-i 1 CULTUUR WELZIJNI Julianakoor in Julianakerk Sjoerd Pleysier in 'Turks fruit' Ateliergroep o.l.v. Judith Gor exposeert in C-drie 'Ruimte en reliëf' in Groeneveld Nieuws van de bibliotheek 'Maxime' zingt van rock tot barok Winterprogramma in Dierenpark WOENSDAG 28 OKTOBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 10 WOENSDAG 2 Solo-toneel in C-drie \NereldI/I/inkel Mascao chocolade Succes voor collecte NKGG: ruim f 18.000 Poëziekring Eemland over Hans Andreus stichting openbare bibliotheek Aanwinsten jeugdafdeling Op vrijdag 13 november om 20.00 uur De Praatpaal Eemgezichten in fysio Veenstreek Stichting Jumelage Soest - Kedz./Kozle Y olksuniversiteit Soest/Soesterberg Lezingencyclus Vrijdag 6 november in Boschlust SPSliiPll Kinderboerderij De Vrije Teugel Paranormale avond Volkstoneel bij 'Karakter' Baarn Grote bazar in Groot Engendaal Rondje Sc Bingo voor 55+ in de Vijverhof Handwerkverkoop Docentenconcert in RMA-muziekschooI MIS(T) Morgenavond, donderdag 29 oktober, is in cultureel centrum C-drie de voor stelling van "Turks fruit" te zien, naar het beroemde boek van Wolkers en de gelijknamige film met Rutger Hauer en Monique van de Ven. De bekende acteur Sjoerd Pleysier treedt op in de ze solo-voorstelling. "Turks fruit" is door regisseur Zdzislaw Wardejn bewerkt tot een aangrijpende toneelvoorstelling. Het verhaal is een van de meest aangrijpende liefdesge schiedenissen van de Nederlandse lite ratuur. Wolkers schreef "Turks fruit" in 1969. Het liefdesverhaal van de beeld houwer en een mooie vrouw deed bij verschijning veel stof opwaaien. Wol kers' expliciete beschrijving van hun liefdesleven was onderwerp van soms heftige discussies. De roman werd in minstens tien andere landen uitge bracht en in 1971 verfilmd, met Rutger Hauer en Monique van de Ven in de hoofdrollen. Wardejn, in Polen en Rusland een zeer bekend theatermaker, regisseerde in Nederland eerder het toneelstuk "De emmigranten" (1989) van zijn landge noot Slavomir Mrozek. Wardejn werkt als regisseur, acteur en docent in War schau en las onlangs "Turks fruit" voor de radio in Polen voor, met veel succes. Sjoerd Pleysier- o.a. bekend van de te levisieserie "Vreemde praktijken" - speelt in "Turks fruit" een man die de grootste liefdesgeschiedenis van zijn le ven in zijn herinnering oproept, een man die aan het publiek een bekentenis aflegt en zichzelf geheel bloot geeft, een man in een gesloten, alsof hij in een kooi in een dierentuin zit. Een introverte jongen die niet terugdeinst voor een geintje, maar allerminst een flierefluiter Sjoerd Pleysier in "Turks fruit In het begin is hij nog de vrouwenver sierder met brede grijns en vol branie. Maar hoe dichter hij het recente verle den nadert, des te verbitterder wordt de toon. In de vorm van een monoloog wordt het publiek meegenomen door het boek, waarin de ik-figuur verslag doet van zijn meest ingrijpende liefdes ervaring. De voorstelling begint om 20.00 uur. Toegang: f 15,-; cjp/pas65/jtk f 12,50. Aanstaande zaterdag, 31 oktober, vindt in het cultureel centrum C-drie de opening plaats van een expositie van de ateliergoep onder leiding van de Soester beeldend kunstenaar Ju dith Gor. De tentoonstelling duurt tot en met 30 november. L ^^^tichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9\ tel. 28132 Sinds kort heeft de Wereldwinkel een nieuw produkt in haar assortiment: plakken Mascao chocolade. Wat is het bijzondere aan deze chocolade? Cacao en suiker zijn afkomstig van kleinschalig opererende produktgroe- pen