T i KEUKEN en pier Yoor Molendael telt vooral effect van samenwerking met ziekenhuis Kozle -tylo Uitbreiding Hartje-zuid kan in 1993 NEWO SCHADE- REPARATIE 3R- en ILES IVARÏAt t 9a Wim van lloorn Inspraakavond bestemmingsplan 'Landelijk gebied' 'Ik kan ook elke week een brief met klachten schrijven...' Informatieavond buslijn 73 Nieuwe Prins Zotteklappers PROGRAMMA- overzicht fcecUtty- R. WESTRA VfiKGAGAGE HOOL ro Poolse delegatie komt praten over samenwerking Maandag 9 november, 20.00 uur: Jan Visser antwoordt Willem Blaauw: Op 11 november om 19.00 uur in Dorpshuis Bekendmaking zaterdag in de Gouden Leeuw Ondernemers dringen aan op spoedige besluitvorming Laat niets te Woonwensen over HOE GERUSTSTELLEND KAN EEN WOONHUIS- EN INBOEDEL VERZEKERINGZIJN? LEEFIA&O VERZEKERT. WOENSDAG 4 NOVEMBER 1992 SOESTER COURANT IOOGSTUKKEN IJDESTUKKEN ANGEMENTEN N UISTER IJ EN Potter ie EIENDE IA ga- ken )rte ige no- nze wij sen s. rE. [DUINEN Dorresteinweg 60 Soest Telefoon 1 32 88 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Zaterdag na 12.00 uur GESLOTEN. N G iter Voor grote en lichte aan alle merken auto's. Nijverheidsweg 11 Soest Tel. 02155 - 2 71 23 - 1 93 16 SOEST aar Komende vrijdag - 6 november - arriveert in Soest opnieuw een delegatie uit de Poolse zusterstad Kozle. Het gaat ditmaal niet om een uitstapje van omaar een gezelschap van gemeentebestuurders of burgers, maar om een officiële afvaardiging van het ziekenhuis in Kozle. Ze komen een kijkje nemen in medisch centrum Molendael, waarmee in de afgelopen jaren al een hartelijk kontakt is gegroeid. De concrete invulling van de sa menwerking tussen de beide ziekenhuizen, waarbij de nadruk vooral op de "effectiviteit" moet liggen - dat is het voornaamste doel van het be- pek. toren en Uiteraard bent •J bellen met itzendburo In feite gaat het om een tegenbezoek, jfant in het afgelopen voorjaar maakten Sü vier "Molendaelers" hun opwachting jfi Kozle om de mogelijkheden tot sa- tenwerking te bekijken. De warme fontakten tussen de ziekenhuizen date- ïn al van de dagen dat Soest en Kozle Bgejumeleerd" raakten. Ze kregen tot Jusver vooral gestalte in de stage die de ?oolse arts Jerzy Sygmund twee jaar ge- Weden doorbracht in Soest (op de afde- lingen chirurgie en gynaecologie) en in de concrete hulp die in de loop der jaren aan het ziekenhuis van Kozle werd ver strekt: allerlei medische apparatuur, in ventaris en hulpmiddelen die hier wa ren afgeschreven maar daar nog uitste kend van pas konden komen. ")e Molendael-delegatie die in april laar Kozle ging bestond uit de chirurg Iaarten Verweij, hoofdadministrateur las Verhey, hoofd operatiekamers lohn Borgman en verpleegkundige jGemma van Zaaien. "Ons doel was: icht krijgen op de behoefte aan een /örm'van samen'W'ërkihg waarmee bei- Ie ziekenhuis-organisaties hun voor lede-kunnen döen^'^aldus Verweij. j'Dus niet alleen een kontakt tussen sdokters en dokters, maar ook tussen het management, de verpleging, de admi- ïistratie, etc." )e vier Soesters bleven vier dagen in Cozle, lang genoeg om een goede in druk van de situatie in het ziekenhuis te crijgen en zich te verdiepen in de ma- ïier waarop de gezondheidszorg in Po len functioneert, en om alvast een beeld [ite ontwikkelen over de manier waarop ie samenwerking in het kader van de