Nagtegaal pechvogel in duel met Baarn Soest wendt in slotfase nederlaag af Red Stars doet aan klantenbinding Maximale winst voor Selby Goede start crossseizoen Smeeing/BDC krabbelt weer overeind VOETBAL zondag Winst voor heren in spannende wedstrijd tegen BOB: 87-72 BASKETBAL Dames VOETBAL zondag Söunter ZAALVOETBAL 'Walk-over' tegen Badge: 0-8 ZAALVOETBAL BADMINTON Ronald de Rooij zet zaalteam PIT weer op de rails VOETBAL zaterdag SEC-zaterdag laat voorsprong glippen SEC houdt punt over aan verbleekte streekderby Duel met OSC goed voor derde zege: 18-15 HANDBAL Koploper Bijlmer moet 2-0-voorsprongprijsgeven: 2-2 Zaalteam van SEC volgt taktiek van coach Van Zoelen Hees WOENSDAG 11 NOVEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 11 Tegen het balvaardige Bijlmer had Soest aanvankelijk moeite om in haar spel te komen. Na een half uur liep het beter en kwamen er diverse kan sen, die niet verzilverd werden. Uit een duel met de Bijlmer doelman wist ^Peter v.d. Berg wel te scoren, maar de treffer vond geen genade bij de ar- iter. Het werd uiteindelijk 2-2. Door een blessure van Luits Honkes en de terugkeer var Martijn de Jonge moest Stroomberg zijn team wijzigen. ené van den Deysel speelde als vrije erdediger, waardoor het middenveld een aderlating onderging. De Bijlmer pelers, van nature technisch begaafd, etten enige prima aanvallen op, die re- ulteerden in drie. Gelukkig voor Soest eerste doelman Daniël Hilhorst als en vorst in zijn doelgebied. En zo kon oest het breiwerk van de thuisclub ntregelen. De Jonge besloot een prima ctie met een lage voorzet, waarna de bal in een duel tussen Van den Berg en Milton Esajas smoorde. Schoten van Leegwater, Paul Hilhorst en de Jonge misten kracht en precisie om Ricardo Verwey in het Bijlmer doel te veront rusten. Kort voor rust kwam Van den Berg vrij voor de doelman, die hem de bal ontfut selde. Ook Jeroen van Veenendaal zag zich een vrije kans ontnomen door Ver wey. Zijn volgende schot kostte de doelman meer moeite, en Van den Berg was er als de kippen bij om de even los gelaten bal in te tikken. De nogal veraf staande scheidsrechter Jacobs zag er een overtreding in en keurde de treffer af. Na rust toonde Soest te weinig combi natie vermogen en verloor Soest veel persoonlijke duels. Hieruit ontstond een splijtende pas op de snel doorsprin- tende Jerrel Read die een lage voorzet produceerde. Door een haag van spe lers kwam de bal bij de tweede paal in bezit van Silvion Zorgvol die laag in de verste hoek scoorde (1-0). Hierna beperkte de thuisclub zich veel al tot het ontregelen van het Soester spel. De bal ging ontelbare malen over Martijn de Jonge: rentree. Foto: Goos van der Wilt. de zijlijn. Bij Soest werd de moegestre den De Jonge vervangen door Mark de Lange. Een hard schot van Jean Lie a Ling werd door Hilhorst fraai gestopt. Het herenteam van Red Stars heeft zaterdagavond aan klanten binding gedaan in sporthal Beu kendal. In een spannende wed strijd werden ruim honderd toe schouwers op hun wenken be diend. De ploeg van Shermon Wil- son beloonde zichzelf met een knappe 87-72-zege op BOB. Door die zege blijft Red Stars een rol van betekenis spelen in de tweede rayonklasse. Met acht punten uit zes duels tellen de basketballers nog steeds mee. Red Stars nam overigens pas in de laat ste drie minuten afstand van de gasten uit Oud-Beijerland. In de 37 daarvoor- afgaande speelminuten bedroeg het verschil nooit meer dan zes punten. Red Stars leidde kort voor rust met 41-36, maar kon in de laatste minuut niet de rust opbrengen. Te snel schieten bete kende balverlies, waardoor BOB de stand in balans kon brengen. Na de pau ze deelde BOB een plaagstoot uit (49-55). Het