>la '95 599 PROCAR S.O.Soest: uniek in zijn soort Selectie Soest 1 en 2 verbreed SO BOUWBEDRIJF E.A. VAN DEN HENGEL BV jspomj WYVF alt! VELDWEG 2c 3764 CK SOEST TEL. 02155-21065 4^149 &5 295 Schoolvoetbaltoernooi op 30 september de Spetter itaardig che fis ipact 3Ï8 119 Graaf inge )kken Dikoren WOENSDAG 23 SEPTEMBFR 139? SOESTER COURANT PAGINA 17 3768 EM Soest 724 ■^wssH vereniging groeit tegen alle tendensen in Jongste groep eerst aan bod S.O.Soest bedankt sponsors Damesafdeling: Still going strong '•<-X Veel steun voor s.o.Soest De Spetter, een lijvig weekblad S.O.Soest: koploper in jeugdvoetbal! Bestuurlijk op orde oe-boekie cyi HANDCLEANSERS AUTO- MAKE-UP In 1993 bestaat s.o.Soest 67 jaar. Geen leeftijd om ergens op terug te zien of een feestje te vieren. Wel een leeftijd om te gaan denken aan een volgende mijlpaal: Het 75 ja rig bestaan in 2001. Maar wie is in 1993 bezig met hoe de voetbalclub er in 2001 uit moet gaan zien. Niemand toch zeker. Onder druk "Nee, bezig met het jaar 2001 zijn we nog niet bij s.o.Soest, maar we zijn wel bijna elke dag bezig met denken en pra ten over het gebeuren in de vereniging. Het gebeuren nu en in de toekomst". Aan het woord is de versbakken voor zitter van s.o.Soest Paul Smit. "Het wordt ondanks de groei en presta ties van s.o.Soest toch steeds moeilijker een vereniging (welke dan ook) sterk, gezellig en gezond te houden. Er is een konstante druk voelbaar. De eigen le den, de concurrerende clubs in de ge meente, de KNVB, de lokale overheid; ze maken je allemaal op hün eigen wijze en vanuit hun eigen achtergrond steeds weer attent op het feit dat het anders kan, beter moet enzovoorts. Dat neemt niet weg dat ik van mening ben dat s.o.Soest het goed doet. Vanuit een achterstandspositie in de jaren zes tig en een gestage groei in de jaren 70 en 80 is het ons toch maar gelukt de groot ste te worden in onze gemeente. Wij zijn daar, met recht denk ik, trots op". Bruisend geheel s.o.Soest is inderdaad de grootste voet balvereniging in de gemeente Soest. Met 14 seniorenteams, 2 dames- en 1 meisjes- teams en ruim 20 jeugdteams kan op dit moment geen enkele andere vereniging de concurrentie aan. "Maar dat maakt ons ook kwetsbaar", weet Smit te vertellen. "Doordat je de grootste bent en het hoogste speelt wil iedereen dat je nog groter wordt en nog hoger reikt. Als je ziet wat er bij s.o.Soest allemaal geregeld is en georganiseerd wordt voor met name de jeugd dan vraag je je wel eens af hoe lang je dat nog vol kunt hou den. Gelukkig hebben we een groot en ervaren kader dat konstant weer met nieuwe initiatieven komt. Dankzij dat kader draait de vereniging ook zo fan tastisch en groeit de vereniging tegen de verdrukking in. Begonnen we andere jaren met 2 F-teams; dit jaar starten we al met 4 teams en het zal niet lang duren of het 5e en 6e team gaan ook de competitie En al dat grut moet kunnen trainen, we kelijks voetballen, mee doen aan spel- middagen, voetbalkamp, toernooien etc. En voor al die aktiviteiten zijn vrij willigers nodig. En s.o.Soest heeft die vrijwilligers!" Kantine altijd open! Een belangrijk gegeven bij s.o.Soest is het feit dat het verenigingsgebouw, de kantine, 7 dagen in de week geopend is. Op alle avonden en op zaterdag en zon dag de hele dag is een ieder die dat wenst welkom en kan, uiteraard tegen betaling, een consumptie nuttigen. 