ijumelage verder gestalte zou kunnen "crijgen. De vier Polen die vrijdag naar soest komen (en volgende week woensdag weer vertrekken) doen hier ongeveer hetzelfde. Verweij: "Pas als je Dij de ander hebt gekeken kun je zien [watje voor elkaar kunt doen. Dat is nu log moeilijk te zeggen. We moeten [daar gewoon nog wat meer ideeën voor 'crijgen, want het moet zorgvuldig ge seuren en bovendien passen bij de [doelstelling, want voorop blijft staan [dat beide ziekenhuizen er wat aan moe ten hébben..." IjGeen simpele zaak ■Alle indrukken en ervaringen die de ■Soesters in Kozle opdeden zijn vastge- Hlegd in een rapport, dat inmiddels uit- ggebreid in Molendael is besproken. Volgens Verweij bevat het aan aantal ■globale indrukken per gezichtsveld, ■waaruit in elk geval de conclusie te trek- Bken valt dat de beoogde samenwerking ■tussen de ziekenhuizen bepaald geen [[simpele zaak zal zijn. De eerste compli- Hcatie is al dat de organisatie van de tota- [|le gezondheidszorg in Polen - vanouds [[gestuurd en betaald door de staat - vol strekt anders is dan die in Nederland. "Om een voorbeeld te noemen: de eer- Rste lijn bestaat er eigenlijk niet, alles is b ondergebracht in één organisatie. De Ij dokter komt er ook niet aan huis, maar H er rijden ongelooflijk veel ambulances |j rond. Als je wat mankeert bel je de am bulance, en die brengt je direct naar het r ziekenhuis. Polen heeft jaarlijks 12 am- bulance-calls per 100 inwoners. De me- f'dische consumptie is er heel groot, de eerste hulp is altijd vol. Er zijn heel veel bedden en artsen en de ziekenhuizen zijn eigenlijk overbemand met perso neel." Financieel kampt de Poolse gezond heidszorg met grote problemen. Alles wordt door de overheid betaald - Polen kent nog geen verzekeringsstelsel - maar onder druk van de economische recessie loopt het budget voortdurend terug, zodat het personeel soms niet eens kan worden uitbetaald. Verweij: "De medewerkers leven soms van de ene dag in de andere, en het systeem prikkelt niet echt tot effectiviteit en doelmatigheid. Er is ook weinig plan ning, zodat er sprake is van hele lange opnametijden." Tijd en lange adem Ook in andere opzichten lijkt de Poolse gezondheidszorg - naar westerse maat staven gemeten - nog een lange weg te moeten gaan. Verweij wijst in dat ver band ook op het hiërarchische systeem, waarin de hoofdspecialist als een ko ning over zijn afdeling regeert. "Dat maakt de communicatie ook gecompli ceerd. De oudere generatie houdt nog een beetje vast aan dat patriarchale stel sel, de jongere artsen willen wel graag dat bet verandert. Maar die zijn soms \yeej jqts^ ^nthousiast, en dat i^di^tljy lemaaï 'een kwestié van tijd eri'lange" adem. Daar gaat minstens een generatie overheen." Zo lang willen ze in Molendael liever niet wachten. "Maar aan de andere kant moetje ook oppassen datje de mensen daar niet opjaagt en verblindt met onze mooie techniek. Die hebben ze daar trouwens soms ook wel, al kunnen ze er vaak nauwelijks mee uit de voeten." Volgens Verweij is er in de Poolse ge zondheidszorg sprake van een nogal navrante tweedeling. "Aan de ene kant zie je hypermoderne apparaten, maar aan de andere kant ontbreekt het aan de meest basale voorzieningen: verband middelen en spuiten die verschillende keren opnieuw worden gebruikt, de hy giëne op de