f/Tdf/y I CULTUUR WELZIJN I Spannende voorstelling voor peuters G nieuws Protest aanbouv Regit Spullenhulp F INJSHIN Nieuws van de bibliotheek 'Stablemates' in lunchconcert WOENSDAG 21 OKTOBER 1992 SOESTER COURANT L Kinderboekenweek in bibliotheek Overhees Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Vrijwilligers Vakature Bank Kinderboerderij De Vrije Teugel NNereldI/1/inkel 'RIMPELS GAAN OP DE LOOP VOOR EEN COLLAGEENBEHANDELING' Botsing andersom stichting openbare bibliotheek Nieuwe aanwinsten voor volwassenen Volksuniversiteit Soest/Soesterberg PAGINA 4 WOENSDAG 21 'Gemeente stc Diabetes Fonds zoekt collectanten 'Koffiedrinken met de boswachter' Onderzot Cultureel Creatief Centrum YVillacrstraat 49, lel. 22188 Kindertheater In de herfstvakantie is er voor alle kin deren tussen de 4 en 8 jaar een voorstel ling te zien van de theatergroep Pluisje. Donderdagmiddag 22 oktober speelt deze groep de voorstelling "In de wol ken" Het gaat over het meisje Rosa. Zij maakt een hele lange ladder, tot in de wolken. Daar aangekomen ontmoet zij de wolkenman die vraagt haar te helpen weer te maken. De voorstelling begint om 14.30 uur en de toegang is f 5,-voor kinderen en f 7,50 voor volwassenen. Kaarten kunnen gereserveerd worden, tel. 22188. Sjoerd Pleysier met "Turks Fruit' Op donderdag 29 oktober speelt Sjoerd Pleysier de solovoorstelling "Turks Fruit" in C-drie. De regisseur en Sjoerd hebben het bekende boek van Jan Wol kers bewerkt tot een boeiend en mee slepend theaterstuk. In de vorm van een monoloog wordt het publiek meegeno men door het boek, waarin de ik-figuur verslag doet van zijn meest ingrijpende liefdeservaring. De voorstelling begint om 20.00 uur en de toegang is f 15,-. Kaarten kunt u reserveren bij de admi nistratie van C-drie. Workshop toneelkijken Rond de theatervoorstelling "Turks Fruit" wordt er in C-drie een workshop toneelkijken georganiseerd. Deze workshop bestaat uit drie bijeenkom sten die plaatsvinden op maandag 26 oktober, donderdag 29 oktober (be zoek voorstelling) en maandag 2 no vember. Alle avonden beginnen om 20.00 uur. De bedoeling van de work shop is om samen met de docent Her man Kamphorst, stil te staan bij het ge geven: hóe kijk je naar een toneelstuk en wat valt er te zien. Het zullen boeien de en leerzame avonden zijn voor ieder een die met andere ogen naar een voor stelling wil kijken. De kosten zijn f 45,- voor de gehele workshop, inclusief toe gang voorstelling. Schriftelijke inschrij ving is mogelijk bij de administratie van C-drie. Kunstgeschiedenis Gedurende de komende wintermaan den kunt u bij C-drie een aantal interes sante cursussen kunst- en cultuurge schiedenis volgen. Op vrijdag 30 oktober starten er twee cursussen n.1. kunstgeschiedenis van de oudheid - tijd: 9.30-11.30 uur, 12 lessen, prijs: f 175,-. cultuurgeschiedenis van het oude Egypte - tijd: 13.30-15.30 uur, 12 les sen, prijs: f 175,-. Schriftelijk inschrijven is mogelijk bij de administratie van C-drie. De troetelbeertjes Op vrijdag 30 oktober is er in de kinder- bios de vrolijke film te zien over de al lerliefste knuffeldieren: de troetelbeer tjes. De film is Nederlands gesproken en is geschikt voor alle leeftijden. De film begint om 15.45 uur en de toegang voor kinderen is f 3,- en voor volwasse nen f 5,-. Wordt verwacht 22 oktober: jeugdtheater Pluisje met "in de wolken". 26, 29 oktober en 2 november: work shop Toneelkijken: "Turks Fruit". 29 oktober: theater: Sjoerd Pleysier met "Turks Fruit". 30 oktober: kinderbios: "de troetel- beertjes". 