iALER 1 Eerste buit is binnen voor Stam/SoYoCo OS loopt weer punt uit op Soest asketbalsters te vaak in de fout m Vijfde stek weelde voor SEC-zondag C-speler Meijer verrast tennissers WZ'49 gooit z'n eigen glazen in WARMING RT N DEN DIJSSEL EST PAGINA 15 ansen PAGINA WOENSDAG 7 OKTOBER 1992 SOESTER COURANT 1 Gewijzigd damesteam komt sterk terug tegen verzwakt ATC: 3-2 VOLLEYBAL benutten probleem tegen Pancratius: 0-0 VOETBAL zondag Heren Red Stars houden hoofd wel koel tegen studenten: 71-65 ysx TAFELTENNIS Shot nog vaster op laatste plek SQUASH De Harskamp opent volgende week vijf nieuwe squashbanen DAMESVOETBAL VOETBAL zaterdag Hooglanderveen tuimelt van troon door toedoen van SEC: 1-2 VOETBAL zondag Mariëlle van Soest en Joop van Kooij kampioen van Soest TENNIS Goed voetbal levert zeven gemiste mogelijkheden op Ruime nederlaag voor dames WZ'49 BASKETBAL AN 53 - SOEST 55-16903 ikwerken NITAIR SVERWARMING De vreugde van Ad van Woensel was ingetogen. Achteraf gezien was hij blij met twee punten, maar hij besefte terdege dat Stam/SoVoCo zater dag ook drie punten had kunnen verdienen tegen ATC Hengelo. De kampioen van vorig jaar is door onderlinge onenigheden over promotie naar de eredivisie sterk verzwakt de zomervakantie uitgekomen. De vol- Ieybalsters uit Soest, die daar in de laatste wedstrijd van vorig seizoen al van profiteerden (3-0 en lijfbehoud in de eerste divisie) zegevierden op nieuw: 3-2 'Overigens was ook de basiszes Stam/ SoVoCo danig gewijzigd. Zonder Ju- dith Lazonder en Irene Koelewijn en met Diny de Kruijff en de sterk spelen de Esther van der Spek nam de thuis- 'ploeg in sportzaal de Bunt voorspron gen van 6-1 en 10-8. Op 14-12 dreigde 'het even mis te gaan, maar de eerste buit 'was daarna toch binnen: 15-13. "Nadat 'Diny de Kruijff met een blessure aan haar enkelband naar de kant moest, was het een wanboel. De servicedruk werd niet gehandhaafd, het rommelde aan al le kanten. Het was één grote chaos", analyseerde de opvolger van Henk Bos- schaart en Theo Remmerswaal de slot fase van de eerste set. Tot overmaat van ramp nam in de twee de set Monica van der Wal plaats naast hem op de bank, omdat ook zij niet fit was. Het gevolg was dat de 'youngsters' Heieen Hilhorst en Paulien Visser naast elkaar kwamen te staan. "Een opstel ling die ik liever niet zie", aldus Van Woensel die zijn ploeg met 10-15 en 6-15 op achterstand zag komen. 'Angstig' Hoewel de volleybaltrainer zijn ploeg 'angstig' vindt acteren in situaties van achterstand en spanning, kwam Stam/ SovoCo de klap te boven. In de vierde set bleek Van der Wal weer inzetbaar, kon Visser de positie van De Kruijff in nemen en verving Hilhorst routinier Ineke Remkes. "Dat heeft zoden aan de dijk gezet. De servicedruk kwam terug en ze gooiden er nog een schepje bo venop. Het is toch wel een lichtpunt dat de ploeg in staat is om terug te komen en we met jongere speelsters niet ver zwakken. Paulien en Heieen hebben goed gespeeld." Van Woensel was dus blij dat zijn ploeg via de setstanden 15-9 en 15-12 toch won en in elk geval vast twee punten veroverde, ook al had er tegen de zwak ke Twentse ploeg meer ingezeten. "De stop was niet om te gillen en ik heb te weinig staffeltjes gezien." De trainer/ coach had ook meer drie meter aanval len op het programma staan, maar Stam/SoVoCo probeerde de nieuwe spelletjes nog te weinig uit naar de me ning van Van Woensel. De volleybalsters spelen zaterdag