J O ima Armoe troef bij Victoria - SEC (0-0) DVS/Knollentuin raakt kluts kwijt Duinkikkers missen koele afmaker Heren slepen Selby naar gelijkspel Commotie over contract Peters Baan Ook Physical wil squashaccommodatie Mart van Hal blijft winnen 1 SPORT1 j Guy Dekker staat niet op scherp in Hilversum VOETBAL zondag Van voorsprong 4-0) op Husky blijft niets over: 4-4 ZAALVOETBAL De voetbalclub in blauw en wit waar je écht gebakken zit! Sportorganisatie "SOEST" Dammers geven in Apeldoorn sterk partij: 10-10 Twee nederlagen voor onfortuinlijke waterpoloërs WATERPOLO Sanitair TAFELTENNIS Shot bereidt zich voor op degradatie SCHAKEN Nipte nederlaag voor schakers DAMESVOETBAL Dames van VYZ'49 missen veel kansen VISSEN Wintercompetitie Snoekbaars start Veel extra games nodig tegen 't Gein BADMINTON Onderhandelingen met gemeente duren ruim vijf jaar John van Harskamp tegen plan; college vraagt Sportraad om advies Ook Gert de Ruygt snel in Hilversum ATLETIEK PAGÏnTT: [WOENSDAG 4 NOVEMBER 1992 o Waterpolo 19.15 uur Oceanus-Duinkikkers (Aalsmeer) Handbal 15.15 uur Smeeing/BDC (H)-Sparta'75 (Beukendal) o Hockey 12.45 uuv Randwijck-MHC Soest mi 14.20 uur MHC Soest (H)-MaSs Koningsweg) 1 Voetbal 14.00 uur SEC-Baarn (Bosstraat-West) 14.00 Bijlmer-Soest (Amsterdam) Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsda» vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 SEC (D)-DOB (Beukendal) 21.00 uur Hees-De Baron (Beukendal) 21.00 uur BFC-SEC (H) (Hilversum) rü Victoria - SEC was het im.™ SOESTER COURANT J Bij Victoria - SEC was liet armoe ■troef. Het voor rust veel sterkere SEC slaagde er toen maar niet in om de niet Jbijster sterke Victoria veste te nemen. jiS'a rust waren de rollen omgedraaid Jen SEC, gedemotiveerd door het niet [benutten van de kansen, moest de jthuisclub het initiatief laten en mocht ■na rust blij zijn dat het op de onderste ïplaatsbivakkerende Victoria bij één jvan haar vele aanvallen er niet in ■slaagde te scoren: 0-0. [SEC had de pech dat goaltjesdiei [Guy Dekker, ditmaal als spits gepos- ■teerd, een volkomen 'off-day' had. ■Niets lukte de trefzekere spits en ook [hij liet in de tweede helft het kopje [hangen. Door de 0-0 blijft SEC wel op lde tweede plaats op de ranglijst met [twee punten voorsprong op Hooglan derveen en Zeist, die ook een punt [verspeelden tegen Baarn en WOG. 1SEC miste door Schorsing (één wed- Jstrijd) voorstopper Jos Kramer en zo doende fungeerde Marcel Dorresteyn [als voorstopper. Grote man in de SEC- Jdefensie was Antek Wojtowski, die [een sublieme wedstrijd speelde. Na een kwartier kreeg Dekker de kans om de score voor SEC te openen na goed werk van Saban Aksit. Doelman de Gier, die een uitstekende wed strijd speelde, tikte de bal echter op het nippertje uit. Linkerverdediger Konme Daselaar rukte op tot op de rand van het Victoria strafschopge bied en zag zijn vliegend schot uitste kend gestopt door de Hilversumse doelman. De sporadische uitvallen van Victoria bleken echter levensge vaarlijk en de kans op een 1-0-voor- sprong was er voor Fahri van Raayen, die echter te gehaast inschoot, waar door de bal een gemakkelijke prooi werd van SEC doelman Jack Nagte- gaal. Uit een goede actie van Dekker, die zich op links had vrijgespeeld, kop te Ramon Heynen net naast. Conclu sie in de rust: Victoria mocht niet over gebrek aan fortuin klagen en bij SEC kon men stellen dat men de kans op