antwoord van de Soesters kwam snel, want drie minuten later was het alweer 58-55. Vanaf dat moment steeg de spanning naarmate de minuten verstreken. Met een gezonde dosis inzet behield Red Stars een kleine voorsprong in de aan trekkelijke wedstrijd. Daarnaast bleek eerstejaars junior Igor Smink een steunpilaar voor zijn volwas sen teamgenoten. Totaal ongevoelig voor enige vorm van druk, selecteerde Smink zijn schoten. En, zoals vrijwel al tijd, vielen de ballen van de jonge bas ketballer goed. In de zestiende minuut begon Smink aan zijn bewijsvoering dat hij veel meer speelminuten moet krij gen. Op 72-69 legde hij BOB met ne gen punten in drie minuten op de pijn bank. Om de lol in het thuiskamp nog groter te maken benutte de debuteren de Joes Heeregrave drie van de vier vrije worpen en was de tegenstand van BOB tot de verleden tijd gedegradeerd (80-69). Jan van Maanen droeg bij aan de feestvreugde met één geslaagde en één mislukte dunk en 'Juice' Heeregra ve maakte zich bijna onsterfelijk door nogmaals te scoren, waarna Arend Kok het publiek een toegift gaf met een 'on mogelijke' driepunter. De dames van Red Stars staken de draak met hun tegenstanders. Het enige wat de vrouwen tegen The Dragons vergaten was het honderdste punt te scoren: 92-53. Marco van Maanen op weg naar twee van zijn zestien punten in het aantrekkelijke duel met BOB. Foto: Goos van der Wilt. Een ruime overwinning lag in het ver schiet tegen The Dragons. De ploeg heeft het slechtste doelsaldo van alle ploegen die in de eerste rayonklasse uit komen. Dat besefte Red Stars zich pas na zes minuten. Tot 12-9 hadden de be zoekers een goed humeur. Vijf minuten later keken ze minder vrolijk (26-11en was de basketballes begonnen. Vooral in de beginfase van de tweede helft, toen Red Stars in nog geen vier minuten van 47-28 naar 62-28 raasde, waren de Soesters bij de les. Daarna sloop een tikkeltje gemakszucht in de ploeg. Simpele lay-ups werden gemist en in plaats van de bal af te geven, gin gen de speelsters soms op jacht naar persoonlijk succes. Het verschil groeide na 69-38 nog wel naar 39 punten (79-40), maar het was opmerkelijk dat The Dragons die marge in de laatste ne gen minuten consolideerden. De ploeg raakte op dat moment de vierde speel ster met vijf fouten kwijt en kon niet meer wisselen. Red Stars is zich langzaam, maar zeker naar boven aan het opwerken. In de laatste drie wedstrijden verdiende de formatie zes punten. En het is zeker dat Jonh Martin en co. de komende weken nog meer punten zullen vergaren. Jack Nagtegaal was zondagmiddag de grote pechvogel in de thuiswed strijd van SEC tegen Baarn. Langer dan vijf minuten duurde zijn optre den in de verbleekte derby (2-2) niet. De doelman brak zijn kaak en liep schade aan zijn gebit op bij een botsing met Michel van Grinsven en is voorlopig uitgeschakeld. Van Grinsven viel een kwartier later uit. De verdediger van Baarn werd per brancard en ambulance afgevoerd. Ge vreesd werd voor een ernstige rug- of heupblessure, maar in het zieken huis werd een spierscheuring in zijn rug ontdekt. In beide gevallen waren de botsingen ^■gmgelukkige samenloop van om- •jaandigheden. In de vijfde minuut ver scheen Van Grinsven na een openings offensief van SEC plotseling voor Nag tegaal. Hij redde met zijn been, maar kreeg de knie van Van Grinsven fron taal tegen zijn kaak aan. Van Grinsven kwam later in botsing met Guy Dekker. Djï onervaren Gigi Russo van de A-ju nioren verving Nagtegaal. Wie zondag op doel staat is niet duidelijk. De ver achting is dat Edwin van de Luitgaar- dën uit het tweede of een nieuwe keeper van SEC tussen de palen zal staan. Rus so maakte een allesbehalve zekere in druk, maar wie mag