-fspörnr Smeeing/BDC mist inspiratie Geluksfactor DVS/Knollentuin groot Eemvogels komt net iets te kort 'Toen moesten eerst het vee en de ezel van het veld worden gehaald' mg •lwassen!!" Hertha te sterk voor SEC Derde plaats Pijnenburg MHC Soest niet voldaan Hees valt na rust terug Feestprogramma hockeyers Kees Dobbert veertig jaar lid van veertig-jarige Mixed Hockey Club Soest PAGINAie WOENSDAG 7 OKTOBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 17 WKti*l=H3 ETBAL? E GEK! - 14881 Handballers hollen achter De Gazellen aan: 17-11 HANDBAL ^Strater Makelaardij o.g 0* Rode kaart voor Johnny Huiden VOETBAL zaterdag Record 15 kilometer Paul Jansen ATLETIEK Team verspeelt minimaal één punt HOCKEY SOVA profiteert in Amersfoort: 4-2 VOETBAL zaterdag Zaalvoetballers komen goed weg tegen L VV: 3-3 ZAALVOETBAL Eerste nederlaag in duel met mede-koploper KORFBAL bal leeing/BDC (D)-Aristo. weg) eeing/BDC (H)-JC Vid| C-Zeist (Bosstraat-Westll )B-Soest (Amsterdam) bal eeing/BDC-Actief(Beu. impetitie Soester Bowlin J ook op dinsdag vanafi -drie) bal iC (D)-Ton Roelofs (Beu-' ees-BN'86 (Beukendal) >ieberg-DVS/Knollentuin; ibeurs 2-8; Shot 2-Good Luckl 3-Nike 1 9-1; Shot 4-Buna31 ide 1-Shot 7 9-1; Shot 8-Hlanl ■Succes 1 1-9; VEV 5-Shot 10 ■Bijmaat 10 7-3. ees El 9-2; Hees Cl-TOWl 3 Bl-KVVA BI 4-0. ÏC Al 3-4; SDO Bl-SEC Bli veld Bl-SEC B2 2-4; SECS artse Boys Cl 3-0; SECj Dl 3-1; Roda'46 D4-SEC D2^ El-APWC El 3-5; SECl 12 0-5; SEC Fl-WZA F1 3-0. f jakenburg Al 1-9; Roda'46i' 19-1V alleivogels B 1-Soest B1 B2-Baarn BI 2-9; Roda'46 5-4; BFC Cl-Soest Cl 4-1; ■Soest C3 1-4; Soest Dl-TOV VV D2-Soest D2 0-4; Laren 3 10-1; Spakenburg E2-Soest ïersfoortse Boys E2-Soest E2 ind E2-Soest E3 3-2; Soest derveen El 3-2; Soest Fl-Ro- i; Soest F2-Hoevelaken F2 4-0; 0 sselmeervogels F4 1-4; Soest j' 5 F2 1-12; Hoevelaken 6-0; Lelystad djB-Soest djBa Al-NVC Al 3-3; WVS BI 10-1; CJW Cl-WZ'49i /Z'49 C2-De Glind Cl 1-15;f 33-Soest C3 1-4; Hoogland 9 Dl 8-3; VVZA D4-WZ'49|| Z'49E1-VVZAE4 3-0; Hoog- j /VZ'49 F1 1-0; WZ'49/j ?1 2-0. kikkers vlinderslag: Natalie van Wijgaar- B Mirjam van der Wal 1.37.5 (pr); ^oenen 1.52.0 (pr). vrije slag: Ronald Ophorst 1.10.61 JcRobbert Knipschaar 1.11.2 j onnevelt 1.07.3; Hessel de Vries j en tweede plaats). vrije slag: Nicole van Ekenl >ter van Vlaanderen 2.51.3 (pr); imwegen 2.43.0. rugslag: Rob Zandstra 1.27.01 tan de Vogel 1.21.6. 'ije slag: Jolien Schoo 42.6 (pr en ts). 1 wisselslag: Astrid Buxdorffl Manja Teunissen 1.34.9; Tish I 1-8 (pr en eerste plaats); Vivian 4.8. 8 'rije slag: Mirko van Ede 40.9; Honderdors 35.8 (pr): Michiel I •45.1. J schoolslag: Anouska Spelbos rja de Zoete 3.26.5; Bianca van i 3.16.8. vrije slag: Bas van Dorresteijn nder Bremer 1.02.6; Eric van 1 58.4 (pr en tweede plaats), vlinderslag: Hester van Vlaande- [pr); Inge van Nimwegen 1.36.7. <j wisselslag: Rob Zandstra 1.25.8; 2 Vogel 1.29.3 (pr). f rugslag: Hetty van Loenen ole van Eken 1.35.9; Natalie van t 1.46.7; Mirjam van der Wal schoolslag: Jelle Sonnevelt >nald Ophorst 1.40.3; Robbert 1.34.1; Hessel de Vries 1.27.8 ïde plaats). der tien jaar: Jolien Schoo (eerste r vrije slag: Astrid Buxdorff anja Teunissen 1.25.1; Vivian -1.7; Tish Kuiper 1.15.7 (pr e° ats). schoolslag: Michiel Knipschaar ymond Honderdors 1.47.2; Mir- 