et ïust ld orden. Frituurvet oorzaak van keukenbrand VW gelast bijeenkomst met Polen af wegens gevoeligheden over lokatie Werkgroep Natuurbehoud Soest kraakt besluitvorming over military is ucvnoz/QH NE WO SCHADE- REPARATIE Anna Paulownahuis mogelijk museum voor naaldsculpturen van Cécile Dreesmann start F'AMce» iACTUEEL t scliocmaker 2e afdruk PAGINA 2 WOENSDAG 28 OKTOBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 3 R. WESTRA VAKGAGAGE <4- O p RA^ '5 voor het pen gaan. 'Galerie borduurt voort op koninklijke traditie' Panden Steenhoffstraat voldoen niet aan eisen brandweer SCHOEAAAKER technische dienst Winkeldief betrapt Autobestuurders onder invloed Kleding gestolen aan Rademakerstraat DE TROMSLAGER DS([g||gpng Ontbijtservice Omstreden bouw Vredehof straat stil gelegd Dronken bestuurder maakt problemen Rabobank ontdekt valse 'snippen' Auto met 'dure' inhoud gestolen 'Keuze voor Knollentuin is onverstandig 'Willekeur tot norm verheven' Dronken fietser (44) gewond bij botsing ijetijdsschoenen. s. Tennisrackets, nen, alpine-ski's, e niet afgeprijsde bestede bedrag. Dorresteinweg 60 Soest Telefoon 1 32 88 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Zaterdag na 12.00 uur GESLOTEN. SOESTER COURANT REKLAME-KRANT Voor grote en lichte aan alle merken auto's. Nijverheidsweg 11 Soest Tel. 02155 - 2 71 23 iij Sleepworld kent e zekerheden: ;ingen in Nederland Ie topmerken ikundig advies rieur Waarborg garantie is levering door teel Nederland itage bij u thuis trijsgarantie U vindt eepworld bij: 0333? ncentrum Middelman rekt aan de grote weg Soest naar Amersfoort kstraat 99 te Soest, rel. 02155-11004. j, Zutphen en Zwolle. "Een levendig cultureel centrum voor uiteenlopende hedendaagse kunstuitingen, niet als museale kern het oeuvre van Cécile Drees mann." Dat is wat de Soester kun stenaar en galeriehouder Ton Paauw en de stichting CitaDelle - die zich bezighoudt met de ge schiedenis van het werk van de in ternationaal vermaarde naaldkun- stenares - voor ogen staat. Het "Dreesmann-museum" zou on dergebracht moeten worden in het Anna Paulownahuis aan de Bur gemeester Grothestraat. Het plan werd zaterdag j.1. in de publici teit gebracht tijdens de opening van de jaarlijkse expositie van werken (naalds culpturen) van Cécile Dreesmann in kasteel De Hoge Vuursche in Baarn, die o.m. werd bijgewoond door prinses Juliana, prins Bernhard en Ton Paauw. Ook burgemeester Hans de Widt was van de partij; hij liet weten dat hij per soonlijk wel wat ziet in het plan. "Het zou leuk zijn, want het Anna Paulowna huis draagt nog altijd de gevelsteen met "naaldvakschool", en dat is dan heel toepasselijk. Bovendien bestaat het ge bouw volgend jaar honderd jaar, en dan zou het leuk zijn om daar op die manier bij stil te kunnen staan." Volgens kenners zijn de naaldsculptu ren van Cécile Dreesmann - prominen te telg van het warenhuis-geslacht Dreesmann - uniek in de wereld, door haar direct herkenbare stijl en door de vormgeving van mineralen (vaak half edelstenen) in combinatie met naald werk. De stichting CitaDelle is al enige tijd op zoek naar een onderdak voor het belangrijkste deel van haar oeuvre. Ci taDelle ziet in het Anna Paulownahuis een ideale mogelijkheid om dat te reali seren. Ton Paauw is zelf de geestelijke vader van het plan. De Soester kunstenaar, die zich naast de galerie ook bezighoudt met de uitgave van o.a. prentbriefkaar ten, legde enige maanden geleden het eerste kontakt met CitaDelle en heeft sindsdien ook enkele gesprekken met Cécile Dreesmann gevoerd. Volgens Paauw biedt het gebouw alle ruimte voor het museum dat Dreesmann en CitaDelle voor ogen staat en kan de ga lerie - waarin vooral hedendaagse kunst wordt gepresenteerd - daarnaast blijven bestaan. Draad weer opnemen Met een aardige woordspeling wijst Paauw erop dat het Anna Paulowna huis op die manier