'Daar moet het mee verdiend worden", gaat Smit verder. "Zonder die kantine is wat we nu allemaal doen niet moge lijk. Meer dan 40 vrijwilligers zorgen er bij toerbeurt voor dat de omzet zo hoog mogelijk wordt. Daarnaast vragen we van de seniorenteams een aktieve bijdrage aan het bargebeuren. Van de verdiensten achter de bar kunnen veel aktiviteiten betaald worden". Om een en ander nog gezelliger te ma ken heeft de kantine in de zomerperio- 1 de een fikse opknapbeurt gekregen. "Met een groepje van zo'n man of tien is in de zomer, het was toch niet zo mooi weer buiten, het hele interieur geschil derd en is er nieuwe vloerbedekking ge legd. Als je nu binnen komt ziet alles er fris en gezellig uit. Werkelijk een plaatje Schitterend complex Met zes wedstrijdvelden en een prach tig grastrainingsveld mag s.o.Soest zich een rijke vereniging wanen. Zeker als je een en ander vergelijkt met clubs in een stad als Utrecht of Amsterdam. "Ja, dan weetje soms werkelijk niet wat je ziet en wordt je weer eens met je neus op de feiten gedrukt over ons inderdaad fantastische complex. Desondanks hebben we nog altijd extra wensen, waarover we telkens weer met de ge meente in discussie treden. We willen langer gebruik kunnen maken van een trainingsaccommodatie en we zouden graag wat moderner kleedruimtes heb ben. Eén trainingsveld voor zoveel elf tallen is gewoon veel te weinig. Een paar kleedkamers zien er echt niet meer uit. Dat erkent de gemeente ook wel, maar een oplossing is nog niet voorhan den". Prestatief en recreatief Moeilijk is het bij een amateurvereni ging om een evenwicht te vinden tussen prestatie en recreatie. Hoewel het altijd wel beter zal kunnen lijkt dat evenwicht er bij s.o.Soest in re delijke mate te zijn. Op woensdagmiddag 30 september wordt wederom het jaarlijkse school voetbaltoernooi door s.o.Soest georga niseerd. De activiteit die de Jeugdaktiviteiten- kommissie organiseert telt dit jaar maar liefst 69 teams van de groepen drie van de Soester basisscholen. Meer kon echt niet, waardoor er voor het eerst teams geweigerd moetsen worden. "Vreselijk jammer natuurlijk", zegt Anke Rauch. "Maar meer teams kunnen we absoluut niet hebben. Vorig jaar dachten we aan onze top te zitten met 54 teams, maar dit jaar slaat het echt alles. Blijkbaar hebben we in de roos geschoten met een dergelijk toernooi. Feit is in elk geval dat de aanmeldingen jaarlijks meer worden en dat we dit jaar meer E- en F-pupillen hebben dan ooit. We zijn ge start met 4 E- en F-teams. Twee weken geleden zijn het er bij elke groep vijf ge worden en ik denk dat we zeer binnen kort met in iedere geval 6 F-teams spe len. Voor belangstellenden: Woensdag middag 30 september op sportpark Bosstraat-Oost. Genieten van echt jeugdvoetbal. "Ik denk", zo zegt Smit, "dat s.o.Soest veel aandacht en geld besteed aan de opleiding/training van haar selectie teams. Zowel bij de jeugd als ook in de senioren. Speciaal daarvoor heeft de Firma PROCAR zich enige jaren terug bereid verklaard een flinke donatie te verstrekken. Ondanks die aandacht voor de selectieteams blijft s.o.Soest in omvang groot. Watje bij een vereniging als bijvoorbeeld Holland in Utrecht ziet is dat er geen jeugd meer is en nog maar twee seniorenteams. Daar heeft men de aandacht helemaal alleen op de selectie gegooid. Dat kan niet bij Soest en dat willen we als bestuur ook niet". Ondanks de grote inbreng van vele vrijwilligers is een vereniging als s.o. Soest amper denkbaar zonder de in breng van vele vele sponsors. Op deze pagina ziet u de twee groot ste afgdrukt. Naar hen gaart uiter aard de grootste dankbaarheid uit. Naast de Firma