T IES. I jACTÜMt- schociiisikcr Groen licht voor nieuwe Spullenhulp Raad kiest voor uitbreiding tv-pakket Soest wacht reikhalzend op resultaat van PvdA-'kilometerconvenanten' PvdA schiet met Sinterklaas-motie niet-lobbyende burgers te hulp FOTO SWAGER glazen. zen PAGINA 2 WOENSDAG 21 OKTOBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 3 CDA vindt opzet veel te ruim en Soest: 1 5721 een uitstekende ig tegen scherpe 3 van o.a. {ZEKERING 20 - Soest Hardhandige dame mept ex-minnaar Visser gaat galerie van Sebo Detmers in Emmen openen SPULLENHULP Jan Pieter Lokker, de barmhartige CDA gaat uiteindelijk door de bocht SCHOENAKER technische dienst Mechelse herders op zwerftocht Bij Milieudefensie horen ze niets meer... >e DAGSCHOTELS Gemeenteraad op snelheid door vloed van moties Tijdelijk 2e foto afdruk gratis Vandaag brengen, morgen klaar! •schijnlijk al. Maar Onkyo doet Iedereen die tot 3 I december ft, maakt kans op een prachtige -ratis één week de beschikking de mooiste Europese vakantie- <t u dat als muziek in de oren? rtige vakantie! cs meer geld een klasse beter j Soest >ij dikte, s bij uitvoering. ier. lodieuze bril het montuur in de glazen aar in balans t advies van en bijzonder zijn. tben wij ons i van brillen met 'andaar nu eens die dit stelling plaatst. 1trist O. V. A.N.V.C. R Met de stemmen van het CDA en GPV/SGP/RPF tegen is de ge meenteraad vorige week akkoord gegaan met de nieuwbouw van Spullenhulp aan de Schans. Het Soester kringloopcentrum gaat daar straks deel uitmaken van het nieuwe afvalstoffendepot, dat vol gens de modernste milieu-eisen wordt opgezet. Spullenhulp krijgt aan de Schans de be schikking over een nieuw gebouw (bouwkosten zo'n 550.000 gulden en een totale investering van 730.000 gul den) waarvoor overigens een behoorlij ke huur moet worden opgebracht. De verwachting is dat het kringloopcen trum op zijn nieuwe stek nog veel meer "recyclebare" zaken uit de afvalstroom kan halen om die voor hergebruik te be stemmen, wat de gemeente scheelt in de kosten die zij voor de afvalverwerking bij de AVU moet neertellen. De meerderheid van de raad ging, zij het niet zonder moeite, akkoord met het voorstel van wethouder Mieke Swinkels, die zich voor de realisering van het plan bijzonder heeft ingespan nen. Alleen het CDA bleef zich bij monde van Jan Zwaanenburg uiteinde lijk tegen het krediet verzetten, met in zijn voetspoor Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) en aanvankelijk ook de WD. Zwaanenburg stelde eerst vast dat Spullenhulp in zijn kringen jarenlang niet voor vol was aangezien, maar dat het kringloopcentrum in de loop der ja ren terecht meer waardering had gekre gen. "In principe zijn we er dan ook best voor." Hij vond het plan echter te groot van opzet. "Wat de investering betreft schieten we nu door naar de andere kant. Moet het echt zo veel gaan kos ten?" Hij meende dat het nieuwe kringloopcentrum best wat minder ruim van opzet kon worden en dat 450.000 gulden de maximale investe ring moest zijn. De besparing die Soest door de activiteiten van Spullenhulp bij de AVU hoopt te realiseren noemde hij "peanuts". "Het is verdienstelijk, maar effect heeft het niet." CDA-kniejierigheid Van andere zijde werd Zwaanenburg fors onder vuur genomen voor zijn "CDA-knieperigheid", zoals Leidje Tomassen (Progressief Soest) het uit drukte. Ook de andere fracties vonden het een uitstekend plan, alleen Meilof vreesde dat de vrijwilligers-organisatie nu een semi-overheidsinstelling zou worden. Hij vond Zwaanenburgs bena dering heel realistisch. Het