operatiekamers die nogal wat te wensen overlaat, en zo is er nog wel meer waarover wij onze wenkbrau wen al gauw optrekken. De inventaris is bijvoorbeeld eigenlijk ook een allegaar tje en er is nauwelijks sprake van een persoonlijk kontakt tussen de arts en de patiënten, die meestal de hele dag in bed liggen en nauwelijks privacy heb ben." Volgens Verweij is het overigens abso lute onzin om daar hooghartig of neer buigend over te doen. "In Nederland was het dertig jaar geleden nauwelijks beter en het heeft bij ons ook heel lang geduurd. Patiëntvriendelijkheid is bij ons ook maar iets van-de laatste jaren... Je mag niet verwachten dat het in Polen allemaal veel sneller gaat. Het gaat ons ook niet om kritiek. Het rapport is een inventarisatie zonder waardebepaling, het zijn gewoon dingen die ons zijn op gevallen." Garantie Hij beaamt dat er in de samenwerking tussen de ziekenhuizen voor Molendael op het eerste gezicht in Kozle weinig "te halen" is. "Een uitwisseling op gelijke basis is voorlopig nauwelijks zinvol, omdat het systeem vooralsnog niet echt zal veranderen. Je kunt bijvoorbeeld verpleegkundigen hier in een stage er varing laten opdoen, maar dari moet wél vaststaan dat ze het hier geleerde ook daar in de praktijk brengen. Die Het ziekenhuis in Kozle. De Molendael-delegatie werd dit voorjaar warm ontvangen in Kozle. Van de Polen komen er vrijdag vier op tegenbezoek in Soest. garantie is heel belangrijk. Om het niet vrijblijvend te laten zijn willen we daar om ook kontakt leggen met de oplei ding voor de verpleegkundigen in Po len." Het "uitzenden" van artsen en ver pleegkundigen naar Kozle zit er voorlo pig niet in. "We kunnen hier door de personeelskrapte geen mens missen en bovendien hebben we er geen budget voor, dus dat is praktisch niet haalbaar. Maar we kunnen wel vakliteratuur af staan aan onze collega's. We krijgen hier soms meters aan nieuwe boeken en tijdschriften per maand binnen, en de oude zijn meestal nog uitstekend te ge bruiken." Ook aan apparatuur en allerlei medi sche materialen is in Polen nog een enorme behoefte, waarin Molendael kan voorzien (en al voorziet). "Het gaat heus niet alleen om allerlei moderne ap paraten, maar ook om betrekkelijk ge wone dingen als bedden, witgoed, meu bilair, werkkleding en zo zijn er nog heel veel zaken. Nee, beslist géén dump! We hebben in Molendael al een meldingsgroep die alles bekijkt wat te ruggaat naar de leveranciers. Vaak zijn die spullen nog heel geschikt om aan Kozle door te, geven. De bedoeling is dat in Kozle''wÖrdtgécheckt' of "ze het daar kunnen gebruiken. Dat doen we met de fax van het gemeentehuis, en het vervoer wordt geregeld met de jumela- gestichting." Effectief Aan ideeën voor samenwerking ont breekt het bij Molendael niet. Verweij: "Maar we moeten nu ook van hen ho ren wat hun precies voor ogen staat. Hoe ver ze willen gaan is tot nu toe niet zo duidelijk geworden, en dat horen we dus graag. Maar dat kan natuurlijk pas als ze het hier ook gezien hebben. Van daar dit bezoek." Uitgangspunt is wel dat alle ideeën en suggesties getoetst moeten kunnen worden op hun effecti viteit. "Het gaat wel wat geld kosten, dus dan moet er ook sprake zijn van een zinvolle besteding. De samenwerking moet nüttig zijn, geen lolletje van wat mensen die elkaar nu en dan