JTEN Diemei legt tijdbom onder Smeeing/BDC Variatie bij verrassend Stam/SoVoCo Ongemotiveerd Soest uitgeschakeld SEC gaat verder op ingeslagen weg TSEIZOEN PAGINA 14 rt met het renspaaraktie WOENSDAG 28 OKTOBER 1992 SOESTER COURANT HANDBAL Ik vind dat ik al teveel water bij de wijn heb gedaan" PAGINA 15 DIO/O mag een uur spelen in Soest: 3-0 (15-9, 15-13, 15-4) VOLLEYBAL BASKETBAL Eerste zege voor basketbaldames ZWEMMEN Twaalf uur lang Nacht van Soest ATLETIEK Sylvestercross in nationaal circuit ATLETIEK Henny Pot houdt rest achter zich FC Utrecht 2 hoeft niet onderste uit de kan te halen: 0-3 VOETBAL Saban Aksit in de wachtkamer van eerste zaalteam ZAALV OETBAL .99 .98 itselijke woning- Itaat: een beter jlete begeleiding van uw huis. ient naar een hy- cer de Rabobank 96333. ^„gesteld van d„e weken Als er in die tijd niets verandert, is het voor lin' |-!e' D.,emel ^!'rak' altijd, kiinklare taal na afloop van de teleurstellend verlopen thu.swedstrijd van Smeeing/BDC tegen Jahn H l 'ii, ii manschappen zullen met een andere instelling moeten gaan handballen, anders houdt h.j het voor gezien bij de verbleekte eerste divi- sionist. Diemei heeft vanavond een bespreking met het bestuur en de spelers van het eerste en het tweede team. Inzet van dat gesprek is onder andere dat meer spe lers uit het tweede de trainingen van de hoofdmacht volgen. Op die manier kan Diemei niet alleen tijdens de oefenses sies beter uit de voeten, maar heeft hij ook een stok achter de deur. "Omdat ik geen achterban heb, kan ik geen maat regelen nemen tegen de mensen die te gen mijn regels zondigen. Anders had den Michel Roest en Cleem Diemers al de kant kunnen opzoeken. Als het kan, zet ik zonodig spelers met minder hand balkwaliteiten in het veld, maar dan moeten die wel komen trainen." Mentaliteit Diemei is de mentaliteit van het gros van zijn spelers spuugzat. "De inzet op de training is slecht. Bovendien kan ik met acht, negen man op een training niet eens goed spelletjes uitproberen. Ik maak tegenwoordig een training voor veertien tot zestien man en één voor acht, negen man. Dat is toch van de rat ten? Ik train voor niks. Ik doe het voor m'n lol en vraag alleen een reiskosten vergoeding. Van het tweede komt nie mand. Daar kunnen de jongens van het eerste niets aan doen, maar als ze dan van het eerste m'n trainingen gaan 'ver- klojoen', graven ze hun eigen graf. Ze hebben Hein van der Heijden toch ook al zelf weggestuurd. Ze vergeten alleen dat er geen trainer met ambities is, die naar dit Smeeing/BDC komt om deze ploeg te trainen." "Ik ben de problemen niet uit de weg gegaan. Ik heb enkele keren laten weten dat ze zo niet moeten doorgaan. Maar ze weten dat ze de baas zijn, omdat ik geen maatregelen kan nemen, doordat er te weinig spelers zijn." De woorden van Diemei waren zon dagmiddag hard, maar niet minder ge meend. De oefenmeester baalde van de verrichtingen van zijn 'keurkorps' dat zojuist tegen Jahn II de vierde neder laag op rij had geleden. Ondanks dat de ploeg uit Stadskanaal was versterkt, was dat niet nodig geweest, meende Diemei die voor de competitie zijn team bij de bovenste drie, en wellicht aan de top van de eerste divisie had gerekend. Baltempo De trainer/coach stelde dat met name Michel Roest en Guus Tourné veel te dicht op de verdediging waren gekro pen. "We zouden bij het eerste baltem po kijken hoe de verdediging zich zou opstellen en daarop inspelen. Dat heb ben we vrijdag uit en te na doorgeno men, maar bij de eerste beste aanval ging het al fout. De bal werd niet eens rond gespeeld, omdat Guus zonodig in zijn eentje moest