TRABANT rijden ?>3|\ BEL SS 02155 -17962 OF Hulleman optiek OK ACU A k Wild Omwonenden Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek sclioemsil Wethouder Jan Visser: 'Kunstuitleen is belangrijk bij leren genieten van kunst' Landelijke dag van de Kunstuitleen: 7 november Deense astrologe geeft weekendcursus Mran BREUKELEN bv%. "pagina? WOENSDAG 4 NOVEMBER 'Busknooppunt niet op E of kan uw autoverzekering toch goedkoper? adviseurs in assurantiën vraagt uw aandacht voor: Dia-avond Portugal van NCR(eis)V Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Nabij test Oogdruk controle 'Geef 's voor diabetes' Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv voor al uw installatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens STEGAS gas- onderhoud. Laanstraat 34a - Soest Telefoon 02155-12472 Hulpactie voor ex-Joegoslaven Wie wat te zeggen ht doet dat in de Soester Courant SCHOEMAKE echnische dier Eigen (W) rfc vakmensen oJjfj. verzorgen \M snelle ^ÈNSDAG 4 NOVEMBER 1992 SOESTER COURANT Aanstaande zaterdag (7 november) is de 'Dag van de Kunstuitleen', een landelijke aktiedag voor de promotie van de Kunstuitleen in Nederland. Ook de Kunstuitleen Soest - sinds twee jaar gevestigd in de bibliotheek Overhees - is dan geopend. Lenora Crom van de openbare bibliotheek sprak met wethouder Jan Visser, die o.a. de beeldende kunst in zijn por tefeuille heeft, en met Marja Kuipers, die in de Kunstuitleen werkt. Jan Visser: "Veel mensen in Soest wo nen mooi, hun exterieur is in orde, maai men heeft weinig oog voor het interieur. Kunst kan iets bijzonders toevoegen aan dat interieur, iets waar je oog voor moet hebben. Als je dat eenmaal hebt kun je niet meer zonder. De Kunstuit leen kan daarbij een gids zijn. Daar kunnen kunstliefhebbers en iedereen die nieuwsgierig is kunst uitzoeken en thuis uitproberen. Kunst is een belang rijk onderdeel van het bestaan. Het voegt niet alleen iets toe aan je woning, maar ook aan je leven. Kunst heeft eeu wigheidswaarde. Het onderwijs kan een belangrijke rol spelen bij het leren genieten van kunst. Ja, je kunt leren naar kunst te kijken, en als je het van huis uit niet meekrijgt kun je het op school leren. Ik herinner me nog heel goed dat ik een leraar had die mijn ogen opende voor de kunst. Ook het binnenhalen van kunstenaars in de klas lijkt me heel goed mogelijk. Er ko men toch ook klompenmakers op school om over hun werk te vertellen? Ik ben ervoor dat scholen een abonne ment op de Kunstuitleen nemen en zo doende de leerlingen bewust maken van kunst. Kinderen zijn daar heel ge voelig voor. Kunstdorp Soest wordt steeds meer een kunstdorp. Steeds meer initiatieven wijzen daarop, zoals de internationale expositie die we volgend jaar houden van beelden die door een Soester bronsgieterij zijn ge goten. Ook de follie aan de Dalweg, die als atelierruimte voor kunstenaars gaat dienen, draagt bij aan die ontwikkeling. De Kunstuitleen speelt daarbij ook een rol door het leveren van informatie over de exposities die in Soest gehouden worden, denk aan Jardin d'Amis en Place d'Amis. Als de ontwikkelingen met de Kunst uitleen zo doorgaan, dan groeien we zo wel wat betreft de uren als de ruimte uit ons jasje. Dan moeten we uitbreiden en als gemeenschap daar iets aan doen, zo als we ook middelen ter beschikking stellen voor andere zaken. Ik zou willen dat iedereen wat meer aandacht heeft voor kunst. Kunst, in welke vorm dan ook, is het zout in de pap van het maatschappelijk leven. Je kunt natuurlijk honderd worden zon der kunst - gewoon met eten, drinken en voetballen - maar er is meer in het le ven, en dat is cultuur. Kunst en cultuur behouden hun waarde, en als je die waarde ziet wil je niet meer zonder..." Spelen met kleur en vorm Marja Kuipers werkt al sinds de start in de Kunstuitleen Soest, gevestigd in de bibliotheek Overhees. Zij heeft de snel le groei meegemaakt en hoort wekelijks de reacties van de abonnees op de kunstwerken. Marja Kuipers: "Het leuke van kunst lenen is de mogelijkheid om met je smaak te experimenteren. Ik merk dat mensen in de loop van de tijd heel ande re kunstwerken mee naar huis gaan ne men. Daar zit een ontwikkeling in. Je kunt spelen met kleur