OF i i Wildschut Geen saneringskosten voor Chemco opinie r ek IACTUEEL I 5 - 27677 Sociale vernieuwing of sociale kletspraat? Werkloosheid in Soest daalt met zes procent DWG-kinderproject in Lins, Brazilië: 'een succesverhaal ondanks mateloze ellende' I OP AF AF OP OP AF AF OP OP AF AF OP OP AF AF OP OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP AF OP OP AF AF OP OP AF AF OP OP AF AF OP OP AF AF OP Wie er moe van wordt kiest voor Hoyalux 3 multifokale glazen. PAGm} WOENSDAG 28 OKTOBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 5 raag om het iat 57 'Van bedrijf mocht geen kennis van cadmium worden verwacht' Meningen van lezers Gezanik Molensoos Els Koops even op bezoek bij Derde Wereldgroep Goede garages bestaan nog Inbreker slaat toe aan Regentesselaan Erespeld voor Soester actievoerder (11) Chaim Bekkers: 1000 handtekeningen voor Anti-Vivisectie-Stichting Jaladm'u DAGSCHOTELS ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 7.450,- 12.950,- 13.950,- 18.750,- 11.950,- 12.750,- ben ze van hun ouders ileerd hoe je oma een enzovoorts. rwegend één bepaalde het steeds voor en een ïtdekten wij vier veel mocht nemen. Maria het toneelspelen. Echt doe je pas als je "over t" volgens meester, jrsus was ook een tref- i ik het fijn dat er een ïatie wordt gegeven via o's en schoolkrant, en jrs betrokken wor-den hoolgebeuren, zoals l bij het overblijven, )lreisjes en excursies, aagse, creatieve mid- zetten van werken in Het hele gezin voelt n de school op de altijd zinsdag. We zullen het ssen. ie weet kom ik op een nnkinderen wel bren- ilenwant de Insin- jfttoch bestaan?!! Chemco Europe hoeft niet op te draaien voor de kosten die zijn ge maakt bij het schoonmaken van de grond en het grondwater. Dat heeft de arrondissementsrecht bank in Utrecht bepaald. In totaal hadden de Staat der Nederlanden en het Waterleidingbedrijf Mid den-Nederland (WMN) dertien miljoen gulden geëist. De vervuiling met cadmium is in de pe riode 1958-1963 veroorzaakt door de tNederlandse Fotografische Industrie (NFI), de voorloper van Chemco. "hemco, gevestigd aan de Beaufort- laan in Soestduinen, ontdekte de ver ontreiniging in 1983. Wat betreft de vervuiling van de grond .heeft de rechtbank geoordeeld dat de NFI niet onrechtmatig jegens de Staat iheeft gehandeld. Bovendien heeft de [Hoge Raad in april 1992 bepaald dat de kosten van saneringen pas te verhalen zijn op bedrijven als de verontreiniging is ontstaan na 1 januari 1975. Vanaf die datum is de Staat zich pas daadwerke lijk gaan bekommeren om bodemver ontreiniging. Die arresten hebben mee gespeeld in het vonnis. De sanering van de bodem door de pro vincie kostte 4,5 miljoen. De operatie werd in 1989 voltooid. In totaal is vier honderd kilo cadmium verwijderd. Ook de vordering van WMN werd af gewezen. De rechtbank is van mening dat van de NFI niet mocht worden ver wacht dat ze kennis had van de schade lijkheid van cadmium. Bij het lozen van bedrijfsafval water hadden de mede werkers er geen weet van dat cadmium schadelijk in voor het milieu en en de volksgezondheid. Overigens heeft Chemco altijd het vermoeden uitge sproken dat de verontreiniging van het grondwater in de winputten van WMN is veroorzaakt door de Kat Emaille. Schade Met de uitspraak is een einde gekomen aan een langdurige rechtszaak die in au gustus 1987 werd aangespannen. De directie ,"in Chemco Europe zegt ver heugd te zijn over de uitspraak. "Chemco heeft van de milieuvervuiling met de daarbij behorende rechtszaak grote schade ondervonden. Onderhan delingen over samenwerking met ande re bedrijven om Chemco een betere toekomst te verschaffen, zijn in een aantal gevallen gestrand", aldus presi dent-directeur W.J. Streeter. Volgens hem werd dat veroorzaakt door de slechte naam die Chemco door die pro cedure heeft gekregen. Ook moest het bedrijf uit Soestduinen financiële voor zieningen