5 november: theater: Echte mannen met "Hendrik 8". Kringloopcentrum Parallelweg 7 tel. 18730 Openingsuren: Woensdagmiddag 14.00-16.00 uur Donderdagavond 19.00-21.00 uur Zaterdagmorgen 10.00-12.00 uur Spullen brengen: Donderdag 9.00-12.00 uur en tijdens openingsuren Spullen ophalen: (grotere hoeveelheden) Alleen op donderdagochtend na telefonische afspraak Smitsvveg 311, tel. 12630 Vedelaarpad 53, Ter gelegenheid van de kinderboekenweek trad de poppen- speelster Francine Abbing vorige week donderdag op in de bibliotheek Overhees voor een erg jong publiek, ongeveer veertig 2- en 3-jarigen, met hun begeleidsters. Geen gemak kelijk publiek: kritisch, beweeglijk, snel afgeleid en met wei nig theater-ervaring. Francine Abbing wist met haar stem en mimiek deze groep peuters van begin tot eind te boeien. Het sterke van deze voor stelling was het samenspel tussen actrice en publiek; de kinde ren hadden een belangrijke eigen inbreng in het gespeelde verhaal Tijdens de voorstelling mochten ze meepraten en liedjes zin gen. De leeshoek van de bibliotheek was met behulp van z warte kleden en belichting veranderd in een spannend decor. In deze ruimte bouwden de peuters samen met de poppen- speelster een huis, met gordijntjes, schoorsteen en bewoners. m ^^^^hchling Wereldwinkel Soest Steenhoffstraal 9\ tel. 28132 Aardewerk op Indiaanse leest Collageen is een stof, die het ontstaan van nieuw weefsel stimuleert. Dit eiwit, want dat is het eigenlijk, gaat vochtverlies in de huid tegen en werkt gunstig op rimpels en veroudering van de huid. Professionele aanpak Gerda Serraris is schoonheidsspecia liste pur sang en tevens huidtherapeu te. Door deze unieke kombinatie is zij zeer deskundig op 't gebied van speci fieke behandelingen voor een mooier uiterlijk. Met haar kunt u gerust samen uw rimpels te lijf gaan. V rijwilligerswerk in de zorgsector Organisaties die met vrijwilligers wer ken hebben een gemeenschappelijk probleem: het aantal vrijwilligers neemt af en de vraag neemt toe. Het lijkt een onoplosbare kwestie, maar het hoeft nog niet persé zo te zijn. Want waarom zou men niet meer mannen als vrijwilli ger kunnen aantrekken?? Als mannen eenmaal vrijwilligerswerk doen, blijkt vaak dat ze het heel leuk vinden. Ze weten niet dat andere men sen hen nodig hebben. Ze weten niet wat het werk inhoudt. Ze weten ook niet dat vrijwilligerswerk bevredigend is. Kortom: mannen weten niet wat ze missen - aan mogelijkheden en plezier dat het vrijwilligerswerk kan opleveren! Tot op heden deden vooral vrouwen vrijwilligerswerk in de zorgsector; maar mannen die er als vrijwilligers in terecht zijn gekomen, blijken hun werk met heel veel plezier te doen. Collageen komt ook in de huid zelf voor, doch bij het ouder worden in min dere mate. Wanneer deze collageen behandeling wordt toegepast, maken we dus gebruik van huidverwante pro- dukten. Een behandeling levert al direkt resultaat op. Beauty Parlour t Bel voor meer inlichtingen of een afspraak: 02155-13803 Anna Paulownalaan 40, Soest Collageen-behandeling by Gerda Serraris. Steenhoffstraat 9A, tel. 12075 Hel maand oktober ook zat. en zondag geopend van 9.30-12.30 uur. Algemene informatie: 31 Okt.: Open dag Chemie Medisch Centrum Molendael open van 10.00-14.00 uur. t/m 31 Okt.: Spoorwegmuseum Utrecht speciale aktiviteiten voor kin deren w.o. ritjes stoomlocomotief. 