en vorm, je zit niet vast aan een kunstwerk. Ook is het zo dat de beelden, de objecten, steeds meer uitgeleend worden. De collectie bestaat uit ongeveer 500 kunstwerken, waarvan natuurlijk een deel uitgeleend is. We hebben een cata logus met daarin een foto van ieder kunstwerk. Het publiek kan werken uit deze catalogus reserveren. Deze service wordt erg gewaardeerd. Een paar keer per jaar komen er nieuwe kunstwerken bij. Nieuw is bijvoorbeeld werk van Dick Bruna, Rob Konings- bruggen, Dirk Breed en Vincent van De Kunstuitleen Soest heeft een col lectie van ca. 500 kunstwerken in huis. Oyen. Om de nieuwe werken aan het publiek te presenteren organiseer ik twee keer per jaar een tentoonstelling. Alle abonnees worden dan persoonlijk uitgenodigd om naar de nieuwe collec tie te komen kijken. Ook ter gelegen heid van de jaarlijkse 'Dag van de Kunstuitleen' organiseer ik een ten toonstelling met nieuw werk. Ik hoop dat veel mensen de stap zetten op 7 no vember, om eens een kijkje te komen nemen." Pierre Jansen De Kunstuitleen Soest is zaterdag ge opend van 11.00 tot 16.00 uur. Ieder een kan vrijblijvend komen kijken en zich laten informeren. De collectie be staat uit ongeveer 500 kunstwerken, waaronder zeefdrukken, olieverven, aquarellen, tekeningen, fot's en objec ten. Er zijn werken bij van Charlotte Mutsaers, Lucebert en Dick Bruna. Ie dereen die op 7 november lid wordt van de Kunstuitleen of een abonnement ca deau geeft, krijgt tot 1 januari 1993 het lidmaatschap gratis. Een jaarabonne ment kost f 75,-, een kwartaalabonne ment f 17,50. De nieuwe abonnees krij gen tevens een boekje met artikelen van Pierre Jansen. Naast het lenen van kunst kan de bezoeker op 7 november naar verschillende, video's kijken over hedendaagse kunstenaars. In het weekeinde van 7 en 8 november geeft de Deense Annette Ikast een cur sus astrologie. Onder de titel 'De Twaalf Sterrentekens-Twaalf wegen naar je hart' worden de twaalf sterrente kens vanuit hun betekenis bekeken. De weekendcursus wordt gegeven in Mayindra aan de Kerkstraat. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Annette Ikast, die in Zeist een een centrum voor healing en astrologie leidt, tel. 03404-33034. PAK EEN SCHAAR EN PEN EN STUUR DE ANTWOORDCOUPON IN. U ONTVANGT VAN ONS NAAST DE OFFERTE EEN MUZIKAAL PRESENTJE*! Zolang de voorraad strekt! mNaam Adres Postcode Woonplaats Tel.nr, overdag Tel.nr's avonds JA, ik wil een vrijblijvende offerte voor mijn autoverzekering en een muzikale attentie. A.A. van Breukelen b.v. Hypotheken - Vastgoed - Assurantiën Koninginnelaan 40, Antwoordnummer 49, 3760 VB Soest. Een busknooppunt in Soest-zuid moet niet aan de Eikenlaan, maar aan de Nieuweweg komen. Dat vinden de bewoners van de Eiken laan die in een brief bezwaar heb ben aangetekend tegen de plannen van de gemeente. Het schrijven is gericht aan de commissie milieu. Een busknooppunt aan de Eikenlaan verderft niet alleen het woongenot, maar brengt ook de verkeersvethghe.d is het geding, is de mening van de bewo Per half uur zullen vier tot zes bussun op het nieuwe knooppunt stoppen. Daar voor moeten bomen, begroeiingen en DISPOSABLE CO DAG EN NACHT NOOIT COMFORTABEL OP Raadhuisplein 1, tel. 93411 Ontwerp-Hinderwet- vergunning Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage het ontwerp van de beschikking op het ver zoek van: Nemas B.V., Duinweg 14, voor het oprichten van een inrichting voor as semblage röntgenapparatuur, fabricage rontgenlichtkasten, opslag administra tieve werkzaamheden op het perceel Duinweg 14 (negatieve beslissing op aanvraag). Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moéten bij het ge meentebestuur worden ingediend vóór 19 november 1992. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. De regionale afdeling van de Ned. Chr. Reisvereniging organiseert op donder dag 5 november een dia-avond over Portugal. Spreker is dhr. De Boer uit Leersum, die de bezoekers o.a. mee neemt naar diverse interessante plekjes. De bijeenkomst wordt gehouden in het verenigingsgebouw van de Nieuwe Kerk, aan de Leusderweg 110 in Amersfoort (buslijn 4), aanvang 20.00 Besluit Administratieve Bepalingen Wegverkeer Burgemeester en Wethouders van Soest maken in verband met het bepaal de in artikel 26 van het Besluit admini stratieve bepalingen inzake het wegver keer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben door plaatsing van bord E6 van bijla ge I van het RVV 1990, met onderbord XN-21-TG, nabij de woning Johannes Poststraat 362 een parkeerplaats voor een mindervalide aan te geven; op het parkeerterrein bij de R.K. Joannesparochic in cultureel centrum C-drie de eerste parkeerplaats rechts naast de ingang, aan te wijzen als alge mene invalidenparkeerplaats. Tegen deze besluiten kan ieder belang hebbende een beroepschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Hinderwetvergunningen Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan,de AJbertCuyplaan (en voor B. bij de dependance publieksza- ken Soesterberg) tijdens de openingsu ren, ter inzage de beschikking op de verzoeken van: A: S.B. Mintjes-Hussain h/o Indo nesisch Restaurant Mas Ayu, Burg. Grothestraat 16 voor het oprichten van een Indonesisch restaurant bedrijf op het perceel Burg. Grothestraat 16; B: Norvold International b.v., Amersfoortsestraat 68, Soesterberg, voo het oprichten van een opslag van natuursteen en zagerij op het perceel Amersfoortsestraat 68, Soesterberg. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Bel of kom langs voor een afspraak, telefoon 1 38 59. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT 10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155 -1 38 59 's Maandags gesloten Volgende week nationale collecte Nederland telt plm. 300.000 mensen met diabetes mellitus (suikerziekte). Deskundigen verwachten dat dit aan tal de komende jaren sterk toe zal ne men. Over tien a vijftien jaar zullen een half miljoen mensen deze onge neeslijke aandoening hebben. Waar door iemand diabetes krijgt is nog steeds onbekend. Daarom is onder zoek naar het ontstaan van diabetes belangrijk! Het Diabetes Fonds Nederland organi seert van 8 t/m 14 november de natio nale collecte "Geef 's voor diabetes". Met de opbrengst subsidieert het DFN wetenschappelijk onderzoek rond dia betes. Wat is diabetes? Diabetes wordt veroorzaakt doordat de alvleesklier geen of te weinig insuline produceert. Insuline is een hormoon dat ervoor zorgt dat de glucose (suiker) uit ons eten uiteindelijk in het lichaam wordt omgezet in warmte en energie. Er zijn twee vormen van diabetes. Bei de vormen zijn ongeneeslijk, maar wel te behandelen door middel van insuline bij jeugddiabetes en tabletten bij ouder- domsdiabetes. Bij Jeugddiabetes maakt de alvleesklier geen insuline meer. Deze vorm ontstaat meestal tijdens de kin derjaren en was tot 1922 niet te behan delen. In 1921 slaagden onderzoekers erin om gezuiverde insuline uit een al vleesklier te halen. Deze insuline werd ingespoten bij een hond met diabetes; de verschijnselen van diabetes verdwe nen! Een jaar later kon insuline als me dicijn gebruikt worden. Bij Ouderdomsdiabetes zijn er verschil lende oorzaken; de alvleesklier maakt te weinig insuline of de insuline is niet werkzaam meer. Ouderdomsdiabetes ontstaat meestal na het veertigste le vensjaar. Tabletten bieden vaak uit komst, maar in veel gevallen moet er toch op insuline-spuiten worden over gegaan. Alle diabeten moeten zich hou den aan een strak dieet en een regelma tig leefpatroon. - Gevolgen Ondanks strakke leefregels en dieet vormen complicaties altijd een bedrei ging. Oogziektes, met in het ergste ge val blindheid, hart- en vaatziekten, nieraandoeningen en aantasting van het zenuwstelsel met als gevolg voet- of beenamputaties zijn gevreesde compli caties. De wetenschap zoekt naarstig naar het terugdringen en mogelijk ge nezen van de genoemde gevolgen van het hebben van diabetes. Daarom is ook uw bijdrage aan het on derzoek zo noodzakelijk! Eén van de plm. 30.000 collectanten belt deze week bij u aan om een bijdrage te vra gen voor onderzoek rond diabetes. Mocht u niet thuis zijn als de collectant komt, maak dan uw gift over op giro 5766 of op banknummer 707070805 van het Diabetes Fonds Nederland te Amersfoort. Vrijwilligers nodig voor 13 en 14 november Door de oorlogssituatie in voor malig Joegoslavië is daar een schrijnend tekort aan babyvoe ding, luiers en