treffen in verband met de ho ge claims die werden gedaan. Chemco heeft in totaal 2,5 miljoen gul den uitgegeven aan analyses en techni sche en juridische begeleiding en on dersteuning. Volgens de directie zijn de daardoor ontstane financiële moeilijk heden er de reden van dat het bedrijf reeds enkele afslankingsoperaties moest doorvoeren. De directie ver wacht dat de uitspraak van de recht bank ertoe zal bijdragen dat het bedrijf de moeilijkheden het hoofd kan bieden. Tijdens de begrotingsbehandeling van 14 oktober jl. is een motie van het CDA, waarin gepleit wordt voor het aanstellen van een tweede contro leur woonomgeving, door de andere partijen afgewezen. De meeste par tijen konden zich wel vinden in de strekking van de motie, maar waren het niet eens met de financiële dekking van het voorstel. Gelet op de toelichting bij de motie, is dat echter op zijn minst vreemd te noemen. Tijdens de algemene beschouwingen, twee dagen eerder, spra ken alle fractievoorzitters ontroerende woorden over de veiligheid en het milieu in Soest. Maar toen het erop aankwam een motie te. steunen die concreet tegemoet komt aan die grote woorden waren diezelfde partijen niet thuis! Soest natuurlijk, oké; Soest veilig? Nee! Het CDA vindt dat een geloofwaardi ge handhaving van de rechtsorde een eerste kerntaak is van de overheid. Uit de gesprekken die met burgers wor den gevoerd in het kader van projecten sociale vernieuwing, blijkt duidelijk dat mensen zich in toenemende mate on veilig voelen. Dat komt niet omdat mensen elkaar een gevoel van onveilig heid aanpraten. Vaststaat dat een op de drie inwoners van gemeenten jaarlijks het slachtoffer van inbraak, diefstal, be roving of vernieling is. En dan hebben we het nog niet eens over de milieucri minaliteit. Misschien is het beeld in Soest minder ongunstig, maar Soest is nu ook weer niet een oase van veilig heid. 'Soest natuurlijk' oké, maar 'Soest veilig', nee! Het CDA vindt ook dat veiligheid een bestaansvoorwaarde voor een demo cratische samenleving moet zijn. Door de welvaartsgroei en de daaruit voortkomende individualisering is het corrigerend vermogen tegenover on toelaatbaar gedrag afgenomen. Onder ontoelaatbaar gedrag verstaan wij ook verschillende vormen van milieucrimi naliteit en vandalisme. We steken onze kop in het zand of we rennen hard weg. Intussen is de politie, o.a. door bezuini gingen, niet voldoende in staat een goed handhavingsbeleid te voeren. Maar ze krijgt wel vaak de zwarte Piet toege schoven. Wij vinden dat de gemeentelijke over heid bij uitstek het overheidsorgaan is dat voorwaarden kan scheppen voor burgers en hun organisaties om weer medeverantwoordelijk te zijn voor een veilige samenleving. Dat is ook een be langrijk aspect van sociale vernieuwing. De controleur woonomgeving functio neert op dit moment uitstekend. De landelijke overheid heeft plannen om de bevoegdheden van dergelijke func tionarissen uit te breiden. Aanvankelijk was het zijn taak om toe te zien op het naleven van de hondenmaatregelen. In de loop van de tijd is die taak uitgebreid en signaleert hij uitingen van vandalis me en milieucriminaliteit. De samen werking met de politie is daarbij uitste kend. Het feit echter dat deze man al leen moet werken is naar onze mening niet langer verantwoord. In conflictsi tuaties sta je alleen en ben je extra kwetsbaar. Wat kost het de gemeente? Aan salaris 60.000 gulden plus een exploitatiebud get van 10.000 gulden. In het fonds so ciale vernieuwing is dit bedrag aanwe zig! Of is het zo dat elke wethouder op zijn eigen potje blijft zitten? Want is het nu milieu of veiligheid? Of is het sociale vernieuwing? De burger is in een derge lijke discussie niet geïnteresseerd en te recht! Als iedereen het belangrijk vindt dat er een tweede controleur woonom geving moet komen, dan hoeft er op be stuurlijk niveau niet gebakkeleid te worden