Win, en word ballonvaarder! RMEN :kom IHANDEL WANDEL )ataDidact: flexibele en voordelige omputercursussen voor groot publiek P ata P idact Certificaat medewerker Van Bolderen De huwelijksnacht? £oeh van Walsem NEC verontrust over export Schoeman Makelaars in Top-50 meest klantgerichte bedrijven Klant bepaalt prijs wagens bij Auto Van Doorn zelf 'Le Saladier': de smakelijke uitkomst voor wie zelf niet koken wil of kan PHILIPS KOOP NU PHILIPS SPAARLAMPEN ENTRUM PAGINA 12 OENSDAG 7 OKTOBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 13 Opleiding op elk gewenst moment te beginnen Nieuw in Soest! Computeropleidingen Toyota leidt 'Hi-tech Master Technicians' op Bruidsreportages B. Van der Goen samen met advocatenbureau uit Düsseldorf Soester traiteur van alle markten thuis Wim van lloorn Stichting Jumelage Soest - Kedz./Kozle VICE EN PRIJS 2 EN Soest 28 tSP hOPSt 3765 GC Soest tet.23558 en maak kans op een echte ballonvaart. DAGSCHOTELS rmm.cve.Ri. h h Cursussen in o.a. Wordperfect MS-DOS Computertypen Tevens privéles en bedrijfstrainingen. Bel: 02155-22826 Foto: Goos van der Wilt. Donderdag Fricassee van kip met groenten Vrijdag Victoria baars met mosterd-/ V roomsaus of Lasagne met sla Zaterdag Wiener rostbraten en of Atlantische tongfilets Zondag "Cajun Style" Maandag Gebraden varkensfricandeau Dinsdag Chili con carne met sla Bij alle gerechten kunt u een keuze maken uit 3 soorten groenten of sla en diverse aardappel- of rijstvariëteiten. Dagschotel11,50,! Dagschotel met nagerecht 14,50 c 1 Weekendschotel 16,50 Openingstijden dagelijks van 10.00-20.00 uur zondag van 15.00-20.00 uur 's woensdags gesloten F.C. Kuyperstraat 3 Soest Tel. 24664 Die fotograferen we niet, maar van uw huwelijksdag maken wij 'n schitterende reportage! en fotografie Telefoon: 02155-18071 De Nederlandse Export Combinatie (NEC) te Soest, een bundeling van 550 exporterende Nederlandse onder nemingen, maakt zich ernstig zorgen over de ontwikkeling van de Neder landse export. De groei blijft dit jaar beperkt tot minder dan twee procent en de vooruitzichten voor volgend jaar zijn niet erg hoopgevend. "Dit jaar blijft de Nederlandse export alleen nog redelijk op peil doordat de ondernemingen een deel van de winst marge hebben ingeleverd," zegt NEC- directeurTeun Middelkoop, "maar dat kun je maar één jaar doen." Door de zwakke Amerikaanse dollar, het Engelse Pond en de Italiaanse lire staat onze export naar die landen onder zware druk, terwijl diezelfde landen ons sterker beconcurreren op onze andere afzetmarkten. "Nog ernstiger zorgen échter maakt de NEC zich over de loonkostenontwikkeling in ons land. Als de vakbonden volharden in loonei sen van 4,5 procent in geld en daar bo venop drie procent voor andere zaken zijn zij bezig met afbraak van de werk gelegenheid," aldus Middelkoop. "Al leen bij een zeer gematigde loonkosten ontwikkeling kan onze export gezond doorgroeien en dat resulteert dan auto matisch in een toename van de werkge legenheid. Iedere miljard gulden indus triële export meer is al goed voor niet minder dan 6.000 arbeidsplaatsen", al dus de NEC-directeur. Schoeman Makelaars (met filialen in Veenendaal, Amersfoort, Leusden, Soest, Tiel en Hoofddorp) behoort tot de Top-50 van de meest klantvriende lijke bedrijven in ons land. Geen gek ke prestatie voor wie bedenkt dat zich ruim 5000 bedrijven voor het grote klantvriendelijkheidsonderzoek 1992 van Door-Training in Doorn hadden aangemeld. Schoeman is de enige ma kelaar in de Top-50. Van de 5000 bedrijven die zich voor de ze prijs hadden aangemeld, zijn de 1000 snelst reagerende bedrijven meegeno men in de meting die telefonisch werd gehouden. Daarbij werden gemeten de snelheid van opnemen, de manier van opnemen, de snelheid van doorverbin den, de manier van doorverbinden, de