0*nfzgg SPAAR MET DE VOOR DELEN Honderden mensen in circustent [VARIAl /fl SPAARLAMPENAKTIE ENERGIEBEDRIJF OSRAE De voetbalclub in blauw en wit waar je écht gebakken zit! Sportorganisatie "SOEST" WEIRD Nederlands Bach-Ensemble met Raphael-kwartet in concert tl ter horst Ingebjorg Aanje (Soest) exposeert in Leerdamse Galerie Extra geld voor onderhoud aan bejaardenoorden Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar woensdag om 13.30 uur TRAINEN en de kantine is open! PAGINA 22 the Red n' Vogel in ub Artishock WOENSDAG 7 OKTOBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 23 KAPSALON MARIE-CLAIRE Bij ons gaan de prijzen na de zomer niet omhoog maar OMLAAG! Geen dag-, week-, of maandaanbieding maar VOOR VAST: PERMANENT COMPLEET QQ50 van 122r50'nu voor0</> Zaterdagavond in de Julianakerk: Jubileumconcert Mannenkoor Apollo Spullenhulp Zondag 11 oktober in de Oude Kerk Chorus Line in Molendael met Polyhymnia koor NNereldH/Inkel Kali Mata KL Jai (Tanzania) KLEINE Nieuweweg 99 - 3765 GC Soest Telefoon 02155 - 1 45 75 IN HET LICHT VAN DE TOEKOMST Zeeuws landschap in kasteel Groeneveld Brochure nieuwe bouwregelgeving Cursus vrouwen in de techniek Houtskool tekeningen en oliepastels Soester Courant - Reclamekrant Voor inlichtingen: (02155) 2 49 22 nenten opsteken om het zijn aanvallers te verde- rgoden blazen hun vvoe- nderd kilometer per uur an de waaghals en besto- tenen en stukken ijs. De jereen die hem wil be- ïperaturen die plotseling tot tientallen graden on- ïrvorser-filmer uit Mün- Herzog, is zoiets juist een 'aren trotseren is zijn lust nieten van het menselijk ireken zijn hobby. Zijn iden tot speelfilms en do- /aarin extreme personen n bijzondere landschap- grijkste rol spelen. Het rtoonde eerder van Her- do' en 'Where the Green ding tot 'Scream of Sto- ericht van een Italiaanse net een maat aan de on- ht begon. De een kwam Ier keerde terug met het j de top had bereikt. Om- ontbraken vond het ver bij iedereen gehoor, eeft Herzog verder uitge- i begint als een reportage lurklimwedstrijd in een prestaties van de jonge len bespot door een oude inistenvak, die de jongen erro Torre te beklimmen. maar de overwinnaar :loofd. Om zijn critici de eren volgt er een tweede keer als wedstrijd tussen e jonge alpinist. ■ees heeft kan beter thuis- de fantastische opnamen itijnse hooggebergte zijn ectaculaire beelden, ver- londerend geluid. Binnen van de concurrentiestrijd bezeten mannen zijn nog /erwerkt: de pogingen van cieel televisiestation om ntuur toe te eigenen, de en medeklimmer en een 'faire. Elementen die het ur cement geven. ).30 uur. 7,50; leden/CJP/Pas-65 oktober: n van Zhang Yimou die in vordt uitgebracht, stijgt zijn i commerciële status. Werd Korenveld' slechts in de vertoond, 'Ju Dou' bracht te steden al tot kleinere bio vijl 'Raise the Red Lantern' n als het Amsterdamse Ca- uitgebracht en wekenlang ee stond in de Nederlandse >p-10. Geen wonder, want en van zijn films zijn zo evi- :en steeds ruimer publiek e! moét vallen, van haar vader, is er voor de mglian geen geld meer om Noodgedwongen gaat ze in ïlijksaanzoek van de 50-ja- Ze wordt de vierde vrouw ke meester en krijgt een ei- van zijn grote huis en een ei le. 