werd nog even spannend voor Spullenhulp toen ook Willem Blaauw (WD) oren leek te hebben naar de re- denering van Zwaanenburg. Ook hij had veel moeite met het totale bedrag en wilde van het CDA graag horen hoe het dan goedkoper kon. Eventueel wil de hij het voorstel opnieuw in de com missie bespreken. Wil Stekelenburg (PvdA) was sprake loos over Zwaanenburgs bijdrage aan het debat, dat hij volpens haar uit zijn "losse pols" had opgeschreven. "Ik be treur de houding van het CDA buiten gewoon. Dit is de meest voordelige uit voering binnen de doelstellingen van de gemeente en van Spullenhulp." Zij hoopte dat wethouder Swinkels in elk geval Blaauw nog zou kunnen overtui gen. Dringend beroep Swinkels liet weten dat zij betwijfelde of het echt nog wel goedkoper zou kun nen, ook al omdat de bouwprijs al twee maal naar beneden toe was bijgesteld. Ze had uitgerekend dat het gebouw nog geen 300 gulden per kubieke meter zou gaan kosten: "Een kleine verbouwing thuis is veel duurder..." Ze deed dan ook een dringend beroep op Zwaanen burg en Blaauw om toch ja te zeggen te gen het voorstel, maar Zwaanenburg liet zich niet overhalen. Omdat hij op zijn beurt Blaauw niet kon overtuigen met een concrete onderbouwing van zijn alternatieve voorstel ging de VVD-er tenslotte toch door de bocht en verklaarde namens zijn fractie zijn in stemming met het Collegevoorstel, dat daarmee kon rekenen op een ruime meerderheid. De plechtige ondertekening van het voorlopige contract vond plaats op het terrein waar het nieuwe kringloopcen trum straks zal verrijzen. Spullenhulp-voorzitter Aart van Gin- kel kon men op de tribune na Blaauws toezegging bijna horen sissen van op luchting. 's Middags voor de raadsver gadering was het (voorlopige) huur contract tussen de stichting en het ge meentebestuur immers al getekend. Dat gebeurde op de nu nog woeste plek aan de Schans waar het nieuwe kringloopcentrum straks moet verrij zen, en het zou teleurstellend zijn ge weest als de gemeenteraad uiteindelijk nog roet in het eten had gegooid. Spullenhulp-zitje De plechtige ondertekening van het contract vond plaats in een passende entourage: op een gehavende pallet, die als onderhandelingstafel dienst deed, zetten wethouder Swinkels, Spullen- hulp-voorzitter Aart van Ginkel en Spullenhulp-secretaris Ad van den Herik uiteindelijk hun handtekening, in het bijzijn van directeur J. van Gent en ambtenaar R. Vernhout van de ge meente. Het gezelschap had het Spul lenhulp-zitje op het Schans-terrein, daar speciaal ingericht door medewer kers van de afdeling Reiniging en voor zien van een oud tafeltje, een klapstoel en een oude koelkast, per abuis over het hoofd gezien. Niemand verwacht overi gens dat dat straks ook het geval zal zijn met het nieuwe kringloopcentrum... De politie heeft zaterdagmiddag het nodige te stellen gehad met een 33-jarige vrouw uit Baarn, die het in Aqua Indoor aan de stok had gekre gen met haar ex-minnaar, een even oude inwoner van onze buurge meente. De politie kreeg in eerste in stantie berichten overeen vrouw, die met een vuurwapen in de aanslag in een auto bij het zwembad zat te wachten. Van dat vuurwapen was geen sprake, maar wel bleek dat de vrouw in het zwembad haar oude vriend was tegengekomen en hem had mishandeld. Hoe dat gebeurd was wist de politie niet. Op het moment dat de man het zwembad uitkwam liep de vrouw, onder de ogen van de politie, op hem af. Ze wilde hem "nog even spre ken", maar gaf hem in plaats daar van alsnog een dreun in zijn gezicht, waarna ze door de agenten werd