ROUTE 66 Prijswinnaars van Pinot-wedstrijd John Smit rijdt niemand in de wielen Kantoorefficiëncy Yan de Yen met Jan Noordermeer weer op volle sterkte IHANDEL WANDEL I Daihatsu Applause krijgt nieuw gezicht LEEF! A&O VERZEKERT. Ambachtelijke rookworst: gratis proeven bij Super van Doorn Hans Wewer HaSrstyling Bij slijterij-wijnhandel Van der Linden Vakman al 25 jaar bij Automobielbedrijf De Soester Showroom Korte Brinkweg vaker open HOE PLEZIERIG KAN EEN REISVERZEKERING ZIJN? Beren-aktie loopt als een trein MENU'S GRATIS THUISBEZORGD! OPEL^ OOK KUNT U BIJ ONS TERECHT VOOR FRITES, SNACKS EN DIVERSE BROODJES KONINGINNELN. 42A TEL.15365 Autokraker laat computer liggen Autokraak mislukt aan Haverweerd Snelheidscontrole Inbraak Eigendomweg Inbreker slaat toe aan Claroenstekerpad Kooy introduceert 'vernieuwde' Japanner RUDDY DUCK RAVENS GARDEUR MONIQUE BROUNS Seal Marbella 900 Special 07-1990. rood. 45 200 km 11.850. Peugeot 205 TD 1.8 5-drs 03-1991. wit. 86 000 km 27.350 Benault 11 GTL 04-1988. rood. 52 400 km 14.9 Ik heb een nieuw buit K gekocht Prachtig...! maar hoe heb je cfat dan betaald? Volkswagen Groep e service Een nieuwe grille, forsere bumper en bredere stootranden langs de flanken in de kleur van de carrosserie; dat zijn de meest in het oog springende veran deringen aan de vernieuwde Applau se. Maar dat is niet alles. De Applause is met zijn tijd meegegroeid en daar horen aanpassingen bij die de auto nog beter aan de wensen van de klant tege moet laten komen, zoals blijkt bij Ga rage Van Kooy aan de Eemnesserweg in Baarn. Na de introductie van de Daihatsu Ap plause op de Nederlandse markt eind 1989, is er veel gebeurd. Na een voor zichtige start in het meest moeilijke marktsegment is de Applause inmid dels een bekende verschijning op de Nederlandse wegen geworden. Hoewel de Applause een rasechte Japanse auto is, heeft de auto zich altijd onderschei den door het afwijkende, gedurfde mo del. Het is gebleken dat de ronde, enig zins bolle vormen, de riante binnen ruimte, het comfort, de betrouwbaar heid, de topprestaties en uiteraard de handige vijfde deur, garant staan voor een goede acceptatie op de Nederland se markt. De verkoopcijfers na de "up-grading" van de Applause hebben aangetoond dat de consument luxe en styling steeds belangrijker gaat vinden. En juist daar ligt het accent van de veranderingen aan de vernieuwde Applause. Nog meer comfort en luxe voor nog steeds een zeer scherpe prijsstelling. De Applause is standaard een gezins- auto met voorwielaandrijving, een krachtige 77kw 105 pk) 1.600 cm3 16 kleppenmotor met multi-point injectie en voorzien van veel comfort verhogen de zaken. Alle typen zijn voorzien van een engine-fail systeem dat zo is gepro grammeerd, dat ondanks een elektri sche storing, de motor blijft lopen en de klant de dealer rijdend kan bereiken. Elk type voorzien is standaard van een 5-versnellingsbak, maar is ook lever baar met automaat voorzien van loc- k-up (uitgezonderd Zi). De auto onder scheidt zich doordat hij de contouren heeft van een Sedan, maar toch is uitge voerd met een vijfde deur. Dit maakt dat de auto geplaatst wordt in het fel omstreden marktsegment van de mid denklasse Sedans, terwijl de auto als plus alle voordelen" van een vijf-deurs auto met zich draagt. Drie uitvoeringen: De vernieuwde Applause is leverbaar in drie uitvoeringen; de zeer complete Li(f. 27.995,-), de luxe Xi(f 31.995,:), en de van permanente vierwielaandrij- ving voorziene Zi(f 40.795,-). ABS is op de Li en Xi optioneel. De Li en Xi-modellen zijn leverbaar met een drietraps automaat, voorzien van lock-up op de hoogste versnelling. Dit systeem heeft haar nut bewezen op het gebied van betrouwbaarheid en effi ciency. Met de automaat in de hoogste versnelling in de lock-stand, wordt door het verlaagde toerental minder motor geluid geproduceerd en is de motor economischer in het brandstofverbruik. De automatische versnellingsbak is niet leverbaar op het Zi-model. Voor zowel de Li, de Xi als de Zi geldt dat deze auto's geleased kunnen wor den tegen interessante operationele leasetarieven. Ook voor deze lease- markt is de Daihatsu Applause steeds