m SMEEING OCCASION SHOW DE BTW DOEN WE SAM SAM AANGENAAM R.0UD Verhuur TRABANT rijden BELS 02155-17962 wij u >ns te svan der het i een wij een r auto smeeing Geen standplaats Rademakerstraat 300100 •t ISOESTERBERGI 'Dingen die zo gauw vergeten worden, maar voor ons erg belangrijk zijn...' Mil.Luchtvaart Museum Soesterberg begroet 100.000ste bezoeker of kan uw autoverzekering toch goedkoper' m assurantiën PAGINA 8 AGERE ERLAPPEN giro alinstallateur en DIJSSEL bv i installatiewerk lasonderhoud. 34a - Soest 02155-12472 02155-21064 WOENSDAG 28 OKTOBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 9 VVD-er Blaauw vraagt aandacht voor Soesterbergse knelpunten 30 okt. t/m 21 nov. keuze uit 150 geselecteerde occasions Soesterberg zonder buslijn 73? 'tin ■BI Jf Ledenvergadering Soesterbergs Belang met antiek-taxatie Vergadertijden VSB b c/ï - v o - co Onderzoek naar nieuwe locatie voor afvaldepot Alleen kramen aan Dorpsplein en Buys Ballotlaan Tennisbaan mag niet in voortuin monumentaal pand OPICAL 495,- Verenigingsoverleg Soesterberg Mmn BREUKELENbvV adviseurs in i woensdag onderdag: 1 kilo irojcktcn in oniwikkclings- ccntraal. i leven". mero 4-deurs Pnn-ero 5-deurs O"® c Vanette Bestel Sailor ER rvice een begrip is. Het Soesterbergse VVV-raadslid Willem Blaauw heeft vorige week een min of meer satirische "open brief" geschreven aan het College van Bur gemeester en Wethouders, waarin hij aandacht vraagt voor een aantal ac tuele knelpunten in het dorp. "Nu het jaar weer snel ten einde loopt," al dus Blaauw, "wil ik toch nog graag even een paar zaken met u doorne men: Dingen die zo gemakkelijk vergeten worden, maar voor ons in Soesterberg soms erg belangrijk zijn." Blaauw laat achtereenvolgens het vuurwerk, het parkeren, het tuinvuil, het groen, de geluidswal, de geluid soverlast en de informatieborden de revue passeren. Over het vuurwerk schrijft Blaauw o.a. dat de Oudejaarsavond-knallen al weer een paar weken in Soesterberg te horen zijn. "Wat vroeg in het seizoen, vindt u niet?" Volgens hem zijn vooral jonge ren de veroorzakers en hij wil dat de ge meente er wat aan doet, bijvoorbeeld door voorlichting op school, radio en kabelkrant, en zeker nu er meer politie voor de surveillance beschikbaar lijkt te komen. Hij geeft in dat verband alvast een tip; Voor vuurwerkbestrijding in Soesterberg is de surveillanceauto min der geschikt, vanwege alle hobbels in het dorp. "De jeugd verplaatst zich per fiets of brommer naar de volgende knal-lokatie en u heeft dan het nakij ken. Een moderne Bromsnor op een brommer zal veel succes kunnen boe ken." Blaauw ergert zich verschrikkelijk aan de parkeeroverlast bij de "smikkelza ken" in zijn dorp, bijvoorbeeld aan de Buys Ballotlaan. "Voornamelijk zij die nog maar kort het rijbewijs hebben me nen dat ook de invalidenparkeerplaats ervoor hen is. U weet wel, het zijn vaak dezelfde lui die ook geen richting aan geven of luid toeteren naar bekenden." Ook dit is een klusje voor de wijkagent, meent Blaauw. Over het tuinvuil schrijft hij: "Hadden we net namens u alle illegale stortplaat sen beplant en van afzetting voorzien, of u maakt er zelf een paar nieuwe bij..." Volgens hem laat de gemeente het ei gen tuinafval veel te lang liggen langs de Banningstraat en achter de ijsbaan, soms dagenlang en over het weekend. "Vindt u het dan gek dat buurbewoners er ook storten? Gewoon een beetje lei ding geven en coördineren helpt vast wel..." Grapje Blaauw geeft het gemeentebestuur ook alvast de tip om