R.0UD;§ Vernuur ©ntinenfal Fiat's Cinquecento, de 'schoonste' en goedkoopste vorm van autorijden r GEEF HAAR MAJ0RICA..7! irU6hOCK HANDEL f Nieuw totaalsysteem van Bang Olufsen verplaatst het theater naar de huiskamer Bloembinderij 'Het Blauwe Druifje'; gen bloemenzaak niet een blauw~tic nieuws Mijlpaal voor Soester transportbedrijf Cinquecento, dreumes en lichtgewicht Auto Smeeing presenteert primeur lenampsen en ant Krouwel oise Academie in tishock Beosystem A V 9000 met Dolby Surround Sound bij Schoemaker Opcftinfë aanstaande vvijdagmorgen Lvvj 25e MAN voor Ben Becker Politie achterhaalt losgebroken stier OP 12 NOVEMBER GRATIS KLEURSPOELING (twv 29,50) Wim van llnorn #NV0B' PAGINA20 PAGIH(\21 en goed pensioen afgesloten, dan had kunnen behouden. Incnlill ;r. Hoewel de overheid er alles aan doet het autorijden duurder te maken, het gebruik van de auto te ontmoedigen, is het voor autofabrikanten een uitdaging produkten te ontwikkelen die het mo gelijk maken dat de consument zijn ge liefde vervoermiddel toch kan blijven gebruiken. Fiat staat voor deze uit spraak model. Deze maand verschijnt de Fiat Cinquecento op de Nederlandse wegen. Nu al een bestseller in Italië, Frankrijk en Duitsland. Nauwelijks in premiere kreeg de Cinquecento van on ze oosterburen de internationale on derscheiding de 'Gouden Oliedruppel Niet alleen vanwege het zeer lage brandstofverbruik, maar ook en vooral om het milieuvriendelijke karakter van de Cinquecento: een Fiat die voor 100% recyclebaar is. Vanaf 4 novem ber is deze opmerkelijke verschijning bij Auto Smeeing, Koningsweg 14 te bewonderen. Auto met benzine- en elektro motor De Cinquecento is de eerste productie/ auto ter wereld die zowel met een ben zine als elektromotor kan worden gele verd. Laatstgenoemde uitvoering is iets duurder, maar bespaart heel wat op ons waardevolle milieu. Uitlaatgassen ont breken, terwijl door de geruisloze mo tor het leefmilieu wordt verbeterd. Daardoor is de Cinquecento Elettra het ideale vervoermiddel voor steden met een drukke woonomgeving. Met zijn 12,5 pk komt hij uitstekend mee in het verkeer. Gekoppeld aan een 5-versnel- lingsbak biedt deze krachtbron een gro te souplesse en trekkracht bij iedere snelheid. In deze uitvoering is de Cin quecento mans genoeg om twee perso nen en 150 kg bagage te vervoeren. Met een topsnelheid van 80-85 km/h. be schikt hij over voldoende energie om ook op provinciale wegen goed uit de voeten te kunnen komen. De actieradius bedraagt 70 - 150 km, afhankelijk van het soort accu's en de snelheden die worden gereden. Binnen acht uur zijn de accu's weer opgeladen, met gewone huistuin - 220 V-stroom uit het stopcontact. De Fiat Cinquecento met benzinemo tor wordt verlevendigd door een 903 cm3 metende viercilinder, die maar liefst 41 pk levert. De electronisch ge stuurde benzine/inspuiting garandeert een zeer zuinig verbruik 5,9/100 km/uur en vlotte en verrassende pres taties. De topsnelheid van de Cinque cento bedraagt ongeveer 140 km uur en de acceleratie van 0-100 km/u duurt niet meer dan 18 seconden. Dankzij de elektronische ontsteking van de hy draulische klepstoters vraagt de kracht bron nauwelijks onderhoud. Alle Fiats Cinquecento met benzinemotor zijn vanzelfsprekend uitgevoerd met een drieweg katalysator en lambda sonde. De Fiat Cinquecento spiegelen aan zijn 'grote broer'. De Panda is zoietè als ap pels met peren vergelijken. De Panda is puur economisch ingesteld en kent dus ook een beperkte luxe. Zijn jongste en De jongste telg van Fiat, die men vanaf vandaag bij Auto Smeeing kan bewonderen, is