interessanter geworden. Door de jaren heen is de auto een betrouwbare Japan se auto gebleken, waardoor de aanvan kelijk afwachtende houding van lease maatschappijen inmiddels verleden tijd is. Dit, gecombineerd met een aantrek kelijke aankoopprijs, maakt dat de Ap plause al geleased kan worden vanaf fl. 750,-, bij een jaarkilometrage van 20.000 km met een contractperiode van drie jaar. Evenals op alle andere Daihatsu-modellen geldt voor de ver nieuwde Applause de Daihatsu drie dubbele zekerheid. Dit staat voor 3 jaar fabrieksgarantie op de auto, 6 jaar car rosseriegarantie op doorroesten van binnenuit en zelfs 3 jaar garantie op de lak. De winnaars van de wedstrijd die slijterij-wijnhandel Van der Linden in samenwerking met Pinot heeft gehouden, zijn donderdag feestelijk ontvangen in de zaak aan de Soesterberg- sestraat. A. Vrakking van de Albert Hahnweg ontving de eerste prijs, niet nadat alle winnaars een glaasje champagne aangeboden hadden gekregen. De tweede prijs ging naar S. Dokter, ge volgd door G. Dasia, H. ten Seldam, J. Brandsma en N.S. Grift. Foto: Goos van der Wilt "In de familie wordt over hem ge praat alsof hij erbij hoort.,, Me vrouw Karwoczik van Automo bielbedrijf De Soester heeft het over John Smit die inmiddels 25 jaar in dienst is bij het bedrijf op de hoek van de Laanstraat en de Kostverlorenweg. De verbondenheid tussen de familie Karwoczik en de familie Smit is inmid dels zo groot dat zoon Jeroen al twee jaar bij het bedrijf werkt. Smit is van alle markten thuis. Behalve chef werkplaats en magazijn kan hij ook worden ingezet voor de verkoop als dat zo uitkomt. Mevrouw Karwockzik kan alleen positieve kanten van Smit op sommen: "Hij heeft geholpen de zaak op te bouwen. Hij is niet alleen een uit stekend vakman, maar ook ontzettend goed voor de klanten. Hij is een goede kracht. Dat blijkt wel uit het feit dat de mensen altijd naar John vragen. Hij is een betrouwbaar persoon voor de klan ten. Ze weten dat hun auto bij hem in goede handen is. Hij is voor ons een zeer trouwe medewerker. In nood kun je hem altijd bellen. Als het moet komt hij meteen." Automobielbedrijf De Soester heeft 24 jaar de Mazda gevoerd, maar is nu Nis san-dealer. Een andere verandering van de afgelopen jaren is dat Jorg Kar woczik het bedrijf heeft overgenomen. "Maar we gaan op dezelfde voet ver der", zegt mevrouw Karwoczik", die nog steeds in het bedrijf werkt. Wat ook onveranderd is gebleven, is de tomeloze inzet van John Smit. De 48-jarige medewerker is al langer dan de helft van zijn leven bij de zaak be- "In de familie praten we over hem als of hij erbij hoort", zegt mevrouw Kar woczik over jubilaris John Smit. Foto: Goos van der Wilt. trokken. Of het nu om een Mazda, een Nissan of een ander merk auto gaat, het maakt niets uit. John Smit staat er niet bepaald om bekend dat hij twee linkse handen heeft. Hij heeft nog nooit ie mand in de wielen gereden en geniet wel bekendheid vanwege zijn loyaliteit. Intern is het jubileum van John Smit al gevierd. Maar wie John de hand wil schudden kan op vrijdag 30 oktober naar de zaak komen. Van 15.00 tot 19.00 uur wordt een feest ter ere van Smit gehouden. Automobielbedrijf De Soester zal daarnaast tot en met 7 no vember een Nissan-show geven. De show is elke dag van 9.00 tot 18.00 uur in het pand aan de Kostverlorenweg. Steenhoffstraat 16, Telefoon 02155 - 3764 BL Soest 18540/21337 De naam Van de Ven staat in Soest en Baarn voor boeken en kantoorbeno digdheden. Maar wie denkt dat dat laatste begint bij een paperclip en ein digt bij een schrijfmachine, doet het bedrijf beslist tekort. Het woord 'kan toorbenodigdheden' is al lang vervan gen door 'kantoorefficiëncy' en dat gaat veel verder dan de levering van HEEL PLEZIERIG Liefhebbers van een lekker stukje rookworst kunnen in het komende weekeinde aan hun trekken komen bij Super van Doorn aan de Wiardi Beck- manstraat. Deze winterse lekkernij - puur ambachtelijk gemaakt van zuiver hamvlees en daardoor erg mals en sappig - wordt met ingang van deze week aangeboden tegen een speciale aktieprijs: drie voor f 9,99! De rookworst van Super van Doorn on derscheidt zich van alle andere rook