En dit zijn de knallers van deze week: 198 CKXX) voor Disco op industrieterrein Soest is volgens bedrijven 'risicofactor' Verdieping en zolder uitgebrand KOOIJ volle po"d Paté's He* hu,s Zalmdag 3 Actueel 5 Actueel 7 Varia 15 Sport 20 Varia Wisselbeker plus taart voor heldere taal bij gemeente? 03 B en W praten in Ovethees 25.495,- Howson-directeur boos op gemeentebestuur WÉÊÊSÈ^: Onweer bezorgt politie veel valse alarms Auto gestolen Alcoholcontroles weer van start r 1 Huisje, Boompje, Beestje De VT j j i Kortsluiting in computer: ruim twee ton schade Op dinsdag 17 november TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT START DIREKT HET VLEESCENTRUM 10?° Charade A.s. maandag, dinsdag en woensdag geven wij bij iedere 25,- aan boodschappen niet 1 maar 2 zegels gratis. diverse soorten C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 150 gram VOORDEELMARKT PETERS Makelaars WAT ZOU U DOEN MET O FL. 100.000,- BELASTINGVRIJ? Donderdag RUUD SMIT visspecialiteiten WASIEL STEITNER 00 0 0 0 00 T - ~v SS "Ongewenst en levensgevaarlijk." Dat is het oordeel van de heer H. Bilek, directeur van DuPon- t-Howson-Algraphy, over de tij delijke vestiging van een disco voor de jeugd in het voormalige Cola-pand aan het Weteringpad. Bilek was vorige week allerminst te spreken over het gemeentelijk besluit om een dee! van het ge bouw in gebruik te geven aan de stichting Welzijnswerk, die er in de weekeinden activiteiten voor de jeugd wil organiseren. Dat laatste om te voorkomen dat de discogan gers - tot nu toe in de buurthuizen de Vangrail en de Praatpaal, waar over veel klachten van omwonen den zijn binnengekomen - nergens terecht kunnen zolang de nieuwe Molensoos niet beschikbaar is. Het College van B. W. heeft tot dus ver weinig lof geoogst voor de "verban ning" van de soms wat al te luidruchtige jeugd. Vorige week lieten de bewoners van de Molenstraat - waar de activitei ten volgend jaar weer naar toe moeten - al weten dat ze weinig trek hadden in geluids- en parkeer-overlast. Maar ook de tijdelijke onderbrenging in het Cola- pand stuit nu op grote bezwaren. Bilek liet vorige week weten dat hij "he lemaal niet blij" was met de komst van de disco, en dat hij vooral boos was op wethouder Jan Menne van Economi sche Zaken, die uiteindelijk de zeggen schap heeft over wat er met het (gedeel telijk leegstaande) fabrieksgebouw ge beurt. "Soest heeft dat pand voor vier miljoen gekocht om er bedrijven in on der te brengen, en omdat er van die kant weinig belangstelling is zou er nu een jeugdsoos moeten komen? Levensge vaarlijk is dat, met al die chemicaliën die hier in de buurt rijkelijk voorhanden zijn," aldus Bilek, die directeur is van "naaste buur" Dupont-Howson. Wagen vol ME-ers "Je kunt de jeugd niet zomaar dumpen op een verlaten industrieterrein, want in het weekeinde is er natuurlijk nie mand. Wij proberen juist te voorkomen dat er dan allerlei vandalisme plaats vindt. Dan is zo'n disco hier toch bij zonder ongewenst!" Bilek heeft Menne volgens zijn zeggen laten weten dat hij het gemeentebestuur aansprakelijk zal stellen voor alle consequenties. "Daar krijgt hij een aangetekende brief over." Volgens Bilek heeft de toezegging van extra politie-toezicht niet al te veel om het lijf. "Je kunt hier toch moeilijk elke avond een wagen vol ME-ers neerzet ten. Wat dat betreft heeft de wethouder ons niet kunnen overtuigen." Ook secretaris Armand Trippaers van de Soester Zakenkring - de koepelorga nisatie van de industriële bedrijven in Soest - heeft zo z'n bedenkingen bij de komst van de disco op het industrieter rein. "Wij hebben tegen Menne gezeg: weet wel wat je aanhaalt," aldus Trip paers in een persoonlijke reactie. "Als je het mij op de man af vraagt zeg ik: dit kan helemaal niet. Zo'n hoop opge schoten jeugd bij elkaar, dat is beslist een risicofactor. En dat in een gemeen te die zo druk is met het bestrijden van de kleine criminaliteit...!" 