dergelijke. Een groep meest jonge Kroaten, Ser- ven en Bosniërs is een inzame lingsactie begonnen voor kinderen in de kampen. Ze noemen zich MI ZA-MIR ("Wij voor vrede"). Ze zijn tijdelijk naar Ne derland gekomen vanwege het geweld in hun land. Zij zien geen heil in geweld, niet in en niet tussen de verschillende republieken. Het gesprek, de dialoog, is de enige weg om de problemen op te lossen. Op het ogenblik kunnen zulke vredesgroepen in Kroatië, Servië en Bosnië onderling vaak geen contact krijgen, maar wel via MI ZA MIR in Amsterdam. Dat is één kant van hun werk. Bovendien helpen de mensen van MI ZA MIR de Joegoslavische vluchte lingen. hen aantal mensen uit Soest, van ver schillende achtergrond, wil deze actie graag ondersteunen. In een folder vra gen we of de klanten van C-1000 bij hun eigen boodschappen ook iets voor een Joegoslavische baby of peuter wil len kopen. Er staat een lijst in met mo gelijke artikelen: kindermeel, olie, Roosvicee, enz.. Ook bij Albert Heyn, aan de Smitsweg zijn we hartelijk wel kom. Onze vraag is nu: wie (m/v) wil op vrij dag 13 november of zaterdag 14 no vember helpen met het uitdelen van de folders en het in ontvangst nemen van de boodschappen? Alleen bij voldoen de 'menskracht' kunnen we beide da gen en in beide zaken (of meer?) aan wezig zijn. Als u een aantal uren mee wilt helpen, geeft u zich dan zo spoedig mogelijk op bij Maaike van der Velden, Vosseveldlaan 35, tel. 24364 of (bij geen gehoor) bij Toos Egmond, Wal deck Pyrmontlaan 62, tel. 14525. vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige ander belanghebbende die aantoont dat hij rederlijkerwijze niet (tijdig) in staat is geweest eerder be zwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage, bin nen één maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Aanvraag hinderwet vergunning Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage een verzoek met bijlagen van: Procar Verkoop B.V., Procar Ver koop B.V., Industrieweg 30-32, voor het oprichten van een inrichting tot het vervaardigen van auto-onderhouds middelen en reinigingsmiddelen, annex handelsonderneming op de percelen Industrieweg 30, Industrieweg 32, Koningsweg 6 en koningsweg 6 (toe- Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende één maand na de dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, te houden op woensdag 18 november 1992 om 09.00 uur in commissiekamer 2 van het ge meentehuis. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Ingediende bouwaanvragen De volgende bouwaanvragen/meldin gen zijn ingediend op de aangegeven datum: Albert Cuyplaan 200: (92423) uit breiden jongerencentrum 21-10-92. Bosstraat 16: (92420) plaatsen van en rijwielstalling 22-10-92. Clemensstraat 62: (92432) bouwen van een overkapping 21-10-92; De Beaufortlaan 30: (92365) uit breiden van een officiersmess 21-10-92. Korte Ossendam 49: (92436) bou wen van een garage 23-10-92. Mercury 68: (92431) veranderen van een woonhuis 21-10-92. Schoutenkampweg 73: (92411) uit breiden van een woonhuis 19-10-92. Waldeck Pyrmontlaan 27: (92430) uitbreiden van een woonhuis met een tuinkamer 21-10-92. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie bouwzaken), geopend elke werk dag van 8.30-12.30 uur. Verleende bouwvergunningen De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de aangegeven verzenddatum: Groenling 49: (92421) plaatsen van een tuinberging 19-10-92. Grote Melmweg 7a-b: (92315) bou wen van een dubbel woonhuis 19-10-92. Koningsweg 24: (92377) verande ren van een cv ruimte 19-10-92. Korte Brinkweg 14: (92251) vergro ten van een woonhuis en het bouwen van een garage/berging 23-10-92. Lange Brinkweg 70: (92414) uit breiden van een berging/hobbyruimte 20-10-92. Mercury 68: (92431) veranderen van een woonhuis 21-10-92. Middelwijkstraat 37: (92390) plaat sen van een carport 19-10-92. Nieuwstraat 27: (92383) veranderen van een woonhuis 20-10-92. Sparrenlaan 4: (92415) uitbreiden van een woonhuis 20-10-92. Waldeck Pyrmontlaan 27: (92430) uitbreiden van een woonhuis met een tuinkamer 23-10-92. Op de grond van de Wet Administratie ve Rechtspraak Overheidsbeschikkin gen (AROB) kunnen belanghebben den tegen deze beslissingen een