niet alleen schoon en zuinig. Met zijn lengte van 3,23 m behoort hij tot de kleinste personen auto's en is daarmee zelf maatjes kleiner dan de Panda. Opvallend ook de gewichtsklasse van de Fiat-dreumes: Met slechts 710 kg, valt hij automatisch in de goedkoopste wegenbelasting-kata- gorie. Cinquecento, de dwerg onder de dreumesen, een ideale, praktische en compacte auto, die zeker de moeite waard is om van dichtbij te bekijken. kleinste Fiatbroertje daarentegen biedt als Cinquecento alle luxe die de meest verwende bestuurder zich kan wensen. Dat komt tot uitdrukking in de om vangrijke standaarduitrusting en de ambiance in het interieur. Uiteraard is in deze opsomming lang niet alles geschreven over wat in 1992 en de daarop volgende jaren in steeds groter wordende aantallen op Neder landse wegen zal verschijnen. Bij Auto Smeeing staat voor een proef rit de Cinquecento klaar en wordt men nader over het kleinste en meest recente wonder op vier wielen geinformeerd. Luxe pardscr bestaande uit collier en armband lang collier te dragen (60 cm) MaJORIca YERKRIIGBAAR BH: óók ah rJJ A.i:: WEERD jfc. 10 JAAR GARANTIE OP DE PARELS lag 8 november ïtje dag 8 november zal bij de Ver- Artishock een bijzonder con- orden gegeven. De sopraan Uudenampsen zal, begeleid musicoloog en pianist Dinant sl liederen ten gehore brengen •inse componisten Kilpinen, Si- dannikainen en Merikanto. Dit et namelijk honderd jaar gele de Finse componist Kilpinen boren. De liederen worden in eds gezongen met uitzondering origineel Duitstalige. Hierbij Dinant Krouwel een interes- elichting waarbij 0.a. wordt in- 'P het "edoeuvre van Kilpinen, 2 muziekgeschiedenis, de in- uit West-Europa en de bezin net culturele erfgoed. Het voor bekende repertoire zal nog me- rassing opleveren. Dudenampsen is sopraan en lo- e. Ze studeerde zang bij Guus n en To van der Sluys. Daarna :e verschillende cursussen in 2n buitenland. Na het beëindi- ïaar docentschap aan het Rot- conservatorium heeft ze nu voor eigen studie en free-lan- wrouwel is haar vaste pianist, erde muziekwetenschappen in met als specialisatie de lied- dens zijn studie begeleidde hij nde vocalisten, instrumenta- :oren. Sinds 1984 werkt hij als leider van verscheidene zan- ngeressen; daarnaast verzorgt elichting op hun concerten, optredens is hij werkzaam in uziekhandel en betrokken bij e uitgave van de liederen van piepenbroek. Aanvang: Entree f 6,-; leden/CJP/ af te zeggen heeft oet dat in de ester Courant eenhoffctraat 46, tel. I9577 inderdag 5 november Jdade Maior' nog dictatoriaal bestuurde Port„„.i 1972 was verwikkeld in een jaren ;e, bloedige strijd tegen de vrijheid, egingen in de koloniën Angola en tambique. Ook, Pedro, de vader de 9-jarige Alex krijgt een oproen r het leger en wordt naar Afrika ee rd. Samen met een vriendin pro t zijn moeder, Manuela, hun café de praat te houden in het dorpje ver Lissabon waar ze wonen, i mist zijn vader erg, want hij had heel hechte band met hem. Het eni- rntact bestaat nu nog uit de brieven te elkaar schrijven, maar deze zijn weken onderweg en worden, van ;ant van Alex' vader, ook steeds arser. Dan komen ze tenslotte hele- 1 niet meer. dienstmakker van Pedro verschijnt et dorpje en doet zijn best goede 'jes te worden met Alex en zijn der. Via hem horen ze uiteindelijk rak Pedro al een paar maanden ge-I t is afgezwaaid, maar niet terug te komen en zich in de omgeving il houdt. Manuela gaat hem opzoe- tm het terug te halen, maar het zal ijk duidelijk worden waarom Pe- o vervreemd is geraakt van zijn ou- ngeving. jaar na de Anjerrevolutie (1974), ;n eind maakte aan 50 jaar fascisti- dictatuur, maakte Portugal zijn :e koloniën onafhankelijk. De laat- ren had het kleine landje met veel lir geweld proberen vast te houden le oude illusie een wereldmacht te Hoewel de oorlogen in Angola en imbique in bijv. Nederland grote uw opwekten (denk bijv. aan het ictieve Angola-comité), wisten de ïgezen zelf nauwelijks wat er aan ind was. De militairen die terug- ïen van het front konden er vaak oe komen het thuisfront te vertel- /er de verschrikkingen waaraan ze ten meewerken. u durven Portugeze jongeren die e bladzij uit de geschiedenis aan de te stellen. Zoals de filmmaak- 'eresa Villaverde, die destijds on- r net zo oud was als Alex, de cen- hguur in haar film. Aan de hand e geschiedenis van dat ene gezin, ert ze indringend het nationale ia. Dat doet ze in een zeer inge- ïn stijl. De hoofdpersonen spre- et zachte stemmen, wat de onder- ende sfeer oproept van te moeten onder een dictatuur. Aanvang: uur; toegang f 7,50; leden/CJP/ rende drie weekends in november een expositie plaats van schilde- i, collages, lino's en ruimtelijk in het gebouw van Kunstenaars- ging Artishock. Het betreft werk ;gen kunstenaars: Wies Willink, i Mulder, Tuut Moes, Mary Ver- Maddy Rive, Conny Umbgrove, boenders, Anette van de Vegte en .ramer, die op enigerlei wijze met samenwerken. eerder, in maart 1991, exposeer- in Artishock. Ook nu weer is het d van werk zeer gevarieerd, ij de nadruk vooral ligt op het ab- en half abstracte werk, door ie- zijn eigen wijze neergezet, mstelling tot wat gebruikelijk is de expositie niet officieel ge- maar feestelijk gesloten met een e op zondag 22 november vanaf uur. Iedereen is van harte wel- '7en 8, Men 15en op 21 en 22 ber van 14.00 tot 17.00 uur. IHIOENSDAG 4 NOVEMBER 1992 SOESTER COURANT Steenhoffstraat 9\ tel. 12075 Evenementen Woensdag 11 november: Najaars concert Soester Orkestvereniging, Pe trus en Pauluskerk, 20.15 uur, kaarten bij WV en aan de kerk: f 10,-. Donderdag 12, vrijdag 13 en zaterdag 14 november: Jubileumtentoonstelling gekweekte vogels verkoop. Eigen domweg 80; 19.00-21.00 uur. Vrijdag 13 november: Najaarscon cert chr. gem. koor Juliana en solisten, Julianakerk, 20.00 uur, kaarten via le den en aan de kerk: f 12,50. Zaterdag 14 november: Winterwan- deling 8, 10 en 25 km., door fraai na tuurgebied, start 10.00-13.00 uur, De Rank, Soesterbergsestraat 18. Zaterdag 14 november: Ruilbeurs paardesportartikelen, Bosstraat 74, 18.00-24.00 uur. Theaterinfo Rob de Nijs, 24 nov. RAI, Amsterdam; 23 feb. Den Haag. Ballet Notekraker, 27 dec. Amsterdam. Assepoester, 20 jan. Den Haag. BZN, 12 feb. Den Haag. Holiday on Ice, Amsterdam, Rotter dam; Wereldkerstcircus, RAI; musical Cats; musical Cyrano. Verkoop - Verhuur - Reparaties van flMB gereedschappen en jm machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 genboog te zien. En niet zelden dragen de dames zelf ook wat blauws. Blauwe druiven zijn er in elk geval ook: die hangen in trossen aan het plafond, wat het geheel een nostalgisch sfeertje geeft, samen met grenen kasten, zinken emmers, boomstronken en houtsnip pers op de grond, en veel riet en naturel kleuren. "Ouderwets" is misschien een beter woord, want dat geldt bijvoor beeld voor het leuke bruine papier waarin de boeketten worden verpakt, al kan dat uiteraard ook in cellofaan. Specialiseren "Het Blauwe Druifje" ("het is blauw en het komt gauw...") gaat zich specialise ren op natuurlijke boeketten, met veel groen, en exclusieve bloemen. "Nee, van die benzinestation-boeketten zul je hier niet vinden," aldus Jacqueline