GRATIS Wedstrijden van Groei en Bloei Overname Nic van Dam AKTIE AKTIE Publiek kan kijkje nemen in laboratorium Molendael-Soest Klant bepaalt aankoopprijs van occasion Nieuwe collectie bij Wasiel Steitner: leer mogelijkheden voor sfeervol wonen Hoogste punt voor nieuw kantoorgebouw Krabbendam-Boerkoel en Van Gelder PAGINA 8i WOENSDAG 21 OKTOBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 'ktober. 'Met elkaar, voor elkaar' Welf are-verkoop Rode Kruis in Honsbergen een succes Piet Hoek handhaaft naam sportzaak Bij Stam aan het benzinestation Nieuwerhoekplein van 17 t/m 24 oktober: Bandenspaiuiingkontrole Ramen reinigen Dubbele zegelaktie Voor iedere bezoeker een leuke attentie Sterk geworteld in Midden Nederland Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk - Telefoon 18850 W elfare-verkoop De Zonnebloem Stichting Jumelage Soest - Kedz./Kozle Open Dag Chemie op 31 oktober Muziek in Utrecht Spectaculaire kortingsactie bij Auto van Door kNog meer accent op kleurrijk interieur Burgemeester De Widt hijst vlag Wim van lloorn /n'VOB' Open koorrepetitie Handelvereniging AVE zoekt mannen Bloemschikken en zonnebloemen kweken Marsepein winterkost ONDERHOUD Piet Hoek heeft Active Sports Nic van Dam overgenomen. Hij was al sedert 1981 werkzaam in de zaak aan de Van Weede- straat. Na de verbouwing in maart 1991 van de sportspeciaalzaak werd het be drijf getroffen door het plotselinge overlijden van het echtpaar Van Dam. Ondanks die tragedie, bleef het bedrijf dank zij de inzet van de hechte groep medewerkers stevig aan de weg timmeren. Onzekerheid omtrent de voortgang van de sportzaak bleef toch aanwe zig. Aan die onzekerheid is definitief een einde gekomen, want Piet Hoek heeft de zaak op 12 oktober overge nomen. In november zal de winkel in korte tijd nogmaals worden verbouwd, waarna in december een feestelijke heropening zal volgen. De naam Active Sports Nic van Dam zal de gevel blijven sieren. Een unie ke zaak blijft hierdoor voor Soest en omgeving behouden. Dit motto van het Welfare-werk van het Rode Kruis, werd maar al te zeer bewaarheid tijdens de verkoop van de groep Honsbergen. Op 12 oktober liep het, zeker het eerste half uur, met een vol en de mensen verdrongen zich bijna bij de tafeltjes. Bewoners van de flats in Honsbergen, maar ook bewo ners uit de wijk. Bekende gezichten, maar ook nieuwe. Lekker snuffelen in de fraaie handwerken die de dames gemaakt hadden. En niet alleen snuffelen, maar ook ko pen. Dat was natuurlijk waarop de maaksters gewacht hadden. Immers, het werken mét elkaar was gedaan. Met de opbrengst van de verkoop kan weer wat vóór elkaar gedaan worden! Tevre den stelde men na sluitingstijd dan ook vast dat opbrengst van deze najaarsver koop het bedrag van f 1000,- had over schreden. Om precies te zijn: f 1075,25. (Ook bij het Rode Kruis tellen de klein? tjes mee!) Vergeleken met de vooijaarsverkoop van een halfjaar geleden een ruime ver hoging van de opbrengst. Vergeleken met de naj aars ver koop een gelijke op brengst. 