EC zet zegereeks in 'tijdnood' voort 'roduktie van WZ'49 weer op peil Aanval Smeeing/BDC fantasieloos 'Volleybalsters durven te weinig' RN BK SEC en DVS bekeren door VVZ'49-DOSC "O.K., een zwakke start, maar nu op volle stoom!" C t te vervangen v'h i vn-w PAGINA 1 'ENSDAG 21 OKTOBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 11 n van Burik: 'Je moet elke week vanaf nul beginnen' VOETBAL zondag \De Meern weer met ruim verschil geklopt: 4-0 Se efoon 02155 - 21719 De voetbalclub in blauw en wit waar je écht gebakken zit! Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar woensdag om 13.30 uur TRAINEN en de kantine is open! Sportorganisatie "SOEST" Voor inlichtingen: (02155) 2 49 22 Soest bekert zaterdag tegen FC Utrecht 2 ZAALVOETBAL Handballers zakken af naar onderste regionen HANDBAL Verkrampt Stam/SoVoCo faalt op beslissende momenten \-U VOLLEYBAL ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf M scheids, wat voor 'n horloge heb je?" De vraag die Th. Snijders in de mtine, op weg naar een natje in de bestuurskamer, naar zijn hoofd neg geslingerd, was te verwachten. Twaalf minuten had de scheidsrech- jr uit Wijk aan Zee bijgetrokken en die fase kostte SEC bijna de zege. pong reduceerde de achterstand in de 97ste minuut tot 3-2 en in de erdste minuut kopte de onfortuinlijke spits Nico Blijerveld de bal jn de lat, alvorens de groenwitten in de 102de minuut uiteindelijk met hrik vrijkwamen en de vierde opeenvolgende overwinning konden vieren. EC moet vijf seizoenen terug om een elijke prestatiecurve boven water te alen. Inhetvoetbaljaar 1987-'88 werd e club kampioen in de vierde klasse. In e laatste twee seizoen was het kommer n kwel en kon SEC op het laatste mo- nent een tweede achtereenvolgende ^Hdatie voorkomen. Dat had de ploeg onder meer te danken aan de 3-2-zege op Kampong dat toen, met de eindstreep in zicht, (nog) fier bovenaan stond. Ditmaal won SEC met Bon van Burik: "We zitten nu in een weelde, maar die moet je wel kunnen dragen. Dat is moeilijk voor met name de jongere jongens. Je moet elke week vanaf nul be nen en niet denken dat je er al bent. A Is je twee keer op rij verliest, sta je zo weer bij Imderste ploegen.Fojo: Con Mörnjch dezelfde cijfers, maar waren de rollen helemaal omgedraaid. Kampong zit in de hoek waar de klappen vallen. SEC heeft zich daaruit gewerkt en verstevig de zondag, mede dank zij misstappen van de naaste concurrentie, de tweede plaats. Kampong combineerde beter en kreeg meer mogelijkheden, maar SEC zege vierde. Trainer Ton van Burik was het daarmee eens. "We hebben de slechtste wedstrijd van dit seizoen gespeeld en toch gewonnen. Kampong heeft een slechte start gehad en dan krijg je klap pen. We hebben ook in de situatie geze ten, dat we zeker niet slechter waren, maar toch verloren." Teveel spelers zaten volgens Van Burik tegen Kampong niet in de wedstrijd. "En dan is het moeilijk om van de kant in te grijpen. Als er twee spelers slecht spelen, kun je dat opvangen, Maar van daag was de ploeg van de rails, met na me op het middenveld. De aanvoer naar voren klopte niet." Aangever Van Burik doelde daarmee op het feit dat Guy Dekker steeds diep werd ge stuurd en als aangever van Ramon Hey- nen fungeerde. Dat leverde weliswaar een doelpunt op na rust, maar Van Bu rik had liever gezien dat Dekker de bal len panklaar op zijn bord had,gekregen. Het pleit in Dekkers voordeel dat hij bleef rennen en Heynen een aantal ma len op maat bediende. Dekker merkte tevens dat er ook andere voetballers zijn, die kunnen koppen. Paul de Jong won verschillende luchtduels van de spits die in de tweede helft één keer ink- nikte, maar de benen van doelman Douwe Werkman over het hoofd had