i Van Ede en Westra beste bowlers Regen spelbreker Pijnenburgcross WZ'49 levert alweer zesde punt in ISPORTt Trefzeker Eemvogels behoudt kansen Pool Szymura kandidaat bij Pijnenburg Staantribune gaat naar SEC Hees verlaat laatste plaats Demonstratie van 'bowls' Dansteam tweede op NK "O.K., een zwakke start, maar nu op volle stoom!" PAGINA 16 WOENSDAG 28 OKTOBERTaöT 'Mazzelgoal' helpt DOSC aan gelijkspel SOESTER COURANT PAGINA 17 Soester korfballers ruilen gras in voor zaal KORFBAL Herfsttoernooi Soester Bowling Vereniging afgerond IS-U mm BOWLING Licht- en Krachtinstallaties Actie voor behoud van Beukendal als sporthal TAFELTENNIS Gelijkspel kan Shot niet helpen HANDBAL Sterke start van handbalsters in zaalcompetitie Chemik uit Kozle wil uitwisseling met atletiek en volleybal ATLETIEK Niet meer dan 250 deelnemers op 31ste editie ATLETIEK Advies afdeling zwaarder dan advies Sportraad VOETBAL Klaverjassen in kantine van Hees Negatieve serie doorbroken: 4-0 VOETBAL zaterdag Sport ook geschikt voor ouderen BOWLS Succes Formation Dance Company Eemland DANSEN ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf VOETBAL zaterdag Puntendeling van SEC tegen zwak Laren valt tegen V oetbalgrasvelden vanaf 1 juni weer verboden terrein Derde trekking van SEC-loterij Portemonnees uit kleedkamer "VYZ OVEMBER ndam-Smeeing/ BDC Soest (D)-Rood Wit rair-MHC Soest (H) ria-SEC (Hilversum) :st-Muiderberg (Bos- Duinkikkers-WZPC NOVEMBER letitie Soester Bowling dinsdag vanaf 19.00 'S/Knollentuin-Husky s 1-DlO/Oosterwolde 1 Woudenberg 1 3-2; dames dames 6-Spirit 4 0-3; heren 2-Spirit 2 3-0; heren ïeren 4-Wilhelmina 3 1-3; i/Touché 3-0. A2-Keizer Otto Al 1-2. 12 1-5; Hees Cl-Spaken- es Bl-Quick B2 8-1. •6 A2 1-2; SEC B1-VV1J ïd Cl-SEC Cl 6-2; SEC 1; KVVAE1-SECE16-4; 12 1-5; Baarn Fl-SEC F1 \1 4-1; Soest A2-Spaken- [aarssen BI-Soest BI 3-1; neervogels B3 1-5; Soest -1Hoogland D1 -Soest Dl 32-Soest D2 5-1; SEC 3-1; Soest El-Roda'46 3 2-Soest E2 3-9; Soest 3 4-1; Soest E4-Quick E3 E3-Soest E5 5-1; Soest 1 3-2; Soest F2-CJW F2 Spakenburg F2 2-1; Soest F3 1 -0; Hoevelaken Soest djB-VVOG djB 0-2. VZ'49 BI 3-1; Batavia 1 3-5; WZ'49-TOV C2 1-WZ'49D1 2-5; VVZ'49 4 3-1; WZ'49 Fl-lJssel- 1-5. 't-Besbo/lrena 5-5; Shot 7-3; Shot 3-Bijmaat 2 6-4; 3 8-2; Quick 3-Shot 5 7-3; 7 5-5; Shot 9-Huizen 6 3-7. stond de wedstrijd tegen iet programma. VVIJ was in de regionale klasse en strijden met grote cijfers een goede wedstrijd van snel duidelijk dat VVIJ te Via een ongelukkige goal voor WIJ. Na een goede lamon van de Hoed werd Nizam. SEC bleef kansen esulteerde in een verdien- Ramon van de Hoed. De s waren hierdoor duidelijk ,en dat zij geen verweer op het spel van SEC. 24 oktober waren er voor -jeugd slechts twee wed- last. SO Soest B2 en Cl in actie, maar de andere 'el. Natuurlijk werden niet Jen gewonnen. SO Soest iet 3-1 in Maarssen maar n de junioren op deze ne- hoopgevend. De oudste oest Al, wist opnieuw de inten binnen te halen. Te- werd met 4-1 gewonnen, inten werden door Jeroen 'd, er wes één eigen goal tste treffer verdient extra ans van de Lugt kapte drie uit en kwam vrij voor de 'laats van te schieten om- as ook nog de Bussumse sloot zijn 'Romario-drib- en doelpunt. ste wedstrijden, driemaal smaal verlies. Dat was het i het afgelopen weekeinde, alde bij Eemdijk een knap ing