dat de jonge, voor |E leeuwen geworpen doelverdediger ilijk nemen? Niemand. Hoewel Russo schuld had aan de eerste gelijkmaker van Baarn 1 -1 in de laatste minuut voor rust), mag het puntverlies hem niet worden aangerekend. SEC had vaker moeten scoren tegen Baarn dat enkel en alleen op de counter loer- de. Counters die niet van gevaar waren ontbloot. SEC had de hulp van de grensrechter nodig om een doelpunt van Baarn wegens buitenspel afgekeurd te krijgen. Aan de andere zijde keerde Ton Gesgarz inzetten van de kansrijke Ozden Kan en Marco Martens. Op het moment dat Van Grinsven in de dertig ste minuut werd afgevoerd scoorde Dekker na een 'wippertje' van Saban Aksit indirect uit een vrije trap. Het was de eerste treffer van Dekker in de laat ste drie duels. De bal verdween in de bovenhoek. Zes minuten later hielpen Aksit en Dekker een kleine kans om zeep. Uit de daaropvolgende uittrap van Gesgarz kwam Baarn plotseling in een kansrijke situatie, maar Ronnie Daselaar haalde de bal voor de doellijn weg. Dezelfde verdediger liet de bal op slag van rust lo pen voor Russo. Die twijfelde echter, zodat Rob van Wilsum met een sliding de bal in het lege doel gleed. In de tweede helft was de eerste kans Selby moest op bezoek bij hekke- sluiter Badge uit Scherpenzeel. Je roen Voorburg begon de eerste partij tegen Koopstra, die net her steld was van een achillespeesbles sure. Duidelijk was dat Koopstra op een ho ger niveau heeft gespeeld. Voorburg moest er flink tegenaan en had vooral moeite om de winnende punten te ma ken. Marcel Pas had het wat makkelijker te gen dhr. Pool, die uit een lagere klasse komt. Zonder al te veel tegenstand haalde Pas de winst binnen. De eerste game van Gerdie van Kooten ging ver loren omdat zij nogal moeite had met de lengte van tegenstandster Van de We tering en met een ander soort shuttle. In de tweede game had Van Kooten het wapen gevonden om haar opponente te bedwingen. Door een backhandslag te laten volgen door een cross-drop won ze. In de derde game was het snel 10-6 voor Badge. Na enkele missers van Van de Wetering nam Van Kooten het spel weer over. Na verlenging op 10-10 won zij met de grootste krachtinspanning verdiend. Jeanette Westerveld verloor de eerste game door veel goede drop shots van opponente De Groot en door te gehaast spel. Door te beginnen met De halve marathon van Renswou- de werd zaterdag bij de dames be heerst door de Soesters Elly Moer man en Gerrie den Oude van AV Pijnenburg. Den Oude, die in het algemeen klassement van het Heuvelrugcircuit - waar ook de halve marathon van Renswoude in opgenomen was - al bijna onbe reikbaar was voor haar concurren ten, liet dan ook niets aan het toe val over en begon zeer sterk. Halverwege was de concurrentie al in geen velden of wegen meer te bekennen en lag zij op haar clubgenote Moerman ruim 40 seconden voor. Hoewel Moer man met name in de laatste fase nog sterk terugkwam, kwam de overwin ning voor haar niet meer in gevaar en passeerde zij na één uur 28 minuten en veertien seconden de finish. Moerman werd tweede op 25 seconden. Deze 2 posities nemen de dames ook in het to taalklassement in, dat volgende week met de laatste loop in Wijk bij Duurste de over 10 km - vanwege hun voor sprong op de rest - niet meer kan veran deren. een andere service en wat rustiger spel won Westerveld de tweede game. De derde game gaf hetzelfde patroon te zien. Omdat De Groot geen verweer meer had was de winst voor Selby. In het herendubbelspel waren beide ga mes overtuigend voor Selby. Voorburg en Pas gaven Koopstra en Pool totaal geen kans. In het damesdubbelspel speelden Van Kooten en Westerveld een ander systeem dan in de laatste wedstrijden. Dit