op nieuw om vijf uur.thuis. Dan komt pro movendus News/Ovra naar de Bunt, een ploeg waartegen Stam/SoVoCo anderhalve week geleden nog oefende tijdens een toernooi in Schoonhoven. Foto: Con Mönnich. Inge Everts en Monica van der Wal worden in de lucht gepasseerd. Heren Onderschatting is dit seizoen waar schijnlijk de grootste tegenstander van de versterkte herenformatie van Stam/ SoVoCo. Dat bleek in de openingswed strijd in Nederhorst den Berg, waar Ne- derhorst de eerste set verrassend won (15-13), maar Stam/SoVoCo daarna (5-15, 7-15, 9-15) orde op zaken stel de: 1-3."Het is voor ons een wijze les geweest om de eerste set op onze broek te krijgen", sprak Jan Visser. "De spe lers van ons, die uit de tweede en derde divisie en de promotiedivisie komen, zijn het gerommel en onlogische spel van de tegenstanders en het lage niveau van de scheidsrechters in de eerste klas se niet gewend. We hebben allemaal veel individuele fouten gemaakt en met veel rommelen de punten bij elkaar ge sprokkeld." Coen Werkhoven, John van Brumme- len en Ad van Brummelen jr. waren van de partij. Frank Smits herstelt nog maar langzaam van een typische volleybal- schouderblessure. Daarnaast raakte Stam/SoVoCo Ali Moghadassian voorlopig kwijt. De volleyballer zat al met zijn enkel in het gips, toen zijn teamgenoten uit Nederhorst den Berg terugkeerden. Ad van Brummelen sr. is, nu de compe titie is begonnen, volgens afspraak ge stopt met de training op woensdag. Rob Rombout blijft echter alsnog de maan dagtraining leiden. Jan Visser, de laat ste twee seizoenen spelende trainer/ coach, weet te melden dat gesprekken met een kandidaat voor de coaching en de woensdagtraining gaande zijn. Hij kon nog niet zeggen hoe groot de kans is dat Stam/SoVoCo op afzienbare ter mijn een coach op de bank heeft zitten. Dat neemt niet weg dat de heren het kampioenschap nu al binnen handbe reik hebben. Tenminste, als de volley ballers, die in de voorbereiding alles wonnen wat er te winnen viel, ook de onderschatting de baas kunnen blijven. is weer een puntje uitgelopen Soest. De lijstaanvoerder in de klasse C won uit van het Muiderberg, ter- aan de Bosstraat-Oost bleef steken tegen Panera- Het was de derde keer dat een punt liet liggen. De aantrekkelijke wedstrijd, leverde geen doelpunten op, omdat de blauw- witten bijna tien fraaie kansen verprut- iten. Soest haalde in de competitie tot iusver twee keer uit (8-1 en 5-0), maar icoorde in de overige drie duels, die alle n een gelijkspel eindigden, slechts één maal. Soest kwam niet tot groots voetbal, om dat de rust daarvoor ontbrak. Maar de :>loeg kreeg al vrij snel kansen op de openingstreffer. Vooral over de rechter cant, bemand door Dennis van Asch en Gerard van Soeren, creëerde Soest de ene na de andere mogelijkheid. Van Asch zag een schot geen doel treffen, even later worstelde Paul Hilhorst de bal tegen de paal. Peter van den Berg en Van Soeren konden evenmin de armen omhoog steken. Nog een keer Van den Berg, Gerwin Leegwater en Jeroen van Veenendaal hadden evenmin het geluk aan hun zijde. Jokers Pancratius, uit Badhoevedorp geko men met het doel een punt te halen, had verschillende geluksvogeltjes en jokers meegenomen. De over snelle reflexen beschikkende doelman was dapper, maar wist lang niet altijd hoe hij de bal uit zijn doel had gehouden. In de tweede helft krèeg Soest nog meer kansen. Ferenc Kleinegris, die seerd in de kleedkamer