jStoPiS /ii) de fable! UW MOOISTE Dlü NU OOK UW MOOISTE FOTO Jle woningen Goudvink opgeleverd Snelle vergunning voor omstreden verbouwing aan Vredehof straat PvdA-belangstelling voor 'Het Kasteel' IACTUEEL I :-R LINDEN MPP? Wegens succes geprolongeerd! f6,95 20 rozen voor Loek van Walsem TUDEUJKEAKT1E g§ FOTO SWAGER] Officiële overhandiging van sleutel echtpaar De Ruiter Omwonenden opnieuw naar Raad van State liening op de lagen per week. (UjfMwi&eeld fyzUentf, ixza few del Golf Cabriolet 's nachts gestolen DE TROMSLAGER Spiritualiteit en Godservaring in de Open Hof Uitslaande brand in opslagruimte Commissie Ouderenbeleid Soest aan wieg landelijk platform Kamerleden op werkbezoek in Soest Bij Bloemenhuis Jasmijn is de roos de popu lairste snijbloem. Zoals u weet kopen wij elke dag op de veilingklok een groot assortiment ro zen in en daarom zijn div. rozen dit weekeinde in de aanbieding. Tip: ook leuk om zelf te drogen! BLOEMENHUIS De huwelijksnacht? Bruidsreportages Telefoon: 02155-18071 Nieuw adres en nieuwe naam Gast-Ouder-Project (GOP) heet voortaan Gast-Ouder-Buro (GOB) 10x15cm. 4 WOENSDAG 4 NOVEMBER 1992 VLEES 500 gram KOGELBIEFSTUK 250 gram SOESTER COURANT interieur nden - oli- het pand De laatste van 108 woningen van het bouwplan Klein Engendaal III is donderdagmiddag opgeleverd. Wethouder Frans Kingma van olkshuisvesting overhandigde na- ens het Soester bouwbedrijf G.W. van der Grift de sleutel aan iet echtpaar T.J. de Ruiter. \ndere woningen waren al eerder dit aar opgeleverd. Het bouwplan bestaat onder meer uit 38 huurwoningen van woningbouwvereniging Soest. Het gaat om achttien drie-kamerwoningen en twintig vier-kamerwoningen. Ook ma ken achttien premiekoopwoningen (140.000-143.000 gulden) deel uit van het plan. De prijzen van de overige wo ningen variëren van 155.000 tot 438.500 gulden. Op dit moment is nog één geschakelde vrije sectorwoning te koop. De ver koopprijs daarvan bedraagt 398.000 gulden. Alle woningen liggen aan de Goudvink (tussen de Koningsweg en de Eigendomweg). De meeste woningen op de begane grond zijn, met uitzondering van de hoekwoningen bijna elf meter breed en bijna tien meter diep. De woonkamers zijn ruim, de huizen hebben twee slaap kamers en een dichte keuken. Omdat alles op de begane grond is, zijn ze ge schikt voor met name ouderen. De bo- Wethouder Frans Kingma overhan digt het echtpaar De Ruiter de sleutel van hun woning aan de Goudvink. Foto: Goos van der Wilt. venwoningen bestaan uit twee etages en hebben tevens een zolder. In het bouwplan is gedacht aan warm- teisolatie door dubbele beglazing. Ook de dakplaten, de buitenspouwen en de systeemvloeren op de begane grond zijn geïsoleerd. De Ruiter maakte vorige week van de gelegenheid gebruik een pluim uit te delen aan van der Grift. "U bent twee maanden later dan gepland begonnen, maar u heeft alles op tijd afgekregen." aret komt voornamelijk uit de kelders van het s Calcarel niet zo maar een vin de table, maar londisch karakter. Genever i Mtllwood Whiskey Cream Sonnema Berenburg. ^CSlll 'II Hf, WIJNHANDEL esiraat 49 iel 12 490 Het gemeentebestuur heeft vorige week met opmerkelijke spoed een nieuwe bouwvergunning afgege ven voor de omstreden verbou wing van het "beeldbepalende" pand aan de Vredehofstraat, waar tegen omwonenden onlangs met succes bezwaar maakten-, bij de Raad van State. Op 22 oktober werd de bouw stilgelegd. B. W. hebben de nieuwe vergunning ver leend op basis van een aangepast bouwplan. Het werk werd daarom hervat, maar