AKTIE-VERKOOP SLECHTS 1 DAG c PtyMrll 'Communicatie' bij de 'egentuuter Nieuw jasje peuters van de Ukkepuk Soester kinderdagverblijf 'Dribbel' zet zaterdag zijn deuren open ONDERWIJSI 600 LEDEREN JASSEN EN JACKS Mavo Soest sluit studieperiode f met basketbaltoernooi in Aqua Indoor Baarnsch Lyceum winnaar van sportinterlyceale 1992 Aquaduck heeft de'grootste keuze in stabilisaties AQu9^CK- Nieuwe 'Stop-met-roken-training' gezondheidscentrum De Bundeling SGWB-recreatie-najaarstocht Laren O Nieuws van de bibliotheek J Cjp'm /OENSDAG 7 OKTOBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 21 De nieuwe WINTERKOLLEKTIE is alweer volop aanwezig. WOLCORD PANTALONS Project op openbare Jenaplan-basisschool 'eux% Ook grote collectie motorjassen aanwezig voor absolute bodemprijzen Prijzen vanaf 149,00 Waar: Zalencentrum C-drie Willaertstraat 49, Soest Wanneer: Vrijdag 9 oktober, 12.00 - 21.00 uur Kledingbeurs op zaterdag 10 oktober aan de Duinweg Kindercursus stenen slijpen BRIDGE F. van de Kant en L. Westland beste Soester bridgers Loodgieterswerk Disco-bezoek Landelijke open dag kinderopvang ■M'. O. Zo liggen ive als beste in de markt. waterbedden Introductie-bijeenkomst op 13 oktober stichting openbare bibliotheek Nieuwe aanwinsten cd's >1 I Voor heren bijvoorbeeld: van Gardeur in beige, groen en grijs voor BAARN Laanstraat 65 - 02154 - 15418 SOESTDIJK Burg. Grothestraat 7 - 02155 -14488 lOnder grote belangstelling van ouders .en belangstellenden is vorige week het ■project 'Communicatie' op de Regen- r tuuter afgesloten. Twee weken lang is iedereen zeer intensief bezig geweest lom dit onderwerp uit te werken. Bij thet vak Wereldoriëntatie is het project pin verschillende facetten behandeld. ■Gezien de snelle ontwikkelingen is 'communicatie' een zeer uitgebreid on- Iderwerp, en dat bleek ook wel uit de ■heel verschillende manieren waarop het ■was uitgewerkt. Er was o.a. een post- I kantoor nagebouwd met echte stem- I pels, enveloppen en folders. Telefoons ■bleken ook een geliefd object te zijn. Naast de echte telefoons (waarvan twee Iniet aangesloten) waren er op de Re- Igentuuter ongeveer zestig extra toestel- llen beschikbaar, gecreëerd door de kin- Ideren. Er was ook een 'smoezafoon' ■(twee trechters met tuinslang ertussen). Een 'telefoongesprekje' op de Regen- tuuter. Een groep had zich naast de voor de hand liggende onderwerpen, ook nog verdiept in het Morse-schrift. Een an dere bovenbouwgroep probeerde zich het brailleschrift eigen te maken en had zich onder leiding van een groepsleid ster van het blindeninstituut, extra geo riënteerd in communicatie met als han dicap slechtziendheid. De school zag er prachtig uit; de ouders en de kinderen hebben genoten. Ook kon er onder het genot van een kopje koffie of een frisdrankje gezellig gebab beld worden in de gemeenschapsruim te. Op 13 oktober is er op de Regentuuter een ouderavond met als onderwerp 'kinderangsten' en op 6 november is er een instuifavond. Het eerste van de acht rapporten die jaarlijks aan de leerlingen van de thuiswerkvrije Mavo Soest aan de Va leriaanstraat worden uitgereikt, is af gelopen vrijdag de deur uitgegaan, ïen bijzondere dag, omdat daarmee de eerste studieperiode van dit school- aar is afgesloten. Om dat bijzondere karakter te onder strepen, worden de lessen op zo'n 'rap