een zekere 0-2-voorsprong had la ten liggen. De tweede helft pakte heel anders uit. Het hard werkende Victoria veroverde een behoorlijk veldover- wicht en SEC moest terug. Echter, ook bij Victoria het euvel, dat de schutters of te lang tijd nodig hadden of ver over of naast schoten. SEC bleef doorgaan met 'breien' en vooral Aksit en Oczah Sa- likboga maakten zich hier aan schuldig. Victoria bleef het proberen met lange ballen en SEC moest alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Een kwartier voor tijd voorkwam Jack Nagtegaal een 1-O-achterstand door bij een hard schot schitterend te redden. Toen Van Raayen op geel werd getrakteerd werd hij onmiddellijk vervangen door Coen de Valk, die het SEC nog knap moeilijk maakte. SEC verving de uitgebluste Ramon Heynen door jeugdspeler Jasper Grendel. In de laatste vijf minuten kreeg SEC zelfs nog kansen op de zege, maar door slecht schieten en ook een portie geluk van doelman De Gier bleef een doelpunt uit. Het zou ook teveel zijn geweest voor SEC. Voor Öczden Kan was er nog geel. DVSB Apeldoorn-DVSB: 10-10; E. van Manen- i B- Weistra 0-2; J. Hooyberg - G. de Bruvn 1-1J. de Vries - H. de Waard 2-0; H. Meyer - J. den Os 1-1; F. van Amersfoort - Chr. I Bakker 1-1; H. van Kampen - R. Vos l-l G. van Mourik - M. Mulder 1-1; E. Lange-' rak - L. van de Laan 1-1A. Kamphuis - M. van Wijk I -1J. Mooy - T. van de Ploeg 1-1 DVSB 2 - Loosdrecht 2 12-18: J. Nuyten- B. Schuurman 1-1; Th. Schimmel - B. Lam 2-0; C. van Oosterom - J.J. Mur 2-0- H Oostenrijk - M. Meyer 0-2; E. van'het Klooster - C. Selderijk 1-1; A. van Ooste rom-G.Zijtveld 2-0; A. Butselaar-H. Aal- i berts 1-1; J. Oort-J.W. van Oosterom 1-1 A. Vreeswijk - W. Kalkma 1-1; T. van d« Meer-F. Frijlink 1-1. Smeeing/BDC Welpen - EMM 10-3; Jongens aspiranten - Fortissimo 8-11; Meisjes aspiranten - DWSM 9-5; Dames junioren ASC 12-14- Heren junioren - Nijenrodes 13-28; Heren 3 -Eendracht 25-7; Heren 2 - RHC 20-11; Heren l - Volendam 23-17; Dames 1 - ASV In de zaal kun je de bal niet over de tribune of een bomenrij lanceren [in de hoop dat er veel seconden [wegtikken, voordat het spel wordt [hervat. Het cement en de bakste- [nen van sporthal Beukendal zijn |daarvoor te stevig over elkaar ge- [metseld. Jammer voor DVS/Knol- [lentuin dat een 4-0-voorsprong te ken Husky niet kon vasthouden: 4-4. [Als er ooit een wedstrijd met twee ge- [zichten is geweest, dan was het de ont moeting tussen die twee clubs wel. In de [eerste helft konden de Soesters zonder [schroom aanvallen, omdat Husky zo [statisch voetbalde als een rijtje lan taarnpalen. Maar daarna raakte [DVS/Knollentuin volledig de kluts [kwijt en speelde de ploeg als een kip [zonder kop. [Een belangrijke oorzaak daarvoor was dat Luits Houkes na een kwartier ge blesseerd uitviel. In eerste instantie was er niets aan de hand. Husky weigerde diepte te zoeken of tempo te maken. Ronald van Dorrestein, die de eerste twee treffers op zijn naam had gebracht, en René Ribberink vergrotten de voor sprong zelfs tot 4-0. Een monsterzege (lag in het verschiet, maar de praktijk pakte anders uit. Door een grove organisatiefout in de verdediging kreeg Husky ruimte op rechts, waardoor de gasten twee minu ten na rust konden scoren. Vanaf dat moment verloor DVS/Knollentuin de controle. De bal werd meestal binnen tien, vijftien seconden ingeleverd en Husky speelde daar goed op in. Uit een vrije trap