Vernuuf aruöhocKj m SSSSsp^S JWLTÜDR& WËLZjMJ: 'Hendrik de Achtste' in C-drie Ateliergroep van Judith Gor exposeert in C-drie Saxofoonconcert RMA-muziekschool 'Chorus Line' in de prijzen bij Nederlands Koorfestival Dubbel-expositie in Molendael COY zingt in Nicolaaskerk Rode Kruis-concert voor 'Kinderen van Tsjernobyl' flloembinderij 'Hei t,ell bloemenzaak i Kinderboerderij De Vrije Teugel Kasteelconcert in Groeneveld Baarn Mayindra houdt weer meditatie en helingavond Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Workshop huidverzorging en kleurenadvies Zangkoor uit Soest op derde plaats Creatieve uurtjes voor Kerst in de Vangrail Keramiek en schilderijen Met Nationaal Philharmonisch Orkest Vrijwilligers Vakature Bank Scholen de bomen in Stichting Jumelage Soest - Kedz./Kozle stichting openbare bibliotheek Nieuws van de bibliotheek Nieuwe aanwinsten C.D. 's 'Aldade Maior' Gooise Academie in Artishock Grietje Oudenampsen en Dinant Krouwel •jÓgfjSDAG 4 NOVEMBER 199! jperiing aanstaande vrijdagn WvteVI - w en Auto Smeeing preset Fiat's Cinquece goedkoopste v< WASDAG 4 NOVEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA Het duo "Echte Mannenn" brengt morgenavond, donderdag 5 novem ber, de voorstelling 'Hendrik VIIF in cultureel en creatief centrum C-drie. Volgens overlevering was Hendrik VIII het prototype van een zelfbewus te potentaat. In zijn streven naar een zoon had hij aan één vrouw niet ge noeg en, om te kunnen scheiden, stichtte hij een kerk. Uiteindelijk trouwde hij zes vrouwen, waarvan hij er twee liet onthoofden. Zo verwierf hij het stempel wreed én viriel. Een echte man, dus. Het duo "Echte Mannen" bestaat uit Rik Hoogendoorn en Bruun Kuyt. Sinds 1986 staat dit duo met kleine, maar hoogst amusante voorstellingen vol rolwisselingen en terloops gedebu teerde grappen op de planken. Deze rolwisselingen komen in 'Hendrik VIIF ook weer ruimschoots voor. Rik Hoogendoorn is een koning tussen de schuifdeuren, die af en toe met een veelbetekenende blik met het publiek communiceert, maar met z'n 50er ja- rentroon, z'n jas met bontkraag en z'n onderuitgezakte houding is hij spre kend Hendrik VIII. Bruun Kuyt speelt alle vrouwenrollen: Het duo "Echte Mannen Rik Hoo gendoorn en Bruun Kuyt. met Anna Boleyn een hoedje op, een sjaaltje om het hoofd en hij is Jane Sey- mour, ditzelfde sjaaltje om het middel en Catharina Howard is aan het woord. Zo simpel, maar door uitstekend en subtiel spel is er steeds een andere echt genote. Als grote verrassing is er ook nog een zevende vrouwenrol voor Kuyt wegge legd. Omlijst door muziek die Hendrik VIII zelf componeerde wordt met wei nig middelen het leven van deze koning geschetst. De teksten zijn zo goed als historisch verantwoord, maar de voor stelling is doorspekt met anachronis men. Alles verwijst naar deze tijd. Klinkklare kolder en potsierlijke paro die zorgen geregeld voor gegrinnik, maar vaker nog voor schaterpartijen. De regie is in handen van Jurrien Rood, de muziek is van Hendrik VIII, the Rol ling Stones en Toon Plasman. 'Hendrik VIII' begint om 20.00 uur. De toegang is f 15,—, houders van de pas sen 65+, OP en JTK betalen f 12,50. Reserveren is mogelijk op tel.nr. 02155-22188. De hele maand november is in cultu reel centrum C-drie een verrassende expositie te zien van negen mensen, die op een intensieve manier met schilderen bezig zijn. Zij vormen een ateliergroep die wordt begeleid door de in Soest wonende en landelijk be kende kunstenares Judith Gor. De aanleiding voor de expositie is de in spirerende wijze waarop Judith Gor "les" geeft. Deze is heel individueel ge richt en stimuleert ieder op eigen ni veau. De leden van de ateliergroep er varen deze manier van werken als om gekeerd van wat ze gewend waren. Vanzelfsprekend besteedt Judith ruime aandacht aan de technische