in respectievelijk Bolivia en de Fili- pijnen; Cacao en rietsuiker worden mens- en milieu-vriendelijk geteeld, op traditio nele wijze. Er komen geen kunstmest en chemische bestrijdingsmiddelen aan te pas; De verwerking van deze cacao en rietsuiker vindt in Zwitserland plaats; En zeker niet minder belangrijk: de boeren ontvangen een reële prijs voor hun produkten. De wereldmarkt Cacao en suiker behoren tot de belang rijkste grondstoffen op de wereld markt. Door intensievere teeltmetho den en chemische bestrijdingsmiddelen is de produktie voortdurend gestegen. De tegelijkertijd scherp dalende prijzen op de wereldmarkt hebben de vele pro ducenten in de Derde Wereld zwaar ge dupeerd. Samen met andere Europese import-organisaties probeert SOS-We reldhandel de situatie van de boeren te verlichten. De plakken chocolade zijn in drie sma ken (melk, melk/hazelnoot en melk/ praline) verkrijgbaar in de Wereldwin kel, Steenhoffstraat 9A, tel. 19813; openingstijden: dinsdag en donderdag 13.30-17.00 uur; woensdag 9.30- 12.00 uur; vrijdag 9.30-17.00 en 19.00-21.00 uur; zaterdag 9.30-17.00 De nadruk ligt in de expositie op de spe ciale manier van lesgeven die Judith Gor - in Soest o.a. bekend van haar licht-object in de vide van het gemeen tehuis aan de Dalweg - gebruikt: niet zomaar een bepaald programma afwer ken, maar kijken wat iedere kunstenaar op dat moment nodig heeft om verder te kunnen groeien. Een individuele be nadering en stimulering op ieders ni veau. De deelnemers aan de expositie zijn Harmke Bakker uit Soesterberg, Ma- riëtta Hoogland uit Laren, Hans Meer man uit Hilversum, en Marjan Berkhof, Meta Bloemen, Corry Brusse, Rene Hamersma, Laura Maris en Ans Vugts, allen uit Soest. De (informele) opening van de exposi tie vindt zaterdagmiddag om 17.00 uur plaats. De collecte voor de stichting NKGG (verstandelijk gehandicapten), die ge houden is in de week van 28 september tot 3 oktober, heeft in de gemeente Soest f 18.618,10 opgebracht. Dank aan alle gevers. Voor wie de collectant heeft gemist: een bijdrage is altijd wel kom op giro 11.22.222 of bank 70.70.70.333 t.n.v. stichting NKGG te Utrecht. Op vrijdag 30 oktober organiseert de Poëziekring Eemland een avond over het werk van de dichter Hans Andreus. Aan de hand van een aantal gedichten bespreekt Jef van de Sande de boeiende ontwikkeling die Andreus' poëzie te zien geeft, vanaf zijn lichtvoetige de buut 'Muziek voor kijkdieren' van 1951 tot en met zijn indrukwekkende 'Laat ste gedichten', die posthuum versche nen in 1977. De besproken gedichten worden voorgedragen met medewer king van Ellen de Jong en Ans Schuur man. De avond vindt plaats in galerie 'Het Juffersgat', Korte Gracht 21, Amers foort. Aanvang 8.00 uur, toegangsprijs: f 6,50. Telefonisch reserveren (vanwe ge beperkte plaatsruimte liefst tijdig) bij: Ans Schuurman (033-756507) of Ellen de Jong (033-615003). Op zaterdag 31 oktober wordt om 12.00 uur in de Hasselaerzaal van Kasteel Groeneveld de tentoonstel ling "Ruimte en Reliëf" geopend door prof. dr. F. van der Blij. Werken van Popke Bakker, Herman Lieve en Koos Verhoef f zullen worden geëxpo seerd. De tentoonstelling is te zien van 31 ok tober t/m 20 december. Elke zaterdag zal van 14.00 tot 15.00 uur door één van de kunstenaars een rondleiding en/of demonstratie gegeven worden. Herman Lieve (Baarn) toont grote re liëfs in hout. Zij zijn sober als een Ja panse tuin van geharkt zand met enkele stenen. Het licht brengt de vormen tot leven. Herman Lieve verlaat zich voor zijn