ACUVUE" ©I Wildschut Optiek ratis vjcNngy/Qn assurantiën lACTUEEL T Omwonenden uiten kritiek op busplan scliociiialuT Welzijnswerk: 'Commotie is volstrekt onterecht' 'Een auto is toch wel erg plezierig' Meer verkeer in Soestdijk Inspraak verkeerssituatie 2e afdruk j'Busknooppunt niet op Eikenlaan, maar aan de Nieuweweg' Bewonersvereniging bezorgd over eiken-kap Soesterbergsestraat Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant SCHOEMAKER technische dienst Restaurant j j van den Brink Inbraak zonder buit bij schaatsclub Politie pakt dronkaards hard aan Transactie voor rijder met slok op PvdA-ers besparen samen 40.000 kilometer Autogebruik neemt toe met 3,5procent Bewoners betrokken bij evaluatie Strumpel vindt geen gehoor bij college Bezwaar tegen GOS ongegrond m Voor herfstige dagen Twijst de natuur ons de weg. Gemengde wol zuiver scheerwol, wol-zijde, zuiver zijde en wol-angora. PAGINA 2 WOENSDAG 4 NOVEMBER 1992 SOESTER COURANT 4ET ^van BREUKÏÏEN bv^ adviseurs in offerte voor mijn autoverzekering en fie. Hypotheken - Vastgoed - Assurantiën Antwoordnummer 49, 3760 VB Soest. ,en busknooppunt in Soest-zuid toet niet aan de Eikenlaan, maar lan de Nieuweweg komen. Dat inden de bewoners van de Eiken laan die in een brief bezwaar heb ben aangetekend tegen de plannen van de gemeente. Het schrijven is -gericht aan de commissie milieu. len busknooppunt aan de Eikenlaan 'erderft niet alleen het woongenot, aar brengt ook de verkeersveiligheid is het geding, is de mening van de bewo- lers. 3er half uur zullen vier tot zes bussen op iet nieuwe knooppunt stoppen. Daar voor moeten bomen, begroeiingen en Mercurv 68: (92431) veranderen van een woonhuis 21-10-92. Middehvijkstraat 37: (92390) plaat sen van een carport 19-10-92. Nieim straat 27: (92383) veranderen van een woonhuis 20-10-92. Sparrenlaan 4: (92415) uitbreiden van een woonhuis 20-10-92. Waldeck Pyrmontlaan 27: (92430) uitbreiden van een woonhuis met een tuinkamer 23-10-92. Op de grond van de Wet Administratie- re Rechtspraak Overheidsbeschikkin gen (AROB) kunnen belanghebben- ien tegen deze beslissingen een be waarschrift indienen. Als u een be waarschrift wilt indienen, dan moet lat bezwaarschrift gericht worden aan iurgemeester en Wethouders van .oest, postbus 2000, 3760 CA Soest, let bezwaarschrift moet binnen dertig .agen na de verzenddatum van de be- lissing worden ingediend. De stukken unt u inzien in het gemeentehuis .aadhuisplein 1, Afdeling Ruimtelijke 'rdening en Bouwzaken (balie Bouw- ^n)' geopend elke werkdag van 4U-12.30 uur. ►ouwzaken e burgemeester maakt bekend dat urgemeester en Wethouders voorne ens zijn op daartoe strekkende ver beken, met toepassing van de daarbij noemde voorschriften, vergunning te rlenen voor: het uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een garage Vos- seveldlaan 28 (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening)- het bouwen van 28 appartementen op het terrein achter en naast het voormalige; politiebureau, Van Weedestraat/Pr. Bernhardlaan; (artikel 19 van de Wet op de Ruim- lelijke Ordening en artikel 96 van de Wet Geluidhinder): het veranderen van het voormali ge politiebureau in een horeca-gele- genheid, Van Weedestraat 3 (arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). 