't Is dus maar hoe men het be kijkt! Ook bij deze verkoopmiddag werd een loterij gehouden. Van de winnende lo ten zijn de nummers 295,60 en 286 nog niet ingewisseld. De onderzetters, pan nelappen en het kussen zijn op te halen tijdens de Welfare middagen in Hons bergen. Met de Welfare meedoen, betekent ook meteen weer doorgaan. En zo is dit ook het geval bij de groep Honsbergen, ie dere maandag van 14.00 - 16.00 uur in het Dienstencentrum. Het gezegde: alle goede dingen'bestaan uit drie moeten we voor de Welfare ver kopen een beetje uitbreiden. Na de twee verkopen in de Vijverhof en Honsbergen volgen er nog twee. 4 november, van 10.30 - 16.00 uur, vindt de Welfare-verkoop in Groot- Engendaal plats. Daar zijn naast het as sortiment borduurwerken ook hout snijwerk en schilderijen te koop. 17 november treedt de Welfaregroep Hoog-Soestdijk naar buiten. Van 13.30 - 15.30 uur bieden de deelneemsters/ maaksters daar hun produkten te koop aan. En al dit Welfare werk gaat alle maal onder het zelfde motto: Met el kaar, voor elkaar! Zin om mee te doen? Neem dan kontakt op met mevr. N. Pel- zer, tel. 03463 - 5 40 06, of mevr. Th. Roest, tel. 20337. Zoals gebruikelijk organiseert de afde ling Soest van De Zonnebloem ook nu weer de jaarlijkse welfareverkopingen. Alle werkstukken die worden aangebo den zijn gemaakt door de bewoners van de diverse verzorgingshuizen en omwo nende zieken, gehandicapten en bejaar den. Er is een groot aanbod van handwer ken, van het fijnste borduurwerk tot ar tikelen als kussens, schortjes, truien enz. Met het oog op de komende feest dagen is dit wellicht een goede gelegen heid om tegen redelijke prijzen een leuk geschenk te kopen. De opbrengst komt geheel ten goede aan het welfarewerk, zodat deze aktiviteit ook in het komen de jaar weer kan doorgaan. De verko pingen vinden plaats op de volgende data: donderdag 22 oktober in Honsber gen van 13.30 - 16.00 uur; vrijdag 30 oktober in Molenschot van 14.00 - 16.00 uur; vrijdag 6 november in Mariënburg van 11.00 - 16.00 uur. Tijdens de verkopingen zullen enkele artikelen worden verloot. effneniv Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 Voor uw complete KANTOORINRICHTING Bureau's Stoelen Computermeubelen Printertafels Inlichtingen: elke vrijdagavond van 19.00 tot 20.00. uur, zij-ingang Volksuniversiteit, Steenhoffstraat 9A; ook voor het inleveren van kle ding etc. Op zaterdag 31 oktober wordt de landelijke Open Dag Chemie geor ganiseerd. Veel laboratoria van in stellingen en bedrijven openen die dag hun deuren voor belangstellen den. Dat gebeurt in onze regio in medisch centrum Molendael-Soest (Zonnegloren). Zowel het klinisch-chemisch en het bacteriologisch laboratorium van het ziekenhuis aan de Soesterbergse- straat is die zaterdag opengesteld voor het publiek. Tussen 10.00 en 14.00 uur is iedereen welkom (kin deren jonger dan 14 jaar onder gelei de). Het laboratorium is bereikbaar voor rolstoelgebruikers en er is vol doende parkeerrruimte. Klinisch-chemische en bacteriologi sche laboratoria verrichten onder zoek in lichaamsvloeistoffen van pa tiënten (bloed, urine, etc.), op ver zoek van huisartsen, specialisten en verloskundigen. De laboratoria leveren een belang rijke bijdrage aan de diagnostiek en therapiecontrole, en vormen zo een onmisbaar onderdeel van de ge zondheidszorg-voorzieningen. De bezoekers krijgen tijdens de open dag een aantal aspecten van het kli nisch laboratorium-onderzoek te zien. L 13473 In juni startte bouwbedrijf Higler Soest met de bouw van het nieuwe kantoorgebouw van Kon- struktieburo Krabbendam-Boer- koel b.v. en Van Gelder Informati- ka b.v. aan de Nieuweweg 91. Nauwelijks vier maanden later wordt het hoogste punt bereikt: op vrijdag 30 oktober hijst burge meester De Widt de vlag in top. Het gebouw wordt gerealiseerd door Boerkoel Vastgoed b.v. Architect Dick Renooy uit Soest tekende het ontwerp en evenals aannemer Gebrs. Higler Bouwbedrijf komen ook vrijwel alle on deraannemers uit Soest of de regio. Het gebouw krijgt drie bouwlagen van elk 550 vierkante meter. De eerste fase be