BELS 02155-17962 TRABANT rijden ?>]|1 )T 'De Postillon' loopt nu als een trein, maar dat is niet vanzelf gegaan Gemar sloot Grandorado-aktie op grandioze wijze af Emka Beveiligingen Soest staat vooraan bij 'mobiele telecommunicatie' Tankstation aan Nieuwerhoekplein slaat nieuwe weg in Nieuwe Bernina 1530-naaimachine inspireert tot creativiteit BRANDSMA 'Trabant rijden...? of kan uw autoverzekering toch goedkoper?' IAAG [TRABANT rijden? Caravanbedrijfje vindt plek aan Kostverlorenweg STRAALBEDRIJF v. Rouwendaal v.o.f. STRALEN t SCH0PEREN FIJNSTRALEN Dubbele spaarzegels en extra service 1 ^an BREUKELEN bv% of kan uw autoverzekering toch goedkoper? adviseurs in assurantiën Zwitserse precisie bij Van Huissteden Brandsma bekent meer dan 40 jaar kleur in verf en behang. Supermarkt mist pompwagen en acht kratten emballage Draadloze telefoons, auto-telefoons, semafoons PAGINaTq WOENSDAG 7 OKTOBER 1992 SOESTER COURANT iHANDEL WANDELIPAGINA 11 Robert Roest reikte laatste prijzen uit RABANT rijden? of kan uw autoverzekering toch goedkoper? adviseurs in... assurantiën itrlhrn Nee, ze hebben nooit op het punt ge staan de moed maar op te geven, maar Arjen en Sonja Post denken liever niet al te vaak meer terug aan de afge lopen maanden. "De Postillon", het caravanbedrijfje, waarmee Arjen een paar maanden geleden startte, heeft na de nodige (of onnodige?) omzwer vingen nu in elk geval een vaste stek gevonden: aan de Kostverlorenweg. Het zag er allemaal zo veelbelovend uit voordat het bijna mis leek te gaan. Ar jen, zelf altijd al gek op old-timer en klassieke caravans, zag dit voorjaar brood in een bedrijfje dat zich speciaal zou toeleggen op de restauratie van de "kampeerwagens" in hun oorspronke lijke staat. Hij werkte dat idee uit en be gon met de voortvarendheid die jonge ondernemers eigen is alvast met de werkzaamheden achter het huis van zijn ouders aan de Noorderweg. De officiële start vond plaats in mei, en Arjen en Sonja hadden nietsvermoe dend de burgemeester zelf uitgenodigd om de opening te verrichten. Tot de avond voor de opening leefden ze ook in de veronderstelling dat hij zou ko men, maar helaas: op het gemeentehuis was gebleken dat er problemen waren met de hinderwetvergunning, en wie er dus ook kwam: niet de burgemeester. En dat was allemaal ruim vóór de ope ning van het dierenasiel...! De opening van "De Postillon" ging desondanks toch door. NMB/ING-di- recteur L. A. van Etten, aan wie het jon ge ondernemerspaar heel veel steun te danken heeft, nam de plechtigheid voor zijn rekening, maar ook dat was nog niet het einde van de smarten. Arjen leek in de zomer een goeie plek te heb ben gevonden aan de Birkstraat, waar zijn caravanbedrijfje voorlopig uit de voeten zou kunnen. Maar ook hier stak de gemeente een spaak in het wiel. Het bestemmingsplan liet de vestiging niet toe. Doorzetten Andere mensen dan Aijen en Sonja Post zouden de moed misschien allang hebben opgegeven, maar zij bleven doorzetten. Vooral Sonja zat dagenlang aan de telefoon - met instemming van haar baas, de firma Reebok, van wie ze per dag één uur mag besteden aan het bedrijfje-in-opbouw - om ergens een plek te vinden waar "De Postillon" zon der problemen wel een start zou kun nen maken. En gelukkig, die plek bleek dan toch eindelijk te bestaan: een leeg staande werkplaats van 200 vierkante meter aan de Kostverlorenweg 3c, op het Soestef industrieterrein. Nieuwegracht 23 - 3763 LP Soest - Telefoon 02155 - 2 20 50 Met nieuwe openingstijden, aanbie dingen, meer en betere