doorgaan. Dan kweek je onrust en dat kwam heel vaak terug. Dan komt er nog het zielloze bij en dan gaat Michel het in z'n eentje proberen. Als de opbouwers wel diepte hadden gehad en Guus vaker Cleem had aange speeld, was het beter gegaan. Maar ja, dan trekt Cleem zijn mond open en dan wordt Guus nog gekker. Normaal staat tegenwoordig Wim Steenbakkers in de basis, maar hij was geblesseerd. En Ar- nold Vroege had de hele week niet ge traind, omdat hij is weggeweest. Dat kun je meteen merken." Zelfs Arjan Roest kon de ploeg niet op sleeptouw nemen. De aanvoerder wijt de tegenvallende prestaties aan het zelf vertrouwen van de spelers. Diemei: "Het zit bij hem tussen de oren. Hij weet dat 'ie geblokt wordt, maar blijft toch de lange mensen opzoeken." Toch was Smeeing/BDC lange tijd op weg de neerwaartse spiraal te verlaten. In de vierde minuut na rust bracht Ar jan Roest de marge zelfs op twee doel punten, maar daarna ging het bergaf waarts. Diemers, trefzeker in de rech terhoek, kreeg te weinig ballen en in de verdediging van Smeeing/BDC vielen gaten. Diemei: "Michel stond te ver van zijn man af en dacht vandaag alleen maar aan aanvallen. Eigenlijk hadden we vandaag moeten winnen. Maar het is dom van Guus dat hij op het eind met al twee keer twee minuten een overtre ding maakt en rood krijgt. En het is dom van Edwin Zoetelief om dan zijn mond open te doen tegen de scheidsrechter", doelde Diemei op de slotfase, waarin beide spelers uit hel veld moesten en Smeeing/BDC twee minuten lang met vijf man in het veld stond. Jahn II liep daardoor uit van 18-21 naar 18-23. Diemei weigerde de schuld in de schoe nen van de scheidsrechters te schuiven, ook al werd er geklaagd dat de Soesters zwaarder werden bestraft dan de gas ten. "Oké, die nummer zes kwam steeds met zijn knie in. Jammer dat er niet voor werd gefloten, maar daardoor hebben we niet verloren." Pikken "De jongens moeten beseffen waar ze mee bezig zijn. In de eerste divisie moet je inzet tonen en de bereidheid hebben iets van elkaar te pikken. Dat is niet meer zo. Dat is ontstaan toen Paul van den Deijssel is weggegaan. Ik ben er jammergenoeg niet in geslaagd dat te rug te krijgen. Ik heb vorige week aan de bel getrokken en woensdag gaan we om de tafel zitten", aldus Diemei die een tijdbom onder de herenformatie van Smeeing/BDC heeft gelegd. "Ik vind dat ik al teveel water bij de wijn heb ge daan." Wie voor de competitie had be weerd dat de dames van Stam/So- VoCo na vier speelronden de vijf de plaats in de eerste divisie zou den bezetten en slechts twee pun ten achterstand op de koploper zouden hebben, had waarschijnlijk van alle kanten aspirientjes en vi tamine C-bussen aangereikt ge kregen. Maar hij had die goedbe doelde pillen wel in de prullebak kunnen deponeren. Door de 3-0-zege op DIO/O staat Stam/SoVoCo er, mede gezien een aantal verrassende uitslagen van zater dag, florissant voor. De ploeg mag niet klagen over het competitieprogramma (in vier duels drie keer een thuiswed strijd tegen één van de mindere zus ters), maar verdient een pluim voor het feit dat inmiddels acht punten zijn bin nengehaald. Dat geeft de volleybalsters voldoende lucht om in de komende wedstrijdenreeks tegen gerenommeer de teams als Veenman/Martinus 2 en lijstaanvoerder Homestyle/ Olympia onbevangen, maar beslagen ten ijs te komen. Dat besefte ook Ad van Woensel die als geen ander weet hoe wisselvallig de ac teerprestaties van zijn speelsters zijn. Onder druk blijven de meesten onder hun niveau, zeker in uitwedstrijden. In de knusse de Bunt komen ze, gesteund door de aanhang, een tegenvaller nog