FELIJKE wum 'unten voor wereldbeker in kerstcross Soest moet meer aannemen van Stroomberg WZ'49 ziet gelijkspel als nederlaag Hees raakt al achterop Enquete Soest-Soest door Sportraad SEC vergeet te winnen in Laren The Red Stars in tweede bekerronde pagina )ENSDAG 23 SEPTEMBER 1992 jachtig punten voor winnaar; Simunek weer aan start in Soestduinen SOESTER COURANT PAGINA 13 WIELERCROSS Scheidsrechter 'verziekt' voetbalduel Soest-JOS (1-1) VOETBAL zondag Ieder z'n vak van Buuren r brood en gebak inketbakkerij Zeewolde geeft geen krimp in Soest VOETBAL zaterdag Guus Groenesteijn op NK behendigheid voor grote honden OPGAAF 'erkzaamheden VOETBAL De voetbalclub in blauw en wit waar je écht gebakken zit! Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar woensdag om 13.30 uur TRAINEN en de kantine is open! Sportorganisatie "SOEST" Voor inlichtingen: (02155) 2 49 22 Uitkomst wordt besproken op ledenvergadering op 16 november Zelfs strafschop in blessuretijd helpt niet VOETBAL zondag Gedeelde eerste plaats in eerste ronde voor herenteam BASKETBAL pin spee maakte ,inc,sweG_ LIS Ie Saricar-kerstcross van Tempo zijn voortaan punten te verdienen, meetellen voor de wereldbeker van de FICP. Dat is tijdens de WK Irennen in Benidorm besloten. Het bestuur van Tempo is zaterdag of- op de hoogte gesteld. Hoewel de Soester club al jarenlang een pk deelnemersveld op de been kan brengen, is het voor de topw ielren- fors nu nog aantrekkelijker om in Soestduinen aan de start te verschij- en. De winnaar krijgt tachtig punten, terwijl de coureur die als vijftiende ver de finish komt zich kan troosten met vijf FICP-punten. nu toe heeft Tempo de Tsjech Ra- imir Simunek vastgelegd. De wereld- mpioen van 1991 is leider in het pun- Klassement van vorig seizoen. Ook 'ank van Bakel (beste Nederlander op liegende plaats), ex-regenboogtrui- lrager Henk Baars en Huub Kools ko nen op 26 december in actie. Contrac- en zijn ook reeds aangeboden aan de 3ejjgische vedette Danny de Bie (win- laar in 1991), Adrie van der Poel en de luidige wereldkampioen Miuke Kluge jit Duitsland. De Tsjech Petr Hric, de Zwitser Karl Kaelin en enkele Engelsen rijn al schriftelijk vastgelegd. Hetzelfde geldt voor de renners van de nationale jeléctie. maken dat de organisatie van die wed strijd aan ons wordt toegewezen. In 1991 hebben we een hoge waardering gekregen van de waarnemer van de UCI. Van de 200 punten hadden wij er 197." De voorbereidingen voor de eerste Sa ricar-kerstcross met FICP-punten zijn al geruime tijd in volle gang. De 38ste editie van de internationale wedstrijd belooft andermaal spektakel te bren gen. De kerstcross is nu één van de zes Ne derlandse wedstrijden, waarin FICP- punten vergeven worden. Op interna tionaal niveau zijn in totaal 34 van der gelijke crossen op de kalender gezet. Het ligt in de bedoeling dat deze wed strijden straks ook gaan meetellen voor de kwalificatie voor de Wereldkam pioenschappen. Rodimir Simunek en Danny de Bie bepaalden vorig jaar het gezicht van de kerstcross in Soestduinen. 'We hopen natuurlijk dat we dit jaar sen beter veld hebben, want daar wordt ie ook op beoordeeld. Op dezelfde dag is er ook een wedstrijd in Italië, maar bij ons kunnen ze punten verdienen. Dat is in ons voordeel", zegt bestuurslid Paul Nijhuis. "De televisie komt ook. We hebben al vanaf 22 januari zwart-op- wit staan dat we in Studio Sport ko men." Landenploegen De Saricar-kerstcross is een wedstrijd in de eerste categorie, de hoogste gra datie na de WK, nationale kampioen schappen en de Wereldcup-wedstrij1- den. Daarmee is de kerstcross