over de vraag uit welk potje dat geld moet komen! Jan Pieter Lokker CDA). Sein op veilig Het CDA is overigens wel van mening dat het tegengaan van criminaliteit in tegraal moet worden aangepakt. Geen hap-snap-beleid dus. De over heid zal met vertegenwoordigers van onderwijsinstellingen, bedrijfsleven, sportorganisaties en bewonersgroepen om de tafel moeten gaan zitten om een plan van aanpak voor een project 'Sein op veilig' op te zetten. Deze mensen zullen met concrete voorstellen moeten komen om de veiligheid in Soest te ver groten. Burgers geloven niet meer in een overheid die zijn eigenlijke taken verwaarloost! Een controleur woon omgeving past in ieder geval in zo'n plan. Wij hopen in Soest een discussie op gang te brengen over een veilig en leef baar Soest. Natuurvriendelijk zijn we al, nu nog werken aan een mensvriendelijk Soest. Want ook dat is een belangrijk aspect van ons milieu! Jan Pieter J. Lokker Fractielid CDA. De werkloosheid in Soest is in september met zes procent afge nomen. Dat blijkt uit de cijfers van het regionaal bestuur ar beidsvoorziening (RBA). Na enige maanden van stabilisatie is het aantal werkzoekenden sterk ge daald. Bij het arbeidsbureau stonden vorige maand nog 860 mensen inge schreven 55 minder dan in augus tus. Het j om 470 mannen en 390 vrouwen. In rayon .ïersfoort daalde het werkloo ciuscijfer van 5.955 naar 5.765. In dat rayon zijn de cijfers van Amersfoort (koploper met 3.505 werkzoekenden), Baarn (530), Leusden (485), Bunschoten (175), Eemnes (125) en Woudenberg (85) eveneens verwerkt. Opvallend is dat alleen in Leusden en Woudenberg het aantal baanloze vrouwen groter is dan het aantal mannen zonder werk. In het rayon vormen 2.970 mannen en 2.795 vrouwen het bestand van het RBA. Beste mensen, wat een onzin toch, al dat gezanik over dat geblaf van die hon den van 't asiel. Hebben deze mensen voor die tijd nooit een blaffende hond gehoord? Vooral 's nachts? Nu, wij wel hoor, en twaalf jaren lang nog wel, in de zomer. Ramen open en je hoorde niet anders, maar dat neem je toch gewoon? Wel flink, dat mopperen, hoor. Je gaat toch ook niet klagen over een huilend kind, van dat moet maar weg? Wij hebben het asiel gezien en het ligt er prachtig voor mens en dier hoor. Neem het gewoon, er zijn genoeg vervelende andere dingen. Ik moest wel reageren. Al dat gezanik steeds. Mevr. J. v.d. Biezen Geacht college, Nog een bericht na het lezen van de Amersfoortse Courant van 8 oktober. Er zou in de Molensoos een disco plaats kunnen vinden, daar andere mensen in .een bewoonde buurt hinder hebben van deze herrie. Hinder is nog zacht uitge drukt. Wij vinden dat deze mensen het nog netjes formuleren. Wij Molen straat-bewoners weten maar al te goed hoeveel last een disco met zich mee brengt. Vechtpartijen die buiten uit ge knokt worden onder je slaapkamer raam, vernielingen aan onze tuinen en auto's enz.. Wij zouden u willen vragen of alle troep die er in Soest is maar op de Molen straat gedumpt gaat worden. Wij heb ben in 1988 ook al eens bezwaar aange tekend tegen het volkstuinencomplex en daar is tot op heden nog niet op ge reageerd. De bende waar wij als bewo ners elke dag tegen aan moeten kijken is geen mooi gezicht. (Natuurlijk Soest) staat bij u in het vaandel, maar daar zouden wij als Molenstraat-bewoners ook wel van mee willen genieten. Wij nodigen u uit eens bij het tuinen- complex te komen kijken. En met name bij de bewoners van de huizen die er te genover staan, nl. nr.132-134-136. Dan kunt u zien waar zij vanuit hun huiskamer op kijken: allerlei hokken en vuile bende. Daar is van (Natuurlijk Soest) weinig te zien. Waarom wordt deze rotzooi niet aan de overkant van het gemeentehuis gezet? Dan kan u ook meegenieten van de rotzooi. Er is trou wens ruimte genoeg aan de Dalweg. Wij Een paar dagen was ze vorig week in Nederland en dus ook even in Soest: Els