gesprekstechniek en de snelheid van versturen van informatie. Zonder te weten door wie men werd ge beld, drong Schoeman Makelaars al di rect de Top-100 en na een meer diep gaande belronde de Top-50 binnen. In het laatste geval werd onder meer ge sproken over de inhoud van brochures en werd gelet op vakkennis en op de manier van reageren. Vanaf dat moment zijn de echte klanten van Schoeman Makelaars aan het woord gekomen. Dat wil zeggen dat Door-Training, wederom anoniem, de relaties van Schoeman heeft gevraagd naar hun ervaringen met dit makelaars kantoor. Hierbij kwamen het aankoop traject, de aflevering, de nazorg en de totale organisatie aan de orde. Aan de hand van de Tevreden Klanten Index (TKI) kreeg Schoeman het 'rapportcij fer' 8,7. Ter vergelijking: de gemiddel de score onder de Top-50 was 8,5 met als hoogste score 9,0. Schoeman Make laars schaart zich hiermee tussen bedrij ven als de Robeco-groep, Reaal Verze keringen, DSM Kunststoffen en Heine- ken. Auto van Doorn houdt een specta culaire verkoopactie in oktober, uitsluitend op zaterdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Alle bij Auto van Doorn aanwezige oc casions worden op de zaterdagen vanaf 9.00 uur voorzien van een zeer concur rerend prijskaartje. Vanaf deze starttijd is het aan het koper om te bepalen voor welk bedrag hij zijn/haar favoriete oc casion wil aanschaffen. Goedkope stuntreklame of realiteit? Zonder enig voorbehoud is er sprake van het laatste. Tussen 9.00 en 17.00 uur worden ieder uur de dan nog niet verkochte occasions in prijs verlaagd met een bedrag van maar liefst f 250,-. Aanbiedingen die om 9.00 uur met een prijskaartje van f 10.000,- van start gaan kunnen om 17.00 uur een daling van f 2.000,- (20%) te zien geven. Een prijsverlaging die door de koper wordt bepaald, tenzij 'de concurrentie' hem op een eerder tijdstip tussen 9.00 en 17.00 uur te vlug af is. Kwestie van rekenen en geduld. De unieke zaterdag verkoopactie in de maand oktober 1992 heeft betrekking op jonge occa sions in de meest uiteenlopende prijs klassen. Het gehele assortiment is stuk Voor stuk voorzien van minimaal 12 maanden schriftelijke garantie, daar naast ontvingen alle occasions een tec- tylbehandeling en is de kwaliteit er een waarmee Auto van Doorn in zeer posi tieve zin een reputatie heeft opge bouwd. C.E.J. Jekel van Toyota Van Dol- deren heeft vorige week woensdag een certificaat van Toyota gekre gen. De medewerker van autobe drijf Van Dolderen is nu 'Hi-tech Master Technician'. De Hooglander, sinds maart 1988 in dienst bij het Soester autobedrijf aan de Burgemeester Grothestraat, heeft met goed gevolg het nieuwe trainingspro gramma TEAM van Toyota afgelegd. TEAM is opgezet, omdat aan de mon teurs steeds hogere eisen worden ge steld in verband met de geavanceerde, computergestuurde systemen die in nieuwe auto's worden toegepast. Toyo ta is in 1991 met 'Technical Education for Automotive Mastery' begonnen. Jekel is één van de eersten die het certi ficaat kreeg uitgereikt door medewer kers van Toyota. Bij Van Dolderen geeft Jekel leiding aan een team van vier monteurs. Hij is bijzonder actief op het gebied van per- soneelstrainingen. Tevreden klanten, uitstekende kwaliteit en persoonlijke service staan hoog in het vaandel ge schreven bij de 43-jarige medewerker van Van Dolderen. -baar ook als leefkuil met of of leer naar keuze, met donker eiken. zits v.a. 1045,-, 2960,- verd worden, Cursuspakket Het cursuspakket van DataDidact om vat diverse mogelijkheden. Om te be ginnen is er de cursus Computertypen, speciaal bedoeld om de deelnemers vertrouwd te maken met het toetsen bord en het tien-vinger-blind-systeem. Daarnaast zijn er enkele cursussen rondom het (meest gebruikte) tekstver werkingsprogramma WordPerfect. Dat begint met de