in het duingebied van gelijk niveau als een wedstrijd in het Super Prestige-klasse- ment. Nijhuis verwacht dat het Super Prestige-klassement binnen twee jaar wordt opgeheven onder druk van de concurrentie van een nieuw op te zetten wereldbekercircuit voor landenploe gen. "Ze gaan proberen dat in overleg met sponsors en de bonden op te zetten. Per land zou er dan één wedstrijd voor nationale ploegen komen. En wij heb ben al gehoord dat wij een grote kans ers Hoe verknal je een voetbalwedstrijd tussen twee getalenteerde ploegen? Vraag het de heer E. Klein en je bent van succes verzekerd. De leidsman 'verziekte', om met Jan Stroomberg te spreken, het duel tussen Soest en ÏOS. Klein floot niet in het nadeel van één van de ploegen, maar riep op dejmeest vreemde momenten zoveel irritaties op met zijn beslissingen, dat het publiek werd bestolen van een interessante partij. Dat het duel in t-il eindigde was terecht, maar de manier waarop was opmerkelijk. Het was bovendien een dure dag voor Soest bij wie Maurice d'Aquino werd weggestuurd en Wilfred Janmaat, Luits Houkes (zijn tweede) en Mark de ige een gele kaart opliepen. iin moest direct na de wedstrijd door club mensen worden beschermd en naar zijn kleedkamer gebracht, toen een aantal 'heethoofden' hem opzochten, incidentje liep met een sisser af. jiner Stroomberg: "Het is typerend jdit gebeurd. Het is helemaal niet iets r de mensen van Soest. Het leek wel hij een cursus gaf aan scheidsrech- i. Zijn kennis van de reglementen is er dan dat hij ze toepast. Ik zal niet &w iets van een scheidsrechter zeg- p, maar dit heb ik nog nooit gezien", e trainer Stroomberg na afloop zijn straties. Belachelijk een negatieve hoofdrol zich voor de wedstrijd al be door onder de lat zijn arm om- te steken en te beweren dat de een centimeter of tien te hing. Spelers die hun ring niet af- moesten die aftapen. "Belache- stelde Stroomberg. "De jongens het Nederlands elftal lopen met beladen in het veld." was zo ruiterlijk toe te ge- ft dat de scheidsrechter, die voortdu rend de spelers uit hun concentratie ,1de door tegen hen te praten, niet jyffrantwoordelijk was voor het puntver- dat zijn ploeg in de vijfde minuut van de blessuretijd opliep. Ook al was hilhet niet eens met de verrassende in- jecte vrije trap die hij JOS in het straf- opgebied toekende. Mede doordat dJ muur verkeerd stond opgesteld, slaagde Niels Langenberg er via een Soester been in Daniël Hilhorst voor hm eerst in de competitie te passeren. Slioomberg was het niet eens met de vnje trap die werd gegeven, omdat een Amsterdammer zou zijn gehinderd bij een kopbal. De voetbaltrainer kon evenmin instemmen met de rode kaart die d'Aquino in de 82ste minuut kreeg gepresenteerd, toen hij een uitverdedi gende Amsterdammer met een moder ne worsteltechniek dwarsboomde. In de 24ste minuut benadeelde de scheidsrechter JOS door een strafschop toe te kennen aan Soest. Terwijl ieder een gevaarlijk spel van d'Aquino had geconstateerd, had Klein gezien dat de aanvaller door doelman Walter Rees- sen tegen de grond was gedrukt. René van den Deijssel, die vijf minuten eer der aan tenminste een gele kaart ont snapte, toen hij buiten beeld van Klein een tegenstander tijdens een dood mo ment onderuit trapte, liet de buitenkans liggen en schoot tegen de hand van de duikende Reessen aan. Balaanname In de richting van enkele van zijn spe lers uitte Stroomberg ook kritiek. "Op de trainingen besteden we veel aan dacht aan de eerste balaanname en het doorgeven van de bal. Sommige jon gens hebben daar moeite mee en den ken we winnen de wedstrijd