5 1.46.0. rije slag: Bianca van Dorresteijn 3 de Zoete 32.7; Anouska Spel" rugslag: Bas Dorresteijn 2.52.4; emer 2.48.3; Eric van Walsem Tel. 02155 - 1399S In de eerste uitbeurt van het sei zoen heeft Smeeing/BDC zich niet van zijn beste kant laten zien. On geïnspireerd werden de Soesters naar een 17-11-nederlaag ge- speeld. I Het eerste kwartier van de wedstrijd Iduidde niet op een mindere dag van ■Smeeing/BDC. Hoewel thuisclub De ^Gazellen zich, zoals verwacht, verdedi gend keihard opstelde, konden er toch enkele gaten in de verdediging worden Igevonden. Gevolg was dat er een ll-4-voorsprong genomen kon worden. ■Na achttien minuten was het 2-5 en de- Ize voordelige stand was mede door ■voortreffelijk keeperswerk van Edwin ■Zoetelief tot stand gekomen. In de laat- Iste tien minuten voor rust kon ook hij de ■makkelijk door de Soester verdediging komende spelers niet meer stuiten. Het afronden van de kansen, die Smeeing/BDC nog wel degelijk kreeg, liet te wensen over en meermalen stuitte men op de steeds beter in zijn spel ko mende keeper van De Gazellen. Op de vijf doelpunten van de thuisclub had den de Soesters geen antwoord: 7-5. In de tweede helft liep Smeeing/BDC slechts achter zijn tegenstanders aan. Tot 9-7 bleef het nog redelijk, daarna voerde De Gazellen via enkele mooi uitgevoerde plaatswissels de score op tot 13-7 en was Smeeing/BDC een ge slagen ploeg. Het uitspelen van overtal- situaties lukte slechts eenmaal, hoewel er zeven maal de mogelijkheid voor was geweest en vier maal werd er een straf- worp gemist. Een bevlieging van Guus Tourné leek nog te gaan zorgen voor een spannende eindfase. Eerst 'versierde' hij een straf- worp en vervolgens maakte hij twee doelpunten met zijn linkerhand uit de rechterhoek. De Gazellen zette echter snel orde op zaken en vijf minuten voor tijd was de strijd bij 16-11 al beslist. Smeeing/ BDC had nog een klein kans je, maar het spel was te gehaast. In de laatste seconden bepaalde de thuis ploeg de eindstand op 17-11Komende zondag krijgt Smeeing/BDC bezoek van een andere promovendus Actief Paterswolde. Aanvang 13.15 uur in Sporthal Beukendal. De overige thuis wedstrijden van de herenformatie be ginnen om 15.15 uur, met uitzondering van het laatste thuisduel. Dan beginnen alle wedstrijden in de eerste divisie om 15.00 uur. traat79. Soest 02155-16151 SEC leed zaterdag de eerste thuis nederlaag. Tegen koploper Hertha uit Vinkeveen was de ploeg van H. Richard en B. Gerritsen niet opge wassen: 0-3. Zo goed als de groen-witten vorige week startten, zo slecht begonnen ze za terdag. Reeds na tien minuten stond SEC op een 0-2-achterstand. In beide gevallen scoorde Hertha met een af standsschot. De druk van de Vinkevee- ners hield aan maar door goed optreden van goalie Niels Landaal bleef het slechts 0-2. Na twintig minuten moest Ronald Spoor geblesseerd uitvallen. Voor hem kwam Gabriel van Gastel binnen de lijnen. Tot aan de rust bleef het éénrichtingsverkeer en stond de Hertha-keeper werkeloos in zijn doel. Na rust kwam SEC wat beter in z'n spel en kreeg via B. de Vries, na een diago nale pass van Edwin de Jong, zelfs een mooie kans die door eerstgenoemde net naast werd gepoeierd. De strijd ging nu gelijk op, maar daar waar SEC de kans jes niet kon benutten, was het Hertha die een kwartierna rust 0-3 scoorde. De SEC-verdediging, met als beste man J. Verwey, wist Hertha daarna goed in toom te houden en SEC kwam tot iets meer georganiseerd voetbal. Dat leidde echter slechts tot kleine kansjes. 