kunstwerken op zijn eigen creatieve vermogen en vaardigheden. Zijn zoek tocht naar de meest eenvoudige vorm begint op papier en voltrekt zich langs de ambachtelijkheid van verschillende disciplines. Het behoort tot zijn bijna ascetische opvatting over vorm en in houd van zijn beeldend verlangen dat die inspannende veeleisende handelin gen in het reliëf zelf als het ware zijn weggelaten. De belangrijkste vingerwij zing voor de beschouwer is wellicht de stilte van de weggelaten kleuren. Opdat er altijd licht zal zijn. Popke Bakker (Bergen aan Zee) toont strak geometrische vormen in hout, die ontstaan zijn uit de toepassing van een geheel nieuw constructieprincipe: het ruimtelijke verstek. Zijn werk vertoont een strenge stereometrische opbouw, Een reliëf van de Baarnse kunstenaar Herman Lieve. waarin zowel bekende meetkundige ruimtefiguren verrassen door hun on verwachte uitvoering als nog geheel on bekende vormen die zich als het ware zelf ontwikkelden uit het nieuwe con structieprincipe. Koos Verhoeff (Dommelen) maakt ruimtelijke sculpturen die nauw ver want zijn aan die van Bakker, waarmee hij lange tijd samenwerkte. Hij breidde het principe van het ruimtelijk verstek uit met nieuwe mogelijkheden. Over de wiskundige achtergrond van het werk van Bakker en Verhoeff is op de tentoonstelling een AO-boekje ver krijgbaar met als titel: Wiskundige Schoonheid. J 00 Albert Cuyplaan 202 3 764 TW Soest Prentenboeken Koning Lekkerbek, door Jindra Ca- pek. Als de 364 koks van de koning niets nieuws en exotisch kunnen verzin nen, worden ze in de kerker gewor pen; alleen de koksmaat is nog over. De jongen geeft zijn eigen maaltje aan de koning: brood, kaas en een appel en de koning vindt dit zo lek ker dat het een ommekeer in zijn ge drag bewerkstelligt. Groot formaat prentenboek met schitterende, zachtgekleurde illustraties. Voorleesboeken Koning Bobbel, door Marianne Busser, met tekeningen van Hans de Beer. Bij koning Bobbel en zijn vrouw is altijd wel iets te beleven: ze zijn ver kouden en snuiten hun neus in de gordijnen, ze zijn ziek en verstoppen taart in bed. Tien leuke verhaaltjes met verrassende wendingen, die het voor de voorlezer amusant maken. De verhaaltjes zijn eerder versche nen in het tijdschrift Bobo. A-boeken (6-8 jaar) Eiland heimwee, door Selma Noort. Raven verveelt zich geen moment op het eiland waar hij woont. Maar op een dag moet hij naar school op het vasteland en daar is alles anders. Niemand begrijpt hem. Tot juf het verhaal vertelt van het schelpen meisje. B-prentenboeken Het spookhuis, door Stephen Wyl- lie. Hendrik zonder Hoofd, de Bleke Dame en Simon Skelet jagen bewo ners en bezoekers van de Raven- burcht de stuipen op het lijf. Helaas, ze doen hun werk een beetje te goed en worden werkeloos. Ze zwerven rond en vinden tenslotte een nieuw thuis..., in het spookhuis op de ker mis! Razend knappe hologrammen maken de spoken levensecht, geen boek dus voor bangerikken en angst hazen. B-boeken (8-12 jaar Roebels voor de generaal, door Tais Teng. In het Russische dorp Dakoe moe ten de mensen 1000 roebels betalen voor het leger van de tsaar, anders zal hun dorp worden platgebrand. Maar direkt daarna wordt het inge zamelde geld gestolen! Een nieuw deel uit de serie Zoek licht; oorlog, een verhaal met korte zinnen en makkelijke woorden. Meester Pluim en het praatpoeder, door Mare de Bel. Voor een paar leerlingen uit de klas van meester Pluim wordt het een he le bijzondere vakantie, wanneer zij het geheim van meester Pluim ont