portdag' ingekort om tijd vrij te maken voor een sportieve invulling van de middag. Op zo'n sportmiddag kunnen leerlingen andere sterke kanten van zichzelf laten zien. Velen bloeien op omdat vaardigheden worden gevraagd die in het 'gewone' dagelijkse schoolle ven minder aan bod komen. Op die ma nier krijgen leraren en leerlingen een beter beeld van elkaar, wat goed is voor het onderlinge begrip en de sfeer op school. Daarnaast past sport goed in het ontmoedigingsbeleid dat de school voert met betrekking tot het roken. De leraren, actief betrokken als scheidsrechter, speaker, fotograaf e.d. bij het basketbaltoernooi van afgelopen vrijdag, kunnen het wat eenzijdige beeld dat ze in de lessituatie van de leer lingen krijgen, bijstellen. Het toernooi werd weer een geslaagd festijn. In de ac commodatie van de school en de prach tige zaal van Aqua Indoor werd door respectievelijk de boven- en onder bouw fanatiek om de punten gestreden. De winnaars poseerden aan het eind van de middag trots voor de foto, die als herinnering aan de spelers van de 'Ma vo Soest Dream Teams' zal worden uit gereikt. Er wordt alweer reikhalzend uitgeke ken naar de afsluiting van de volgende studieperiode. Een rapport, maar ook weer een sporttoernooi, toch weer een beetje feest. Peuters van de Ukkepuk hebben maandagmorgen het nieuwe bord van de peuterspeelzaal aan de Duinweg onthuld. Het is vervaar digd door één van de ouders. Ook het exterieur van het gebouw heeft in de afgelopen maanden een nieuwe aanblik gekregen. De buitenkant is on der meer voorzien van een nieuwe laag verf. Dat de Ukkepuk een nieuw jasje heeft gekregen, sluit mooi aan op de kleding beurs die de peuterspeelzaal zaterdag 10 oktober houdt. Van 10.00 tot 11.30 uur kan iedereen er op zoek naar twee dehands kleren en andere artikelen. Mensen die iets te koop willen aanbie den, kunnen hun spullen vrijdagavond tussen 19.30 en 22.30 uur aanbieden bij de peuterspeelzaal. De spullen kunnen zaterdag tussen 13.30 en 14.00 worden afgerekend en/of opgehaald. Voor de spullen die overblijven en niet worden afgehaald, zoekt de peuterspeelzaal een goed doel. Vorig jaar ging de kleding naar Roemenië, tot dusver is nog geen bestemming bepaald. Niet veel peuters mogen iets onthul len. Op de Ukkepuk werden ze wel in de gelegenheid gesteld een officiële daad te verrichten. Foto: Goos van der Wilt. Vrijdag 25 september was het weer zover: de jaarlijkse sportontmoeting tussen Het Amsterdams, Het Kenne- mer, Het Lorentz en Het Baarnsch Ly ceum en als nieuwkomer het VCL uit Den Haag. Dit keer was het Amster dams Lyceum aan de beurt om het uit gebreide sportprogramma te organise ren. De ochtend werd besteed aan volleybal softbal (m j), voetbal en handbal. De leerlingen waren goed gemotiveerd en er werden al snel prima resultaten be haald. Vooral de beide volleybalteams lieten uitstekend spel zien en wonnen alle wedstrijden. Ook de softbalteams en de handbalsters presteerden goed, alleen de voetballers vielen wat tegen, 's Middags vanaf 13.00 uur vonden at letiekwedstrijden plaats. Er werden ve le eerste en tweede plaatsen behaald en vooral de meisjes bleken te snel voor de anderen: Sanne de Metz won de 80 m. De 4 x 80 m estafette werd ook een Baarnsch Lyceum overwinning en op de 800 m werd zelfs een Interlyceale re cord met bijna 3 seconden