pakte gunstig uit voor hen tegen een zeer geroutineerd duo van Badge. De thuisclub probeerde nog van alles om de eer te redden in de eerste mix. Van Kooten had inderdaad wat moeite met het netspel van de dame van de te genpartij. De eerste game was voor Sel by. De tweede game moest verlengd worden op 14-14. Voorburg en Van Kooten pakten toch weer de winst. In de tweede mix-partij werd door Selby vooral de zwakte van Pool uitgebuit. Door degelijk spel van Pas en goede smashes van Westerveld was het snel beslist waardoor de eindstand kwam op 0-8. ker in de prijzen. Mart van Hal etaleerde zich tijdens haar eerste crosswedstrijd in Harderwijk over 2.500 meter sterk door in haar klasse - Veteranen Dames - een tweede plaats te pakken in 10.58. Corine Wal let kwam tot 12.07, terwijl Henk Wallet bij de senioren, die 8.500 meter liepen op 36.36 uitkwam. Henny Pot verkoos de altijd zware Grebbecross in Rhenen boven andere crossen in de regio en kwam in een sterk veld redelijk goed uit de voeten. In het totaal klassement werd zij tiende, maar in de dames veteranen klasse mocht zij de hoogste trede van het ereschavot be klimmen. Haar eindtijd over 3.350 me ter bedroeg: 12.38. Ook in Elspeet werd zaterdag een halve marathon gehouden, die voor AV Pij nenburg de volgende resultaten bracht: Snelste man werd Gertjan Jansen in 1.28.13, met vlak daarachter Henk van Hal, die 1.29.30 noteerde en daarmee op de weg terug is. Paul Jansen kwam tot 1.32.00, terwijl Rini van Kouwen- berg 1.37.10 klokte. Veteraan Gerard Boeren sloot de Pijnenburgrij in 1.41.17. Ronald de Rooij heeft twee keer ge scoord voor het Nederlandse zaalteam van de PTT. De medewerkers van de Koninklijke PTT versloegen vorige week de Nederlandse Spoorwegen met 14-9. Volgens de regels van de landelijke di visie duurde de wedstrijd twee keer 35 minuten. René Ribberink was eveneens van de partij. Luits Houkes ontbrak in verband met een voetblessure. De PTT kwam binnen tien minuten op een 0-4-achterstand. Onder meer dank zij de treffers van De Rooij stonden de postbezorgers halverwege alweer met 8-4 voor. In de laatste minuut heeft SEC za terdag moeten capituleren voor Cobu Boys, de ex-koploper die in de laatste weken nauwelijks nog punten haalde. Het werd 3-2 voor de Amersfoorters die een kwartier voor tijd nog met 1-2 achter ston den. De wedstrijd beloofde leuk te worden. SEC verloor vorig seizoen met 7-1 van Cobu Boys, maar pakte dezelfde tegen stander enkele weken later in Soest in: 6-1. SEC was technisch iets beter, maar Co bu Boys opereerde met snelle spitsen en was daarom gevaarlijker. In de tiende minuut werd het 1-0 door een 'from- melgoal'. Krijn Schouten bediende la ter Edwin de Jong die de gelijkmaker forceerde. In de tweede helft gingen beide ploegen voor de zege. Schouten bracht in de 55 ste minuut Richard de Bruin in stel ling, maar de aanvaller werd gevloerd. Razzo van Dam scoorde daarop vanaf elf meter zijn zevende treffer van dit sei zoen. Dat was het sein voor Cobu Boys om een tandje bij te zetten. De Amersfoor ters zetten een derde aanvaller in en SEC stond met de rug tegen de muur. Een kwartier voor tijd viel de verdiende gelijkmaker. Een foutje van Schouten werd kort voor het laatste fluitsignaal afgestraft: 3-2. In sporthal Beukendal speelde Smeeing/BDC haar zevende wed strijd en behaalde haar derde zege. Na de matige prestaties in oktober, waarin alle vier wedstrijden verlo ren gingen, is een opgaande lijn in gezet en de twee wedstrijden van november hebben vier punten op geleverd. OSC werd met 18-15 verslagen. Jack Nagtegaal: gebroken kaak. voor Ben van der Linden. Daarna werd Martens net buiten het strafschopge bied vastgehouden, hetgeen Berend