dekken. C-boeken (12 jaar en ouders) Uzige poppen, door Theo Hoog straten. Detective-verhaal waarin drie tie ners na een toevallige ontmoeting in een warenhuis de politie helpen om een verdwijning van drie kleine kin deren op te helderen. Zevende span nende deel in de Pandora-crimi reeks. Informatieve boeken Spelen met hiërogliefen, door Ca- tharine Roehrig Dit is geen gewoon boek. Het is een doos, waarin een stempelkussen met 24 stempels zit. Daarbij zit een boek je met uitleg. Met de stempeldoos kun je je eigen geheime boodschap pen schrijven. In de klep van de doos is een duidelijk hierogliefenalfabet opgenomen waarmee je direct aan de slag kunt gaan. Bekroond met de boekensleutel 1992. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. De Vangrail, Het Kruispunt, De Praatpaal, tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 In buurthuis De Praatpaal aan de Smits- weg 311 worden de volgende activitei ten georganiseerd. Filmavond Op vrijdagavond 30 oktober is er een filmavond voor 12/15-jarigen, 19.30- 22.00 uur, incl. koffie of thee. Entree f 3,-; 12-f pas-houders f 2,-. Soosavond Op woensdagavond 4 november is er voor de 12/15-jarigen ook weer een soosavond, 19.30-21.30 uur: sjoelen, kaarten, tv-kijken, alles is mogelijk. En tree gratis. Spreekuur Vanaf 28 oktober wordt er in het wijk centrum aan de Smitsweg (tel. 19546) elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur een spreekuur gehouden voor allochto ne inwoners van Soest. Voor afspraken op andere dagen kan men bellen met dhr. A. Caglayan, tel. 17615. Tel. 14780 Aquarium fotografie In het milieu educatief centrum aan de Molenstraat houdt Neon Tetra Baarn/ Soest vanavond een bijeenkomst over aquarium fotografie. De aquariumver eniging heeft daarvoor de Arnhemse fotograaf Martien Uiterweerd uitgeno digd. Hij vertelt aan de hand van een le zing en een dia-serie hoe het beste foto's kunnen worden gemaakt van een aqua rium. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Aquariumdag De landelijke aquariumdag is op zater dag 31 oktober. Leden van Neon Tetra zijn tussen 10.00 en 16.00 uur aanwezig in het milieu educatief centrum aan de Molenstraat om tekst en uitleg te geven over het houden van een aquarium. Het is mogelijk water te laten testen. Dat moet in een goed afgesloten jampot worden meegenomen. Deskundigen geven desgewenst informatie of advie zen. Ook is technische apparatuur aanwezig voor demonstraties. Verder staan di verse aquaria opgesteld en zijn er eieren van de zogenoemde seizoensvissen (Killi's) te zien. De eieren zullen zater dag uitkomen. Ook bezitters van vijvers zijn welkom tijdens de landelijke aqua riumdag. Neon Tetra is aangesloten bij de Neder landse Bond Aqua Terra. Voor infor matie kan contact worden opgenomen met secretaris P.J. Wijk, tel. 14780. In fysiocentrum Veenstreek aan de Ereprijsstraat zijn werken te zien van drie oud-leerlingen van de Baarnse kunstschilder Jaap de Ruig. Ad Maes, Ineke Lups en Riet Burge- meester-Kuyer zijn de exposerende kunstenaars. De laatste heeft een aantal Eemgezichten gemaakt. Belangstellen- 4 den kunnen van 12.30 tot 13.00 en van 15.30 tot 16.00 uur terecht in het fysio centrum aan de Ereprijsstraat 209. Inlichtingen: elke vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur, zij-ingang Volksuniyersiteit, Steenhoffstraat 9A; ook voor het inleveren van kle ding etc. Kerkplein 1, tel. 22195 In de lezingencyclus over energiesyste men, relaties en reïncarnatie staat tel kens één onderwerp centraal dat