kan voortborduren op een koninklijke traditie en dat de draad van de oude naaldvakschool weer kan worden opgenomen. Het An na Paulownahuis werd destijds opge richt door Anna Paulowna, echtgenote van koning Willem II (en zuster van de Russische tsaar) en op initiatief van ko ningin Emma werd het gebouw in 1893 herbouwd. In 1978 verwierf de gemeente Soest het gebouw, dat altijd eigendom was geble ven van het koninklijk huis, op voor waarde dat het bestemd zou blijven voor sociaal-culturele doeleinden. Naar verluidt heeft prinses Juliana haar zegen al van harte aan het plan voor de dubbel-functie van museum en galerie gegeven. Het gebouw bood enige jaren onderdak aan het centrum voor maat schappelijke dienstverlening, maar werd daarna omgebouwd tot galerie, sinds vijf jaar onder leiding van Ton Paauw. Het Anna Paulownahuis kwam in de afgelopen jaren nogal eens in het nieuws door de vooruitstrevende kunst die er werd gepresenteerd en vooral Het Anna Paulownahuis aan de Bur gemeester Grothestraat. door wat in de geschiedenis is blijven voortleven als de "grasmaaier-affaire". Juridische complicaties Ton Paauw en de stichting CitaDelle zijn sinds enige tijd in onderhandeling met het gemeentebestuur van Soest. Volgens burgemeester De Widt zijn er nog enkele juridische complicaties, waarover hij momenteel nog geen uit spraak kan doen. De zaak zou gisteren in de vergadering van het College van B. W. besproken worden. Ton Paauw zelf ziet veel mogelijkheden in de combinatie van museum en gale rie, waarvoor het pand overigens wel gerenoveerd zou moeten worden, evenals de omliggende tuin. "Welke plaats is passender en spreekt meer de fantasie aan voor de naaldkunst van Cécile Dreesmann dan dit mooie kleine monument?" Hij schat dat het Anna Paulownahuis met zijn nieuw bestem ming wel 100.000 bezoekers per jaar naar Soest zou kunnen trekken. Ton Paauw en Cécile Dreesmann tij dens de opening van de expositie in de Hoge Vuursche. Foto: Goos van der Wilt. Oververhit frituurvet is er de oor zaak van geweest dat een keuken van het Indonesisch restaurant Mas Ayu volledig is uitgebrand. Het vuur brak zondagmiddag te gen half vijf uit. De schade be draagt 250.000 gulden. Zowel de medewerkers als de gasten van het restaurant, alsmede de bewo ners van de eerste verdieping konden Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's v' geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* .&W«. het pand aan de Burgemeester Grothe straat tijdig verlaten. De brandweer, die vier minuten nodig had het restaurant te bereiken, onder vond tijdens de brandbestrijding enige hinder. De reden daarvan was dat er in de loop der tijd drie plafondlagen over elkaar zijn gelegd. Daardoor kon het vuur tussen de verschillende lagen lo pen en had de brandweer aanvankelijk enige moeite het vuur te traceren. Om tien over vijf was de brandweer de brand meester. In de keuken kon niets meer worden gered. Alle apparatuur kan, aldus de brandweer, worden afge schreven. Veiligheid Twee panden aan de Steenhoffstraat, waarvan in één het Griekse restaurant Akropolis is gevestigd, voldoen niet aan de eisen van de brandweer. De ei genaar en verhuurders zijn daarover aangeschreven en hebben maatregelen moeten treffen. Op last van de brand weer zijn uitwerpladders aangebracht, waarmee het directe gevaar voor de be woners in geval van brand is verdwe nen. Als dat niet was gedaan, zouden de kamers niet meer bewoond mogen wor den. De percelen 57a en 59 aan de Steen hoffstraat staan op de preventielijst van de brandweer om te worden gecontro leerd. De brandweer kampt met een achterstand, maar die zal volgens R. Moraal in de loop der jaren worden in gehaald. De panden hebben de derde en vierde prioriteit. Het ziekenhuis en bejaardenoorden hebben de eerste prioriteit. Dat de brandweer onlangs toch de gebouwen aan de