toch wel. Nou dat is dus lekker niet zo." Ferenc Kleinegris is één van die spelers. De middenvelder die veel vuil werk moest opknappen, leed herhaaldelijk balverlies en werd in de 66ste minuut vervangen door De Lange. "Ferenc is niet attent genoeg en heeft andere din gen aan zijn hoofd. Hij gaat maar half het duel in en heeft op dit moment de vrijheid niet om lekker te voetballen. Dat doet hij zichzelf aan. De eerste ba laanname en de passing liggen bij hem op zestig, zeventig procent." Het spel van Soest was echter over de hele linie veel minder verzorgd dan tij dens de bekerwedstrijden en de 8-0-ze- ge op Rapiditas. Natuurlijk is JOS een tegenstander van een ander kaliber, maar goed voetbal was er niet bij. Van de alom geprezen aansluiting in de wedstrijd tegen Rapiditas, was nu niets terug te vinden. "Van achteruit durfden ze niet vrij uit te spelen, omdat een aan tal jongens niet in de wedstrijd zat. Dat heeft allemaal met elkaar te maken", verklaarde Stroomberg. Zijn collega Eltjo Kappenga van eersteklasser Hui- zer, evenals oud-bondscoach en voor malige Soest-trainer Jan Zwartkruis ge tuige van het duel, zal dan ook weinig wijzer zijn geworden. De ploeg van Stroomberg mocht zich gelukkig prijzen met de 1-0-voor- sprong (d'Aquino) in de rust. De betere mogelijkheden waren voor JOS ge weest en de constant spelende Gerwin Leeghwater moest de bal zelfs een keer vlak voor de doellijn weghalen. Ook in de tweede helft had JOS meer grip op het spel, al kreeg Soest diverse uitge speelde kansen toen JOS iets te massaal de gelijkmaker trachtte te forceren. Je roen van Veenendaal, Van den Deijs sel, Peter van den Berg en De Lange wisten er echter geen raad mee. In de spannende laatste twintig minuten ont snapte ook Soest enkele malen aan een tegentreffer. Totdat Klein weer eens iets had gezien, wat alle anderen was ontgaan. "We hebben in wezen geen mindere ploeg", oordeelde Stroomberg. "JOS is titelkandidaat. Dan lopen wij lekker mee. Ik vind JOS een fijne tegenstander om tegen te voetballen. Maar het is jam mer dat die scheidsrechter echt voetbal onmogelijk maakte. Ik denk dat hij vroeger heeft gekorfbald, of zo." Foto: Con Mönnich. Lichte paniek in de defensie van Soest Telefoon 11830 WZ'49 heeft een moeilijke mid dag beleefd tegen Zeewolde. De groen-witte formatie van trainer Visee bleef steken op een ffi-stand. WZ'49 is weer een beetje terug op aarde. Na de goede sejzoensstart van de afgelopen we ken kwam de remise toch als een soort nederlaag aan. WZ'49 trad in de eerste topwedstrijd van het seizoen compleet aan. Hetgeen inhield dat ook nu weer Willem de V#es en Ton Wolfsen eikaars stek in hét veld hadden overgenomen. Daar naast lijkt Hans Visscher, ook zaterdag weer één van de beteren, de plaats van Dik Lam als voorstopper definitief te hebben overgenomen. WZ'49 begon de wedstrijd goed. Het was John Brouwer die na acht minuten dé score opende. Brouwer omzeilde de buitenspelval van Zeewolde, zocht de achterlijn op en schoot, terwijl iedereen een voorzet verwachtte, de bal in de korte hoek. Nog geen twee minuten daarna had Brouwer zelfs een goede kans op 2-0. Wederom was hij de bui tenspelval van Zeewolde de baas. Nu schoot Brouwer echter te vroeg, zodat de jonge goalie van de gasten nog kon ingrijpen. Gelijkwaardig Vanaf dat moment toonde Zeewolde zich een gelijkwaardig tegenstander, die het WZ'49 op gezette tijden lastig maakte. Zeewolde beschikt over een solide verdediging en een snelle aan- valslinie, zodat het voor WZ'49 ener zijds moeilijk was om kansen te creëren en anderzijds soms alle zeilen bij