WordPerfect-basiscur- sus, waarin de deelnemers goed leren omgaan met het programma, gevolgd door de cursus WordPerfect-Specialist, die de vele mogelijkheden van het pro gramma optimaal leert benutten. "Dan weetje er echt alles van," aldus Hans en Maija. Het is ook mogelijk de cursussen Com putertypen en WordPerfect-basis te combineren. Andere cursussen hebben betrekking op het besturingsprogram ma MS-DOS, voor iedereen die méér uit zijn computer wil halen, en op spe ciale programma's Lotus 1-2-3 ("spreadsheet") en DataBase III of IV (de "elektronische kaartenbak"). Aan goede computercursussen bestaat volgens Hans en Maija nog steeds een groeiende behoefte. "Veel mensen schaffen een computer aan, en dan staat-ie daar. Dan kom je er al snel ach ter dat het werken op zo'n machine toch nog iets heel anders is..." DataDidact richt zich dan ook speciaal op gewone mensen, de particuliere computerbezit- ters die zich nog helemaal niet of nog niet voldoende "thuis" voelen op de PC. Daarnaast verzorgen Hans en Mar- ja desgewenst ook bedrijfstrainingen aan één of meer personen op de "werk plek" binnen een bedrijf. Betaalbaar Hoge eisen worden aan de cursisten Hans de Jong en Mar ja den Boer van DataDidact. Foto: Goos van der Wilt. niet gesteld. "We hanteren geen drem pels en je hoeft echt geen Engels te ken nen om mee te kunnen doen. Boven dien vinden we dat zo'n cursus ook be taalbaar moet zijn, ook voor mensen die op zoek zijn naar werk en zo hun kansen op de arbeidsmarkt kunnen verbete ren." Om een indruk te geven van de prijzen: de WordPerfect-cursussen en de cursus MS-DOS kosten f 265,- (11 lessen), de cursus Computertypen (10 lessen) f 195,- en de cursussen Lotus en DataBase beide f 325,-. Voor het bege leidende cursusmateriaal betaalt men f 30,- of f 45,-. Naast de cursussen kan men bij Data Didact ook terecht voor de aanschaf van een goede personal computer en de bijbehorende apparatuur tegen zeer aantrekkelijke prijzen. In principe zijn alle merken leverbaar, regelmatig ook "occasions", zoals de Octek-PC's, va riërend van f 935,- tot f 1925,- excl. BTW. DataDidact biedt bij aanschaf van een computer een korting van tien procent op de prijs van een cursus. Wie belangstelling heeft kan kontakt opnemen met DataDidact Computer opleidingen, Valeriaanstraat 69, tel. 22826. Er is een uitgebreide brochure beschikbaar met alle informatie over lestijden, lesdagen, prijzen en soorten cursussen. Het in Soest gevestigde advocatenkan toor Van der Goen c.s. heeft een nieu we uitbreiding aangekondigd: in ver band met de toenemende internationa lisatie van het rechtsverkeer is de maat schap Van der Goen c.s. advocaten een samenwerking aangegaan met het ad vocatenkantoor Dr. Peter Henseler te Düsseldorf. Van het verband dat zich toelegt op ad visering van het (internationale) be drijfsleven, maken nu kantoren in Ne derland (Amsterdam, Soest), Londen, Parijs, Brussel en Düsseldorf deel uit. Naar verdere uitbreiding wordt ge streefd; onderhandelingen met andere kantoren zijn gaande, teneinde gelijke tred te houden met de toenemende in ternationalisering van het bedrijfsle ven. Van der Goen c.s advocaten is gespe cialiseerd op het terrein van het all round juridisch begeleiden van het be drijfsleven, waaronder met betrekking tot joint-ventures, overnames en inter nationale handel en het uitvoeren van legal auditing en maakt deel uit van IAPL, vertegenwoordigd in 23 landen. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE l% ONDERHOUD Inlichtingen: elke vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur, zij-ingang Volksuniversiteit, Steenhoffstraat 9A; ook voor het inleveren van kle ding etc. >c lllfAD^ "Van alle markten thuis." Dat gezeg de is zeker van toepassing op "Le Sala dier", het op en top Soester traiteur en cateringbedrijf met de welluidende Franse naam. Heel wat Soesters met een goede smaak en een "neus voor lekker eten" weten de weg naar de traiteur aan de F.C. Kuyperstraat in tussen heel goed te vinden, maar er zijn er ook nog velen die geen idee hebben van de talrijke mogelijkheden die "Le Saladier" te bieden heeft. Het woordenboek omschrijft de trai teur als 'verzorger, cuisinier, uitzend- kok", maar dat zegt niet zoveel over het beroep van Jan en Jacqueline Vooren, die zeseneenhalf jaar geleden met "Le Saladier" begonnen. "In ons land is de traiteur nog lang geen ingeburgerd be grip, zoals bij onze zuiderburen, maar het wint snel terrein." Volgens Jan en Jacqueline zou het woord ook wel eens iets te maken kunnen hebben met het woord "tracteren". "Wij denken van wel, want is het geen tractatie om in je eigen huis te worden verwend, eventu eel tot en met de afwas toe?" De traiteur, leggen ze uit, gaat verder dan de slager of de poelier bij wie men ter gelegenheid van een feest een opge maakte schotel bestelt. "Bij ons kun je een compleet diner, een lunch of een souper bespreken voor een onbeperkt aantal gasten, of het er nu twee zijn of tachtig." "Le Saladier" is dan ook een smakelijke uitkomst voor iedereen die thuis wel eens chique wil eten met gasten, maar zelf niet in de gelegenheid is om te ko ken. De traiteur staat dan klaar om - ui teraard in overleg - de maaltijd te ver zorgen. Wie daaraan de voorkeur geeft kan de maaltijd afhalen bij "Le Sala dier", maar het is ook mogelijk dat de traiteur de maaltijd aan huis verzorgt, al dan niet met gedeeltelijke gebruikma king van het keukengerei en het servies goed (inclusief bestek en linnen) van de gastheer/gastvrouw. Desgewenst zorgt "Le Saladier" daar ook voor, want de traiteur beschikt zelf over een uitge breid arsenaal aan attributen om de maaltijd tot een succes te maken, tot en met een tent in de tuin en hapjes en snacks bij een receptie aan huis. "Wie het nog chiquer wil kan bij ons ook terecht," aldus Jan en Jacqueline Vooren. "Dan zorgen we ook voor het bedienend personeel. Alles kan in over leg geregeld worden. Wie het liefst een combinatie van gerechten wil, deels zelf klaar gemaakt en deels door ons, hoeft geen problemen te hebben. Wie daar de voorkeur aangeeft kan zelf ook de wijn uitzoeken of het eigen voorraadje aan spreken. Ook de afwas is voor ons geen punt." Ideale keukenpartner De Soester traiteur is ook de ideale "keukenpartner" voor bedrijven. Het bedrijf verzorgt zakenlunches, recep ties en personeelsfeesten "op maat", op welke lokatie dan ook. "Dat kweekt al tijd veel goodwill en is vaak ook nog voordeliger," aldus Jan en Jacqueline. Naast de verzorging van maaltijden kan men bij "Le Saladier" ook terecht voor allerlei gerechten, van dagschotels tot complete menu's. Die kunnen warm meegenomen worden of thuis opge warmd in een voorverwarmde oven. De traiteur bezorgt de gerechten desge wenst - warm of koud - ook thuis. "Le Saladier" beschikt dagelijks over een zeer gevarieerd aanbod van gerech ten, mede afhankelijk van het seizoen. In het algemeen geldt overigens dat men, om heel zeker te zijn dat een be paald gerecht voorhanden is, het beste minimaal tweemaal 24 uur van te voren kan bestellen. Voor grotere aantallen en hoeveelheden is dat zelfs noodzake lijk. Wie bijvoorbeeld in het weekeinde zijn gasten wil onthalen doet er goed aan al op dinsdag te bestellen. "Le Sala dier" is immers op woensdag gesloten en op donderdag worden de inkopen gedaan. Wie pas later op de gedachte komt om een maaltijd door de traiteur te laten verzorgen vindt de keus dan be perkt tot wat Jan en Jacqueline Vooren zelf al hebben geselecteerd. Op zichzelf hoeft dat overigens geen bezwaar te zijn, want voor alle gerechten geldt dat ze van uitstekende kwaliteit zijn en