en ook de El behaalde Jnten door tegen Roda'46 De Cl ging op bezoek bij •elystad. De Soester ploeg n tegenstander, die uitste- stand bood. Uiteindelijk isieclub uit de polder het n met 3-5, waarbij een op was weggelegd voor Hidde scoorde alle Soester doel- WZ'49 heeft zich tpoon nncr WZ'49 heeft zich tegen DOSC verkeken op de kracht van de Dol- derse ploeg. De voorlaatste plaats die de ploeg bezette, deed vermoe den dat de Soesters tegen één van de zwakkeren moest aantreden Het spelbeeld leverde zaterdag echter een heel ander beeld od- 2-2. WZ'49 begon de wedstrijd in dezelfde opstelling als de week daar voor tegen de Meern. Scoorde WZ'49 toen twee maal binnen twaalf minuten, in dit duel ging het aanvankelijk een stuk moeilij ker. De middenvelders van DOSC ble ken erg aanvallend ingesteld, hetgeen WZ'49 noopte in eerste instantie ver dedigend orde op zaken te stellen en daarna pas tot het aanvallende werk over te gaan. Het pleit echter wel voor de formatie van Visee dat goed met de gecreëerde kansen werd omgespron gen. De eerste goede kans van WZ'49 was meteen raak. Cees Jan de Vries gaf een steek pass op Johnny Brouwer. Hij glipte tussen de verdediging door en deed wat van een goaltjesdief mag wor den verwacht: 1-0. De wedstrijd telde toen 33 minuten en de goal gaf WZ'49 een morele steun. Vooral toen enkele minuten daarna Zeki Kurt de Soesters op 2-0 zette. Johnny Brouwer scoorde zijn zevende doelpunt. Foto: Goos van der Wilt WZ'49 leek toen met een comfortabe le voorsprong thee te gaan drinken, al leen de scheidsrechter besliste anders. Hij beloonde een Dolderse duik (die re gelrecht uit het 'oeuvre' van Daphne Jongèjans leek te komen) met een straf schop, zodat de ruststand 2-1 werd. Na de pauze was WZ'49 veel te ze nuwachtig en kon het de rust in het spel niet meer terugvinden. Een andere re den hiervoor is, dat de dadendrang van de groenwitten dit seizoen groot is. Ze willen zo graag winpen en dan het liefst met veel doelpunten. Te snel werd de aanval gezocht, wat veelal onnodig bal verlies opleverde. Visee probeerde dit met het inbrengen van Willem de Vries nog wel te verhelpen, maar slaagde hier maar deels in. Ondanks de terugval van VVZ'49 kon DOSC niet het spel naar zich toe trekken. Het creëerde zich maar één kans. Dit afstandsschot werd echter door keeper Mare Brouwer schitterend onschadelijk gemaakt. Vlak voor tijd sloeg het noodlot voor WZ'49 toe. Een bal leek probleem loos door Dik Lam weggewerkt te kun nen worden. Hij wachtte alleen net iets te lang en zag zijn schot gekeerd worden door de rug van een DOSC aanvaller, die tot zijn grote verbazing de bal via de binnenkant van de paal in het doel zag verdwijnen. WZ'49 probeerde in de drie resteren de minuten nog wel de volle winst naar zich toe te trekken maar slaagde hier niet meer in. Niet gehinderd door het bizarre weer, leverde Eemvogels zaterdag een prima wedstrijd af tegen het sterke Tiel. In de eerste competi tieronde van dit seizoen hadden de Soesters deze ploeg al verrassend verslagen. Tiel had daarna alleen nog maar gewonnen, terwijl Eem vogels inmiddels drie punten had laten liggen. Eemvogels won weer: 14-11. Eemvogels startte met 'good-old' Mar- co Kuil in de gelederen. Hij verving Berry Cornelisse, die ziek was en aan de kant bleef. In de beginfase werden de rood-zwarten