1 159 1 98 n Hulleman optiek ertig jaar Sint Ludgerusschool 1VAIMI H r Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek ver De huwelijksnacht? Coeh van Walsem IJ I Griftland College actief in Polen Dubbel-expositie in Molendael PAGl|\|/\ pt 'OENSDAG 23 SEPTEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 9 Spelletjes, feestjes en lekkernijen voor kinderen en schoolteam - K Bruidsreportages Soest edestraat 215, 55-22776 vraagt uw aandacht voor: U w' Wim van Bloorn /nV0B Klachten bezorging Soester Courant Stichting Jumelage Soest - Kedz./Kozle Werkloosheid in Soest ongewijzigd >6 DAGSCHOTELS Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Nabij test Oogdruk controle stichting openbare bibliotheek Nieuws van de bibliotheek Nieuwe aanwinsten uden voor de prachtige prijzen v.v. 75,-, 50,-, en 25,-. De trek- Feest op de St. Ludgerusschool. Dat was het vrijdag in ver- M^and met het dertig-jarig bestaan van de roomskatholieke ba - 'msschool aan de Vosseveldlaan. \Met spelletjes, festiviteiten en maaltijden vierden kinderen, ïchoolteam en ouders het zesde lustrum van de school. Enkele weken geleden hadden de kinderen tijdens een sponsorloop al geld verdiend voor Stichting Stimulans èn voor de activiteiten op school. Zowel op het schoolplein als in het schoolgebouw leefden de kinderen en volwassenen zich uit. Ook in sportzaal de Bunt werden spelletjes gedaan. Foto: Con Mönnich. Die fotograferen we niet, maar van uw huwelijksdag maken wij 'n schitterende reportage en fotografie Telefoon: 02 155-18071 est, Kerkstraat 7a, 9 en 9a rkpad z.z. 160 efoon 02155- 15758 ingang is op Kerkstraat 9. en? rtable kleuren TV >uis *high tech tuning door middel r/tuner *eenvoudige zender menu *sleeptimer voor max. 99 Sf>lay ty(Q Meerprijs TXT tningj^t7- I00, Raadhuisplcin 1, tel. 93411 'lux stofzuiger 'att vermogen *2 metalen tootranden rondom mte voor accessoires 'he zuigkrachtregeljng. T49r- Ontwerp-hinderwetvergunning Bij de afdeling Milieubeheer van de Gemeente Soest, Raadhuisplein 1, ka mer 2.27, ligt vanaf heden op werkda gen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan I tijdens de openingsuren, ter inzage het I ontwerp van de beschikking op de ver zoeken van: A: Gedeputeerde Staten van de Provincie Utrecht, Postbus 80300, voor het oprichten van een rioolwater zuiveringsinstallatie op het perceel Maatweg 10; B: S.B. Mintjes-Hussain h.o. Indo nesisch Restaurant Mas Ayu, Burg. Grothestraat 16, voor het oprichten van een Indonesisch restaurantbedrijf op het perceel Burg. Grothestraat 16. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeen tebestuur worden ingediend vóór 8 ok tober 1992. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekendge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het gemeentebestuur worden ingediend. Verzoek hinderwetvergunning ontwerp-beschikking (artikel 29 WABM) Bij de afdeling Milieubeheer van de Gemeente Soest, Raadhuisplein 1, ka mer 2.27, ligt vanaf heden op werkda gen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan en bij de dependance Publiekszaken te Soesterberg tijdens de openingsuren ter inzage het verzoek met bijlagen van en het ontwerp van de beschikking op: Norvold International b.v., Amers- foortsestraat 68, Soesterberg, voor het oprichten van een inrichting voor op slag van natuursteen en zagerij op liet perceel Amersfoortsestraat 68, Soes terberg. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver; lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende één maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, te houden op verzoek. Men gelieve daartoe desge wenst vóór 15 oktober 1992 een af spraak te maken. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetóond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaar in te dienen. Hinderwetvergunningen Bij de afdeling Milieubeheer van de Gemeente, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren ter inzage de be schikking op de verzoeken van: A: H.A. van Veen, le Heeserlaantje 15 voor het oprichten van een pluim- vee-opfokbedrijf op het perceel le Heeserlaantje 15;B: Dupral B.V. Nieuwegracht 27, voor het oprichten van een metaalbewerkingsbedrijf op het perceel Nieuwegracht 27; C: Drukkerij Neo-print, Beuken laan 86b, voor het oprichten van een drukkerij op het perceel Beukenlaan 86b; D: Master Logistiek b.v., Nijver- heidsweg 7, voor het oprichten van een logistiek centrum met opslag van niet-gevaarlijke handelsgoederen op het perceel Nijverheidsweg 7. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben in gediend; d. enig ander belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijze niet (tijdig) in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20-019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen één maand na dagtekening van de ze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerp-uitwerkingsplan Wielewaal De burgemeester van Soest maakt be kend, dat met ingang van 24 september 1992 gedurende 14 dagen in het ge meentelijk informatiecentrum (hal ge meentehuis), in het gemeentehuis (ba lie bouwzaken) van 8.30 - 12.30 uur, in de plaatselijke bibliotheken en in de de pendance van het gemeentehuis te Soesterberg, ter inzage ligt het ontwer p-uitwerkingsplan Wielewaal (bestem mingsplan Klein Engendaal). Gedurende genoemde periode van 14 dagen kan een ieder bij het college van Burgemeester en Wethouders schrifte lijk bezwaar tegen dit ontwerpbestem mingsplan indienen. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: 1. bouwen van 23 woningen voor ou deren, Koperwiek (Klein Engen daal) (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 2. bouwen dependance bejaardente huis/medisch centrum en aanleun woningen, Rademakerstraat 41-43 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 96 van de Wet Geluidshinder); 3. aanbouwen materiaalberging, van Weerden Poelmanweg 7 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken (WRO) en een termijn van één maand (Wet Geluidshinder), te rekenen vanaf donderdag 24 september 1992, even tuele bezwaren schriftelijk bij Burge meester en Wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling Ruimtelijke Ordening en Bouwza ken, Raadhuisplein 1, ter inzage. Openbare commissievergaderingen Donderdag 24 september, 19.30 uur: Financiën, Economische aangelegenheden en Sport Agenda o.a.: sportaangelegenheden; Regionaal Educatief Plan 1993 voor Basiseducatie en Vormings- en Ont wikkelingswerk gemeentegaranties aan Stichting Woon- en Dienstencen trum Huisvesting Bejaarden Soester berg; voorlopige vaststelling van de jaarrekening 1991. Maandag 28 september, 19.30 uur: Algemene Bestuurszaken Agenda o.a.: 'halfjaarverslag politie; procedure behandeling brieven aan de raad; I&A-nota; voorlopige vaststel lingjaarrekening 1991. Dinsdag 29 september, 19.30 uur: Ruimtelijke Ordening, Be drijven, Voorlichting en Kunst Agenda o.a.: volumebesluit 1993 en ra ming 1994 t/m 1997 t.b.v. stads- en dorpsvernieuwing; wijziging subsidie verordening stads- en dorpsvernieu wing; wijziging Verordening verhuis- en herinrichtingspremie; ideeënbus; voorstel wijziging zenderpakket. Woensdag 30 september, 19.30 uur: Welzijn, Volksgezondheid en V olkshuis vesting Agenda o.a.: concept-antwoordbrief aan de Vrouwen Advies Commissie; jaarprogramma welzijn 1993; eenmali ge bijdrage aan St. Woon- en diensten centrum voor Bejaarden Soesterberg; jaarrekening gemeente Soest 1991; voortgang sociale vernieuwing. Donderdag 1 oktober, 19.30 uur: Milieu-aangelegenheden en onderwijs Agenda o.a.: voorstel wijkbus, voorstel gebouw Spullenhulp nabij De Schans; voorstel tot voorlopige vaststelling jaar rekening 1991; adviesnota inzake bie zenvelden. De vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secre taris van de commissie melden voor het stel len van vragen of het geven van een toelich ting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de ge legenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot vijf minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. In het gemeentelijk informatiecentrum kan men de stukken van de commissie inzien. Om zeker te weten of een bepaald onder werp tijdens één van bovengenoemde com missies zal worden behandeld, is het ver standig om eerst het gemeentelijk informa tiecentrum te bellen (tel. 93459). Qrdtvry. vm* Jm* rVi Imm/W... uuijnckka geeft Jan des Bouvrie met niet alleen :eer karakteristieke fraaie meubels, maar ook met verfijnde accessoires als verlichting, glas- en aardewerk. Héél bijzonder en perfect in kleur en vorm op elkaar afgestemd. Middelman heeft