aspecten van schilderen, zoals opbouw, compo sitie, kleur en thema. Er wordt veel ge keken naar het werk van de "grote schilders" en er wordt geëxperimen teerd met andere materialen. Maar daarnaast is haar aandacht sterk gericht op het aspect 'gevoelswaarde'. Voor de leden van de groep bleek het steeds weer ontzettend moeilijk los te komen van een verstandelijk bedachte inhoud (zo 'hoort' het, zo zie je het al tijd, dus zo moet ik het ook doen). Door de leden aan te zetten net dat stapje ver der te gaan dan ze dachten te kunnen, worden ze vanzelf wat vrijer, wat losser. Ook het aspect kleur, wat zoveel met gevoel te maken heeft, en het aspect licht, wat voor Judith als kunstenaar Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 5 november: Onder het genot van een kopje koffie kunnen volwassenen weer voorwerpen maken. De creatieve ochtend begint om 9.30 en duurt tot 11.30 uur. Na school tijd komen Isa en Stephan hun verjaar dag vieren. Vrijdag 6 november: De feestvarkens van vandaag zijn Die- go, Thenis en Emile. Voor hen worden er o.a. heerlijke pannekoeken gebak ken. En dan is er natuurlijk weer Kin derdisco! Het begint om 19.00 en duurt tot 20.30 uur. Je mag eigen c.d.'s mee nemen (wel je naam erop). Zaterdag 7 november: Vandaag vieren Femke, Lisette en Chantal hun verjaardag. Zij en alle meegekomen kinderen worden gesch- minckt. 's Avonds van 19.00 tot 21.00 uur viert Jose haar feest bij ons. Dinsdag 10 november: De kinderen van de toneelclub zijn weer van harte welkom van 16.00 tot 17.30 uur. Er wordt weer veel geoe fend. Ook kunnen nieuwe kinderen zich nog opgeven. Woensdag 11 november: Vandaag is er van 9.30 tot 11.30 uur weer peuter- en ouderochtend. Er wor den veel activiteiten gedaan en het kost vier gulden per ouder/kind paar. 's Middags zijn er voor alle kinderen to neel en activiteiten. Er wordt snoep en limonade geserveerd en het kost twee gulden per kind, aanvang 14.00 uur. Eén van de werkstukken die op de ex positie in C-drie te zien zijn. zelf heel erg belangrijk is, komen ruim schoots aan de orde. De ateliergroep is heel erg enthousiast over deze manier van werken en wil daarom graag haar werk eens aan het publiek tonen. Het wordt een zeer ge varieerde expositie, zowel qua onder werpen als gebruikte technieken, waar bij de meeste werkstukken ook te koop zijn. De expositie van de ateliergroep is te bezichtigen op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur en 19.00 tot 23.00 uur en op zaterdagen van 15.00 tot 23.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49 in Soest. De Baarnse Muziekkring organiseert op zaterdag 7 november weer een kas teelconcert in de Hasselaerzaal van kas teel Groeneveld in Baarn. Als solisten treden op Ernest Rombout (hobo) en Erika Waardenburg (harp). Zij spelen werken van Carl Philip Emanuel Bach, Giacomo Rossini, Elias Parish Alvar, Antonio Pasculli, Camille Saint Saëns, Benjamin Britten en Johan W. Kalliwo- da. Het concert begint zaterdagavond om 20.15 uur. Entree: f 17,50; cjp/pas65 f 15,-. Mayindra, gevestigd aan de Kerkstraat, houdt vrijdag 6 november een medita tie en helingavond. De aanvang is 20.00 uur. Na een gezamenlijke (genezings)medi- tatie en de pauze is individuele helin- g/aurabehandeling mogelijk. Op zaterdag 14 november houdt Mayindra een workshop over essentiële oliën. De workshop wordt gegeven door Wilma Reeders. Zij zal aan de hand van praktische tips te werk gaan en leren hoe de oliën en leem kunnen worden gebruikt bij het verlenen van eerste hulp bij ongelukken. Voor meer informatie kan men tijdens de ope ningstijden van de winkel terecht bij Mayindra, tel. 25599. Kerkplein 1, tel. 22195 "Workshop" wil zeggen dat de deelne mers zelf aan het werk gaan met huid- verzorgingsprodukten en cosmetica. Mevr. Philly Rölkens, kleurenadviseu- se, geeft