en Sandra. Ook allerlei cadeau-artikelen zijn er te koop, van grappig tot sjiek: kaarsen, servetten, mandjes, bijvoor beeld voor de "potpourri", waarvan ze leuke setjes in passende kleuren maken. "We willen proberen steeds iets leuks en origineels te bedenken," aldus de onderneemsters die naar eigen zeggen altijd graag wat "prutsen en romme len". Maar de nadruk ligt naast snuisterijen en potterie natuurlijk op het echte bloemwerkbloemen, planten,exclu sieve boeketten, bloemstukken - ook graf- én bruidswerk - droog- en zijde- stukken en allerlei arrangementen, waarbij Jacqueline en Sandra ook nog eens gespecialiseerd zijn in bloemwerk voor bedrijven en beurzen. Maar ook voor een recht-toe-recht-aan boeket kan men er natuurlijk prima terecht. "Het is niet speciaal onze hobby, maar we besteden er natuurlijk wel alle aan dacht aan." Sandra Los (l.) en Jacqueline van Knobelsdorff van "het Blauwe Druif- Foto: Goos van der Wilt. inzicht gepaard gaat met heel veel liefde voor het bloemenvak, dat blijkt wel uit het enthousiasme waarmee de beide "vennoten" aan de slag zijn gegaan. Wie zich daarvan wil overtuigen moet maar eens gauw een kijkje gaan nemen aan de Soesterbergsestraat 22 A (tel. 22559), waar de nieuwe bloembinderij gevestigd is. De cliëntèle wordt er vanaf vrijdag met vreugde begroet, met leuke openingsaanbiedingen en voor iedere klant een aardig presentje. Vanaf vrijdag ook is bij "Het Blauwe Druifje" de klantenkaart beschikbaar, die de bezoekers nog een leuk voordeel kan bezorgen: bij elke aankoop ter waarde van f 20,- komt er een stempel op te staan, en 20 van die stempels ge ven recht op een gratis boeket van f 20,-. De openingstijden van de bloembinderij zijn: maandag 13.30-18.00 uur; dinsdag t/m vrijdag 8.30-18.00 uur plus op vrijdagavond 19.00-21.00 uur en op zaterdag 8.30-16.00 uur. WV-winkel Nieuw! Fraaie, ingelijste foto's van de mooiste plekjes in Soest, o.a. Kerke- buurt, bossen, duinen, etc., afm. 25 x 15 cm., slechts f 20,- per stuk. "Tuinen in Nederland", compleet boek met alle tuinen, parken, buitens en kloostertuinen in ons land. Praktische wegenatlas van Nederland in boekvorm tien plattegronden, f 29,90. VW-kadobonnen, landelijk te beste den. Fiets- en wandelkaarten. Autoroutes o.a. IJssel en Nieuw land. WV-Soest, Steenhoffstraat 9A, tel. 12075, maandag-vrijdag 9.30-16.30 De politie heeft zaterdagmiddag het nodige te stellen gehad met een stier kalf, dat uit een weiland aan de Ferdi- nand Huycklaan was losgebroken. Het beestje liet zich niet zomaar vangen, zo dat de eigenaar - een bewoner van de Insingerstraat - de politie verzocht in actie te komen met een verdovingsge weer. Met behulp van dat wapen werd de stier na enige tijd inderdaad geveld en afgevoerd. Bij een wassen-knippen-drogen behandeling. Er is die dag ook een kleuradviseuse van L'Oreal aanwezig. Met het Beosystem AV 9000 introdu ceert de Deense HiFi- en televisiefa brikant Bang Olufsen een nieuw concept: de authentieke geluidsbele ving van het bioscooptheater en de concertzaal in de huiskamer - zonder overigens die huiskamer in een high tech studio te veranderen. De huidige televisietoestellen en stereo-installaties schieten eigenlijk te kort in hun taak de kijker/luisteraar op timaal te laten profiteren van de kwali teit van het beschikbare signaal. Vrijwel alle speelfilms - uitgezonden of op vi deocassette - en een toenemend aantal TV-programma's en CD's zijn geco deerd in Dolby Surround Sound™. Een enorme verrijking van de auditieve ervaring, omdat de kijker/luisteraar zich als het ware in de voorstelling