de verbijsterde om wonenden hebben bij de RvS on middellijk een nieuw schorsings- verzoek ingediend. In eerste instantie schorste de RvS de vergunning omdat het bouwplan bij na der inzien niet helemaal klopte met het bestemmingsplan. Het kantoor mag 23 meter worden uitgebreid, maar door de holle achtergevel stak er een punt onge veer 40 centimeter te ver naar buiten. Intussen heeft de opdrachtgever echter ook het uiterlijk van de achtergevel aangepast: in plaats van het aanvanke- j lijk gekozen witte stucwerk komt er nu i schoon metselwerk. Volgens de ge- meente moet de Welstandscommissie - die met het eerste plan al akkoord was gegaan - zich daarover nu opnieuw uit spreken. De (nieuwe) bouwvergunning mag intussen niet worden geweigerd; de gemeente is daartoe volgens de wet simpelweg verplicht. De grond voor het bezwaarschrift van de omwonenden is daarmee volgens het gemeentebestuur weggevallen en dat hoeft dan ook niet verder behandeld te worden. Toch hield men op het ge meentehuis vorige week al rekening met een nieuw bezwaarschrift en een nieuw schorsingsverzoek, en dat is dan ook gebeurd. Raadsel De omwonenden tonen zich in de nieu we protestbrief zeer verbaasd over de snelheid waarmee de gemeente deze zaak heeft geregeld en afgehandeld. Volgens hen heeft de snelle schorsing van de eerste bouwvergunning wel aan getoond dat de Raad van State hun ge lijk geeft. "We vinden het dan ook een raadsel dat u opnieuw zo snel een ver gunning afgeeft, terwijl u op de hoogte bent van onze grote bezwaren." Ze zijn het volstrekt oneens met de gang van zaken en vinden dat de vergunning nog steeds in strijd is met het bestem mingsplan. De doorgemetselde muur overschrijdt volgens hen de toegestane maat van drie meter ruimschoots - ge vreesd wordt voor toekomstige over kapping - en bovendien passen de be drijven die in het pand gevestigd zijn niet in de "gemengde bebouwing" vol gens het bestemmingsplan. Zo zou een groot deel van de bovenverdieping in gebruik zijn als las-afdeling. Verder zeggen de omwonenden dat de bewo ners van de bovenwoning - die daar al 22 jaar gehuisvest zijn - per 1 december vertrekken op aandringen van de eige naar van het pand. Zij vrezen nu dat ook dat deel - net als de berging en lo- geerruimte op de begane grond - aan het woningbestand wordt onttrokken en als kantoorruimte zal worden ge bruikt. "Oneigenlijk," aldus het be zwaarschrift. 'Op wacht' Over de op de bovenverdieping geves tigde las-afdeling constateren de bez waarden dat daarvoor nooit een hin derwet- of andere vergunning is afgege ven. Een verzoek om inlichtingen bij de afdeling Bouwzaken van de gemeente werd volgens afgedaan met de opmer king dat "ze daar moeilijk op wacht kunnen gaan staan". Ze wijzen er verder op dat het bouw plan de erfgrens met de buren vrijwel nadert, in plaats van de 2,5 meter die het oude bestemmingsplan noemde. Dat betekent een ernstige aantasting van de privacy en een flinke waardever mindering. Ook wordt twijfel uitge sproken over de parkeermogelijkheden op eigen terrein, vooral nu het pand in tensiever gebruikt gaat worden. De omwonenden houden vol dat de ge wraakte uitbouw - ook al is die dan een beetje veranderd - de karakteristieke uitbouw van het monumentale rietge- dekte pand zal gaan opslokken. Het bouwplan voldoet dan ook niet aan re delijke eisen van welstand, vinden ze. Ze vinden het teleurstellend dat ze een spoedprocedure moesten beginnen om de gemeente nog eens goed naar het plan te laten kijken. "Iedereen kan op zijn tien vingers natel len dat waar werk- en woonbestemming zo dicht op elkaar zitten tegenstrijdige belangen een grote rol spelen. Dat wij door een burengeschil kennis moeten nemen van goedgekeurde uitbreidings plannen in plaats van hierover schrifte lijk te worden ingelicht, nemen wij heel hoog op. Ook al was het argument 'de aanbouw past in het bestemmingsplan', dan nog was informatie en/of publica tie op zijn plaats geweest." 