moest zetten om Zeewolde niet langszij te zien komen. Dit gebeurde wel in de twintig ste minuut. Aanvoerder Rob Schmel- ter, de beste man aan Zeewolde-zijde, zag een gaatje in de Soester defensie en vond het net. Luttele minuten daarna was WZ'49 bijna op voorsprong geko men toen Peter van de Munt op de paal kopte. De rest van de wedstrijd liep WZ'49 veelvuldig in de goed opgezet te buitenspelval van Zeewolde. Groot ste kans voor WZ'49 na rust was er toen Zeki Kurt alleen voor de keeper, de bal over de goalie probeerde heen te lobben. Jammer genoeg had Kurt niet gezien dat zowel Cees-Jan de Vries als Brouwer vrij voor de goal stonden. WZ'49, dat bleef hopen op een goal, kon naast deze genoemde kansen ech ter niet meer gevaarlijk worden. Het zelfde gold voor Zeewolde, zodat in de tweede helft het kijkcijfer lager dan in de eerste doorgang was. Zaterdag treft WZ'49 weer een koploper. Het Vee- nendaalse Merino's profiteerde van het Soester gelijkspel en klom op naar de eerste plaats. Guus Groenesteijn uit Soest doet zondag mee aan de Nederlandse kampioenschappen behendigheid voor honden. De Soester heeft zich, evenenals 59 andere combinaties, geplaatst voor de nationale titel strijd. De NKis dit jaar georganiseerd door kynologénclub Zoys, waarvan Groenesteijn lid is. De wedstrijden vinden plaats op de voetbalvelden van SEC aan de Bosstraat-Oost. Vanaf 9.00 uur komen 45 grote en vijftien kleine honden in actie. Groe nesteijn doet met een grote hond mee. De te lopen onderdelen zijn jumping en vast parkoers. Rond half vijf 's middags wordt de nieuwe Ne derlandse kampioen bekend ge maakt. De toegang tot de wedstrij den is gratis. I AANN.BEDRIJF 3TERVELD lx' 02155 - 2 23 20 arden nieuwe kozijnen iliseerd in restauratie- nheden Het gaat niet goed met Hees. Met de nieuwe trainer Evert van de Brink en het gerijpte jonge talent ou de club dit seizoen hoge ogen aan gooien in de tweede klasse. Ule prognoses en verwachtingen :ijn echter de grond ingeboord. )e ploeg leed zaterdag de derde neder- aag op rij. Unicum won in Lelystad met •-1 van de Soesters. Daardoor is de ze- »e in de openingswedstrijd al weer lang 'ergeten. Met twee punten uit vier wed- trijden heeft Hees niet veel positieve :aken om over naar huis te schrijven. De eerste periode is reeds verloren voor de ploeg die zaterdag veel kansen onbe nut liet. De achterstand op de bovenste vier ploeg is nu al groot. Hees kwam in de tweede helft nog wel op gelijke hoogte met Unicum. De hoop die Jeffrey Dorrestein in de ploeg bracht, was echter van korte duur, want Hans Uitdenbogaard zou nog drie keer zijn dobber kunnen ophalen. Niet de gemeente, maar de Ver eniging Sportraad Soest (VSS) zal onder haar leden een enquete hou den over de sportuitwisseling Soest-Soest. De gemeente zal het zelfde formulier versturen naar clubs die niet bij de VSS zijn aan gesloten, maar in het verleden wel hebben deelgenomen aan de con tacten met Duitsland. Dat is vorige week overeengekomen tij dens een bespreking tussen het bestuur van de VSS en de gemeente die werd vertegenwoordigd door burgemeester Hans de Widt, sportwethouder Jan Menne en bureau sport. Het is de bedoeling dat de enquete ui terlijk begin oktober de deur uitgaat. Tijdens de ledenvergaddring van de VSS zal op maandag 16 hovember de uitkomst bekend worden gemaakt. Doel van de enquete is te onderzoeken hoe groot de animo onder de clubs is voor de sportuitwisseling Soest-Soest. De vragen van de enquete zullen dan ook betrekking hebben op de belang stelling voor en de vorm en de opzet van de uitwisseling. Aan de hand van de