niet alleen véél. Middelman heeft vooral méér! Het Middelman u een unieke keus uit alle woon sferen die w ij van 3e belangrijke meubeimerken in huis hebben. Niet alleen Leolux, Hülsta, Sleep- world, Topform, Treco, Ban: Bord ot Touché, maar ook Gallery. Een bijzondere collectie van Jll'J J TTT Birkstraat 99 te Soest. Tel. 02155-11004. De eerste drie weken van de zomer vakantie hebben twee docenten van het Griftland College een zomercursus Engels gegeven aan de uitwisselings- school in Kozle. Dat gebeurde omdat de Poolse school niet kan beschikken over bevoegde leraren voor dit vak, terwijl er wél grote belangstelling be staat onder de leerlingen om de taal te leren. De reis werd financieel mogelijk ge maakt door de gemeente Soest, het Griftland College zelf en de gemeente Kozle. Al het lesmateriaal moest op het Griftland College worden samenge steld en vermenigvuldigd, omdat het ly ceum in Kozle het materiaal en de ap paratuur mist. Een eigen kopieerappa raat zou zeer welkom zijn. Het Grift land College is voor hen op zoek naar een tweedehands exemplaar. Mochten lezers hierbij kunnen helpen, dan wordt een telefoontje zeer op prijs gesteld (tel. 11715). De cursus werd gevolgd door leerlingen van vier verschillende niveau-groepen. Elke dag van half tien tot twee uur wa ren zij in kleine groepen met Engels aan de gang. Dat was intensief en inspan nend, omdat Engels en Pools weinig ge meen hebben. Maar de opdrachten wa ren motiverend en afwisselend, en er werd met een bijzondere inzet gewerkt. De resultaten waren er dan ook naar. Zelfs de absolute beginners hadden al BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX17496 NIEUWBOUW sgyi RENOVATIE ff Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. snel een aardige woordenschat. En de gang kwam vol te hangen met werk stukken die door de verschillende groe pen werden gemaakt. De beide docenten hadden elk vier groepen onder hun hoede, die op tijd taken, materiaal, belangstelling en uit leg moesten krijgen. Dat kostte natuur lijk de nodige energie, maar toch heb- Het lyceum in Kozle ben de Griftlanders het lesgeven als ontspannend en verfrissend ervaren. Gezien de motivatie van de leerlingen en de goede leerresultaten was het pret tig werken. Wat hen betreft is het dan ook 'do widzenia'; tot ziens! Tot en met 26 oktober is in ziekenhuis Molendael-Soest (Zonnegloren) een dubbel-expositie ingericht van werk van Rens van Zandvoort, sieraden, en Gerard Friedhoff, foto's. Rens van Zandvoort (1956) ontwerpt en maakt naast sieraden ook klokken, tafels en lampen. De materialen waar mee hij werkt zijn kunststoffen als acry- laat, kunsthars, pvc, laminaten en meta len als zilver, roestvrij staal en alpaca. Wanneer Van Zandvoort kunststoffen toepast gebruikt hij alleen de primaire kleuren en zwart en grijs. De materialen en hun bewerkingsmogelijkheden zijn een inspiratiebron voor zijn sieraden. Alle sieraden hebben een naam die nauw verbonden is met materiaal, vorm en inspiratiebron. Gerard Friedhoff maakt sinds zijn twaalfde jaar foto's, begonnen met een kleine pocketcamera. Als fotograaf is hij autodidact; hij is geen lid van een fo toclub, maar heeft grote interesse in met name de natuurfotografie, zowel landschappen als detail-opnamen. Met zijn foto's probeert hij het object op een abstracte manier vorm te geven, waarbij de fijnen, vormen en/of structuren de hoofdrol spelen. De herkenbaarheid van het object is daarbij niet meer rele vant. Hij fotografeert het hele jaar door, ook tijdens vakanties, en trekt er wan delend en fietsend op uit om foto's te (haken van insekten, vogels, kleine zoogdieren, maar ook planten, dood hout, bladeren, etc. Inlichtingen: elke vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur, zij-ingang Volksuniversiteit, Steenhoffstraat 9A; ook voor het inleveren van kle ding etc. In augustus stonden 915 Soesters in geschreven bij het regionaal bureau voor de arbeidsvoorziening. Dat zijn er evenveel als in juli. Het arbeidsbureau in Oost-Utrecht be hoort statistisch gezien tot de top drie van het land als het gaat om de vervul ling van vacatures. In het eerste halfjaar werden 1.900 vacatures vervuld. Op dit moment staan in de regio Amersfoort bijna vijfhonderd arbeidsplaatsen open. Het aantal geregistreerde werk