'Hun beslissing' Trippaers wijst erop dat de Zakenkring als zodanig nog geen uitspraak heeft ge daan. "We moeten dit nog in het be stuur bespreken en we vergaderen pas volgende week. Nee, het College heeft ons niet officieel om advies gevraagd. Ze hebben gewoon maar gedaan. Het werd ons door Menne terloops even meegedeeld. Het is hun beslissing, en dus is het ook hun verantwoording..." Wethouder Jan Menne zelf toonde zich maandag j.1. hoogst verbaasd over de reactie van Bilek. "Toen ik hem vorige week sprak heeft hij daar niets van laten blijken.De heren blijken achteraf nog al van inzicht te verschillen over de tijd stippen waarop ze elkaar gesproken hebben, maar Bilek houdt staande dat hij zijn ongerustheid en verontwaardi ging wel degelijk aan de wethouder heeft doorgegeven. "Het gaat mij niet om mijn eigen be lang, maar om de veiligheid van de be drijven hier en van de hele Soester sa menleving. Dan gaan wij niet bij de pak ken neerzitten, want het blijft een onza lig plan. Wat hebben we eraan als deze tent straks wegfikt omdat een paar jon gelui met lucifers hebben zitten spe len...?" Brandweerverbod Volgens Bilek is er afgelopen vrijdag avond al het nodige te doen geweest in het Cola-pand, maar volgens Menne ging het in dat geval slechts om het tes ten van de muziek-instrumenten. Het jeugdige publiek kon er nog niet te recht, omdat de brandweer daarvoor zijn medewerking weigerde. "Er zijn geen vluchtwegen in het pand, tenzij de jongelui het hele gebouw door moeten en dat stuit weer op andere bezwaren," aldus Menne, die overigens verwacht dat voor dat probleem bijtijds - dat wil zeggen: nog voor het komende week einde - een passende oplossing wordt gevonden. "Er wordt aan gewerkt..." Bilek constateert op zijn beurt dat het gemeentebestuur - alleen al gezien het brandweerverbod - veel te vlot van sta pel is gelopen met het beschikbaar stel len van het Cola-pand. "Dan kun je achteraf toch wel vaststellen dat er spra ke is van onzorgvuldige besluitvorming, dunkt me." Beetje vertrouwen Menne lijkt overigens niet al te zwaar te tillen aan de "risicofactor" van de jeugd. "Je moet de jongelui ook wat gunnen en een beetje vertrouwen in ze hebben. Er zullen geen dingen gebeu ren die niet mogen, want er komt een stevig politietoezicht." Menne wijst er op dat er strikte regels zijn gesteld: op vrijdag is de disco open van acht tot twaalf uur voor de jongelui tot 23 jaar; op zaterdag van acht tot elf uur voor de jeugd tot 15 jaar. "En er wordt absoluut geen alcohol geschonken." De wethouder is niet gelukkig met de kritiek van het bedrijfsleven. "Aan de Molenstraat hebben we ook al de nodi ge tegenwind, maar we zullen toch wat moeten." Wat de Molenstraat betreft is hij trouwens ook optimistisch. "Hoe we Foto: Goos van der Wilt. Het voormalige Cola-pand aan het Weteringpad. Een disco zou hier levens gevaarlijk zijn. dat precies gaan oplossen kan ik nog niet zeggen, maar ook daar wordt aan gewerkt..." Anna Paulownahuis mogelijk museum voor Cécile Dreesmann. Frituurvet oorzaak van keukenbrand. VW gelast bijeenkomst met Polen af wegens gevoeligheden over lokatie. Geen saneringskosten voor Chemco. Werkloosheid daalt in Soest met zes procent. "Ik zit hier ook niet voor m'n lol." Diemei legt tijdbom onder Smeeing/BDC. Variatie bij verrassend Stam/SoVoCo. Pijnenburgcross in nationaal circuit. Eerste zege voor basketbal dames. Huisvrouwen 75 jaar georganiseerd. De politie moest in het afgelopen weekeinde diverse malen in actie ko men wegens zgn. "stille" alarms, die door het onweer in werking waren getreden. Zowel