EMAN VORST (OENFILET Concentratie ebt na 2-0 weg bij Soest L :s-soest Piet Diemei tevreden Basketbalsters tonen kwaliteiten Heren Smeeing/BDC op de weg terug Verkiezingsstrijd barst weer los WZ'49 laat eindelijk tanden zien Hees neemt leiding in tweede periode 1ANSTRAAT 491, 02155-10264 helpen u g met een d advies VVZ'49 - KOCKENGEN 1992 /c i la uw wit ten maken het zichzelf onnodig moeilijk tegen Muiderberg: 2-1 VOETBAL zondag HANDBAL 'Ze hebben de boodschap begrepen cundige adviseurs lezierig wonen. acqueline Eclskes oon Anders Red Stars schakelt eerste divisionist in beker uit Volendam geen 'angstgegner' meer: 17-23 ATLETIEK Jaap van den Berg nadert record in New York Tien mille voor verlichting bij LTC Soestdijk Start op 25 november, slotavond op 29 januari 1993 Plaats in kopgroep heroverd door 0-7-overwinning VOETBAL zaterdag Nieuwe opstelling heeft effect tegen Zwart Wit '63 PAGINA 1 WOENSDAG 4 NOVEMBER 1992 SOESTER COURANT Eer In 1.29 ils je geconcentreerd blijft spelen, hoef je in deze klasse weinig te ver ten.Maar na 2-0 lijkt het alsof ze denken dat ze de wedstrijd al in hun hebben en vallen ze een tandje omlaag. Dan krijg je dat ze gaan hol- n, vliegen en balverlies lijden. Ze moeten zelf blijven voetballen." De porden van Jan Stroomberg sloegen op de wedstrijd van Soest tegen jnderbcrg. Soest won het duel met 2-1, maar maakte het zich onnodig bedijk door het kortste pad naar huis te verlaten. k minuten voor het verstrijken van de Iciële speeltijd en dertien minuten lor het einde van de wedstrijd kwam Liderberg plotseling terug en liep het Vet niet alleen vanwege de lichame- le inspanningen over de voorhoof- fen van een aantal Soesters. Terecht, Tit als Soest een punt had moeten af- lan aan Muiderberg, dan had de leg zich diep moeten schamen. Ide eerste helft moet Daniël Hilhorst ich stierlijk hebben verveeld. De doel- jian hoefde maar één keer in actie te Tnen. Bij de twee andere spaarzame pingen, die Muiderberg waagde, ont- Kk het de gasten aan gevoel voor rich- fc. De ploeggenoten van Hilhorst bi- Ickeerden voornamelijk op de helft h Muiderberg dat in de achttiende fauut goed wegkwam, omdat Dennis an Asch de bal tegen een verdediger Bischoot. let meeste gevaar van Soest werd van- |de linker flank ingeleid. Niet zo ver anderlijk, meende Stroomberg, om dat aan die zijde meer driehoekjes kon den worden gevormd. "We zoeken in de wedstrijd steeds twee-tegen-één si tuaties. Zo kunnen we de tegenstander uitspelen en zoekt de man met de bal de volgende op. Op rechts laten we nood gedwongen een gat in de hoek vallen, vvaar af en toe iemand induikt. Ik zou liever een 4-3-3-systeem spelen, maar daar moet je wel de mensen voor heb ben. Deze ploeg is nog teveel geneigd 4-4-2 te spelen." Met Martijn de Jonge, die zondag even als Paul van der Grift zijn rentree maak te in het tweede elftal en binnen afzien bare termijn weer beschikbaar is, kan Stroomberg wellicht ook op rechts zijn geliefde spelletje etaleren. "Martijn kan het wel, maar speelt ook liever met het twee spitsen-systeem." Basisplaats De Jonge en Van der Grift kunnen ove rigens niet direct een basisplaats clai men, zodra ze volledig fit zijn. "Condi tioneel gezien zit Paul nu op vijfenze ventig procent, Martijn op zestig. Ik denk dat ze nog twee, drie weken nodig hebben. Maar ik moet duidelijk het idee hebben dat ze meer inbrengen, voordat ik ze inzet. We hebben met de spelers de afspraak gemaakt dat ze geduld moeten hebben als ze na een schorsing of een blessure terugkomen." Intussen beschikt de Utrechtse oefen- meester over een aardige 'bunch' voet ballers die nog steeds meedingt naar de hoofdprijs. René van den Deijssel, voor rust de beste man van het