25 Mi nuten voor tijd maakte B. van de Burg zijn debuut voor de licht geblesseerde De Jong. Kort daarna kreeg SEC een goede kans om tegen te scoren, maar De Vries schoot voorlangs. Na een half uur in de tweede helft liet de zwakste man van het veld, de scheidsrechter, zich weer eens van de verkeerde kant zien door Johnny Huiden met een rode kaart van het veld te zenden. Daar waar Huiden om de haverklap onbestraft werd neergehaald, kreeg hij zelf bij z'n eerste reactie rood en kan een schorsing tegemoet zien. Fred Posthuma en Niels Landaal liepen nog tegen een gele kaart aan. De stand bleef onveranderd. SEC is met vijf uit vijf een goede middenmooter en Her tha met negen uit vijf een koploper. Lange tijd zag het er zondag in Utrecht naar uit, dat de dames es tafetteploeg van AV Pijnenburg de wegwedstrijd over 4 x 15 km naar zich toe zou trekken. De da mes hadden zich goed op dit jaar lijks terugkerend evenement voor bereid, een sportief spektakel, dat voor de twintigste keer door de Utrechtse Atletiekvereniging was georganiseerd. Startloopster Henny Pot, die haar ver jaardag vierde, trakteerde zich zelf op een prachtige tijd van 56.38; daarmee de felle wind, die menige deelnemer parten speelde, krachtig trotserend. Na de eerste omloop lagen de Soester da mes dan ook ruim op kop. Elly Moer man, de tweede loopster die deze 15 ki lometer als een voorbereiding zag op de marathon van Eindhoven van. komend weekeinde, sloot haar etappe af met en tijd van 1.02.59, terwijl Mart van Hal - na een wat ongelukkige start - toch snel haar ritme hervond en de 15 kilometer afraffelde in 1.02.04. Bij het ingaan van de laatste ronde lag AV Pijnenburg weliswaar nog op kop, maar de ploegen van LA AC Twente en De Bataven za ten op het vinketouw. Gerrie den Oude, die de laatste etappe voor haar rekening nam, voelde niet alleen hun adem in de nek, maar moest ook toestaan, dat bei de ploegen haar voorbijgingen, en al leen het brons nog voor de Soester da mes restte. Desondanks liep Gerrie naar een alleszins acceptabele tijd van 1.02.18. De totaaltijd van Pijnenburg- ploeg was 4.03.59. Het herenteam van de Mixed Hoc key Club Soest heeft in de laatste minuut van de wedstrijd tegen Voordaan een punt weggegeven. Onnodig balverlies op de helft van de tegenstander leidde de beslis sende treffer in: 3-2. Daarmee kreeg Soest wederom te weinig. Beide ploegen startten behoudend. Voordaan nam het voortouw door in de tiende minuut uit een lange corner te scoren. Nog geen twee minuten later maakte Jasper Goote gelijk. Na een vrije slag op de kop van de cirkel om speelde hij enkele tegenstanders en pas seerde hij de doelman: 1-1. Voordaan trok de wedstrijd daarna meer naar zich toe en creëerde goede kansen. De achterhoede en doelman David Haverman waren echter op hun hoede. Soest bleef gevaarlijk met uit vallen en dat resulteerde in een strafbal, toen Frank de Laat werd geblokkeerd. Aijen Buijs benutte dat buitenkansje en zette de Soesters op voorsprong. In de tweede helft werd Soest sterker en de ploeg