Wallenburg geel opleverde. Ook Mar cel van Dorrestein kreeg een prent voorgehouden, toen hij te hoog inkwam met zijn voet. Nog twee Baarnaars za gen geel. Het spel van SEC was een tikkeltje be ter. De opbouw van Aksit en öskan Sa- tikboga zag er verzorgd uit. SEC had al leen de ruimte die Martens op rechts had meer moeten benutten. Een schot van Aksit werd tot hoekschop ver werkt. Daaruit kopte Dekker de bal door en schoot Mark Timmer van dichtbij tegen Gesgarz aan. Daarop schoot Aksit in. De bal werd opnieuw over de achterlijn getikt. Martens be diende in de 21ste minuut Aksit die op anderhalve meter van het doel de bal op de vierde verdieping joeg. Een minuut later maakte Aksit die misser goed. Hij kapte in het strafschopgebied een spe ler uit en schoof de bal in de hoek. Een individuele fout was er de oorzaak van dat Baarn in de 79ste minuut an dermaal de achterstand kon goedma ken. Antek Wojtkowski verdedigde verkeerd uit, Jos Kramer maaide ver volgens over de bal heen en Van der Linden omspeelde simpel Russo. Een nieuw incident deed zich in de tachtigste minuut voor. Grensrechter Bram van de Wetering van Baarn ageerde tegen een beslissing van scheidsrechter J. Blokland en werd weggestuurd. De vervanger speelde in blessuretijd een opvallende rol. In de 93ste minuut brak SEC met vier spelers uit. De vlaggenist wilde (ten onrechte) zijn wimpel omhoog steken, maar het stokje viel uit zijn handen. Blokland liet verder spelen, waarna de geïrriteerde Dekker de bal voorlangs schoot. De zaalvoetballers van SEC blij ven ongestoord winnen in de eer ste klasse van rayon 't Gooi. BFC uit Bussum speelde goed, maar kon de Soesters niet stuiten in hun jacht op het tweede opeenvolgen de kampioenschap. SEC won met 2-6 door op de juiste momenten toe te slaan. Dat is de grote kracht van SEC, vindt coach Peter van Zoelen. "BFC heeft een goed team, maar als ploeg zijn wij beter. Ze waren veel in balbezit en tot nu toe één van de betere tegenstanders. SEC speelt nu echter zoals ik het wil. Op de juiste momenten komen de spe lers over de zijkanten. Met name Marco Martens heeft dat goed opgepikt." Martens scoorde maandagavond in Bussum twee keer en steeg daarmee naar de tweede plaats op de topscorers- lijst. Martens heeft nu acht goals, twee minder dan Eric Looijsen van Hees. Hans Peter van Zoelen opende de score tegen BFC met een strak schot. Direct na de aftrap profiteerde de thuisclub van de onoplettendheid van SEC 1-1 maar Martens hielp zijn ploeg voor rust aan een nieuwe voorsprong. Een toe valstreffer zorgde na rust voor 2-2, maar daarna kwam BFC er niet meer aan te pas. Jan de Wit, ingevallen voor Jack Nagtegaal die zijn kaak heeft ge broken, werd niet meer gepasseerd. Martens, Willem de Vries en de herstel de Richard de Bruin (twee keer) werk ten de bal aan de overzijde van het veld wel in het doel. "Eigenlijk hebben we weer gewonnen", reageerde coach Van Zoelen enigszins bescheiden. "Je rekent er iedere keer op dat je een betere tegenstander krijgt en een keer verliest. Ik heb nu pas vijf te genstanders gezien, de andere ken ik nog niet. Als ploeg zijn wij tot nog toe steeds beter dan de anderen. Maar we zien wel hoe het verder loopt. We blij ven het per wedstrijd bekijken." Hees leed wederom een nederlaag. In sporthal Beukendal kaapte de Baron met 2-3 de winst weg. De gasten kwa men binnen enkele minuten op voor sprong door een fout van doelman An- dré Blankenstein. Hoewel de Baron technisch meer in huis had, kreeg Hees goede schotkansen. De ballen misten vaak op centimeters hun doel. Het was de derde keer op rij dat Hees zonder wedstrijdpunten van het veld afstapte. De overwinning werd behaald tegen een team dat