uit komst van de enquete en de discussie daarover in de ledenvergadering zal na der overleg plaatsvinden tussen het ge meentebestuur en het bestuur van de VSS. Continueren De gemeente wil de sportuitwisseling continueren. De VSS heeft zijn vraagte kens. Het feit dat er geen geld beschik baar is voor nieuwe sportinvesteringen, is één van de argumenten van het be stuur. Na eerder overleg met de achter ban stelde de VSS dat de animo voor de uitwisseling te klein is. De gemeente vroeg de deelnemende clubs na het driedaagse bezoek aan het Westfaalse Soest, in mei van dit jaar, wat zij ervan vinden. Alle reacties waren toen posi tief. Tijdens een evaluatiegesprek werd afgesproken dat in dit najaar een en quete onder de deelnemers zou worden gehouden. De VSS en het gemeentebe stuur hebben de spelregels onderling enigszins aangepast. Interim-voorzitter René van Zee van de Sportraad zegt dat de uitwisseling een breed draagvlak moet hebben. Als dat zo is, zal het bestuur van de VSS een po sitief advies aan burgemeester en wet houders afgeven. "Maar als er niet vol doende animo is voor de uitwisseling, besteden we het geld van de uitwisse ling liever voor andere zaken", aldus Van Zee. De gemeente heeft al eens la ten weten dat bij het niet doorgaan van de uitwisseling het gereserveerde be drag niet automatisch aan de sportsec tor ten goede hoeft te komen. Een schitterende kans om twee punten in Laren te pakken tegen het enorm hard spelende LVV liet SEC liggen (2-2). SEC was over al le linies het betere team, maar liet zich door de veel oudere ploeg van LVV intimideren. Gevolg: de ploeg werd vaak uit haar spel ge haald en de diverse overtredingen lokte wraakpogingen uit, die wer den bestraft met gele kaarten. Zo kwamen niet minder dan vijf SEC- spelers in het boekje van de niet over tuigend fluitende scheidsrechter. Het waren Antek Wojtowski, Nino Balsa- mo, Satikboga, Marcel Dorrestein (de ze werd constant op de hakken getrapt en verloor diverse malen zijn schoen, waardoor hij getergd wraak nam) en Jos Kramer. LVV zag haar aanvoerder Joost Pelgrim zelfs uit het veld gezon den. Het gebrek aan een afronder van de diverse goed opgezette aanvallen speelde SEC het eerste kwartier parten. Zeker drie doelpunten had SEC toen moeten scoren, maar zowel Guy Dek ker als Raymon Heynen slaagden daar niet in. Guy Dekker zag vele kopballen te hoog over de lat verdwijnen en had natuurlijk pech toen na tien minuten doelman John van Emmerik in een re flex zijn harde inzet voor de voeten van Raymon Heynen stompte. Deze had het karwei nog kunnen afmaken, maar schoot naast. Dezelfde Heynen kopte meteen hierna tegen de paal en dat was louter pech. LW kwam er niet aan te pas, maar bewees in de counter uiterst gevaarlijk te kunnen zijn. Na 25 minu ten brak de ploeg uit en de goed opge zette aanval bracht René Timmerman vrij voor Jack Nagtegaal (1-0). Antek Wojtowski ging hierna in de fout, maar voorkwam door zijn niet correcte char ge op een doorgebroken LW-speler wel een 2-0-achterstand. Het werd een gele kaart en daar kwam hij genadig mee weg. Nog een kans was er voor LW-aanvaller Herman Bus, die alleen voor Jack Nagtegaal verscheen, maar zo schrok, dat hij de bal overlepelde. Na rust was het weer SEC dat domineerde en een schot van de opgekomen Marco Martens werd maar ternauwernood ge stopt door doelman John van Emme rik. SEC moest en zou gelijkmaken, maar vooreerst lukte dit niet, ondanks het feit dat zowel Dékker als Aksit bin nen de minuut twee opgelegde kansen kregen. Even deed LVV iets terug en SEC had geluk toen een hard schot via