wel eens te boven. DIO/O kon alleen in de tweede set een speldeprik uitdelen door met 3-7 de lei ding te nemen. Dat moeten de gasten uit Oosterwolde overigens maar snel vergeten. De Groningers horen niet in de eerste divisie thuis. Daarvoor wekte het spel te vaak op de lachspieren. I Lef Stam/SoVoCo maakte de achterstand I in zes minuten goed. Wat volgde was een spannende slotfase. Op 14-13 toonde Bernique Tool lef door een ris kante serve te plaatsen. Stam/SoVoCo Terwijl Ineke Remkes het net ophangt, concentreert Esther van der Spek (10) zich op de bal. De midaanvalster scoorde veelvuldig tegen DIO/O. Foto: Goos van der Wilt. won de kortè rally en de tweede set en kwam derhalve met 2-0 voor, nadat de eerste set na negentien minuten een for maliteit was: 15-9. In de derde set werd het klasseverschil zeer snel tot setwinst omgebogen. Binnen veertien minuten was het 15-4. een goede indruk achterliet. In de an derhalf jaar sinds haar rentree öp de volleybalvelden deed ze bar weinig wedstrijdervaring op. Maar ondanks een aantal missers zorgde ze er herhaal delijk voor dat de service weer naar de thuisclub ging. Opvallend was dat Tool als vervangster Van Woensel was dan ook te spreken van de zieke midaanvalster Inge Everts over de negentien-jarige aanvalster. "We hebben van de week tijdens een oefenwedstrijd al gezien dat ze kan functioneren." Over Esther van der Spek, die smashte en blokte alsof ze dat al in de wieg deed, was de trainer/coach eveneens positief gestemd, al had hij gezien dat de midaanvalster verdedi gend nog wel eens een steekje liet val len. "Ja, ik ben een perfectionist", er kende Van Woensel. "Het kan altijd be ter, zeker tegen deze tegenstander." In verdedigend opzicht had hij een pluim over voor Monica van der Wal en spel-' verdeelster Marianne Goebertus kreeg het compliment dat ze in de aanval voor veel variatie zorgde. Stam/SoVoCo scoorde niet alleen over het midden of aan de buitenkant, maar probeerde her haaldelijk een staffeltje uit of speelde een drie meter aanval. Het kon allemaal tegen DIO/O dat dit seizoen veel moeite zal hebben het hoofd boven water te houden. De ploeg speelt haar thuiswedstrijden om 13.30 uur en verwacht mag worden dat veel bezoekende teams nog voor het donker thuis zullen zijn, ook in de wintermaan den. Heren Zes minuten. Geen seconde langer duurde de derde set tussen het vijfde team van Brezan/SSS en de herense lectie van Stam/SoVoCo. De Barne velders zouden in die set geen punt sco ren. Van Soester zijde zou niet eens ie dereen aan de beurt komen voor de ser vice. Grote animator was John van Brumme- len die de eerste set met een serie van vijf opende (0-5). Toen hij op 7-7 weer aan de beurt was, sloeg hij de ploeg van af de serviceplaats in één keer naar 7-13 en kon Stam/SoVoCo de eerste set in 8-15 uitmaken. In de tweede set zag Jan Visser, die de basisopstelling bepaalt, de ploeg gevarieerd en met inzet een 5-15-overwinning pakken. Daarna ser veerde John van Brummelen Stam/So- VoGo naar 0-10 en was het verhaal snel uit. "Je merkt dat de spelers gretiger worden. Je ziet ze van de grond komen en meteen in het blok hangen. En dat op een donderdagavond in zo'n kippen hok." [Na een teleurstellende competi- tiestart hebben de dames van Red Stars de draad opgepakt tegen Ju- j ventus. De formatie van John Mar- I tin haalde met de cijfers 56-41 de perste punten binnen. Vie na de eerste helft huiswaarts was lekeerd, zou geen dubbeltje voor de kansen van Red Stars hebben durven beven. Juventus, een tegenstander die al jarenlang het onderspit moet delven [tegen de Soesters, stond verrassend