'orens een definitieve beslissing zal •den genomen, is een ieder bevoegd nen een termijn van twee weken KO) en een termijn van één maand 2t Geluidhinder), te rekenen vanaf derdag 5 november 1992 eventuele waren schriftelijk bij Burgemeester wethouders in te dienen, op deze verzoeken betrekking heb- de stukken liggen gedurende die- Ie termijnen, dagelijks van 8.30 - .uur'..in het gemeentehuis, afde- ruimtelijke ordening en bouwzaken ie bouwzaken), Raadhuisplein 1 nzage. orbereidingsbesluiten iurgemeester van Soest maakt ter •enng van artikel 22 van de Wet op luimtelijke Ordening bekend dat de raad van de gemeente Soest bii iten van 14 oktober 1992, nrs RB 21„RB92-122,RB92-123enRB +5, bestemmingsplannen in voor- ding zijn verklaard voor de gebie- ie op de bij deze besluiten behoren ceningen in grijs zijn aangegeven e als volgt kunnen worden om- zen: een perceel grond aan de Koper- w.ekfGOS-project), sectie G, nr. 9112 ged.: 1. het gebied dat globaal om grensd wordt door de omgeleide Rijksweg, de Batenburgweg en ie gemeentegrens met Zeist aoesterberg Noord); het winkelgebied aan de Van Weedestraat; gronden omvattende de wijk •oest Zuid met uitzondering van iet gebied dat ligt in het bestem- ningsplan Jeneverbesweg; het gebied dat globaal om- rensd wordt door de Konings- /eg, de Dorresteinweg en de ee- ïeentegrens (Nieuwegracht II)- het gebied dat globaal om- rensd wordt door de Verl Tal- lalaan, de Albert Cuyplaan, de rins Bernhardlaan, de Waldeck yrmontlaan en de Beukenlaan Je Noordelijke Eng); het gebied aan de Dalweg hoek oningsweg waarin de flatwo- ngen Dalweg, De Akkeren en averweerd zijn gelegen; het perceel Rademakerstraat het percelen (openbhar ter- n) aan de Nieuwstraat/Konin- inelaan/Beetzlaan. leeft de raad bij zijn besluit ten van de gronden genoemd on- :n B. 5. bepaald dat het verbo- ppaalde werken, geen bouw- ijnde of werkzaamheden uit te ander of in afwijking van een ke vergunning van Burge- en Wethouders (aanlegver- M ^treedt in werking op 5 no- parkeerplaatsen verdwijnen, dient de fietsenstalling te worden verplaatst en wordt het trottoir versmald. Volgens de bewoners moet bovendien een betonei land met zes halteplaatsen, voorzien van abri's, routeborden en afvalbak ken, worden aangelegd. En doordat de bussen de rijbaan kruisen, zijn gevaar lijke situaties onvermijdelijk, aldus de verontruste bewoners. Ook de noodza kelijke verkeerslichtinstallaties zijn hen een doorn in het oog. Voordelen Nee, schrijven de bewoners, dan is het veel beter het busknooppunt te realise ren op het terrein tussen de Bosstraat en de Nieuweweg. Dat is niet alleen ruim DISPOSABLE CONTACTLENZEN: DAG EN NACHT NOOIT MEER SCHOONMAKEN COMFORTABEL OPTIMALE VEILIGHEID DE EERSTE DISPOSABLE CONTACTLENS ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 Experts om advies gevraagd De bewonersvereniging Soest- Zuid heeft de bekende boom-ex perts van de fa. Copijn in Maar tensdijk ingeschakeld om duide lijkheid te krijgen over de nood zaak van de eiken-kap aan de Soesterbergsestraat. De vereni ging heeft "met grote bezorgd heid" kennis genomen van het plan om de bomen te vervangen. De gemeente maakte onlangs het voor nemen bekend om de ongeveer zestig Amerikaanse eiken die nu op het stuk Soesterbergsestraat tussen de Ossen- damweg en de Dennenweg staan te gaan vervangen door moeraseiken. Volgens de afdeling Groenbeheer ver tonen de bomen afstervingsverschijnse len en wordt het onderhoud - in ver band met de verkeersveiligheid - ook almaar duurder. De bewoners hebben inmiddels een brief van de afdeling Groenbeheer ge had, waarin het plan wordt verduide lijkt. Het liefst wil de gemeente de bo men in één keer vervangen, maar als de bewoners daar problemen mee hebben kan het ook in twee fasen. Dat kost ove rigens wel ca. 15.000 gulden meer. Het bestuur van de bewonersvereniging is nog niet één-twee-drie overtuigd van de noodzaak om de bomen langs de straatweg te kappen. "Het ziet ernaar uit dat ;omwille van een kostenbespa ring wederom een zeer karakteristiek Soest voor jaren verloren dreigt te gaan," aldus voorzitter J. van den Berg. De bewonersvereniging heeft kennelijk zo haar twijfels over het standpunt van de gemeentelijke Groen-ambtenaren. Zij wil daarom het advies inwinnen van onafhankelijke deskundigen - "geen