van Henk Hugen zette Voor daan meer en meer onder druk. Kansen en strafcorners hielpen de Soesters ech ter niet aan een grotere marge. Integendeel, een straf corner werd door de thuisclub benut, waardoor de stand weer in evenwicht was. Dat de Soester spelers vonden dat de bal te hoog was ingeslagen, kon daar niets aan verande ren. De ellende werd nog groter toen de bal in de slotminuut knullig werd ver speeld en Voordaan na de derde treffer voldaan het veld kon afstappen. De dames van MHC Soest blijven goed boeren in de eerste klasse. De promo vendus boekte opnieuw een zege, dit maal ten koste van FIT. De eindstand werd 2-1 in het voordeel van Soest. In de uitwedstrijd tegen het Amersfoortse Sova voetbalde Hees slechts vijf kwartier. Dat was de reden dat de Soesters met 4-2 werden geklopt. Nadat Theo Lam door Wout Blanken- stijn was vastgehouden binnen de be ruchte lijnen, verzilverde Lam zelf de toegekende strafschop, waarna Hees tegen een 2-1-achterstand aankeek. Omdat Blankenstijn zich zelf blesseer de bij deze actie, kwamTjeerd Altena in de vooruitgeschoven positie van Jeffrey Dorrestijn te spelen en verhuisde de kleine kopspecialist naar de voorstop- persplaats. Hierna was het alles SOVA wat de klok sloeg. De achterhoede, niet voldoende gesteund door het midden veld, bleek zo lek als een mandje en in de zeventigste minuut maakte SOVA hier dankbaar gebruik van en scoorde nog eens tweemaal door Raschid Brah- mi en Martin Lam: 4-1. De eerste helft van de wedstrijd ging ge lijk op en in deze fase liet Hees zien dat het wel degelijk kan voetballen. In de zesde minuut kwam Hees op voor sprong. Eric Looysen plaatste een vrije trap loepzuiver naar Jeffrey Dorrestijn. Hij sprong boven alles en iedereen uit en kopte de bal keihard in de touwen: 1-0. Even later was het al weer gelijk. Na rust was SOVA sterker dan Hees. Een kwartier voor tijd werd Paul Ca- stein gewisseld voor Pammel de Bree en Hees schiep zich nog enkele kansen. Brandenburg zag zijn harde schot gepa reerd door de goede goalie van SOVA, waarna Johan van de Brink in de re bound zijn inzet over en naast zag vlie gen. In blessuretijd was het Pammel de Bree die de marge nog verkleinde tot 4-2 met een uitgekiend stiftballetje. Het komt neer op het winnen van de hoofdprijs in de Staatsloterij of de Grote Clubactie. Zoveel geluk als DVS/Knoilentuin maandag avond aan haar zijde had tegen LVV, is bijna niet op één krante pagina samen te vatten. De door afzeggingen geplaagde ploeg mocht de handen dichtknijpen dat de zaalvoetbalwedstrijd in 3-3 ein digde. Vanuit alle hoeken werd het doel van DVS/Knollentuin bestookt. De gebles seerde Herman Schimmel, die de ge kwetste Jan Willem van de Wint ver ving, sloeg, schopte en kopte de ballen echter weg. LVV maakte bovendien de fout de combinaties te snel met een schor af te sluiten en dat ging vaak ten koste van de zuiverheid. Dat DVS/Knollentuin op voorsprong kwam, was opzienbarend. Luits Hou- kes raakte na vier minuten in de defen sie in het nauw, maar hij toonde zijn kwaliteiten door zich uit zijn benarde si tuatie te redden en met een lange pass Yanto Muljokarno in één keer in staat te stellen te scoren. Vanaf dat moment ontsnapte DVS/Knollentuin regelma tig aan de gelijkmaker. In de laatste fase van de