achterbleef, was vervangen door Michel Vlaswinkel die in de punt van de aanval ging staan. Vlaswinkel had zijn rentree in de 58ste minuut een zilveren randje kunnen ge ven, maar hij faalde. Net als dat veel Soesters dat na hem zouden doen. Ope ningen in de defensie van de gasten wa ren er voldoende, maar het doel leek met een onzichtbaar luik te zijn afge dekt. Pancratius, dat in de tweede helft zo mogelijk nog minder in de aanval was te vinden, zou één keer gevaarlijk worden. Daniël en Paul Hilhorst losten het ge vaar eendrachtig op. Het bleef 0-0. Door dat resultaat werd de achterstand van Soest op JOS vergroot tot twee punten. De Amsterdammers hebben na vijf duels negen punten, Soest heeft ze ven uit vijf. SDO en TOB delen de tweede stek met acht punten, maar bei de clubs hebben één wedstrijd meer ge speeld. oed en... een 'Blauwe Engel', n uitgebreid pro ervoorziening, die ten hoog warm- uitzonderlijk s bon in of jt dan van turt waarvan u en vrijblijvend advies. Shot 1 kon ook tegen De Koren beurs geen winst boeken. De twee punten kwamen van Dirk Schui ling en René Daselaar. Schuiling won van Dennis Huisman, een jonge speler die sinds kort bij de se nioren speelt. René had ook van deze speler kunnen winnen, maar verloor in drie games. Wel won Daselaar van Jan Simons, een lastige speler die kort ach ter tafel speelt. Berend Jonker had deze wedstrijd mee willen spelen, maar moest wegens ziekte zijn plaats afstaan aan Aksel van Elteren. Hij was niet in vorm en won geen enkele partij. De 8-2, uitslag was rechtvaardig. Shot staat mo menteel onderaan met tien punten uit vier wedstrijden wat waarschijnlijk op degradatie zal uitlopen. Op De Harskamp worden volgende week vijf nieuwe squashbanen ge opend. Het tennispark is vanaf zater dag 17 oktober tevens het enige squashcentrum in Soest. Op zaterdag 17 en zondag 18 oktober mag iedereen gratis komen squashen. Dat kan desgewenst onder begeleiding van professionele trainers. De aanbie ding geldt beide dagen van 10.00 tot 15.00 uur. John Harskamp van het tennis- en squashcentrum heeft ook twee ervaren spelers gestrikt. Zij zullen een demon stratiewedstrijd geven. Peter Yisee overdreef niet toen hij vlakbij de door mokkende spelers bevolkte kleedkamer vertelde dat WZ'49 met 7-1 had kunnen win nen. Verder kon de voetbaltrainer onmogelijk kritiek uiten op één van zijn spelers. Maar de punten - deling (1-1) met Veluwse Boys kwam wel hard aan op het complex aan de Eemweg. Omdat WZ'49 een dozijn kansen om zeep hielp en scheidsrechter Joh. Ha verkamp de gasten uit Garderen onte recht een strafschop toekende, kwam een onlogisch resultaat uit de koker. Vi- see was zo eerlijk het cadeautje van de arbiter niet als excuus aan te dragen voor de teleurstellende uitslag. "Als we al die kansen hadden benut, was er niets aan de hand geweest, dat beseffen de jongens ook." Achteraf viel de schade mee, omdat ook De Merino's remise overeenkwam met mede-koploper Zeewolde (4-4) en de achterstand der halve beperkt bleef tot één punt. Van de acht, negen opgelegde kansen benutten de Soesters er slechts één. En uitgerekend bij het doelpunt, dat John- ny Brouwer vijf minuten voor rust maakte, was de bal tijdens een solo van aanvoerder Peter van der Munt over de achterlijn gegaan. Haverkamp had dat echter niet gezien en wees naar de stip. Voor dat moment hadden Willem de Vries en Cees-Jan de Vries de score al moeten openen en had WZ'49 vanuit