11 Nov.: Soester Orkest in Petrus Pauluskerk; concert m.m.v. Miranda van Kralingen, sopraan, kaarten f 10,- verkrijgbaar VVV-Soest. Theater info: Voorpremières Cats, Carré Amster dam; 20 t/m. 27 nov. Ie rang f 65,- i.p.v. f 79,50. Holiday On Ice 8 t/m. 20 dec. Amster dam. Wereld Kerstcircus Rai, Amsterdam, 17 dec. t/m. 3 jan.'93. The Nits, Muziektheater, 27 nov. Ute Lemper, Vredenburg, Utrecht, 24 nov. Paul van Vliet, Herman Finkers, André v. Duin, Hoog Tijd, Purper. Kijkje in WV-winkel: 3 wandelingen in Soester bos- en dui nen 6, 12 en 18 km., f 3,50. 2 fietsroutes in Soest en omgeving 30 en 50 km. f 3,50. Kadobonnen VW-landelijk te beste den ideale kado voor feestdagen. Hotel-pension gidsen Nederland voor vakantie en vrije tijd vanaf f 3,-. Steenhoffstraat 9a, tel. 12075, ook op radio Soest, donderdag 9.30-10.00 uur. I Ernesto Ditran aan het werk. Ernesto Duran heeft z'n atelier in een kunstenaarshuis in de buurt van Santia go, Chili. Zijn levensverhaal: zijn leraar op de middelbare school was zijn teke ningen van groteske mannen en vrou wen - waaraan hij de meeste tijd spen deerde - zo beu, dat hij hem naar de ke- ramiekschool stuurde. Na het behalen van zijn diploma werrd hij daar leraar, totdat in 1972 generaal Pinochet aan de macht kwam. De dictatuur van Pino chet veroorzaakte veel werkloosheid en ook Ernesto raakte zijn baan kwijt. Uit pure noodzaak begon hij een keramiek- werkplaats. Ernesto doet inspiratie op door van tijd tot tijd een paar maanden in een India nen-dorp te gaan wonen. Daar leert hij van de Indiaanse kunstenaars de tradi tionele motieven en kleuren, die het uit gangspunt vormen voor zijn eigen crea ties. Als grondstof gebruikt hij een mix van rode en beige klei met een hoog ij zergehalte: dat geeft de oorspronkelijke aarde-tint. Ook uit Peru De organisatie Comparte zorgt voor de export van de artikelen o.a. naar SOS- Wereldhandel in Culemborg. In de We reldwinkel vindt men momenteel ook veel nijverheidsprodukten van potten bakkers uit Peru: echte volkskunst en vaak heel grappige figuurtjes. De Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, is geopend op dinsdag en donderdag 13.30-17.00 uur; woensdag 9.30- 12.00 uur; vrijdag 9.30-17.00 en 19.00-21.00 uur; zaterdag 9.30-17.00 uur. Door een misverstand is in de krant van vorige week de toedracht van een ver keersongeval op de Van Weedestraat onjuist weergegeven. Er stond dat een 79-jarige Soesterse met haar auto weg reed van de parkeerstrook en tegen een 20-jarige plaatsgenoot botste, maar dat was volgens een attente lezer net an dersom: de vrouw reed op de rijbaan en de jongeman reed weg uit de parkeer strook. De vrouw leek aanvankelijk licht gewond, maar moest later toch voor behandeling in het ziekenhuis worden opgenomen. REDAKTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Romans Appel, René: Persoonlijke om standigheden. Door zich te vereenzelvigen met de beter ogende en seksueel meer po tente rivaal die zijn vriendin van hem heeft afgepakt, ondergaat een vrien delijke Amsterdamse fotograaf een noodlottige karakter vervorming. Een boeiende psychologische mis daadroman. Bickmore, Barbara: Waar de ho rizon wacht. Een boeiende weergave van het le ven van een Engelse vrouw in het be gin van de 19e eeuw in Australië. Bradford, Barbara Taylor: Af scheid van het verleden. Een Amerikaanse oorlogscorres pondente die van na de mysterieuze dood van haar verloofde liefde vindt bij een fotograaf, herkent in t.v.