Huisvrouwen 75 iaar georganiseerd AKTUEEL WONEN ICUL TUUR! nieuws Club van 100 YYZ'49 op stap Soester tv-presentator Cees van Drongelen signeert vrijdag boeken bij Van de Yen meubelcentrum WOENSDAG 28 OKTOBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 20 Viering van vijftiende lustrum in Honsbergen Klachten bezorging Soester Courant Meningen van lezers SEC-S.O. Soest Dagje Brummen voor 95 leden Vrijdag 30 oktober in C-drie Kinderbios: 'De Troetelbeertjes' Landelijke actie 'Kinderen op straat' Molendael-Baarn vanmiddag open voor 'gewonde' poppen en beren Actueel Soester nieuws in de zelfbediening op de KABELKRANT SOEST. Dag en nacht. 7 dagen per week. Radio Soest zoekt medewerk(st)ers (vrijwilligers) Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant 'Tussen kunst en kitsch' en bundel limericks tussen Limericks van doe-het-zelvers zijn welkom NOVASTIL spakenburg .vötmucuïi^ AiJtóööm Foto: Goos van der Wilt Onder grote belangstelling heeft de afdeling Baam/Soest van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen het 75-ja- rig bestaan gevierd. Dat gebeurde vorige week dinsdag in dienstencentrum Honsbergen. In vergelijking met de beginjaren van de plaatselijke afdeling is het pakket activiteiten van de leden veel uitgebreider gewor den. Ze zetten zich niet alleen meer in voor de opvoeding en het huishouden, maar gaan naar dia-middagen en lezingen, gaan op excursie of naar demonstraties en stappen op de fiets of gaan wandelen. Elke maand houdt de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen verschillende activiteiten. De viering van het 75-jarig bestaan was één van de hoogtepunten. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. Het is wel wat laat, maar na lang naden ken wil ik het toch wel even kwijt. Wat is namelijk het geval: Met verbazing heb ik de artikelen gelezen op pagina 3 van de Soester Courant van 14 oktober 1992, en los van al die commoties be treffende verplaatsing van de brand weerkazerne met daaraan gekoppeld de "bewegingen" rond de sportacco- modaties, zijn mij een paar dingen op gevallen. Let wel... pagina 3 van de on volprezen Soester Courant van de 14e... Ik citeer:" Verdeeldheid over plan kazerne." Daarin schrijft de voorzitter Paul Smit van de sportorganisatie Soest naar ik meen ook direkteur van opgemeld blad en waar ik van pal na de tweede wereld oorlog op geabonneerd ben), het vol gende: "Wij zijn er tegen als ze de sporthal op het terrein van Soest (lees S.O. Soest) willen zetten. We hebben veertien elf tallen en nog eens twee damesteams. Dan hebben wij op zondag zes velden nodig. Met één veld minder redden wij het niet. Clusteren van sportaccommo daties is op zich goed als je dan ook ex tra parkeervoorzieningen aanlegt. Maar ik verwacht niet dat de accommo daties op de Bosstraat-oost komen." Ze zullen wel het één en ander aan de infra structuur moeten doen." Hiermede geeft - naar mijn oordeel - de geachte voorzitter van S.O. Soest te kennen dat hij, wat betreft de velden, "vol" zit. Hij praat over z.g. clusteren van sportaccommodaties maar legt het accent op de parkeervoorzieningen. Voorts op pagina 3 van dezelfde editie: Sporthal wellicht impuls voor fusie" "Nee"(zegt de voorzitter van S.O. Soest.) Voorzitter Paul Smit van de blauw-wit- ten zegt geen heil te zien in een fusie met de overbuurman en laat een duidelijk "nee" horen: "wij gaan daar niets aan doen. Laat ze aan de overkant maar het hek sluiten en hiernaartoe komen, maar wij willen geen fusie." Ik proef de ondertoon van "Ik, als do minante functionaris van de grootste voetbalvereniging in Soest, kan mij de uitlating veroorloven". Dat is geen verstandige zet van de S.O. Soest-praeses. Het kan voor verdere onderhandelingen "sfeerbepalend" zijn. De gedachtengang van de S.O. Soest- voorzitter begrijp ik niet. Enerzijds geeft hij aan dat S.O. Soest "vol" zit, an derzijds geeft hij aan :"laat de over buurman (SEC) zijn tenten maar slui ten en kom met zo'n 400 leden maar bij mij." Verbeeldje... de SEC-meute staat in eens voor de S.O. Soest-deur: "meneer Smit, mag ik lid van uw vereniging wor den? Beste voorzitter van S.O. Soest, vertel het openbaar bestuur en de "goe-ge- meente" hoe u dat daadwerkelijk wil opvangen. J. Elderman Ongeveer 95 leden van de Club van 100 van V VZ '4 9 zijn zondag op stap geweest. In twee bussen vertrok het gezelschap