zaterdag- als zon dagmiddag moest de politie erop uit om en kijkje te nemen bij bedrijven die met deze voorziening zijn uitge rust, en in even zoveel gevallen bleek het te gaan om een vals alarm. Volgens een woordvoerder treft de eigenaars van de bedrijven in dit ge val geen blaam. De politie heeft ook in Soest nogal wat te stellen met valse alarms, die meestal het gevolg zijn van onachtzaamheid of onoplet tendheid door medewerkers van de bedrijven. Niettemin wordt elke melding behandeld als een echt alarm. De meldingen kwamen o.a. van het industrieterrein in Soest en Soester- berg, maar ook van de Steenhoff- straat en de Koninginnelaan. Idee wordt besproken in ABZ Een jaarlijkse wisselbeker en een taart, als beloning voor de ambte naar of bestuurder die de helderste taal gebruikt in gemeentelijke stuk ken. Dat ideetje heeft Majo Hen driks, hoofd van de afdeling Perso neelszaken en Organisatie van de gemeente Soest, vorige week gelan ceerd. Het College van B. W. heeft besloten het voorstel in de raadscommissie Algemene Be stuurszaken te bespreken. Daaruit blijkt wel dat Burgemeester en Wethouders de suggestie serieus nemen, kennelijk in de veronderstel ling dat er op het gbied van het amb telijk taalgebruik ook in Soest nog wel wat te verbeteren valt. Majo Hendriks heeft het idee overi gens gepikt van de provincie Gro ningen, waar de afdeling verkeer en vervoer dit jaar de prijs in de wacht sleepte die het provinciebestuur daar al sinds zes jaar uitlooft. Ook in Groningen kregen ze een taart en een wisselbeker. Opmerkelijk is overigens dat de Groningse verkeers-ambtenaren de prijs verdienden met een nota met de gortdroge titel: "Deelneming aan de multiipodale transportregio Noord- Nederland". De prijs in Groningen is een initiatief van de neerlandicus en Groen-Links-fractievoorzitter Klaas Wybo van der Hoek. De be wuste nota blonk volgens ingewijden - afgezien van de titel - uit in lees baarheid en begrijpelijkheid. De jury in Groningen bestaat uit alle statenleden en een aantal journalis ten. Soest kan het volgens Hendriks wel zonder de laatsten stellen, want zij stelt voor dat het óf het College óf de gemeenteraad als jury optreedt voor resp. alle stukken die het Colle ge ziet dan wel alle stukken die naar de raad gaan. "Beide mag ook," al dus mejuffrouw Hendriks. "Nee zeggen adviseren wij u zeker niet." Het voorstel is met de zegen van ge meentesecretaris De Kam ("veel succes") in de College-vergadering van vorige week besproken. Daar is ook besloten dat het idee eerst maar - vanwege het budget? - aan de raadsleden in de commissie ABZ moet worden voorgelegd. Misschien kunnen die in hun beraadslagingen ook een poging doen om de taart te winnen... Vanaf het parkeerterrein aan de Haver- weerd is in het weekeinde een Opel Ka- dett gestolen. De eigenaar, een 32-jari- ge bewoner, deed aangifte bij de politie. Het gaat om een witte Kadett met het kenteken TT-02-TX. De politie zal de komende tijd extra alcoholcontroles uitvoeren. Niet al leen 's avonds en 's nachts, maar ook overdag zullen automobilisten worden gecontroleerd op eventueel alcoholgebruik. Een woordvoerder van de politie heeft dat aangekon digd. In Amersfoort en omstreken werd donderdagavond al een controle gehouden. Ook de Soester politie verleende daaraan medewerking. Tussen 8.00 en 4.00 uur werden 308 automobilisten aangehouden. In zeven gevallen bleek de bestuur der teveel te hebben gedronken. Vier mensen moesten hun rijbewijs inleveren. MAKELAARDIJ O.G. De beroemde uitdrukking voor 'heel gewoon'. Maar...een huis kopen of verkopen is verre van heel gewoon. Steek daarom uw licht op bij het razend aktieve makelaarskantoor De Vlijt. KERKSTRAAT 84 SOEST .TELEFOON: 02155-16824. De eerste verdieping en de