gezien. Werkman had overigens schijnbaar vo rige week woensdag naar Nederland- Polen zitten kijken. Op slag van rust volgde hij het voorbeeld van Stanley Menzo en diens Oosteuropese collega Bako door de bal los te laten, die ver volgens door Mark Timmer (geel, evenals Jack Nagtegaal en Brennink- meyer van Kampong) in het doel werd gelopen. Van Burik erkende dat SEC daarmee op een 'heel belangrijk mo ment' en bij 'toeval' op gelijke hoogte was gekomen. Hij had bovendien het geluk dat Heynen in de tweede helft twee keer op scherp stond. Al na drie minuten rondde hij op fraaie wijze een voorzet van Saban Aksit af en ruim een kwartier later verzilverde hij een voor zet van Dekker. SEC leek daarmee voldoende lucht te hebben, maar kwam toch in de proble men. Kampong kreeg zes opgelegde kansen, maar benutte er slechts één. Aan de andere kant had SEC drie, vier keer moeten profiteren van de zee aan ruimte die de Utrechters boden. In plaats van één-tegen-één te spelen of de bal eerder of later te geven, trapte SEC voortdurend in de buitenspelval. Er was na afloop geen enkele Soester die zich daar nog zorgen over maakte. Want SEC had gewonnen, terwijl Hooglanderveen, Zeist, LVV en WOG punten hadden verspeeld. Onervaren "Je moet een ploeg als Kampong korte dekking geven, maar we gaven met na me in de eerste helft teveel ruimte weg. We zitten nu in een weelde, maar die moet je wel kunnen dragen. Dat is moeilijk voor met name de jongere jon gens. Je moet elke week vanaf nul be ginnen en niet denken dat je er al bent. We zijn vandaag te gemakkelijk begon nen. De ploeg is te onervaren om de rust te bewaren." Ondanks het tegenvallende spel van de verrassende nummer twee is Van Burik tevreden over de gang van zaken. "We draaien boven verwachting. Over het geheel gezien gaat het lekker, maar we kijken nog steeds van week naar week. We zijn met een ploeg begonnen, die op nul stond. Na de winterstop van vorig seizoen zijn we beter gaan spelen. De ploeg is nu een stap verder, maar we zijn er nog lang niet. Ik blijf met deze groep van vijftien mensen werken. Als we het verder kunnen uitbouwen, sta ik niet onwelwillend tegenover nog een jaar SEC. Na twee jaar degradatie zitten we in een luxe. Je hoeft niet meer gestres- sed naar onderen te kijken wat de ande ren hebben gedaan. Maar als je twee keer op rij verliest, sta je zo weer bij de onderste ploegen." 'rT-' ;'V Seal Ibiza Crono 31-1990. 41,000 Seal Marbella 900 Special 07-1990, LL I r00d' 45.200 km11.850." Seal Marbella 900 Gl 01-1988, zwart, 46 300 km 9.150." «We Seat Terra 11-1990, wil, 16 200 km11.150 Volkswagen Groep Z'49 had geen kind aan de [eern en kon gemakkelijk met EO winnen. Het scorend vermo- in was weer terug bij de Soesters lie tot dusver uitblonken in het issen van kansen. B basis elf van WZ'49 had ten op zichte van vorige week enige wijzigin gen ondergaan. Zowel Marcel de Graaf hls Willem de Vries waren naar het ;eede verwezen en voor hun maakten ik Jan van de Hengel en Paul Rade- iker hun opwachting. Daarnaast lijkt, er na een puike partij, Abdelhak Be- jbi zich in de hoofdmacht te hebben ;esteld. ïlarbi was met Ton Wolfsen de beste het veld. Wolfsen voelde zich als een vis in het water op zijn stek als libero en kon de ene na de andere splijtende iss versturen. Daarnaast was het zo linker middenvelder Cees Jan de rries en linkerspits Belarbi elkaar zeer d aanvoelden. Beiden waren een elling voor de defensie van de eern. Na drie minuten was het dan bk al raak. De Vries speelde Belarbi VOETBAL zaterdag aan, die vanuit de draai de bal laag in schoof. WZ'49 gesteund door de vroege tref fer, ging fanatiek door en nagelde de Meern vast op de eigen helft. Resultaat gaf dat