Koops, leidster van het kinderproject "Comunidade Edu- cacional de Trabalho" in Lins (Brazilië), dat door de Derde We reldgroep Soest zo'n beetje is gea dopteerd. Sinds vier jaar spant de DWG zich in om in Soest o.a. schoolspullen, kleding en nog heel veel meer zaken te vergaren, die rechtstreeks ten goede komen aan het project. Dat loopt prima, is het oordeel van Els Koops en haar gastvrouw, DWG-voor- zitter Leidje Tomassen. Eigenlijk is de geschiedenis van het project een suc cesverhaal, al moet je daarbij direct aantekenen dat het tot stand is geko men in een situatie waarin mateloze el lende nog altijd de overhand heeft. De "Comunidade" is sinds Els Koops daar startte met haar werk - als meisje van 18, en ze nadert inmiddels de mid delbare leeftijd - fors gegroeid. Els, van huis uit kinderverzorgster, begon des tijds als vrijwilligster met de opvang van een groepje van zes jongens, die als zo veel "straatkinderen" in de grote steden van Brazilië aan hun lot werden overge laten. "We hadden wat zaad en wat schoffeltjes en begonnen groente te planten." Inmiddels is de Comunidade uitge groeid tot een "selfsupporting" boerde rij, waar zo'n 250 kinderen in de leeftijd van7t/m 14 jaar dagelijks na schooltijd komen. Ze krijgen daar een maaltijd, medische verzorging en aanvullende scholing, zodat ze een vak leren en zich later een beetje staande kunnen hou den. Dat is in Brazilië geen sinecure. Het land is sterk verarmd, lijdt onder een gierende inflatie en een enorme werk loosheid. De zwarte handel tiert welig en de economische recessie heeft zich vooral de laatste jaren doen voelen, zo als o.a. naar voren is gekomen uit de pe rikelen rondom de president, die be schuldigd is van corruptie. "Brazilië gaat door een diep dal. Het ziet er alle maal niet best uit," constateert Els Koops. In dat klimaat mag het gerust een wonder genoemd worden dat de Comunidade groeit en bloeit, ondanks het feit dat de regering zo goed als fail liet is en er nauwelijks aan materiaal te komen is. Els is trouwens optimistisch over de langere termijn, omdat de enor me armoede de mensen langzamerhand bewuster maakt. Veranderingen zullen daarom niet uitblijven. Middelen van bestaan De 250 kinderen die elke dag door het project worden opgevangen - er is een voortdurend groeiend wachtlijst - zijn afkomstig van zo'n 120 gezinnen, die direct of indirect meeprofiteren. Op de boerderij maken ze kennis met allerlei "middelen van bestaan": veeteelt, vis- teelt, wormenteelt, varkens en kippen en de tuinderij. Het project telt inmid dels 26 vaste medewerkers en zo'n 60 vrijwilligers, een aantal dat de laatste ja ren een beetje is teruggelopen omdat veel mensen het onder de belabberde omstandigheden nauwelijks meer kun nen opbrengen. De Derde Wereldgroep is een van de organisaties die zich nauw verbonden weten met de Comunidade. Vier jaar geleden werden de eerste kontakten ge legd. In eerste instantie richtte de hulp vanuit Soest zich op de aanschaf van schoolpakketten (schriften, pennen, potloden en boeken), die de gezinnen zelf niet konden opbrengen: een schoolpakket kost in Brazilië ongeveer een maandloon. De Derde Wereld groep stelt elk jaar een vast bedrag van 13.500 gulden beschikbaar voor de aanschaf van schoolspullen en schoolkleding, die in Brazilië verplicht is. Daarnaast stelde de DWG zich garant voor de aanschaf van een paar koeien en een goede stier, zodat de boerderij verzekerd kon zijn van een hogere melk-opbrengst. Inmiddels telt de vees tapel in de Comunidade zo'n zestig koeien, die allemaal regelmatig kalven, zodat hun aantal "vanzelf' toeneemt. Veel kinderen zijn actief op de boerde rij en in de tuinderij. "Wat verkocht wordt is van hen, zo helpen ze hun ge zin." Kringloop Op de boerderij wordt een soort kringloop toegepast, die heel effectief is. Het afval van de Varkens wordt bij voorbeeld gebruikt voor de visteelt