meegenomen naar het bureau. Vol gens de politie gedroeg ze zich daar bij zeer recalcitrant en sloeg en krab de ze de agenten, die haar met gepast geweld in bedwang moesten houden en uiteindelijk deponeerden in het passantenverblijf, waar ze enigszins tot rust kwam. Tijdens het verhoor bleek dat ze kort tevoren ook vernielingen had aange richt bij het huis van haar ex-schoon ouders in Baarn. De vrouw zelf klaagde over het verlies van een oor bel tijdens de schermutselingen. Het sieraad werd niet teruggevonden. Wethouder Jan Visser zal op zaterdag 31 oktober de officiële opening verrich ten van de nieuwe galerie "Wilhelm soord" in Emmen, van de oud-Soester kunstschilder Sebo Detmers. Detmers (82 jaar) is autodidact en schildert al sinds 1940 bloemstillevens en landschappen in verschillende stij len. Hij maakte ook honderden teke ningen. Hij woonde tot januari 1990 in Soest aan de Klein-Engendaalweg, waar hij wegens de nieuwbouwplannen moest verhuizen. Hij vertrok naar een oude boerderij bij Emmen (Drente), waarvan de verbouwing inmiddels vol tooid is. Ter gelegenheid daarvan is een tentoonstelling van eigen werk inge richt. Vorige week zaterdag werd er al een "open dag" gehouden, opgeluis terd met levende muziek van leerlingen van de muziekschool Emmen. Visser opent de galerie aan-de Wil- helmsweg 28 in Emmen op 31 oktober 's middags om 14.00 uur. De galerie is elke zaterdag en zondag geopend van 13.30 tot 17.00 uur. PLAATS DIT IS DE WAAR BINNEN KORT STAAT Wie zei daar dat de jeugd niet meeleeft met de gemeentepolitiek? Als het maar ergens over gaat laten de jonge ren in Soest heus wel van zich horen. Dat is nog maar eens gebleken tijdens de oeverloze discussie over de uitbrei ding van de tv-zenders op het kabel net. De discussie kreeg een belangrijke im puls door het optreden van de Soester meisjes Anna Otto en Liesbeth Stolk, die honderden handtekeningen verza melden voor invoering van hun favorie te muziekzender MTV en in de com missievergaderingen niet schroomden hun pleidooi te onderbouwen met zin nige argumenten. Anna was vorige week tijdens nagenoeg de gehele begrotingsvergadering - van af twee uur 's middags! - op de tribune aanwezig om vandaaraf te volgen wat de raad in zijn oneindige wijsheid nu zou gaan beslissen. Haar geduld werd buitengewoon zwaar op de proef ge steld, want voor het eten kwam de raad er niet uit, en na het eten duurde het nog tot een uur of negen voordat het onder werp in tweede instantie alsnog ter sprake werd gebracht. Jan Pieter Lokker CDA). Na veel wikken en wegen heeft de gemeenteraad vorige week beslo ten het zenderpakket van de CAI uit te breiden. Volgend jaar kun nen de Soester kijkers drie extra kanalen ontvangen. De definitieve keuze moet nog gemaakt, maar nu Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's i% geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid I Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* al staat vast dat MTV en Sportnet in elk geval ook in Soest te zien zullen zijn. Aanvankelijk discussieerde de raad nog tijdens de begrotingsbehandeling over het omstreden voorstel, dat binnen het College alleen gesteund werd door wet houder Jan Visser van Progresief Soest. De meerderheid van B. W. voelde meer voor een teruggaaf aan de burger, wat overigens zou neerkomen op een miniem bedragje. Vissers fractiegenote Leidje Tomassen probeerde de besluitvorming te be spoedigen met een amendement, waar in ze pleitte voor uitbreiding zoal de REMÜ had voorgesteld, ook al omdat het aantal zenders in Soest in vergelij