bovenkant lat uitging. Toen aanvoerder en laatste man Pelgrim een SEC-speler na een doorbraak onderuit haalde en daarna ook nog commentaar op het trekken van de gele kaart leverde, kon hij vertrekken. SEC hield aan deze overtreding een vrije trap over en spe cialist Aksit schoot uit deze vrije trap de bal langs de te laat reagerende doelman. SEC kwam op voorsprong tegen het met tien man spelende LW toen na een half uur Aksit zijn op links geno men corner door Dekker zag ingekopt. Het laatste kwartier werd Nando Hey nen ingezet voor Balsamo. Evenals vo rige week tegen Batavia was SEC op rechts onvoldoende attent en de door gebroken Michel Hoogeboom profi teerde hiervan en scoorde toch nog de gelijkmaker. Uiteindelijk had SEC het karwei toch nog kunnen afmaken want in blessuretijd werd de doorgebroken Dekker aan zijn shirt vastgehouden. Het betekende een strafschop en Guy Dekker zou het vonnis voltrekken. Het werd een slap schot, dat langs de linker kant van de paal naast ging. Spijtig, want SEC had gezien het vertoonde spel een zege meer dan verdiend. Het bekeravontuur van de heren van The Red Stars krijgt een ver volg. Het mannenteam eindigde zondag in de eerste ronde op de gedeelde eerste plaats en kwalifi ceerde zich met Deca Eagles voor de volgende fase. Red Stars won zondag in sporthal Beu kendal drie van de vier duels. Met veel inzet en bij tijd en wijle aardig basketbal kwamen de Soesters op een totaal van zes punten en dat bleek voldoende om de eerste ronde te overleven. Van cruciaal belang was de wedstrijd tegen Blitz. Met één nederlaag (Deca Eagles: 47-56)) en één overwinning (Hoofddorp: 69-57) op zak kon Red Stars zich geen verlies meer permitte ren. In de spannende slotfase hield Red Stars het hoofd koel om met 47-43 te winnen. Daarna boekte de ploeg en passant de grootste toernooi zege (90-62), waarvan het.puntloze Kepu Stars het slachtoffer werd. Deca Eagles had zich na drie wedstrijden al verze kerd van plaatsing en gunde in de laat ste wedstrijd Hoofddorp een troost prijs: 59-74. Het was de eerste keer dat de eerste be kerronde in toernooivorm plaatsvond. Op acht plaatsen in rayon West kwa men rayonteams in actie. Zestien ploe gen plaatsten zich voor de tweede ron de, waarin zij de kans lopen tegen een eerste divisieploeg te moeten spelen. De loting vindt deze week plaats. De tweede ronde zal slechts bestaan uit één wedstrijd. In de derde ronde komen de ploegen uit de promotiedivisie zelf in zicht. Daarna maken de eredivisie teams hun opwachting. Daarin komen overigens slechts acht ploegen uit. Of de heren van Red Stars in navolging van de jongens junioren (1978) en de meisjes junioren (1981) de beker win nen, valt natuurlijk te betwijfelen. Maar zondag werd weer duidelijk dat de for matie onder leiding van de nieuwe trai ner/coach Shermon Wilson fanatiek te werk gaat. Red Stars heeft inmiddels twee toernooien en zes oefenwedstrij den achter de rug. De competitie begint zaterdag in en tegen Oegstgeest. Ook het damesteam van Red Stars kan terugzien op een redelijk goede voorbe reiding. Gezien de resultaten tegen teams van gelijkwaardig of hoger ni veau is die stelling gerechtvaardigd. De Amerikaanse coach John Martin heeft alleen te kampen gehad met het feit dat hij niet altijd over een complete selectie beschikte. De dames beginnen zaterdag eveneens aan de competitie. De ploeg speelt in Katwijk aan Zee tegen Gras shoppers. De bekerstrijd voor de dames krijgt pas later gestalte. Foto: Con Mönnich. Willem-Jan Topper waagt een poging namens The Red Stars.

Soester Courant | 1992 | | pagina 13