verbeterd door Eva Janssen met een tijd van 2 min. 27.33 seconden. Met de beker weer in het bezit (vorig jaar werd deze ook al gewonnen), ging iedereen na het feest weer naar huis. Spijtig was het dat twee leerlingen ai snel een enkelblessu re opliepen, zodat verder sporten voor hen onmogelijk was. Op woensdagmiddag 14 oktober begint de derde kindercursus van het Berg kristal, de hobbyslij pclub van (edel)- steenslijpers, gevestigd in de werkplaats aan de Smitsweg 311. Elke tweede woensdag van de maand kunnen kinde ren in de leeftijd van acht tot twaalf jaar lekker 'modderen' met stenen, gevon den in Soest of op vakantie. Schuren en polijsten met water en slijppoeders le vert een prachtige kleur en glans op, waarvan vooraf het bestaan niet ver moed werd. Ook gaan de kinderen in januari naar de Universiteit van Delft, die een prachtige stenenverzameling heeft die voor het gewone publiek niet wordt opengesteld. Ook staan uitstapjes naar bijzondere verzamelingen in onze eigen regio op het programma. De kosten voor de zeven woensdagmiddagen en de toegangsprijs in Delft bedragen f 50,-. Opgave en inlichtingen: tel. 14045. REDACTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 Mevrouw L. Westland en F. van de Kant zijn bridgekampioen voor paren van Soest geworden. Ze wonnen de plaatselijke titelstrijd vorige week woensdag in de Vijverhof. Het Soester kampioenschap topinte- graal was georganiseerd door de Werk groep Bridge Soest. Het paar West land/Van de Kant haalde een score van 64,20 procent. Op de tweede plaats eindigden de he ren E. Valken en M.J.H. Elissen (62,88 procent), op de voet gevolgd door me vrouw B.M. Pempt en R.H. Pronk die derde werden met 62,22 procent. Aan het Soester kampioenschap in het dienstencentrum aan de Klarinet deed een record aantal van 48 paren mee. Installatiebedrijf j. cornelisse bv Telefoon (02155) -1 3014 Kom ik gisteravond bij m'n schoon zus binnen vallen, zit ze alleen met een sip gezicht achter een bakje troost. "Is t'er wat?" vraag ik. "O niks, of nou ja gewoon hè; Gijs is badmintonnen en Carolien is naar de disco. "Gijs geen probleem, Carolien pro bleem dus", constateer ik. "Hoe zo?". "Nou ja", barst m'n schoonzus los. "Ze is bijna 16. Iedereen gaat naar de disco. Je kan het niet verbieden, toch? Ze stond zich vanaf 7 uur op te tutten. Toen ze om 10.00 uur ging, was ze ook een plaatje. Gelukkig wil de ze wel afspreken om 12.00 uur weer thuis te zijn. Snap je hoe ik me voel?" zei ze met eenzelfde gezicht dat ze trok vlak voor Caroliens ge boorte. Omdat ik haar wel begreep, zette ik mijn bakje naast de hare om samen de komende uren de hernieuwde komst van Carolien af te wachten. Is het kwart voor 11, horen we het tuinhek en even later komt Carolien met een woest gezicht binnenstor men. "Zo stom", brulde ze, nog voor we iets vroegen. "Niks als gerook en ge- zuip en een herrie! Moesten we naar buiten om iets tegen elkaar te zeg gen. Ik heb de halve avond buiten staan blauwbekken. Nou, nooit meer dus. Ik zoek wel wat anders." Zo woest als Carolien keek, zo opge lucht keek m'n schoonzus en ik ook bij 'de wedergeboorte' van Carolien. Mooi toch hè? Mini Matig Aanstaande zaterdag - 10 oktober - zet het Soester kinderdagverblijf "Dribbel" zijn deuren open. Van 's morgens 10.00 tot 's middags 14.00 uur kan iedereen een