Beide Kerstdagen diner-dansant annuijfen uzsek tost ACTUEEL! Politie Soest begroet Poolse collega's Gemeenteraad vergadert i ...Barok' l/cil Rode Kruis Welfare-verkoop maandagmiddag in Honsbergen Transparanten bij Mayindra voor een Kerst in stijl Actie 'Boeren Planten Bomen' van Stichts Landschapsbeheer 'De Derde Wereld verdient beter' t iwi PAGINA8 WOENSDAG 7 OKTOBER 1992 nzaak nu ook toor SOESTER COURANT PAGINA 9 SE] o o.a. es mg Schubert of my heart jed nd 3 iction '92 fusie your girl? n Heil o the light 30 jaar hits ello's goodbyes tijdens E: "ront 95 >10 EN VIDEO 'Dakset' voor surveillancewagen in Kozle Tel. 02155 - 12132 YltmOlr FINANi 'Werken mét elkaar, vóór elkaar' Boemerang-podium open voor bands Wie vergelijkt leest de Soester Courant Meningen van lezers V oetbalgeschreeuw of hondengeblaf Verkeerssituatie Soestdijk Reserveringen 02155 - 1 38 07 Reserveer tijdig om teleurstelling te voorkomen. Wereldwinkel verspreidt brochure 4 Vergunning voor verkoop kerstbomen Al 75.000 06-11 Drie fietsen en gereedschap uit kelderbox gestolen Wiiu van Hoorn rNvui NV0B Behandeling begroting 1993 Raadsvergadering 14 oktober (aansluitend op begrotingsbehandeling) u's die zowel de nieuwe .uidige musicassettes n. itenzaken kan je nu ook spannende film, n nog veel meer leuke ibben. Het blijkt dat steeds ever een film houden, dan ■en dagje thuis kan hebben, e video is een bezoek aan de ?r dan de moeite waard, te wil blijven, zijn kollektie }f een nieuwe muzikale vilt gaan zal zich 'lekker' atenzaak van zijn of haar agne een bijzondere amengesteld. Voor 9.95 nsument dit jaar meer dan rukkelijke Barok-muziek ve topklasse. Klassieke de laatste jaren een ngstelling. Steeds meer :ken dit belangrijke stuk ïoveel schoonheid, rust en .tie te bieden heeft, genaam... Barok' ontvangt muziekwaardebonnen svaardevan 350.-. ?n afgebeelde CD's worden i 1993 aangeboden met een deel van 17.-. Ie uitdaging om in de oktober t/m 31 december sieke muziek de platenzaak do's vind je in de platenzaak ïuzikale geschenk ook en bezorgen met kpost? 'op afstand' verrassen met ïoet u natuurlijk in de n. Zoek de CD van uw keuze tar het Muziekpost-doosje, van de ontvanger en voeg erbij. k zorgt er vervolgens samen )st voor, dat uw verrassing ïderland binnen 24 uur ïlijk wordt afgeleverd. Is er tnd thuis, dan komt de fde dag 's avonds nog een r deze persoonlijke ragen slechts 6.50! Toch iemand privé zo te ir ook eventueel voor uw ^wensen is Muziekpost een nt u weet precies wat u ende allang het bekende -gen ervoor'. Dat geldt dus platenzaak. i® 50 aan CD's. 10 DAAGSE I AMtVAÏA (OM WOS SAW S «THE HITS BUIT RAr«WS 1AN VATHE OEI AMITRI F. Een mooi cadeau. Dat vond com mandant Wladyslavv Uksik van de politie in Kedzierzyn/Kozle de "dakset" die hij vorige week woensdag op het Soester politie bureau in ontvangst mocht nemen. De balk (met blauw zwaailicht en ingebouwde sirene) krijgt binnen kort een plekje op een van de sur veillancewagens in de zusterstad van Soest. Uksik was met zes collega's en hun echtgenotes in de afgelopen week in Soest op bezoek. De politiedelegatie maakte deel uit van een gezelschap van ongeveer 40 Poolse burgers, die in het kader van de jumelage in Soest logeer den. De groep maakte o.a. uitstapjes naar Scheveningen en Den Haag, Am sterdam, de Zaanse Schans, Giethoorn en nog een aantal toeristische attracties. Ze waren in de nacht van vrijdag op za terdag uiterst vermoeid in Soest gearri veerd, na een bustocht die al met al zo'n 23 uur had geduurd. Door het opont houd in noord-Duitsland, waar de bus urenlang in de file moest staan, kwam het gezelschap pas tegen drie uur 's nachts in Soest aan. Het politiebureau was open en de Soester dienders ont haalden de reizigers op een bakje kof fie, die onder die omstandigheden extra goed smaakte. De Poolse reizigers werden in Soest ontvangen door het gemeentebestuqr, in de persoon van burgemeester De Widt, die hen in de kantine van