zoekenden in die regio is 5.945, een toename van honderd ten opzichte van juli. TRA I TEU R»C A TERING VANUIT MIJN KEUKEN BIJ U OP TAFEL Naast ons winkel assortiment hebben wij van 24 t/m 29 sept. als Donderdag Piccata van gevogelte in tomatensaus Vrijdag Roodbaarsfilet met remouladesaus of macaronischotel met sla Zaterdag Boeuf Bourguignonne en (rundvlees in rode wijn) of Zondag gepocheerde heibotfilet gevuld met zalm Maandag Gehakte biefstuk Dinsdag Cotelette 'Suisse' (gevuld met ham en kaas) Bij alle gerechten kunt u een keuze maken uit 3 soorten groenten of sla en diverse aardappel- of rijstvariëteiten. Dagschotel11,50 Dagschotel met nagerecht 14,50 Weekendschotel 16,50 Openingstijden dagelijks van 10.00-20.00 uur zondag van 15.00-20 00 uur 's woensdags gesloten F.C. Kuyperstraat 3 Soest Tel. 24664 Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Bel of kom langs voor een afspraak, telefoon 1 38 59. j BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN I Optometristen O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT 10- 3761 CM SOESTDIJK -TELEFOON 02155 - 1 38 59 's Maandags gesloten Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Romans Bakker, Piet: De slag in de Javazee. Het verhaal over de Japanse invasie in Nederlands-Indië met als climax de hopeloze strijd op 27 februari 1942 van de geallieerde, voorname lijk Nederlandse zeemacht in de Ja vazee. Benchley, Peter: Tentakels. Van de schrijver van o.a. "Jaws" en "De diepte" nu een verhaal over een reuzeninktvis die de kusten van Ber muda bedreigt. Cookson, Catharine: Als een vogel in de lucht. Een prachtige, aangrijpende roman waarin het wel en wee in het leven van een vrouw centraal staat. Fielding, Joy: Jane's vlucht. Als de aantrekkelijke Jane Whitta- ker plotseling haar geheugen verliest vormen haar met bloed besmeurde jurk en een plastic tas vol bankbiljet ten de enige aanknopingspunten. Vlot geschreven en spannende thril ler, met een "Dr. Jekyll and Mr. Hy- de"-motief. Hiller, Catharine: Herrie in huis. In drie grote hoofdstukken worden de gebeurtenissen van een jaar af wisselend gezien door de ogen van een van de drie zussen Sarah, Perri en Lucy, die samen in een groot huis te New York wonen. Een vlot, ont spannend Amerikaans boek, waarin vrijmoedig over seks gedacht en ge sproken tyordt. Morgan, Sally: Terug naar Corun- na. De koppige reis van een Aboriginal vrouw op zoek naar haar verleden. Met bijzonder veel gevoel voor hu mor tekent de auteur drie krachtige vrouwenportretten Simmel, Johannes Mario: Als de leeuwerik niet meer zingt. Een Duitse kernfysicus vertrekt met een filmploeg naar Zuid-Amerika om de fatale gevolgen van de versto ring van het ecologisch evenwicht vast te leggen. Simon, Will: Moord in de Stopera. De balletdanser Timmers wordt ver moord in de Stopera. Een moderne politieroman die volledig bij de tijd is wat betreft opsporingsmiddelen. De auteur heeft jarenlang het program ma "Opsporing verzocht" gepresen teerd. Vreede, Mischa de: Een warme man voor de winter. Verhalen die allemaal een vrouw als hoofdfiguur hebben. En elke vrouw in elk verhaal wil eigenlijk hetzelfde: veel liefde maar wél vrij blijven. Studieboeken 605.8 Merlijn. Irma: Voorbij de grens: denken over donorschap. Dit boek is meer dan een persoonlijk proces van rouwverwerking. Het laat zien hoe ouders in staat gesteld kunnen worden om in hun tempo af scheid te nemen van het stervende/ hersendode kind. 629.3 Heerlijke recepten voor één- pans eetplezier. Recepten voor snelle maaltijden, eenvoudige doordeweekse happen, maaltijdsoepen, maaltijdsalades, ovenschotels en enkele eenvoudige feestgerechten. 798.55 MacLaine, Shirley: Zolang het nog kan. Zeer openhartig schrijft de beroem de Amerikaanse danseres/filmactri ce /show-artiste -aansluitend op haar vorige boeken- over haar relatie met haar dochter, haar broer en haar ouders. De leukste Toptien-boek! eu-fran 996.3: Euro Disney Resort, Parijs: gids; Een vlot leesbare gids die kan dienen als handleiding voor en tijdens het bezoek aan het onlangs geopende Euro Disney park. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15219. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen Van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur.

Soester Courant | 1992 | | pagina 9