oordeel zonder kennis", aldus Van den Berg - en heeft daarom besloten de be kende boom-experts van de fa. Copijn in te schakelen. Over een paar weken hoopt de bewonersvereniging op basis van die bevindingen een definitief standpunt bekend te kunnen maken. twee keer zo groot, maar biedt ook praktische voordelen. Zowel aan de Nieuweweg als de Pimpelmees, de nau we verbinding tussen de Koningsweg en de Bosstraat, zouden in- en uitritten moeten komen voor de bussen. Het voordeel van een in- en uitrit op de Pimpelmees is, volgens de bewoners van de Eikenlaan, dat de bussen niet hoeven te wachten bij de verkeerslich ten tussen de Eikenlaan en de Kastanje laan. Dat levert tijdwinst voor de reizi gers op, die zich minder hoeven te haas ten om over te stappen. De verkeers lichten zouden dan ni^t hoeven te wor den neergezet. Andere voordelen zijn dat de spoor wegovergang en de Nieuweweg niet hoeven te worden verbreed voor af slaand busverkeer. Dat is gunstig voor de verkeersveiligheid, vinden de bewo ners van de Eikenlaan. Om hun alternatieve plan te realiseren, moet het speelterrein aan de Nieuwe weg met onder meer de skateboard- baan worden verplaatst. Met dit plan worden maar vier in plaats van elf ge zinnen gedupeerd. Bovendien is de af stand van het knooppunt ten opzichte van die woningen groter dan de afstand tussen een busknooppunt op de Eiken laan en de belendende huizen. Kater "Als de toename van de NS-reizigers tegenvalt, blijven de bewoners van de Eikenlaan niet met de kater zitten dat hun woonklimaat voor een proef volle dig verziekt is", schrijven ze. "Als het busplan daarentegen een succes wordt, kan op het terrein aan de Nieuweweg zelfs worden uitgebreid. Op de Eiken laan zou het busknooppunt niet kunnen worden vergroot." De brief aan de leden van de commissie milieu is voorafgegaan door een brief aan het college. Die werd op 10 oktober verstuurd. De omwonenden hebben ook een brief aan de Nederlandse Spoorwegen en Centraal Nederland ge stuurd, alsmede een rondschrijven aan de bewoners van de Buntweg, de Schoutenkampweg, de Ossendamweg en de Kastanjelaan. Met de fractieleden van de WD is reeds overleg gepleegd. Het busplan komt morgenavond ter sprake in de vergadering van de com missie milieu. Die begint om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis. ONS PLAATJE VOOR UW FEEST! 5 up-to-date ingerichte zalen voor 20 tot 300 personen prijsbindende afspraken huwelijks feesten op niveau verzorgd GRATIS BRUIDSSUITE 21 viersterren-hotelkamers 2 VIP-rooms appartementen ruime parkeergelegenheid 200 meter van het NS-station BEL 030 - 28 24 77 Jan Steenlaan 24. 3723 BV Bilthoven hotel heidepark [Thï bilthoven LlLi Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* (Vervolg van pagina 1.) handen genomen. "We hebben de vloer wel vier keer moeten schrobben, want alles zat dik onder het stof..." Volgens de jongelui zijn de beschuldi gingen over mogelijk crimineel gedrag volkomen uit de lucht gegrepen. "Dat is allemaal nog vanwege de Molensoos, maar die bestaat niet meer. Het is bela chelijk om dan over de ME te praten." Ze laten zich in elk geval niet ontmoedi gen door dreigementen en beledigin gen, want ze hebben het op hun nieuwe stek prima naar hun zin, ook al weten ze dat het maar een tijdelijk onderkomen is. "Ja, eigenlijk is het wel zonde als we hier weer weg moeten, want dit is een mooie plek om allerlei activiteiten te or ganiseren. We hebben eindelijk ruimte, en dit is beter dan op straat lopen..." Alle vertrouwen De disco ging vrijdagavond voor het eerst van start met een officieel tintje. Behalve enkele bestuursleden kwamen ook de wethouders Frans Kingma en Jan Menne even een kijkje nemen. Erg druk was het toen nog niet: de meeste jongeren lijken de kat nog even uit de boom te kijken, maar