scoorde de ploeg 4-2 en toen waren er nog negentien minuten te vul len. Alleen Jan Willem de Wint hield het hoofd koel. De doelman hield zijn ploeg tussen de tiende en de veertiende minuut op de been met vijf uitstekende reddingen. Dat een bal tussendoor via de binnenkant van de paal het veld in- stuiterde, was het geluk dat hem daar om toekwam, maar daarna was hij kansloos op een schot uit de draai van een tegenstander: 4-3. DVS/Knollentuin wankelde, vooral toen René Kaats na een spijkerhard duel met een kwetsuur aan zijn been de aftocht moest blazen. Zonder de man dekkers Houkes en René Kaats zwom DVS/Knollentuin doelloos rond. Bo vendien was Yanto Muljokarno in de aanval niet aanspeelbaar. Als hij de bal wel kreeg toegespeeld, kon Husky met een overnemen. René Ribberink had de scheidsrechter mee, toen zijn overtreding wel werd be straft, maar hij niet voor twee minuten naar de kant werd verbannen. Een mi nuut later keurde de leidsman een ogenschijnlijk zuivere treffer van Hus ky af. Hij was één van de weinigen, zo niet de enige die een handsbal had ge constateerd. Bij een nieuwe overtreding van DVS/Knollentuin vond een speler van Husky het welletjes. Zijn commentaar leverde hem de enige tijdstraf van het duel op. Die twee minuten verstreken echter zonder noemenswaardige acties, omdat Husky, bij wie onder anderen Hayo Groart acteerde, de bal achterin vasthield. De Wint leek de nipte zege van DVS/Knollentuin in de laatste zeventig seconden te verzegelen met de zoveel ste 'safe', maar er volgde nog een com binatie die werd afgesloten met de ver diende gelijkmaker. Coach Henk van Dorrestein wilde nog niet vooruitlopen op de volgende wed strijd van DVS/Knollentuin, op 18 no vember in Aqua Indoor. "Ik weet niet of we Ronald de Rooij vragen. We moeten eerst maar eens kijken of Luits en René er dan weer bij kunnen zijn. Daar ga ik nu nog niet over nadenken." De Duinkikkers 25 meter vrije slag (o. 8 jaar): Elise Hooft 25.3, Sharon Post 26.4, Roelof Kemp 19.9 (PR), Paul Spronk 21.5 (PR), Harold Top per 25.7. 25 meter rugslag (o. 10 jaar): Merel v.d. Kuit 23.0 (PR). Marijke Persoon 23.1, Kianne v.d. Hulst 24.8 (PR), Jorg v. Oos tende 22.1 (PR), Marlijn Maassen 27.6. 50 meter schoolslag (o. 12 jaar): Karin Tig- So!"T-1'02'2, Anneke Steenbrink 58.4 (PR). Pteter Damen 43.6 (PR), Karsten v. Slooten 57.7, raTTCrVrije!lag(0- 14jaar) Inge Roskam 37... Bart Nieuwen [luizen 40.7 (PR), Ro- I M0D^0Sliam 797 (PR). Marco Roskam 44.2 I (PR). 50 meter rugslag (b. 14 jaar): Jacqueline v. Oostenkamp 48.9 (PR), Albert v.d. Hart 25 meter rugslag (o. 8 jaar): Elise Hooft -5.1 le plaats, Sharon Post 25.6, Roelof Paul Spronk 25J' Harold Top per 28.4 (PR). y I .^eter schoolslag (o. 10 jaar) Merel v.d. 24.2 Marijke Persoon 24.3, Rianne -d. Hulst 26.8, Jorg v. Oostende 25.1 (PR), dartijn Maassen 26.2. 'O meter vrije slag 12 jaar Anneke Steen- 'nnk 45 7, Karin Tiggelaven 53.7, Pieter I Jamen 413, Karsten v. Slooten 51.8. I U meter rugslag o. 14 jaar Inge Roskam o.9, Robin Roskam 46.7 (PR), Marco .oskam 45.0 (PR), Bart Nieuwenhuizen I 2.6. 0 meter schoolslag b. 14 jaar Jacqueline n A°.itenkamp 5®-6, Jeroen Stalenhoef 5.2, Albert v.d. Hart 42.0. Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar woensdag om 13.30 uur TRAINEN en de kantine is open! Voor inlichtingen: (02155) 2 49 22 Het eerste tiental van DVSB heeft in en tegen Apeldoorn sterk partij gege ven. De reeks partijen eindigde in 10-10. Niet minder dan acht partijen eindig den in remise, hetgeen de bijna nihile krachtsverhoudingen goed weergaf. Apeldoorn, vorig jaar nog als tweede geëindigd in de landelijke bondsklasse, won één partij. Harry de Waard moest het onderspit delven tegen J. de Vries. Die verliespartij werd goedgemaakt door B. Weistra die E. van Manen ver sloeg. ÏC ït was zaterdag een waar doelpunten- ijn bij de SEC jeugdteams. In negen iastnjden werd er een doelsaldo be kt van 35 doelpunten voor en 28 elpunten tegen. Alleen de Al kon "vwaa comPetitie-wedstrijd te- 1r a n'et sPe'en vanwege een jvd w comPetitie-indeling bij de Van de teams die wel speelden, •ten de BI (7-1), de Cl (1-2), de Dl 4-) en de D2 (3-8) hun wedstrijd in overw>nning om te zetten. Dit gold voor de B2, D3, El, Fl. Alleen de moest zijn punten met tegenstander oglanderveen delen. In een gelijk ende strijd was het Hooglander- n dat ™et een beetje geluk vlak na op u-1 kwam, SEC liet het hier niet zitten en een prachtige aanval was van Danny van Oostrum die vijf mi- en voor tijd 1-1 scoorde. Z'49 van de negen wedstrijden eindig zaterdag in wmst. De BI hield tot auze tegen SDO stand, doch tegen ,oede spel van de invaller-spits had- SP jen trainer geen afdoend •oord. De Cl speelde de return te- atavia en ehaalde opnieuw een doelpunten werden ord door de beide voor afdelings- 'n aanmerking komende spit- 1 de Reitsma en Jordi Brouwer. *«-*■ «ar. -"2 Het grillige competitieprogram ma, drie weken rust en dan twee duels in één weekeinde, is de Duinkikkers slecht bekomen. De waterpoloërs verloren zaterdag met 6-5 van KAZ en zondag met 5-7 van WZPC. Volgens coach Cees Limper had zijn ploeg beide wedstrijden met dubbele cijfers kunnen winnen. De Duinkikkers dicteerden het duel tegen KAZ, maar in Amsterdam kregen de ze de bal er niet in, ondanks zes overtal-situaties. Het gevolg was dat KAZ een 5-1-voor sprong nam, die de Soesters niet meer konden goedmaken. De inhaalrace ein digde op 6-5. Hetzeuu». wa& zondagavond het geval in de thuiswedstrijd tegen WZPC. In eerste instantie gaven de Duinkikkers een 2-0-voorsprong uit handen (2-2) en in de fase daarop hadden ze de wed strijd kunnen beslissen. De ploeg creëerde acht opgelegde mogelijkhe den en Wim Smink gooide de bal bin nen enkele minuten vier keer tegen het houtwerk. Tot overmaat van ramp ging de verdediging in de fout en maakte doelman Ron van de Plaats even later zijn enige fout in de wedstrijd, waar door WZPC de stand andermaal in Een spaarzaam moment: de Duinkik kers benutten een kans. De ploeg miste in het afgelopen weekeinde zoveel, dat beide duels werden verloren. Foto: Con Mönnich. evenwicht bracht: 4-4. Het was bijna te horen dat er toen iets in de ploeg knak te. De overtuiging verdween en het zelf vertrouwen was gebroken. De gasten zeiden dankjewel: 5-7. Boven Cees Limper en zijn team pak ken zich donkere wolken samen. Na zes duels sluiten de Duinkikkers de rang lijst met nul punten. Volgens Limper had zijn team zeker acht punten kunnen hebben. "Maar het ontbreekt ons dit seizoen aan een koele afmaker", aldus de coach. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 3014 Rijnsoever uit Katwijk aan de Rijn was weer te sterk voor Shot 1. Rijnsöever won met 6-4. Het was een wedstrijd met krappe partijen, zowel aan de kant van Shot als aan de kant van Rijnoever. Berend Jonker mocht deze keer thuis blijven en liet het spelen over aan Aksel van Elteren, Dirk Schuiling en René Daselaar. Van Elteren was nog niet op dreef in zijn eerste wedstrijd, waardoor hij van de jongste en mentaal zwakste speler verloor. René Daselaar en Dirk Schuiling wisten wel van deze speler te winnen. Aksel kwam echter terug door van een verdediger te winnen, die te sterk was voor René en Dirk. Zoals ook bij de thuiswedstrijd te zien was, won nen René en Dirk de eerste game vrij dik waarna de volgende twee games werden verloren. De sterkste speler, Van Meurs, won al zijn partijen tegen Shot 1. Met nog drie wedstrijden te gaan voor Shot 1zal voor dit team binnenkort een einde komen aan de tweede divisie waar ze nu nog in spelen. Degradatie is dan een feit. Voor het eerste team van de Schaakclub Soest is de externe competitie in de SGS-promo- tieklasse begonnen met een tegen valler. De uitwedstrijd tegen Laren 1 werd met minieme cijfers verlo ren: 3,5 - 4,5. Gerrit Muis gaf aanvankelijk het goede voorbeeld door zijn tegenstander op de zeventiende zet mat te zetten, maar in een toreneindspel met goede vooruit zichten gaf Erik Swinkels pardoes een toren weg: 1-1 René Molenaar kwam zijn openings problemen nooit echt te boven en ver loor regelmatig. Jan de Gier lapte de openingstheorie aan zijn laars en leek eerst minder te staan, maar wist in aan vallende stijl te winnen: 2-2. Marcel Nijman gaf in betere positie materiaal weg, waarna hij kansloos verloor. Koen Vegter'kwam na tam openingsspel van zijn tegenstander steeds iets beter te staan, wat uiteindelijk resulteerde in materieel voordeel en verovering van het volle punt. Hiermee was de tussen stand wederom gelijkgetrokken: 3-3. Hugo van Hengel, de Benjamin van het team, kon zijn dame-eindspel met twee pionnen minder niet remise houden. Hierna had Fedde van Tuinen, de nes tor van het team, moeten winnen om de stand voor de vierde keer gelijk te trek ken. In gelijke stelling en in kleine tijd nood koos Van Tuinen eieren voor zijn geld, Waarmee Soest 1 nipt verloor. De dames van •WZ'49 speelden thuis tegen DVS'33 uit Ermelo, dat een plaats hoger staat op de ranglijst: De gasten wonnen met 0-1. WZ'49 begon niet slecht en creeërde enkele goede kansen. Maar na tien mi nuten kwam bij een aanval van DVS'33 een middenveldster vrij te staan die makkelijk kon uithalen en zo de stand op 0-1 bracht. Bij een aanval van VVZ'49 werd Elly Teerlink onderuit gehaald en dit resulteerde in een vrije trap die helaas net naast werd gescho ten. Na een half uur werd Ingrid van de Bovenkamp voor Marga Niemeijer ge wisseld voor meer defensieve krachten. Vervolgens speelde VVZ'49 goed ge combineerd voetbal met enkele fraaie kansen, maar de doelpunten bleven uit. Na de rust zetten de dames van WZ'49 hun tegenstandsters onder druk, die zelfs niet meer over de middenlijn kwa men. WZ'49 benutte de kansen echter niet, zodat de 0-1 bleef staan. Na een paar weken rust te hebben ge had ont de hengels na te kijken, tartte zaterdag de wintercompetitie. Het wintervissen trekt bij de Snoekbaars steeds meer deelnemers. Voor deze competitie heeft een record aantal deelnemers (30) zich opgegeven. Het verzamelpunt voor deze competitie is nog steeds het bekende oude buurt- station in Baarn. Deze eerste keer werd er vertrokken naar de Eem in Soest, bij Zwarte Willem? Het was droog met een klein briesje over de