kijkje komen ne men aan de Driehoeksweg 18. Dat gebeurt in het kader van de lande lijke open dag kinderopvang, die tot doel heeft de kinderopvang duidelijk te profileren en onder de aandacht te brengen van de politiek en het brede publiek. Ook de Stichting Kindercentra Soest biedt de inwoners van de gemeen te Soest de gelegenheid om kennis te maken met de kinderopvang. De bezoekers kunnen - met hun kinde ren - o.a. kijken naar een videoband over een dag op de "Dribbel". Hoofd en leidsters van het kinderdagverblijf - zo wel van de balpy- als van de peutergroep - zijn beschikbaar voor een rondleiding en voor het beantwoorden van vragen. Hoewel de.stichting het nieuwe kinder dagverblijf en de naschoolse opvang Het kinderdagverblijf aan de Drie hoekswegwaar zaterdag open huis wordt gehouden. "Het Kasteel" nog niet kan openstellen, is daarover bij "Dribbel" wel informatie verkrijgbaar. Naast een videoband over naschoolse opvang zijn er informatie folders en inschrijvingsformulieren be schikbaar. Ook kunnen de bezoekers een praatje maken met de mensen van de stichting. Amersfoort-Zuid Leusderiveg 266 Huizerweg 40, 033-63 01 83 02159 - 2 00 94 Vrijdagavond koopavond. Aquaduck is aangesloten bij de NVWS. Gezondheidscentrum 'De Bundeling' in Soest-Zuid organiseert in samen werking met de Stichting Volksge zondheid en Roken (Stivoro) weer een Stop-met-roken-cursus, die in okto ber en november gehouden zal wor den in het centrum aan de Schouten kampweg 4. Daaraan vooraf gaat een introductiebijeenkomst op dinsdag 13 oktober. De introductie-bijeenkomst, is gratis toegankelijk. Iedereen die belangstel ling heeft om samen met anderen te stoppen met roken, is welkom. Naast informatie over de cursus, wordt uitge legd hoe men zich het beste op het stop pen kan voorbereiden. Tevens is er ge legenheid zich voor de cursus in te schrijven. De eerste vier avonden zijn in dezelfde week gepland en vormen een belangrij ke basis voor succes. De praktijk leert dat de meerderheid van de rokers, die zomaar stoppen, na korte tijd toch weer gaan roken. Met wat meer informatie over de rook- afhankelijk en de rookgewoonte, advie zen uit de praktijk, enkele natuurlijke hulpmiddelen (geen medicijnen) en de steun van andere stoppers, ontdekken velen, dat de motivatie sterker wordt en het niet-roken veelal een duurzaam ka rakter krijgt. Het programma geeft de 'stopper-met roken' net dat duwtje in de rug, dat no dig is om door te zetten en te ontdekken dat stoppen met roken kan! De totale cursuskosten, inclusief cur susmateriaal, bedragen f 65,-; voor veel rokers amper de kosten van drie weken rookwaar! De introductie-avond wordt gehouden op dinsdag 13 oktober. De cursusavon den vinden plaats op 26, 27, 28 en 29 oktober en 2,5,12 en 26 november. Al le avonden beginnen om 19.45 uur. Wie meer wil weten over de Stop-met roken-training kan het gezondheids centrum bellen, tel. 13750. Het wandelcomité 'Jacob van Gaes- beek' uit Soest organiseert zowel op zaterdag 10 als zondag 11 oktober 1992 in Laren de SGWB-recreatie- najaarstocht met afstanden van vijf, tien, vijftien en twintig kilometer. Deelname staat voor een ieder vanaf zes jaar open, zowel individueel als in groepsverband. Gestart wordt op beide dagen tussen 9.00 en 13.00 uur, echter de twintig ki lometer tot 12.00 uur, vanaf het ge bouw 