met 21-30 voor. Het transport van de bal haperde voortdurend bij Red Stars dat Izich in de tweede helft zou herstellen en leen einde zou maken aan een negatieve ■serie van vier nederlagen. Met een groot doorzettingsvermogen knokte Red Stars zich een weg terug en acht minuten na de pauze, was de strijd weer open (34-35). Vervolgens sprong Red Stars in één keer verder. In tegen stelling tot in de eerste helft lukte vrij wel alles bij de Soesters. In een hoog tempo rende Red Stars naar 45-36 en 56-41. Opvallend was dat de ploeg een aantal schoten van de Schiedamse be zoeksters blokten. Marjon Geurts scoorde alleen na rust, maar werd met dertien punten wel top- scoorster. Jeugdspeelster Tessa de Bruin liet elf punten noteren, terwijl Miriam van Tuyl negen punten daaraan toevoegde. Yvonne Hurenkamp uit het tweede sloot zich met vijf punten aan in de rij achter Gaby Kooter met acht pun ten. De Nacht van Soest belooft een spektakel te worden. De zwemma- rathon in Aqua Indoor heeft het doel geld bijeen te brengen voor Stichting Stimulans. Gestart wordt zaterdagavond om 20.00 uur. Op zondag 8.00 uur stappen de laatste deelnemers uit het water. Elf ploegen van zwemvereniging de Duinkikkers (vier), triathlonvereniging De Schieter (twee), het Griftland Col lege, volleybalvereniging Stam/SoVo- Co, het Bentinck Fonds en Stimulans (alle één) nemen deel aan de Nacht van Soest. De laatste twee teams bestaan uit begeleiders en lichamelijke of verstan delijk gehandicapten. Dank zij spon sors kunnen de zwemmers geld in het laatje brengen voor Stimulans. De Stichting zal om 18,30 uur, vooraf gaande aan de marathon, op het terrein van Aqua Indoor een demonstratie ge ven van activiteiten. De ploegen bestaan uit tien tot twaall mensen. Elke deelnemer moet tien mi nuten zwemmen, alvorens hij wordt af gelost. Voor de zwemmers is één baan vrijgelaten voor in- en uitzwemmen. Twaalf uur lang zal een discotheek voor extra sfeer zorgen. Ook is er een door lopende bingo. Het restaurant heeft vergunning gekregen de gehele nacht open te blijven. Tussen de bedrijven door worden extra wedstrijdjes onders de zwemmers ingelast. Het natte ge deelte van Aqua Indoor is tijdens de zwemmarathon niet toegankelijk voor publiek. De Sylvestercross is opgenomen in het nationaal crosscircuit. Dat be tekent dat op de jaarlijkse wed strijd van AV Pijnenburg op 31 december punten zijn te verdienen door de deelnemers. En met die punten kunnen de atleten zich kwalificeren vooor de WK. De Sylvestercross is daarmee verzekerd van een sterk deelnemersveld. Het is nagenoeg zeker dat Martin ten Cate naar de Lange Duinen zal komen. Hij moet het dan in ieder geval opnemen tegen John Vermeulen (tweede in 1991) en Aart Stigter. De kans dat fragmenten van de Sylves tercross worden uitgezonden op de te levisie is eveneens aanwezig. De onder handelingen daarover worden met de NOS gevoerd. AV Pijnenburg kan die reclame goed gebruiken, want de club heeft een budget van dertigduizend gul den nodig. Dat is twee keer zoveel als in voorgaande edities, toen de Sylvester cross nog niet in het nationale circuit was opgenomen. Het eindklassement van het nationale crosscircuit speelt een belangrijke rol bij de vaststelling van de Nederlandse ploeg voor de WK. De Nederlands kampioen wordt sowieso afgevaardigd. Daarnaast wijst de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie (KNAU) een tweede atleet aan. De herenploeg wordt aangevuld met de vier best geëindigde atleten van het crosscircuit. Bij de da mes worden twee atleten uit het circuit aan de selectie toegevoegd. De Wolfskamerloop