het ge meentehuis aan maaltijd aanbood, en het bestuur van de jumelagestichting onder aanvoering van voorzitter Kees Verheus. Dinsdag was er een feestelijke avond in de Gildezaal aan de Steen- hoffstraat. De politiemannen maakten nog een apart uitstapje naar de Algemene Ver keersdienst in Driebergen en het po- Commandant Uksik (m.) krijgt de dakset aangeboden door dhr. Van Hoe ven (r.), in aanwezigheid van J. Hart man (l.) van de Soester politie en de Poolse tolk. litie-opleidingscentrum De Boskamp in Leusden. Tijdens de ontvangst en de rondleiding in het bureau aan de Dal- weg wachtte de Poolse "Hermandad", die korpschef E. de Natris eerst een fraaie kristallen vaas offreerden, nog een aardige verrassing: de aanbieding van een gloednieuwe dakset voor een van de wagens in Kozle. Die werd door bemiddeling van de Soester politie gra tis aangeboden door de heer G. van Hoeven, salesmanager van Holland Nautic (Honac) uit Apeldoorn, waar de Soester daksets vandaan komen, even als trouwens andere politie-zaken, zo als dè apparatuur waarmee de adem-a- naiyse plaatsvindt. k heb eer) nieuw hufe Steenhoffstraat 16 Telefoon 02155- Prachtig...! maar hoe heb je dat dan betaald"? Door bij hun een hypotheek af te sluiten 3764 BL Soest 8540/21337 Na de geslaagde verkoopmiddag van de Rode Kruis Welfare-groep in de Vijverhof is maandag 12 oktober de beurt aan de Wejfare groep in Hons bergen. Van 14.0p tot 16.00 uur staan de artikelen uitgestald op de tafels. Voor de vele verwachte bezoeksters en een enkele bezoeker liggen de kus sens, tafellakens en de vele andere handwerkprodukten weer te wachten. De Honsbergen-groep heeft het afgelo pen halfjaar weer hard, en vooral met veel plezier, gewerkt om alles op tijd klaar te krijgen. Ook in deze Welfare- groep weten deelneemsters en vrijwil ligsters dat hun 'spulletjes' er zo mooi uitzien, omdat er met zoveel genoegen aan gewerkt is. Welfare is immers een activiteit, waarin mensen samen-wer kend, maar ook samen gezelligheid- scheppend, hele praktische dingen doen! Daarom is op Welfare-werk de slagzin van toepassing: "Werken mét elkaar, vóór elkaar". De deelneemsters van Honsbergen maakten de mooiste dingen, naar hun beste kunnen. Buurtbewoners en ander vaste 'klanten' weten dit allang. De groep kan echter nog veel meer klanten gebruiken. Er is immers genoeg ge maakt. De najaars-Welfare-verkoop is tegelij kertijd ook de start van de aankopen voor december. Beter nu gekocht en even in de kast gelegd, dan in november hijgend zoeken en net niet slagen. De najaars-verkoop, verzorgd en voor bereid door de Welfare-groep van Honsbergen, wordt pas echt een succes voor deelneemsters en vrijwilligers als hun geploeter, hoe gezellig ook ge maakt, nu verkocht wordt. En daarvoor hebben ze nu juist bewoners van Soest nodig. Kopen van Welfare-produkten is tegelijkertijd het Rode Kruis-werk van harte steunen. Inlichtingen: mevrouw N. Pelzer, tel. 03463-54006, of mevrouw Th. Roest, tel. 02155-20337. Jeugdcentrum De Boemerang in Baarn start een nieuwe activiteit: "Popstart". Daarbij wordt het podium opengesteld voor bands uit de regio. Volgens De Boemerang zijn er nogal wat bands met veel kwaliteit actief in Baarn, Soest en omstreken. Zij kunnen zich eenmaal in de twee maanden (op zaterdagavond) presenteren bij het jeugdcentrum. Per keer kunnen twee a drie bands optre den. Inlichtingen: De Boemerang, Plataan laan 1, Baarn, tel. 02154-11177. Transparanten zijn schilderingen van zijdevloeipapier, waar het licht door héén straalt zodat er een afbeelding ontstaat. Het is een beleving om ze zelf te maken, hoe het licht de verschillende lagen en kleuren bespeelt en zo een compositie doet ontstaan. Het is niet eenvoudig om zo uit de krant te begrijpen of zich voor te stellen hoe mooi transparanten kunnen zijn. Het zijn allemaal verschillende laagjes, heel dun gekleurd papier, die over elkaar heen geplakt worden. De transparanten komen het best