al vrij snel, want na twaalf minuten zette John Brouwer WZ'49 op 2-0. Een steekballetje van Belarbi zette Brouwer vrij voor de kee per die op het schot het nazien had. Na deze treffer bleef WZ'49 de betere maar kon zich niet meer echte kansen creëren. De Meern kwam enigszins op dreef en hervond zich. Gevaarlijk wer den de bezoekers echter niet, zodat WZ'49 de rust zonder kleerscheuren kon bereiken. Na rust was WZ'49 wederom beter. De Meern had zich al bij een nederlaag neergelegd en was er alleen nog maar op uit om de cijfers dragelijk te houden. VVZ'49 legde zich daar niet bij neer en vocht net als voor de thee, fanatiek op meer goals. Het duurde dan ook niet lang dat wederom Belarbi scoorde. Met Ditmaal wordt John Brouwer de voet dwars gezet. Toch zou de goalgetter van VVZ '49 zijn zesde doelpunt maken. Foto: Con Mönnich. deze treffer gaf hij wel heel duidelijk zijn visitekaartje af aan het trainersduo Visee/Burgman. Met zijn rug naar de goal en een man in zijn rug ontving Be larbi de bal van Van de Hengel. Belarbi wipte met links de bal richting goal'en draaide zelf rechts om zijn man, om ver volgens achter de rug van zijn verbou wereerde tegenstander de bal met rechts keihard langs de keeper in te schieten. Vlak daarna maakte Wolfsen het kwar tet vol. Een rush over zeker dertig me ter, waarbij de ene na de andere tegen stander voorbij werd gelopen, eindigde in het zestien meter gebied waarna de keeper ook nog het nakijken kreeg van Wolfsen. Met deze overwinning blijft WZ'49 de bovenste plaats in zicht houden en moet het volgende week te gen nummer voorlaatst, het Dolderse DOSC in staat worden geacht zich vas ter in de kopgroep te nestelen. Soest ontmoet zaterdag 24 oktober het tweede elftal van FC Utrecht. Het duel wordt gespeeld aan de Bos straat-Oost en begint om 14.30 uur. Het betreft een wedstrijd in de derde bekerronde. Bij de Utrechters zal vermoedelijk Martij n Stalenhoef worden opgesteld. Hij speelde vorig seizoen nog bij Soest. Soest haalde tot dusver fors uit in de bekerwedstrijden. In de eerste ronde zette de ploeg De Geuzen met 1-9 opzij, een week later schakelden de Soester LW uit via een 6-0-zege. Zowel SEC als DVS/Knollentuin heeft zich geplaatst voor de derde bekerronde in de zaal. In sporthal Beukendal won DVS/Knollentuin met 5-3 van BFC. SEC versloeg Abma met 4-7. Met slechts één wissel speelde SEC vooral zuinig. De ploeg liep geen meter te veel, maar kwam taktisch wel sterk uit de startblokken. Met Willem de Vries als diepe spits en aan de zijkanten opkomende spelers boekte SEC succes. Na de rust (1-2 via De Vries en Hans Peter van Zoelen) eindigde combina ties tussen De Vries en Marco Martens drie keer tot een doelpunt van de laat ste. Zes minuten na de hervatting stond het daarom al 2-5. Hafverwege het tweede bedrijf probeerde de Hilver- sumse ploeg aansluiting te vinden (3-5), maar Edwin Brouwer en Van Zoelen schoten SEC definitief in de volgende ronde. De treffer van Abma in de laatste seconde kon daar niets aan veranderen. Derby Het is niet uitgesloten dat er dit seizoen toch een derby komt tussen SEC en DVS/Knollentuin. Ook die laatste ploeg verschafte zich doorgang in de wandelgangen van het gebouw, waar de beker wordt bewaard. Dat ging overigens niet van een leien dakje. De wedstrijd tegen BFC was er één zonder overdreven veel uitgespeel- de kansen. Daarvoor lag het tempo te laag. Het mooiste moment van het duel ontstond in de 21ste minuut. Luits Houkes pikte een bal in de lucht op, tik te die omhoog langs zijn tegenstander en lobte de bal direct over de verbouwe reerde doelman heen. Het betekende 2-0, nadat René Kaats eerder voor 1-0 had gezorgd. Een actie van een van hoofdklasser