in de vijvers, die ontstaan zijn door de aanleg van een stuwdam, en de koemest wordt gebruikt voor de wormenkweke rij, die op haar beurt weer grondstof le vert voor de humus die in de tuinderij wordt gebruikt. "Nee, gif gebruiken we niet," aldus Els Koops. De enige uit zondering is het bestrijdingsmiddel dat wordt ingezet tegen een mierensoort die de bomen kaalvreet. De boerderij beschikt inmiddels over 24 hectare eigen grond, waar mais, sui kerriet en fruit worden verbouwd. Dat fruit - o.a. afkomstig van de 1000 si naasappelbomen die in Soest "aan de man" zijn gebracht, komt direct ten goede aan de kinderen, maar er wordt ook een deel van verkocht, zodat de zaak zichzelf kan bedruipen. Elke si naasappelboom levert volgend jaar al twaalf sinaasappels op. Daarnaast is er onlangs 30 hectare grond bijgehuurd, waar maïs en bruine bonen worden ver bouwd: basisvoeding voor het vee, maar ook als grondstof voor brood. De kinderen van het project hebben het druk, beaamt Els Koops. "Dat is niet erg, want zo lang ze bezig zijn halen ze geen kattekwaad uit. Ze zijn ook hele maal niet verplicht om elke dag te ko men, maar ze doen het wel. Het alterna tief, wat voor een heleboel andere kin deren geldt, is dat ze de hele dag rond hangen ën uit stelen gaan..." Els Koops (l.) en Leidje Tomassen. Sponsors De Comunidade blijft ondanks de be haalde successen grotendeels aangewe zen op de steun van organisaties als de Derde Wereldgroep Soest. "We heb ben altijd behoefte aan van alles en nog wat," aldus Els Koops. Er zijn intussen plannen voor het werven van "spon sors" voor de gezinnen die van het pro ject afhankelijk zijn. Met een bedrag van f 25 a f 40 per maand zouden die al min of meer gered kunnen worden. Het "verlanglijstje" dat Els Koops ook nu weer naar Soest heeft meegebracht omvat bovenal een aantal zeer prakti sche zaken: garen, naalden, spelden, knopen en wol zijn bijzonder welkom voor de naailessen, die op het project worden georganiseerd, evenals naai machines, maar ook spijkers, schroe ven, krijtjes, potloden, schriften, kleur potloden (geen viltstiften, want die ver drogen in het warme Braziliaanse kli maat veel te snel) en zaken als uierzalf, sinaspril en typmachines. Wie een bijdrage wil leveren kan kon- takt opnemen met Leidje Tomassen van de Derde Wereldgroep Soest, Em- malaan 6, 3761 CD Soest, tel. 13452. Giften zijn welkom om postbank 56.34.327 of Rabobank 37.99.29.813 t.n.v. de penningmeester van de Derde Wereldgroep Soest. willen niemand beledigen, maar voelen ons wel beledigd. Heel begrijpelijk heb ben de mensen van de Nachtegaalweg geprotesteerd. Dit houdt geen fatsoen lijk mens vol, laat de jeugd lekker in het Coca Cola pand blijven. Daar kunnen zij zich naar hartelust uitleven zonder dat daar iemand last van heeft. En wij denken dat de jeugd het zelf ook pretti ger vindt als zij niet iedere keer gestoord worden door de politie, omdat de ge luidsinstallatie te hard staat. Is er soms de gedachte ook aan de Mo lenstraat een zorgencentrum te creë ren? Bewoners van de Molenstraat Langs deze weg wil ik eens een bedrijf in het zonnetje zetten. Mijn vrouw durfde niet meer met de "oude auto" naar Por tugal. Daarom kocht ik vlak voor de vakantie een tweedehands turbo diesel bij garage Vlug te Soest. Wel een dui zendje duurder (rechts achter wat pijn), maar een goede naam betaal je nu een maal. Toen ik de auto ophaalde had Vlug er nog vlug een nieuwe turbo inge zet. Ik vertrouwde die turbo niet helemaal, zei hij, ik wil je daar in Portugal niet in de problemen brengen. Ah, dacht ik, hij maakt zijn naam toch waar. Maar deze turbo zit er ook niet meer in (onbalans). Vlug verving hem gewoon weer. Ook de lekke knalpijp werd als vanzelfsprekend weer nieuw. Dat dui zendje meer is een goede investering gebleken. Mijn garantietermijn is nu voorbij en een gelukkige auto-bezitter rijdt nu in een