eens graag zien..." De samenwerking moet in Kozle dus ef fectvol zijn, en in Molendael op z'n minst "blikverruimend", door de hele ziekenhuis-organisatie heen, en zowel teruggekoppeld kunnen worden in Soest als in Baarn, meent Verweij. "Je leert wel relativeren als je eens in zo'n Pools ziekenhuis hebt rondgekeken. Dan ga je toch ook wel eens nadenken of alles wat wij hier aan mogelijkheden ter beschikking hebben wel zo hard no dig is. Dat houdt je kritisch over je eigen vak..." BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW RENOVATIE %*- ONDERHOUD Het concept-bestemmingsplan 'Landelijk Gebied' is gereed en gaat de inspraak in. Daartoe orga niseert de gemeente een voorlich- tings- en inspraakavond op maan dag 9 november a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis onder leiding van wethouder J. Visser van ruimtelijke ordening. Iedere belangstellende en vooral be trokkene is van harte welkom voor overleg, vragen en vooral reacties op dit concept in dit vroege stadium. In Op 't Hoogt van 7 oktober j.i. ver scheen een artikel over dit plan en werd al één onderwerp met name ge noemd: het terrein van Zonneglo ren. De opzet van het nieuwe plan Lan delijk Gebied (tweederde deel van de gemeente Soest) verschilt opval lend van de tot nu toe gebruikelijke: er is veel minder gedetailleerd be stemd. De filosofie hierachter zal duidelijk gemaakt worden door de heer ir. J.M. Hoefsloot van bureau Zandvoort, die het buitengebied in kaart heeft gebracht en de hoofdlij nen van het beleid heeft uitgestip peld. Andere belangrijke onderwerpen in dit plan zijn: het rijksbeleid, het pro vinciaal beleid en het gemeentelijk beleid, de bodem en het water, de flora en fauna, de cultuurhistorie, het grondgebruik en de recreatie. Behalve Zonnegloren worden ook bestemd het buurtschap Soestdui- nen, de militaire terreinen en de agrarische bedrijven. Het concept bestemmingsplan ligt ter inzage in het gemeentehuis en de bibliothe ken. Het is ook te koop bij de afde ling ROB (dhr. Van Dongen). De satirische brief die het VVD-raadslid Willem Blaauw on langs aan het College stuurde - hij klaagde daarin zijn nood over een aantal "knelpunten" in Soester- berg - heeft geleid tot een al even satirisch antwoord van wethouder Jan Visser. Hoewel Blaauw had la ten weten dat-ie geen brief-terug hoefde, krijgt hij schriftelijk li- k-op-stuk van B. W., althans van Visser. "Schrijft u me maar niet terug, dat spaart tijd en anders moet in prachtige zinnen weer uitleggen dat wij de dingen niet allemaal juist zien," had Blaauw in een p.s. opgemerkt. "Als doorgewin terd politicus besef je blijkbaar maar al te goed dat papier geduldig is," ant woordt Visser, "maar zo makkelijk kom je niet van me af." Om te beginnen wrijft de wethouder het raadslid fijntjes onder de neus dat hij de brief aan de Soester Courant heeft doorgespeeld, en dat nog wel terwijl z'n eigen fractievoorzitter - Neks Blom- mers - bij de begrotingsbehandeling het College nog had verweten dat het dis cussies via de pers voerde. "Jouw brief is daar een mooi voorbeeld van," scoort Visser. 