PROCAR en V.D. HENGEL zijn er echter nog vele an dere, grote en kleine sponsors, sup porters, donateurs die allen op hun manier hun steentje bijdragen aan de successen van s.o.Soest. Ook via deze weg wil het bestuur van s.o.Soest ben allen bedanken. Het verhaal is niet nieuw meer. s.o.Soest kent een inmiddels hecht verankerde damesgroep in haar midden. Onder aanvoering van de heren de Beer, Dijkman en Zeggelaar staan er ook dit jaar weer ongeveer 45 dames/meisjes klaar om de wei in te gaan. Enthousiast Zeg maar gerust super enthousiast, zo als er gewerkt wordt door het kader van de damesgroep. Nog steeds wat scheef nagekeken en bekeken worden de da mes in het veld. Buiten het veld is het een verrijking voor de vereniging. Het is niet meer het ouderwetse mannensfeer- tje in de kantine en rond de velden. De aanwezigheid van de meisjes en dames maakt het geheel gezelliger, dat wordt door iedereen zo ervaren. Toch blijft het een tak van de voetbal sport die nog heel veel achterstand heeft. Dat is ook de reden dat men er bij s.o.Soest alles aan wil doen om vooral bij de jongste groep (6 tot 8 jarigen) de meisjes aan de gang te krijgen. En dat valt lang niet mee. Het lijkt echter de enige mogelijkheid om vooral op lange termijn de dames aan het voetballen te houden. Lange adem "We zijn nu al weer zo'n 10 jaar bezig De selectie waarover Jan Stroom- berg dit jaar kan beschikken is ze ker niet de minste. In vergelijking met vorig jaar heeft hij meer keuze uit een bredere en gelijkwaardiger groep. .Vertrokken zijn slechts Martijn Stalen hoef (FC.Utrecht) en keeper Patrick Dokter (WZ '49). Daartegenover stond de terugkeer van keeper Daniël Hilhorst (FC.Utrecht) en de komst van keeper Gert v.d.Be- dum (Achterveld), Luits Houkes (NVC), de gebroeders de Lange (Elinkwijk) en Gerard van Soeren (SEC). Daarnaast zijn uit de A-l een paar spelers over gekomen waarvan in elk geval keeper Hagen vorig jaar al blijk heeft gegeven op het hoogste ni veau mee te kunnen. In de oefenperiode en de eerste drie competitiewedstrijden hebben Hil horst, Houkes en Mark de Lange laten zien zeker versterkingen te kunnen zijn voor het eerste. Van Soeren en v.d.Be- dum zijn een versterking voor het twee de. Een tweede elftal dat ook erg hoog (2e klasse KNVB) speelt. Stroomberg hoopt nu nog op een snelle terugkeer van spits Martijn de Jonge. Die heeft in het voorbije seizoen te gro te aanslagen op zijn benen gehad, waar door hij thans nog revalideert. Wanneer de Jonge weer fit is zal Stroomberg wellicht weer voor het door hem geliefde 4-3-3- systeem kiezen. Opvallend was in de eerste twee beker rondes en de eerste competitiewedstrijd het vermogen te scoren. De Geuzen en LVV, beide 4e klasser, werden met res pectievelijk 9-1 en 6-0 aan de kant ge schoven. Rapiditas, gedegradeerd uit de 2e klasse, werd met 8-0 aan de kant geschoven. Nieuwe afdeling "Ik kan niet anders zeggen dan dat er hard en enthousiast getraind is de eerste weken. Die twee beker-uitslagen zeg gen echter nog niet zo veel. De competi- 'V ,vvA'-v*'- T 4 V-s S tie is altijd feller en harder dan een be kerwedstrijd. Dat kon je al zien tegen SDO. Een ploeg die normaal gespro ken aanvallend wenst te spelen hield te gen ons continu 10 man achter de bal.