te letten op het zwerf vuil, dat al maanden tussen het ecolo gisch groen te vinden is. Hij vindt het vreemd dat de burgers en de beide be langenverenigingen daarover steeds weer moeten klagen. "Soms denk ik wel eens verdrietig: zouden onze leidingge venden bij de gemeente van hun werk wel hun hobby maken?" Een paar we ken geleden heeft hij daarom alvast maar twee kerstbomen uit het "natuur lijk groen" gehaald en bij het grof vuil gelegd. "O ja, dat grapje van grof huis vuil op ons Dorpsplein (of bedoelde u het Raadhuisplein?) - was uw College toen even niet bij de les?" Blaauw vervolgt met een klaagzang over de geluidswal langs de A-28: "Ze blijven over de bult wel zeuren, denkt u misschien..." Vorig jaar zou al bekeken worden hoe de geluidswal gerepareerd kon worden, en er is al zo vaak naar ge vraagd. "Maar let u wel even op de ka lenderblaadjes, de laatste komt al in zicht." Gewoon gaatjes vullen Het gaat heel makkelijk volgens Blaauw: "U moet gewoon de gaatjes vullen (niet met zand, natuurlijk); plan tje erin en de natuur doet ook hier de rest. Neem vooral ook de verzakte ge luidswal mee in het onderhoud, want die was tot nu toe vergeten. Misschien is de wal wel iets voor uw zaadjes en vlin ders; zo niet: in de bibliotheek vindt u vast wel een boek over planten en on derhoud." Over de geluidsoverlast in Soesterberg schrijft hij: "Dat we een luchtmacht hebben en ook het geluid daarvan wis ten wij van de vlieghei al lang..." Soes- terbergers zijn vaak veel te tolerant, vindt Blaauw, zoals ook bij de aanleg van de A-28 is gebleken. "De vogeltjes in Amelisweerd kregen fluister-asfalt en Zeist er nog een balkon bij, maar wij geloofden toen nog in toezeggingen. Enfin, u kent de historie." Hij wijst des ondanks nog maar eens op het "grote gat" bij het viaduct aan de Kampweg, waar het geluid volgens hem best gere duceerd kan worden. "Als u nu nog de oplossing niet weet, vraag het dan eens aan een ander college in ons land, waar er wél iets aan gedaan is. Het mag vast wel van Rijkswaterstaat en zelfs wij hebben er een oplossing voor..." Melkerskrukje Blaauw heeft ook een idee voor de te leurstellende informatieborden met plattegronden in Soesterberg. Al divere malen hebben de Soesterbergse raads leden gevraagd om het Soesterbergse deel op ooghoogte te brengen, want al Willem Blaauw (VVD). te dikwijls moeten de mensen bukken om de weg in het dorp te kunnen ont dekken. "De Kampdwarsweg is te vin den op precies 81 centimeter boven de grond." Blaauw stelt het College voor om voorlopig een "driepotig melkers krukje" te plaatsen, dan.kunnen de mensen even gaan zitten en hebben ze het stratenplan precies op ooghoogte. "Ik heb alles even voor u nagemeten en uitgeprobeerd, omdat ik deze week ie mand zijn zakdoek op de grond zag leg gen om aldus op één knie te kunnen steunen, zonder zijn kleding te bevui len." Blaauw besluit zijn brief met de ver zuchting dat er nog veel meer knelpun ten in Soesterberg zijn. "Maar deze lie pen al zo lang dat ik dacht: laat ik het nog even melden, want misschien zijn ze hun aantekeningen kwijt of is de sleutel van de colegekast zoek." Hij vindt ook dat het College, als alle pun tjes zijn opgelost, nog maar 's op de ge meentelijke milieufietsen moet komen kijken naar het resultaat." Taartwedstrijd Blaauw schrijft tenslotte dat hij zijn best heeft gedaan om "in eenvoudige stijl" met het College van gedachten te wisse len en veronderstelt dat hij daarom wel meedoet in de gemeentelijke taartwed strijd