'Gemeentelijke muur' De omwonenden luchten tenslotte ook nog hun hart over de "gemeentelijke muur" waartegen ze zijn opgelopen, over geïrriteerde snauwende ambtena ren en ander ondervonden ongerief. Volgens hen is de gemeente opnieuw in de fout gegaan, omdat de Raad van Sta te bij herhaling heeft verzekerd dat de schorsing duurt totdat ze schriftelijk is opgeheven, terwijl de gemeente maar blijft verkondigen dat de schorsing van de eerste (inmiddels ingetrokken) ver gunning is vervallen en er direct weer gebouwd kan gaan worden. "Wij be treuren ten zeerste dat in een zaak als deze, waarin al zoveel commotie ont staan is, dergelijke pertinente onwaar heden door uw ambtenaren geponeerd blijven worden." De bezwaarden hebben de Raad van State alsnog gevraagd de schorsing voorlopig niet op te heffen, "om een correcte inhoudelijke behandeling van de bezwaarschriften te waarborgen en om te voorkomen dat de administratie ve rechtsgang wordt gefrustreerd door voortzetting van de bouwwerkzaamhe den." Volgens een van de bezwaarden is de Raad van State maandagmorgen per fax op de hoogte gesteld van de ontwik kelingen. Een antwoord daarop was nog niet binnen, maar wel werd gecon stateerd dat de hervatte werkzaamhe den al snel opnieuw werden stilgelegd. Of daartussen een oorzakelijk verband bestond is niet helemaal duidelijk. Her Middelman woonmekka geelt Jan des Bouvrie nier nier alleen zeer karakteristieke fraaie mcujvk ,n»k met veili|nde accovoire- al> verlichting, «la- en aardewerk 1 kvl bijzonder en pei teci in klei" en vorm vip elkaar afgestemd: niet alleen veci. Middelman heelt jjjjjjj' MiJA.lm.in list Jini.1 a.m Jv jswc «s« Snot Mi> Amer.ltwrt- Birk>tr.i.it 49 tc Soest. Tel. 021 55-11004. nieke keus u >.tëren die wi| v.tn de Ivlangrijki meiilvlinerken m huis hebben Niet alleen Leolux, Hülsta. Sleep world. Toptomi, Ti'evo, Ban: Bord ot Touché, maai ook Gallerv. Een bijzondere Middelman heelt TK-41-DG. Dat is het kentekennum mer van een zwarte Golf Cabriolet die vorige week is gestolen. De wagen werd in de nacht van woensdag op donder dag ontvreemd op-de Ereprijsstraat. De eigenaar is een man uit Soest. voor particulieren en bedrijven! De salade- en koud butfet-speciali 02155 - 22871 Ontbijtservice^ Op dinsdag 17 november is er een bij zondere avond in de Open Hof. Samen met de Joannesparochie heeft De Open Hof gezocht naar iemand die meer kan vertellen over Spiritualiteit en Godser varing. Pater doctor L. Smits (OM) komt uit het Capucijner klooster uit Oosterhout. Hij kan niet alleen boeiend vertellen, maar neemt ook muziek mee. Spiritualitiet komt van spiritus, een La tijns woord, dat zowel de Heilige Geest kan aanduiden als de menselijke geest. Om de ontmoeting tussen die beiden gaat het, om de omgang met God, waarin wij met onze eigen beleving be trokken zijn. De avond is voorbereid door de werkgroep voor vorming en toerusting/werkgroep volwassenenka- techese. In een opslagruimte van een levensmid delenzaak is maandag een uitslaande brand uitgebroken. De brandweer had het vuur vlot onder controle. De