over 10 kilo meter, die elk jaar in Huizen wordt gehouden, had zondag in Henny Pot van AV Pijnenburg een uitste kende winnares in de Veteranen I klasse. Haar eindtijd op het parcours lang het IJsselmeer bedroeg 37.20, waarmee zij tevens tweede werd in het totaal klasse ment van de dames, dat gewonnen werd door Geeske Jansen in 37.03. Mart van Hal moest enkele minuten toegeven op haar clubgenote, maar smaakte desalniettemin het genoegen de eerste plaats te bezetten bij de dames Veteranen II in 40.57. Henk Wallet, weer hersteld van griep, liep in Huizen naar een alleszins redelij ke tijd van 37.17, terwijl veteraan Henk van Hal na lange tijd weer acte de pré- sence gaf in 41.03. Corine Wallet (da mesklasse) liep in Huizen naar een tijd van 44.56. In het Brabantse Etten-Leur werd zon dag een hele en halve marathon gehou den, waaraan tevens het Zuid Kam pioenschap van Zuid-Nederland was verbonden. Harry van Brummelen van AV Pijnenburg liep na zijn pechvolle marathon in Zwolle, waar hij wegens een val op moest geven, een goede ma rathon op een parcours, dat zeker niet als snel bekend staat. Harry nam in de Veteranen I klasse sportieve revanche op zichzelf en liep naar een eindtijd van 2.40.55, waarmee hij in het vetera- nenklassement vierde werd. In het to taal klassement kwam hij tot een zeer verdienstelijke 26e plaats. Martijn Stalenhoef zat geblesseerd op de tribune. FerencKleinegrisinduelmetAypassevan FC Utrecht. De Soester zou later uitval len. Foto: Goos van der Wilt. Verliezen van het tweede elftal van FC Utrecht is geen schande. Ook niet als dat met de cijfers 0-3 wordt bekrachtigd. Maar Soest zal in de competitie wel met een ande re instelling het veld moeten betre den, wil de ploeg nog een kans ma ken op promotie naar de tweede klasse. Teveel voetballers gaven zaterdagmid dag aan de Bosstraat-Oost niet thuis. Kennelijk waren weinig spelers gemoti veerd om de semi-profs en amateurs van de Domstedelijke eredivisieclub te laten zien wat ze in huis hebben. FC Utrecht 2 hoefde daarom niet het on derste uit de kan te halen om de vierde ronde van de beker te bereiken. Toegegeven, de Utrechters kwamen na twaalf minuten goedkoop aan de ope ningstreffer. Scheidsrechter J.H. Bijls- ma reageerde tegen het kinderlijke af, toen hij Daniël Hilhorst bestrafte voor een extra stuiter, dan wel tijdrekken. De doelman werd uit de toegekende indi recte vrije trap gepasseerd door Patrick van Diermen. De verdediger zou zes minuten voor tijd de tweede treffer pro duceren, nadat Luits Houkes in de fout was gegaan. Een minuut later zorgde Pascal Hoogland in een vermeende bui tenspelsituatie voor 0-3. Dat Bijlsma hem niet terugfloot, was niet zo ver wonderlijk. In de fase daarvoor was drie maal volstrekt ten onrechte voor bui tenspel gevlagd, omdat de Utrechters zich nog zeker een meter achter de laat ste verdediger van Soest bevonden. Kennelijk had Bijlsma, die drie keer had afgefloten, dat begrepen en vond hij het bij de vierde gelegenheid wel letjes. Vlak voor tijd werd Soest derhalve op afstand gezet, maar de ploeg mocht, on danks een handvol kansen, geen enkele aanspraak op de overwinning maken. In de eerste helft had Michel van den Hoeven de wedstrijd al kunnen beslis sen, maar hij faalde twee maal in de buurt van Hilhorst. Soest plaatste daar een kopbal van Wilfred Janmaat (over) en een schot van Paul Hilhorst (ook over) tegenover. Paul Hilhorst was ove rigens één van de weinige Soesters die strijdend ten onder ging. In de eerste helft van het tweede bedrijf miste Utrecht, waarbij Olympisch elf- talganger Ferdi Vierklau inmiddels was