naar Brummen voor een onderhoudend pro gramma in Party Centrum Vinkeweide. In verband met de hevige regenval kon het geplande klootschieten niet doorgaan. Het oud Twentse spel werd 'vervangendoor darten en schieten. Daarna schoven de donateurs van VVZ'49 aan voor een Bour gondische maaltijd, hetgeen werd omlijst met muziek en goocheltrucs. De meeste kinderen kennen ze wel, of hebben er zelfs één van: de liefste, leukste, aardigste en vrolijkste knuf feldiertjes van Troetelland. Je weet ze ker wel, dat ieder beertje op zijn buik een teken heeft. En zoals dat teken is, is ook het beertje zelf een beetje. Zo is er bijvoorbeeld het Brombeertje. Hij heeft een donkere regenwolk op z'n buik. Het Geluksbeertje herken je aan het klavertje-vier en het Wensbeertje aan een vallende ster. En zo zijn er nog veel meer. De Troetelbeertjes beleven altijd een heleboel avonturen. In de prachtige tekenfilm die op 30 oktober in de kinderbios draait, kun je deze avonturen zien. In Troetelland, een betoverd gebied vlak achter een heldere regenboog, woont een groep allerliefste knuffeldie ren. Tijdens een vrolijk uitstapje met hun mobiel belanden twee Troetelbeer tjes tegen een boom. Daardoor ont moeten ze Kim en Jantje. Deze twee hebben geen ouders meer en eigenlijk niemand om van te houden. En dat is heel erg, want iedereen heeft toch vrienden nodig. Samen met de Troetelbeertjes beleven Kim en Jantje spannende avonturen, die worden afgewisseld door leuke lied jes. En op het eind, dat snap je wel, heb ben Kim en Jantje een heleboel nieuwe vrienden gekregen. Nederlands gesproken door o.a. Edwin Rutten, Gerard Cox, Bernadette en Heddy Lester. Aanvang 15.45 uur. Duur 84 min. Alle leeftijden. Toegang kinderen f 3,-. Toegang volwassenen f5,-. Molendael-Baarn is een van de zie kenhuizen die vandaag meedoet aan de landelijke actiedag "Kinderen op straat", bedoeld om de aandacht te vestigen op verkeersveiligheid in de woonwijken. Kinderen kunnen van middag tussen 15.00 en 16.30 uur in het ziekenhuis terecht om er hun "ge wonde" pop, beer of ander knuffel beest te laten behandelen door de kin derarts. De actiedag is een gezamenlijk initiatief van de (100-jarige) Nederlandse Ver eniging voor Kindergeneeskunde en Veilig Verkeer Nederland. Kinder artsen worden geregeld geconfronteerd met de trieste gevolgen van een ver keersongeval. Woensdag 28 oktober worden er overal activiteiten georgani seerd om automobilisten erop te wijzen dat ze voorzichtig moeten rijden. In de provincie Utrecht zijn verschillen de ziekenhuizen open, waar kinderen met hun ouders en hun "gewonde" knuffels welkom zijn. De kinderartsen zullen de poppen en beren (waarmee in het kinderspel immers ook van alles ge beurd kan zijn) ingipsen en zorgen dat het allemaal weer goed komt. Tegen de automobilisten zeggen de "ja rige" kinderartsen: "Dames en heren, we zullen heel wat poppen en beren moeten ingipsen, maar we zijn ook aan het werk voor kinderen die een auto ongeluk hebben gehad. Een auto is fijn, maar in een woonwijk leven en spelen kinderen. Rij daarom voorzichtig en hou rekening met de aanwezigheid van kinderen. Maak van uw auto geen spel breker!" Steenhoffstraat 9A, tel. 12075 In oktober ook op zaterdag en zondag geopend van 9.30 tot 12.30 uur, i.v.m. Toeraktief wandel- en fietsroutes! Theaterinfo Om de Kerstdagen feestelijk luister bij te zetten: Holiday on Ice, RAI, Amsterdam; Wereldkerstcircus, t/m 3 jan. 1993, RAI, Amsterdam; Young Schubert, Young Christmas, sporthallen Zuid, Amsterdam; Peter Pan, Den VVV-winkel Kado-ideetjes voor de naderende feest dagen: unieke fietskaart wan de Utrechtse Heuvelrug; wandelroutes in en om Soest: de Paltz, de Zoom en de Duinen; goede autokaart van Nederland; toeristische wegenatlas Nederland (in boekvorm); museumboekje van stichting Neder landse kastelen; museum-jaarkaart; kalender Kijkkader 1993; kadobonnen VW vanaf f 10,-, lan delijk te besteden. VW-Soest, Steenhoffstraat 9A, tel, 12075, maandag-vrij dag 9.30-16.30 uur. Iedereen die Soest en Soesterberg een warm hart toedraagt en die belangstelling heeft voor onze Lokale Omroep is van harte welkom! Geïnteresseerd? Neem dan contact op met Henk Lokman, tel. 02155-13661 "Een golfende goeroe uit Bombay", zo luidt de titel van de bundel lime ricks, die de bekende Soester tv-pre sentator Cees van Drongelen onlangs het licht heeft