zolder van een woning aan de Esdoorn laan zijn donderdagmiddag uitge brand. De schade wordt geraamd op ruim 200.000 gulden. Een be woner ontkwam via het dak. De brand is hoogstwaarschijnlijk ont staan door kortsluiting in een computer op de eerste verdieping. Op dat mo ment lag een bewoner te slapen. Hij werd wakker van de rook en vermoed de dat het vuur op zolder was begon nen. De man ging naar boven om tc kij ken of hij nog iets kon doen. Eenmaal boven gekomen, was de weg terug afge sneden door het vuur, zodat hij zich via een dakraam, de goot en een plateau boven de keuken in veiligheid moest stellen. De andere bewoners waren niet thuis. De brandweer was om half drie, vijf mi nuten na de melding ter plaatse. Op dat moment stond de benedenverdieping al voor een deel blank, omdat een water leiding was gesprongen. Terwijl het vuur werd bestreden, droegen andere brandweerlieden en de politie huisraad naar buiten om beschadiging zoveel mogelijk tegen te gaan. De meubels en andere spullen werden afgedekt en la ter door de verzekeringsmaatschappij afgevoerd en opgeslagen. Hoewel de werkzaamheden bij het ont staan van de brand stillagen, werd de zolder van de woning verbouwd. Vol gens R. Moraal, officier van dienst, heeft dat evenwel niets met de brand te maken. De brandweer zette één autospuit en een ladderwagen in. De brand die was ontstaan op de eerste verdieping, had een doorslag naar zolder. Het vuur zou ook een gat in het dak 'slaan'. De brandweer is tot half vijf bezig geweest met de bestrijding van het vuur en de nazorg. Terwijl collega's op het dak het vuur bestrijden, dragen brandweerlieden en politie zoveel mogelijk huisraad naar buiten. Onder het motto 'Praten met Burge meester en Wethouders' wordt dins dag 17 november in de aula van de Openbare Basisschool Overhees, aan de Willaertstraat, een bijeenkomst ge houden. De aanvang is 20.00 uur. De avond is speciaal bedoeld voor de inwoners van de wijk Overhees. Glo baal betekent dat het gebied dat wordt begrensd door de Wieksloterweg O.Z. en W.Z., de Biltseweg, de Koningsweg en de spoorlijn Soest-Den Dolder. Het voltallige college van burgemeester en wethouders is van 20.00 uur tot circa 22.00 uur aanwezig om te horen wat er aan vragen, opmerkingen, wensen of kritiek leeft onder de ingezeten van de ze wijk. Voor de pauze wordt een forum gehou den onder leiding van burgemeester Hans de Widt. De collegeleden zullen trachten de vragen zoveel mogelijk di rect te beantwoorden. Soms zal een de finitief antwoord pas later kunnen wor den gegeven. Om die reden wordt van het gedeelte voor de pauze een verslag gemaakt. Ieder aanwezige die zijn of haar naam op de presentielijst zet, krijgt het verslag met de antwoorden na ver loop van tijd thuis gestuurd. Na de pauze bestaat de gelegenheid op ongedwongen wijze persoonlijk met de leden van het college te spreken. Het college wordt na de pauze bijgestaan door enkele ambtenaren. Voor inwo ners uit de wijk Overhees die nog maar enkele maanden in de gemeente Soest wonen is deze bijeenkomst een uitste kende gelegenheid om kennis te maken met het gemeentebestuur. ENGELS-FRANS-DUITS-SPAANS - PORTUGEES - ITALIAANS - ZWEEDS - NEDERLANDS Telefoon 033 - 729097 Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 SUKADELAPJES per kg 12?° FILET ROLLADE per kilo12?° RIB- HAASKARBONADE Altijd kwaliteit en betaalbaar. AUTOBEDRIJF AUTOVERHUUR AUTOSCHADE TAXIBEDRIJF OA1HATBU DEALER VOOR BAARN - SOEST - EEMNES Eemnesserweg 57 a 3743 AE Baarn Tel. 02154-13500 sedan vanaf Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 Het is blauw en het opent gauw zie pagina 2 van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155- 1 52 88 Telefoon: 02155- 19600

Soester Courant | 1992 | | pagina 1