Eem. Het water stroomde praktisch niet. Dat is eigenlijk al een slecht teken. Je kunt er dan van uit gaan dat er weinig wordt gevangen. Maar nieuwkomer Jan de Koek wist toch 24 vissen binnen te halen met een totale lengte van 7.16 meter. Tweede werd Bart van Dijk met 6.33 meter die na een paar jaar afwezigheid weer is te ruggekeerd. Derde werd Gerrit Kasius met 5.88 meter. Selby moest het thuis opnemen te gen koploper 't Gein 4. Jeroen Voorburg begon onbevangen aan zijn eerste partij. Het ging ditmaal weer eens naar wens. Door goed geplaatste slagen legde hij zijn te genstander zijn wil op. Onder toe ziend oog van trainer Nico Ver hoef boekte hij zijn eerste seizoen winst. Marcel Pas had een gelijkwaardige te genstander. Een derde game moest ge speeld worden om de beslissing te bren gen. Hoewel Pas snel een comfortabele voorsprong had opgebouwd, kon hij het bij 14-8 niet afmaken. Bij zijn zesde servicebeurt hierna kon hij het winnen de punt eindelijk maken. Gerdie van Kooten hield haar tegenstandster aan vankelijk goed bij maar door beter ge plaatste slagen was Franssen gewoon beter. Mede hierdoor kon Van Kooten geen vat op het spel krijgen en verloor zij beide games. Jeanette Westerveld begon niet goed door verlies in de eerste game. Zij herstelde zich goed en won de tweede game. In de derde game veran derde opponente I. Weyers van speel wijze. Hier had Westerveld niet tijdig een antwoord op zodat de partij voor Selby verloren ging: 2-2. Samenspel De eerste game van het herendubbel spel werd door goed samenspel door Selby gewonnen. De tweede game gaf het zelfde spelbeeld te zien. Voorburg en Pas konden echter niet doordruk ken. Hiervan werd uiteraard geprofi teerd door het tweetal van 't Gein. In de derde game ontwikkelde zich een zeer felle strijd. Uiteindelijk trok Selby aan het langste eind. De vrouwen begonnen Marcel Pas slaagde erin zijn enkelpar tij te winnen. Ook in het dubbelspel met Jeroen Voorburg won Pas. Foto: Con Mönnich. meteen fel aan hun dubbelspel. De eer ste game was voor de bezoeksters, de tweede was na verlenging voor de thuis club. Na verlenging was de winst, door gevarieerder spel, voor de gasten. In de eerste mixpartij zette de verbetenheid zich voort: geen van beide partijen wil de van wijken weten. Ook hier moest een derde game gespeeld worden. Een bij vlagen zeer goed duo Voorburg-Van Kooten besliste de strijd met geplaatst lijnenspel en scherpe dropshots. De tweede mispartij ging niet geheel naar wens voor het duo Pas-Westerveld. De eerste game ging kansloos verloren en in de tweede game werd nog wel een verlenging afgedwongen maar het mocht niet baten. De eindstand kwam hierdoor op 4-4. Na vijfeneenhalf jaar brieven schrijven, telefoneren, vergade ren, nog meer brieven en telefoon tjes en overleg is eindelijk een nieuw huurcontract voor tien jaar ondertekend door ijsvereniging Peters Bad, n en het college. Het is alleen de vraag of de gemeente raad die overeenkomst goedkeurt. De Peters Baan moet voor het opstal recht van het clubgebouw vijftig gulden per jaar gaan betalen. Voor de huur van het weiland aan de Eemweg vraagt de gemeente voor een periode van drie maanden per jaar zeshonderd gulden. Hetzelfde weiland wordt in de resteren de negen maanden van het jaar voor honderd gulden verpacht aan een agra riër die dan tevens zorgdraagt voor het maaien van het gras. Daarin kon Kees Boerkoel (PvdA) geen