persoonlijk advies voor de juis te keuze van cosmetica en kleding (geen verkeerde aankopen meer van produk- ten die nauwelijks gebruikt op de toilet tafel staan). In deze workshop komen aan de orde: inventarisering van de huidverzorging van de deelneemsters, bespreking gezichtsvorm van iedere deelneemster, kleurenanalyse, koele/ warme kleuren, vragen beantwoorden. In de praktijk komen o.a. aan bod: ge zichtsreiniging en masker, wenkbrau wen epileren indien nodig, scrubcreme- behandeling, volledige make-up, ver zorging handen en nagels. Er wordt in kleine groepjes les gegeven zodat ieder een veel aandacht krijgt. De bedoeling is dat men na het volgen van de lessen weet wat de beste verzorging voor de huid is en wat passende kleuren zijn. Aanvang donderdag 14 januari 1993, 19.30 - 21.30 uur. Docente: mevr. Greet Broerze. Cursusadres: Becke- ringhstraat 20. Aantal lessen: 4. Cur susprijs: f 76,- (materiaal f 20,-). Inlichtingen en aanmeldingen: Volksu niversiteit, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195; maandag en woensdag 13.00 - 16.00 uur; dinsdagen donderdag 10.00 - 13.00 uur. Op vrijdag 6 november vindt er in de aula van de RMA-inuziekschool in Amersfoort een bijzonder concert plaats, georganiseerd door de RMA en het Hilversum Conservatorium, waarin de saxofoon centraal staat. Het saxofoonorkest van het Hilversums Conservatorium zal o.l.v. Henk van Twillert werken spelen van o.a. Otto Ketting, Jos Pronimer, Henk Huizin- ga, Count Basie en Arend Nijhuis. Het saxofoonorkest bestaat uit studen ten van de afdeling Klassieke muziek, maar het repertoire van het orkest is zeer breed (van de barokperiode tot en met rock 'n roll Beach Boys). Het streven van Henk van Twillert is dan ook om niet mee te doen aan het enge twee-stromensysteem, ofwel klassiek ofwel de jazzrichting. Hij wil de klooi tussen beiden graag overbruggen, zo wel op amateur als op professioneel ni veau. Alle soorten saxofoons worden in het orkest bespeeld: sopranino-, sopraan-. alt-, tenor-, bariton-, en bassaxofoon. Henk van Twillert is saxofoondocent zowel aan de RMA-muziekschool als aan het Hilversums Conservatorium. Hij maakt deel uit van het Amsterdams Saxofoonkwartet. Tijdens het concert op 6 november zal het kwartet Saxus een rock 'n roll Suite spelen van Arend Nijhuis en daarbij is Henk van Twillert solist op baritonsa xofoon. Het saxofoonorkest van het Hilversums Conservatorium, bestaat uit leerlingen en oud-leerlingen van Henk van Twil lert, waaronder ook verschillende oud leerlingen van de RMA, die dus nu aan het Hilversums Conservatorium verder studeren. Bovendien is Henk van Twil lert zelf oud-leerling van de RMA. Voor ieder die van saxofoon houdt een avond om niet te missen. Datum: vrijdag 6 november 1992. Plaats: Aula muziekschool, Zuidsin gel, Amersfoort. Toegang: f 5,-. Op het Nederlands Koorfestival in De Doelen te Rotterdam heeft het Soester koor Chorus Line afgelopen zaterdag een derde plaats veroverd. Het festival, georganiseerd door de Ko ninklijke Bond van Zang- en Orato rium Verenigingen (KBZOV), gaf Chorus Line de gelegenheid zich te me ten met koren uit alle windstreken. Vooraf had het populaire zangkoor uit Soest, dat onder leiding staat van Paul- Michèl Tijssen en begeleid wordt door André Emmen (piano), George Em- men (slagwerk) en Joop van Baaien (basgitaar), geen enkele pretentie. Chorus Line had immers nog geen en kele competitie-ervaring opgedaan. De ruim 50 zangers en zangeressen wa ren dan ook meer dan tevreden met de behaalde derde plaats in het genre 'lich te muziek'. Dat belooft wat voorde toe komst. In het juryrapport werden ver scheidene mogelijkheden tot verbete ring aangegeven, maar Chorus Line werd omschreven als een koor met veel mogelijkheden. De Vangrail, Het Kruispunt, De Praatpaal, tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 