king met andere gemeenten laag is en er dagelijks verzoekjes van burgers binnen komen om bijvoorbeeld MTV op de ka bel te zetten. Tomassen stelde voor de definitieve keuze aan de bevolking voor te leggen, door middel van een enquête in Op 't Hoogt en via Radio Soest. Een dure steekproef vond ze volstrekt over bodig. Het amendement vond echter geen steun, behalve bij de WD en Gemeen tebelangen, en werd dan ook met 15 te gen 11 stemmen verworpen. Omdat er echter al direct onduidelijkheid uitbrak over wie nu waar voor of tegen was, be sloot burgemeester De Widt de besluit vorming te verdagen tot na het geza menlijke avondmaal in de gemeente huiskantine. De daar door de kantine medewerkers geserveerde viergangen maaltijd bleek bijzonder inspirerend te werken, vooral bij Bart Krol (CDA), die tot dan toe het nogal onverzettelijk fractiestandpunt had verdedigd dat uit breiding van het tv-pakket zo'n beetje uit den boze was, maar tenslotte toch door de bocht ging. Lege maag Krol liet bij de hervatting van het debat bescheiden weten dat hij zijn eetpauze had opgeofferd en zich met een lege maag had beziggehouden met het op stellen van (weer) een amendement. Daarin stelde hij vast dat er geen meer derheid was voor de verlaging van het CAI-tarief, en dat er behoefte was aan uitbreiding van de zenders. Door wat geschuif met investeringen, zoals hij had ontdekt, kon er zonder tariefsve randeringen ruimte worden vrijge maakt voor de uitbreiding met drie tv-zenders en een paar radio-zenders. De CD A-er was met het voorstel de fracties langs gegaan en verwierf de steun van WD, D66, Gemeentebelan gen en Groen Soest, zodat de kogel ein delijk door de kerk kon worden ge- Alleen Wiebe Meilof (GPV/SGP/ RPF) sputterde nog wat tegen door te zeggen dat hij de uitbreiding volstrekt nutteloos vond. Wat de zender MTV betreft herhaalde hij nog eens zijn be zwaar, dat de uitzendingen daarvan volgens hem zouden leiden tot degene ratie van het volk. Wethouder Visser was na afloop "zeer gelukkig" met de raadbrede aanvaar ding van het voorstel. "Mijn avond kan niet meer stuk." Uren op de tribune En ook dat zou vermoedelijk nog niet eens gebeurd zijn als het CD A-raadslid Jan Pieter Lokker, die kennelijk als eni ge in de gaten had dat Anna al uren op de tribune zat, niet met ontferming be wogen was geworden. Hij toonde zijn barmhartigheid en tipte burgemeester De Widt, die anders altijd graag bereid is agendapunten naar voren te halen als er speciale belangstelling van de pu blieke tribune is. De burgemeester had Anna ook over'het hoofd gezien, ken nelijk, maar willigde Lokkers verzoek direct in. Anna kon, vermoeid of niet, tevreden zijn. Niet alleen besloot de raad de zen der-kwestie eerst af te werken, maar bovendien kon ze naar huis gaan met de zoete smaak van de overwinning. Want wat er ook gebeurt: MTV komt volgend jaar op de kabel, zoals wethouder Vis ser haar uiteindelijk persoonlijk durfde te beloven. En Jan Pieter Lokker heeft er minstens één vriendin bij gekregen... Een automobilist uit Amersfoort raakte zaterdagmorgen in alle vroegte (om streeks 05.00 uur) bijna in botsing met twee loslopende honden op het kruis punt Van Weedestraat/Stadhouders laan. Het bleek te gaan om een paar Mechelse herders, waarvan niet duide lijk was waar ze thuishoorden. De Amersfoorter wist dan ook weinig an ders te doen dan de honden in zijn auto te laden en mee naar huis te nemen. Vandaaruit stelde hij de politie op de hoogte. In de halsband van een van de honden was een telefoonnummer geschreven, dat bij