tevreden zoemende turbo diesel. Bedankt, garage Vlug! Bert ten Bruggencate, Soesterberg Bij een inbraak in een woning aan de Regentesselaan heeft de dader vorige week een bedrag van ca. 750 gulden aan buitenlands geld, wat persoonlijke pa pieren en een draagbare telefoon buit gemaakt. Hij kwam het huis binnen door aan de achterkant een ruit te ver nielen. De bewoner, een 77-jarige Soester, ontdekte dat het hele huis overhoop was gehaald. Het is niet duidelijk wie er méér in z'n nopjes was: de Anti-Vivisectie-Stich ting in Den Haag of de 11-jarige Chaim Bekkers van de Wiardi Beck- manstraat in Soest. Chaim heeft in de afgelopen weken 1000 handtekenin gen tegen dierenproeven verzameld en ging die vorige week aanbieden bij de stichting in de residentie. Chaim begon zijn actie tijdens de open dagen ter gelegenheid van de opening van het dierenasiel aan de Eemweg, be gin oktober. In één weekend verzamel de hij zo'n 350 handtekeningen tegen de gruwelijke proeven waaraan dieren worden onderworpen, o.a. voor nieuwe medicijnen, make-up, waspoeder en nog zo het een en ander. Het succes smaakte naar meer, en dus zette Chaim - zelf een groot dierenlief hebber en in het dagelijks leven leerling van de Vrije School in Bilthoven - de actie gewoon nog een' poosje voort, en met groot succes. Ook bij de Anti-Vivi- sectie-Stichting in Den Haag hoorden ze van zijn eenmansactie en dat was re den genoeg om hem - samen met z'n moeder - uit te nodigen om eens een kijkje te komen nemen op het hoofd kwartier. Dan kon hij gelijk z'n handte keningen meenemen. Daar had Chaim wel oren naar en vori- ,ge week stapte hij dan ook, gewapend met zijn multomap met de 1000 hand tekeningen en zijn onafscheidelijke "mascotte" (een gehavend konijn met pleister), met zijn moeder in de trein naar Den Haag, waar hij door de mede werksters van de stichting aan de Laan van Meerdervoort met open armen werd ontvangen. Ook bij de Anti-Vivisectie-Stichting waren ze onder de indruk van het niet te temperen enthousiasme van Chaim, die zelfs onderweg nog wel handtekenin gen had willen verzamelen. Van bu- Chaim Dekkers uit Soest op bezoek bij de Anti- Vivisectie-Stichting. reaucoördinator Isolde Verburgt kreeg hij de erespeld van de stichting plus een mooi T-shirt en een tas vol spulletjes van de stichting. Uiteraard nam hij ook een kijkje bij de nieuwe tentoonstelling, die in het hoofdkwartier is ingericht. Afgesproken js dat hij er volgend jaar nóg eens op bezoek mag komen. TRA! TEU R»CA TERING VANUIT MIJN KEUKEN BIJ U OP TAFEL Naast ons winkel assortiment hebben wij van 29 oktober t/m 3 november Donderdag Picata van kipfilet Vrijdag Scholfilet met remouladesaus of tagliatelli Bolognese Ik Zaterdag Tilapiafilet gepocheerd met en div. groenten of konijnen- Zondag bout op z'n provenpaals Maandag Lamskerrie ragout Dinsdag Boerenkool met rookworst en spekjes Bij alle gerechten kunt u een keuze maken uit 3 soorten groenten of sla en diverse aardappel- of rijstvariëteiten. V Dagschotel11,50 ft Dagschotel met nagerecht 14,50 v Weekendschotel 16,50 n Openingstijden f dagelijks van 10 00-20.00 uur y, zondag van 15.00-20.00 uur V 's woensdags gesloten rf F.C. Kuyperstraat 3 Soest Tel. 24664 Niet alleen uw ogen zélfs uw armspieren raken vermoeid als u tien tallen malen per dag uw, bril moet op- en afzetten. Terwijl dat allesbehalve nodig is. Hoyalux 3-brilleglazen zijn namelijk "multifokaa!" Ze zorgen daardoor voor een perfect zicht, zowel dichtbij en in uw direkte omgeving als veraf. Bovendien krijgt u de keus: Hoyalux 3-brilleglazen zijn er namelijk in vederlicht kunststof èn glashelder mi neraal. Kom daarom binnenkort bij ons eens een kijkje nemen en vraag naar Hoyalux 3-brilieglazen. U zet ze één-keer op., en nooit meer af. HOYALUX 3 LICHTE,, DUNNE EN KRASBESTENDIGE GLAZEN VOOR ALLE AFSTANDEN Uw Hoyalux 3 deale

Soester Courant | 1992 | | pagina 5