■V* |f| mm® HANDEL WSSBELlr Lectuur- en tabakshop 't Smitshof sinds november onder nieuwe vlag I?5 O?8 l?5 Nieuwe Kinderpostzegels te koop vanaf 11 november 29f° Kerstworkshops bij Bloemenhuis Jasmijn 2 unieke kerstworkshops Nieuw Samsonbrood bij bakker Van Buuren: licht, gezond en overheerlijk Van de Ven overweegt import rekenmachines Nieuwe naam, nieuwe eigenaar, dezelfde service: T\\ V FILTERHULZEN TTN SCHRIJFBLOK A4 225 KERSTBOOM VERLICHTING PUNTZAK SNOEP PAKJE KERST NIEUWJAARSKAARTEN Q85 ZAKAGENDA 1993 Verkeerscontrole REKEN-VIERDAAGSE BIJ taana l»q i m ecu ue 49fo kantoor effirieniv 'Knusse kerstsfeer' in De Stalenhoef Bloemenhuis Jasmijn organiseert BLOEMENHUIS Van elk brood een stuiver naar Wilhelminafonds 'Rekenvierdaagse' bij kantoorefficiency WOENSDAG 4 NOVEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINai ;y 1^' 0J*> Per 1 november is de leiding van de bekende tabak- en papierwinkel aan de Smitshof overgegaan in andere handen: de gebroeders Ries en Kees Kamhoot uit Soesterberg. Zij zetten de zaak voort onder een nieuwe vlag: Lectuur- en tabakshop 't Smitshof. Voorlopig wordt de zaak, die is overge nomen van Rudi van Petten, voortgezet op de vertrouwde voet. Het zeer breed [samengestelde assortiment omvat dus tabakswaren in de ruimste zin, maar ook allerlei papierwaren, snoep, lectuur én wenskaarten en dat blijft zo. Ook de verkoop van staatsloten en lotto- en to toformulieren blijft gehandhaafd. De broers Kamhoot zijn van plan het assortiment in de komende periode verder uit te bouwen. Waarschijnlijk nog dit jaar kan de consument bij 't Smitshof aan de Smitshof een grote uit breiding verwachten met een grote af deling schep-snoep, waarbij allerlei lek kernijen niet voorverpakt maar "los" worden afgewogen en verkocht, even tueel in leuke geschenkverpakking. Ook in de papierhoek zijn er plannen voor een grote uitbreiding. Volgens de broers Kamhoot is er een nog altijd groeiende behoefte aan allerlei papier waren, zoals schrijfblocs en pennen: "alles wat de consument gebruikt". Het De heren Kamhoot en hun mede werksters in de zaak aan de Smits hof. is de bedoeling dat deze afdeling nog eens drie a vier keer zo groot zal wor den. Ries en Kees Kamhoot hebben in Soes terberg al een groothandel in papier en kantoormachines/ kantoormeubelen De nieuwe zaak aan de Smitshof in Soest beschouwen ze als een nieuwe uitdaging, waarvoor ze overigens een beroep blijven doen op de vertrouwde medewerksters. Aanbiedingen In de komende week wordt de herope ning van de zaak gevierd met een aantal interessante actie-aanbiedingen, die dagelijks wisselen, zolang de voorraad strekt. Donderdag gaat het om filter hulzen, vrijdag om schrijfblocs, zater dag om kerstboomverlichting, maan dag om puntzakken snoep, dinsdag om kerst- en nieuwjaarskaarten en woens dag om zakagenda's, dit alles tegen scherpe actieprijzen. (Zie de adverten tie elders in dit blad.) Dat maakt een bezoekje aan Lectuur- en tabakshop 't Smitshof, gevestigd op nummer 26 in winkelcentrum de Smits hof, in de komende dagen dus extra de moeite waard! Foto: Goos van der Wilt. Nieuwe naam, nieuwe eigenaar, zelfde service. Lectuur- en tabakshop 't Smitshof Smitsweg 26 Actieweek met beregoede aanbiedingen! Donderdag geen maar Vrijdag geen 3r&0' nu maar Zaterdag beerfiguur 10 lamps 795 geen 1^95+tu maar Maandag Dinsdag Woensdag geen _3r25^nu maar AANBIEDINGEN ALLEEN OP GENOEMDE DAGEN Zolang de voorraad strekt. STAATSLOTEN - LOTTO/TOTO - TABAKSARTIKELEN WENSKAARTEN - PAPIERWAREN - LECTUUR ENZ. ENZ Vanaf woensdag 11 november zijn de Kinderpostzegels weer te koop. In het postkantoor aan de Stecnhoffstraat staan de vrijwilligers van het Plaatse lijk Comité voor Kinderpostzegels klaar. Men kan bij hen terecht op alle werkdagen en zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur. De opbrengst van de Kin derpostzegelactie is bestemd voor kin deren in Nederland, Oost-Europa en de ontwikkelingslanden. De vrijwilligers in het postkantoor ver