een comfortabelere uitgangspositie Ve luwse Boys op grote achterstand kun nen zetten. VVZ'49 heerste namelijk bijna negentig minuten lang aan de Eemweg en gaf tot tevredenheid van Visee bijna geen kans weg. Content De nieuwe technisch leider van WZ'49 is content met de positiewisse ling van Willem de Vries en Ton Wolf- sen. De Vries is tegenwoordig libero, terwijl Wolfsen is opgeschoven naar het middenveld. Wolfsen kan daar beter uit de voeten dan in de achterhoede en De Vries schuift vaker in dan Wolfsen dat vorig seizoen deed. Dat leverde tegen Veluwse Boys gevaarlijke situaties op. De Vries was voor rust twee maal dicht bij een doelpunt, kort daarna had hij de beste mogelijkheid van WZ'49. Hij omspeelde na een combinatie met Cees-Jan de Vries de Garderense doel man, maar mikte de bal tegen de paal. De tegenvallende Cees-Jan de Vries, die veel balverlies en twee maal voor de doelman faalde, zou na een uur voetbal worden vervangen door Arnoud Korte. De invaller was nog koud in de wed strijd toen hij werd vrij gespeeld en de bal niet alleen langs de sluitpost, maar ook vlak langs de paal schoof. Wolfsen kwam ook vrij voor de doelman, maar hij schoot tegen diens handen aan. De zelfde handen voorkwamen even later dat de zeer sterk opererende Zeki Kurt (Visee: "We zullen wel zien hoe lang we hem hier kunnen houden") zijn derde seizoenstreffer kon bejubelen. Willem de Vries kwam kracht te kort voor een Weer niet. VVZ'49 miste zaterdag de ene na de andere kans tegen Veluwse Boys. De Soester aanhang denkt er het zijne van. Foto: Con Mönnich. beslissend schot toen hij vijf tegenstan ders voor schut had gezet. Visee: "Wil lem schuift inderdaad goed in, maar hij houdt de bal nog te lang bij zich. Hij moet eerder afgeven." Etentje Twaalf minuten voor tijd sloeg het noodlot toe. Dik Lam probeerde zijn te genstander buiten het strafschopgebied te omarmen. Dat mislukte en de spits van Veluwse Boys kon zijn weg naar het doel ongestoord vervolgen. Alsof hij net van de acteerschool kwam, liet hij zich binnen de lijnen van het strafschop ter aarde storten. Haverkamp tuimelde in de val: 1-1. Daardoor liep de selectie een etentje mis. Want als de ploeg uit een serie van vijf wedstrijden zeven punten haalt, mogen de spelers aan ta fel schuiven. Met één zege en vier pun- tendelingen blijft WZ'49 voorlopig op zes punten steken. "Je speelt gewoon goed. We hebben mooie, uitgespeelde kansen gecreëerd. Het veldspel was goed, daar moet ik te vreden over zijn", oordeelde Visee. Ik kan wel gaan roepen dat ze die bal er moeten inschoppen, maar dat begrijpen die jongens zelf ook wel. Zo wordt je ze ker geen kampioen, nee. Maar er is nog niets aan de hand. We doen nog mee, alleen stond dit niet in het draaiboek." De zondag-formatie van SEC hult zich momenteel in weelde met de (gedeelde) vijfde plek in de vierde klasse G. Die positie danken de voetballers onder meer aan de ver rassende zege op Hooglander veen. In het hol van de leeuw werd diezelfde leeuw van de troon ge stoten: 1-2. De wind speelde een belangrijke rol tij dens het duel. In de eerste helft stond SEC in de verdrukking doordat de wind schuin over het veld in de richting van het SEC-doel stond. De 1-0-voorsprong van de thuisclub in de rust was dan ook niet onverdiend. Ook al had Guy Dekker de bal tegen de doelman gekopt en Ozden Kan het zij net geraakt bij een vrije trap. SEC kwam ook goed weg toen een kopbal werd