service, gratis spaaracties en een beter ingerichte shop is het Elf-station aan het Nieu werhoekplein bezig om van het tanken een plezierig klusje te maken in plaats van een noodzakelijk kwaad. Per 1 oktober zijn de nieuwe openings tijden van kracht geworden, die de klanten meer mogelijkheden bieden. De acties die op het programma staan dienen ervoor om eejj ieder kennis te la ten maken met de nieuwe opzet van het station. In de periode van 17 t/m 31 oktober kan de klant een snelle start maken met de gratis spaarzegelactie. Twee weken lang kan de klant bij iedere tankbeurt rekenen op het dubbele aantal zegels. In de periode van zaterdag 17 t/m za terdag 24 oktober wordt de autoruit ge wassen, de auto getankt en de banden van de juiste spanning voorzien. In de shop is ook nog een kleine attentie te verkrijgen. Hoewel het tankstation op zondag ge sloten is kan er door middel van een tankpas toch getankt worden. Met deze pas kan er buiten de openingstijden overigens altijd brandstof getankt wor den. Meer informatie hierover is te ver krijgen bij het personeel. Alle inwoners van Soest en omstreken zijn van harte welkom bij het tanksta tion om van de acties te profiteren. Arjen en Sonja Post in de nieuwe werkplaats van "De Postillon Arjen: "Over de medewerking van de gemeente zijn we niet zo te spreken ge weest de afgelopen maanden, want daar wordt behoorlijk langs elkaar heen 'gewerkt. Maar we hebben wél volop steun gehad van meneer Hulsbergen, de bedrijfscontactfunctionaris van de gemeente, en van meneer Van Asch, de aannemer." Aijen en zijn broer Pieter wijden - met Aijens vrouw Sonja op de "achter grond" - hun krachten nu op een goed geoutilleerde stek aan het renoveren van klassieke en old-timer caravans, modellen die meer dan 15 a 20 jaar ge leden werden gebruikt en in hun origi nele stijl en staat worden hersteld. De werkplaats aan de Kostverlorenweg staat inmiddels vol met old-timers. "Het is niet vanzelf gegaan, maar De Postillon loopt nu als een trein," aldus Arjen en Sonja. Vol met opdrachten Dat laatste is vooral te danken aan een artikel in de Kampeer/Caravan-Kam pioen van de ANWB, dat de Neder landse caravanbezitters attendeerde op het unieke bedrijfje in Soest. "Sinds dien heeft het storm gelopen. We zitten tot zeker maart volgend jaar vol met op drachten," aldus een zeer tevreden Ar jen. Ook de belangrijkste caravan-fa brikant van Nederland, de firma Kip, verwijst zijn klanten naar "De Postil lon" in Soest. "Niet opgeven, maar doorzetten"is het parool van Azjen en Sonja Post, een houding die uiteindelijk met succes is bekroond. Zodat het verhaal kan eindi gen met de terechte vaststelling: "Eind goed, al goed." "De Postillon" is alle werkdagen van 13.00 tot 17.00 uur te bereiken aan de Kostverlorenweg 3C, tel. 23685. "'s Middags is er altijd iemand," aldus Ar jen Post, "en op zaterdag maken we graag eerst een telefonische afspraak." Naam 1Adres Postcode ff® Woonplaats Tel.nr. overdag Tel.nr. 's avonds PAK EEN SCHAAR EN PEN EN STUUR DE ANTWOORDCOUPON IN. U ONTVANGT VAN ONS NAAST DE OFFERTE een ™ibl|ïvende offer,e mii" autoverzekering EEN MUZIKAAL PRESENTJE*! een muzikale attentie. Zolan de voorraad strekt! A.A. van Breukelen b.v. Hypotheken - Vastgoed - Assurantiën Antwoordnummer 49,3760 VB Soest. Gewoonweg fantastisch en uniek. Dat is de Bernina 1530 Inspiration, de naaimachine met een magische bedie ningsroller, revolutionair beeld scherm en grote geheugencapaciteit. De machine beschikt over meer dan 200 steekpatronen: gebruiksteken, geometrische motieven, bloemen, die ren en kruissteken en biedt onbe grensde mogelijkheden. Voor het eerst in de geschiedenis ver vangt een bedieningsroller alle knop pen en toetsen voor de steekkeuze. Creatieve ideeën kunnen met één handbeweging naar hartelust worden uitgevoerd. Kenmerkend voor Bernina is ook hier het bedieningsgemak tot in de details. De met Zwitserse precisie ontwikkelde "15 30" beschikt over een geheugen van negen vakken met elk zeventig opslag plaatsen. Ze kunnen snel worden opge roepen via het overzichtelijke beeld scherm, zelfs in spiegelbeeld. De ma chine biedt verder diverse snufjes op het gebied van de steek: een grijper en constante draadspanning staan garant voor een perfecte verwerking van ver schillende kwaliteiten naaigaren, zelfs met een snelheid van meer dan 1000 steken per minuut. De "vernuftige krachtpatser" heeft al lerlei veelzijdige functies, die onbe grensde mogelijkheden binnen het be reik brengen. Heel handig is de rijgau- tomaat, evenals de naaivoetindicator. In het geheugen zijn alfabetten in diver se lettertypen opgeslagen, die op vrij wel elke stof geborduurd kunnen wor den. Ook het maken van (acht verschil lende) knoopsgaten is door de optische lengtemeting geen probleem. De nieuwe Bernina-machine is ver krijgbaar bij Van Huissteden, Van Weedestraat 221 in Soest, waar men graag een demonstratie zal verzorgen. 'a Vergeet uw spaarkaart niet mee te nemen! Brandsma Behang en Verf, Soesterbergsestraat 52, Soest Telefoon 02155 -1 25 63 U vindt ons in het winkefcentrum "Hartje Zuid". Wij hebben volop parkeergelegenheid. Met deze slagzin is vrijdag jl. bij A. A. van Breukelen BV een sensationele reclame-campagne gestart. Alle bus sen van Centraal Nederland in de re gio zijn inmiddels voorzien van deze opvallende slogan. Een zeer leuk idee van dit kantoor is om een heuse Trabant van dertig jaar pud voor het kantoorpand te plaatsen en die voorzien van de slagzin enige dagen per week dezelfde routes te laten rijden als de bussen van Centraal Nederland. Ook zal deze campagne nog onder steund worden door opvallende adver- Een pompwagen is bij een supermarkt aan de Parallelweg gestolen. De diefstal vond vorige week dinsdagmiddag plaats. In de daaropvolgende nacht werden van een afgesloten terrein zes kratten cola en twee kratten bier gestolen. De dieven hadden het hek stukgemaakt. tenties (zie ook deze krant). Ook al rijdt men geen Trabant, alleen al het aanvragen van een vrijblijvende premieberekening van de autoverzeke ring levert een muzikaal presentje op, zolang de voorraad strekt. A.A. van Breukelen is ervan overtuigd dat de meeste autoverzekeringen aan merkelijk goedkoper kunnen, zonder dat men hoeft in te leveren op voor waarden. A.A. van Breukelen daagt ie dereen uit om bij zijn kantoor een offer- 1 te aan te vragen en zichzelf te overtui gen. Uiteraard is er ook de mogelijk heid om per maand of per kwartaal te betalen. De gespecialiseerde auto schade-afde ling staat paraat om iedere cliënt van het kan toor met raad en daad ter zijde te staan. Dat het kantoor de nadruk legt op service blijkt wel uit het feit dat men zelfs tijdens de lunchtijd en zaterdags bij dit kantoor naar binnen kan lopen. En dat het kantoor met deze reclame campagne weer de spits afbijt, spreekt voor zich. Voor info: zie de advertentie, bussen Centraal Nederland, kantoorpand, Trabant, of bel 17962. ig over 'oon en n. lappen imma's oeding. levens- sbieden 'aag zo 10. ig bereikbaar! Onder grote belangstelling