Burger overgekomen voetballer bracht BFC nog voor rust te rug in de race. Meteen na de pauze moest Ronald van Dorresteijn twee mi nuten over een overtreding gaan na denken. Uit de daarvoor toegekende vrije trap scoorden de gasten de gelijk maker. René Ribberink had de pech dat hij een fraaie actie afsloot met een schot dat vijf centimeter te ver naar links was gemikt, anders had DVS/Knollentuin ondanks de numerieke minderheid een voorsprong kunnen nemen. Van Dor resteijn en Houkes drukten vervolgens een kortstondig overwicht uit met ieder een doelpunt. In de fase daarop hield doelman Jan Willem de Wint de Soes ters op de been. René Kaats (5-2) en een Bussummer zorgden in de laatste twee minuten voor de eindstand: 5-3. Zaterdag 24 oktober aanvang 14.30 uur Sportpark Eemweg Het zit de zaalhandballers van Smeeing/BDC dit seizoen nog niet echt mee. Na een goede eerste wedstrijd met ruime winst werd zondag voor de derde keer op rij verloren (15-12). In Einmen moest worden aangetreden tegen de reserves van HAKA E. en O., een ploeg die een beduidend bete re competitiestart kende dan de Soesters. Met vijf punten uit drie wedstrijden stonden de Emmena- ren op de tweede plaats van de ranglijst. Net als in alle eerdere wedstrijden kwam Smeeing/ BDC sterk uit de startblokken. Via 1-3 stond er een 2-4-voorsprong na goed tien minuten, maar daarna stokte de produktie. Doordat de defensie weinig echte kansen weggaf en Edwin Zoete lief diverse goede stops had, kon de thuisploeg slechts tot 6-4 weglopen om in de laatste tien minuten van de eerste helft helemaal niet meer tot scoren te komen. Hierdoor kon nog voor het rustsignaal de stand weer in evenwicht worden getrokken; 6-6. Smeeing/BDC bleef verdedigend kei hard werken en ook in het tweede be drijf werd de tegenscore beperkt ge houden, maar het grote manco ligt de laatste wedstrijden in de aanval. Fanta sieloos spel, waardoor niet voldoende kansen worden gecreëerd en de kansen die men krijgt worden niet met de volle honderd procent overtuiging afge maakt. Kenmerkend is ook dat routi niers als Aijan Roest en Cleem Diemers het team op het ogenblik niet voldoen de kunnen dragen. Hier ligt voor trainer/coach Piet Die- mei nog een schone taak weggelegd. Deze was overigens vandaag wegens fa milieomstandigheden afwezig en zijn plaats werd bekwaam ingenomen door Bert Smeeing. Ook Arnold Vroege, die door zijn werkgever naar de Verenigde Staten was gestuurd, ontbrak bij de ploeg. Het niet maken van doelpunten kostte Smeeing/BDC in de eerste twintig mi nuten van de tweede helft de wedstrijd. Slechts eenmaal werd er doel getroffen en dat is natuurlijk veel te weinig. E. en O. was op dat moment al uitgelopen naar 11-7, voordat de impasse werd doorbroken door Guus Tourné. Bij 12-9 werd met nog zes minuten te spe len een Emmenaar voor twee minuten naar de strafbank gestuurd en van die numerieke meerderheid profiteerden de Soesters onmiddellijk met twee doelpunten en de wedstrijd lag weer volledig open. Te gehaast werd daarna naar de gelijkmaker gezocht, de verde diging werd iets te ver opengegooid en E. en O. maakte dankbaar gebruik van de geboden ruimte. Twee doelpunten betekenden de genadeslag en in de laat ste minuut werd de eindstand op 15-12 bepaald. Smeeing/BDC bevindt zich nu in de onderste regionen van de rang lijst. De handballers spelen zondag te gen Jahull, waarvan de laatste jaren meestal werd gewonnen. Het duel in Beukendal begint om 15.15 uur. I t» Op de beslissende momenten ver krampt het spel van Stam/SoVo- Co. Trainer/coach Ad van Woen- sel en zijn assistent Paul Voorthui zen legden de vinger na afloop van het duel met Abcoude (3-0 ver lies) op de zere plek. "Ze durven te