later op de avond De wethouders Kingma (m.) en Men ne (r.) mengden zich vrijdagavond on der de discogangers. bevolkten enkele tientallen jongelui het nieuwe onderkomen. Kingma en Men ne toonden zich zeer tevreden met de gang van zaken binnen het gebouw. "We hebben er alle vertrouwen in. Ach, bij de opgeschoten jeugd gebeurt altijd wel wat, maar dit wordt heel leuk, 't is echt hun tent. Hier kunnen ze hun gang gaan zonder dat de buurt er last van heeft," aldus Kingma. "De Vangrail is nu eenmaal een oud rot-gebouw, en op deze manier maken we kontakt met jongeren die misschien nu nog op straat zwerven." Ook volgens hem is de oude Molensoos een soort "bunker"waar de omwonenden weinig hinder van zullen ondervinden. Zijn collega Menne beaamt dat de disco in het Cola-gebouw een goede tussen oplossing is, zij het dat die formeel niet langer dan tot 1 januari - of zoveel eer der als het gebouw toch nog verkocht zou worden - kan dienstdoen. "Jazeker, we hebben weer kontakt met serieuze kandidaten, waaronder ook een paar uit Soest. Dat is gewoon een kwestie van volhouden." Soesterbergsestraat 122 - Soest i Telefoon 02155 - 1 27 06 J 4 l MENU "SYMPATHIEKE"f 47,50 GEBONDEN KIPPESOEP MET CHAMPIGNONS VERFRISSEND IJSJE MET CHAMPAGNE GEBAKKEN ZALMFILET MET MAÏS Verse groenten en gebakken aardappelen SINAASAPPELPUDDING MET SLAGROOM Wij zijn geopend: 4 dinsdag t/m vrijdag 4 4 lunch vanaf 11.30 uur, 4 diner vanaf 17.30 uur. Zaterdag en zondag 4 diner vanaf 17.30 uur. 4 's Maandags gesloten. Een onbekende dader heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken in het clubgebouw van de schaatsvereni ging Eemland en de Peters Baan aan de Eemweg. Er bleek een ruit te zijn ver nield, maar er wordt niets vermist. De politie ontdekte zaterdagmiddag tij dens de surveillance op de Molenstraat een auto met daarin een "oude beken de", een 37-jarige Soester. Van hem was bekend dat hij in de afgelopen drie jaar al zes keer eerder was betrapt op het rijden onder invloed, terwijl hem de rijbevoegdheid tot 1994 was ontzegd en zelfs zijn rijbewijs ongeldig was ver klaard. Volgens de politie ging het om een notoire alcoholgebruiker, die ook nu bepaald niet nuchter achter het stuur zat. Hij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van maar liefst 14 uur. Zijn auto werd in beslag genomen, ook al omdat hij enkele dagen tevoren op de Smitsweg onder invloed een aanrijding had veroorzaakt, waarvoor de politie ook al naar hem op de uitkijk had geze ten. Het kenteken van de auto was toen genoteerd door een getuige, maar de Soester was tijdelijk ondergedoken voor de politie. Op de Amersfoortsestraat in Soester- berg deed de politie vrijdagmiddag een soortgelijke vangst. Hier ging het om een 53-jarige inwoner van Voorthui zen, die zo dronken was dat hij de hele breedte van de weg nodig had. Ook hij stond genoteerd voor een aantal van dergelijke misdrijven: de vierde keer in driejaar tijd. Hij had eveneens een ont zegging van de rijbevoegdheid en geen rijbewijs, zodat ook zijn auto in beslag werd genomen. Op de Amsterdamsestraatweg hield de politie in het weekeinde een 42-jarige automobilist uit Soest staande bij een routinecontrole. De man bleek teveel gedronken te hebben, maar kwam er vanaf met een transactie. Hij moest di rect een bedrag van 400 gulden dok ken. Alle deelnemers aan de actie zijn het erover eens: een auto is toch wel erg plezierig, vooral als het slecht weer is. En goedkoper is het ook niet als je je auto laat staan en vaker op de fiets gaat. Dat scheelt alleen een beetje in de benzine, en het openbaar vervoer is een stuk duurder. "Maar we deden 't voor het milieu..." En ze hébben woord gehouden. Met z'n achten hebben de deelnemers aan de Pvd A-actie om hun autokilome ters terug te dringen zo'n 40.000 