werden af gelopen zaterdag bij de Gemar Gezins- markt, de bekende supermarkt aan de Parallelweg, de laatste prijzen getrok ken van de grandioze Grandorado-ac- tie. In de afgelopen weken zijn er niet minder dan 24 midweek-vakanties en maar liefst 78 boodschappen-pakket- ten uitgeloot. Elke week werd de trekking verricht door een vertegenwoordiger van een van de sportverenigingen die Soest rijk is. Voor de laatste trekking was Robert 'V A Robert Roest en hoofdcaissière Gerda van Heiningen verzorgden de prijsuit reiking Roest, sportman van het jaar, uitgeno digd. Alle winnaars van de hoofdprij zen kwamen op uitnodiging van de Ge- mar-bedrijfsleiding zaterdag naar de supermarkt, waar ze onder het genot van een glaasje en een hapje getuige konden zijn van de laatste prijsuitrei king. Ook het Gemar-personeel was geweldig enthousiast en kijkt terug op een buitengewoon succesvolle aktie. De heer MKocer van Emka Beveili- gwgen- Foto: Goos van der Wilt. Ook semafoons zijn tegenwoordig een "trendy" verschijnsel. Emka speelt op de groeiende bereikbaarheidsbehoefte ook op dit gebied in met het aanbod van (numerieke) semafoons in acht ver schillende kleuren. "Dat zal vooral jon ge mensen aanspreken," aldus de heer Kocer. Voor particulier gebruik is hij zelf in het bezit van de nieuwste Storno 650, een 235 gram wegende "handheld" auto telefoon, "de lichtste die er is". Het mo derne apparaatje werd nog maar on langs geïntroduceerd, en de heer Kocer poseerde bij die gelegenheid (zie foto) graag bij de Porsche van coureur Peter Lettinga, waarvan Storno een van de sponsors is. Wie belangstelling heeft voor de nieuw ste mobiele teiecommunicatie-midde- len kan kontakt opnemen met de heer Kocer van Emka Beveiligingen, Fa zantpad 46, tel. 24142. Ook de prijzen van semafoons variëren naar gelang van de uitvoering en de mo gelijkheden. De "tone only" semafoon van Storno - ook op dit gebied een van de topmerken - kost in aanschaf f 285,-. Daar komen het abonnement van f 15,- per maand en de gespreks kosten van 30 ct. per oproep (buiten werkuren 15 ct.) bij. De "numerieke" uitvoering kost f 495,-; het abonne ment f 25,- (Nederland) of f 50,- (Be nelux) en dc gesprekskosten bedragen resp. 45 en 30 ct. De "alfanumerieke" semafoon kost ca. f 700,-, met een abonnenement van f 50,- (Nederland) of f 110,- (Benelux) en de gesprekskos ten van 90 ct. resp. 45 ct. per oproep. Telefoneren waar en wanneer u maar wilt. Dat is met Storno vel heel eenvoudig: tijd binnen handbereik u 'm nodig hebt. Of als sren u nodig hebben. m: d keeps you going. De draadloze telefoon biedt de gebrui kers veel "bewegingsvrijheid", in elk geval meer dan de "Green Spots" van de PTT, aldus de heer Kocer. "Daar kun je mee bellen als je je binnen een straal van 100 a 150 meter bevindt van zo'n groene plek (bij postkantoren, Pri- mafoons en sommige winkelbedrijven), maar dat is een heel ander systeem: je kunt wel bellen, maar niet gebeld wór den. En welke zakenman gaat speciaal naar de buurt van het postkantoor...?" Auto-telefoons Naast de draadloze telefoon is ook de auto-telefoon de laatste jaren sterk in opmars. Emka heeft daarvan o.a. het kwaliteitsmerk Storno in het pakket, te onderscheiden in ingebouwde auto-te lefoons met een vaste opstelling (al dan aanzienlijk verbeterd door de toepas sing van digitale technieken," aldus de heer M. Kocer. Semafoons zijn er te genwoordig in diverse soorten: "tone only" (dat met piepjes werkt), "nume riek" (met piepjes en een cijfercode op een display) en sinds