Van Oest geen gerichte bezwaren tegen het bouwplan kan aantekenen, omdat het (ontwerp-)uitwerkingsplan nog niet gereed is, is volgens de ge meente onjuist. "Het bouwplan biedt voldoende duidelijkheid over de invul ling van de locatie waar de woningen worden gebouwd." De brandweerkorpsen van Soest en Soesterberg hebben veertien nieuwe vrijwilligers kunnen be groeten. Dat is het gevolg van een wervingsactie die de brandweer enkele maanden geleden hield. "We zijn nu inderdaad uit de brand", zegt brandweercommandant J. Bakker. In alle gevallen gaat het om vrijwilligers in de functie van aspirant brandwacht. Het Soester korps heeft er vier bij, waardoor het minimale aantal van veer tig is bereikt. In Soesterberg zijn tien vrijwilligers aangesteld, waardoor er over de bult dertig aspirant brandwach ten (eveneens het minimum aantal) in zetbaar zijn. "We zijn weer op volle sterkte en daar zijn we natuurlijk blij mee. Over het al gemeen halen we nieuwe vrijwilligers binnen door mond-tot-mond reclame. Dit keer hebben we het geprobeerd met een wervingsactie en die is geslaagd. Wanneer het nodig zal zijn, zullen we dat weer doen, maar we denken dat de mond-tot-mond reclame nu weer gaat werken", aldus Bakker die met zijn korps op 19 september tijdens de Ge meentedag in samenwerking met de politie en de GGD onder meer demon straties zal geven. Op het Baarnsch Lyceum zijn vrijdag vier leerkrachten in het zonnetje gezet. Ze zijn allen 25 jaar verbonden aan de school. Het zijn de dames J. Prins (gymnastiek) en C. Witsenburg (scheikunde) en de heren B.J. Visser (klassieke talen) en E.J. de Wijs (Nederlands). Diamonde Memoire. Gouden siera den met één of meer diaman ten. En er kun nen altijd dia manten bij. Als herinnering aan een nieuw gelukkig mo- Brandsma Behang en Verf, Soesterbergsestraat 52, Soest Telefoon 02155 -1 25 63 U vindt ons in het winkelcentrum "Hartje Zuid". Wij hebben volop parkeergelegenheid. Volgens Van Etten is integratie met va liden de sleutelformule voor minder- valide sporters. Met behulp van een en thousiaste groep medewerkers wil Van Etten die integratie de komende jaren verder uitbouwen. bij het helpen van mensen in nood. De postzegelactie loopt van 8 tot en met 30 september. Gedurende die periode zijn de ze gels te koop in het postkantoor aan de Steenhoffstraat. Vrij willigers van het Rode Kruis hebben een kraam ingericht die van 8.30 tot 16.30 uur is geopend. In Soesterberg, waar luite nant-kolonel M. Botma van het Militair Luchtvaart Museum gisteren eveneens het 'startschot'gaf, zijn de zegels te koop in het postkantoor aan het Dorpsplein van 9.00 tot 16.00 uur). NIEUW: Authentieke kleuren Vraag t)i| ons om de kleurenkaart met de originele kleurencombinaties van Sikkens In de raadszaal van het gemeentehuis wordt morgenavond de vierde lezing gehouden over het nieuwe bestem- ningsplan Landelijk gebied. Het on derwerp is dit keer: bossen, heiden en uifzanden. -Eén van de sprekers is J.J. Mulder ten ]Cate, adjunct-directeur van de AMEV. De AMEV heeft sinds twee jaar onge veer 200 hectare Soester bos in bezit. Mulder ten Kate legt uit hoe de AMEV tegen het beheer van bossen aankijkt. De andere spreker is Hans Kampf. Wethouder Jan Visser van ruimtelijke ,ordening treedt op als discussieleider. Wethouder Jan Visser in de Soester bossen met J.J. Mulder ten Kate (rechts) en Hans Kampf die morgenavond spre ken tijdend de lezing over het nieuwe be stemmingsplan Landelijk Gebied. Foto: Con Mönnich. De lezing in het gemeentehuis begint morgenavond om 20.00 uur. L.A. van Etten is de nieuwe voor zitter van het Bentinck Fonds. Hij volgt Pieter Bosman op, die als ge volg van de fusie tussen de ABN en de Amro een functie in Den Haag heeft gekregen. De voorzittershamer blijft echter in handen van iemand uit de bankwereld. Van Etten is al zes jaar directeur van de NMB die met ingang van vandaag ING heet. Mevrouw A. de Widt heeft gistermorgen de eerste Rode Kruis postzegel gekocht. In het postkantoor aan de Steenhoff straat gaf de burgemeestersvrouw niet alleen het startsein, maar ook het goede voorbeeld van de actie. De PTT heeft drie speciale Rode Kruis-zegels uitgegeven met een afbeelding van het werk dat het Rode Kruis doet. Voor de postzegels moet iets meer worden betaald. Dat extra geld komt ten goede van het Rode Kruis en zal worden benut

Soester Courant | 1992 | | pagina 9