worsten door zijn bijzondere samen stelling. Dat zit 'm niet alleen in het lek kere vlees, maar ook in de speciale krui densamenstelling. Als het deeg is klaar gemaakt wordt het afgevuld in een ech te natuurdarm en goudgeel gerookt. Bami met saté eri saus 12,50 Kalfsragoüt met tutti frutti '13,50 Bietjes met gehakt 12,50 Kipkerry met tutti frutti 12,50 Boerenkool met worst 12.50 Konijnenfilet mei wijnperen 13,50 Bloemkool met saucijsen 12,50 Macaroni met gehakt 12,50 Cordon Bleu met witlof 13.50 Nasi met saté en saus 12.50 Drumsticks met stoofperen 13,50 Schouderkarbonade met sperziebonen 13,50 Geb. schol met worteltjes 13.50 Schnitzels met haricóts verts 13,50 Gebr. kip met stoofperen 13,50 Spaghetti met gehakt 12,50 Gebr. kuikenbout met stoofperen 13,50 Stroganottbiefstuk met Mexicaanse groenten 13,50 Goulash met doperwtjes 13.50 Vlaamse runderschotel 13,50 Haché met rode kool 13,50 Zuurkool met spek en worst 12,50 Hazepeper 15 00 Boeuff Bourguignon met andijvie 13,50 Hutspot met klapstuk 12.50 Hamburger met appeltjes en aardappeltjes 12 50 Dat gebeurt heel licht, met behulp van speciaal, grof gebroken beukehout. Door de lichte rooksmaak is de rook worst "het einde". Bij Super van Doorn geven ze graag wat tips mee voor de bereiding van de rook worst. De belangrijkste zijn: Verwarm de rookworst de laatste 20 a 30 minuten mee bovenop de stamppot. De temperatuur wordt dan niet te hoog en de sappen geven een fantastische smaak aan de maaltijd; Neem eens wat plakjes gewelde rook worst op de boterham, eventueel met wat rauwe zuurkool en wat ketchup. Het resultaat is heel verrassend; Rookworst uit het vuistje is ook niet te versmaden: een lik Franse mosterd maakt het feest compleet; Koude plakjes rookworst laten zich combineren met van alles en nog wat, van een partje mandarijn tot een schijfje augurk. Probeer het maar eens. Gratis proeven In het komende weekeinde kan de con sument de rookworst gratis proeven bij Super van Doorn, en bovendien profi teren van de speciale aktieprijs: drie rookworsten voor f 9,99, waarmee de rookworst uiterst voordelig is. Boven dien verstrekt Super van Doorn bij aan koop van drie rookworsten een gratis zegel voor de Beren-spaaraktie, die in middels al enige weken loopt als de spreekwoordelijke trein: er zijn al 450 beren verkocht! Deze week staat de vleeswaren-afde ling bijna helemaal in het teken van de Beren-aktie - vandaar ook de unieke rookworst-aanbieding - en over een poosje (de tweede week van november) zal dat ook het geval zijn met de afde ling aardappelen- groente en fruit van Super van Doorn. Wat de medewerkers dan in petto hebben blijft nog even een verrassing, maar dat het opnieuw groots wordt aangepakt staat wel vast. Beren-kleurplaten Inmiddels hebben honderden be ren-kleurplaten van Super van Doorn hun weg gevonden naar de jeugd en weer terug, want de kinderen van 4 t/m 12 jaar kunnen de platen inleveren bij de bloemen/sigaren-afdeling. Voor de eerste 100 kinderen is dat heel erg de moeite waard, want zij krijgen Op woensdag 2 december een gezellige be ren-middag in Honsbergen aangebo den, compleet met een spannend to neelstuk, chocolademelk en een hele boel lekkers. Sinterklaas zélf zal de prijsuitreiking voor zijn rekening ne men. bijvoorbeeld één computer. Van de Ven installeert complete netwerken en richt elk soort kantoor volledig in: van een eenvoudige werkplek bij een lokaal of regionaal georiënteerd be drijf tot en met de meest luxueuze di rectie- of bestuurskamer van een van de vele in ons land gevestigde "Big In ternationals". De boekwinkel- en de kantooreffi- ciëncy-aktiviteiten worden strikt ge scheiden gehouden. Zo kan men in Soest-Zuid hoofdzakelijk - maar wel uitgebreid - terecht voor een goed boek en wat dagelijkse, bij-artikelen zoals plakband, potloden en vlakgum; in de Steenhoffstraat komt men in andere sferen terecht. Op het eerste gezicht een assortiment kantoormeubelen - voor namelijk stoelen en buro's met voor de hand liggende, bijbehorende gebruiks artikelen, maar dieper gravend een be drijf dat zich heeft gespecialiseerd in de van A tot en met Z-inrichting van alles wat met kantoren van doen