- Wel prettig is het alvast wat ervaring met de Amsterdamse scheidsrechters gehad te hebben. Zij tolereren perti nent niet dat er 'gemekkerd' wordt. En we zitten dit seizoen in de Amsterdam se afdeling, dus dat wordt mondje dicht. We weten niet veel van de Amsterdam se afdeling. Alleen Luits Houkes heeft daar de afgelopen jaren gespeeld. Ik weet ook niet of het nou een voor- of een nadeel is. Wat dat betreft zien we het wel. Iedere wedstrijd voor 100% er voor gaan, dat is het belangrijkste wat ik wil zien. Met een bredere selectie zullen de spelers in elk geval scherper zijn. Daarvan ben ik overtuigd. Net zo goed als ik overtuigd ben van het feit dat s.o. Soest 2e klasse niveau technisch en tac tisch aankan. Zeker blijft echter dat de punten op het veld verdiend moeten worden. Ik heb er alle vertrouwen in". '2&» Dat de voetbalvereniging s.o.Soest het goed doet wordt ook door an deren dan alleen de leden gewaar deerd. Stichting Vrienden Enkele jaren geleden richtte een paar enthousiaste supporters de Stichting Vrienden van s.o.Soest in het leven. In eerste instantie omdat men vond dat SOEST een tribune nodig had. Maar ook toen de tribune er, in no time, stond bleef de Stichting aktief. In de eerste weken van januari organiseert zij nu jaarlijks de inmiddels beroemde 'kaart- marathon'. Een bijzondere manier om geld in de clubkas te krijgen. Klup van 100! Dit voorjaar kwam dan eindelijk de bij iedere club zo gewenste 'Klup van 100' ook bij s.o.Soest van de grond. Juist de zer dagen is de officiële oprichtingsver gadering geweest. Onder leiding van een stel enthousiastelingen zorgt ook deze groep van inmiddels al meer dan 120 mensen dat de penningmeester van s.o.Soest kan blijven lachen. Promotiefonds Tijdens het vorig seizoen werd ook de middenstand in de gemeente steeds en thousiaster over wat er bij SOEST mo gelijk bleek. Onder aanvoering van de heer W. Hilhorst werden ruim 30 mid denstanders bereid gevonden voor een flink bedrag garant te staan wanneer het eerste team van s.o.Soest promoveert. Helaas is de promotie er niet gekomen. Het enthousiasme bij de middenstand is echter gebleven. Ook dit seizoen stelt de groep zich garant voor een aardig ca deau voor de selectiespelers. met de damesgroep bij s.o.Soest". Aan het woord de zojuist tot lid van verdien ste uitgeroepen Hans Zeggelaar. "In het verleden ben ik ook leider bij de heren geweest en dat is toch makkelij ker. Het leiden en coachen van een vrouwengroep vind ik lastiger. Maar daardoor ook uitdagender. Wat ik merk is dat de dames langzaam maar zeker meer geloof in eigen kunnen krij gen. Ik blijf geloven in een grote toe komst voor het damesvoetbal. Maar dat het een kwestie van zeer lange adem zal blijken daarvan ben ik ook overtuigd. Maar wees nou eerlijk. Hoe lang heb ben de heren erover gedaan om het hui dige niveau te halen". Vijf redacteuren, zeven typistes, zestien bezorgers, twee 'draaiers" en vier man vergaarploeg. Zie hier het totale team dat achter het weekblad 'de Spetter' van s.o. Soest staat. Dat team zorgt ervoor dat dit veelgelezen magazine elke week op de deurmat van ieder s.o. Soest lid valt. Kwaliteit verbeterd Het clubblad van s.o.Soest is het afgelo pen jaar aanzienlijk in kwaliteit verbe terd. De stencilmachines zijn de deur uit en in plaats daarvan is een modern kopieerapparaat gekomen. Voor de lezers (oplage 600 per week!) is de Spetter nu makkelijker door te ne men. De vaak gevlekte pagina's hebben plaats gemaakt voor goed leesbare bladzijden. Inhoud zeer gevarieerd De inhoud van de Spetter bestaat naast de mededelingen van het bestuur en redactie èn de nu al veel stof doen op waaiende column van redacteur Vin cent v.d. Wardt hoofdzakelijk uit sappi ge wedstrijdverslagen. Bij