perkt zich tot de bouw van twee bouw lagen, maar binnen vijfjaar verwachten de ondernemingen dat ze moeten uit breiden; daar is de derde bouwlaag voor gepland. Krabbendam-Boerkoel b.v., opgericht in 1966, is van oudsher een Zeister be drijf. De groei van de laatste tien jaar was aanleiding om naar een andere, grotere behuizing om te zien. Het bu reau heeft op dit moment 17 medewer kers in dienst: projectconstructeurs, constructeurs en tekenaars. Zij werken met de nieuwste computerprogram ma's, voornamelijk met het Autocad- systeem. Het bureau adviseert bij projecten in heel Nederland, maar voerde ook pro jecten in het buitenland uit. De advies werkzaamheden hebben betrekking op nieuwbouw, verbouw, restauratie en renovatie van kantoren, scholen, fa brieken en bungalow- en woningbouw. Op zijn vakgebied heeft het bureau, ge tuige publicaties in de vakbladen, zijn Domkerk, zaterdag 24 oktober: con cert met motetten "Ich wollt' dass ich daheime war" en "Singet dem Herrn" (voor koor a capella) en "Wachet auf ruft uns die Stimme" (voor orgelsolo) van Hugo Distleren "AmorDei" (voor solo-sopraan, orgel en koor) van Sieg- fried Reda. Uitvoerenden: Christine Jansen, sopraan; Jan Jansen, orgel; Domcantorij o.l.v. Remco de Graas. Aanvang: 15.30 uur. Toegang vrij. Ste. Gertrudiskerk, zondag 25 okto ber: derde concert G.F. Handel-project met Concerti Grossi opus 3 nr. 5 en nr. 6. Uitvoerenden: Piet van der Steen, orgel; barokorkest van de Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooy. Aan vang: 13.00 uur. Toegang vrij. Time is money, tijd is geld. Een uit spraak die Auto van Doorn, gevestigd aan de Laanstraat 82 te Soest, tot 31 december 1992 op zeer spraakmaken de wijze hard gaat maken. Alle bij Auto van Doorn aanwezige oc casions worden op de maandagen voor zien van een concurrerend prijskaartje. Vanaf deze starttijd is het aan de koper te bepalen voor welk bedrag hij zijn/ haar favoriete occasion wil aanschaf fen. Een kwestie van prijsbewustheid, timing, geduld en geluk. Dagelijks worden alle occasion-aanbie dingen in prijs verlaagd met een bedrag van f 250,-. Een occasion die op maan dagmorgen voor f 10.000,- in de aan bieding is zal, mits tussentijds niet ver kocht, op de daarop volgende zaterdag nog slechts een bedrag van f 8.500,- kosten. In deze spectaculaire kortings actie is het aan de koper om te bepalen wanneer hij zijn slag wil slaan. De verkoopactie heeft betrekking op jonge occasions in de meest uiteenlo pende prijsklassen. Het gehele assorti ment aanbiedingen is voorzien van mi nimaal 12 maanden schriftelijke garan tie. Daarnaast ontvingen ze stuk voor stuk een uitgebreide tectylbehandeling en is er sprake van een kwaliteitsnorm waarmee Auto van Doorn in de afgelo pen jaren in zeer positieve zin een repu tatie heeft opgebouwd. Bij Auto van Doorn is het kopen van een kwaliteits-occasion geen kwestie van geluk en wat de prijs betreft: u zegt 't maar. Bij Wasiel Steitner aan de Lange Brinkweg is het de afgelopen weken een komen en gaan geweest van leve ranciers. Na de Inter Decor - de jaar lijkse vakbeurs in Utrecht - is de col lectie van de grootste tapijtzaak van Soest aangevuld met de laatste novi teiten op het gebied van vloerbedek king, gordijnen en al die andere zaken die bij de inrichting van de woning zo'n belangrijke rol spelen. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW ^VUI RENOVATIE De Nederlandse Handelvereniging houdt op donderdag 29 oktober, 20.00 uur, een openbare koorrepetitie in de Bussumse Wilhelminakerk, Wilhelmi- naplantsoen 14. Belangstellende adspi- rant-zangers, met name sopranen en te noren, zijn welkom bij het (regionale) koor, dat tot de belangrijkste amateur koren van Nederland wordt gerekend. De NHV brengt 4 a 5 uitvoeringen per jaar en legt zich toe op een breed reper toire naast de jaarlijkse "Messiah" van Handel in het Concertgebouw en de Grote Kerk te Naarden. Momenteel heeft de NHV de "Solo- mon" van Handel in studie, die op 14 november wordt uitgevoerd, op 18 en 23 december gevolgd door de "Mes siah". In april volgt een uitvoering van Mozarts "Requiem". Voor oktober 1993 staat de "Elias" van Mendelssohn in de planning (in Leipzig). Op aanvraag wordt het jaarprogramma toegestuurd, via antwoordnummer 473, 1400 WC Naarden, of tel. 02159-52726. Het Amersfoorts Vocaal Ensemble zoekt versterking met enthousiaste mannen bij de uitvoering van de Mat- theus-passie van Obrecht en de opna me van een psalmen-cd. Uitvoering en opname vinden plaats in april en mei 1993. Enige zangervaring is vereist. De repetities o.l.v. Gert Bremer worden om de week gehouden op zaterdagoch tend op 't Zand 31 in Amersfoort. In lichtingen: Jan Peter Oosterloo, tel. 033-754220, of Marieke Oremus, tel. 033-559752. In de cursus-ruimte van het milieu- educatief centrum stonden zaterdag ruim 40 bloemstukken opgesteld om mee te dingen in de door Groei en Bloei georganiseerde bloemschikwed strijd. Er waren prijzen te verdienen in twee categorieën: een voor de begin ners en een voor de gevorderden. Beide categorieën kregen zowel een bloemstuk naar opdracht te maken en een 'vrij' bloemstuk. Het stuk in op dracht bleek een compositie met roze rozen, in de vrije keuze namen veel deelneemsters het thema "herfst". De jury bestaande uit mevrouw Hofman, de heer AmeSz en mevrouw Post heeft na langdurig beraad in de categorie be ginners mevrouw Niehof de eerste prijs toegekend, gevolgd door mevrouw Wegereef (tweede prijs) en mevrouw van Vloten sr. (derde prijs). In de cate gorie gevorderden behaalde mevrouw de Groot de eerste prijs, mevrouw van den Heuvel en mevrouw Huitinga res pectievelijk de tweede en de derde prijs. In het voorjaar hebben alle Groei en Bloei-leden van de afdeling Soest een paar zonnebloemzaadjes thuisgestuurd gekregen met de mededeling dat er een zonnebloemwedstrijd gehouden zou worden. Met enthousiasme heeft een groot aantal leden de zaadjes geplant en velen van hen hebben zonnebloemen gekweekt die een respectabele hoogte en omvang behaalden. Het ging echte om twee criteria: wie kweekt de groot ste bloem (diameter van de bloem) en wie kweekt de meeste bloemen aan een De winnaars van Groei en Bloei. Foto: Con Mönnich. steel. Winnaar in deze wedstrijd was oud-voorzitter P.J. Wijk, die een bloem inleverde met een diameter van 37 cm. Tweede werd H. Bartels met een even eens fraaie, doch wat bescheidener bloem. Wijk bleek ook de kweker te zijn van de zonnebloem met de meeste 'koppen' op een steel! De prijsuitreiking vond plaats tijdens de najaarsplantenruilbeurs, die ieder voor- en najaar op het terrein van de Gemeentekwekerij aan de Molenstraat wordt houden. Ook nu passeerden weer ruim 100 mensen, met zakken, do zen en emmers gevuld met planten, het hék om op zoek te gaan naar leuk ruil materiaal. Niet onvermeld mag blijven de uitge breide keuze in o.a. katoenen tapijt, le verbaar in een groot aantal fraaie kleu ren, evenals de collectie zuiver wollen tapijt. Alle tapijt wordt door de eigen De nieuwe zaak van Wasiel Steitner aan de Lange Brinkweg. stoffeerders van Wasiel Steitner gelegd, uiteraard