's Avonds worden er ro- nen bij haar kamers opge- verneemt, dat dit dagelijks Je vrouw met wie de meester il doorbrengen. Maar nau- ft haar man haar vertrek be- Je derde vrouw laat hem al omdat ze zich niet lekker aakt Songlian al direct ken- onderlinge strijd tussen de zier prestige blijkt af te han- frequentie waarin de rode t bij hen worden opgehan- bet wil of niet, ook Songlian eze strijd betrokken. Daar- t ze geconfronteerd met de an haar dienares, die ook Chen wil worden. De span- jit dit alles voortkomen, zul- ;lijk een dramatische tol vra- 20.30 uur. f7,50; leden/CJP/Pas-651 g 10 oktober: "tishockgebouw, Steenhoff- zal zaterdag het kwintet Vo- i Ier leiding van Tjitze Vogel gel (34) is een muzikale dui- Hij studeerde na het athe- j| dekwetenschap, volgde pri- >ij John Clayton en studeerde I aan het conservatorium in n studie was hij actief in de urnalistiek. Vogel schrijft nu et Utrechts Universiteitsblad liverse maandbladen, zoals n Pianowereld. Als gastdo- ibas gaf hij les in Madrid. Het rkest werd in 1987 door hem en geleid. Dassist wil van de term "jazz" iet horen. "Ik ben musicus," 'e muziek die hij speelt heeft en met jazz, maar de roots lig" r bij huis. Vogel is sterk bein* r Europese kunstmuziek. De is volgens hem slechts een oor het publiek. I ek heeft een internationaal Dat blijkt ook uit de samen- in zijn kwintet: Slagwerker j aird is een Brit, de saxofonis- f; itocker en Paul Weiling zijn elijk Amerikaan en Duitser, j Erik Doelman is van Neder- omst. dek van het kwintet klinken j ïgton en Charles Mingus dui- r. Toch is Vogelvijf ook geïn- loor Europese volksmuziek trije en Bulgarije. Met deze e in het achterhoofd streven zijn kwintet naar muziek met dete, doorgaande ritmische gel vijf zal zaterdag ook sa- met Perron 5B. l 21.30 uur. Entree: f 2,50, :onsumptie. .t-av v; Ongeveer driehonderd mensen hebben zaterdag de voor stelling van Circus Bavaria bijgewoond. De artiesten vertoon den hun kunsten op de Eng. Een dag later deden ze hetzelfde in Soesterberg. Zowel jonge als oude circus-liefhebbers genoten van de nummers van de acrobaten, de clowns, de jongleurs, de dresseurs en de dieren. Foto. Con MönniCh ZONNESTUDIO - NAGELSTYLISTE Dillenburglaan 2a - Soest - Telefoon 02155 - 19991 Zeventig jaar geleden, in september 1922, werd het Soester mannenkoor "Apollo" opgericht door enkele zang- liefhebbers. Het koor heeft een bewo gen geschiedenis achter de rug en was al die jaren nauw verbonden met de Soester gemeenschap. Een van de re denen dat het al zovele jaren bestaat. De laatste jaren telt het koor meer dan 80 leden en maakt het een periode van bloei door. Een reden te meer om dit feit met een jubileumconcert te herden ken, dat zal gehouden worden zaterdag 10 oktober in de Julianakerk, aanvang 19.00 uur. Voor het eerst zal het koor zich laten horen onder dirigent Gerard van Dolder, die vorig jaar de muzikale leiding overnam van Gerard v.d. Sche- pop. Als bijzonderheid zal, in het kader van de samenwerking Soest-Holland/ Soest-Duitsland, het mannenkoor "Concordia" uit het Duitse Soest zijn medewerking verlenen. Apollo isenke- Kringloopcentrum Parallelweg 7 tel. 18730 Openingsuren: Woensdagmiddag 14.00-16.00 uur Donderdagavond 19.00-21.00 uur Zaterdagmorgen 10.00-12.00 uur Spullen brengen: Donderdag 9.00-12.00 uur en tijdens openingsuren Spullen ophalen: (grotere hoeveelheden) Alleen op donderdagochtend na telefonische afspraak le jaren geleden bij hen te gast geweest; nu brengt "Concordia" een tegenbe zoek en zal het zich laten horen