veld, smaakte voor de tweede keer in de competitie het genoegen van een doelpunt. Ferenc Kleinegris zette na een mislukt schot in de 23ste minuut een combinatie op met Paul Hilhorst en werd binnen de kalklij- nen gevloerd. Van den Deijssel trok vervolgens een denkbeeldige streep: 1-0. Het wachten was op het tweede doelpunt dat ongetwijfeld een grote overwinning zou inleiden. De actieve Paul Hilhorst miste na een half uur een goede mogelijkheid en in de tweede helft stapelden de kansen zich aanvan kelijk op. Voor de Soester handballers van Smeeing/BDC was het zaak om tegen het altijd lastige Volendam de negatie ve spiraal van de laatste weken te doorbreken. De Noordhollanders zijn |enkele jaren een soort van 'angstgeg- voor Smeeing/BDC geweest, maar na de overwinning van vorig jaar in Volendam, was de gedachte aanwe- Lzig dat deze ploeg te pakken was. Dat week 17-23. [De scheidsrechters wilden duidelijk la- jten merken dat van hard handbal geen Bprake mocht zijn en de Soesters merk- nen dat meteen. Een verdedigende actie [werd direct met een strafworp bestraft maar Edwin Zoetelief was paraat om dit buitenkansje voor Volendam teniet te doen. Toch was de boomlange Marco Beers voor de thuisclub de eerste doel puntenmaker, maar in de daarop vol gende aanval mocht Arjan Roest vanaf de zeven-meter lijn de gelijkmaker aan tekenen. Tot 4-4 werd er om en om ge scoord, maar daarna was het Smeeing/BDC dat de wedstrijd naar zich toe trok. Via veel goed uitgevoerde systeempjes Een tapijt met een speels l tapijt is bestemd voor de door zijn ingebouwde sterkte ook de trap. Om er extralang te hebben, wordt dit liefst gelegd liteit de. Dit tapijt lijkt heel veel op het aar is door zijn struktuur hoogstens j hni«;hniidp.lilk it huishoudelijk lerkt u prijs, d ende meter 28-30, Soest. Tel. 02155-24292 Piet Diemei is weer een tevre den trainer/coach. "Ze hebben de boodschap begrepen", zei de handbaltrainer na de 17-23-ze- ge van Smeeing/BDC op Vo lendam. De opmerking van Diemei had niet eens zozeer te maken met het posi tieve resultaat, als wel de instelling van zijn ploeg. "Ze hebben maxi maal gespeeld en als collectief heel goed gewerkt", aldus Diemei die door de voortslepende blessure van Wim Steenbakkers, niet zonder suc ces een aantal wijzigingen in zijn de fensie had doorgevoerd. "We hebben 23 doelpunten ge maakt, waarvan negentien uit 'tricks'. Ze kunnen het wel en ze we ten het wel, maar ze moeten wel de bezieling hebben." Diemei is eveneens content met de toezegging van de spelers uit het tweede team. Zij zullen voortaan de woensdagtraining volgen, zodat Diemei meèr mogelijkheden voor zijn taktische oefenstof heeft. "Je kunt je patroontjes pas oefenen als je minimaal twaalf man hebt en dan moet je ook nog een vent op doel hebben staan." In verband met een rugblessure kon Diemei vorige week geen training geven en moest hij afzeggen voor de door hem aangevraagde bespreking tussen trainer, bestuur en spelers uit de eerste twee teams. Volgens Die mei is een tweede gespreksronde niet meer nodig. "Het is nu gezegd en ze hebben het begrepen. Ik hoop dat dit nu verder wordt uitgebouwd. We krijgen nu twee thuiswedstrijden tegen OSC en Spana'75. Die moeten gewoon vier punten opleveren en dan loop je langzamerhand weer in." werd de defensie van Volendam ontra feld en dat betekende een 6-9-voor- sprong. Opvallend was dat zes verschil lende spelers voor deze negen treffers zorg droegen en de thuisclub zich dus niet speciaal op een man kon richten. In de laatste minuten voor rust kon Volen dam de achterstand nog terugbrengen tot 8-10. In de eerste tien minuten van de tweede helft besliste Smeeing/BDC de wed strijd. Verdedigend stond men zijn mannetje