doen zien. Van Dronge len schreef eerder al een boek over het tv-programma "Tussen kunst en kitsch". Hij is aanstaande vrijdag avond van 19.00 tot 21.00 uur aanwe zig bij boekhandel Van de Ven, Zuid promenade, om zijn boeken te signe ren. De AVRO-journalist - die al jaren in Soest woont - beschikt over een speelse geest, zoals uit de nieuwe bundel lime ricks blijkt. In de bekende 5-regelige gedichtjes - puntig, pikant en prikke lend - beschrijft hij met lichte spot de aparte wereld van het golfende deel der natie, waarin zich de meest bizarre ge beurtenissen afspelen. Ze zijn heel her kenbaar voor wie zelf golft en leveren de anderen, die een en ander alleen maar van horen zeggen hebben, het no dige leedvermaak op. De cartoons van Leo van Immerzeel werken aanvullend op de lachspieren. "Een golfende goeroe uit Bombay" be vat 75 limericks over golfers en hun sport. Het is het tweede boek van Cees van Drongelen, want een paar jaar gele den verscheen van zijn hand "Tussen kunst en kitsch", waarin zijn belevenis sen zijn vastgelegd rondom het gelijk namige tv-programma. Het boek bevat verder allerlei tips en informatie voor iedereen die geïnteresseerd is in antiek en oude kunst. Deze "gids door de we reld van de blijvende schoonheid" trekt LIMERICKS IIKhVÏ-N r- v fKZA'JbW DOOR Cu-.VANTOOM.aiN Cees van Drongelen. een nog steeds groeiend aantal lezers, wat ongetwijfeld te danken is aan Van Drongelens luchtige, heldere schrijfstijl en zijn smakelijke verteltrant. Dat hij ook over het talent beschikt om limericks te schrijven is voor ingewijden geen verrassing. Van Drongelen blijkt de kunst van deze humor-op-rijm - waarvan hij het bedenken beschouwt als een aangenaam tijdverdrijf en het Voor limerick-doe-het-zelvers is er vrijdagavond bij Van de Ven een mogelijkheid om zelfgemaakte lime-1 ricks in te leveren, die nog niet eer-^ der zijn gepubliceerd. Ze zullen door een deskundige jury worden beoor-l deeld en bij gebleken geschiktheid en originaliteit worden opgenomen! in later te verschijnen deeltjes. In ruil voor elke geplaatste limerick krijgt de maker ervan een gratis exem-j plaar. schrijven als een uitdaging - uitsteken! te beheersen. Bijzonder boekje De "Golfende goeroe" is trouwens ooj een heel bijzonder boekje: de pagina j die niet geschikt zijn voor "alle leeftij den" zijn afgesloten voor onbevoeg den; ze kunnen alleen thuis worden ge opend met een schaar of een mesje. Het boekje is trouwens het begin van een se rie, want inmiddels staan er al vervolg deeltjes op stapel met limericks ove bridgers en klaveijassers, huisdieren sport, vakantie, theater, horeca, mid denstanders, de boerderij, dokters-en verpleegsters, geestelijke en de krijgs macht. Vrijdagavond 30 oktober, van zeven to negen uur, biedt boekhandel Van de Ven (Zuidpromenade) alle geïnteres seerden de gelegenheid om boeken var de veelzijdige radio/tv-journalist Cee. van Drongelen gesigneerd te krijgen. Ir eerste instantie natuurlijk de limerick bundel "Een golfende goeroe uit Bom bay", maar ook "Tussen kunst er kitsch" - met informatie voor antiek verzamelaars en anekdotes uit zes suc cesvolle televisie-seizoenen - zal niel ontbreken. REDAKTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 Privé (uitsluitend redaktie): A. C. Post Speenkruidstraat 5 Telefoon 21297 Hout is een eeuwigdurende bron van inspiratie. Topontwerpers geven gestalte aan meubelen die ontworpen zijn in de geest van deze tijd. Modellen in de nieuwste kleur. Met vor men, die niet verhullen maar eerlijk tonen wat er met hout mogelijk is. INTERIEUR MONTAND Kleur en vormgeving zijn perfekt op elkaar afgestemd. Warm naturel afgewerkt "Erle" legt hier de basis. Het sideboard is tegelijkertijd fraai van vorm en funktioneel. Uitnodigende eet- hoek met sierlijke hoge rug eetkamerstoel. Met "Erle" krijgt wonen nieuwe mogelijkheden. Sideboard 4-deurs en 4 laden 232 cm 2.195,- Eetkamertafel 140x90 cm in beuken "Erle finish" 1.050,-. Eetkamerstoel met stoffen zit en hoge rug p.st. 455,- Aanbouw- wand in "Erle", met dekoratieve ziftorens met glasschappen en halogeenverlichting. Als opstelling 4.495,-. kerkstraat 60-61 - tel.-03499-8l453 woensdagmiddag gesloten - vrijdag koopavond van 7.00 - 9.00 u.~[ "Dat m; mensen een moi Dat vii zwaaier lopers v gens en brenger twee m hebben tr aatje én een week is

Soester Courant | 1992 | | pagina 20