onder leiding van zijn dirigent Heinz Wilhelm Levermann. Verder werken mee de tenor Charles Gabriël, pianist Huyb Doyer, terwijl Thari Schröder het program zal preste ren. Het program bevat voor elk wat wils en bestaat uit religieuze, volks- en opera-muziek. Ook de Weense muziek zal niet ontbreken. Apollo zal o.a. uit voeren het "Jagerskoor" van C.M. Von Weber, muziek uit de "Parelvissers" van Bizet en het "Soldatenkoor" van Gounod. Een Weense wals van J. Strauss ontbreekt evenmin. Het Duitse koor la^t zich horen in bewerkingen van volksliederen en muziek van Verdi. De koren zullen ook gezamenlijk zin gen en wel het "Priesterkoor" uit "Die Zauberflöte" van Mozart, het "Chor der Gefangenen uit "Fidelio" van Beethoven en het geheel afsluiten met Weense muziek van Robert Stolz. Een veelkleurig program, dat een lief hebber van mannenkoormuziek niet mag missen. Bovendien de avond waar op Apollo zijn 70-jarig bestaan her denkt. Het koor, dat al die jaren Soest muzikaal heeft gediend, verdient aller belangstelling! nationale kollekte voor mensen met een verstandelijke handicap GIRO 11 22 22 2 BANK 70.70.70.333 t.n.v. Stichting NKGG te Utrecht Op zondag 11 oktober, om 14.30 uur zal het koor van het Nederlands Bach- Ensemble samen met het bekende Ra- phael-Strijkkwartet een concert geven in de Oude Kerk te Soest. Op het pro gramma staan composities van Johann Sebastian Bach en Joseph Haydn. Het Raphael Kwartet en het Neder lands Bach-Ensemble hebben al jaren een muzikale band met elkaar. Leden van dit strijkkwartet vormen immers de 'harde kern' van het orkest van het Ne derlands Bach-Ensemble. Tijdens het concert op 11 oktober zullen de vier strijkers - Ronald Hoogeveen, Rami Koch, Zoltan Benyacs en Henk Lam- booij - de strijkkwartetten opus 9 nr. 5 en opus 76 nr. 1 van Joseph Haydn en samen met het koor van het Nederlands Bach-Ensemble en de organist Jan Jan sen de 'Kleine Orgelmesse' van dezelf de componist vertolken. Het koor zal bovendien te beluisteren zijn in het mo tet 'Der Geist hilft unser Schwachheit auf van Johann Sebastian Bach. De al gehele leiding heeft Krijn Koetsveld. Het Nederlands Bach-Ensemble werd in 1983 opgericht en legt zich voorna melijk toe op de uitvoering van werken voor koor en/of orkest die tussen 1600 ,en 1800 zijn gecomponeerd. Daartoe wordt voor elk concert een groep voca listen en instrumentalisten samenge steld, Het orkest bestaat uit professio nele musici, het koor wordt gevormd door conservatoriumstudenten en ver gevorderde amateurs. Alle concerten staan onder leiding van artistiek leider Krijn Koetsveld. Het Raphael Kwartet werd in 1981 op gericht en bestaat uit vier strijkers uit de Nederlandse radio-orkesten. Na een korte aanloopperiode werd het kwartet in 1983 uitgenodigd deel te nemen aan de internationale strijkkwartetdagen van de European Broadcasting Union te Cambridge. Nadat het hiervan, over laden met onderscheidingen, terug keerde, maakte het kwartet zijn debuut in het Amsterdamse Concertgebouw. Het Raphael Kwartet treedt op in bin nen- en buitenland en maakte talloze radio-, tv- en plaatopnamen. De toegang bedraagt f 15,-. Houders van een CJP of Pas-65 betalen f 12,50. De kaarten zijn op de avond van het concert verkrijgbaar aan de kerk en in de voorverkoop bij De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 15. In de aula van Medisch Centrum