enkele vorm van logica ontdek ken. Wethouder Jan Menne beweerde dat de gemeente geen invloed kan uit oefenen op de pachtsom, omdat die wordt vastgesteld door de pachtkamer. Vroeger werden de weilanden overi gens gratis verpacht aan boeren. "Mooi, dan kunnen we nu beginnen het terrein gratis te verhuren aan de ijsver eniging", reageerde Boerkoel. Hij keerde zich tegen het contract, ook al omdat bestuurslid mevrouw M. Fok- ke van de ijsvereniging had gezegd dat de Peters Baan 'node akkoord was ge gaan'. Boerkoel overweegt tijdens de raadsvergadering van 19 november een amendement in te dienen. Daarin zal naar alle waarschijnlijkheid een veel la gere huur worden gesteld. Loet Jansen van D66 verklaarde bereid te zijn het amendement te zullen ondersteunen, mits er niet nog meer vertraging ont staat. Gemeentebelangen Groen Soest (GGS) is sowieso tegen de overeen komst. Gerard van den Deijssel stelde voor de huurprijs sterk te verlagen en dat tarief vervolgens te 'bevriezen'. GGS wil bovendien laten vastleggen dat de Peters Baan geen huur hoeft te betalen als er in een winter niet ge schaatst kan worden. De WD en GPV/SGP/RPF hielden een voorbe houd en zullen pas op 19 november hun standpunt kenbaar maken. Erg blij met de gang van zaken waren ze in elk geval niet. Vertrouwen Mevrouw Fokkc stelde dat door de op stelling van de gemeente het vertrou wen van de Peters Baan teniet is ge daan. De gemeente had in 1988 eerst gezegd dat ze het clubgebouw zelf wilde houden, had later gevraagd of de ijsver eniging interesse had in koop en was daar weer op teruggekomen. Onbeant woorde brieven en het feit dat een brief aan de raadsleden niet door de gemeen te was doorgegeven waren andere fei ten waarom Fokke haar beklag deed namens de Peters Baan. "De huur wordt steeds hoger en de gemeente doet steeds minder voor dat geld." De vereniging kan rekenen op de sym pathie van veel partijen, omdat de leden als vrijwilligers ervoor zorgdragen dat Soesters kunnen schaatsen. Alleen het CDA schaarde zich achter het huur contract, om de simpele reden dat het bestuur van de ijsvereniging het con tract heeft ondertekend en daaruit con cludeerde dat de vereniging kan leven met de overeenkomst. Wordt vervolgd op 19 november. Aannemingsbedrijf 't Gooi-stad heeft voor Physical Sportstudio een aanvraag ingediend voor de bouw van drie squashbanen op het terrein aan de Steenhof f straat. Het college heeft daarover advies aan gevraagd bij de Vereniging Sport raad Soest. John van Harskamp, die nog geen drie weken geleden aan de Dorresteinweg vijf squash banen heeft geopend, is fel tegen. Ron Gleym van Physical wil geen com mentaar geven, voordat vanuit de ge meente meer duidelijkheid is ontstaan. Die komt waarschijnlijk pas als de Sportraad advies heeft uitgebracht aan burgemeester en wethouders. Uit een onderzoek naar de vestigings mogelijkheid zou blijken dat in Soest ruimte is voor acht squashbanen. John van Harskamp van squash- en tennis- centrum De Harskamp bestrijdt dat. "Ik ken dat onderzoek van twee jaar ge leden niet. Ik weet alleen dat de in op dracht van de squashbond en de Neder landse Sport Federatie een onderzoek is ingesteld, waaruit blijkt dat op elke tienduizend inwoners plaats is voor één squashbaan. Met vijf banen op veertig duizend inwoners zitten we dus vol. Dan zeggen zij dat je binnen een straal van tien kilometer rond Soest moet kij