onderzoek door de politie bleek toe te behoren aan een inwoonster van Soest, die echter met de honden niets had "uit te staan. Uiteindelijk heeft de politie de eigenaar van de honden toch weten te achterhalen. Niet alleen in Soest, ook bij Mi lieudefensie in Amsterdam wordt reikhalzend uitgekeken naar het resultaat van de "kilometerconve- nanten", die de vier leden van de PvdA-fractie vorig jaar afsloten met even zoveel prominente Soes- ters. Zij zouden gezamenlijk stre ven naar een forse reductie van het aantal auto-kilometers en legden dat zelfs vast in een notariële akte. Bij Milieudefensie horen ze er uit Soest niets meer over. Niet zonder bombarie verkondigde de PvdA-fractie in oktober vorig jaar na de begrotingsbehandeling in de gemeente raad - waar een poging om de hele raad achter zo'n actie te krijgen mislukte - dat zij hun (privé) auto-kilometers echt zouden gaan terugdringen. Ze schroomden daarbij niet man en paard (of liever: man, vrouw en kilometertel ler) te noemen. De actie moest aanslui ten op de actie van Milieudefensie: "Halveer autoverkeer". Om zichzelf een beetje meer te commit teren sloten PvdA-wethouder Frans Kingma, de raadsleden Kees Boerkoel en Wil Stekelenburg, en fractie-assis tente Tonny Haars, een "kilometercon venant" met vier vooraanstaande Soes- ters, die op hun beurt eveneens zouden streven naar minder kilometers: Steke lenburg met gemeentesecretaris Wim de Kam, Boerkoel met sportraadsecre taris Kees Verkerk, Haars met poli- tie-adjudant Kees van Stam en Kingma met Molenschot-directrice mevrouw E. Vischer. Notaris Schippers noteerde voor alle zekerheid de stand van de ki lometertellers. Kingma zou 1800 van zijn jaarlijkse 18.000 kilometer "inleveren", Boer koel 3000 van zijn 35.000; Stekelen burg 1596 van haar 16.000; Haars 1200 van haar 18.000. Verkerk liet 4000 van zijn 8000 kilometer noteren en mevrouw Vischer 3000 van haar 35.000. De Kam en Van Stam - elk goed voor jaarlijks 12.000 kilometer - legden zich niet vast op een concreet ge tal. De meeste reducties cirkelden aldus rond de 10 procent, met uitzondering van Verkerk, die écht op de helft mikte. Afspraak Bij Milieudefensie in Amsterdam von den ze het prachtig. De deelnemers zouden de organisatie maandelijks van hun vorderingen op de hoogte brengen, was de afspraak, en inderdaad: in de eerste maanden werden ze geïnfor meerd over de besparingen, zij het al leen door Kingma en Haars. De wet houder liet weten in november 700, in december 992, in januari 1242 en in fe bruari 756 kilometer minder te hebben gereden, een totaal van 3690, waarmee hij dus al ruimschoots aan zijn verplich ting had voldaan. Haars gaf in novem ber 139 kilometer op, in december 168 en in januari 406, een totaal van 713 en nog een kleine 500 kilometer van haar streefgetal verwijderd. Daarna bleef het stil, en van de andere zes deelnemers vernam Milieudefensie - volgens woordvoerster Marie-José Brandsma, die de gegevens nauwkeurig heeft bij gehouden - geen syllabe, laat staan een concreet getal aan bespaarde kilome ters. Niet doodgebloed Wil Stekelenburg, die vorig jaar had ge zegd dat de actie vooral bedoeld was als een uitdaging aan collega-raadsleden en ambtenaren en dat elke bespaarde kilometer was "meegenomen", liet vo rige week weten dat de actie zeker niet was doodgebloed. "We zijn er heus wel serieus mee bezig geweest, maar het is toch heel wat moeilijker dan je denkt. Nee, hoe het er precies voorstaat weet ik zo niet." Dat de deelnemers in het af gelopen jaar nauwelijks op de fiets te zien zijn geweest