Kleding versieren Op deze avonden kunt u een trui, blazer enz. een extra dimensie geven met pail letten, zilveren/of goudgaren. Op het introductie-uurtje krijgt u onder het ge not van een kopje koffie of thee vrijblij vend advies en uitleg en kunt u zich op geven voor de resterende drie avonden. Het (gratis) introductie-uur is op dins dag 10 november van 19.30-20.30 uur. De lessen zijn op 17 en 24 november en op 1 december van 19.30 tpt 21.30 uur. De kosten voor deze drie lessen zijn f 15,- (incl. materiaal). Kerstkaarten Op woensdag 18 en 25 november kunt u bij ons van 09.30 tot 11.00 uur terecht voor uw eigen gemaakte kaarten met met goud of zilver folie. De kosten be dragen f 5,- per les en f 0,75 per kaart. Aanmelden voor 1 november. Kerstdecoratie Zelf piepschuimballen, ringen, sterren en klokken bekleden met stof. U kunt bij ons terecht op woensdag 9 en 16 de cember van 09.30 tot 11.00 uur. De kosten bedragen f5,- incl. patronen. U dient zelf voor piepschuim, kerststof en lint te zorgen. Aanmelden voor 1 de cember. Kerststukjes Op donderdag 17 december van 09.30 tot 11.00 uur is iedereen van harte wel kom voor het maken van kerststukjes. Neemt u zelf wel een bakje, oasis, kaars, kérstgroen, mos en decoraties mee. De kosten zijn f 3,75 incl. ijzerdraad. Aanmelden en inlichtingen: De Vang rail, Nachtegaalweg 8, tel. 17615. Zelf kleding maken Buurthuis Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 120, organiseert 10 naailes sen voor f 37,50 (excl. materiaal). U kunt zich opgeven voor de dinsdagoch tenden van 09.30 tot 11.30 uur of voor de woensdagavonden van 19.00 tot 21.00 uur, of gewoon langs komen. In lichtingen: tel. 21987. Wie vergelijkt leest de Soester Courant In de receptieruimte van medisch cen trum Molendael-Soest (Zonnegloren) aan de Soesterbergsestraat is sinds vo rige week een dubbel-expositie inge richt met werk van Jaap Verhoeven en Wan Savakis. De tentoonstelling blijft er tot 7 december. Jaap Verhoeven studeerde aan de Aca demie Minerva in Groningen. Naast va zen maakt hij ook ander ruimtelijk werk, veelal grote beelden die uit kera miek en glas bestaan en die zijn ant woord zijn op een wereld vol design en bedachte structuren. Verhoeven maakt gebruik van Raku, een van oorsprong Japanse glazuurtechniek, die o.a. werd gebruikt voor het serviesgoed bij de be roemde thee-ceremonie. Wan Savakis werd in Griekenland ge boren en emigreerde later naar Neder land. Hij volgde een opleiding aan Ni- meto en de SOL en vestigde zich later als beeldend kunstenaar en interieur ontwerper voor Griekse eetgelegenhe- den: meubels en wandschilderingen. De geëxposeerde werken maakte hij in zijn vrije tijd uit eigen inspiratie. Rode draad is het spanningsveld tussen men sen en culturen, die zijn herkomst vindt in de Griekse mythologie. De werken omvatten o.a. gipsgrafieken, werken op doek en panelen. De Christelijke Oratorium Ver eniging (COV) geeft op donder dag 12 november een concert in de Nicolaaskerk in Baarn. Het koor, dat veel Soester leden telt, zal de Judas Maccabaeus van Handel uit voeren. Voor de muzikale begeleiding is het Nationaal Philharmonisch Orkest inge huurd. Verder verleent een aantal solis ten medewerking. Marianne Koopman (sopraan), Rachel Cooper (alt), Mark Peterson (bas) en de tenoren Nicolas Mansfield en Alex Vermeulen komen daarvoor naar de Nicolaaskerk. Jan Jansen bespeelt de cembalo. De algehele leiding is in handen van di rigent Thijs Kramer. Hij kreeg zijn eer ste orgellessen van Jan Scholten op het Frans-romantische orgel van de Mo- zes- en Aaronkerk in Amsterdam. La ter studeerde hij orgel bij onder ande ren Anthon van der Horst, piano bij Jaa|i> Spaanderman en directie bij Peter EroS. Kramer is ook dirigent van het Necjerlands Opera Koor geweest. Het, concert