-beelden uit Rome haar doodge waande ex-verloofde. Een liefdesro man met een happy-end. George, Elizabeth: Zand over Elena. Een romantische thriller waarin de dove dochter van een professor ver moord wordt aangetroffen. Heyden, Haye van de: Jij bent steeds een ander. Het debuut van de schrijver die o.a. bekend is als cabaretier en toneel schrijver. De mannelijke ik-figuur vertelt aan zijn vriendin over zijn re latie met zijn moeder, zijn ex-vrouw en een vroegere minnares. Lewin, Lisette: Een hart van prik keldraad. Het leven van een "moffenhoer", een vrouw die zowel tijdens als na de Tweede Wereldoorlog volkomen gewetenloos seksuele bevrediging najaagt. Toptien-boek! Millu, Liana: De rook boven Bir- kenau. Bundel verhalen over het leven in het vrouwenkamp Auschwitz-Bir- kenau. Aangrijpend geschreven. Osborne, Richard: Basic Instinct. Het verhaal naar de Amerikaanse film van de Nederlandse regisseur Paul Verhoeven. Een variatie op het bekende thema van een eigenzinnige agent die geobsedeerd raakt door een zaak en het alleen opneemt te gen de rest van de wereld. Peter, Ellis: Inspecteur Felse en de dode man. Kort na de Tweede Wereldoorlog worden er moorden gepleegd in een Engelse plattelandsgemeente. Een onderhoudend en sympathiek ge schreven boek. Ustinov, Peter: De oude Man en meneer Smith: een fabel. Toptien-boek, waarin op humoristi sche en ironische wijze, door de blik van een teleurgestelde God en de Duivel, internationale gebeurtenis sen en veranderingen van de laatste decennia worden weergegeven. Informatieve boeken 615.4 Schacknat, Karin: Hoezo dik? Grote maten en mode. Dit boek over dik zijn gaat niet over afslanken en diëten, maar geeft daarentegen juist richtlijnen en ad viezen om met dat overgewicht ple zierig te leven en er goed uit te zien. 633.4 Rotstein-van den Brink, K: Duizend dierendingen. De schrijfster staat bekend als Kla- zien uit Zalk. Het boekje bevat tips voor de verzorging en genezing van huisdieren. 909 Daniken, Erich von: Signalen uit het Stenen Tijdperk. Pleidooi om de megalitische bouw werken uit de Steentijd te beschou wen als opgericht met behulp en ten behoeve van buitenaardse intelli genties. eu-enge 946.6 Morton, Andrew: Diana: haar eigen verhaal. De opzienbarende biografie van prinses Diana, gebaseerd op infor matie van mensen uit haar naaste omgeving. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. .03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Vakatures 8-156: Christelijk centrum voor geestelijk gehandicapten vraagt vrijwil ligers voor begeleiding en hulp bij tui nieren en fietsreparaties. 13-108: Recycling-organisatie te Soest zoekt vrij willig(st)er voor het sor teren van tweedehands-artikelen en kleding. 14-106: Internationale hulporgani satie zoekt vrijwillig(st)er voor bezoek van aan huis gebonden gehandicapten, zieken en bejaarden. 15-106: Verpleeghuis Baarn vraagt chauffeur voor het wegbrengen en op halen van bewoners naar b.v. een win kel, avondrecreatie, vakantiehuis e.d.. 16-104: Dezelfde instelling zoekt gastvrouw voor koffieschenken op vrij dagavond en evt. oproepbaar. 16-109: Stichting voor sociaal-cultu reel werk vraagt vrijwillig(st)ers voor bar- en kassawerkzaamheden; groeps- dan wel individueel gericht werken. In het schoolseizoen. 17-108: Centrum voor verstandelijk gehandicapten Den Dolder zoekt vrij- willig(st)er ter assistentie bij schoon heidssalon en assistentie bij creatieve middagen; iemand die volksdanslessen kan geven bij de bejaardensoos. 17-109: Verpleeg- en reactiverings centrum zoekt vrijwillig(st)ers als gast- vrouw/-heer: samen ontbijten, krant voorlezen, e.d. in de huiskamer, helpen met activiteiten, koffie en thee schen ken in het dagbehandelingscentrum. Op zaterdag- en zondagmorgen in de recreatiezaal; opvang voor bewoners met hun familie, enz.. 18-102: Veilig Verkeer Nederland Soesterberg zoekt vrijwillig(st)er voor bestuursfunktie. Er wordt eenmaal per maand vergaderd. 