'Brief aan jezelf' Hij vindt Blaauws brief wel een beetje eenzijdig: "Jij bent geen modaal inge zonden-brievenschrijver, maar raads lid. In feite schrijfje dus een brief aan je zelf. Als bestuurder van deze gemeente heb je elke maand de gelegenheid mon deling je bezwaren in te dienen, toe te lichten, te onderbouwen en met steun van nog 26 raadsleden je problemen op te lossen. Net als jij kan ik ook elke week zo'n brief schrijven met klachten, te kortkomingen, nalatigheden en noem maar op..." Visser meent dat Blaauw typisch een partij-politieke brief heeft geschreven. "Goed besturen is, ondanks alle politie ke tegenstellingen, met elkaar zo goed mogelijk dit dorp leefbaar houden. Dat kan alleen in goed overleg en direct contact met het dagelijks bestuur, i.c. het College van B. W. Ook voor de oppositie staat de deur open," aldus Visser. Om zijn collega's niet voor de voeten te lopen gaat de wethouder niet in op Blaauws opmerkingen over tuinvuil, groen en vuil, de geluidswal en de ge luidsoverlast die de WD-er in Soester- berg signaleerde. Over het vuurwerk probleem laat hij weten dat er voor dit najaar een uitvoerige voorlichtings campagne voor de schooljeugd op sta pel staat: in de klassen, op Radio Soest en op de kabelkrant. Controleur Visser gaat in dat verband ook nog even in op Blaauws verzuchting dat "een mo derne bromsnor op een brommer veel succes zal kunnen boeken": "Jammer dat de WD-fractie op 14 oktober niet de motie van het CDA heeft gesteund, voor een tweede controleur woonom geving. Lees hierover het verhaal van Jan Pieter Lokker in de Soester Cou rant van de vorige week, waarin ook jouw open brief stond afgedrukt. Zo'n controleur zou in Soesterberg goed werk kunnen doen..." De opmerkingen over de informatie borden - Blaauw stelde voor er een mel kerskrukje bij te plaatsen zodat de men sen die nu door de knieën moeten zak ken de plattegrond van Soesterberg ook op '-'ooghoogte" kunnen bekijken - zal Visser opnemen met de ambtenaren. Of dat betekent dat er inderdaad kruk jes komen lijkt overigens twijfelachtig. Visser bestrijdt ten slotte Blaauw aan spraken - "nu ik geprobeerd heb in een voudige stijl met u van gedachten te wisselen" - op een gemeentelijk taart vanwege het normale woordgebruik. "Een brief die wij van jou niet hoeven te beantwoorden kan ik moeilijk rubrice ren in de categorie 'gedachtenwisse- ling'," repliceert Visser. Geen taart dus voor Blaauw, als het tenminste van de wethouder afhangt. In het Dorpshuis van Soesterberg wordt woensdag 11 november een informatie-avond gehouden over buslijn 73. De bijeenkomst in het gebouw aan het Dorpsplein begint om 19.00 uur. Vertegenwoordigers van Centraal Ne derland (CN) en de gemeente Soest zullen vragen beantwoorden en met de belangstellenden van gedachten ver wisselen. De aanleiding voor de informatie avond is de ongerustheid onder de be volking over de busverbindingen vanuit Soesterberg. Buslijn 73 zal 's avonds en op zondag waarschijnlijk helemaal niet meer rijden. Naar alternatieve oplos singen, zoals de regio-taxi wordt ge zocht. Het busplan wordt momenteel uitgewerkt. CN en de gemeente willen daarom weten wat er onder de bevol king leeft, zodat de belangen van de rei zigers zoveel mogelijk bij de uitwerking betrokken kunnen worden. Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant De Soesterbergse carnavalsvereni ging De Zotteklappers maakt za terdag 7 november bekend wie de opvolger wordt van Zijne Dorst- lustige Hoogheid Prins Zotteklap I. Om elf voor half elf 's avonds zal de hui dige Prins Carnaval aftreden. Om eli over elf wordt in De Gouden Leeuw (De Leutbunker) de nieuwe prins geïn troduceerd en kan de polonaise begin- Prins Zotteklap I zal om 20.30 uur de feestavond openen. Tijdens de avond kunnen belangstellenden voor tenmin ste dertig gulden donateur worden. Zij krijgen een boerenkiel met daarop het wapen van de Zotteklappers. Namens de ondernemers van Har tje-Zuid heeft J. Wessels donder dag aangedrongen op een zo spoe dig mogelijke uitbreiding van het winkelcentrum. Ook de leden van de commissie economische zaken, aan wie Wessels zijn beroep adres seerde, willen snel zaken doen, maar het lijkt erop dat de gemeen te nog even blijft stoeien met een visie. In het kader van de in juli vastgestelde Structuurvisie kan de zuidelijke winkel- pool van Soest worden uitgebreid. Vol gens Wessels zijn de plannen nagenoeg in kannen en kruiken. De reacties van omwonenden zijn, aldus Wessels, over het algemeen positief en voor de laatste bezwaren van apotheker Lourens zou den in een gesprek acceptabele bouw kundige oplossingen zijn bedacht. "Wilt u ons alstublieft helpen de bouw- aanvraag zo snel mogelijk door alle sta dia te loodsen", vroeg Wessels. Visie Volgens wethouder Jan Menne van economische zaken moet eerst een visie worden ontwikkeld voor wat betreft de stedebouwkundige aspecten. "En daar hebben wij in dit huis verschillende me ningen over", aldus Menne die opperde dat de uitbreiding wellicht in 1995 kan worden gerealiseerd. Volgens D66, WD en CDA moeten de ondernemers niet langer aan het lijn tje worden gehouden. "Wij hebben te gen de winkeliers gezegd dat er na de Structuurvisie iets zou komen, dan moeten we nu wat doen. Zoveel keuzes zijn er niet in Soest-zuid", stelde Neks Blommers van de WD. En Loet Jan sen (D66): "Er is al een visie, dus moet er nu iets gebeuren." Volgens gemeentesecretaris Wim de Kam zou Hartje-Zuid in principe vol gendjaar al uitgebreid kunnen worden. Voorwaarden daarvoor zijn dat er een samenhangend plan op tafel ligt en dat Gedeputeerde Staten meewerken. Wessels bood de gemeente de diensten van de winkeliers aan: "Wij hebben al les al bekeken en hebben een eindbeeld in ons hoofd. Dan kunnen wij de ge meente helpen met de visie." m t Een nieuwe keuken? Kom 'n keertje bij ons langs, zouden we zo zeggen. In 43 verschillende keukens tonen wij u 1001 mogelijk- heden. Over nieuwe keukens ligt (GRATIS) een prachtige brochure voor u klaar inclusief een W l 3-stappen-plan van aanpak. Die brochure kunt u 1 B I ook telefonisch aanvragen. Typisch Nijhof. \%j7Bel: 02154-16246. mm Minervaweg 3. 3741 GR Baarn. telefoon 02154-16246. VAN DONDERDAG T/M WOENSDAG FM 105.9 MHz 97.0 MHz (kabel) Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 5 NOVEMBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Eef van der Horst. 10.00 DE FRANSE SLAG Franstalige liedjes. Presentatie: Piet Schillemans. 11.00 KOFFIE MET ELLI Gevarieerd magazine. Presentatie: Elli Pliester. 13.00 CD'S OUD EN NIEUW Presentatie: Fred v.d. Pol. 14.00 GOSPELTRAIN Presentatie: Jack Hoogervorst. 15.00 Sluiting. VRIJDAG 6 NOVEMBER 08.00 MUZIEKINJECTIE r 09.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Ger Roos. 10.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST Nederlandse liedjes en conférences. Presentatie: Thari Schröder. 