geheel overrompeld door de Tielse ploeg. Bij 0-2 scoorde Almar Lijfering het eerste doelpunt. Tiel liep opnieuw weg, terwijl Eemvo gels af en toe een plaagstootje uitdeel de. Daardoor stond het binnen de kort ste keren 3-7. Eemvogels raakte niet in paniek en kwam bijzonder sterk terug. Linda Bello leidde het tegenoffensief in, waarna Lijfering (doorbraak), Fons Verduin (strafworp) en Merema (van afstand) de stand gelijk trokken. Tiel herstelde zich en kon de theepauze in met een 8-9-voorsprong. In de tweede helft ging Eemvogels op dezelfde voet verder. De ploeg speelde snel en ging trefzeker om met de kan sen, iets wat in andere wedstrijden nog al eens problemen opleverde. Eerst ni velleerde Kuil met een afstandsschot de stand, waarna Wim Oldewarris (straf worp) en Kathja Rauch (schot) Eemvo gels voor het eerst op voorsprong brachten. Die werd niet meer uit han den gegeven, al bleven de gasten aan dringen. Op 11-10 had Merema (achter de korf) haar antwoord klaar, en Lijfe ring vergrootte met een doorloopbal de marge zelfs naar drie doelpunten. Toen Tiel opnieuw tegen scoorde was de spanning echter opnieuw geheel terug. Het bevrijdende afstandsschot van Verduin maakte aan alle illusies van Tiel een eind en bepaalde de eindstand op 14-11. Zaal Een zwaar bevochten overwinning, die Eemvogels vaster van de top brengt in de competitie. Volgende week speelt hetzelfde Tiel nog tegen het ongeslagen Victum. De uitslag van die wedstrijd zal sterk bepalend zijn voor de kansen van Eemvogels. Vooralsnog gaan de Soes ters de zaal in, waar een nieuw competi tieprogramma wacht. De thuiswedstrij den zullen zaterdags worden afgewerkt in Aqua Indoor. A. van Ede en R. Westra hebben het herfsttoernooi van de Soester Bowling Vereniging op hun naam geschreven. Bij de dames zorgde Van Ede tevens voor de hoogste game (182). Ze werd daarin geëvenaard door A. Brehler die echter niet in de top zes ein digde. Van Ede werd eerste met een to tale pinfall van 738. S. van 't Klooster werd tweede met een pinfall van 670 Concentratie tijdens het bowlingtoer- nooi in C-drie. Foto: Goos van der Wilt voor G. de Kroon (643). Bij de heren werd de hoogste game (181) gescoord door A. van de Schoot en M. Eris. De laatste zou de top van het klassement niet halen, Van de Schoot werd vijfde. De eerste plaats dankte Westra aan een totale pinfall van 716. Hij won met gering verschil van B. Su- kel (713). De derde plaats werd op geëist door B. Breunesse met 663. Het single handicaptoernooi over vier games vond zaterdag en zondag plaats op de banen van C-drie. In de finale, die zondag eveneens over vier games werd afgewerkt, werden de scores van de voorronde niet meegeteld. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. ®LjJ Telefoon (02155)-! 3014 Exploitant Rinus Valk van restau rant Beukendal is een handteke ningenactie gestart voor het be houd van Beukendal als sporthal. Op dit moment hebben al ruim 450 Soesters hun naam opgeschreven en ondertekend. Op de lijst prijken ook de namen van een raadslid en een lid van het be stuur van de Vereniging Sportraad Soest. Van vrijwel alle sportvereni gingen, die gebruik maken van Beu kendal, hebben leden de actie met hun handtekening ondersteund. Valk: "Ik ga niet de straat op of langs de deur. De mensen die hier komen kunnen als ze dat