ingevallen, drie, vier kansen. In de 25ste en 26ste minuut kreeg Soest de besté kans op de gelijkmaker. De voor de geblesseerd geraakte Ferenc Kleine- gris ingebrachte Michel Vlaswinkel schoot vanuit de korte hoek in het zij net, en even later hielp hij, gevolgd door Dennis van Asch de beste mogelijkheid de wereld uit. Fraai voetbal leverde de bekerwedstrijd niet op. Stroomberg had de pech dat hij niet over Jeroen van Veenendaal kon beschikken. De technisch begaafde middenvelder, die dinsdag op de trai ning een kwetsuur had opgelopen, had wellicht Peter van den Berg wakker kunnen schudden. Voor de Soest-aan- hangers was het spijtig dat om dezelfde reden Martijn Stalenhoef ontbrak bij FC Utrecht. Na de zeges van 1-9 op De Geuzen en 6-0 op LVV kan Soest zich volledig gaan concentreren op de competitie, waarin de ploeg nog kans maakt op de eerste periodetitel. FC Utrecht 2, dat VVZA (10-0) en VRC (2-2) na straf schoppen de weg versperde, is nog op twee fronten actief. Worden de zaalvoetballers van SEC voor de tweede keer op rij kampioen? Na vier wedstrijden vraagt menigeen zich dat af, maar coach Peter van Zoelen is één van de weinigen die daar nog niet se rieus over wil nadenken, ook niet na de 12-5-zege op BVV'31. "Dat verhaal over handhaven hebben we nu gehad. We moeten nu per wed strijd bekijken hoe ver we komen. We hebben voor dit niveau natuurlijk drie klasse voetballers, een goede keeper en daaromheen een vriendenploeg, maar ik denk nog helemaal niet aan het kam pioenschap", aldus Van Zoelen. Hij was vanzelfsprekend blij met de 12-5-zege op BVV'31, maar daar wak eigenlijk alles meegezegd. De bal was te zacht, de tegenstander deugde niet en de scheidsrechter praatte teveel. "En de jongens moeten leren om niet terug te praten." De doelpunten vielen maandagavond vlot in sporthal Beukendal. Binnen 45 seconden was het al 1-1, maar daarna zou SEC, met Hans Peter van Zoelen achterin, afstand nemen. Via 5-2 werd het 12-5 door vier treffers van Willem de Vries, drie van Jeffrey van Delden en Marco Martens en Chiel Bosch en Ed win Brouwer (ieder één). Het is goed mogelijk dat Saban Aksit dit seizoen ook nog voor SEC scoort. De behendige voetballer heeft zich bij de zaal voetballers aangemeld. Volgens Van Zoelen zal Aksit voorlopig in het tweede gaan spelen. "We hebben al vol doende mensen. Met die jongens heb ik afspraken gemaakt en daar hou ik me aan. Saban Aksit is natuurlijk een uit stekende voetballer, maar speelt alleen met ons mee als er te weinig spelers zijn." Hees Na drie overwinningen heeft Hees bin nen 72 uur twee keer klop gekregen. Adelaars de Bruin troefde de Soesters vrijdag af (15-2) en maandag bleek Bloemenkwartier in Beukendal ge woon beter: 2-8. Coach Reijer Looijsen weet het verlies voor een deel aan onervarenheid in de zaal. "Vrijdag hebben ze het verzaakt en raakten ze de kluts kwijt, maar van daag (maandag-red.) bleven ze tenmin ste tot het einde toe voetballen." Hees zocht te weinig de combinaties, rende teveel, maar bezette te weinig de vleugels. Bloemenkwartier, dat geen wisselspelers had, speelde verzorgd en deed geen overbodige stap. De Hilver summers hadden bovendien twee uit stekende spelers in hun midden. Pas op 0-5 schoot Peter de Jong voor Hees hard in. Paul Castein scoorde nog 2-7. "Ach, we hebben steeds met beide be nen op de grond gestaan. In het eerste jaar dat we zaalvoetballen, mag je niet verwachten datje kampioen wordt", re lativeerde Looijsen de nederlaag. Hans Peter van Zoelen stond maan dagavond tegen BVV'31 achterin opge steld. Foto: Goos van der Wilt.

Soester Courant | 1992 | | pagina 15