nadat zij de benodigde hoe veelheden - om alle misverstanden en foutjes uit te sluiten - zélf hebben geme ten. Sfeervol wonen is bij Wasiel Steitner niet zomaar een loze bewering. Per soonlijke aandacht en optimale service Dit is nog maar een fractie van de tota le tapijtcollectie in de winkel. staan bij de grootste tapijthandel van Soest altijd voorop, en de nieuwe col lectie is opnieuw een waarborg voor uit stekende kwaliteit en eerlijke prijzen. Wie zich daarvan wil overtuigen is har telijk welkom in de zaak aan de Lange Brinkweg 38, tel. 19600. (-aardappel, -prei, -worst, -spek, -wortel) I met Lübecker marsepein 100 gram IKERIJ t gsestraat 53 Sinds anderhalf jaar is Steitner geves tigd in het nieuwe, ruime pand aan de -Lange Brinkweg, dat optimale moge lijkheden biedt voor een overzichtelijke /presentatie van de totale collectie. Ook de recente aanwinsten komen daarin volop tot hun recht. De nieuwe tapijt-collectie heeft nieuwe dessins, veelal in multicolor (bijvoor beeld grijs met roze of groen), met een duidelijke nadruk op de gesneden pool. ."Er is meer kleur in het tapijt geko men," aldus Wasiel Steiter, "maar het is ook allemaal wat rustiger, wat gedek- ter." De gesneden pool geeft in het al- ;emeen ook een speelser, gezelliger in- Iruk. Het accent is nog meer komen te iggen op een kleurrijk interieur. Zo'n "trend" is ook een beetje te be- ieuren bij de gordijnen, waar de bloe ien en pasteltinten bezig zijn aan een Buidelijke come-back, al biedt de col- ectie ook hier een enorme keuze aan }ffen stoffen. De wat sjiekere Jacquard- itoffen winnen eveneens aan populari teit. "De mensen blijken voorzichtig be- eid om wat meer geld uit te geven aan nooi tapijt en gordijnen," constateert Iteitner. Op het gebied van de vitrages jjkt het écru enigszins terrein te verhe ien aan helder wit. Het valletje is overi- ;ens nog altijd bijzonder in trek. Dok bij de harde vloerbedekking is het assortiment aangevuld en vernieuwd, irinyl - o.a. Novilon - is er in diverse lieuwe kleuren en dessins. Daarnaast jeschikt Steitner over een uitgebreide collectie tafelkleden, handgeweven en smyrna-geknoopt, lopertjes (waarvoor de animo altijd groeit als de feestdagen n zicht komen), kokos deurmatten (op maat gesneden) en karpetten in zo'n ueetje alle maten, van 60 x 120 tot 200 x ?00 cm., en uiteraard is er een zeer oyale voorraad aantrekkelijk geprijsde :oupons leverbaar. Zonwering en raamdecoratie is er in al le soorten, maten, kleuren en dessins: horizontale jaloezieën en verticale la mellen, rolgordijnen en plissé-gordij- nen in een zeer ruime en opvallend kleurrijke collectie. Ook de uitgebreide matrassen-collectie bij Steitner mag ge zien worden! sporen verdiend. Het is in de bloei van zijn bestaan en hoopt de voortgaande lijn in Soest door te zetten. Van Gelder Informatika - nu nog ge vestigd aan de Industrieweg - voert complete automatiseringsprojecten uit voor bedrijven en instellingen. Het legt zich tot op heden met name toe op milieu-informatiesystemen, vergun ningverlening, urenregistratie, plan ning, financiële beleids-informatiesys- temen, hotel-informatiesystemen, complexe ledenadministraties etc., waarbij dikwijls gekoppeld wordt aan bestaande systemen. Van Gelder Infor matika heeft zich daarmee verdienste lijk gemaakt voor de gemeentelijke en provinciale overheden, non-profit or ganisaties en het bedrijfsleven. Het be drijf levert ook maatwerk-software, hardware, installeert netwerken en zorgt voor de opleiding van de mede werkers.

Soester Courant | 1992 | | pagina 9