willen hun handte kening zetten. Wat mij opvalt is dat ontzettend veel mensen tegen het plan zijn om de kazerne naar Beu kendal te verplaatsen en de sporthal naar de Bosstraat." Shot speelde voor het eerst gelijk. Waarschijnlijk was het 8-2-verlies van de uitwedstrijd geflatteerd, aangezien Besbo Irene uit Tilburg een gelijkwaardige tegenstander is. Shot kampte met conditionele proble men. Zo riep Berend Jonker op een ge geven moment om een zuurstofappa raat en nam Aksel van Elteren 'zuurstof pauzes'. Dirk Schuiling verloor van de zwakste speler in drie games, maar won van beide andere spelers. Berend Jon ker won één partij en kwam in een an dere partij tot verlies bij een stand van 22-24 in de derde game. Van Elteren won samen met Jonker de dubbel en ook een enkelpartij. René Daselaar viel uit. Door de slechte com petitiestart en de sterkte van de tegen standers heeft Shot echter geen kans meer op handhaving in de tweede divi sie. In Laren is het damesteam van Smeeing/BDC de zaalcompetitie sterk begonnen. Tegenstander Laren werd met 7-16 opzij gezet. Op de brede schouders van trainer Hans Schwartz ligt dit seizoen de zware taak de overgebleven senioren en een aantal junioren tot één team te smeden. In de veldcompetitie leverde dat nog weinig resultaat op, maar in de zaal sloeg Smeeing/BDC bij de eerste gele genheid meteen toe. De handbalsters namen direct de leiding en zouden die niet meer uit handen geven. De voor sprong die de ploeg halverwege koes terde (3-7) werd in de tweede helft uit gebouwd, doordat zowel aanvallend als in de verdediging goed werd gespeeld. Reni Brouwer was het meest succesvol met zes doelpunten, Petra Voskuilen scoorde drie maal. Marian Grinsven, Ilona van der Grift, Marja Stavst (ieder twee) en Annemieke de Ruygt zorgden voor de overige treffers. A V Pijnenburg tref! voorbereidin gen om de Poolse trainer Jozef Szyniura naar Soest te halen. Hij moet de trainingen op de techni sche nummers op zich gaan ne men. De atletiekvereniging hoopt de Pool in januari naar Soest te kunnen halen. AV Pijnenburg loopt al geruime tijd met het idee in het hoofd een Poolse trainer aan te trekken. In eerste instan tie verliepen de contacten daarover via de vereniging Kozle-Soest. Oud-voor zitter René van Zee is onlangs in Ked- zierzyn-Kozle geweest voor de mara thon, waaraan Bert van Velzen en Jaap van den Berg uit Soest deelnamen. Van Zee heeft toen contact gehad met atletiekvereniging Chemik uit Kozle. Szymura is nu kandidaat voor de trai nersfunctie bij A V Pijnenburg. De club heeft behoefte aan een dergelijke trai ner, omdat het ledenaantal sterk is ge groeid sinds Pijnenburg over een eigen accommodatie èn clubhuis beschikt. Bijna alle jeugdleden doen mee aan meerkampen met onder andere ver- en hoogspringen. Chemik en Pijnenburg zijn daarnaast van plan uitwisselingen te organiseren. In december komt een Poolse delegatie naar Soest. Dan zal worden gesproken over de invulling van wederzijdse be zoeken. De Polen kunnen dan meteen de Sylvestercross op 31 december bij wonen. Van Zee zegt dat Chemik op at- letiekgebied tot de sub-top van Polen kan worden gerekend. Volleybal Volgens Van Zee wenst Chemik tevens contact aan te knopen met volleybal vereniging Stam/SoVoco. Tijdens het bezoek in december wil de Poolse club met het bestuur van