oor zaak van de brand kan te maken hebben met kortsluiting, want de brandhaard werd bij een koelruimte in de opslag plaats aangetroffen. Het vuur werd maandagavond omstreeks half tien ont dekt. Op 10 november wordt in "Orpheus" te Apeldoorn een landelijke themadag voor seniorenraden gehouden. Deze bijeenkomst is voorbereid door een tiental Seniorenraden, w.o. de Com missie Ouderenbeleid (Seniorenraad) te Soest. Het gemeentelijk beleid wordt steeds bepalender voor het welzijn van oude ren. Ouderen richten daarom hun aan dacht op het handelen van het gemeen tebestuur, wanneer zij daadwerkelijk invloed willen uitoefenen. Omgekeerd bestaat bij gemeentebesturen een groeiende behoefte aan een adviesli chaam voor het ouderenbeleid. Door deze ontwikkelingen neemt het aantal seniorenraden in Nederland sterk toe. Op deze dag staat centraal het thema: "De plaats van de Seniorenraad in het gemeentelijk ouderenbeleid". Naast het uitwisselen van ervaringen zullen op deze themadag in workshops aanbeve lingen worden opgesteld voor de opzet en organisatie van de seniorenraden. Zo zal ondermeer gesproken worden over: de organisatie van de Seniorenra den; de relatie met de ouderen en hun organisaties; de communicatie met de organisaties, die voor ouderen werken; de plaats van de Seniorenraad in het ge meentelijk bestel; en het beleid van de Seniorenraad. De themadag zal uitmonden in de op richting van een "Landelijk Platform Seniorenraden", boelstelling van dit platform is het bevorderen van onder linge ondersteuning door middel van informatie-uitwisseling en deskundig heidsbevordering. Met de oprichting van het platform hebben de Senioren raden ook een orgaan gecreëerd om zich gezamenlijk uit te spreken over ontwikkelingen in het ouderenbeleid. =r» Zes Tweede-Kamerleden van de Partij van de Arbeid - "een fractie van de fractie" - maakten maan dagochtend hun opwachting bij "Het Kasteel", het nieuwe kinder dagverblijf van de Stichting Kin dercentra aan de Talmalaan, dat in januari pas officieel wordt ge opend. Ze kregen daar een rond leiding in het kader van het werk bezoek dat de fractie aan de pro vincie Utrecht bracht. Het ploegje parlementariërs had zich afgesplitst van de rest van de fractie, die op andere plaatsen in de provincie een kijkje gingen nemen. De kamerleden waren in groepjes verdeeld aan de hand van een thema, en het uitstapje naar Soest stond in het teken van Kinderop vang en Sociale Vernieuwing. De groep bestond uit de kamerleden Stemerdink, De Bree, Valk, Zijlstra en De Jong, onder leiding van Tineke Ne telenbos, die openhartig opmerkte dat zich in het groepje maar liefst drie de fensie-specialisten bevonden. Omdat die op het gebied van de kinderopvang kennelijk niet zo thuis waren zouden ze nog gemakkelijk te beïnvloeden zijn, grapte Netelenbos. In "Het Kasteel", dat nog volop in de verbouwing zit, namen de kamerleden een kijkje bij het kinderdagverblijf, dat al operationeel is. Ook de ruimte voor de naschoolse opvang, die deze week van start gaat, werd bekeken. De PvdA-ers werden voor de gelegenheid o.m. vergezeld van hun Soester colle ga's uit de gemeenteraad: wethouder Frans Kingma en de raadsleden Kees Boerkoel en Wil Stekelenburg. Kingma stak, staande op een stoel, een welkomstspeechje af, waarin hij de po sitie van de gemeente ten aanzien van de kinderopvang verduidelijkte. "Voordat de Oort-gelden beschikbaar kwamen was er eigenlijk niets in Soest, behalve de zeven peuterspeelzalen. De stimuleringsmaatregel was voor