be zwaarschrift indienen. Als u een be zwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burgemeester en Wethouders van Soest, postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzenddatum van de be slissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: 1. «het uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een garage, Vos seveldlaan 28 (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 2. het bouwen van 28 appartementen op het terrein achter en naast het voormalige politiebureau, Van Weedestraat/Pr. Bernhardlaan; (artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening en artikel 96 van de Wet Geluidhinder): 3. het veranderen van het voormali ge politiebureau in een horeca-gele- genheid, Van Weedestraat 3 (arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken (WRO) en een termijn van één maand (Wet Geluidhinder), te rekenen vanaf donderdag 5 november 1992 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijnen, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling ruimtelijke ordening en bouwzaken (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. Voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de raad van de gemeente Soest bij besluiten van 14 oktober 1992, nrs. RB 92-121RB 92-122, RB 92-123 en RB 92-145, bestemmingsplannen in voor bereiding zijn verklaard voor de gebie den die op de bij deze besluiten behoren de tekeningen in grijs zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden om schreven: A.een perceel grond aan de Koper wiek (GOS-project), sectie G, nr. 9112 ged.: B.l. het gebied dat globaal om grensd wordt door de omgeleide Rijksweg, de Batenburgweg en de gemeentegrens met Zeist (Soesterberg Noord); 2. het winkelgebied aan de Van Weedestraat; 3. gronden omvattende de wijk Soest Zuid met uitzondering van het gebied dat ligt in het bestem mingsplan Jeneverbesweg; 4. het gebied dat globaal om grensd wordt door de Konings weg, de Dorresteinweg en de ge meentegrens (Nieuwegracht II); 5. het gebied dat globaal om grensd wordt door de Verl. Tal- malaan, de Albert Cuyplaan, de Prins Bernhardlaan, de Waldeck Pyrmontlaan en de Beukenlaan (De Noordelijke Eng); 6. het gebied aan de Dalweg hoek Koningsweg waarin de flatwo ningen Dalweg, De Akkeren en Haverweerd zijn gelegen; C. het perceel Rademakerstraat 39-43; D. het percelen (openbhar ter rein) aan de Nieuwstraat/Konin- ginnelaan/BeetzIaan. Tevens heeft de raad bij zijn besluit ten aanzien van de gronden genoemd on der B. 4 en B. 5. bepaald dat het verbo den is bepaalde werken, geen bouw werken zijnde of werkzaamheden uit te voeren zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van Burge meester en Wethouders (aanlegver- gunning). Dit besluit treedt in werking op 5 no vember 1992. nF~ËËRSTE DISPOS ZUIDPROMENADE 1 HARTJE-ZUID - Tl Experts om advies gevra Bewonersvereni eiken-kap Soesl De bewonersvereniging Soes Zuid heeft de bekende boom-e nerts van de fa. Copijn in Maa tensdijk ingeschakeld om duid lijkheid te krijgen over de noo zaak van de eiken-kap aan Soesterbergsestraat. De verei ging heeft "met grote bezorg heid" kennis genomen van r plan om de bomen te vervange De gemeente maakte onlangs het vo nemen bekend om de ongeveer ze: Amerikaanse eiken die nu op het s Soesterbergsestraat tussen de uss damweg en de Dennenweg staan gaan vervangen door moeraseik Volgens de afdeling Groenbeheer 1 tonen de bomen afstervingsverschiji \en en wordt het onderhoud - in band met de verkeersveiligheid - almaar duurder. De bewoners hebben inmiddels brief van de afdeling Groenbeheer had, waarin het plan wordt verdu lijkt. Het liefst wil de gemeente de men in één keer vervangen, maar a bewoners daar problemen mee het kan het ook in twee fasen. Dat kost rigens wel ca. 15.000 gulden mee. Het bestuur van de bewonersveren is nog niet één-twee-drie overtuigt de noodzaak om de bomen lan| straatweg te kappen. "Het ziet ei uit dat omwille van een kostenbi ring wederom een zeer karakter Soest voor jaren verloren drei gaan," aldus voorzitter J. van den reparatie kf/V'A van; (ié rn kleuren- /Ajs|§ televisiesKhVl; video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-

Soester Courant | 1992 | | pagina 2