kilo meter bespaard, stelde notaris mr. Schippers vorige week vast. De fractie leden Frans Kingma, Kees Boerkoel en Wil Stekelenburg, samen met fractie assistente Tonny Haars, sloten een jaar eerder een "kilometerconvenant" met enkele prominente Soesters: mevrouw Vischer, directrice van Molenschot, ge meentesecretaris Wim de Kam, poli- tie-adjudant Kees van Stam en sport raad-secretaris Kees Verkerk deden mee. Eind oktober vorig jaar lieten ze de no taris de kilometerstand van hun auto's noteren. De meesten beloofden te stre ven naar een vermindering van het aan tal autokilometers met zo'n tien pro cent, waarmee aansluiting werd ge zocht bij de actie 'Halveer autoverkeer' van Milieudefensie. Vorige week waren de deelnemers met hun auto's opnieuw naar het gemeente huis gekomen, en dat was maar goed ook, want de regen gutste omlaag en notaris Schippers moest onder een pa raplu kruipen om de laatste stand van de teller te noteren. Uit zijn officiële be vindingen kwam vast te staan dat het gezelschap in totaal 41.487 kilometer niet had gereden. "Dat is precies een maal de wereld rond," stelde mr. Schip pers vast. De een had het moeilijker gehad dan de ander, bleek uit de verhalen. Kingma slaagde met gemak: hij bespaarde 6400 kilometer. Verkerk bleef steken op 1600, mevrouw Vischer noteerde 18.000, Wil Stekelenburg 2150, Van Stam 3627, Haars 1650, Boerkoel zelfs 7850 kilometer. De Kam (niet aanwe zig) had per brief laten weten dat hijzelf wel zo'n 3000 km. minder had gereden, alleen zijn auto niet, want die was door een verhuizend familielid gebruikt zo dat er uiteindelijk toch 2000 km. extra op de teller was komen te staan. Gezinsverhoudingen De uitleg van de betrokkenen verschaf te bij deze en gene nog wel een interes sant kijkje op de verhoudingen binnen het gezin. Sommigen bleken bijvoor beeld te kampen te hebben gehad met dochters die pas hun rijbewijs hadden gehaald en zich het genoegen van de au to niet graag lieten ontnemen. Anderen gingen - bewust? - op fietsvakantie om de kilometerteller met rust te laten, en Uit tellingen is gebleken dat het autogebruik in Soestdijk de laatste jaren met 3,5 procent toeneemt. In de jaren tachtig was de stijging jaarlijks twee procent. De Nieuwstraat is 'koploper' met ruim zesduizend auto's per dag. Op de Beetzlaan rijden dagelijks bijna vijfdui zend auto's en op de Prins Hendriklaan ruim 2.500. Die cijfers zijn bekend ge maakt na onlangs gehouden verkeers tellingen. Op de Hellingweg en de Korte Berg straat passeren elke dag iets meer dan tweeduizend auto's. Bewoners van bei de straten hebben herhaaldelijk ge klaagd over de intensiteit van het ver keer, nadat de Verlengde Talmalaan en de Waldeck Pyrmontlaan zijn afgeslo ten. Alleen op de Prinsenhof is het aantal auto's dat voorbij rijdt afgenomen tot ongeveer tweehonderd per dag. In 1990 koersten nog meer dan duizend automobilisten per dag over de Prin senhof. Tot zondag 15 november kunnen inwoners van Soestdijk hun me ning geven over de bestaande ver keerssituatie in hun wijk. Ook kunnen ze aangeven wat ze al dan niet veranderd willen zien. Op grond van de reacties van de bewo ners zal een ambtelijk advies worden gemaakt, waarna in december het colle ge een standpunt zal innemen. In de cember of in januari wordt een infor matie-avond gehouden voor alle bewo ners. Een datum is nog niet vastgesteld. In januari zullen burgemeester en wet houders een definitief standpunt inne men en een voorstel indienen bij de ge meenteraad. Die procedure is het gevolg van een raadsuitspraak van 14 oktober. Een meerderheid van de gemeenteraad uit te toen de wens dat bij de evaluatie van de verkeersmaatregelen aan de Wal deck Pyrmontlaan en de Verlengde Talmalaan alle opties bespreekbaar moeten zijn. Dat betekent dat de afsluitingen