bestrijdt ze. "In Soes- terberg kar ik op m'n fiets dagelijks het hele dorp door..." Horen we er dan nog wat van? Jazeker, zegt ze. Volgende week, op dinsdag 27 oktober, geeft de PvdA "opening van zaken". T R A I T E U R*C A TERING VANUIT MIJN KEUKEN BIJ U OP TAFEL Naast ons winkel assortiment hebben rQ wij van 22 t/m 27 oktober als Donderdag Kippebout in rode wijnsaus Vrijdag Gemengde visschotel garni of ravioli met diverse groente Zaterdag Kalfsvlees "Marengo" en of tongfilets - Zondag gevuld met gamba's Maandag Gehakte biefstuk Dinsdag Zuurkool met spekjes j rookworst en puree Bij alle gerechten kunt u een keuze maken uit 3 soorten groenten of sla en diverse aardappel- of rijstvariëteiten. Dagschotel11,50 r Dagschotel met nagerecht 14,50 Weekendschotel 16,50 Openingstijden dagelijks van 10.00-20 00 uur 1 zondag van 15.00-20 00 uur 's woensdags gesloten F.C. Kuyperstraat 3 Soest Tel. De gemeenteraad van Soest speelt voor Sinterklaas. Dat stelde PvdA-fractievoorzitter Kees Boerkoel vorige week vast tijdens de begrotingsbehandeling, waar hij de staf brak over de neiging van sommige fracties om burgers en groeperingen, die over een krach tige lobby lijken te beschikken, al lerlei cadeautjes te doen. Boerkoel hekelde - in toepasselijke uit monstering: met een bisschopsmijter op zijn hoofd - dat verschijnsel door het indienen van een min of meer ironisch bedoelde "Sinterklaas-motie", waarin hij de raad wilde laten uitspreken dat 5 december dit jaar kennelijk op 14 okto ber viel. "Veel burgers, verenigingen, stichtingen, platforms, bonden, groe peringen, besturen, werkgroepen enz. enz. weten in de tijd van het jaar de weg naar de politiek te vinden. Zij weten vaak niet-ingediende of niet-gehono- reerde verlangens, middels de lobby, alsnog voor elkaar te krijgen." Daartegenover stelde de PvdA alle bur gers, verenigingen, stichtingen etc. die deze werkwijze niet kennen en daar door met de "zwarte Piet" blijven zit ten. De motie zou het College opdragen een brede publiciteitcampagne te star ten om voorlichting te geven over het begrip lobbyen, zodat iedereen die nog een verlanglijstje had dat alsnog zou kunnen indienen, "om te voorkomen dat er sprake is van enige ongelijkheid", aldus Boerkoel, die in de motie tevens verwees naar de ruim 400.000 gulden die voor het goede doel uit het over schot 1991 gereserveerd is. Hij wilde tenslotte dat het College op 5 december een extra raadsvergadering zou uit schrijven, zodat alle fracties voor Sin terklaas konden spelen en geen van hen de zwarte Piet zou krijgen toegespeeld. Principieel Burgemeester De Widt voelde zich ge roepen de motie - die een aanzienlijk aantal andere moties overbodig had kunnen maken - te ontraden. Een raadsvergadering op 5 december zou wellicht uitlopen tot 6 december en dat was een zondag, en dus zouden sommi ge fracties alleen om principiële rede nen al verstek moeten laten gaan. Namens de WD reageerde Günther Plomp aanzienlijk serieuzer van toon. Ook hij liet echter zijn ontevredenheid blijken over het enorme aantal moties waarin de fracties een of ander verlan gen bij de raad indienden. Volgens hem bleek daar maar weer eens uit dat er nauwelijks sprake was van een goed af gewogen voorbereiding, waarop hij vooral de College-partijen aansprak, die samen zo'n 70 procent van de in to taal 32 moties hadden ingediend. "Dat wijst op onvoldoende voorover leg, voorbereiding en afstemming met betrokkenen." Volgens Plomp is door moties afge dwongen besluitvorming ook riskant, omdat er vooruit wordt gelopen op een integrale