en de enkele keer dat het ge vaarlijk dreigde te worden was Zoete lief een sta-in-de-weg. Aanvallend werden Arnold Vroege en Michel Roest beiden tweemaal in stelling ge bracht en dat leverde vier doelpunten op. Via de 8-1 O-ruststand vijzelden de Soesters de stand op naar 9-15. Via een persoonlijke dekking op Aijan Roest probeerde Volendam de aanval van Smeeing/BDC te ontregelen, maar dat had geen succes. Met name de andere opbouwers kregen in dit vijf-tegen-vijf spelletje veel ruimte en maakten daar goed gebruik van. Een twee minuten straf voor Guus Tourné (de enige tijdstraf voor Smeeing/BDC) gaf Volendam nog weer een sprankje hoop door de kloof ietwat te dichten, maar er bleef een gat van minimaal vier doelpunten bestaan. Een tijdstraf voor de thuisclub beteken de de genadeklap. Twee doelpunten le verde deze overtalsituatie op en bij 14-20 met npg zes minuten te spelen was de wedstrijd gelopen. In een alles- of-niets poging ging Volendam over op een zeer offensieve dekking maar dit re sulteerde slechts in nog eens drie doel punten aan beide zijden, waardoor de eindstand op 17-23 werd bepaald. Topscorers waren Vroege en Michel Roest met ieder vijf doelpunten. Tour né en Cleem Diemers troffen vier maal doel. De dames van Red Stars hebben nog steeds kwaliteit in huis. Dat bewees de ploeg zondag door Fes- to/B W uit de eerste divisie uit het bekertoernooi te knikkeren. Red Stars, dat één niveau lager acteert, won het duel in sporthal Beuken dal met 44-41. De Haagse gasten maakten het de Soes ters lang niet zo moeilijk als de eind stand doet vermoeden. Red Stars gooi de zichzelf zand in de ogen. De basisvijf nam ruim afstand van Festo/BVV (25-10), maar een te frivool wisselbe leid van John Martin hielp de gasten te rug in het zadél. Red Stars maakte in de laatste drie minuten voor rust veel fou ten en terwijl vaste kracht Gaby Kooter veel miste, scoorde Festo/BVV acht vrije worpen op rij: 25-18. Dat beeld herhaalde zich in de tweede helft. Binnen vier minuten rende de eerste keus van Red Stars naar 33-18. Na veertien minuten was het nog 42-31, maar in de laatste vijf minuten leed de minder door de wol geverfde, jonge tweede elite veel balverlies. Pas op 44-41 en nog anderhalve minuut te gaan greep Martin in. Met onder meer spelverdeelster Marion Geurts weer binnen de lijnen bleef de bal in het bezit van de thuisclub die zich daarmee toe gang tot de tweede bekerronde ver schafte. Twee dagen eerder had de damesploeg in competitieverband het zwakke Ro- wic verslagen. In Dordrecht werd het na een ruststand van 19-26 uiteindelijk 39-64. Heren Een slechte openingsfase is de heren van Red Stars zaterdagavond noodlot tig geworden in Nieuwegein. Jan van Maanen was na de eerste sprongbal am per geland, of New Stars had een 12-4-voorsprong genomen. De degra dant van vorig seizoen zou de voor sprong tot de rust handhaven. Daarna werkte Red Stars die vlek lang zaam, maar zeker weg. In de zestiende minuut hadden beide team evenveel ge scoord (84-84), maar uitgerekend in die fase moest Jan van Maanen (20 punten) met vijf fouten naar de kant. In de slotfase nam Red Stars te snel risico door driepunters af te vuren. Het ge volg was dat New Stars steeds in balbe zit kwam en Red Stars persoonlijke fou ten moest maken. Van den Deijssel stelde vanaf dertig meter Johan Smit op de proef, Kleine- gris lobte net niet hoog genoeg en Van Asch vergat in zijn ijver de bal. Toch werd het reeds in de 55ste minuut 2-0. Paul Hilhorst gaf de bal diep aan Peter van den Berg. Doelman Smit ging het duel aan, maar kreeg de bal niet wegge werkt, waarna Peter Hilhorst de bal in het verlaten doel schoot. Kleinegris verdween kort daarop an dermaal licht