tot hun recht als men ze voor het raam hangt, zodat het licht er door kan vallen. Door verschillende technieken te ge bruiken ontstaat er een levendig geheel. Door te Rijken naar de werkingen van de kleuren kan men de verschillende stemmingen van de kleuren beleven. Dit alles beleeft men het beste door er zelf mee aan de slag te gaan. Dat kan, want vanaf dinsdag 20 oktober wordt die mogelijkheid geboden in Mayindra. Daar hangt een voorbeeld van een transparant in de etalage en een andere in de winkel, zodat men eens kan gaan kijken. Het zijn maar twee voorbeelden van de vele mogelijkheden die men met deze methode kan maken. Informatie over de cursus kan men bij Mayindra krijgen, of bij Vivienne Thie- land, die de cursus zal geven. Mayindra, Kerkstraat 3-5, Soest, tel. 25599, of Vi vienne: tel. 030-440184. Naar aanleiding van het stuk over het hondengeblaf aan de Eemweg in Soest, wil ik graag even reageren. Als een ge meente met ruim 40.000 inwoners, vind ik het gewoon belachelijk dat een gemeenteraad zich op de kop laat zitten door vier omwonenden van het Dieren- pension aan de Eemweg, het zoge naamde stilte gebied. Zelf ben ik regelmatig in mijn groente tuin bezig aan de Hooiweg, en meer dan eens word ik daar geconfronteerd met het geschreeuw van voetballers op het WZ-terrein aan de Eemweg. Zowel tijdens de competitie als de trainingen, schreeuwen moeten ze! Als je als omwonende daar. geen last van hebt, kan je van die honden hele maal geen last hebben, want die zitten nog verder weg. Die anderhalve keer dat ik een hond heb horen blaffen kan ik wel verdragen, maar het geschreeuw van een stel voet ballers, daar word ik wel eens beroerd van. Maar dat moet kunnen omdat het sportlui zijn. Ik had het idee dat ons gemeentebe stuur wel iets anders te doen heeft, dan naar van die belachelijke klachten van vier omwonenden te luisteren. Wij vin den: je kunt beter een hond horen blaf fen (die kan immers niet anders) dan een voetballer horen schreeuwen (of kan die ook niet anders), wel toch. Fam. Van Klooster Met stijgende verbazing en toenemen de ergernis las ik vrijdag j.1. in een regio nale krant een verslag van de commissie Milieu over het nieuwe opzienbarende plan voor openbaar vervoer in Soest. Niet het plan zelf stond ter discussie, maar de gevreesde grote frequenties, waarmee bussen over de Korte Berg straat en Hellingweg zullen rijden. De bewoners hebben natuurlijk gelijk, maar zouden veel meer opgewonden moeten zijn over de schandalige ver keerssituatie in Soestdijk. Verantwoordelijk wethouder M. Swin- kels toonde zich gevoelig voor de argu menten, maar heeft notabene zélf de lachwekkende situatie gecreëerd, waar bij door afsluiting van Waldeck Pyr- montlaan en Verlengde Talmalaan al het verkeer door de Korte Bergstraat en Hellingweg wordt geforceerd. Het siert de wethouder, dat zij nu einde lijk begrip opbrengt voor de klachten van de bewoners, maar wees dan conse quent en ontsluit de Waldeck Pyrmont- laan en de Korte Bergstraat,, zodat alle vekeer weer op normale wijze wordt ge reguleerd en er een einde komt aan de deerniswekkende verkeerssituatie in Soestdijk. Cees Verkerk Voor de zesde keer is de actie 'Boeren Planten Bomen' van Stichts Land schapsbeheer van start gegaan. Een actie waarmee Stichts Landschapsbe heer boeren en andere bewoners van het platteland wil stimuleren om meer bomen en struiken aan te planten om het landschap te verfraaien. De bo men, struiken en het benodigde be schermingsmateriaal worden tegen kostprijs geleverd. Bovendien wordt de bestelling thuis afgeleverd. In de actiefolder 'Boeren Planten Bo men' staat een uitgebreide beschrijving van de boom- en struiksoorten die men kan bestellen, een instructie voor de aanplant, verzorging en bescherming tegen vraat, de leveringsvoorwaarden en een bestelformulier. De bestelling moet voor 15 november binnen zijn. Stichts Landschapsbeheer levert goede kwaliteit. Het plantmateriaal