'De Blokhut' van de buurt- en speeltuinvereniging 'Ons Genoegen', Smeekweg 76 in Laren (NH). Het inschrijfgeld bedraagt voor perso nen van zes t/m vijftien jaar f 4,- en voor zestien jaar en ouder f 4,75 inclu sief een herinnering, bestaande uit een fraaie medaille met lint. Zonder herin nering betaalt men respectievelijk 11,25 en f 1,75. Er zijn afwisselende routes uitgezet in de natuurgebieden van het Goois Na tuurreservaat. Mochten zich onderweg problemen van medische aard voor doen bij de wandelaars, dan zijn leden van de EHBO aanwezig voor eerste- hulpverlening. Het startgebouw is per bus te bereiken vanaf NS-station Hilversum lijn 137 CN, richting Amsterdam-Zuid Oost, S.Cj K'D Rivti'oik Nujjjrsii*™ 10 en II utiiJvr 1992 perron P. Uitstappen in Laren bij halte Lantentijmen, daarna rechtsaf Smeek weg volgen tot startgebouw. Per auto vanuit Amsterdam of Amers foort via de Al, volgen tot knooppunt Eemnes. Vanaf hier de A27 volgen richting Almere, afslag Laren/Eemnes en borden Laren volgen. Bij de eerste verkeerslichten linksaf (Gooiergracht). Weg volgen tot einde en bocht naar rechts meevolgen. Het startgebouw staat na de bocht links. Inlichtingen bij G.J.P. Dazelaar, Cho- ristenpad 72, 3766 BD Soest, tel. 11709. ea Albert Cuyplaan 202 3-764 TW Soest Vandaag, 7 oktober, begint de Kinderboekenweek! Wist u dat de biblio theek ook heel leuke cd's voor kinderen heeft, zoals Circus Custers, Henny Huisman, Alfred Jodocus Kwak en de verhaaltjes over Jip en Janneke. Klassiek 13 Galway, James-The magieflute of James Galway. Een oudere verzameling opna men van de nog steeds populaire Ierse fluitist. Voornamelijk be werkingen van bekende korte klassieke thema's. 49 Jenkins, Florence Foster - The glory of the human voice. Florence Foster Jenkins was in de jaren '30 en '40 een 'monstre sacré' uit de muzikale humor- hoek. Deze cd bevat klassieke werken die zij op haar geheel ei gen wijze vertolkte. 04 Khatsjatoerian, Aram - Sparta- cus. De bekendste delen uit het ballet 'Spartacus', inclusief het thema dat gebruikt werd in The Onedin Line. 00 Salieri, Antonio - Symfonie in D. Vier werken van Mozarts con current. Hij was één van de meest gespeelde componisten van zijn tijd. Niet-klassiek 16 Alabama - American pride. Professionele country western met mooie ballads. 78 Austin, Patti - Live. Naast het uitstekende gezongen repertoire is Patti Austin op deze cd ook te horen als cabaretière in de stijl van bijvoorbeeld Bette Midler. 90 Euro Disney. Verzamel-cd met de bekendste Disney-wijsjes in nieuwe arran gementen. 64 Flore, Marjol - Lieder chan sons. Maijol Flore vertolkt liederen van Brecht, Ferre, Barbara e.a. in het Duits en Frans. 68 Honeymoon in Vegas. Soundtrack van een film met Él- vis Presley als inspiratiebron. 69 Kelly, Georgia - Seapeace. Harpiste Georgia Kelly met haar beste New Age-cd tot nu toe. Zij wordt bijgestaan door fluitist Ri- chard Hardy. 65 Old timers. Cd met oude gezelschapsdansen zoals de polka, de veleta en de wals. 78 Roberts, Paul - Slow down. De leadzanger van Sniff n' The Tears met een cd waarop gedeel ten van twee oudere Ip's. 78 Vliet, Paul van - Jubileumshow, Paul van Vliet met een compila tie van oude liedjes en sketches. Veel herkenning. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur.

Soester Courant | 1992 | | pagina 21