afweging en nog te ontwikke len beleid, omdat de financiële conse quenties meestal niet duidelijk zijn, en omdat er ad-hoc beslissingen worden genomen. Ridiculiteit Met uitzondering van Gemeeritebelan- gen, dat zelf maar één motie indiende, leken de fracties zich van Boerkoels ste kelige opmerkingen niets te willen aan trekken. De motie-regen viel dan ook gestadig door. Wiebe Meilof (GPV) stelde juist dat zijn moties - alle betrek king hebbend op het financieel beleid - de ridiculiteit van de andere moties on derstreepten. "We nemen onszelf niet meer serieus." Opmerkelijk was de reactie van Leidje Tomassen (Progressief Soest), zelf een van de kampioen-motie-indieners, die het teleurstellend vond dat de coalitie partijen met al hun wensen op zoveel punten tegen het College ingingen! Ze waarschuwde voor een soort Bush-po- litiek van beloften van lastenverlaging, die alleen maar zou leiden tot proble men voor de mensen die de voorzienin gen niet kunnen missen. Niettemin boog de raad zich over ruim dertig voorstellen voor een andere of ruimere besteding van het overschot op de begrotingsgelden, voor allerlei uit eenlopende doeleinden. In totaal werd er - op voorstel van het College - al 596.000 gulden uitgetrokken voor za ken als het werkgelegenheidsproject BINT voor allochtonen (150.000), een beveiligingsplan (128.000), reserve ring voor automatisering (100.000), een extra intensieve taalcursus voor al lochtonen (60.000) en nog wat kleinere posten, evenals de aanvulling van het begrotingstekort 1993, dat uitkomt op een kleine 150.000 gulden. Cadeautjes Uit dezelfde pot - in totaal 1,6 miljoen gulden - werd verder door de fracties naar hartelust met moties gegraaid en dat leverde verder nog enkele "ca deautjes" op: voor de stichting Oud Soest (13.000); de bibliotheek in Soes- terberg 13.500), voor de beveiliging en de vervanging van de gestolen cd-col- lectie; de inrichting van het nieuwe buurthuis aan de Molenstraat (15.000) plus 3000 gulden voor het plaatsen van een kap, zoals de Welstandscommissie zo graag ziet; subsidie voor en project van Marokkaanse vrouwen (1500); deskundigheidsbevordering bij de stichting kindercentra voor het omgaan met allochtone kinderen (4500) en het honoreren van een aantal sportwensen (50.000), zoals een bijdrage voor een accommodatie voor de handboog- PvdA-fractievoorzitter Kees Boer koel zette voor de gelegenheid een mijter op zijn hoofd. schutters van het Bentinckfonds en spelmateriaal voor Laetitia. Het grootste "cadeau" in dat rijtje was echter ongetwijfeld het door de raads- meerderheid van CDA, WD, Ge meentebelangen en GPV afgedwongen niet-doorgaan van de Onroerend Goed-belasting (OGB), wat een be drag van rond de 500.000 gulden gaat kosten. Tijdens de behandeling van de moties - waarvan er sommige al direct werden ingetrokken of door het College over genomen - hield burgemeester De Widt de beraadslagingen uiterst kort. De fracties mochten van hem niet meer in discussie gaan en moesten zich - behou dens een korte stemverklaring - beper ken tot een duidelijk ja of nee tegen de voorstellen. De raad ging dan ook op snelheid oor de vloed van moties heen. Dat schoot in elk geval op, al was er op die manier ook nauwelijks meer sprake van een politiek debat. FOTO-VIDEO VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155 -1 3917 OPENINGSTIJDEN: MAANDAG 13.00-18.00 UUR. DINSDAG T/M VRUDAG 09.00 - 18.00 UUR. KOOPAVOND VRIJDAG VAN 19.00 - 21.00 UUR. ZATERDAG 09.00 - 17.00 UUR. Kodak Kwaliteit prints

Soester Courant | 1992 | | pagina 3