in de Nicolaaskerk begint om 20.00 uur. Een toegangsbewijs kost 17,50 gulden (cjp/65+ 15 gulden). De kaarten zijn verkrijgbaar bij De Gou den Snaar en het VVV-kantoor aan de Steenhoffstraat en C.F.L. Friele (tel. 26286). In Baarn zijn de kaarten te koop bij de VW, boekhandel Den Boer en Prélude, het VW-kantoor en mevrouw H. van Helden, tel. 02154- 13979. Smitsweg 311, tel. 12630 Het behoud en beheer van het land schap brengt een enorme hoeveelheid werk met zich mee. Noodzakelijk werk, waarvoor weinig geld beschikbaar wordt gesteld. Veel enthousiaste vrij willigers zetten zich echter in om land schapselementen, zoals bomen en bos jes, niet verloren te laten gaan. Ook scholieren kunnen hun steentje bijdra gen aan het behoud van Utrechtse land schappen. "Je school kan de boom in" is een pro- jekt waarbij scholen boeren een handje helpen. Scholieren helpen met het knotten van wilgen en het afzetten van houtwallen. Vrijwilligers begeleiden de scholen tijdens een werkdag in het land schap. Gezelligheid, veiligheid en een zinvolle dag staan voorop. De scholen werken gedurende het hele seizoen, van november tot half april, in groepen van maximaal 50 leerlingen meestal een of meerdere dagen in het landschap. Vooraf krijgen ze een land- schaples met een video. Bij het werk in het landschap zelf worden de scholen begeleid door hun docent(en) en vrij willigers, voor wie een cursus wordt ge organiseerd. [nformatie: Stichts Landschapsbeheer, M. Hilkemeyer; tel. 030 - 205534, of de Vrijwilligers Vakature Bank. Yakatures 4-107: Creatief cultureel centrum vraagt vrijwillig(st)er voor het rond brengen van affiches en plakkaten, op onregelmatige tijden, steeds ongeveer 20 stuks. 4-109: Buro Vrije Tijd Soest zoekt vrijwillig(st)er voor telefonische kon takten en coördinatie: eenmaal per week overleg en wat administratie. Bu ro Vrije Tijd brengt mensen met elkaar in kontakt die dezelfde hobby hebben en dat het liefst in gezelschap willen doen. 5-104: Gemeentelijk Centrum Basi seducatie zoekt vrijwillige assistent(e) 's avonds voor de docente Nederlands; didaktische kennis en/of ervaring van grammaticalessen wordt op prijs ge steld. 6-101: Telefonische hulpdienst zoekt vrijwillig(st)ers om diensten te draaien als telefonisch hulpverlener, gemiddeld 1 uur per week. Leeftijd minimaal 21 jaar. 7-106: Kinderboerderij vraagt vrij- willig(st)ers voor kinderaktiviteiten in samenwerking met anderen, 1 tot 5 middagen per week. 7-140: Sociaal-culturele instelling Soest zoekt enthousiaste mensen voor de kinderinstuif, om met de kinderen iets creatiefs of aktiefs te doen. 12-104: Peuterspeelzaal Soest vraagt vrijwillig(st)ers voor het onderhoud van de tuinen. 17-102: Centrum voor dienstverle ning aan ouderen zoekt gezellige gast heer/'-vrouw in het dienstencentrum. 18-118: Koninklijke Vereniging voor Homeopathie, Afdeling Gooi en Eem- land, zoekt secretaris; werktijden in on derling overleg. 19-122: Lokale radio-omroep zoekt geïnteresseerden voor de bediening van apparatuur, het opnemen van pro gramma's. Leeftijd minimaal 18 jaar. Informatie: V.V.B.: dinsdag t/m don derdag 9.00-12.00 uur, Smitsweg 311, tel. 12630. Inlichtingen: elke vrijdagavond van 1^.00 tot 20.00 uur, zij-ingang Vólksuniversiteit, Steenhoffstraat 9A; ook voor het inleveren van kle ding etc. De kring Utrecht van het Rode Kruis wil het jubileumjaar 1992 afsluiten met een speciaal concert, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan de verpleging van "de kinderen van Tsjernobyl". Het concert vindt op 20 november plaats in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. 