weinig, hebben geen lef. Als ze achter staan, gaan ze ingehouden spelen." De mentale weerbaarheid is niet het enige probleem van de Soesters. De ploeg is kwetsbaar als Marianne Goe- bertus (1.65 meter) of Monica van der Wal (1.69) aan het net staat. Abcoude sprong daar regelmatig op in en scoorde vanaf de buitenkant met hoge ballen over de kleine volleybalsters. Met name Jolanda Christ, die eredevisie-ervaring in haar bagage heeft, profiteerde veel vuldig. Een sterke service is het wapen dat Stam/SoVoCo daartegenover moet stellen. Daarmee kan de aanvalsop bouw van de tegenstanders worden ontregeld. In eerste instantie lukte dat aardig, maar de noodzakelijke service- druk viel na 7-8 weg. "Dat hebben ze opgevangen met een goede instelling. Met knokwerk hielden ze het bij tot 14-14, maar toen maakte de routine van Abcoude het setje uit", verklaarde Van Woensel het eerste setverlies (16-14). In de daaropvolgende fase zag hij een op alle fronten falend Stam/SoVoCo. "Dan mis je iemand die het voortouw neemt en de ploeg erdoor sleept", meende Van Woensel. Omdat Abcou de, aldus Voorthuizen, bovendien een versnelling hoger schakelde, was de tweede set binnen vijftien minuten een formaliteit: 15-5. Ook in de derde set leek Stam/SoVoCo op vlotte wijze weggeslagen te worden. Het werd 5-1 en 7-3, maar de set zou alsnog ruim een half uur in beslag ne men. Op 12-9 zette Van Woensel de ploeg voor het blok tijdens een ti- me-out. Met name Esther van der Spek pakte dat goed op. Met gedurfde servi ces scoorde ze drie punten op rij en even later stond Stam/SoVoCo met 13-14 voor. Uitgerekend op dat beslissende moment, serveerde de ploeg de bal in het net. Opnieuw verkrampte het spel van de Soesters: 17-15. Van Woensel erkende dat Stam/SoVo- co op die momenten Irene Koelewijn en Judith Lazonder mist. Desalniettemin is hij van mening dat de over het alge meen jonge dames lekker draaien. "Wat me opvalt, is dat ze snel tot een team zijn gegroeid. Ze spelen nu een ander spelletje dan vorig jaar. Dat zou de onrust kunnen aanscherpen, maar dat is niet gebeurd. Ze hebben dat goed opgepakt. Ze durven steeds meer een staffeltje of een drie meter aanval te spelen." Tegen promovendus DIO/O Terwijl John van Brummelen de bal probeert te spelen, hangt Jan Visser al in het luchtruim. Foto: Con Mönnich. hoopt Van Woensel het aantal punten te verhogen tot acht. Als dat lukt, staat zijn ploeg ver boven de gevarenzone en kan Stam/SoVoCo de competitie wel licht minder verkrampt voortzetten. Heren In de eerste thuiswedstrijd omzeilde het herenteamvan Stam/SoVoCo een las tige klip. Wilhelmina, dat te boek staat als één van de betere tegenstanders, werd met 3-0 afgetroefd.Aanvankelijk lukte alles bij de Soesters, hetgeen re sulteerde in een 10-2-voorsprong. Daarna kwam Wilhelmina beter in haar spel. Dat had overigens geen conse quenties voorde setwinst van Stam/So- VoCo: 15-8. Nadat beide ploegen zich aan de overzijde van het net hadden ge posteerd, werd de service van de gasten gevaarlijker. Aan de andere kant legde Stam/SoVoCo meer variatie in het spel. De thuisploeg wisselde aanvallen door het midden en via de buitenkanten af, zodat het blok van Wilhelmina op een gegeven moment het antwoord schuldig moest blijven. Via 15-10 en 15-8 noteerde Stam/SoVoCo de derde overwinning. Jan Visser vond dat de Soesters met name in de eerste en derde set tot goed spel waren gekomen. REDAKTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 Privé (uitsluitend redaktie): A. C. Post Speenkruidstraat 5 Telefoon 21297 J. van Beek Soesterbergsestraat 172 Telefoon 18228 'V ("SEC 1 kampioenskandidaatl") Duinweg 6 3768 BN Soest Tel. 02155 - 13995

Soester Courant | 1992 | | pagina 11