Steenhoff straat bezocht, werd gevoed doordat er klachten waren binnengekomen. Hoewel de uitwerpladders zijn aange bracht, moet de eigenaar de verdieping zodanig aanpassen, dat het pand vol doet aan de regeling bouwbesluit brandveiligheid. Daarin staan de mini mum-eisen van de brandweer voor panden vermeld. Personeel van een supermarkt aan de Parallelweg betrapte vrijdag een 56-ja- rige Soester op het meenemen van boodschappen die hij niet had afgere kend. Hij had voor 55 gulden spullen in z'n binnenzak gestoken. De politie ont haalde hem op een proces-verbaal. De politie heeft vrijdagavond een 45-jarige Bunschoter aangehouden, die onder invloed van alcohol een aanrij ding veroorzaakte op het Kerkplein. De man reed achteruit tegen een gepar keerde auto, waardoor schade aan bei de voertuigen ontstond. Hij moest mee naar het bureau en kreeg een proces verbaal en een rijverbod van vijf uur. Op de Koningsweg hield de politie bij een routinecontrole een 43-jarige Soes ter staande, die eveneens alcohol had gebruikt. Hij moest zelfs zijn rijbewijs inleveren en kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van zes uur. Bij een kledingzaak aan de Rademaker straat in Soesterberg is voor tweedui zend gulden aan blazers en rokken ge stolen. De kleren hingen aan een rek dat buiten voor de zaak stond. De diefstal werd donderdag gepleegd en door een 56-jarige vrouw uit Soesterberg aan de politie gemeld. voor particulieren en bedrijven! De saladeen koud buffet-specialisl 1)2155 - 22871 De werkzaamheden aan het pand aan de Vredehofstraat, waartegen een aantal omwonenden bezwaar heeft gemaakt, zijn vorige week stil gelegd. Dat gebeurde nadat de kla gers een spoedprocedure hadden aangespannen bij de Raad van State. De voorzitter van de afdeling recht spraak van de Raad van State heeft het besluit van B. W. van Soest, die de bouwvergunning hadden ver leend, onmiddellijk geschorst. Op last van het gemeentebestuur zijn de bouwwerkzaamheden vervolgens direct stil gelegd. De omwonenden hebben met name bezwaar tegen de "supermoderne" uitbreiding aan de achterzijde van het karakteristieke, beeldbepalende pand, waardoor hun uitzicht wordt bedorven. De politie heeft in de nacht van zondag op maandag nog de nodige problemen gehad met het aanhouden van een 25-jarige Soester automobilist, die op de Nieuweweg werd opgemerkt omdat hij veel te hard reed. Bij het kruispunt met de Koningsweg scheurde hij ver volgens door het rode licht, waarna de politie de achtervolging inzette. De man werd aangehouden toen hij voor zijn huis parkeerde. Hij weigerde te blazen en bood enig verzet toen de politie hem vervolgens mee wilde nemen naar het bureau. Ook daar weigerde hij mee te werken aan de adem-analyse, maar na een "goed ge sprek" kwam hij tot inkeer. Het alco holgehalte in zijn adem bleek zo hoog dat zijn rijbewijs werd ingenomen. Hij kreeg voor zijn diverse euveldaden een uitvoerig proces-verbaal. Een medewerker van de Rabobank aan de Koninginnelaan heeft twee valse briefjes van honderd gulden ontdekt. Met de onechte 'snippen' was afgere kend bij een ondernemer die zijn geld bij de bank bracht. Op de Smitsweg is een rode VW Jetta gestolen. In de auto zat dure appara tuur. De auto draagt het kenteken RB-44-NS. De Jetta werd woensdagnacht ont vreemd. De eigenaar is daardoor ook een cd-speler (1.000 gulden), vier ge luidsboxen (600) en een zonnebril (300) kwijt. Verder lagen het rijbewijs, de autopapieren en het paspoort van de 25-jarige Soester nog in de auto. Een door de VVV-Soest voorgestelde bijeenkomst tussen de delegatie uit Kozle, die deze week op bezoek is in Soest, en vertegenwoordigers van het Soester bedrijfsleven is vorige week min of meer te elfder ure af gelast, omdat de organisatoren het met de jumelagestiehting en het ge meentebestuur niet eens konden worden over de lokatie: restaurant de Knollentuin. Volgens stichtingsvoorzitter Kees Verheus en burgemees ter Hans de Widt zou het restaurant een "overstandige keuze" zijn, ge zien de nog altijd bestaande gevoeligheden tussen de jumelagestiehting enerzijds en de jumelagevereniging anderzijds. De VW had vanavond - 28 oktober - in de Tropentuin (het restaurantgedeel te van de Knollentuin) een kennisma kingsbijeenkomst willen houden, waar bij de Polen vertegenwoordigers van het bedrijfsleven uit Soest en omstreken zouden ontmoeten. Daarover waren al kontakten gelegd met de Kamer van Koophandel en de Soester Zakenkring, liet VW-voorzitter Günther Plomp vorige week weten. Het voorstel werd aanvankelijk met in stemming begroet door de jumelage stiehting, in de persoon van voorzitter Kees Verheus, en het gemeentebestuur, in de persoon van burgemeester Hans de Widt. Tijdens het gesprek over het concept-programma, dat Plomp vorige week dinsdag op het gemeentehuis met Verheus en De Widt voerde, bleek ech ter dat de gekozen lokatie "niet in goe de aarde viel", zoals Plomp het om schrijft. De kwestie werd daarom woensdag avond besproken in de bestuursverga dering van de VW, nadat er ook kon- takt was geweest met de andere betrok ken organisaties en de gastheer (Knol lentuin-eigenaar Bob Sluis). In geza menlijk overleg werd besloten de bij eenkomst af te gelasten. Zeer bedroefd Plomp verheelt zijn teleurstelling over de gang van zaken niet. "Ik ben zeer be droefd," aldus de VW-voorzitter. "Verheus en De Widt waren tevoren geïnformeerd en in eerste instantie wa ren ze het met de opzet helemaal eens. Het is alleen afgesprongen op de keuze van de Knollentuin." Plomp vindt dat laatste merkwaardig, omdat al diverse malen Poolse gasten in de Knollentuin zeer gastvrij werden ontvangen. De affaire is tekenend voor de gevoelig heden waarmee de jumelage met Kozle in Soest sinds geruime tijd gepaard zijn gegaan en nóg gaan. Dat leidde vorig jaar tot de oprichting van de jumelage vereniging - met als initiatiefnemers de Soesters Bert Krijger (WD-raadslid) en Bob Sluis (van de Knollentuin) - naast de stichting, die destijds nog on der leiding stond van voorzitter Ab Blokzijl, de voorganger van Verheus. De start van de vereniging ging gepaard met de nodige opschudding, omdat er verregaande beschuldigingen werden geuit, met name door Sluis, aan het adres van de stichting en haar voorzitter Blokzijl. Pikant Pikant is ook dat nogal wat betrokke nen een vooraanstaande rol spelen in de plaatselijke politiek: Plomp is net als Krijger raadslid voor de VVD en Ver heus is fractievoorzitter van het CDA. In politieke kring wordt er in Soest dan ook, zeker als het om de jumelage gaat, voortdurend op eieren gelopen. Volgens Verheus, die aanvankelijk laat weten dat het hem allemaal nog al duis ter is, is er geen sprake van dat de stich ting het "onaanvaardbaar" zou hebben uitgesproken over de gekozen lokatie voor de ontmoetingsbijeenkomst. "De VW wilde een informele avond en wij vonden dat best, alleen wisten we niet of alle Polen wel tot donderdag zouden blijven. Dat is ook niet zo; woensdag gaan we nog op excursie naar zieken huis Molendael, en daarna gaan de meesten al weer terug. Dus het had toch niet door kunnen gaan." Over de keuze van de Knollentuin zegt Verheus: "Ik vond die keuze niet ge slaagd, gezien de gevoeligheden. Nee, het woord onaanvaardbaar heb ik niet uitgesproken, dat woord gebruik ik niet zo gauw. Ik vond de Knollentuin, ge zien de troubles uit het verleden, een minder geschikte plaats. Daarom heb ik als alternatief nog voorgesteld om het in het gemeentehuis te doen, maar daar hebben we verder niks meer over ge hoord." Volgens Verheus heeft Plomp vorige week niets van woede of verontwaardi ging laten blijken. "Ik weet 't niet hoor, maar ik heb er in elk geval niks van ge merkt. Nou ja, achterafhad het