19-121: Lokale omroep zoekt stu dio-chef. Algemeen toezicht, organisa tie, indelen van de studio's, controle etc.. Begeleiden techniek bij opnemen programma's. Het is mogelijk, deze taak met anderen bij toerbeurt te ver richten. Inlichtingen: Vrijwilligers Vakature Bank Soest, Smitsweg 311, tel. 12630; dinsdag t/m donderdag 9.00-12.00u. In Baarn spreekuur op afspraak. In de herfstvakantie (van 19 tot en met 23 ok tober) is de WB gesloten. Donderdag 22 oktober Van 9.30-11.30 uur: Volwassenen met hun eigen activiteiten op de boerderij. Iedereen kan meedoen. Om 14.00 uur begint onze tweede herfstactiviteiten- middag. Tot 16.00 uur kunnen kinde ren van vier t/m twaalf jaar leuke din gen doen zoals: zingen, bomen maken en nog veel meer leuke spelletjes. Voor twee gulden heb je een leuke middag. De ezelkar en de pony staan vanmiddag klaar voor Kim, Luisa en Thomas, want die vieren hun veijaardag op de boerde rij. Vrijdag 23 oktober Van 14.00-16.00 uur: De laatste herfst- activiteitenmiddag. Vanmiddag is er to neelspelen met en voor kinderen. Daar voor moet je natuurlijk wel ge schminkt worden, de schmink ligt alvast voor jullie klaar. Mirna, Ilona en Josje komen hun verjaardag vieren. Zaterdag 24 oktober Om 9.30 uur: Optocht der dwazen. De medewerkers van de boerderij lopen door de straten van Soest. Ze komen langs de volgende straten: Smitshof, Soest-Zuid en de Van Weedestraat. De optocht duurt tot 12.00 uur. Verjaar dagspartijtjes van Ricardo en Berbe. Sandra geeft een afscheidsfeestje. Dinsdag 27 oktober Van 16.00-17.30 uur: De toneelgroep voor kinderén van zeven tot en met twaalf jaar gaat weer het podium op. Samen met Claudine en Martijn oefe nen ze voor toneelspelen. Rondom Kerst geven de kinderen een uitvoering van hun zelf verzonnen verhaal. Woensdag 28 oktober Als eerste vandaag de peuter/ouder ac tiviteiten. Van 9.30-11.30 uur kunnen ouders met hun kind(eren) terecht. Een ochtend die altijd gezellig is, want er wordt gezongen, gespeeld en geknut seld. De kosten zijn vier gulden voor ouder met hun kind inclusief drinken. Vanaf 14.00 uur kunnen kinderen van vier tot en met twaalf jaar weer terecht voor de traditionele toneelmiddag. Na de voorstelling zijn er nog veel meer ac tiviteiten tot 16.00 uur. Kosten twee gulden per kind inclusief snoep en drin ken. Mededelingen Het is nu al mogelijk om te boeken voor het kinderrestaurant van 31 oktober. Kinderen koken en iedereen kan ko men eten voor slechts f 7,50. Het is ook mogelijk dat kinderen op een verjaar dagspartijtje gezamenlijk koken en ou ders en familieleden komen eten. We zoeken nu al medewerkers voor konin ginnedag. Mensen die enthousiast zijn en ons willen helpen op dit grote feest kunnen zich opgeven. Het kan voor zo wel de organisatie alswel de uitvoering (dus helpen met de catering of bij spel letjes). We verklappen nu al dat de hoofdattraktie op 30 april 1993 Hakim van Sesamstraat is met de "Dromen- dief'. Steenhoffslraat 9A, tel. 22195 Vanaf januari 1993 starten bij de Volksuniversiteit nieuwe cursussen en ook bestaande succesvolle aktiviteiten zijn weer in het programma opgeno men. Psychologie is een van de cursussen waarvoor steeds veel belangstelling be staat. Psychologie is uitgegroeid tot een wetenschap die met twee benen op de grond staat in het heden en duidelijk