1992 was het jaar waarin het Rode Kruis stilstond bij zijn 125-jarig be staan. Ter afsluiting van dit jaar heeft men in Utrecht het idee uitgewerkt een benefiet-concert te organiseren. Tot haar grote voldoening kan het Kringbe- stuur melden dat een groot aantal musi ci bereid was om belangeloos mee te werken. Optreden zullen: de pianisten Sepp Grotenhuis, Rodrigo Robles de Medi na, Natasja Morozova. Alexander Baevc en Semjon Meerson bespelen hun viool, Petra Vahle en Jan Petkov hun altviool. Op hun violoncel spelen Barbara Miller en Anton Istomin. Ser- gei Dovgaleick bespeelt zijn hoorn en Vladimir Sjirkin zijn contrabas. De so praan Leonore Schoon, een leerling van Christina Deutekom, zal een twee tal aria's zingen. Zoals uit de namen van de musici blijkt komt het merendeel van hen zelf uit Rusland. Het Rode Kruis meldt dat het gaat om "licht-klassieke werken" ge componeerd door Mozart, Tsjaikows- ky, M. de Falla, Rossini, Sarasata en Shostakovitsch. I Nu de medewerking van allen bekend is, nodigt het Rode Kruis alle belang stellende muziekliefhebbers uit naar dit concert te komen. Datum van uitvoe ring is vrijdag 20 november. Plaats van handeling: Muziekcentrum Vreden burg. Aanvang 20.15 uur. Prijs van de toegangskaarten: f 50,—. De kaarten zijn te verkrijgen bij de kassa van het Muziekcentrum Vredenburg. Aanwezig zijn bij het concert betekent uzelf het genoegen geven van een mooi concert. De 50 gulden zijn voor de kin deren in Tsjernobyl en voor ieder die hun lot ter harte gaat een hart onder de riem. Welfare-verkoop De Rode Kruis-afdeling Soest/Soes terberg ondersteunt het idee van dit concert van harte. Als concrete bijdrage stelt zij een kaart gratis ter beschikking. Deze kaart wordt verloot tijdens de Welfare-verkoop op 17 november in Hoog-Soestdijk. Deze bijdrage is mo gelijk gemaakt door de fantastische op brengsten van alle aktiviteiten dit jaar! 60 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Klassiek 40 El cancionero de Medinacelli Een manuscript uit de biblio theek van de familie Medinacel li, met hofmuziek uit de tijd van Philips II, wordt op deze CD uit gevoerd door het ensemble Hes perion XX. 38 Gouden koren concert Geestelijke, klassieke en popu laire koorliederen worden uitge voerd door diverse Nederlandse koren en solisten. 00 Grieg, Edward - Holbein Suite e.a. Een aantal bekende werken van de Noorse componist, in vak kundige uitvoeringen door het Seattle Symphony Orchestra met Bella Davidovich als soliste. 41 Grote oversteek Muziek uit Spanje en Portugal, zoals die in de tijd van de grote ontdekkingsreizen geklonken moet hebben. Niet Klassiek 68 Best of James Bond Verzamel-CD met de 19 belang rijkste muzikale Bond-num- mers, uitgevoerd door o.a. Shir- ley Bassey, Duran Duran en Sheena Easton. 72 Gipsy Kids - Safari Drie virtuoze en zeer jeugdige gi taristen in een wervelend pro gramma. 60 Kilima Hawaiians - The story of The Kilima Hawaiians 25 Nummers vol Hawaii-klanten en Nederlandse nummers in die sfeer. 78 Knuffelrock Verzamel-CD met romantische klassieke popmuziek van o.a. Ten Sharp, Kansas en Van Mor- rison. 64 Ma, Yo-Yo en Bobby MacFerrin - Hush De bekende cellist Yo-Yo Ma met de nog bekendere stemkun- stenaar Bobby MacFerrin in een fascinerend samenspel. 66 New London Chorale - The Young Schubert The New London Chorale met een engelstalig Schubert reper toire. 78 O'Connor, Sinéad - Am I not your girl Derde CD van deze bijzondere zangeres, met natuurlijk het nummer 'Succes has made a fai- lure of our home. 78 Vaya Con Dios - Time flies Nieuwe CD van deze zeer suc cesvolle Belgische formatie met het krachtige stemgeluid van Dani Klein. 90 VOF de Kunst - De lapjeskat VOF de Kunst met opnieuw een CD vol liedjes van Annie M.G. Schmidt, in een volstrekt eigen vertolking. Wilt u een origineel cadeau ge ven? Denk dan aan een cadeau abonnement voor de bibliotheek. Voor dertig gulden een heel jaar boeken, tijdschriften en muziek lenen! Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en 18.30-21.00 uur. vrijdagavond van Zaterdag van 10.00-12.30 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 I Donderdag 5 november Het nog dictatoriaal bestuurde Portui van 1972 was verwikkeld in een jarej lange, bloedige strijd tegen de vrijhei< bewegingen in de koloniën Angola Mozambique. Ook, Pedro, de vadl van de 9-jarige Alex krijgt een oprod voor het leger en wordt naar Afrika g< stuurd. Samen met een vriendin pr< beert zijn moeder, Manuela, hun cal aan de praat te houden in het dorpje van Lissabon waar ze wonen. Alex mist zijn vader erg, want hij hal een heel hechte band met hem. Het enï ge contact bestaat nu nog uit de brievej die ze elkaar schrijven, maar deze zijl drie weken onderweg en worden, va] de kant van Alex' vader, ook steec' schaarser. Dan komen ze tenslotte hek maal niet meer. Een dienstmakker van Pedro verschijn] in het dorpje en doet zijn best goed( maatjes te worden met Alex en zijr moeder. Via hem horen ze uiteindelijk] dat ook Pedro al een paar maanden ge( leden is afgezwaaid, maar niet teruj durft te komen en zich in de omgeving schuil houdt. Manuela gaat hem opzoe ken om het terug te halen, maar het zal| pijnlijk duidelijk worden waarom Pe dro zo vervreemd is geraakt van zijn ou de omgeving. Een jaar na de Anjerrevolutie (1974) die een eind maakte aan 50 jaar fascisti sche dictatuur, maakte Portugal zijn laatste koloniën onafhankelijk. De laat- ste jaren had het kleine landje met veel militair geweld proberen vast te houden aan de oude illusie een wereldmacht te zijn. Hoewel de oorlogen in Angola en Mozambique in bijv. Nederland grote afschuw opwekten (denk bijv. aan het zeer actieve Angola-comité), wisten de Portugezen zelf nauwelijks wat er aan de hand was. De militairen die terug kwamen van het front konden er vaak niet toe komen het thuisfront te vertel len over de verschrikkingen waaraan ze moesten meewerken. Pas nu durven Portugeze jongeren die zwarte bladzij uit de geschiedenis aan de orde te stellen. Zoals de filmmaak ster Teresa Villaverde, die destijds on geveer net zo oud was als Alex, de cen trale figuur in haar film. Aan de hand van de geschiedenis van dat ene gezin, schildert ze indringend het nationale trauma. Dat doet ze in een zeer inge houden stijl. De hoofdpersonen spre ken met zachte stemmen, wat de onder drukkende sfeer oproept van te moeten leven onder een dictatuur. Aanvang: 20.30 uur; toegang f 7,50; leden/CJP/ Pas-65 f 5,~. Gedurende drie weekends in november vindt een expositie plaats van schilde ringen, collages, lino's en ruimtelijk werk in het gebouw van Kunstenaars vereniging Artishock. Het betreft werk van negen kunstenaars: Wies Willink, Gloria Mulder, Tuut Moes, Mary Ver loop, Maddy Rive, Conny Umbgrove, Joke Koenders, Anette van de Vegte en Inne Kramer, die op enigerlei wijze met elkaar samenwerken. Reeds eerder, in maart 1991, exposeer den zij in Artishock. Ook nu weer is het aanbod van werk zeer gevarieerd, waarbij de nadruk vooral ligt op het ab stracte en half abstracte werk, door ie der op zijn eigen wijze neergezet. In tegenstelling tot wat gebruikelijk is wordt de expositie niet officieel ge opend maar feestelijk gesloten met een drankje op zondag 22 november vanaf 15.00 uur. Iedereen is van harte wel kom op 7 en 8,14 en 15 en op 21 en 22 november van 14.00 tot 17.00 uur. Zondag 8 november Op zondag 8 november zal bij de Ver eniging Artishock een bijzonder con cert worden gegeven. De sopraan Grietje Oudenampsen zal, begeleid door de musicoloog en pianist Dinant Krouwel liederen ten gehore brengen van de Finse componisten Kilpinen, Si- belius, Hannikainen en Merikanto. Dit jaar is het namelijk honderd jaar gele den dat de Finse componist Kilpinen werd geboren. De liederen worden in het Zweeds gezongen met uitzondering van de origineel Duitstalige. Hierbij verzorgt Dinant Krouwel een