Stam/SoVoCo praten over de mogelijkheden van een uitwisseling. Van Zee heeft het bestuur van de volleybalclub daarover inge licht. De 31ste Pijnenburgcross is voor een deel in het water gevallen. De aanhoudende regenbuien waren er de oorzaak van dat niet meer dan 250 hardlopers zich voor één van de vijf afstanden inschreven. De recreatieloop van AV Pijnenburg over 21 kilometer werd het snelste afge legd door Henk Landman. De atleet was één uur en ruim vijftien minuten onderweg. Frank de Groot kwam ruim drie minuten later als tweede over de fi- nish, gevolgd door Bart Damen in 1.19.0. Bij de dames ging de zege naar Elly Moerman (1.30.30). De 15 kilometer werd gewonnen door John Bameron Webb in 1.01.20. De 10 kilometer was van het programma ge schrapt. Sam Drost toonde zich het snelst op de 5 kilometer (18.23), terwijl Wessel van Veen de 2,5 kilometer het Lekker spetteren en blubberen tijdens de Pijnenburgcross. Foto: Goos van der Wilt. eerste achter de rug had (11.49). Het was de eerste keer in ruim vijftien jaar dat AV Pijnenburg kon beschikken over een eigen clubhuis. Juist daarom hadden de organisatoren extra voorbe reidingen getroffen, ten einde de Pij nenburgcross nieuw leven in te blazen. Dank zij het nieuwe clubhuis konden de deelnemers tijdens een nieuwe stortbui binnen op verhaal komen. De staantribune van voetbalver eniging Soesterberg komt bij SEC te staan. Als er eventueel een deel overblijft, mag Soest dat hebben. Het college volgt daarmee het ad vies van de afdeling sport en niet dat van de Vereniging Sportraad Soest op. Alle materialen van sportpark Sterren- berg, waar Soesterberg niet meer mag voetballen, worden verdeeld onder de andere sportclubs. De staantribune gaat naar SEC, omdat de huidige staan tribune 'slecht' en 'gevaarlijk' wordt ge noemd. Bij een beslissingswedstrijd op de Bosstraat-West tussen twee andere clubs waren in mei 1.500 mensen aan wezig. Onder hen bevond zich een con sul van de KNVB. Hij keurde de staan tribune later af, omdat hij vond dat die te gevaarlijk is voor de toeschouwers. De Sportraad heeft geadviseerd de staantribune naar de Bosstraat-Oost te verplaatsen, omdat Soest nog niet over een dergelijke voorziening beschikt. De gemeente vindt het veiligheidsaspect echter zwaarder wegen. Mocht een deel van de staantribune overblijven, dan krijgt Soest dat. Over de andere bestemmingen van de diverse materialen zijn alle partijen het eens. De verlichte oefenhoek gaat naar Eemvogels aan de Staringlaan. Hees krijgt ballenvangers voor de oefen- en keepershoek. SEC krijgt het grootste gedeelte van de afrastering van het hoofdveld, het restant gaat naar Hees. Het tegelwerk wordt onder verschillen de clubs verdeeld. De doelen zijn niet herplaatsbaar, aldus de gemeente. In de kantine van Hees wordt vrijdag de maandelijkse klaverjasavond gehou den. De aanvang is 20.00 uur. Tijdens de kaartavond wordt een loterij gehouden. Leden, donateurs en spon sors van de club kunnen meedoen aan de kaart wedstrijd in het clubgebouw aan de Kooiweg. Tegen de voetballers uit Nigte- vecht heeft Hees in een aantrekke lijke wedstrijd een dikverdiende overwinning behaald. Het sterk gemotiveerde Hees dicteerde in hoog tempo bijna de gehele wed strijd, waardoor DOB zich nauwe lijks kansen kon scheppen. De Soesters wonnen met 3-0. Hees