heeft. Het staat sinds kort in opvallend geel-groe- ne kleuren op de gevel van het nog on langs schitterend verbouwde pand aan de Steenhoffstraat: "Uw partner voor het efficiënte kantoor". Het klinkt veel belovend en dat is het ook. Showroom vaker open Aan de Korte Brinkweg 32 in Soest be schikt Van de Ven sinds een paar jaar over een ruime showroom. Potentiële cliënten kunnen daar op afspraak rond wandelen en hun keuze maken uit tal van soorten meubelen en machine rieën, die zich uitstrekken van eenvou dige rekenmachines tot en met geavan ceerde kasregisters, geautomatiseerde afrekensystemen en computernetwer ken. De showroom was niet doorlopend ge opend, maar daarin wil Van de Ven verandering brengen. De snelle groei van deze tak van het bedrijf vereist dat ook. De heer Henk van den Ooster kamp, die met de dagelijkse leiding van Kennelijk had hij geen zin in een com putercursus of was hij niet in de gele genheid de pc te dragen. In ieder geval heeft een autokraker het apparaat niet meegenomen uit de auto die hij woens dagnacht had opengebroken. De dader nam wel de radiocassetterecorder en een zonnebril mee. Een veertig-jarige Soester van de Johannes Poststraat meldde de diefstal bij de politie. Een 29-jarige inwoner van Driebergen ontdekte zondagmorgen dat zijn auto, die aan de Haverweerd geparkeerd stond, was opengebroken. Bij nader onderzoek bleek alleen de ruit te zijn vernield, zonder dat er verder iets was ontvreemd. De politie houdt het op een autokraak-poging, waarbij de dader vermoedelijk werd gestoord. Jan Noordermeer terug bij kantooref ficiëncy Van de Ven Foto: Goos van der Wilt. de vestiging in de Steenhoffstraat 13 is belast, zal zijn werkzaamheden meer in de richting van de Korte Brinkweg gaan verleggen. Dat is mogelijk geworden door de te rugkeer - per 1 november - van een ge waardeerde medewerker, Jan Noor dermeer, die zijn kennis van zaken ge durende een aantal jaren elders heeft aangescherpt. Hij vertrok bij Van de Ven in 1988 om te gaan werken bij een bekende importeur van kantoormachi nes- en meubelen. De laatste anderhalf jaar was hij aktief bij een collegabedrijf van Van de Ven in de regio. Leiding geven De terugkeer van Jan Noordermeer in de Steenhoffstraat, waar hij op korte termijn de leiding in de winkel van Van den Oosterkamp overneemt, stelt het bedrijf in staat zijn service op de diverse deelterreinen verder uit te breiden. Henk van den Oosterkamp zal frequen ter in de showroom aanwezig zijn om de weg te effenen voor een nog betere dienstverlening op het gebied van in- richtings-advisering, waarbij elemen ten als ergonomie en lay-out van de werkplek een belangrijke rol spelen. Van de Ven is met de indiensttreding van 'hun' Jan Noordermeer op volle sterkte gekomen. Henk van den Oos terkamp voorspelt daarmee een nog verdere toename van de aktiviteiten, vooral als het gaat om de deelneming in - project-ontwikkeling van steeds groter wordende ondernemingen. Van de Ven is in staat de vinger in die markt effectief aan de pols te houden. De politie hield vorige week dinsdag op de Amersfoortsestraat een snelheids controle met behulp van de radar-ap- paratuur. Van de 261 passerende auto mobilisten bleken er tien te hard te rij den. Zij krijgen een proces-verbaal. De top lag op 110 km/u. Een 33-jarige bewoner van de Eigen domweg ontdekte zaterdagavond bij thuiskomst dat er in zijn huis was inge broken. De woning was grotendeels overhoop gehaald. De inbreker was binnengekomen door een openstaand slaapkamerraam en had de kleurentele visie en een aantal cheques meegeno men. Een kleurentelevisie, een bedrag van ca. 130 gulden en twee jassen vormden de buit van een inbraak aan het Cla roenstekerpad. De 43-jarige bewoner stelde de politie op de hoogte. De inbre ker bleek in de nacht van zaterdag op zondag de achterdeur te hebben gefor ceerd. VOOR HAAR EN VOOR HEM Openingstijden maandag t/m vrijdag 8.30-17.30, zaterdag 8.00-15.30 uur. Steenhoffstraat 53 Soest Telefoon: 02155 - 21433 PAGINA 12 WOENSDAG 28 OKTOBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 13 Poor bi j hun een hypotl->eek af te sluiten

Soester Courant | 1992 | | pagina 13