eerste helft die 23 minuten duur de (de tweede helft nam 27 minuten in beslag) kwamen ook de Soesters in kansrijke situaties, omdat het tempo even schrikbarend hoog lag en de bal als een ping pongballetje van doel naar doel werd gejaagd. Het geluk was opnieuw aan de zijde van DVS/Knollentuin, toen Gerard van Soeren in de zesde minuut na de pauze een inzet vanaf de zijkant verzilverde tot het tweede doelpunt. Het tempo werd daarna wederom opgeschroefd. Vlak nadat hij een kans miste verspeel de Van Soeren de bal op het midden veld en profiteerde LVV eindelijk: 2-1. Vervolgens ging eerst Houkes in de fout door te klagen bij de scheidsrechter (twee minuten) en moest ook doelman Schimmel 120 tellen naar de kant, om dat hij een tegenstander irriteerde. Op weg naar de bank kneep Schimmel de scheidsrechter in zijn zitvlak, hetgeen hem nog eens twee minuten straf ople verde. Dave Leijenhorst verving hem in het doel, maar kon de strafschop, die de verder goed fluitende scheidsrechter en passant had gegeven, niet onschadelijk maken: 2-2. LVV kon de numerieke meerderheid verder niet uitbuiten, maar kort nadat DVS/Knollentuin weer compleet was, gebeurde het onvermijdelijke: LVV nam met een hard schot voor de eerste keer de leiding. De slotfase was de cli max van de soms zinderende wedstrijd. Na ruim 26 minuten mocht Houkes een vrije trap nemen. Hij scoorde, maar moest de vrije trap opnieuw nemen van de scheidsrechter. LVV maakte toen de grote fout door te blijven staan, waarop Houkes de bal op dezelfde manier in schoot en alsnog voor 3-3 zorgde. Dat LW meteen daarop nog een keer de paal raakte, tekende de fortuinlijke avond die DVS/Knollentuin door maakte. Volgens René Ribberink mocht dat ook wel een keer. "Vorig seizoen hebben we zoveel pech gehad, onder meer omdat we niet altijd compleet waren. Dat was nu ook het geval, maar nu hebben we wel een punt gehaald, mede dank zij het feit dat die jongens uit het tweede en derde zich beschikbaar stellen. Schim mel was geblesseerd, maar stond wel in het doel. Dat is gewoon klasse. Leijen horst had al gespeeld, maar gaat voor De poging van Luits Houkes zal geen doel treffen, maar de verdediger zou in de slotfase wel voor de gelijkmaker zor gen. Foto: Goos van der Wilt. noodgevallen wel op de bank zitten. Dat was achteraf nog nodig ook." Ongeslagen Het zaalteam van SEC bleef ook in de derde wedstrijd ongeslagen. De ploeg won zelfs voor de derde keer. In Hilver sum werd het 2-4 tegen 't Gooi in wat coach Peter van Zoelen een 'ongelukki ge' wedstrijd noemde. "We hadden de scheidsrechter echt tegen, maar de jon gens hebben hun mond gehouden, waardoor we toch hebben gewonnen." In de ogen van de coach had 't Gooi twee onterechte vrije trappen gekregen, waaruit de thuisclub de 0-1-achter- stand (door Edwin Brouwer) omboog in een 2-1-voorsprong. Hendrik-Jan de Boer, terug in het team omdat Willem de Vries en Robert de Bruin ontbraken, zorgde tien minuten na rust voor de ge lijkmaker. Daarna schakelde SEC, bij wie Chiel Struijk geruime tijd op de bank zat met een pijnlijke enkel, over in een hogere versnelling. Hans Peter van Zoelen bediende daarna twee keer Marco Mertens die beide keren geen fout maakte. Eemvogels heeft voor de eerste keer moeten capituleren. Victum, net als de