gekeerd door de lat. Maar in de veertigste minuut had Jack Nagtegaal irAt'tHD 7t T het nakijken, toen hij het antwoord schuldig moest blijven op een inzet van Ron Gerritsen. Hij kreeg de bal ineens aangespeeld door de van Amersfoortse Boys afkomstige doelman Chris van den Hoek die, gesteund door de wind, succesvol was met zijn uittrappen. Paniek In de tweede helft ontstond regelmatig paniek in de achterste lijn van Hooglan derveen. SEC benutte de klimatologi sche medespeler goed en stuurde Hooglanderveen van het kastje naar de muur. Opvallend was vooral het werk dat Saban Aksit, Kan en öscan Satik- boga verrichten. Dekker (wie anders) werd in de 49ste minuut gelanceerd, maar kopte net over. In de 65ste minuut zette hij de briefbezorgers van de PTT wel aan het werk door uit een voorzet van Ramon Heynen de bal in het doel te werken. Even later kopte hij de bal net over het doel en ook Heynen zocht het iets te hoog. Kort nadat Hooglander veen twee keer gevaarlijk was geweest, hielp Kan zijn ploeg aan de verrassende zege. Heynen gaf weer voor vanaf rechts en Kan dook achter Dekker op om de bal in te knikken. Doelman Van den Hoek kwam in de slotfase mee naar voren in de ijdele hoop de gelijkmaker aan te tekenen. In plaats daarvan beging hij een overtre ding, waardoor hij razend snel de leng- te-as van het veld moet overbruggen om op tijd in zijn doel te staan, SEC vond het echter wel goed en koesterde de tweede opeenvolgende overwin ning. SEC steeg daardoor met stip naar vijf, terwijl Hooglanderveen 't Gooi (2-1-winst op Hoogland) moest laten passeren. Het mooie van het systeem van het Soester tenniskampioenschap is dat spelers uit een lagere klasse zich kunnen opwerken naar een hogere klasse. Frank Meijer weet er inmiddels alles van. De C-speler van Soest-Zuid bereikte de B-fi nale in het heren enkelspel, won zelfs de eerste set, maar moest uit eindelijk buigen voor Joop van Kooij van LTC Soestdijk. De grote verrassing van het toernooi werd daarmee ternauwernood van een stunt afgehouden. Van Kooij prolon geerde zijn titel via 4-6, 6-2, 6-2. Dames Bij de dames schreef Mariëlle van Soest voor de tweede opeenvolgende keer de Soester tenniskampioenschappen op haar naam. Zijn versloeg in een span nende finale Sonja Huizinga met de cij fers 3-6, 7-6, 7-6. Van Soest en Van Kooij kregen na afloop van het toernooi de bekers overhandigd door burge meester Hans de Widt. In totaal deden de afgelopen weken 414 Soesters mee aan de lokale titelstrijd. De recreanten waren al over zes poules verdeeld. De groeiende belangstelling voor de Soester tenniskampioenschap pen is inherent aan het aantal leden dat de tennisvereniging gezamenlijk her bergen. Op dit moment beoefenen ruim 2.800 mensen tennis in georganiseerd verband. Zie ook de uitslagen. mij de lijst met installateurs en uw auwe Engel'. De dames van WZ'49 speelden uit tegen VRC uit Veenendaal. VVZ'49 begon meteen goed, maar de solo van Nel Renes leverde niets op. Uit de daaropvolgende aanval van VRC werd wel gescoord: 1-0. Twee minuten later onderschepte Co- rien Verrips de bal en Elly Teerlink bracht de ploegen in evenwicht. VRC pakte het spel meteen weer op en hun spits kon hard inschieten bij de nog steeds geblesseerde keepster Marleen van der Craats. Enkele minuten later mocht de vrijstaande spits weer scoren en was de stand 3-1. Maar WZ'49 creëerde veel kansen en zette VRC on der druk. Hierdoor pakte de VRC-keepster