voor normaal woordgebruik. "Schrijft u me maar niet terug, we zien liever het resultaat," zo beëindigt de WD-er zijn brief aan B. W. "Trou wens, het bespaart uw College weer tijd, omdat u anders in prachtige zinnen moet uitleggen dat wij de dingen niet al lemaal juist zien..." Voor de eerste keer sinds het bestaan van het Militaire Luchtvaart Museum begroet het museum nu al, op 20 okto ber, haar 100.000ste bezoeker. Zelfs in 1988, het meest succesvolle jaar tot dusver, waarin de Koninklijke Lucht macht haar 75ste verjaardag vierde, was het aantal bezoekers niet zo hoog. Het nieuwe museumbeleid heeft veel meer dan voorheen de doelstelling de bezoeker op een aktieve manier te be trekken bij de collectie. Het uitleggen waarom een voorwerp, zwaarder dan lucht, kan vliegen of op welke wijze een vliegtuig wordt bestuurd of wat de ver schillen en overeenkomsten zijn tussen de rotatiemotor, de stermotor en de straalmotor wordt met behulp van ori ginele collectiestukken gevisualiseerd en de bezoeker speelt in het proces een aktieve rol. De edukatieve waarde van een bezoek aan het luchtvaartmuseum wordt daar door aanmerkelijk vergroot. Een aantal door het museum georganiseerde grote evenementen heeft ook in belangrijke mate bijgedragen aan het grote aantal bezoekers. Met name de Luchtvaarthobbybeurs 4 en 5 april, goed voor ruim 5.000 bezoe kers, het Nationaal Museum-weekend 25 en 26 april, ruim 6.500 bezoekers en de Italiaanse Historische Motorendag 17 juni met meer dan 12.000 bezoe kers. Rond 14.05 uur op 20 oktober ontvin gen de direkteur en de conservator van het Militaire Luchtvaart Museum, de heren Botma en Kreuger, de 100.000ste bezoeker. De familie van Benthem uit Zwolle, bestaande uit va- AMSTERDAMSEWEG 19 AMERSFOORT KONINGSWEG 14 SOEST der Jan, moeder Alie, zoon Laurens (3), en tweelingdochters Winde en Ja- coline (l'/2) werden overladen met ka- do's en bloemen. Ook valt de familie van Benthem de eer te beurt een rond vlucht met één van de historische Mu seum- Harvards te maken op een nader te bepalen datum. Het museum is nog open tot en met 3 ja nuari 1993 van dinsdag tot en met vrij dagvan 10.00-16.30 uur en zondag van 12.00-16.30 uur. Tot en met het einde van dit museumseizoen kan men de ex positie "Vliegende vaartuigen, varende vliegtuigen", over de geschiedenis van watervliegtuigen, nog bezichtigen. De toegang is gratis! Uit dagbladen werd vernomen dat de gemeente Soest diverse wijzigingen in de buslijnen van Centraal Nederland gaat invoeren. Voor inwoners van Soest is dat een vooruitgang, maar woon je in Soesterberg dan ga je erop "achteruit." Vele forensen, wonende in Soester berg, reizen elke dag in de spitsuren met buslijn 73, een soort sneldiènst naar/ van Utrecht. Ideaal om snel op het Cen traal Station in Utrecht te zijn om dan verder te reizen. Juist deze zeer aan trekkelijke busdienst gaat geheel of ge deeltelijk verdwijnen. De afgelopen dagen is er een handteke- ningenaktie in deze busdienst gehou den en met succes. Indien men ook aan deze handtekeningenaktie wil mee doen, moet men bellen Marijke Beek man tel. 03463-51188 of Bert ten Bruggencate, tel. 03463-53857. In sa menwerking met de vereniging Soester- bergs Belang zal daarop getracht wor den deze buslijn voor Soesterbergse fo rensen te behouden. SPECIAAL AANBEVOLEN: Beethoven Mozart Haydn Het Nulde Pianoconcert, een romantisch jeugdwerk gecomponeerd voor het le Piano concert gespeeld door Martin Galling Tijdelijk van f 29,95 Nu voor f 15,90 