Soester korfballers on geslagen, won met 7-6. Coach Jan van Maanen had de tegen stander goed geanalyseerd en de opstel ling daarop afgestemd. Aanvankelijk had dit het juiste effect, want Eemvo gels had de eerste helft duidelijk het heft in handen. Maar na rust nam Victum geleidelijk aan het initiatief over en won alsnog de wedstrijd. Gezien de spel ver houdingen had Eemvogels een punt verdiend. Met een straffe wind schuin over het veld, zou scoren lastig blijken te zijn. De eerste minuut deed anders vermoeden. De eerst Victum-aanval resulteerde di rect in een doelpunt. Eemvogels pa- reerde onmiddellijk en in dezelfde mi nuut schoot ook Fons Verduin door de korf (1-1). Een bliksemstart die niet di rect een vervolg vond. De tweede aan val deed er wat langer over, maar zag zijn inzet toch beloond met een straf- worp die Wim Oldewarris benutte. Na de gelijkmaker van Victum (2-2), wer den veel kansen gecreëerd, maar lang niet alle ballen troffen doel. Uiteinde lijk slaagde Berry Cornelisse er wel in met een strak afstandsschot te scoren. Eemvogels was op dat moment duide lijk aan de betere hand. Maar in de laat ste seconde voor rust kwam Victum nog op gelijke hoogte. Na de pauze liep Victum ietwat geflat teerd uit naar een 6-3-voorsprong. Eemvogels had minstens evenzoveel kansen als de thuisploeg, maar had wat meer moeite met het vinden van de mand. Dat zou de korfballers uiteinde lijk ook fataal worden, want de drie doelpunten achterstand zouden zij niet meer gelijktrekken. Weliswaar maakte Linda Bello nog 6-4 via een strafworp, maar Victum bracht de marge direct weer op drie. De eindsprint van Eem vogels maakte het de ploeg uit Houten nog bijzonder moeilijk: Wim Oldewar ris scoorde vanaf de stip en Linda Bello vanuit een doorloopbal, maar verder dan 7-6 wisten zijn niet meer te komen. Het embleem van de Mixed Hockey Club Soest wordt opge sierd door een ezel. Ponkydoopten de hockeyers het balkende dier. Het is geen toeval, weet K. 'zeg maar Kees' Dobben. "Aan de Birkstraat moesten eerst het vee en de ezel van het veld worden, gehaald en dan konden we gaan spelen", aldus de 59-jarige Soester over het prille begin van de hockeyclub. Het terrein aan de Henriëtte Blaekweg wordt inmiddels gebruikt door handbal lers, tennissers en jeu de boulers. MHC Soest beschikt tegen woordig over een luxe accommodatie aan de Koningsweg, maar Dobben is nog steeds actief lid. Hij blikt terug op veertig jaar hockey in Soest en trekt vergelijkingen tussen toen en nu. "Ik weet dat ik altijd een voetbal broekje droeg. Een leverancier voor kleding moesten we nog vin den, maar we zijn wel snel in het groen-witte tenue gaan spelen. We kleedden ons om in de biljartka mer van De Driesprong op de hoek van de Eikenlaan en de Birkstraat. Dick Stroband was er toen ook al, alleen hadden we in het begin nog geen jeugdteam." Kees Dobben was negentien jaar toen in het Oranje Hotel op 23 septemeber 1952 de Mixed Hockey Club Soest werd opgericht en W.F.G. Stroink als eerste voorzitter in de boeken kon wor den geschreven. Leden van zeventien jaar en ouder betaalden destijds 17,50 gulden per jaar, militairen beneden de rang van officier konden volstaan met vijf knaken. Reserve-officier Dobben, destijds linksbinnen van het eerste team moest dus 