richtingbepalend en -gevend is gewor den voor de menselijke toekomst. De praktische psychologie verschaft ieder een mogelijkheden om via eenvoudige technieken een hoeveelheid nieuwe in terpersoonlijke vaardigheden aan te le ren die het leven van alledag aanzienlijk- gemakkelijker zullen maken. De prak tische psychologie leert u onder meer geestelijk weerbaar te worden, effectie ver te communiceren en angsten te overwinnen. Met de docent, drs J.M. Romer, psycholoog en natuurgenees kundige, leert u uw eigen mogelijkhe den te ontdekken. Er worden twee cur sussen Psychologie gegeven. Aanvang cursussen: woensdag 13 januari van 19.00-20.30 uur en woensdag 13 ja nuari van 20.35-22.05 uur. Cursusa dres beide cursussen: Mavo Soest, Va leriaanstraat 167a. Aantal lessen: 7. Cursusprijs: 170,- (syllabus f.17,50 via docent). Een cursus over 'kunst' mag niet ont breken op het programma van de Volksuniversiteit. Deze cursus vormt een inleiding tot de kunstbeschouwing, waardoor er meer begrip ontstaat voor schilderijen, beelden en andere kunst- objekten. Men leert met andere ogen kunst in een museum bekijken en beoordelen. Aan de hand van dia's wordt materiaal, techniek, ruimte, licht, kleur enz. van kunstvoorwerpen toege licht. Aanvang cursus: woensdag 13 ja nuari van 20.00-22.00 uur. Docente: mevrouw drs G.A.M. Koerselman-van de Linden. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Aantal lessen: 6. Cursusprijs: f.95,-. Inlichtingen en aan meldingen: Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Steenhofstraat 9a. tel.: 22195. Kantoor geopend: maandag en woens dag van 13.00-16.00 uur; dinsdag en donderdag van 10.00-13.00 uur. Tij dens de herfstvakantie, 19 tot en met 23 oktober, is het kantoor gesloten. Het Diabetes Fonds Nederland (DFN) houdt van 8 tot en met 14 november de landelijke collecte 'Geef s voor Diabe tes'. Voor het slagen van deze landelijke inzameling zijn nog veel collectanten nodig. Met de opbrengst wordt weten schappelijk onderzoek gedaan naar ontstaan van diabetes en terugdringen van de gevolgen die uit deze aandoe ning kunnen ontstaan. Dooreen tekort aan collectanten wordt nog niet overal gecollecteerd. Het DFN doet een dringend beroep op iedereen zich op te geven als collectant. Het tele foonnummer van het Diabetes Fonds Nederland is 033 - 622055. De Vangrail, Het Kruispunt, De Praatpaal, tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 In de herfst klinkt de bronsroep van het edelhert, één van de meest bijzondere gebeurtenissen in de natuur. Een goed moment om stil te staan bij het wel en wee van herten en reeën in Nederland. Op zondag 25 oktober om 11.30 uur gaat "Koffiedrinken met de boswach ter" hierover; de eerste aflevering van het nieuwe seizoen. Te gast bij bos wachter Wiersma is Alexander Mörzer Bruins, boswachter van de boswachterij "Veluwe Noord", een gebied waar ook edelherten voorkomen. In de boswachterij "De Vuursche" ko men 60 a 70 reeën voor. "De Vuur sche" is een van de meest bezochte ge bieden van Nederland. De recreatie druk is groot en er zijn een groot aantal wegen. Jaarlijks worden er 15 a 20 reeën gedood door het verkeer. Enkele malen per jaar wordt op uitge breide wijze geteld, om na te gaan hoe het met het reeënbestand is. Wildbe- heer is geen eenvoudige zaak. Ondanks alle drukte blijken reeën zich goed aan te passen. Edelherten vindt men in "De Vuursche" niet. Die komen voor in gro te bossen, zoals op de Veluwe of in het gebied van de Oostvaardersplassen. Het zal duidelijk zijn dat het jagen