uitge breid en vanuit verschillende zienswij zen belicht zal worden. Het informatie ve gedeelte zal, door middel van een voudige bewustwordingsoefeningen, afgewisseld worden met een ervarings- De eerste lezing zal gaan over energie systemen met als uitgangspunt het ei gen, menselijk energiesysteem: aura en chakra's. Daarna wordt de overstap ge maakt naar andere energiesystemen. Hebben dieren een aura? En planten? Hoe zit het met de aarde zelf? De twee de lezing heeft relaties als onderwerp. Wat zijn de relaties tussen al deze ener giesystemen? Hoe verhouden ze zich tot elkaar? Allereerst wordt op deze algemene vra gen ingegaan om tenslotte terecht te ko men bij de relaties tussen mensen. Hoe laten relaties tussen mensen zich zien in aura en chakra's? Tijdens de derde le zing wordt de reïncarnatie behandeld. Wat gebeurt er met een aura na overlij den? Was er al een aura aanwezig vóór de geboorte? Kan de aura zich losma ken van het fysieke lichaam? Een slui tend bewijs van een leven na de dood wordt deze avond niet geleverd. Aan de hand van voorbeelden zal de docente vertellen over de plaats die reïncarnatie inneemt in haar werk als psycho-energetisch therapeut. Deze cyclus kan alleen als geheel worden ge volgd. Aanvang: maandag 2 november, 20.00-22.00 uur lx per 2 weken). Do cente: mevr. W. van de Mark. Plaats: De Open Hof, Veenbesstraat 2. Aantal avonden: 3. Prijs: f 50,-. Graag vooraf aanmelden bij de Volksu niversiteit, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195; maandag en woensdag 13.00- 16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00-13.00 uur. 1 Het christelijk gemengd Juliana koor geeft vrijdag 13 november een concert in de Julianakerk. De zangers worden bijgestaan door onder anderen de gebroeders Brouwer. Dirigent Gerard van Dolder brengt met het koor een gevarieerd programma. De sopraan Hilde van Kuyeren, pianist Hans Broekman en organist Arie Bax Het Julianakoor brengt 13 november een gevarieerd programma. verlenen hun medewerking daaraan. Het concert in de Julianakerk begint om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de leden en aan de kerk. Oudere be langstellenden die gebruik van de oude- renbus willen maken, kunnen vrijdag 13 november voor 13.00 uur bellen, tel. 19190. Tijssen; daarnaast wordt de groep tech nisch geschoold door zangpedagoog Louis Drabe en worden er workshops gehouden met medewerking van cho reografe Ilse Verburg. "Maxime" wordt ondersteund door een begeleidings band van merendeels professionele musici en oogstte al veel succes met di verse optredens in de provincie. Voor het concert van 6 november is nieuw repertoire ingestudeerd. De uit voering in Boschlust, Boslaan 19 in Zeist, begint om 20.00 uur. Inlichtingen over kaartverkoop: mevr. G. van Zan ten, tel. 03410-15957. In cultureel centrum Boschlust in Zeist treedt op vrijdag 6 november de groep "Maxime" op. Het koor staat onder leiding van de jonge Soester di rigent Paul-Michèl Tijssen en telt ook een aantal Soester leden. "Maxime" bestaat uit 17 enthousiaste en gemotiveerde zangers en zangeres sen - er wordt nog één tenor gezocht - en brengt een piteenlopend repertoire, van Bach tot de Beatles en van rock tot barok, waardoor de groep een speels ,en sprankelend karakter heeft. Het stre ven is erop gericht binnen driejaar een niveau te bereiken dat ver boven de middelmaat uitsteekt. Tweemaal per week wordt er gereper- teerd onder leiding van Paul-Michèl Een aantal zangers en zangeressen van "Maxime". 