12,50 gulden op tafel leggen. Op zijn Iidmaatschapkaart van het sei zoen 1955-'56 staat al een bedrag van 30,50 gulden vermeld. Tegenwoordig maakt de aanvaller van de Veteranen C 310 gulden over op de rekening van de club die hij altijd trouw is gebleven. Met zijn 59 jaar is de account manager en sa- les promotor van Allied Spirits and Wi- nes de oudste speler van de hockeyver- eniging. Als geen ander weet hij de verschillen tussen de beginjaren en vandaag de dag aan te geven. "Hockey is geen elitaire sport meer. Dat is in de loop der jaren veranderd, net als tennis. Het zijn alge mene sporten geworden. In de beginja ren hadden we ook veel leden uit Baarn, omdat ze daar geen club hadden. Het waren allemaal jongens van het Baarnsch Lyceum, waar ik ook op school zat. Een verschil is natuurlijk ook de contributie, maar we zijn in de omgeving niet eens de duurste hockey- vereniging." Een verschil is ook de bar. In 1956 kreeg MHC Soest de beschikking over een bescheiden kantine, waar je drop, kauwgom, pepermunt en cola kon ko pen. "De bar is nu een ontzettend be langrijke inkomstenbron voor de club", weet Dobben op wiens naam de bar van de hockeyers staat en die lid is van de barcommissie. "Dat geldt niet alleen voor ons, maar voor alle clubs." Kunstgras "En dan heb je natuurlijk het kunstgras. Kunstgras is fnuikend voor je lichaam. Je krijgt pijn in je knieën of in je rug. Bij de veteranen hebben we veel gebles seerden. Maar ook de jeugd hoeft maar te vallen of je schaaft je benen open. Kunstgras heeft alleen het voordeel dat het spel veel sneller is geworden." Toch speelt Dobben minimaal één keer per jaar op een orthodox grasveld, ook al hoeft hij dan niet meer de jacht op koeien en een ezel in te zetten. "Ieder jaar in september spelen we met de ve teranen tegen SCHC uit Bilthoven om de Henk van Wijk wisselbeker. Van Wijk heeft het clubhuis aan de Konings weg ontworpen. Een jaar voordat hij stierf heeft hij de beker beschikbaar ge steld. Van Wijk heeft vijftien jaar bij ons en vijftien jaar bij SCHC gespeeld. Zijn vrouw wordt iedere keer nog uitgeno digd. De naam van SCHC staat de laat- ste jaren wat vaker op de beker dan die van ons, maar die wedstrijd zou ik voor geen prijs willen missen." Dat Dobben zich niet alleen binnen de lijnen, maar ook daarbuiten verdienste lijk heeft gemaakt voor MHC Soest, blijkt uit het feit dat hij werd benoemd tot erelid. "Toen m'n kinderen lid wer den, ben ik het elftal gaan begeleiden. Dan zeggen ze 'als je toch meegaat, kun je net zo goed fluiten'. De volgende stap was dat ik in de jeugdcommissie kwam. Dat heb ik negen jaar gedaan, waarvan zeven jaar als voorzitter. In die periode was ik namens de jeugdcommissie ge delegeerde in het bestuur. Dat ik in het bestuur heb gezeten, vind ik nog steeds het hoogtepunt. Dat je daadwerkelijk iets voor de leden kon doen. Daar heb ik me vreselijk voor ingespannen en veel energie ingestoken. Ik moest erbij zijn. Om kwart voor negen liep ik op het veld en om zes uur 's avonds sloot ik af. De volgende dag ging ik zelf hockeyen, m'n vrouw zag me soms niet eens. Toen m'n dochters Monique en Bianca stop ten, vond ik het allemaal wel goed. Ik ambieer nu geen bestuursfunctie meer. Dat doe je alleen op een bepaalde leef tijd, maar die tijd