moet ge garandeerd ziektevrij zijn en wordt daarom betrokken van erkende boom kwekers, waarmee al geruime tijd een goede relatie bestaat. Natuurlijk levert Stichts Landschapsbeheer ook instruc ties voor de aanplant, bescherming en verzorging van het plantmateriaal. Het plantmateriaal wordt aan huis afgele verd. Al jarenlang wordt de actie 'Boe ren Planten Bomen' door de boeren in de provincie Utrecht hoog gewaar deerd. Zeer binnenkort start de Wereldwin kel Soest met de verspreiding van haar produktenbrochure 'De Derde We reld verdient beter'. Deze brochure biedt de consument voor de naderen de cadeautjes-tijd een keur van pro- dukten die zijn ingekocht in de Derde Wereld en waarvoor de producenten een goede prijs hebben ontvangen. In dit Columbus-jaar bevat de brochure bijzonder veel produkten uit Latijns-A- merika, zoals sieraden, muziekinstru menten en kunstnijverheidsprodukten. Mevrouw Pruimboom mag kerstbomen verkopen op het Nieuwerhoekplein. De vergunning die het college heeft verstrekt, is geldig van 14 tot en met 24 december. Mevrouw Pruimboom zal standplaatsgeld moeten betalen, want de grond is eigendom van de gemeente. t/^fv '/C/C. Her Middelman woonmekka geeft n unieke keus uit alle woon teren die wij van de belangrijke meuhelmerken in huis hebben. Niet alleen Leolux. Hiilsta, Sleej 1. Toptorm, Treco, Ban: Bord ot Touché, maai Ol >k Gallery. Een bijronde eet ie Jan dés Bouvrie met niet alleen :eer karakteristieke fraaie meubels, maar ook met verfijnde accessoires als verlichting, glas- en aardewerk. Héél bijzonder en perfect in kleur en vorm op elkaar afgestemd. Middelman heeft niet alleen véél, Middelman heeft Wooncentrum Middelman ligt direkt aan de grote weg van Soest naar Amersfoort. Birkstraat 99 te Soest. Tel. 02155-11004. Produkten uit de Derde Wereld vin den hun weg ook naar Soest. Eén van die produkten is een bood schappentas, gevlochten door vrouwen uit een kustplaats in Peru. Het riet ko pen de vrouwen in de omgeving. Ze drogen het en verven het en vlechten er prachtige manden van. Een houten mal zorgt voor de juiste vorm. Het vlechten van een dergelijke boodschappentas duurt een hele dag. Doordat de vrou wen tussendoor ook de zorg voor het huishouden en de kinderen hebben, doen ze er vaak langer over. Wanneer men de tas hier koopt, ont vangen de vrouwen zo'n zeventig pro cent méér dan wanneer zij ze op de lo kale markt verkopen. Een deel van het geld wordt gebruikt voor het dagelijkse levensonderhoud. De rest storten de vrouwen in een forlds, waaruit ze onder andere schoolgeld voor hun kinderen betalen. De vrpuwen volgen ook cur sussen om hun eigen coöperatie te ver sterken. De produkten die men dit najaar in de Wereldwinkel Soest vindt zijn recht streeks geïmporteerd van kleine orga nisaties en coöperaties zoals deze vrou wencoöperatie in Peru. De produkten zijn geïmporteerd door de organisatie SOS-Wereldhandel in Culemborg. Naast handnijverheid verkopen de We reldwinkels dit najaar onder het motto 'Ontdek Latijns-Amerika opnieuw!' ook een breed assortiment aan levens middelen. Door deze produkten te ko pen kan de consument zelf iets doen aan de verbetering van de positie van kleine producenten in Latijns-Amerika. De produkten zijn verkrijgbaar in de Wereldwinkel Soest, Steenhoffstraat 9a. Open: dinsdag en donderdag 13.30 -17.00 uur; woensdag 9.30-12.00 uur; vrijdag 9.30 - 17.00 uur en 19.00 - 21.00 uur; zaterdag 9.30 - 17.00 uur. In de zes jaar tijd dat de actie loopt heb ben al ruim 500 eigenaren uit de pro vincie maar liefst 75.000 bomen en struiken aangeplant. Van leiboom als sieraad voor de boerderij, hoogstam- vruchtbomen in de boomgaard tot knotbomen langs de randen van de per celen en bosplantsoen op een hoekje dat toch voor niets anders wordt ge bruikt. Het afgelopen jaar waren vooral de hoogstamfruitbomen favoriet. Maak gebruik van het unieke aanbod van de actie 'Boeren Planten Bomen' en vraag de gratis aktiefolder aan op num mer 030-205534. Schriftelijk kan ook via Postbus 121, 3730 AC in De Bilt, onder vermelding van 'Boeren Planten Bomen'. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: Met grof geweld hebben onbekenden een deur van een kelderbox aan de Va renstraat vernield. Ze namen drie fiet sen en een grote partij gereedschap mee. De 59-jarige eigenaar deed daar van aangifte. De inbraak werd zater dagnacht gepleegd. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW .vjUWM VERBOUW fL ïsrsi"*0 RENOVATIE ONDERHOUD 8. Voorstel 92-126: 9. Voorstel 92-128: Behandeling in gemeenteraad: maandag 12 oktober, 19.00 uur; woensdag 14 oktober, 14.00 uur, eventueel voort te zetten op donderdag 15 oktober, 19.30 uur. De vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis aan het Raadhuis plein 1. 1. Spreekrecht 2. Vervallen 3. Ingekomen stukken 4. Vragenhalfuurtje 5. Voorstel 92-136: tot het yaststellen van het jaarprogramma Welzijn 1993. 6. Voorstel 92-137: tot beschikbaarstelling van middelen ten behoeve van de realisering van een geïntegreerde lokale open baar vervoer voorziening. 7. Voorstel 92-138: tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het realiseren van een gebouw t.b.v. de vestiging van Spullenhulp nabij 'De Schans' en het aangaan van een huurovereenkomst. tot voorlopige vaststelling van de jaarrekening 1991. tot het in principe verstrekken van gemeentegaran ties tot een bedrag van f 4.748.000,- en het verstrek ken van een eenmalige bijdrage tot een bedrag van f 90.000,- aan de Stichting Woon- en Dienstencen trum Huisvesting Bejaarden Soesterberg. 10. Voorstel 92-127: tot het vaststellen van het Regionaal Educatief Plan 1993 voor Basiseducatie en Vormings- en Ontwik kelingswerk. 11. Voorstel 92-132: tot het indienen van een verzoek ex artikel 78 ISOV- SO bij het Ministerie van Onderwijs en Wetenschap pen. tot het vaststellen van de nieuwe I A-nota. tot het vaststellen van het volumebesluit 1993 en de raming van de te verwachten behoefte aan middelen voor de periode 1994 t/m 1997 ten behoeve van de stads- en dorpsvernieuwingsactiviteiten, alsmede tot het wijzigen van de subsidieverordening stads- en dorpsvernieuwing en tot het wijzigen van de Veror dening verhuis- en herinrichtingspremie, tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Koperwiek, sectie G, nr. 9112 (GOS-pro- ject). tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor di verse gebieden. 16. Voorstel 92-123: tot het nemen vaneen voorbereidingsbesluit voor het perceel Rademakerstraat 39-43. 17. Voorstel 92-129: tot overdracht van het perceel Smitsweg 46 aan de Stichting voor Christelijk basisonderwijs op Refor matorische grondslag. 18. Voorstel 92-130: tot verkoop van grond gelegen aan 't Zwarte Wegje aan de heer C.K. Haasnoot. 19. Voorstel 92-134: tot verkoop van gronden gelegen nabij het Herten laantje aan de heer R.H. van den Berg en twee ande ren. 20. Voorstel 92-131: tot het voeren van een rechtsgeding. Agenda en stukken liggen ter inzage in het gemeente lijk informatiecentrum. Spreekrecht publiek: A. de totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt tien minuten. Het inspreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal drie minuten per persoon of groepering. B. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstellen tot benoeming van personen. C. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raadscommissie(s) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. D. Van het gestelde onder C. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons college een gewijzigd voorstel heeft verzonden, danwel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. E. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij het kabinet van de burgemeester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. 12. Voorstel 92-133: 13. Voorstel 92-135: 14. Voorstel 92-121: 15. Voorstel 92-122:

Soester Courant | 1992 | | pagina 9