op herten en reeën aan strenge regels is ge bonden. De herten en reeën gaan bur- lend de winter in. Wat dat betekent legt boswachter André Wiersma uit tijdens "Koffiedrinken met de boswachter" op zondag 25 oktober a.s. om 11.30 uur. Toegangsprijs: f 3,00 p.p., inclusief koffie of thee. Activiteiten in De Praatpaal Er kunnen nog enkele personen deel nemen aan de volgende activiteiten die in Buurthuis De Praatpaal in het Wijk centrum Smitsveen, Smitsweg 311, van start zijn gegaan: Stijldansen op herhaling Op dinsdagavond vanaf 19.30 uur. Klaverjassen Elke veertien dagen op donderdag van af 19.30 uur. Toneel voor beginners Op maandagavond vanaf 19.30 uur. Tienersoos Van 12 tot 15 jaar op woensdagavond vanaf 19.30 uur. Naschoolse opvang Van 12 tot 15 jaar. Op woensdagmid dag vanaf 16.00 uur. Tekenen en schilderen Van 12 tot 15 jaar. Op woensdagmid dag vanaf 16.00 uur. Voor nadere inlichtingen kunt u con tact opnemen met een van onze mede werkers via telefoon 19546. Woensdag 28 oktober in raadzaal Volgende week woensdag (28 oktober) wordt in de raadzaal van het gemeente huis het tweede van een nieuwe reeks lunchconcerten uitgevoerd. De beken de formatie "Stablemates" speelt van 12.30 tot 13.15 uur goed in het gehoor liggende jazz uit de jaren vijftig en zes tig, o.a. van Charley Parker, Sonny Rol- lins en Benny Golson. De "Stablemates" bestaan uit Klaas Wit (trompet), Joop van Tol (alt- en tenor saxofoon), Hans Heinhuis (piano), Erik Timmermans (bas) en Hans Beun (slagwerk). Met uitzondering van Van De Stablemates in de raadzaal. Tol zijn alle leden beroepsmusici. Ze speelden o.m. bij de Ramblers, de Sky- masters, het orkest van Ruud Brink, het Deep River-quartet en andere or kesten. Klaas Wit speelt sinds enkele ja ren in de Dutch Swing College Band. De "Stablemates" treden eenmaal per jaar in Soest op. Vorig jaar was dat ook tijdens een lunchconcert in het gemeen tehuis, daarvoor in C-drie en Artis- hock. Radio Soest maakt een opname van het concert. De toegang is gratis. "Hoe is het moge! beeldbepalend pa: meentelijke i voorkomt, een 1 wordt verleend vc derne aanbouw?'' wonenden van he straat 3-5 zich me gernis af. Volgen van onherstelbar karakteristieke g woonomgeving meente fout op 1 De gemeente vers hen achter de opn bouw - bijna zes m> meter breed - in h past. "Wat heeft dc palend pand dan ni de omwonenden, worden aangevraa gen eigenlijk beke De plannen voor stucte aanbouw m het karakteristiel aan de Vredehof tafel nadat de eig< veniersbedrijf - r meente afgegever dracht had gegevt dubbele conifere rooien. Door tus; tie en het gemeen het laatste mome dat de kap heler gebracht, maar sen zó aangepe slechts een kale s venin wat takkei Een nieuw sc zal mogelijk vervanging vï sten. Met ingi de regio-taxi op routes, w geen bus van meer rijdt. H om de zonda Vanaf mei vol leen lijn 70 (A avonds en op aansluiten op Nederlandse 5 re buslijnen v< van het roostt goede aanvull geling. Ook c kunnen bijdra tingen in het Deverbindinj actueel voorl nog maar drii gevoerd, 's a enkele meer. kan de regio gemeenteraa gens al te ken binding Soe: avonduren e houden. Mensen kun worden verv of bijvoorbt huis vervoei De mogelij worden mc Namens de Vossestein derzoek en nog maar d zal daar we maakt. In d namelijk ie zondag of moment e hoefje min vraag naai gen." Kosten Natuurlijk plaatje aar Ien hoger tje. Voor moet mor betaald, d onderner den in re nog meer mogelijk taxi erge bus en d zou eraai giers va' moeten bijvoorb stempel 1

Soester Courant | 1992 | | pagina 4