heeft me de meeste voldoening gegeven." Geschiedenis In de aanloop naar het vijfentwintig-ja rig bestaan van MHC Soest verzette Dobben eveneens bergen werk. De ge schiedenis van de club is dan ook op zijn hersenvlies geprojecteerd. "In de eerste maanden hebben we niet gespeeld. Op zondag 1 februari van 1953 oefenden we voor de eerste keer tegen Amers foort, maar de uitslag kan ik me niet herinneren. In 1954 heeft de gemeente het veld aan de Blaekweg in orde ge bracht, later kregen we er aan de Schrikslaan een veld bij. In 1961 zijn we verhuisd naar de oude velden van SEC op de Schrikslaan, dat toen naar de Bosstraat ging. Daar hebben we een clubhuis neergezet. We hadden drie velden. Later moesten die worden op geofferd voor de huizen die er nu staan en zijn we in 1979 naar de Koningsweg verhuisd. Ik zat toen nog in het bestuur. De opzet was dat club zou groeien van vijfhonderd tot zevenhonderd leden, maar dat is niet gelukt. Veel spelers ver trokken voor hun studie naar andere steden. Het bekendste voorbeeld is na tuurlijk André Bolhuis. Hij ging bij Kampong spelen en kwam later in het Nederlands elftal. Het ledenaantal is daarom stabiel op vijfhonderd blijven zitten." FUT In 1993 gaat Dobben de VUT in. Hij hoopt dan echter voldoende fut over te hebben voor activiteiten in het belang van de vereniging, zoals fluiten en het helpen bij het stencilen van Dictatortje, zoals het clubblad sinds kort na de op-, richting heet. Ook heeft hij het huidige bestuur reeds toegezegd dat hij alle ou de spullen van MHC Soest zal archive ren. Zijn zolder staat vol met dozen. ''Soms begin ik eraan, maar dan ga je le zen en ben je een uur later nog geen stap verder." De aanvaller van MHC Soest heeft ech ter nog een doel voor ogen: "Ik ben al tijd in goede conditie geweest. Ik zal proberen zo lang mogelijk te hockeyen. Zo lang m'n gezondheid dat toelaat, blijf ik spelen." Het eerste clubgebouw en Ponky. Mixed Hockey Club Soest staat een week lang stil bij het veertig-ja rig bestaan. Van 17 tot en met 24 oktober barst de accommodatie aan de Koningsweg uit zijn voegen in verband met een groot aantal festiviteiten. Het programma is geënt op de leden van alle leeftij den. Ook oud-leden zijn uitgenodigd, hoewel de club er niet in ge slaagd is alle voormalige hockeyers van de club te bereiken. Dat be tekent niet dat die niet welkom zouden zijn. Zaterdag 17 oktober; Braderie, rit per paardetram door Soest, ouders-kinderen verrassings wedstrijden, vliegerwedstrijd, wed strijd oud-spelers tegen De Batavie- ren, lustrumreceptie met de Rotary Dixieland Band. Zondag 18 oktober; Surprise Tournament voor A- en B-jeugd, barbecue. Maandag 19 oktober: Toernooi trimhockeyers. Dinsdag 20 oktober: Mini-dag, bezoek aan speeltuin Oud-Valkeveen, maaltijd, mini- playbackshow. Woensdag 21 en donderdag 22 ok tober: Hockeykamp voor C- en D-junioren met onder meer video en disco. Vrijdag 23 oktober: Senioren avondtoernooi met de Barney Rubble Band. Zaterdag 24 oktober: Veteranen wedstrijd MHC Soest- SCHC om de Henk van Wijkbeker, slotfeest met Straight Up and Get Funky en cabaret. van der Wilt Foto: Goos i Kees Dobben: "Kijk, daar speelden we vroeger en in dat huis daarachter woonde dokter Jan Stroband. 4 'y

Soester Courant | 1992 | | pagina 17