ons dan ook een schot in de roos," aldus de wethouder. De aanvankelijke terug houdendheid bij de andere partijen, met name het CDA, maakte het niet ge makkelijker, maar Kingma stelde tevre den vast dat de kinderopvang nu raad- brede steun geniet. In totaal zijn er tot nu toe 97 "kindplaatsen" beschikbaar en de gemeente neemt daarvan 9 zelf voor rekening, een aantal dat volgend jaar nog verder zal toenemen. Kingma stelde overigens dat het be drijfsleven in Soest tot dusver vrij lauw en afwachtend is. "Daarom gaat het nog wat moeizaam." Soest stopt volgens hem veel geld in de kinderopvang, o.a. door een bijdrage in de verbouwings- kosten van bijna 7 ton en een jaarlijkse toegift van 62.000 gulden op de ouder bijdragen. Stroomversnelling Voorzitter Loek Bosman van de Stich ting Kindercentra schetste de ontwik- Yvonne Geelen (l.) van de stichting Kindercentra leidde de PvdA-ers rond. Tineke Netelenbos en een van haar col lega's luisteren geïnteresseerd. Foto: Goos van der Wilt. keling van de peuterspeelzalen (sinds 1970) naar de kindercentra van nu, die in de afgelopen jaren in een stroomver snelling was geraakt. De samenwerking tussen de peuterspeelzalen (opgezet om kinderen in de eigen wijk kontakten te laten maken) en de kinderdagopvang (speciaal bedoeld om ouders de gele genheid tot werkén te bieden) gaat uit stekend, stelde hij vast. "Ze bijten el kaar niet, ook al worden ze heel anders gefinancierd." Bosman vond dat er in elk geval aan de kwaliteit geen concessies gedaan moch ten worden en kenschetste "Het Kas teel" als een project waar zakelijkheid en idealisme hand in hand moeten gaan. Als laatste spreker kwam archi tect Ton Venhoeven aan het woord, die o.a. een uiteenzetting gaf over de diepe re gedachten die hem en zijn vier colle ga's hadden geleid tot hun "gekke" ont werp. De bezoekers konden vervolgens een kijkje nemen in het gebouw, waarin ze werden rondgeleid door de mede werksters Mieke van Kooten en Yvon ne Geelen. (alleen vrijdag en zaterdag a.s. - zolang de voorraad strekt). Zuidpromenade 9, Tel.: 02155-16877, Soest Fax: 02155-28649 oestl 1 Die fotograferen we niet, maar van uw huwelijksdag maken wij 'n schitterende reportage'. en fotografie Het Gast-Ouder-Project heeft sinds vorige week een nieuw adres en een nieuwe naam. Het GOP is GOB geworden, want voortaan gaat het als Gast-Ouder-Buro door het leven. Het bureau is gevestigd aan de Talmalaan 42. Daar staat het nieuwe kinderdagver blijf "Het Kasteel" van de Stichting Kindercentra Soest, waarmee het GOB uiteraard goed samenwerkt. Toch is er sprake van twee zelfstan dige organisaties, die zich ook met geheel anderssoortige vormen van kinderopvang bezighouden. Het Gast-Ouder-Buro bemiddelt tussen "vraagouders" en "opvan- gouders" en werkt dus niet met pro fessionele krachten. Uitgangspunt is dat de kinderen worden opgevangen in een normale gezins-situatie, wat zich - een ander verschil - eventueel ook in het weekeinde kan uitstrek ken. Het Gast-Ouder-Buro is op het nieuwe onderkomen voorlopig in elk geval bereikbaar op dinsdag- en vrijdagmorgen. Het GOB wordt be mand door coördinator Geke Velle- ma, die daar telefonisch te bereiken is onder nummer 21427. qww» j lyi lyu/isc^t ty u/iuwe, FORMAAT lIP AFDRuk I FOTO-VIDEO. VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155-13917 OPENINGSTIJDEN: MAANDAG DINSDAG T/M VRIJDAG KOOPAVOND VRIJDAG VAN ZATERDAG 13.00 - 18.00 UUR. 09.00-18.00 UUR. 19.00 - 21.00 UUR. 09.00 - 17.00 UUR.

Soester Courant | 1992 | | pagina 5