een terugspeelbal en WZ'49 kreeg een vrije trap. Op aan geven van Corien Verrips kon Linda Wallet de bal in de lage hoek schuiven. WZ'49 kreeg nog enkele kansen, maar net voor rust scoorde VRC we derom: 4-2. In de tweede helft viel Nel Renes al snel uit met een knieblessure en moest WZ'49 met tien verder. Hierdoor kreeg de verdediging het zwaar. Na een rommelige aanval van VRC kon de rechterspits 5-2 aantekenen. Tien mi nuten later was het linksback Ingrid van de Bovenkamp die in de verre hoek van haar eigen doel schoot en zo de eind stand op 6-2 bepaalde. '1 efwe/oppe zonder posfzeqel aan: rmmg B.V. mmer 103 :htenvoorde yoor de tweede keer in twee wed strijden hebben de dames van Red j'jStars een voorsprong uit handen gegeven. Die handen zijn daar- f door nog steeds leeg, want de bas- Fjketbalsters verloren ook van I Dunckers, een tegenstander die E over minder capaciteiten beschikt, maar vanaf de vrije worplijn een J uitstekend gevoel voor richting blootlegden. I Niet minder dan veertig keer mochten I [de Hilversummers vrij aanleggen. De precisie bij Dunckers laat in dat soort si- tuaties nog wel eens te wensen over, maar in Soest (waar Red Stars vorig sei zoen met ruim verschil won) verdween de bal 23 keer door de ring en mede daardoor verraste Dunckers (60-63). Daar had niemand op gerekend toen de tweede helft halverwege was. Red Stars leidde met 50-42, maar zou daarna veel I persoonlijke fouten maken. De ploeg iwerd 34 keer bestraft, Dunckers slechts veertien maal. Marion Geurts, Jacque- ;iine van Gaaien, Yvonne Ketelaar en ■Carolien Hilhorst werden in de slotfase 11: naar de bank verbannen. De laatste stond in de eerste helft op scherp (der tien punten), maar voegde daar in het tweede bedrijf nog maar vier punten aan toe. Opvallend was ook dat bij Red Stars veel werd gewisseld, hetgeen het samenspel in het veld niet altijd ten goe de kwam. Ook opmerkelijk was dat Red Stars onder de borden het onder spit moest delven. Door die factoren kwam Dunckers langszij (50-50). Tot 55-55 hielden bei de teams elkaar in evenwicht, maar vanaf de vrije worp lijn kon Dunckers voorzichtig bouwen aan een beslissen de marge. Spannend was het duel tussen de heren van Red Stars en het studententeam van SBU, waarin oud-Red Stars speler Harold Veen als aanvoerder loopt. Veen scoorde negen punten tegen zijn voormalige ploeg, van wie Jan van Maanen topscorer werd met twintig punten. Marion Geurts schiet in de vijfde mi nuut. Op dat moment is de verhouding persoonlijke fouten al 4-1 in het nadeel van Red Stars. Foto: Con Mönnich. Vanaf de zesde minuut zag Shermon Wilson zijn formatie een voorsprong nemen. Die zou nooit groter worden dan acht punten en in de tweede helft zelfs worden genivilleerd. Sterker nog, SBU had de studieboeken even terzijde gelegd en kwam na de rust (38-32) in de zevende minuut aan de gunstige zijde van de score: 46-48. Even dreigde Red Stars, net als een week eerder, het spoor bijster te raken, maar de ploeg hervond zich op tijd. Junior Arne Balvers mikte twee keer raak en ook Richard Weith bemoeide zich met het scoreverloop. Red Stars hield het hoofd koel in de slotfase, waarin SBU twee driepunters afdrukte. Jan van Maanen, die met vier fouten al enkele minuten geen risico's kon nemen, liet zich niet gek maken en scoorde vier vrije worpen op rij, Arend Kok had bij twee van de drie pogingen succes: 71-65.

Soester Courant | 1992 | | pagina 15