dus toch niet gekund, omdat de Polen woens dagmiddag al vertrekken."Knollen tuin-eigenaar Bob Sluis was het afgelo pen weekeinde niet bereikbaar voor commentaar, wegens verblijf in Polen. Niet verstandig Burgemeester De Widt wijst erop dat het initiatief voor de bijeenkomst volle dig bij de VW lag. "Wij dragen daar geen verantwoordelijkheid voor. Er was aanvankelijk ruimte in het pro gramma, en iedereen die daarvoor ideeën had was welkom, dus ook de VW. De keuze voor de Knollentuin leek mij ook niet verstandig, gezien de gevoeligheden uit het verleden, maar het was niet ónze beslissing." De Widt is het eens met Verheus dat de Knollen tuin minder geschikt is voor een derge lijke bijeenkomst. "Als je mensen bij elkaar wilt brengen - en dat is je taak als burgemeester toch - dan kijk je natuurlijk naar dat soort ge voeligheden. Die probeer je dan te om zeilen en de mensen op één noemer te brengen. Maar op die plek zou dat niet gelukt zijn, want ik ben het eens met Verheus dat er dan heel wat mensen juist niet zouden komen, en dan schiet zo'n ontmoeting z'n doel voorbij..." De Poolse delegatie werd maandag middag officieel op het gemeentehuis ontvangen. Het gezelschap onder lei ding van burgemeester Wadislaw Bor- zym omvatte een aantal "officials" uit Kedzierzyn/Kozle: behalve de burge meester ook de voorzitter en vice-voor- zitter van de gemeenteraad, de ge meentesecretaris en de vice-gemeente- secretaris en nog enkele ambtenaren en hun echtgenotes. Van Soester zijde werd o.a. deelgenomen door de wet houders Menne en Visser, enkele frac tievoorzitters en hoge ambtenaren en de bestuursleden van de jumelagestieh ting. Op het programma van het officiële be zoek - dat elk jaar om-en-om in Soest of Kozle plaatsvindt - stonden o.a. een ex cursie naar TNO in Soesterberg en een informele avond, die dinsdagavond ge houden zou worden in het Gildehuis. Daar zou ook afscheid worden geno men van oud-voorzitter Ab Blokzijl, die zijn bestuursfunctie om gezond heidsredenen heeft neergelegd. Burgemeester De Widt begroet zijn Poolse collega Borrymlinks mevrouw Borrym. "Met de gevolgde procedure zijn alle beginselen van het administratieve recht met voeten getreden. De zorgvuldigheid is in het geding omdat, on danks dat het een algemeen beleidsprincipe betreft, geen openbare be raadslaging heeft plaatsgevonden. Het motiveringsprincipe wordt ge weld aangedaan omdat alle feitelijke argumentatie logisch beredeneerd wel moet leiden tot afwijzing. Willekeur wordt tot norm verheven, want kleinschaliger evenementen zijn op basis van dezelfde argumentatie on langs nog afgewezen." In niet mis te verstane bewoordingen heeft de Werkgroep Natuurbehoud Soest zich uitgesproken over de besluit vorming rondom de military, die met toestemming van het gemeentebestuur in 1994 tijdens de Wereldruiterspelen op de Vlasakkers wordt gehouden. De werkgroep heeft een officieel bezwaar schrift ingediend tegen de gang van za ken, die uiteindelijk - na veel vijven en zessen - leidde tot de omstreden toe stemming. Aanvankelijk voelde het College van B. W. niets voor inwilliging van het ver zoek van de Nederlandse Hippische Sportbond (NHS), die met hetzelfde verzoek zijn neus al had gestoten in Zoetermeer, zij het onder druk van di verse milieugroepen. In de raadsverga dering van 9 juli legde een meerderheid van de gemeenteraad (CDA, WD, PvdA en D66), op initiatief van de WD-fractie zijn wil op aan het Colle ge,- dat vervolgens binnen één etmaal overstag ging en de NHS toestemming verleende voor de military. Van politieke zijde - met name Ge meentebelangen Groen Soest - werd fel geprotesteerd tegen de military, die be schouwd werd als een ergerlijke vorm van dierenmishandeling. Fractievoor zitter Harry Witte vroeg later zelfs om schorsing van het besluit, dat volgens hem in strijd was met de beginselen van