geblesseerd van het to neel, waardoor Jeroen van Veenendaal weer in de ploeg kwam. Het gevolg was dat het gat tussen de aanvalslinie en het middenveld groter werd. De invaller had trouwens twee minuten na zijn bin nenkomst de wedstrijd op slot kunnen gooien, maar Smit redde. Pas daarna moest ook Daniël Hilhorst daadwerke lijk in actie komen. Twee keer maakte hij zich een meter langer om met een lenige sprong de bal onder de lat weg te tikken en ook moest hij naar de grond om het Muiderbergse kwaad uit te ban nen. Ruimte Aan de overzijde van het veld verzuim de Soest de ruimte te benutten, die Mui derberg bood, omdat het aanvallender te werk ging. Van Veenendaal brak wel door, maar werd onderuit gekegeld, hetgeen 'slechts' geel opleverde voor Berry van Tits. Twee minuten later ont snapte Van den Deijssel aan een prent. Van Asch, een uitblinker als het gaat om inzet en het aannemen van de bal met de binnenkant lies, onderkant knieholte, linker oorlel en zelfs één maal met de hand, kreeg geen beloning voor zijn immer stimulerende uitstra ling en toen stond het ineens 2-1. Uit een hoekschop, na weer een fraaie redding van Hilhorst, viel de bal in de 'doelmond, waar Renze Vlaming van anderhalve meter ineens raak knalde. Michel Vlaswinkel, die Peter Hilhorst had vervangen kwam na een uitval kracht en precisie te kort om nog hard en gericht uit te halen, waarna Soest ze ven spannende extra minuten overleef de. In die periode werd Jan ter Beek van Muiderberg nog bestraft voor 'hands'. "Ze hadden er drie of vier moeten bij drukken", analyseerde Stroomberg. "Als ze maar rustig hadden blijven voetballen, was er niets aan de hand ge weest. We hoeven in deze klasse weinig te verliezen." Foto: Con Mönnich. De actieve Paul Hilhorst (6) heeft een schot gelost. De bal zal rakelings voor langs zwiepen en worden beloond met een hoekschop. Op de marathon van New York is Jaap van den Berg slechts vier mi nuten boven zijn persoonlijk record gebleven. De atleet van AV Pijnen burg volbracht de 42.195 meter zondag in twee uur, 37 minuten en 21 seconden. De Soester eindigde daarmee als 172ste. De snelste tijd van Van den Berg op de klassieke afstand is twee uur en 33 minuten. In de Verenigde Staten liep hij zijn tweede marathon binnen een maand. Drie weken geleden ver scheen Van den Berg ook aan de start van de marathon van Kozle. In de Poolse zusterstad finishte hij, on der slechte weersomstandigheden in 2.51.31. De verlichting van LTC Soestdijk zal worden verbeterd. Daarvoor wordt tienduizend gulden uitgetrokken. In de commissie financiën en sport bleek dat het voorstel de goedkeuring kan vinden van de verschillende frac ties. Het bedrag van tien mille was vrijgeko men bij de behandeling van de voor jaarsnota 1992. Het geld zou aanvanke lijk in het clubgebouw van Smeeing/BDC aan de Henriëtte Blaek- weg worden gestoken. Dat gebouw is er echter dusdanig slecht aan toe, dat tien mille te weinig is. Daarop werd door de Vereniging Sportraad Soest voorgesteld het geld te benutten voor de verbetering van de lichtinstallatie van LTC Soestdijk. De club aan de Schrikslaan wilde twin tig mille hebben. Daarvan zou de instal latie zodanig kunnen worden verbe terd, dat tijdens het A-toernooi in au gustus de spelers ook 's avonds zouden kunnen spelen. Het bestuur van de Sportraad vindt het niet nodig om voor één toernooi per jaar tien mille extra uit te trekken. Zaterdag 7 november aanvang 14.30 uur Sportpark Eemweg Vanaf woensdag 25 november knnnen kandidaten worden opge geven voor de verkiezing sport man, sportvrouw en sportploeg van het jaar. Die wordt dit jaar voor de tweede keer gehouden door Radio Soest en de Soester Courant. Vanaf 25 november zul len de