Mo lendael (Zonnegloren) geeft Chorus Line vrijdag 9 oktober een concert. Het optreden van het Soester koor be gint om 20.00 uur. Polyhymnia uit Zeist verleent mede werking aan het concert. Het koor zal voornamelijk lichte operettemuziek la ten horen. Chorus Line brengt een groot deel van zijn repertoire ten gehore. Het betreft voornamelijk populaire muziek met de nadruk op musical-liederen. Het koor begon zes jaar geleden als zanggroep van Zonnegloren. Tijdens de eerste jaren telde het koor gemid deld vijftien leden, maar tegenwoordig zijn zeventig mensen lid van Chorus Li ne. Sinds de oprichting is Paul-Michèl Tijssen dirigent van het gezelschap dat muzikaal wordt bijgestaan door pianist André Emmen, George Emmen (slag werk) en basgitarist Joop van Baaien. Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 De Wereldwinkel was weer in de gele genheid fleurig bedrukte katoenen stof fen en tafellakens met servetten in te kopen, rechtstreeks uit Tanzania. Ver der o.a. ebbehouten vrouwenfiguurtjes. Heel mooi. Trui Goslinga bracht onlangs weer een bezoek aan het door haar opgezette vrouwencentrum 'Kali Mata Ki Jai' of 'Hulde aan de Zwarte Vrouw' in Mwe- ra, Tanzania. Kali Mata Ki Jai is voort gekomen uit een nazorgproject voor mensen die eens psychiatrische hulp nodig hadden. Het gaat goed; de groep is voor 85 pro cent self-supporting. De rest komt nog uit donaties. Het centrum verschaft aan ongeveer 25 mensen werk en dus een bestaan. De dagelijkse leiding hebben Juliana, lerares stofverven, en Angela, die naailes geeft. Er is een Toyota Landcruiser met chauffeur, Batist. Wekelijks brengt hij de produkten naar de markt voor de verkoop. Ook is er recentelijk een win keltje gebouwd, zodat de vrouwen zelf de verkoop ter hand kunnen nemen bij voorbeeld aan toeristen. Tijdens haar drie weken durend bezoek heeft Trui niet stilgezeten. Ze heeft een ontmoeting gehad met de president van Tanzania en diens vrouw, Mama Kha- dija Mwinyi, die op haar beurt weer zorgt dat Anna Makinda het vrouwen centrum bezoekt. Anna Makinda is mi nister van Gemeenschapsontwikkeling en Vrouwen- en Kinderbelangen. Twee weken later werd tijdens een gesprek op haar ministerie hulp toegezegd bij de uitbouw van het centrum. Ook onderhoudt Trui contact met de Tanzaniaanse ambassade in Den Haag en de Nederlandse ambassade in Dar es Salaam. Maar ook met spullen naar de markt gaan is ze niet verleerd sinds ze aan Kali Mata Ki Jai-Nederland leiding geeft. De Wereldwinkel Soest werkt op be scheiden wijze mee aan het welslagen van Kali Mata Ki Jai. Juliana draagt de lappen naar de markt. GROTE I OSRAM DULUX" EL. Alléén maar voordelen. Verkrijgbaar in vier wattages: 7,11,15 en 20 Watt. U spaart het milieu, want ze gebruil«n 80% minder energie dan een gloeilam®. U bespaart dus ook geld. Ze zijn super compact, zodat ze vrijv.ll in élke lamp passen. Ze gaan liefst acht maal langer mee dan een gloeilamp. Uw energiebedrijf betaalt mee, zodat het nu nog aantrekkelijker is OSRAM spaarlampen aan te schaffen. verlichtingsspeciaalzaak verlichting - huishoud - elektro Willem Keessen stelt zijn werk tentoon in Kasteel Groeneveld in Baarn van 10 oktober t/m 20 december. Tekenin gen, aquarellen en olieverfschilderijen zijn in de Baarnse buitenplaats te zien. Werk waarin de grens tussen land en zee nadrukkelijk aanwezig is. Keessen, geboren in 