voelt opgenomen. Elke bioscoopbezoeker kan daarvan meepraten. Als eerste heeft nu Bang Olufsen een audio/video-systeem voor de huiska mer voorzien van een Dolby ProLogic Surround decoder, die vijf aktieve luidsprekers aanstuurt voor een werke lijk verbluffend ruimtelijk geluid. Het Beosystem AV 9000 is opgebouwd uit de Videomaster AV 9000, een groot beeld televisie geïntegreerd met video recorder en centrale luidspreker. Twee de onderdeel is het Master Panel AV In de afgelopen zomer reed de vijfen twintigste MAN het terrein van Ben Beckers bedrijf in Soest op. Voor Ben Becker Internationaal Transportbedrijf B. V. een bijzondere dag, maar ook voor Roordink Bedrijfswagens B.V, Zij le verden de MAN compleet met laadbak, gebouwd door hun afdeling carroserie- bouw in Veenendaal af. Ben Becker Internationaal Transport bedrijf is, wat men noent, een snelle groeier. Begin 1970 begonnen vanuit de achtertuin met twee wagens en twee klanten, was tien jaar later, dertien au to's en diverse klanten verder, uitbrei ding noodzakelijk. Met het oog op de toekomst vestigde het bedrijf op het in dustrieterrein in Soest. De groei is sinds die tijd permanent geweest. Nu, weer tien jaar verder, zijn de onderhandelin gen met de gemeente Soest achter de rug en gaat er opnieuw gebouwd wor den in Soest. Ben Becker is een allround transport bedrijf. Banden en spoedeisende arti kelen, waaronder computerrandappa- ratuur, maken een belangrijk deel van de vervoerde goederen uit. Er wordt in het algemeen gereden volgens vaste lijndiensten. Elke dag naar Londen en Parijs en twee keer per dag naar Noord- Duitsland. Naast het transport biedt Ben Becker Internationaal Transport bedrijf B.V. een totaal logistiek pakket aan, met een computergestuurd opslag en orderpickingssysteem. Wim Becker, direkteur: "Voor een ge zonde groei is het aanbieden van een lo gistiek dienstenpakket erg belangrijk. De opslag vindt plaats hier in Soest en in ons zusterbedrijf in Nieuwegein en be slaat een oppervlak van 3.000 m2" De grootste groeistuip ondervond het bedrijf acht jaar geleden, toen het Con tinental banden als klant verwierf. Re den er toendertijd elke dag zes wagens met banden naar hun bestemming, nu zijn dat er twintig. Wim Becker: "Ons totale wagenpark bestaat uit vijfenvijf tig trekkende voertuigen, waarvan vijf- "We hebben allebei een soort blauw- tic," zeggen Jacqueline van Knobels dorff en Sandra Los, de kersverse on derneemsters van de nieuwste bloe menzaak in Soest: "Het Blauwe Druifje" aan de Soesterbergsestraat. Vandaar de naam, geleend van wat volgens beiden een van de aardigste bloemetjes is, maar ook het opvallen de interieur van de zaak, waarin blauw eveneens de boventoon voert. De win kel gaat aanstaande vrijdagmorgen (6 november) om 10.00 uur officieel open. Nauwelijks een week hebben Jacqueli ne en Sandra - die al jaren in het vak zit ten en behalve collega-bloembindsters (met het officiële diploma op zak) ook dikke vriendinnen zijn - de tijd gehad om het kantoor van het uitzendbureau om te bouwen tot een echte bloemen winkel. Maar als directeur Armand Trippaers van de SNS-bank vrijdag morgen de officiële opening verricht is het helemaal piekfijn in orde, want er is met man en macht aan gewerkt. "Bloembinderij", zo noemen Jacqueli ne en Sandra hun zaak, want het gaat niet om "zomaar" een bloemenwinkel in Soest erbij. "Het Blauwe Druifje" doet haast vermoeden dat werkelijk al les blauw zal zijn, maar dat is niet zo. WeTis blauw terug fé'ymderi in het inte rieur,iri het fraaie logo en vqor een flink deel - )acqueliné en