organisatoren voortdurend aandacht besteden aan de verkie zingsstrijd. Prolongeren Henny Pot en Robert Roest hun eretitel of krijgen ze een op volger? En welk team mag zich als eer ste in de geschiedenis sportploeg van het jaar noemen? En wie krijgt de aan moedigingsprijs? Dat zijn vragen die ongetwijfeld weer veel Soesters zal bezighouden. Bij de eerste verkiezing brachten 2.762 Soes ters een stem uit. De bekendmaking vindt plaats op vrijdag 29 januari in C-drie. Dat programma begint om 20.00 uur. De voorbereidingen daar voor zijn al geruime tijd in volle gang. De vorig jaar gevolgde procedure zal ook ditmaal worden gehanteerd. Dat betekent dat de vakjury mede-bepa lend voor de uitslag is. Tot en met woensdag 23 december kunnen kandi daten worden opgegeven. Daarna zal de jury een aantal sporters en ploegen nomineren. Die lijsten worden begin ja nuari bekend gemaakt. Daarna kan de bevolking van Soest tot en met vrijdag 22 januari haar stem uitbrengen. Even als vorig jaar dingen alleen in Soest woonachtige sporters mee. De ploegen moeten eveneens in Soest spelen. Of daarin mensen uit een andere gemeente uitkomen, speelt geen rol. VVZ'49 is dit seizoen niet wisselvalli ge prestatie's bezig. De ene wedstrijd wordt er slecht gespeeld, de andere week ziet inen een bijna briljant VVZ'49. De vooraf gevreesde uitwed strijd tegen het Puttense Rood Wit'58 behorende tot de laatste groep. De Soesters lieten de gastheren alle hoe ken van het veld zien: 0-7. Voorafhad trainer Peter Visee zijn spe lers gewaarschuwd. Verliezen zou bete kenen dat WZ'49 in de middenmoot zou afdalen en dat de kampioenspre- tentie's voorlopig aan de kant gezet moesten worden. Daarnaast drukte Vi see de spelers op het hart voortvarend van start te gaan en zich niet af te laten bluffen door de te verwachten inzet van Rood Wit'58. Verder had Visee enige wijzigingen in de veldbezetting aange bracht. Zo hadden Paul Rademaker en Eric Jan van de Hengel van plaats ver wisseld, had Cees Jan de Vries zijn plaats in de voorhoede weer terug en stond Zeki Kurt weer links op het mid denveld. WZ'49 had zich de boodschap van de trainer goed aangehoord en begon voortvarend aan de wedstrijd. Het gaf zijn visitekaartje al na twee minuten af toen Willem de Vries op aangeven van Rademaker in buitenspel situatie scoorde. Rood Wit'58 had hierdoor ge waarschuwd moeten zijn, maar wijzigde de te slappe opvatting niet. WZ'49 profiteerde hier in de vijfde minuut van. Kurt, één van de beteren, gaf een diep tepass op Cees Jan de Vries, die vanaf de achterlijn de bal terug trok richting penaltystip waar Kurt alweer terplekke was om de 0-1 aan te tekenen met een fraaie kopstoot. Elf minuten daarna was het weer raak. Een afstandsschot van Peter van de Munt werd volledig verkeerd beoordeeld door de keeper: 0-2. Na deze goal hervond Rood Wit'58 zich enigszins. WZ'49 liet de teugels iets vieren. Gevaarlijke situa- tie's deden zich daarbij niet voor. Welletjes Tien minuten voor de rust vond WZ'49 het wel weer welletjes en trok het spel weer naar zich toe om dit dan ook niet meer uit handen te gevenVlak voor rust resulteerde dit in de derde Soester goal door Willem de Vries, die geheel vrijstaand voor de keeper niet faalde. Na rust was er van een echte wedstrijd geen sprake meer. WZ'49 liet Rood Wit'58 in het geheel niet meer voetbal len en was op alle fronten heer en mees ter. Barry van de Berg was in de ploeg gekomen voor de geblesseerde Rade maker en was ook degene die de 0-4 aantekende na een schitterende slalom van Kurt. Nog geen minuut hierna was het dan John Brouwer die een steekpass van Kurt goed begreep en met een lob de te vroeg uitgelopen keeper passeer de. Een identieke situatie