bo vendien zeer smakelijk. Oesterles "Le Saladier" trekt sinds enige tijd de aandacht met weekmenu's (o.a. in de advertenties in deze krant) en organi seert binnenkort - samen met de Soes ter wijnkopersfirma Gommers - een wijnproeverij, waarop het aan wildspe- cialiteiten niet zal ontbreken. Een aar dig gebaar is de "oesterles": wie mini maal 24 oesters bestelt krijgt van Jan Vooren gratis les in het breken en serve ren van oesters. (Dat kan trouwens op twee manieren: op z'n Frans en op z'n Engels.) Over de naam "Le Saladier" valt overi gens nog iets aardigs te melden. "De meeste mensen denken dat het iets met salade te maken heeft, maar 'saladier' is het Franse woord voor een pot of bak, waarin diverse ingrediënten worden vermengd tot één geheel," aldus Jan Vooren. Met een knipoog vertelt hij er bij dat in Parijs ook de boe ven wagen "le saladier" wordt genoemd, en dat zelfs 12155-13280 N 035-241794 Jptimale aandacht voor iedere cur- ,ist, dat is het "handelsmerk" van Da taDidact, het nieuwe instituut voor omputeropleidingen aan de Vale- iaanstraat 69 in Soest. De cursussen :ijn niet alleen flexibel - men kan er op Ik gewenst moment "instappen" en inschrijven voor de volgende les - ook voordelig. chter DataDidact staan Hans de Jong m Marja den Boer, die allebei een lera- enopleiding hebben genoten en intus- Isen kunnen bogen op een ruime erva ring bij diverse instituten. Op de bene denverdieping van hun drive-in huis aan de Valeriaanstraat is een speciaal leslokaal ingericht, waar cursisten in kleine groepen - doorgaans zo'n vier deelnemers - wegwijs worden gemaakt in de beginselen van de "computer kunst". Dat gebeurt op een buitengewoon ont spannen manier, vooral door de flexi bele aanpak die Hans en Marja nastre ven. Elke cursist kiest zijn eigen tempo en bepaalt zelf wanneer de volgende les zal plaatsvinden. "Je kunt er tien weken over doen, maar mensen die 't snel no dig hebben kunnen de cursussen ook in een kortere periode volgen." Het standaard-pakket bij DataDidact bestaat uit tien lessen van anderhalf uur plus een herhalingsles. De lessen vin den plaats op maandag-, dinsdag en vrijdagochtend en op maandag-, dins dag en vrijdagavond. Daarnaast zijn ook privélessen mogelijk, speciaal be doeld voor mensen die zich buiten de cursus willen bekwamen in een bepaald computerprogramma. De cursussen worden desgewenst afgerond met een certificaat, maar het is ook mogelijk om deel te nemen aan een officieel examen, dat eventueel wordt bekroond met een ijkserkend ETI-diploma. verlichtingsspeciaalzaak j j Nieuweweg 99 verlichting - huishoud - elektra Tel. 14575 Jan en Jacqueline Vooren, met in het midden leerling-kok Dennis. Foto: Con Mönnich. het Franse kabinet in de volksmond wel eens zo wordt aangeduid. "Eigenlijk wil de naam gewoon zeggen dat we van alle markten thuis zijn, niet dat we alleen maar salades maken, al doen we dat na tuurlijk óók. Maar een huzarensalade bij 'Le Saladier' is wel heel wat anders dan een slaatje van de snackbar of de supermarkt..." "Le Saladier" beschikt over een uitge breid assortiment aan borrelhapjes, zo wel vlees als vis, zowel warm als koud, salades, hors d'oeuvres, koude en war me buffetten in diverse uitvoeringen, koude en warme voorgerechten, vis- en vleesschotels, nagerechten, dagscho tels, weekendschotels, ovenschotels, en verzorgt ook Chinese fondue en barbe cue. "Le Saladier" is gevestigd aan de F.C. Kuyperstraat 3 (het straatje naast AH aan de Van Weedestraat) en telefonisch te bereiken onder nummer 24664. De traiteur is dagelijks - behalve op woens dag - geopend van 10.00 tot 20.00 uur; op zon- en feestdagen van 15.00 tot 20i00 uur. VANUIT MIJN KEUKEN BIJ U OP TAFEL Naast ons winkel assortiment hebben wij van 8 t/m 13 oktober als

Soester Courant | 1992 | | pagina 13