op bei de straten eventueel kunnen verdwij nen. De huidige situatie kan ook wor den gehandhaafd of deels worden ge wijzigd. Een en ander hangt af van het overleg dat de komende twee maanden wordt gevoerd. een van de deelnemers vertelde zelfs dat hij erop gerekend had dat zijn vrouw wel wat vaker boodschappen op de fiets zou gaan doen, wat deze echter had geweigerd, en bovendien was hij in tussen van baan veranderd. Bij al dat onnoemelijke, persoonlijke leed kwamen voor sommigen dan nog de opofferingen die zij zich hadden moeten getroosten door het (mislukte) streven om één van de (beide) auto's weg te doen, of de barre fietstochten door weer en wind, al waren de meesten het erover eens dat ze de zomer eigen lijk wel "mee" hadden gehad en dat fiet sen na een dag vergaderen wel zo lekker is. "Maar voor het woon-werkverkeer maakt het eigenlijk maar bar weinig uit, want de echte besparing heb je alleen op de grote stukken. Dat het aantal autoki lometers in het algemeen best een heel stuk terug kan, dat staat wel vast." Bewuster "We hopen dat het als een voorbeeld heeft gediend. We hebben in elk geval wel gemerkt dat je veel bewuster gaat nadenken over het gebruik van de au- Notaris Schippers noteerde in de stro mende regen de stand van de kilometer tellers bij het gemeentehuis. to," aldus fractievoorzitter Kees Boer koel, die naar zijn zeggen intussen al een beetje gewend is geraakt aan zijn nieuwe "(niet-)rijstijl". "Dat hopen we vast te houden..." De actie is sinds vori ge week gestopt, de "kilometerconve- nanten" zijn ontbonden. De deelne mers laten vrijwel allemaal weten dat ze dóórgaan, maar dan op individuele ba sis. Dat komt goed uit, want Milieudefensie (postbus 19199, 1000 GD Amster dam) heeft de actie "Halveer autover keer" inmiddels ook beëindigd. Er is in totaal door 1700 mensen 4 miljoen ki lometer bezuinigd. In plaats daarvan is er - in samenwerking met andere orga nisaties - een nieuwe actie opgezet te gen overbodige autokilometers: "Rijd óók minder", waarin de kilometer spaarkaart centraal staat. De totalen aan bespaarde kilometers worden lan delijk bijgehouden. Natuurlijk laanstraat 67 baarn 02154-15588 Een bezwaarschrift van B. Strum pel tegen het bouwplan Groeps wonen Ouderen Soest (GOS) in Klein Engendaal is ongegrond ver klaard door burgemeester en wet houders. Strumpel heeft een transportbedrijf en een zand- en grindhandel aan de Eigen domweg. Op minder dan honderd me ter worden de woningen voor ouderen gebouwd. Namens Strumpel heeft het juridisch adviesbureau SCT gesteld dat de woningen vanuit milieuhygiënisch oogpunt op minimaal honderd meter afstand van het bedrijf moeten worden gebouwd, anders zou Strumpel zijn be drijf niet meer kunnen uitoefenen. Strumpel zal de gemeente aansprake lijk stellen als dat inderdaad het geval blijkt. Het bedrijf van Strumpel is echter weg- bestemd in het nieuwe bestemmings plan Klein Engendaal. De gemeente is al in onderhandeling met Strumpel over aankoop van het terrein. Als Strumpel niet meewerkt, zal het perceel worden onteigend. Dat zal overigens pas gebeu ren als het nieuwe bestemmingsplan en het uitwerkingsplan onherroepelijk zijn goedgekeurd. Het argument van het juridisch advies bureau als zou er nog geen voorberei- dingsbesluit of ontwerp-bestemmings- plan ter inzage zijn gelegd, is eveneens ongegrond verklaard. Het ontwerp plan wordt binnenkort ter inzage ge legd, aldus de gemeente die eveneens weerlegt dat de artikel 19 procedure voor het GOS-project niet zorgvuldig zou zijn gevoerd. Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" SOEST Telefoon 02155 -12874 - vrijdag koopavond. TOPFOTO'-kwaliteit, 10 X 15cm. (van Kleinbeeldfilm) Gratis minialbum, "goed" getest (Consumentengids juli 1992).

Soester Courant | 1992 | | pagina 3