enkele minu ten daarna zorgde voor een rode kaart aan Rood Wit'58 zijde, toen Brouwer op weg naar de goal van achteren werd onderuit gehaald. Tegen tien man kreeg WZ'49 nog meer ruimte en kon het gemakkelijk de score verder opschroe ven. Het werd 0-6 door Cees Jan de Vries en John Brouwer bepaalde via de onderkant van de lat de eindstand op 0-7. Door dit resultaat en dé overige uitsla gen begint zich een kopgroep af te teke nen. Zeewolde, Arqou, de Merino's en WZ'49 zijn de betere ploegen en zul len onderling uit gaan maken wie vol gend jaar een klasse hoger gaat spelen. Voor allen een moeilijke opgave aange zien de onderlinge verschillen niet zo groot zijn. Trainer Visee blijft echter met vertrouwen de toekomst inzien. "Als je zo speelt als vandaag, kan je ze allemaal aan, maar dat is voor later. Nu moeten we gewoon weer naar volgende week kijken en eerst maar weer zorgen een lastige ploeg als Kockengen te ver slaan." Na een slechte start in de competitie lijkt Evert van de Brink de juiste tak- tiek en formatie te hebben gevonden. Thuis tegen het Harderwijkse Zwart Wit '63 werd opnieuw een ruime over winning geboekt en die uitslag was geenszins geflatteerd: 4-1. Rechts op het middenveld is René ten Haaf geheel in zijn element. Naast zijn verdedigende kwaliteiten, heeft hij ook aanvallend verrassende impulsen, waardoor hij tot een van de betere spe lers is uitgegroeid. Kort achter de drie mans voorhoede opereert nu Jeffrey Dorrestein en dat lijkt zijn vruchten te gaan afwerpen. Dorrestein dook tijdig in de vrije ruimte en scoorde op de juiste momenten. Op slag van rust plaatste voorstopper Wout Blankenstijn een vrije trap achter de Zwart Wit-defensie. Dorrestein sprintte in de vrije ruimte en verschalkte de doelman met een be heerst lobje 1-0. Direct na de thee was het opnieuw Dor restein die goed voor zijn man kwam en VOETBAL zaterdag uit een voorzet van Castein via de kee per het net trof 2-0. De feestvreugde die hierdoor ontstond, werd binnen enkele seconden al getemperd, want na de af trap was het Michel de Boer die dank baar profiteerde van de weggegeven ruimte 2-1. Zwart Wit '63 drong hierna sterk aan en wist zich enkele kansen te creeëren, maar Hans Uit den Bogaard liet zich niet meer verschalken. Tien minuten voor tijd plaatste Peter van de Deijsel een hoge voorzet binnen het doelge bied. Erwin de Gier ging samen met de keeper de lucht in, waarna de schouders elkaar raakten. De zeker niet klemvaste keeper liet de bal vallen, waarna De Gier hard en droog inschoot: 3-1. Vlak voor tijd pikte Danny Branden burg de bal op op eigen helft. Nadat hij twee man op het verkeerde been had gezet, snelde hij tot in het strafschotge- bied. Alleen voor de keeper bleek Paul Castein (rechts) en Erwin de Gier zien dat Wout Blankenstein te laat komt. Foto: Con Mönnich. Brandenburg onbaatzuchtig en legde de bal panklaar voor de opgekomen Castein. Tergend langzaam rolde de bal in het net: 4-1. Een grote domper op de feestvreugde van de overwinning was de ernstige blessure van Johan van de Brink. Hij was nog maar een minuut binnen de lijnen voor de geblesseerd geraakte Eric Looysen en zette zijn eerst actie in op rechts. Na een blok- tackle bleef hij kermend van pijn achter bij de hoekvlag. In het ziekenhuis bleek dat hij gescheurde enkelbanden had opgelopen waardoor hij voor zeker twee maanden is uitgeschakeld. Omdat de stugge en betrouwbare ver dediger Peter van de Deijsel tegen zijn derde boeking aanliep, is hij automa tisch voor een wedstrijd geschorst. Door zijn overwinning heeft Hees wel de leiding genomen in de stand om de tweede periode, waarin het 4 punten heeft behaald uit 2 wedstrijden.

Soester Courant | 1992 | | pagina 13