begon direkt met opportunistisch voetbal, waartegen DOB wat meer ver zorgd spel plaatste. Na de eerste aan valsgolven van Hees ging de strijd gelijk op en leek de eerste helft doelpuntloos te eindigen. In de laatste minuut rukte René ten Haaf verrassend op en gaf en kele DOB-ers het nakijken. Alleen voor de keeper bediende hij precies op tijd en op maat Danny Brandenburg, die vervolgens moeiteloos binnen pun terde onder de uitvallende goalie door: 1-0. Nog in de wolken over deze verkregen voorsprong, ontsnapte Hees voor rust aan de gelijkmaker. De gehele verdedi ging incluis Hans Uit den Bogaard werd uitgespeeld. Voor een verlaten doel schoot Jeroen van de Berg van dichtbij echter over de lat. Al twee minuten na de thee was het weer raak voor Hees. Ten Haaf plaatste een scherpe voorzet richting Paul Ca- stein. De Doelman van DOB raakte het leer half, waarna Castein dankbaar pro fiteerde: 2-0. DOB wilde wat aan deze achterstand doen en drukte Hees terug op eigen helft. Hees verdedigde echter zeer ge motiveerd en gaf in feite geen enkele kans weg. De ploeg counterde er met de snelle voorhoede rustig op los en er ont stonden kansen voor Brandenburg, Ca stein en Dorrestijn, die echter niet het gewenste resultaat opleverden. Na een half uur werd de licht gebles seerde Castein vervangen voor Johan van den Brink. Van den Brink smaakte het genoegen om op aangegeven van Looysen de score uit te bouwen naar 3-0, waardoor de strijd gestreden was. Door de overwinning heeft Hees de laatste plaats weer overgedaan aan DVSA. Op maandag 2 november wordt in sporthal Beukendal een demon stratie gegeven van bowls. Van 10.00 tot 12.00 uur kan kennis worden gemaakt met deze uit En geland overgewaaide sport. Bowls is geschikt voor iedereen. Ook cara- en hartpatiënten, ouderen en minder validen kunnen deelnemen aan het spel dat enigszins is te vergelijken met jeu de boule. De speelballen ('bowls') hebben een een specifieke vorm en moeten naar een wit balletje ('jack') worden gerold. Het is de bedoeling dat de bowl zo dicht mo gelijk bij de jack komt te liggen. Bowls wordt gespeeld op een'mat met een lengte van dertig meter. Het is makke lijk aan te leren en vergt geen zware li chamelijke inspanningen. Bowls kan zowel in recreatief- als wedstrijdver band worden beoefend. Verder is het mogelijk om één-tegen-één, twee-te- gen-twee, drie-tegen-drie of vier-te- gen-vier te spelen. In Baarn is enkele jaren geleden ook een demonstratie bowls gegeven. Dat leidde ertoe dat ouderen regelmatig de mat uitrolden om te spelen in sporthal De Trits. De demonstratie in Beukendal is geor ganiseerd door de afdeling sport van de gemeente, Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) en Provinciaal Steun punt Sport Utrecht (PSSU). Volgens de PSSU is bowls makkelijk aan te leren, omdat de spelregels simpel zijn. De demonstratie begint maandag om 10.00 uur met koffie en een welkoms woord van sportwethouder Jan Menne. Daarna wordt een inleiding gegeven door consulent Marjan Stam van het PSSU en na de daaropvolgende de monstratie kunnen de belangstellenden zelf bowls spelen. In de Engelstalige landen is bowls met name voor ouderen een populair tijdverdrijf. In Engeland bestaan ook openluchtbanen van gras. In Nederland wordt bowls meestal in een sporthal gespeeld. Daarvoor wordt een