1- Elke zondag in november van 11.00 tot 12.00 uur: Voor kinderen: Voorlezen van dieren verhalen bij de open haard in het snel- buffet (het eerste half uur voor de aller kleinsten). Kosten: abonnementhou ders: gratis; dagbezoekers (entreeprij zen); f 12,—voorkinderen 2 t/m 9 jaar; f 16,— voor oudere kinderen en vol wassenen. Zondag 15 november: Tussen tien en elf vertellen dierverzorg(- st)ers over zichzelf: Bij verschillende diersoorten kunt u tussen 10.00 en 11.00 uur luisteren naar en vragen stel len aan dierverzorg(st)ers. Kosten: abonnementhouders: gratisdagbezoe kers (entreeprijzen): f 12,— voor kin deren 2 t/m 9 jaar; f 16.— voor oudere kinderen en volwassenen. Zondag 29 november: Apenwensen in de dierentuin, een landhuis, een onbewoond eiland of een kooi? Tine Griede, biologe en specialist op het gebied van welzijn van dieren- tuindieren in het algemeen en van apenhuisvesting in het bijzonder, ver telt over dit boeiende onderwerp. Aan vang: 11.00 uur. (Reserveren noodza kelijk) Kosten: abonnementhouders: gratis; dagbezoekers (entreeprijzen): f 12,— voor kinderen 2 t/m 9 jaar; f 16,— voor oudere kinderen en vol wassenen. Zondag 13 december: Een exclusieve voorstelling van een aangrijpende film over 3 generaties chimpansees. Aanvang: 11.00 uur. (Reserveren noodzakelijk) Kosten: abonnementhouders: f 5,— p.p. (incl. koffie); dagbezoekers: f 17,— voor kin deren 2 t/m 9 jaar; f 21,— voor oudere kinderen en volwassenen (incl. entree dierenpark -1- koffie). Zondag 10 januari: Terug naar de dino-tijd; Eric Mulder, verbonden aan het museum Natura Docet in Denekamp, vertelt over de tijd dat de dinosauriërs de hoofdrolspelers op aarde waren.... Aanvang: 11.00 uur. (Reserveren noodzakelijk) Kosten: abonnementhouders: gratis; dagbezoe kers (entreeprijzen): f 13,— voor kin deren 2 t/m 9 jaar; f 17,50 vooroudere kinderen en volwassenen. Zondag 31 januari: Een exclusieve voorstelling van een aangrijpende film over drie generaties chimpansees. Aanvang: 11.00 uur. (Reserveren noodzakelijk) Kosten: abonnementhouders: f 5,— (incl. kof fie); dagbezoekers: f 18,— voor kinde ren 2 t/m 9 jaar; f 22,50 voor oudere kinderen en volwassenen (incl. entree dierenpark koffie). Zondag 7 februari: Dierenarts in een dierenpark; verhalen en beelden uit de boeiende praktijk van Frank Feld. Aanvang: 11.00 uur. (Re serveren noodzakelijk) Kosten: abon nementhouders: gratis; dagbezoekers (entreeprijzen): f 13,voor kinderen 2 t/m 9 jaar; f 17,50 voor oudere kinde ren en volwassenen. Zondag 21 februari: Tussen tien en elf vertellen dierverzorg(- st)ers over zichzelf: Bij verschillende diersoorten kunt u tussen 10.00 en 11.00 uur luisteren naar en vragen stel len aan dierverzorg(st)ers. Kosten: abonnementhouders: gratis; dagbezoe kers (entreeprijzen): f 13,— voor kin deren 2 t/m 9 jaar;f 17,50 voor oudere kinderen en volwassenen. Op de zondagen 7, 14, 21 en 28 maart wordt het winterprogramma af gesloten met: 'Dierenpark Amersfoort zoals u het nog nooit zageen rondlei ding achter de schermen, het bijwonen van een olifantentraining en een uitste kende brunch in "De Olifant". Start rondleiding om 10.00 uur. (Reserveren noodzakelijk) Kosten: abonnement houders: f 11,50 voorkinderen 2 t/m 9 jaar; f 14,50 voor oudere kinderen en volwassenen; dagbezoekers: 24,50 voor kinderen 2 t/m 9 jaar; f 32,— voor oudere kinderen en volwassenen. Kinderopvang Tijdens de lezingen en de filmvoorstellingen in "De Olifant" worden kinderen van 5 t/m 10 jaar on der leiding van 2 ervaren krachten be ziggehouden met