Pianovariaties gespeeld op Hammerklavier door Ronald Brautigan f 32,95 Concerten voor Hobo, Trompet, Clavecimbel English Concert o.l.v. Trevor Pinnock NKV CD v/d Maand f 32,95 kf fl Steenhoffstraat 15, 3764 BH Soest Telefoon 02155- 12132 De Vereniging Soesterbergs Belang VSB) houdt aanstaande vrijdag 30 ok tober een openbare ledenvergadering. Dat gebeurt in de grote zaal van de ge reformeerde kerk aan de Generaal Winkelmanstraat, aanvang 19.30 uur. Voor de pauze komen verenigingsza ken aan de orde, zoals een jaaroverzicht en de bestuurssamenstelling. Na de pauze komt antiquair Hans den Hollander aan het woord. Hij zal een korte lezing houden over antiek aarde werk en porcelein, en het verschil tus sen "echt" en "namaak" duidelijk ma ken. Den Hollander is algemeen erkend ta xateur, gespecialiseerd in aardewerk en porcelein. Hij zal meegebracht (al dan niet antiek) aardewerk en porcelein op hun waarde schatten. De Vereniging Soesterbergs belang (VSB) vergadert elke derde woensdag van de maand om 20.00 uur in het Dorpshuis in Soesterberg. Deze verga deringen zijn openbaar, dus toeganke lijk voor leden. Informatie vooraf voor wie een onderwerp met het bestuur wil bespreken, wordt op prijs gesteld, zodat er op de agenda voldoende ruimte kan worden vrijgemaakt. Er zijn bij de VSB inmiddels plannen om in de zomer van 1993 letterlijk een "openbare" verga dering te houden: óp het Dorpsplein. Verkoop Verhuur - Reparaties van MMgereedschappen en F~1 machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b Tel. 19589 De gemeente gaat opnieuw onderzoe ken welke locatie in Soesterberg het meest geschikt is voor de inzameling van afvalstoffen. Dit naar aanleiding van klachten over het afvaldepot dat aan het Dorpsplein is gestationeerd. "Doe de groeten maar aan Hans (de burgemeester-red.) en zeg maar dat tante Jo zegt dat het niet gebeurt", was één van de reacties van het bewoners comité van De Drie Eiken. Een inzamelplaats voor grof huisvuil aan het Dorpsplein wordt door veel mensen onaanvaardbaar geacht. Daarom zal de gemeente overleg gaan plegen met de verschillende belangen verenigingen. Bekeken wordt welke lo catie het meest geschikt is voor een mo biel afvalstoffendepot of dat een alter natieve oplossing moet worden be dacht. Foto: Goos van der Wilt. Aan de Rademakerstraat zal geen standplaats komen. Dat hebben burgemeester en wethouders, me de op grond van een reactie van de Soesterbergse Ondernemings Vereniging (SOV), besloten. De houder van een standplaats aan het Dorpsplein had gevraagd of hij naar de Rademakerstraat mocht verhuizen. Omdat de meeste winkels naar de Ra demakerstraat zijn verhuisd, is het Dorpsplein voor hem niet meer interes sant. De SOV heeft bezwaar gemaakt tegen een eventuele verplaatsing, tenzij ze mag bepalen om welke branche en wel ke periode het gaat. Dat is evenwel niet mogelijk op grond van de landelijke vestigingswetgeving. Het college heeft afgezien van een ver gunning voor een standplaats aan de Rademakerstraat. De standplaatshou der zou (oneerlijke?) concurrentie bie den aan de ondernemers. Een aantal van hen had het moeilijk aan het Dorps plein, maar heeft toch geld geïnvesteerd om de zaak aan de Rademakerstraat voort te zetten. Het college vindt het daarom niet passend een standplaats vergunning voor de Rademakerstraat af te geven. Immers, standplaatshou ders kunnen hun waar meestal goedko per aanbieden, omdat ze minder onkos ten hebben, aldus de gemeente. "Jaren lang is men bezig geweest