behoorlijk bestuur. Flora en fauna De Werkgroep Natuurbehoud Soest kiest voor haar bezwaar vooral de land schappelijke en natuurwaarden van de Vlasakkers als uitgangspunt. Het om streden evenement is vplgens haar in strijd met de voorschriften van het be stemmingsplan. De uithoudingsproe- ven - zoals de military wordt genoemd - gaan ten koste van de flora en de fauna en de werkgroep vreest dat de geschatte 40.000 bezoekers veel milieuhinder zullen veroorzaken (geluid, stank, be treding kwetsbare vegetatie), die in geen enkele verhouding staat tot de ge bruikelijke norm voor natuurgebieden. Uitvoerig schetst de werkgroep de gang van zaken die aan de besluitvorming is voorafgegaan: de aanvankelijke weige ring van B. W, het bezwaarschrift van de NHS, de interventie van de WD-fractie, etc. tot en met de wijze waarop de gemeenteraad in juli uitein delijk door de bocht ging - na een "spontane" aktie die 14 handtekenin gen opleverde - en het College in feite opdroeg zich te voegen naar de wensen van de raadsmeerderheid. Volgens de werkgroep blijkt uit de no tulen van die raadsvergadering wel dat de meerderheid alleen oog had voor de problemen van de NHS. "Aan de pla nologische, schadelijke en milieuhin- derlijke aspecten die aan de Wereldspe- len kleven wordt voorbijgegaan, even als aan het feit dat de NHS zelf verklaart dat zij - als Soest géén medewerking verleent - nog wel andere lokaties ach ter de hand heeft." Precedent Het besluit dat het College een dag later neemt vindt plaats zonder openbare be raadslaging in een commissie, stelt de werkgroep vast. "Met die beslissing wordt een precedent geschapen, waar mee het tot voor kort stringente hand havingsbeleid en daarmee de natuurbe scherming op het terrein in gevaar komt." De werkgroep wijst er verder op dat er sprake is van ongelijke behandeling: de Zeister autoclub de Sportridders kreeg géén toestemming voor behendigheids wedstrijden, op basis van dezelfde ar gumenten, evenmin als de stichting Vakopleiding Beroepschauffeurs (in- structieproeven), de Rijkspolitie (vaar- digheidsproeven), al gingen B. W. in augustus nog onder voorwaarden ak koord met oefeningen van de Mobiele Eenheid, die in oktober en november vijf dagen lang worden gehouden. Toevluchtsoord Volgens de werkgroep is de Vlasakkers een van de meest waardevolle natuur gebieden van Soest. Het militaire ge bruik is ook niet gunstig, maar daarbij wordt tenminste nog rekening gehou den met de natuurwaarden. "Ruiters en de tienduizenden toeschouwers bij een military zullen daarentegen een zware belasting vormen voor het natuurge- Een 44-jarige inwoner van Baarn is vrij dagavond gewond geraakt toen hij on der invloed met zijn fiets het kruispunt Van Weedestraat/Stadhouderslaan overstak en tegen een auto botstedie bestuurd werd door een 20-jarige Soes ter. De Baarnaar koerste vanaf het Na- ssauplantsoen rechtdoor naar de Stad houderslaan, echter niet op het fietspad maar over de voor het autoverkeer be doelde baan. Hij reed daarbij ook door het rode licht, zodat de Soester, die linksaf de Van Weedestraat opreed, hem niet kon ontwijken. De fietser werd met een fikse hoofd wond overgebracht naar Molendael- Soest. Na enig hechtwerk mocht hij mee naar het bureau, waar hij moest blazen en getracteerd werd op een proces-ver baal en een rijverbod van zes uur. bied, dat hierdoor onherstelbare schade zal leiden. Daar de Vlasakkers een laat ste toevluchtsoord vormen voor tal van bijzondere planten en dieren is het uit het oogpunt van natuurbehoud in hoge mate onverantwoord om hier een mili tary te houden." WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" SOEST Telefoon 02155 -12874 - vrijdag koopavond AGFA TOPFOTO3-kwaliteit, 10 x 15 cm. (van kleinbeeldfilm) Gratis minialbum, "goed" getest (Consumentengids juli 1992). c*7 I

Soester Courant | 1992 | | pagina 3