mat uitgelegd. Formation Dance Company Eem land (FDC) heeft zondag de twee de plaats behaald op de Neder landse Kampioenschappen. Het ballroom-team danste in Den Bosch in sporthal De Maaspoort. FDC bestaat anderhalfjaar en wist met een gloednieuwe muziekband en een wervelende choreografie te promover en naar de hoofdklasse èn een tweede plaats te behalen. Onder leiding van de trainers Harry Gerth, Walter Boeren- kamp en Jan Becker heeft het team met leden uit Soest en Amersfoort hard ge werkt en dat is beloond. De zeven juryleden (uit Engeland, Duitsland, Oostenrijk en België) had den een zware taak omdat het niveau van de topteams dicht bij elkaar lag. Het Ballroom Formation-dansen is een we reldwijd sterk opkomende tak van de danssport waarbij een team, bestaande uil zes tot acht paren, een choreografie van ongeveer vier minuten op de vloer brengt. Synchroniteit van de bewegin gen, overgangen van de dansen, het ge bruik van de dansvloer en het zo afwis selend mogelijk uitbeelden van figuren zijn de belangrijkste elementen die het Formation-dansen tot een aantrekke lijk en boeiend schouwspel maken. Een onmisbare rol speelt daarbij de kleding en het afstemmen van muziek en cho reografie. Het team danst nog niet zo lang en heeft alles in huis om volgend jaar Neder lands Kampioen te worden en deel te gaan nemen aan internationale wed strijden. Het team kan overigens nog le den gebruiken (met ten minste 3 a 4 jaar danservaring). De trainingen vinden plaats op de woensdagavond en in het weekeinde. ("SEC 1 kampioenskandidaat!") Duinweg 6 3768 BN Soest Tel. 02155 - 13995 SEC-zaterdag heeft zichzelf een slech te dienst bewezen door met 3-3 gelijk te spelen tegen Laren. Het betekende het tweede punt voor de gasten die een 3-1-voorsprong van de Sóesters goed maakten. Laren was in de eerste helft op 0-1 ge komen, maar Razzo van Dam trok de stand gelijk. De snelle spits was ook ver antwoordelijk voor 2-1, zodat de ploeg van Henk Richard iets opgeluchter kon gaan douchen. De vreugde werd groter toen Gabriëi van Gastel de voorsprong vergrootte, maar Laren kwam terug via een straf schop en zou acht minuten voor tijd een punt in de wacht slepen. De voetbalverenigingen in Soest mo gen tot en met 31 mei gebruik maken van de grassportvelden. Daarna moe ten ze tot 6 augustus geduld hebben. Dat heeft het college vorige week beslo ten. Er wordt een uitzondering gemaakt voor reeds verleende toestemmingen binnen die periode. De stergrazovelden zijn vanaf 11 mei verboden terrein voor de voetballers. Die trainingsvelden worden eveneens op 6 augustus weer opengesteld. In de maanden juni en juli zal de gemeente groot onderhoud aan de velden plegen. In de kantine van SEC wordt van avond de derde trekking gehouden van de super loterij. Dat gebeurt tijdens de maandelijkse bingo-avond met een prijzenpakket van vijftienhonderd gulden. De kantine aan de Bosstraat-West is vanaf 19.30 uur open. Om 20.00 uur start de bingo. Twee voetballers zijn donderdag onge veer 250 gulden armer geworden. Ook raakten ze persoonlijke bescheiden kwijt. De oorzaak daarvan is een diefstal die in één van de kleedkamers van WZ'49 aan de Eemweg werd gepleegd. De por temonnees van een 29- en 28-jarige werden daarbij ontvreemd. De kleed kamer was niet afgesloten.

Soester Courant | 1992 | | pagina 17