met een even wichtige detailhandelstructuur. Een standplaats aan de Rademakerstraat zou dat doorkruisen." Een ander argument is dat een stand plaats tenminste drie parkeerplaatsen zou innemen en het zicht op de kruising ernstig zou belemmeren. Boos Op het Dorpsplein is wel plek voor twee standplaatsen. Dat is al zo sinds 1984. Een standplaats aan de Rademaker straat doorkruist de evenwichtige de tailhandelstructuur, menen b en w. Ook op de Buys Ballotlaan mogen standplaatshouders staan. De SOV is volgens de gemeente boos, omdat daar onder andere brood en banket wordt verkocht op ongeveer tien meter af stand van een brood- en banketbakker. Het college stelt dat het daar geen in vloed op kan uitoefenen. Als een on dernemer een aanvraag indient voor een standplaatsvergunning en voldoet aan de vestigingseisen, kan die niet worden geweigerd. De gemeente mag geen onderscheid maken in de verschil lende branches. Een Soesterberger mag eventueel wel een tennisbaan in zijn tuin aanleggen, maar moet dat dan wel op een 'on zichtbare' plaats doen. Hij wil op de Banningstraat 6 een gras- baan aanleggen, maar het verzoek daar toe is afgewezen. De reden daarvan is dat de tennisbaan teveel in het zicht zou komen te liggen en dat zou afbreuk doen aan het historische karakter van het pand dat op de monumentale lijst van de gemeente staat. De Soesterberger is erop gewezen dat hij elders in de tuin wellicht wel een ten nisbaan mag aanleggen, bijvoorbeeld in de achtertuin. Hij moet daarvoor een nieuw verzoek indienen. Zonnestudio VERKOOP VAN ALLE SOORTEN ZONNEHEMELS EN ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS vanaf Voor partikulier en professioneel gebruik. Scherpste prijzen van Nederland. Grote showroom aanwezig. Ook 's avonds geopend. Brinkstraat 34, Baarn 02154-22392 Vorige week heeft, op uitnodiging van de Vereniging Soesterbergs Belang, de eerste bijeenkomst plaatsgevonden van het nieuwe Verenigingsoverleg in Soesterberg. Besloten werd tot het plaatsen van VIB-borden en tot instel ling van een aktiviteiten kalender. Van de ruim dertig aangeschreven ver enigingen hadden er achttien gevolg ge geven aan de uitnodiging. Zij besloten dat de VSB voortaan alle verenigingen twee keer per jaar bijeenroept voor het verenigingsoverleg. Verder werd besloten dat de VSB "ver- enigings-informatie-borden" - zgn. VIB-borden - gaat maken, waarop alle relevante gegevens van de aangesloten verenigingen vermeld zulen worden. Deze gegevens (doel, plaats, wanneer, adres, telefoonnummer) moeten door de verenigingen vóór 15 november worden ingeleverd bij het VSB-secreta- riaat, Postbus 126, 3769 ZJ Soester berg. Het is de bedoeling dat de VIB- borden een plekje krijgen in de plaatse lijke (openbare) gebouwen. Verder zal er een aktiviteiten-kalender worden samengesteld, waarin alle ver enigingen hun aktiviteiten kunnen laten opnemen tot september 1993. Ook daarvoor moeten de gegevens vóór 15 november binnen zijn bij de VSB. Alle aangesloten verenigingen krijgen t.z.t. een exemplaar van de kalender. Naam Arlroa - Postcode Woonplaats M Tel.nr. overdag Tel.nr. 's avonds PAK EEN SCHAAR EN PEN EN STUUR DE ANTWOORDCOUPON JA'ik wil - IN. U ONTVANGT VAN ONS NAAST DE OFFERTE een vriibliivende °fferte voor mii" ™t°verzekering en EEN MUZIKAAL PRESENTJE*! een muzikale attentie. i /t° A.A. van Breukelen b.v. Hypotheken - Vastgoed - Assurantiën Zolang de voorraad strekt. Koninginnelaan 40, Antwoordnummer 49,3760 VB Soest.

Soester Courant | 1992 | | pagina 9