kopen niet alleen het velletje Kinder postzegels, maar ook de serie zegels, de eerstedag-envelop, het postzegelmapje en een uitgebreide collectie wenskaar ten. De waarden van de drie Kinder postzegels zijn 60 (+30) cent, 70 (+35) cent en 80 (+40) cent. Het thema van de zegels is dit jaar "Kind en Muziek": afgebeeld zijn striptekeningen met kin deren en de grootste instrumenten sa xofoon, piano en bas. Men kan natuurlijk ook op het postkan toor terecht voor de bekende Kaarten Voor 't Kind. De collectie voor 1992 is zeer gevarieerd. Nederlandse kunste naars hebben dit jaar voor de Stichting Kinderpostzegels Nederland maar liefst negenendertig wenskaarten in al lerlei soorten en maten ontworpen: prachtige ansichtkaarten, glazeniers- kaarten en pop-up-kaarten van hoge kwaliteit. Al meer dan 65 jaar De Stichting Kinderpostzegels Neder land maakt zich al meer dan 65 jaar sterk voor kinderen overal ter wereld. Met de opbrengst van de Kinderpon,,,. gelactie (jaarlijks rond de 14 miljoen) steunt zij projecten voor kinderen die om één of andere reden geen kans krij gen een normaal leven te leiden. Straat kinderen, werkende kinderen en geestelijk of lichamelijk gehandicapte kinderen. In Nederland, maar ook in Oost-Europa en in de ontwikkelings landen. Ook hebben speelvoorzienin- gen voor kinderen in Nederland onver deelde aandacht, waarbij de integratie van gehandicapte en allochtone kinde ren een belangrijke rol speelt. De Stich ting Kinderpostzegels Nederland beoogt met haar steun aan ruim 1400 projecten per jaar het welzijn van kin deren te verbeteren. Voor nu en in de toekomst. De politie hield vorige week dinsdag ochtend een verkeerscontrole op de Koningsweg, waarbij vijf automobilis ten bekeurd werden voor het niet dra gen van de autogordels. Op de Birk- straat werden even later drie bromfiet sers met een opgevoerde motor betrapt. Ook hier gingen vijf autobestuurders op de bon omdat ze de gordel niet vast hadden. Eén bromfietser werd gesnapt omdat hij zijn brommer misleidend had voorzien van een oranje in plaats van een geel plaatje, zodat het voertuig voor een snorfiets moest doorgaan. Hij droeg ook geen helm, en dat alles kwam hem te staan op een proces-verbaal. b.v. Verkoop tegen groothandelsprijzen. Enkele voorbeelden uit een compleet assortiment: <1 Wetenschappelijke rekenmachine _29tSO Rekenmachine met opklapbaar display Schrijvend buromodel J59T 89,- Databank 168 namen en telefoonnummers <3 Buromachine grote cijfers UL Im. L—~7Qr~ SS BBB - eataaB jyr1 Schrijfblok rekenmachine C> formaat (gesloten) 23 X 32 cm. JS&r Aanbiedingen alleen geldig van woensdag 11 t/m zaterdag 14 november 1992. Aantallen: prijs op aanvraag. Prijzen incl. 17,5 BTW. 1 jaar omruilgarantie. Steenhoffstraat 13 - 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 - Telefax 02155 - 2 20 22 Nieuwstraat 29 - 3743 BK Baarn Telefoon 02154 - 1 23 01 - Telefax 02154 - 1 28 37 Naast de reeks bloemschikcursussen die bloemenhuis Jasmijn (Zuidprome nade) al geeft, worden er in de maand december twee "kerstworkshops" ge organiseerd. Dat gebeurt op 9 en 14 december in de bekende kaasboerde rij De Stalenhoef aan de Birkstraat. "Omdat we in onze kerststukken ieder jaar de nieuwste materialen en trends toepassen was er bij de klanten veel vraag naar zo'n workshop," aldus Mir jam Scholten van Jasmijn, die de beide avonden samen met Els de Schepper op vakkundige wijze zal gaan leiden. De deelnemers krijgen de beschikking over een ruim scala van kerstmaterialen en groensoorten. Dat gaat er allemaal verrassend uitzien, want Bloemenhuis Jasmijn koopt zelf in op drie verschil lende veilingen. Uiteraard wordt er tij dens de workshops alleen met de mooi ste en meest natuurlijke materialen ge werkt, die bovendien een lange houd baarheid zullen hebben. De gemaakte arrangementen zullen daarom ook tij dens de Kerstdagen nog schitterend staan. Drie mogelijkheden De deelnemers kunnen kiezen uit drie mogelijkheden om een kerst-arrange ment te