vorig jaar nog in de eredi visie speelde, maar na degradatie enke le spelers naar andere verenigingen zag gaan. Het Amsterdamse Lacerna/OSC wist tot nu toe slechts één wedstrijd naar zich toe te trekken maar werd in haar overige wedstrijden niet van het veld gespeeld en kreeg slechts met miniem verschil de nederlagen te slikken. Voor beide ploegen gold dat een overwinning noodzaak was. Smeeing/BDC leek zich hier terdege van bewust en kwam uit stekend uit de startblokken. Via enkele goed uitgevoerde spelvarianten werd de Amsterdamse dekking uitgespeeld en bij het afmaken werden geen fouten gemaakt. Elke schotpoging in de eerste tien minuten leverde een doelpunt op en nadat het in de elfde minuut 7-3 werd besloot de coach van OSC zijn tweede keeper in het doel te posteren, omdat zijn basiskeeper tot dan slechts de bal uit het doel had mogen rapen. De dekking van Smeeing/BDC had daarentegen goed vat op OSC, slechts bij 'stilstaande' momenten als vrije wor pen functioneerde de dekking onvol doende en konden de gasten aan scoren denken. De thuisploeg liep vervolgens uit naar 10-4, voordat OSC de schade nog iets kon beperken door de stand te verkleinen tot 11-6 bij rust. Smeeing/BDC had het plan gevat in de tweede helft nog meer via systeempjes te gaan spelen, maar kreeg daar niet meer de mogelijkheid voor. OSC was overgegaan naar een zeer offensieve 4-2 dekking, waardoor aan Smeeing/ BDC de mogelijkheid werd ontnomen Arnold Vroege wordt in de tang genomen. De nieuwe speler van Smeeing/BDC ontmoet zondag zijn voormalige ploeggenoten van Sparta'75 uit Groningen. om het geliefde systeemspel te spelen. Aan de andere kant werd er wel veel ruimte verkregen achter die twee offen sieve dekkers maar daar werd niet con sequent gebruik van gemaakt. Smeeing/BDC bleef aanvankelijk con stant rond de vijf treffers voorsprong behouden, maar enkele wazige beslis singen van het scheidsrechterlijke duo leken de westrijd weer spannend te gaan maken. OSC kon terug komen tot 15-12, maar daarna stelde Smeeing/ BDC weer orde op zaken. Drie treffers op rij betekenden 18-12 en met nog slechts zes minuten te spelen was de zege veilig gesteld. Wederom werd geprobeerd het toch weer enigs zins spannend te maken en kort na el kaar werden twee Soesters voor een tijdstraf naar de kant gestuurd. Hoewel OSC de kloof nog kon verkleinen tot 18-15 restte er te weinig tijd voor de gasten om nog een gelijkspel uit het vuur te slepen. Komende zondag speelt Smeeing/ BDC om 15.15 uur wederom een thuis wedstrijd, dan tegen Sparta '75 uit Gro ningen, de ploeg waarvoor Arnold Vroege vorige seizoen uitkwam. Van den Deysel vuurde na een vrije trap een kanonskogel af die de Bijlmer dek- lat scheerde. Op een verre afslag van de Amsterdamse verdediging moest Hil horst ver zijn doel uit en had hij de pech dat zijn schot terugketste van de aan stormende Roberto Deekman en par does in het doel verdween. Stroomberg stuurde Wilfried Janmaat naar de front linie en wisselde Van den Deysel voor de herstellende Paul van der Grift die achter een op een ging spelen. Soest zet te aan voor een slotoffensief, Van der Grift dropte de bal herhaaldelijk voor het Bijlmerdoel. Van den Berg glipte er kort voor het einde mee naar de doellijn en zag kans om uit een haast onmogelij ke hoek met een boogbal te scoren. Het pressie voetbal en de uit haast ge boren directe speelwijze wierp nog meer vruchten af. In de allerlaatste mi nuut nam Mark de Lange de bal ineens op de schoen en scoorde met veel effect fraai in de bovenhoek (2-2). Een zinde rend slot dus voor een sportieve wed strijd die met twee gele kaarten voor Bijlmerspelers anders doet vermoeden.

Soester Courant | 1992 | | pagina 11