11.00 ONTMOETING MET... Thys Schlebaum in gesprek met Mieke van Kooten, Yvonne Geelen, Loek Bosman en Yt Broekhoven van de Stichting Kindercentra Soest. 12.00 STUDIO TWEE Magazine. Presentatie: Thys Schle baum. 13.00 UW FAVORIETE KEUZE Verzoekplaten. Presentatie: Ties van Veelen. (Aanvragen: postbus 1062, 3760 DB Soest). 15.00 Sluiting. ZATERDAG 7 NOVEMBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Informatie over Soest en muziek. Pre sentatie: Frank Verhoeven. 10.00 HET HITMUSEUM Hits uit de jaren '50, '60, '70 en '80. Uw hitgids: Coen Pater. 11.00 ZATERDAG MIDI-MAGA- ZINE Met o.a. het cryptogram, het asiel, het banencentrum en "Kent u uw straat?" Presentatie: Eef van der Horst. 13.00 LICHT VERTEERBAAR Interviews en muziek. Presentatie: Ron Bauer. 14.00 MUSICBOX Presentatie: Sander van Zweden. 15.00 RADIO SOEST SPORT Aandacht voor de Soester sportclubs en de voetbaluitslagen. Presentatie: Loes Voet, Rob Joustra, Elise van de Hel en Frank Verhoeven. 17.00 Sluiting. ZONDAG 8 NOVEMBER 10.00 MUZIEK ONDER KERKTIJD Presentatie: Maria Drost. 11.00 ZONDAG MINI-MAGAZI NE Met o.a. sportuitslagen, het kranten- spel, het banencentrum en UIT-nieuws. Presentatie: Frank Verhoeven. 12.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU "Tijd voor het IVN" met Gonnie van Wandelen en "Nieuws uit de Kwekerij" met Dick Neuteboom. Presentatie: Jo ke Vrolijk. 13.00 SOEST AKTUEEL 150 jaar Kamer van Koophandel. Pre sentatie: Peter van der Weij. 14.00 SOESTER WEEKENDGE- VOEL Met o.a. de horoscoop en filmnieuws. Presentatie: Fred v.d. Pol. 16.00 HOE VEILIG IS MIJN STRAAT? Serie over misdaadpreventie (1). Gas ten: Henk Bouw, Hans Steensma, Mi- chiel Ruys en Dick van Breda. Produk- tie: Anne van den Hof. 17.00 Sluiting. MAANDAG 9 NOVEMBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Muzikale start van de week. Samenstel ling: Alex Lilien. 10.00 EEN UURTJE MET FRANCA EN GONNIE Presentatie: Franca en Gonnie Olthof. 11.00 UIT DE KRANT GEKNIPT Opmerkelijke berichtjes. Presentatie: Elisabeth Hellebrand. 12.00 LUNCHTIJD MET ROB Presentatie: Rob Joustra. 13.00 MUZIEKPALET Presentatie: Wim Leeuwenkamp. 14.00 CONCERT OP MAANDAG MIDDAG Schubert - 9e Symphonie en Moments Musicaux. Presentatie: Riet Ribbens. Samenstelling: Jaap Ribbens. 15.00 Sluiting. DINSDAG 10 NOVEMBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Ties van Veelen. 10.00 MIJMEREN Presentatie: Con van Hattem. 11.00 C-DRIE Presentatie: Irma Kramer, Idelette de Nooy en Pim Jonker. 12.00 MUZIEKINJECTIE Samenstelling: Alex Lilien. 13.00 RADIO SOEST 55 Een programma voor de rijpe levensge nieter. Presentatie: Gerda Alders en Els Romkes. 15.00 Sluiting. WOENSDAG 11 NOVEMBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Eef van der Horst. 10.00 BLOKUUR Presentatie: Ron Bauer. 11.00 VAN HET RAADHUIS PLEIN Informatierubriek van de gemeente Soest. Presentatie: Yvonne Dijkhuis en Ben van Os. Produktie: Peter van der Weij. 12.00 PITTIG GEKRUID Presentatie: Con van Hattem. 13.00 HOE VEILIG IS MIJN STRAAT? Misdaadpreventie. Produktie: Anne van den Hof. 14.00 GRAAG GEDAAN Verzoekplaten voor zieken en ouderen. Presentatie: Maria Drost. (Aanvragen: postbus 3062, 3760 DB Soest). 15.00 Sluiting. HEEL GERUSTSTELLEND

Soester Courant | 1992 | | pagina 9