interes sante toelichting waarbij o.a. wordt in gegaan op het liedoeuvre van Kilpinen, de Finse muziekgeschiedenis, de in vloeden uit West-Europa en de bezin ning op het culturele erfgoed. Het voor velen onbekende repertoire zal nog me nige verrassing opleveren. Grietje Oudenampsen is sopraan en lo gopediste. Ze studeerde zang bij Guus Hoekman en To van der Sluys. Daarna volgde ze verschillende cursussen in binnen- en buitenland. Na het beëindi gen van haar docentschap aan het Rot terdamse conservatorium heeft ze nu meer tijd voor eigen studie en free-l'an- cewerk. Dinant Krouwel is haar vaste pianist. Hij studeerde muziekwetenschappen in Utrecht, met als specialisatie de lied kunst. Tijdens zijn studie begeleidde hij verschillende vocalisten, instrumenta listen en koren. Sinds 1984 werkt hij als vast begeleider van verscheidene zan gers en zangeressen; daarnaast verzorgt hij de toelichting op hun concerten. Naast zijn optredens is hij werkzaam in de bladmuziekhandel en betrokken bij een nieuwe uitgave van de liederen van Alphons Diepenbrock. Aanvang: 14.00 uur. Entree f6,-; leden/CJP/ Pas-65 f 5,~. Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant "We hebben allebei een soort blauw ticzeugen Jacqueline van Knobcls- do'rff en Sandra Los, de kersverse on derneemsters van de nieuwste bloe menzaak in Soest: "Het Blauwe Druifje" aan de Soesterbergsestraat. Vandaar de naant, geleend van wat volgens beiden een van de aardigste bloemetjes is, maar ook het opva len de interieur van de zaak, waarin blauw eveneens de boventoon voert. De win kel gaat aanstaande vrijdagmorgen (6 november) om 10.00 uur officieel open. Nauwelijks een week hebben Jacqueli ne en Sandra - die al jaren in het vak zit ten en behalve collega-bloembindsters (met het officiële diploma op zak) ook dikke vriendinnen zijn - de tijd gehad om het kantoor van het uitzendbureau om te bouwen tot een echte bloemen winkel. Maar als directeur Armand Trippaers van de SNS-bank vrijdag morgen de officiële opening verricht is het helemaal piekfijn in orde, want er is met man en macht aan gewerkt. "Bloembinderij", zo noemen Jacqueli ne en Sandra hun zaak. want het gaat niet om "zomaar" een bloemenwinkel in Soest erbij. "Het Blauwe Druifje doet haast vermoeden dat werkelijk a les blauw zal zijn, maar dat is niet zo. Wet is blauw terug te vinden in het mte rieürj in het fraaie logo en vooreen flink déél - jacqueline en Sandra kennende waarschijnlijk ook wel in het bloeme- nassortiment, maar verder zijn er na tuurlijk zowat alle kleuren van de re genbo de da: Blauv die h< wat h geeft, emmi pers( kleur beter beelc waar kan Spe "Hei het! ren groe van hier San' zijn kaa bee leul "W en on( alti len Ms en bic sie gr£ sti W£ ee vo I vo Verkoop - Verhuur Reparaties van machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37 b Tel. 19589 Hoewel de overheid er *^"^1 het autorijden duurd" ntmoedigen, is gebruik van de auto teontm g het voor autofabrikanten - produkten te ontwrkkelernte hentn gelijk maken dat de cons blijven liefde vervoermiddel toch tam bm gebruiken. Fiat staat ™or verent spraak model. Deze pderlandse deFiatCinquecentoopdeN^e^taliei wegen. Nu al een b Mauwelijks in Frankrijk en on- premiere kree« d= fjXnationale on ze oosterburen de intern derscheiding de Goude" zeer jage Niet alleen vanwege het ^v00ral brandstofverbruik, m karakter van om het mibeuvnende j de Cinquecento: e™™™ovem- 100% verschijning ber is deze °P!nerk5'')njnesvveg 14 te bij Auto Smeeing, Koningsweg bewonderen. .„ttrn- Auto met benzine- en elek Eufcinquecento is de eerste producue/ duurder, maar bespaart P quecemu vervoeren. N nen en 15U Kg pag<i&«- een topsnelheid van 80-85 km/ srhikt hii over voldoende energie "provinciale wegen goed ut, voeten te kunnen komen.

Soester Courant | 1992 | | pagina 20