knutselen. (Wel voor af opgeven a.u.b.) Openingstijden Dierenpark Amers foort is in de winterperiode dagelijks geopend van 09.00 uur tot 17.00 uur. Voor meer informatie of voor reserve ringen kan men bellen tijdens kantoor uren, telefoonnummer 033-616658. Vedelaarpad 53, lel. 18136 Donderdag 29 oktober: Allereerst een driewerf hoera voor Hei- ne onze onderhoudsman die vandaag jarig is. Van 9.30 - H.30 uur is de volwassen club aan de beurt. Mooie dingen maken in een gezellige sfeer. Na schooltijd zijn Laura, Sylvana en Fleur de kinderen die hun verjaardag vieren. Vrijdag 30 oktober: Vandaag vieren Lisanne en Omar hun verjaardagspartijtje bij ons. En tevens is er kinderrestaurant. Kinderen koken onder deskundige leiding een maaltijd van drie gangen. Zij bedienen, maken servetten en rekenen af met iedereen die komt eten. Kinderen die willen ko ken moeten minstens 9 jaar zijn, maar iedereen kan komen eten. Wel reserve ren onder nummer 18136. Dit kan tot 's middags 15.30 uur. Het koken begint om 15.45 uur met de boodschappenin- koop en de eters zijn om 18.30 uur wel kom. Het kost f 7,50 per persoon. Zaterdag 31 oktober: Melissa, Timothy en Thomas komen hun verjaardagsfeestje vieren. Dit ge beurt van 13.30 - 16.00 uur. Tevens kunnen kinderen vanaf 9 jaar helpen met de verzorging van de dieren. Dinsdag 3 november: De toneelclub oefent van 16.00 -17.30 uur Woensdag 4 november: Van 9.30 - 11.30 uur: De peuter/ ouderochtend breekt weer aan. Voor de allerkleinsten een gezellige activiteit met vader of moeder, zingen, spelen en iets moois maken. Het kost vier gulden per ouder/kindpaar. Om 14.00 uur begint de toneelvoorstel ling voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. De toneelgroep van de kin derboerderij heeft weer een prachtige voorstelling in elkaar gezet. Na de voor stelling is er limonade en snoep en gaan we nog enkele leuke activiteiten doen. Entree twee gulden per persoon. PASO organiseert op woensdag 11 no vember een paranormale avond met een lezing over hypnose, regressie en reïncarnatie, verzorgd door de heer A. Gard. Hij zal vragen beantwoorden en een demonstratie geven met behulp van een proefpersoon uit het publiek. Ver der bespreekt hij de zin van regressie- therapie ("terug naar je jeugd of een vo rig leven") en het al dan niet bestaan van reïncarnatie. De bijeenkomst wordt gehouden in de Vangrail, Nachtegaalweg 8C, en begint om 20.00 uur. Entree f 2,50 (leden); f 6,- (niet-leden). Informatie: tel. 02154-12058; 02155-11172. Op vrijdag 6 en zaterdag 7 november brengt de Baarnse toneelgroep "Karak ter" het volksstuk "Oranje Hein" van Herman Bouber op de planken van de Speeldoos in Baarn. Dat gebeurt in sa menwerking met de toneelgroep Punt uit Amersfoort. Op het tot Jordaan- plein omgetoverde Speeldoos-podium hoort men bekende nummers als "Als je lacht dan ben je rijk", "Radijs-wals", O mooie Westertoren" en nog veel meer. Kaarten a f 10,- zijn in Soest verkrijg baar bij Kees Manten, Koekoeksweg 9, tel. 22972, en tijdens kantooruren bij de Speeldoos in Baarn. Volgende week woensdag, 4 novem ber, organiseert de handwerkclub van Groot Engendaal weer haar traditione le bazar, waar de bewoners zelf hun zelfgemaakte artikelen zullen verko pen. De bazar is een goede gelegenheid om cadeau-ideeën op te doen voor de komende feestdagen. Naast de verkoop zullen er activiteiten zijn waar de bezoekers een gokje kun nen wagen. De kok zal zorgen voor ver se warme oliebollen, die ook te koop worden aangebonden. Iedereen is wel kom tussen 