kort ook "alfanu meriek", waarbij leesbare boodschap pen - in "klare taal" - zichtbaar worden. "Mobiele telecommunicatie", zo luidt de verzamelnaam voor de moderne apparatuur, waarmee men ook bui tenshuis - onafhankelijk van de "vas te" telefoon-installatie - gesprekken kan voeren. De vraag naar deze gea vanceerde verbindingsmiddelen groeit nog steeds explosief. Emka Be veiligingen, Fazantpad 46 in Soest, heeft op dit gebied een zeer uitgebreid aanbod van de beste merken in huis; draadloze telefoons, auto-telefoons en semafoons. In de eerste plaats zijn daar de draadlo ze telefoons, die binnen een bepaalde straal rondom het huis of kantoor van de eigenaar gebruikt kunnen worden. Het bereik van deze apparaten gaat tot ca. 800 meter. Dat hangt samen met het vermogen, dat de 10 mWatt volgens wettelijk voorschrift niet mag over schrijden. "Apparatuur met een groter vermogen is niet goedgekeurd en biedt het risico van hersenbeschadiging, door de elek tromagnetische straling," aldus de heer" M. Kocer van Emka Beveiligingen. "Wie dus een draadloze telefoon met een groter bereik en vermogen aan schaft is niet slim." Emka biedt diverse modellen draadloze telefoons, o.a. van het merk Dancall, in prijs variërend van f 850 tot f 1680. Ze zijn betrouwbaar en bieden een uitstekende geluidskwa liteit. niet "handsfree" te gebruiken) en "handheld" (draagbaar). De "hand held"-telefoons worden op hun beurt weer onderscheiden naar hun vermo gen: resp. 1 Watt en 6 Watt met "boos ter". De laatste uitvoering heeft uiter aard een nog betere zend- en ontvang- kwaliteit. De prijzen van de autotele foons variëren van ca. f 1500 tot f 4000. De 6 Watt "handsheld" is zo'n 2000 gulden duurder maar biedt daar voor ook talrijke extra mogelijkheden, zoals de uitbreiding met een fax of ant woord apparaat in de auto. "Het k&n, het hoeft natuurlijk niet," aldus de heer Kocer. Voor de bezitter van een auto-telefoon zijn momenteel drie netten operatio neel: ATF-1 (alleen voor de Randstad) is met 2500 aansluitingen al vol; ATF-2 (voor de Benelux) is met zo'n 30.000 aansluitingen inmiddels ook vol, en sinds 1989 is ATF-3 met 150.000 aan sluitingen (alleen in Nederland) ook al grotendeels "uitgegeven". ATF-3 heeft overigens wel als voordeel dat het ook in de Scandinavische landen en Zwit serland te gebruiken is, omdat daar het zelfde systeem wordt toegepast. In de komende jaren worden de mogelijkhe den vergroot door de introductie van GSM ("Global System Mobile Tele- communications"), waarbij gewerkt wordt met een chip-card. "Het is ongelooflijk als je ziet hoe snel de populariteit van de autotelefoon is gegroeid," aldus de heer Kocer. "De eerste kwam in 1960 op de markt, maar daar had je zowat een aanhangwagen voor nodig. De apparatuur wordt steeds verfijnder en ook steeds kleiner." Naar verhouding is de auto-telefoon niet bijzonder duur. De kosten omvat ten voor de aanschaf van de apparatuur zo'n 1500 a 5000 gulden, plus een maandabonnement (f 80 resp. f 90,-), plus de gesprekskosten: 90 ct. per mi nuut (overdag van 08.00 tot 18.00 uur) of 60 ct. per minuut (buiten die uren). "De praktijk wijst uit dat het de gemid delde zakenman zo'n f 10,- per dag kost," aldus de heer Kocer. "Dat is ei genlijk niet duur als je rekent met de di recte bereikbaarheid die je daarvoor verKrijgt." Semafoons Tenslotte biedt Emka ook nog een al ternatief voor de bereikbaarheid per te lefoon: de semafoon. "Het is al een oud systeem, maar de laatste jaren is het

Soester Courant | 1992 | | pagina 11