maken. De eerste is een grote kerst-biedermeijer; de tweede een kerstkrans met kaarsen; de derde een asymmetrische kerstschaalschikking. Op die manier kan iedereen zelf bepa len wat hij of zij het liefste maakt. De workshops zijn bedoeld voor zowel be ginners als voor mensen die al wat meer ervaring hebben met het bloehibind- werk. Mirjam en Els hebben als bloembind- sters ruime ervaring, zodat zij alle deel nemers aan hun trekken kunnen laten komen. Er worden uiteraard diverse bind- en draadtechnieken behandeld, zodat de deelnemers daarmee ook thuis verder kunnen. Knusse kerstsfeer De workshops zullen in het teken staan van de "knusse kerstsfeer"; daarom worden ze georganiseerd in de sfeervol le kaasboerderij De Stalenhoef aan de Birkstraat, op woensdagavond 9 de cember en maandagavond 14 decem ber. De prijs bedraagt f 62,50, waarin alles inbegrepen is, dus ook alle beno digde materialen, ondergrond en kof fie. De deelnemers kunnen bovendien tegen gereduceerde prijzen diverse kerstmaterialen inkopen, zodat ze ook thuis de mooiste arrangementen kun nen maken. Wie belangstelling heeft voor de kerst workshops kan zich nu al opgeven bij Mirjam Scholten en Ellen de Schep per verzorgen de kerstworkshops bij Jasmijn. Bloemenhuis Jasmijn, Zuidpromenade 9, tel. 16877. met de nieuwste trends op kerstgebied op woensdagavond 9 december en maandagavond 14 december Tijdens deze kerstworkshops kunt u zelf de mooiste kerstarran gementen maken onder de vakkundige leiding van Mirjam Scholten en Els de Schepper. U kunt kiezen uit 3 arrangementen t.w.: 1een grote kerstbiedermeier 2. een kerstkrans met kaarsen 3. een a-symmetrische kerstschaalschikking De workshops zijn zowel voor beginners als gevorderden, ook zullen div. bind- en draadtechnieken behandeld worden. De keuze van de te verwerken materialen zal zeer groot zijn! De kerstworkshops zullen in het teken staan van de "knusse kerstsfeer", vandaar dat ze gegeven worden in: Kaasboerderij De Stalenhoef aan de Birkstraat. De kosten bedragen f 62,50 p.p.; hierin is alles inbegrepen dus incl. alle materialen, groensoorten, kaarsen, ondergronden, koffie etc. Tevens kunt u deze avonden tegen gereduceerde prij zen div. kerstmaterialen kopen! Heeft u interesse? U kunt u zich opgeven bij Bloemenhuis Jas mijn. Bij opgave, betaling a contant, deelnemersplaatsen zijn be perkt! Zuidpromenade 9. Tel.: 02155-16877, Soest Fax: 02155-28649 De snelle hoofdrekenaars van vroeger kennen hun tegenwoordige concurren ten. Er is heel wat te doen geweest over het gebruik van bijvoorbeeld zakreken- machines tijdens lessen en schoolexa mens. Nog steeds zijn er rekenwonders die het hun eer te na vinden om dage lijks met zo'n electronisch hulpmiddel in de weer te zijn. Maar in zijn algemeenheid kan toch worden gesteld dat de rekenmachine voor de meeste mensen een onmisbaar en door iedere instantie een volledig aanvaard attribuut is geworden. De markt lijkt overvoerd. Het wemelt van merken en mogelijkheden. De prijzen staan op scherp en juist daarom heeft Van de Ven besloten een proef te ne men met een eigen import-circuit. Wie op zoek is naar een goede reken machine en een eerste blik waagt in de etalage of vitrine bij een kantoorboek handel, een warenhuis of speciaalzaak wordt duizelig van het fenomenale aan bod. Rekenwerk blijft precisie-arbeid en goede informatie is onontbeerlijk als het gaat om de aankoop van de juiste machine die bij het dagelijkse werk past. Van de Ven kantoorefficiëncy ver koopt al vele jaren een uitgebalanceerd assortiment rekenmachines, variërend van eenvoudige zakreken- en data bankmachines tot en met gecompli ceerde burorekenmachines, zowel schrijvend als niet schrijvend. Om, be halve het geven van goede voorlichting, ook mee te kunnen in de felle concur rentiestrijd heeft Van de Ven een ferme partij rekenmachines uit Taiwan geïm porteerd. De heer Van den Oosterkamp van Van de Ven in de Steenhoffstraat legt uit dat eigen import juist prijstechnisch zo veel