10.30 en 16.00 uur. door Arie Aanstaande vrijdagmiddag (27 okto ber) zijn 55-plussers uit Soest en Soes terberg weer welkom tijdens de maan delijkse bingo-middag in de Vijverhof aan de Klarinet. De eerste bal rolt om 14.00 uur. De zaal is vanaf 13.30 uur open. De afdeling Amersfoort van de vereni ging Tesselschade-Arbeid Adelt houdt op zaterdag 31 oktober van 13.00 tot 17.00 uur en zondag 1 november van 12.00 tot 16.00 uur haar jaarlijkse na- jaars- en kerstbazar. Deze verkoop vindt plaats in het Berghotel, Utrecht- seweg 225 te Amersfoort. Alle leden en belangstellenden zijn welkom. Op vrijdagavond 30 oktober vindt het tweede docentenconcert van dit sei zoen plaats in de aula van de RMA-mu- ziekschool in Amersfoort. Ditmaal ver zorgen musici (docenten) uit Amers foort en Soest een optreden. Maijanne Heus (viool), Victorine Sloof (fluit) en Yolanda Broekman (piano) brengen een aantrekkelijk programma met mu ziek van o.a. Mozart, Ibert en Andries- sen. Het concert begint om 20.00 uur. Entree f 4,~; pas65/cjp f 2,50; kinde ren tot 15 jaar gratis. Als U een dag of wat g builen de deur niets dan kan het U, op het ontgaan zijn dat het in daar nogal mistig wai In letterlijke zin overi guurlijk opzicht hebbi jaargetijden in Soest doorzichtigheid te ini De mist waar Arie scheelde van plaats to tot wijk. Je floepte maar in, je floepte er Tijdens een van die scharrelde Arie met a licht wat hulpeloos in wijk rond. Plotseling kwam uit een enigszins spook tevoorschijn, die Ari tot stilstand maande Dit laatste bleek op e berusten, aangezien wielige vriend reeds einde zich te kunnei Uit de watten verscl de w eg vroeg naar ee van zijn lang zal ze li had gehoord. Een u voor twee partijen "Het beste is in de waar ik vandaan koi loopt dood", advise te voorzichtigheid, zicht viel af te lezen oplossingen niet stt "Weet U wat ik g« hij met somber ster dat ik vanavond kom. Ik word er li van. Kom ik lielem der mist onderw eg dit." Het klonk alsof d dan wel de plaatsel zijn plotseling optr antwoordelijk wild onderstelling die e bleef. Hij informeerde o was van een platte "Zover zijn we hit een dorp, maar ik ken", beloofde Ari in het handschoem to en kwam na ei belegen plattegroi De straatnaam wï van de zoeker ha£ kwam er helaas n "Het moet zijn in de man zich plots Als Columbus, d punt staat te ontd geruststellende m ken dat de reizige een stuk dichter I gekomen, sterker geleden was. Met grote aandat de plattegrond er kele aanknoping» "Ik loop even mei voor, "dan kan ik If U straks bij de eei de straat rechtsal Het gebaar werd blik van dank aan pen we op. Er begon zich tij- tussen Columbus vertrouwelijke si die Arie op de g< geen tij werd ziel: de voor te stellen bij nader inzien hier toch slechts verdwaald was. lijkheid om recli was het bingo. "Hier dus strak: door, daarna eei door tot U op e< komt en daar dai formeren", luidt touroperator. De man probeer reis geestelijk in samen naar de a pen. "Sukses en nog riep Arie de ni. auto startte. Er volgde geen ling die uit de o kene sprak dee in deze zaak het gezeg was. "Waar staat e luidde de vraag zichzelf stelde, moette heb ik n lopen om een f aan wie ik de gen", vervolgd Om het naderei wat luchtig acci Arie voor teru< van waaruit d was. "U hefft makkt de man korzeli vandaan?" "Volgens mij i Arie uit zijn h Een opmerkinj beter acht erwt "Val dood vt woorden die i feestganger in men, alvorens de watten van Zoals U zelf c tot nu toe gel gegaan. Schrijfi Rekenr Copiee 9M9B0CM9i

Soester Courant | 1992 | | pagina 10