1946, groeide op in Middelburg. Zijn liefde voor het Zeeuwse land steekt hij niet onder stoe len of banken. Het is een steeds terug kerend onderwerp. Vandaar dat hij ook op andere plaatsen de landschappen plaatst in het Zeeuwse. Vluchtige schet sen met kleurnotities ter plekke ge maakt, dienen hem als uitgangspunt. Thuis in zijn atelier worden deze schet sen verwerkt. Sterke, stoere accenten geven de kijker genoeg ruimte om een eigen invulling te geven aan de voor stelling. Boeiend, een cliché, ja maar de werken van Keessen laten je niet zo maar gaan. En steeds weer die grens van zee en land. Waaruit de affiniteit blijkt met zijn jeugd in Zeeland. Willem Keesseji is werkzaam als ortho- paedisch chirurg in het Wilhelmina Kinderziekenhuis in Utrecht. Daar naast volgde hij een opleiding aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunst in Amsterdam. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur; zaterdag en zondag 12.00-17.00 uur; maandag gesloten. REDACTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 In het gemeentelijk informatiecentrum, de hulpsecretarie Soesterberg en de bi bliotheken ligt een nieuwe brochure over de gewijzigde bouwregelgeving. Het Soester gemeentebestuur heeft tot deze uitgave besloten omdat op 1 okto ber de*nieuwe Woningwet van kracht is geworden. In die Woningwet worden drie soorten bouwwerken genoemd: de vergunningvrije, de meldingsplichtige en de vergunningplichtige. In de brochure wordt uitgelegd welke bouwwerken tot welke categorie beho ren, hoe ze moeten worden gemeld en hoe een vergunning moet worden aan gevraagd. Daarnaast wordt ingegaan op de mogelijkheden die er zijn als een beslissing van de gemeente op een bouwaanvraag negatief is, maar ook op hetgeen de aanvrager te doen staat als hij wel een vergunning gekregen heeft. Tot slot staan in de brochure vele nutti ge tips en aanbevelingen. HORLOGER - JUWELIER - OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST- TELEF. 02155-12982 Diamonde Memoire. Gouden siera den met één of meer diaman ten. En er kun nen altijd dia manten bij. Als herinnering aan een nieuw gelukkig mo ment. Vraag onze Memoi- re-folder. In diverse prijs klassen ver krijgbaar. De Vrouw Werkwinkel regio Oost- Utrecht organiseert jaarlijks tweemaal een kennismakingsprogramma voor vrouwen met belangstelling voor tech nische beroepen. Het programma is kort en laat vrouwen in vogelvlucht de praktijk en theorie van een aantal vak richtingen zien. Hierdoor krijgen vrou wen de gelegenheid een weloverwogen keus te maken. Men is na afloop niet verplicht om verder te scholen. Een aantal bedrijfsbezoeken comple teert het juiste beeld van beroep en be drijf. Men maakt kennis met: gereed schap maken, loodgieten, elektronica, lassen en constructie, timmeren, tegel- zetten, draaien en frezen en elektro techniek. De cursus start op 29 oktober, duurt acht weken en bestaat uit twee dagen praktijk en een dag theorie en beroeps keuzebegeleiding. Voorlichtingsbijeenkomst in de Vrouw Werkwinkel op dinsdag 13 oktober, Breestraat 59-61, Amersfoort. Inlich tingen: dinsdagmorgen (Wil Brethou- wer), tel. 033-614737. Arbeidshulpverlening Arbeidsongeschikte vrouwen die weer willen terugkeren op de arbeidsmarkt worden geholpen door de Vrouw Werkwinkel. Dat kan door middel van individuele adviesgesprekken of door deelname aan de oriëntatiecursus voor deze doelgroep. In de cursus wordt een stappenplan gemaakt, waarin oriënta tie en werkervaring een plaats krijgen. Het beste resultaat biedt een plan waar in een geleidelijke opbouw zit om terug te keren in een baan op de arbeids markt. De nieuwe cursus gaat in januari 1993 van start. Een tijdige aanmelding is gewenst in verband met het verkrij gen van toestemming van de uitkerings instantie. Informatie: De Vrouw Werkwinkel, Breestraat 59-61, Amersfoort, tel. 033-614737. 4' REDACTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 Privé (uitsluitend redaktie): A. C. Post Speenkruidstraat 5 Telefoon 21297 J. van Beek Soesterbergsestraat 172 Telefoon 18228 êr' A< Een houtskooltekening van Ingebjorg Aanje. De Soester kunstenares Ingebjorg Aan je exposeert deze maand houtskoolte keningen en oliepastels in Petite Gale rie te Leerdam. De in Noorwegen gebo ren exposante bezocht van 1985 tot 1990 de Nieuwe Academie in Utrecht, waar ze zich voornamelijk onder leiding van Joop Stolk en Hans van Lunteren ontwikkelde. Confrontatie met menselijk gedrag en de natuur zijn de basis voor haar beel dende uitingen die spontaan zonder planmatigheid tot stand komen. Uit het onderbewustzijn komen biologisch aandoende vormen naar voren die vaak verwant zijn aan Noorse sagen, sprook jes en legenden waardoor abstracte droombeelden met figuratieve elemen ten ontstaan. De tekeningen en pastels hebben een zachte vrouwelijke sfeer, die in onze agressieve wereld tot nadenken stem men. De opening van de expositie werd za terdag j.1. opgeluisterd door het Breida- blikk-Kwartet. Het werk is te bezichti gen van 4 tot en met 18 oktober, elke zaterdag en zondag tussen 14.00 en 17.00 uur, bij Petite Galerie, Meent 41, Leerdam, 200 m van het NS-station. De provincie Utrecht zal drie mil joen gulden extra moeten uittrek ken voor onderhoud aan de be jaardenoorden. Dat is één van de conclusies uit een onderzoek naar de bouwkundige staat van bejaar denoorden in de provincie Utrecht. In december vorig jaar hebben Gede puteerde Staten (GS) bij de behande ling van de Nota van Randvoorwaar den voor de planning van bejaarden oorden 1993-1997 reeds besloten een bedrag oplopend tot 2,3 miljoen gulden in 1996 structureel beschikbaar te stel len voor dit doel. Op dat moment was de onderhoudsstaat van een groot deel van de huizen al in kaart gebracht. Het onderzoek is uitgevoerd in op dracht van Provinciale Staten door een extern bureau. Doel was een beeld te krijgen van de staat van onderhoud en van de kosten die gemoeid zijn met het instandhouden van de huidige bejaar denoorden in de komende jaren. Per huis is aangegeven wat de staat van het onderhoud is en welke onderhoudsacti- viteiten er de komende tien jaar moeten plaatsvinden en in welke frequentie. Met onderhoudsrapportages per huis heeft de provincie inzicht in de onder- houdsproblematiek voor de komende jaren. Deze zijn bruikbaar bij de priori teitsstelling bij het uitvoeren van onder houd bij de diverse huizen. In het onderzoek is onderscheid ge maakt tussen preventief onderhoud en achterstallig en vervangend onder houd. Preventief onderhoud wordt be kostigd uit het onderhoudsfonds van de bejaardenoorden, achterstallig en ver vangend onderhoud via investeringen. Bejaardenoorden kunnen daartoe jaar lijks een aanvraag indienen bij de pro vincie.

Soester Courant | 1992 | | pagina 23