ken. Maar in Bilthoven is het aantal ba nen onlangs van vier naar zes uitgebreid en in Baarn beginnen ze volgende maand met de bouw van drie banen. Dan praat je in totaal over vijftien ba nen. Ik zie de toekomst voor squash gunstig in, maar in Soest is nu geen ruimte meer voor extra banen. Ik zal ui teraard tegen het plan zijn. Ik heb acht jaar lang moeten wachten voordat ik vergunning kreeg. Het zou raar zijn als de gemeente, ruim twee weken nadat ik vijf banen heb geopend, toestemming geeft voqr nog meer banen. Laten we na twee jaar kijken of er inderdaad behoef te aan meer banen is. Als ik dan vol zou zitten, wil ik ook meedingen. Als dan iemand anders banen mag aanleggen, is het tenminste een eerlijke strijd ge weest", aldus Van Harskamp die een brief aan burgemeester en wethouders zal schrijven. Een afschrift wordt ver zonden aan het bestuur van de Sport raad. Voorkeur In een eerder advies heeft de Sportraad gesteld dat Soester ondernemers de voorkeur moeten krijgen als het aanbod van squashen wordt uitgebreid. Begin dit jaar werden ook aanvragen inge diend door A. Meijer uit Soest en Busi ness Center Driebergen. In beide geval len werd geen medewerking verleend, omdat Van Harskamp de voorkeur kreeg. Van Harskamp: "Het is natuur lijk niet mijn zaak, maar ik kan me voor stellen dat Meijer op z'n achterste poten gaat staan als Physical nu wel een ver gunning krijgt. Aan het plan van Physical kleven overi gens enkele bouwkundige bezwaren. Het geplande gebouw is hoger dan de toegestane vijf meter en het toegestane bebouwingspercentage van dertig pro cent wordt met de squashbanen over schreden. Bovendien vindt de bebou wing plaats buiten de bouwstrook. Hiervoor moet ontheffing voor worden aangevraagd. Het hoofdprogramma van de Ma- ple Leaf cross was ook dit jaar de cross over ruim 9 kilometer, die bij de Dames Veteranen I in het voor deel beslist werd van Mart van Hal van AV Pijnenburg, die aan de meet een tijd van 41.14 liet note ren. Daarmee werd zij tevens tweede in het totaal klassement bij de dames. Ook clubgenoot Gert de Ruygt weerde zich bij de senioren uitstekend en liet op het pittige parcours, waarin veel heu veltjes waren opgenomen, een tijd no teren van 32.10, waarmee hij maar net buiten de ereplaatsen viel: een vierde plek was nu zijn sportieve beloning. Harry van Brummelen deed het in de Veteranen 1 klasse ook uitstekend met een tijd van 35.07, terwijl Paul Vermey tot 40.01 kwam. Henk van Hal liet 41.14 voor zich afdrukken. Corine Wallet (damesklasse) kwam in Hilver sum tot 44.17, terwijl nieuweling Kees Douze (Vet. II) in zijn eerste wedstrijd tot 42.48 kwam. Voor het eerst werd in Utrecht een Eki- den georganiseerd, waarbij zes lopers in estafettevorm de hele marathon (42.195 meter) moesten lopen. AV Pij nenburg was met een herenploeg aan wezig en leverde de eerste keer een al leszins acceptabele tijd af van 2.42.05. Erik Klein, die als eerste van start ging voor de 5 kilometer kwam uit op 18.05, terwijl Paul Jansen, die op de 10 kilo meter startte tot 41.20 kwam. Henk Wallet, die vervolgens de 5 kilometer op zich nam, kwam tot 18.01, terwijl Hans de Goede een prima 10 kilometer liep in 38.23. Wim van de Veen liep de voorlaatste etappe over 5 kilometer in 19.31, terwijl hekkesluiter Berend Drent de laatste 7.195 meter voor zijn rekening nam, die hij afrondde in 26.45.

Soester Courant | 1992 | | pagina 15