Sandra kennende - waarschijnlijk ook wel in het bloeme- nassortiment, maar verder zijn er na tuurlijk zowat alle kleuren van de re- Zakelijk worden Jacqueline en Sandra zijn niet over één nacht ijs gegaan en hebben zich voor de grote stap uitvoerig laten bijstaan door SNS-directeur Trippaers, die daarom de opening voor zijn rekening mag ne men. "Hij heeft ons zó goed geholpen. Wij zeiden: we doen 't nu, of het komt er gewoon niet meer van. Van het op starten van een eigen zaak leer je heel veel, want je moet heel zakelijk wor den." Dat bij "Het Blauwe Druifje" zakelijk 9000, centrale luidspreker. Tweede on derdeel is het Master Panel AV 9000, dat dicht bij de kijk/luisterpositie staat opgesteld. Dit bevat niet alleen de com- pelte bediening van het systeem, maar ook de AM/FM-radio, de CD-speler en de cassetterecorder. Men heeft dus alle bronnen onder handbereik. Vier actieve luidsprekers - twee frontaal en twee achterin - completeren het sys teem. Deze actieve luidsprekers bevat ten hun eigen versterkers voor hoog en laag. Bang Olufsen maakt ze in ver schillende uitvoeringen. Ingetogen schoonheid Opvallend is dat dit toch zo geavan ceerde systeem in het interieur in feite veel minder ruimte en aandacht eist dan een conventionele kombinatie van ste reo- en video-installatie. De vormgeving is, zoals men dat van Bang Olufsen mag verwachten, van een ingetogen schoonheid. De nieuwe kolom-luid sprekers Beolab 8000 en 6000, uitge voerd in gepolijst aluminium, nemen nauwelijks plaats in. De bediening met het Master Panel AV 9000 is zo logisch en eenvoudig dat nie mand enige moeite zal hebben om alle mogelijkheden van het systeem tot hun echt te laten komen. Alle instellingen kunnen via menu's op het TV-scherm worden gekontroleerd en gewijzigd, BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW RENOVATIE ONDERHOUD ook die voor muziekweergave en tijd- programmering. De verlichting in de kamer kan eveneens met het bedie ningspaneel worden geregeld. Wie nog meer mobiliteit wenst, kan ook de Beo link 5000 afstandsbediening gebruik ten, die over een eigen schermpje be schikt. Het Beosystem AV 9000 is een bele ving die serieuze fi}m- en muzieklief hebbers zich zeker niet moeten laten ontgaan. Bij Schoemaker kan men die ervaren. Voor nadere informatie: Schoemaker, van Weedestraat 73, 3761 CH Soest, tel. 02155-10344. DAMES- EN HERENSALON Steenhoffstraat 16, 3764 BL Soest Telefoon 02155 - 1 8540/21 337 Soesterbergsestraat 10 3768 EH Soest-Zuid Tel. 02155-18613 Ik heb een mooie auto. die me veel geld kos.t. Dat geeft niet. want ik heb een goede baan. entwuitig MAN-voertuigen. Het on derhoud van de wagens doen wij zelf, maar -indien nodig- met een goede on dersteuning van Roordink Bedrijfswa gens B.V." De nieuwe MAN is de eerste die Roor dink Bedrijfswagens B.V. compleet af levert. Niet alleen het chassis, maar ook de 7.20 meter plywood gesloten laad bak met onderschuif laadklep, is ge bouwd door de afdeling carrosserie- bouw van Roordink Bedrijfswagens B.V. in Veenendaal. De laadvloer en Wim en Irma Becker vol trots voor de 25e MAN van het Soester Transport bedrijf het kopschot zijn zijn speciaal versterkt om ze geschikt te maken voor het ban dentransport. Roordink Bedrijfswa gens B.V., met naast Veenedaal ook nog een vestiging in Barneveld, speelt allert in op de behoeften van hun klan ten. Aan de hand van het wensenpakket kan er een totale wagen gebouwd en ge leverd worden. 'OPENINGSTIJDEN: Ma. Gesloten Do; 8.30 - Di: 6 30- 17.30 uur Vr: 8.30- Wo 8.30 - 17.30 uur Za 8.30-

Soester Courant | 1992 | | pagina 21