sommige schrijvers is de 'pen'vaak beter dan de kunst van het voetbal. Zij weten door middel van hun spitsvondige literaire invallen het lezerspubliek van s.o.Soest keer op keer te vermaken. Iets wat hen op het veld waarschijnlijk nooit zou luk ken. De Spetter is niet voor niéts het familie blad waar ieder s.o.Soest-lid wekelijks naar uitkijkt. De jeugdafdeling van s.o.Soest is het seizoen 92/93 met maar liefst 21 teams van start gegaan. Een omvang waar nog steeds groei in zit ook, want vooral de allerjong sten voelen zich steeds meer naar s.o.Soest getrokken. Organisatie perfect "Dat is ook niet zo verwonderlijk", spreken de wedstrijdsecretarissen van de E- en F-pupillen Joke v.d.Bosch en Anke Rauch ons toe. "Bij s.o.Soest kunnen de jeugdspelers op een leuke, speelse manier met het voetbal kennis maken. De trainingen op woensdagmiddag worden altijd druk bezocht en de kinde ren blijven enthousiast. Ook hun moe ders zijn vaak op woensdagmiddag op het Soest-complex te vinden, omdat de kantine voor hen open is en er een gratis kopje koffie is". Anke Rauch vervolgt het verhaal met een uitgangspunt: "Wij willen dat de jeugdspelers met elkaar blijven om gaan, vrienden worden. Dat is goed voor een team en goed voor de sfeer in de vereniging. Daarom organiseren we buiten het voetbal om ook nog tal van activiteiten. Wanneer het voetballen is afgelast moet de jeugd wel naar de kan tine komen. Er is altijd wel wat te doen. Van bingo tot een film, of een speur tocht in de duinen. Ook tijdens vakan ties willen we de jeugd terugzien in ons clubhuis. Binding met de vereniging en met elkaar vinden wij heel belangrijk". Natuurlijk leeft de vereniging s.o.Soest niet alleen bij de E en F-jeugd. Ook de oudere jeugdleden weten de weg naar het complex op de Bosstraat-Oost goed te vinden. Twee trainingen per elftal, met daar naast voor elk elftal een eigen begelei der zorgen ervoor dat de organisatie voor een jeugd-voetballer bij s.o.Soest gladjes en gesmeerd verloopt. Met daarbij voor elke voetballer evenveel aandacht. De minder getalenteerde van de niet selectie en de potentiele eerste elftalspelers van de standaard selectie teams. s.o.Soest heeft de afgelopen jaren door omstandigheden nogal wat wisselingen gekend. Naar buiten toe is dit bijna niet ongemerkt, ter wijl er binnen het zittende bestuur hard doorgewerkt is om de zaak in de rails te houden. Dit seizoen kent het hoofdbestuur liefst drie nieuwelingen en voorwaar geen kleintjes. Joop Hensen is de nieuwe penning meester; Joop van Dalen de nieuwe barcoördinator en Paul Martens zal de PR en sponsoring voor zijn rekening gaan nemen. Inclusief de administratief medewerk ster die bij SOEST op de loonlijst staat heeft kersvers voorzitter Paul Smit dan een heel elftal tot zijn beschikking. Tel daarbij nog een aantal jeugdbe- stuursleden en een damesbestuurslid dan zal het duidelijk zijn dat de zaakjes geregeld zijn. Informatie Informatie omtrent lidmaatschap of an der zaken bij s.o.Soest kunt u verkrijgen bij: Mevr. I.E. van Amerom Kerkpad ZZ 112 3764 AT Soest 02155-24922. Jeugdvoetbal: J.O. Danvers W.Beckmanstraat 509 tel. 24034 Toernooien: M.L.M. Westerveld Hobbemalaan 21 tel. 16164 of J. van Zweden Prinsenhof 22 tel. 20922. Senioren voetbal: F. Smits Draailier 55 tel. 24852. Damesvoetbal: W.H. Dijkman Krommeweg 23 tel. 23171. Recreanten voetbal G. van den Breemer Dorresteinweg 45 tel. 23637 Clubblad 'de Spetter' P. Beijer Beetzlaan 36 tel. 16093.

Soester Courant | 1992 | | pagina 17