voordelen biedt: "De prijzen van re kenmachines komen steeds lager te lig gen. Dat lijkt gunstig voor de consu ment, maar het wordt moeilijker zodra er een defect optreedt. Uurloon tikt bij een reparatie altijd fiks door. Als je zelf importeert, waardoor je in feite én im porteur én groothandel én wederverko per bent, kun je in plaats van reparatie gemakkelijker een nieuw apparaat ver strekken. We willen de proef eens op de som nemen. We organiseren binnen kort een speciale actie die op die filoso fie is gebaseerd." Rekenvierdaagse Van den Oosterkamp doet die actie, een spectaculaire "Rekenvierdaagse", graag uit de doeken: "We hebben 800Ó machines binnen. Die gaan we gedurende vier dagen ver kopen tegen groothandelsprijzen. Niet alleen om te proberen een nieuw con tingent kopers aan ons te binden, maar vooral om bij iedere verkoop een klin kende garantie af te kunnen geven. Zo in de trant van: "machine defect: u krijgt onmiddellijk een nieuw apparaat mee naar huis". Niet meer wachten op reparatie, maar snel geholpen als de nood aan de man of vrouw is". Uiteraard geldt die service uitsluitend tijdens de vooraf schriftelijk te bepalen garantieperiode. De actie zal groot scheeps worden aangekondigd. Het is derhalve zaak voor aspirant-rekenma chines-kopers om de komende tijd de advertenties van Van de Ven Kantoor efficiëncy in de gaten te houden. Want juist nu lijkt het uitgerekend voordelig u zo'n handig 'machientje' aan te schaf fen. Het hangt niet alleen van de inte resse bij de consument af of de proef slaagt. Ook is het zaak dat collega-vak- handelaren bereid zullen blijken zich als afnemers bij Van de Ven te melden. Die te smeden verkoop-eenheid kan ervoor zorgen dat de service-verlening hoog kan worden opgeschroefd en dat de prijsstellingen zich stabiel op een uiterst gunstig niveau zullen kunnen handha ven. Sinds vorige week is bij bakker Van Buuren aan de Smitshof het Samson brood verkrijgbaar, een nieuw pro- dukt dat min of meer uit België is "overgewaaid". Samsonbrood is be halve licht en gezond ook overheerlijk. Ook kinderen smullen ervan. Van de verkoopprijs gaat f 0,05 naar het Ko ningin Wilhelminafonds. Samsonbrood is bij onze zuiderburen al heel bekend. De naam Samson is ont leend aan een populaire Belgische tele visieserie voor de jeugd,over eenjonge bakkersknecht en een hondje, die in middels ook door Veronica op de Ne derlandse beeldschermen wordt ge bracht. Samsonbrood is ontwikkeld in samen werking met het Belgische Kanker fonds. Ook in Nederland wordt de kan kerbestrijding van de nieuwe brood soort wat wijzer, want van elk verkocht Samsonbrood - deze week ter introduc tie nog f 1,85, vanaf volgende week f 1,95- gaat een stuiver naar het Konin gin Wilhelminafonds. Bakker Van Buuren rekent op veel be langstelling voor het gezonde brood, dat lekker licht is en mals van kruim. Peuters en kleuters zullen hun korstjes ook niet meer laten liggen, verwacht hij. Samsonbrood, dat iets minder zout be vat, zorgt bij klein en groot voor even wicht. Het meeste eten is te vet en te zoet, en ook brooddeeg wordt vaak wat "rijker" gemaakt door gebruikmaking van vetten en suikers. Dat geldt niet voor Samsonbrood. Daar zit bijna géén vet of suiker in, maar wel veel vitamine B en E, plantaardige ei- Foto: Goos van der Wilt. witten en natuurlijke mineralen. En na tuurlijk voedingsvezels: tarwekiemen die het brood licht verteerbaar maken en haverzemelen waarmee het choles terolgehalte in bedwang wordt gehou den. Kleurwedstrijd Samsonbrood zit dus vol bouwstoffen die we allemaal broodnodig hebben, en het is nog lekker ook. Bakker Van Buu ren bakt het, als enige in Soest, iedere dag vers. De hele maand november is er voor de jeugd een kleurwedstrijd rond om het Samsonbrood, waaraan iedere jongen of meisje kan meedoen. Bakker Van Buuren is van plan om de twee of drie maanden een andere aktie voor de jeugd te organiseren, en daar horen we dus nog wel meer van.

Soester Courant | 1992 | | pagina 17