f£7df/r f /T\ aruohccKl DeRab f de si 1CUL TUUR Kinderbios: De Drie Veteranen dloembinderij 'II Opnieuw elf boe Eigen huis is L Pianorecital in Pauluskerk Baarn Paranormale avond Op 20 en 22 november in de Vijverhof Vrolijk stuk bij Soester Applaus: 'De terugkeer van mevrouw Savage' Amoroso op Weense avond van PCOB 'Maria Stuart' in kasteel Groeneveld Tl NNereldH/inkel Biologische koffie Op 20, 21 en 22 november in 't Spant Gooise Operette: 'Der Wildschütz' gg jjj|j& Foto-cursussen bij Stichting Statief Vrijdagmiddag in C-drie ÜP V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Peter Timofeeff in Soest over het weer Derde lunchconcert in gemeentehuis Vrijwilligers Vakature Bank V rij willigerswerk roldoorbrekend Mississippi Massala Jazz Club Clownerie met het duo 'Trui uit' kgj^SDAG 11 NOVEMBER Centers verrichtte officie TU«enJPe^«,S: Visser opende galerie Sebo Detmers Prijzenfestival van jarige L Hypotheek op maat t WOENSDAG 11 NOVEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 1J Cultureel Creatief Centrum Willaerstraat 49, tel. 22188 Expositie (1) De vorige expositie was gewijd aan het beroemde boek van Jonathan Swift: Gullivers Reizen. Deze expositie duur de niet zo lang, precies de tien dagen van de kinderboekenweek. Met veel plezier en enthousiasme hebben de kin deren van basisschool Van der Hucht- Overhees gewerkt aan tekeningen, schilderijen, mobiles, vuurtorens en een grote Gulliver met een heleboel kleine lilliputtertjes. Verschillende keren zijn er schoolgroepen komen kijken en zij waren, net als de vele bezoekers, erg on der de indruk. Ook bij de vakbibliotheek van het NBLC in Den Haag waren de reacties positief. Het was nl. ook voor hen de eerste keer dat er zo iets met hun collec tie was gedaan. Wellicht hebt u al die bijzondere uitgaven van Gullivers Rei zen in de vitrines van C-drie bewon derd. Een unieke en zeer geslaagde ex positie en viering van de kinderboeken week 1992. Expositie (2) Inmiddels is in de expositieruimte van C-drie een nieuwe expositie ingericht. Ditmaal zijn het werken van negen mensen die vrijwel allemaal in Soest(er- berg) wonen. Zij vormen de atelier- groep die onder leiding staat van de be kende Soester kunstenares Judith Gor. De aanleiding van deze expositie vormt de inspirerende wijze waarop Judith Gor 'les' geeft. Het motto luidt daarom ook: "een niet-academische manier van lesgeven". Deze is heel individueel ge richt en stimuleert alle leden van de groep op eigen niveau. Dat is ook duidelijk te zien aan deze ge varieerde expositie, die bestaat uit schilderijen en tekeningen. Er zijn vele verschillende onderwerpen en even zo vele technieken gebruikt. De expositie is op 31 oktober onder grote belangstel ling op informele wijze geopend en loopt tot eind november. Behalve op zondagen is de expositie iedere dag te bezichtigen. Jeugdtheater In de herfstvakantie bracht kinderthea ter Pluisje de voorstelling "In de wol ken" voor hele jonge kinderen. In een uitverkochte zaal zaten vele kinderen en hun ouders/begeleiders te genieten van de avonturen van Rosa en haar wol kenman. Ook in de maand november is een jeugdvoorstelling te zien. Niet in een vakantie deze keer, maar op zaterdag 21 november. Dan komt het poppen theater Heksenketel naar Soest met een voorstelling voor kinderen vanaf 7 jaar. In "De verroeste ridder" speelt een hele gemene ridder. Hij is zo gemeen dat hij helemaal verroest. Hij is verliefd op Roosje, maar zij wil niet trouwen met een verroeste ridder. Heksenketel brengt een grappig verhaal met een schitterend decor en prachtige poppen. Heel mooi om naar te kijken. De voor stelling begint om 14.30 uur. Drie veteranen Enige jaren geleden heeft deze speel film ook al eens gedraaid in de kinder- bios. Toen rolde jong en oud bijna van z'n stoel bij het zien van een prinses die een hele lange neus kreeg. Een neus die zo lang werd, dat hij uit het raam bun gelde en nog maar verder groeide. De neus ging op eigen houtje verder en gleed over weilanden, rivieren en ber gen tot het zelfs in een ander land te recht kwam. Voor de prinses was het al lemaal niet zo leuk natuurlijk. Zij was dan ook helemaal niet dankbaar dat drie oude soldaten haar een lekker ap peltje gaven. En die drie veteranen? Die schrokken zich een ongeluk en moesten gauw op zoek naar een oplos sing, want anders kon het nog wel eens verkeerd met ze aflopen. Wie de dol dwaze avonturen van de drie veteranen wil meemaken, moet op vrijdag 13 no vember om 15.45 uur naar de kinder- bios van C-drie komen. Vanaf 7 jaar. Wordt verwacht: 13 november: kinderbios "De drie ve teranen". 21 november: jeugdtheater "De ver roeste ridder". 27 november: kinderbios "Drie noten voor Assepoes". december: expositie aquarellen Mieke Lichtenbelt. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. De talentvolle pianist Frank van de Laar treedt op zaterdagavond 14 no vember op in een pianorecital in de Baarnse Pauluskerk, georganiseerd door Prélude en Strategier. Aanvang 20.15 uur; toegang vrij. Op het pro gramma staan werken van Beethoven, Bach, Debussy, Chopin, Brahms en AI- béniz. Reserveren noodzakelijk. Infor matie bij Prélude in Baarn of via tel. 02154-23015. PASO organiseert op woensdag 18 no vember een lezing over karakterbe schrijving van niet-overleden personen door de heer Pompe. Aan de hand van door de bezoekers meegebrachte foto's of voorwerpen zal de heer Pompe op paranormale wijze daaruit feiten door geven die te maken hebben met de eige naar. Aanvang: 20.00 uur, in "de Vangrail", Nachtegaalweg 8c. Entree: leden f 2,50; f 6,00 voor niet-leden. In formatie: tel. 11172 of 02154-12058. Op vrijdagavond 20 november en zon dagmiddag 22 november speelt het Soester Applaus het toneelstuk in drie bedrijven, "De terugkeer van me vrouw Savage" van John Patrick, in de Vijverhof aan de Klarinet. Men vraagt zich wel eens af: kunnen mensen die zich niet meer aan het ge jaagde leven kunnen aanpassen, geluk kig zijn? John Patrick geeft het ant woord en schetst een kleine gemeen schap van mensen, die geestelijk niet geheel volwaardig zijn, met hun kleine vreugden en verdrietjes. Elk leeft in zijn kleine waanwereld en is daarin tevre den en gelukkig. Ze verblijven allemaal in de inrichting "Het Klooster", die door gebrek aan financiële middelen met sluiting wordt bedreigd. Mevrouw Savage, een excentrieke da me, beschikt over een enorm vermo gen. Haar kinderen hebben dat kapitaal De acteurs en actrices van Soester Ap plaus. laten blokkeren en zouden het liefst zien dat moeder weer zou worden op genomen. Ook zij verlangt naar de rust en vredigheid die daar heersen en gaat terug, maar spoedig wordt de vrede ruw verstoord door twee brutale indringers, die geld, veel geld verlangen. Door haar wijsheid en gevatheid ziet mevrouw Sa vage kans de indringers voor haar kar retje te spannen en daarmee Het Kloos ter te redden. Wie denkt dat dit een somber stuk is komt bedrogen uit: er kan heel veel worden gelachen, aldus regisseur Jan Houtzagers. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW-Soest (Steenhoffstraat 9A) en te lefonisch via nr. 13454, of op de speel dagen vanaf een uur voor de voorstel ling aan de zaal. De Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) heeft een Weense avond georganiseerd. Die wordt dinsdag 17 november gehouden in de Vijverhof aan de Klarinet. Het ensemble Amoroso geeft een ope retteconcert. Onder de titel 'Ein Abend in Wien' brengt het muziek en zang van onder anderen Léhar, Strauss, Stolz en Schubert. De toegang is gratis, ook voor niet-le den. Voor vervoer kan op werkdagen tussen 9.00 en 12.30 uur de ouderenbus worden gebeld, tel. 19190. Hitske van Heuven en Ankie Witsen- burg spelen op zaterdag 14 en zondag 15 november de voorstelling "Maria Stuart" in kasteel Groeneveld in Baarn. De tragedie is een bewerking door Da- cia Maraini van het beroemde stuk van Schiller, onder regie van Lidia Zolnet. De techniek is in handen van Carolien Denijs. "Maria Stuart" gaat over de laatste da gen van de 19-jarige periode waarin de (katholieke) Schotse koningin Maria Stuart gevangen wordt gehouden door de (protestantse) Elizabeth, koningin van Engeland, omdat zij eveneens aan spraak maakt op de Engelse troon. Ma raini laat de twee koninginnen zien in hun afhankelijkheid van de machts strijd, hun opgedrongen door politie- k-religieuze conflicten. Het stuk bestaat uit monologen en dialogen, waarin het huwelijk, het moederschap en de posi tie van de vorstinnen aan de orde ko men. Hun lotgevallen lijken daardoor overeen te komen met die van vrouwen in onze tijd. De voorstelling begint zowel op zater dag als op zondag om 15.30 uur. Entree f 15,-. Reserveren bij kasteel Groene veld, tel. 02154-20446 (12.00-17.00 uur). •y^^Rbchling Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 het paradepaardje van de Max Havelaar-koffie Het respect voor de grond zit diep ge worteld bij de Indiaanse koffieboeren in Mexico. Zij spreken dan ook over Moe der Aarde: "Onze voorouders hebben ons goede grond nagelaten; nu moeten wij die voor onze kinderen in stand hou den," redeneren ze. Koffieverbouw met chemische bestrij dingsmiddelen en kunstmest brengt op korte termijn wel wat meer op, maar op den duur verziekt het de bodem. Daar om verbouwen ze hun koffie biologisch. Ze leggen terrassen aan op de hellingen, tegen erosie, laten bomen op de koffie- velden staan om de struiken en de grond tegen uitdrogen te beschermen, en gebruiken organische mest van kof- fiepulp, bladeren en koemest. Oude In diaanse teelt-technieken worden in ere hersteld. De koffie van deze Indiaanse boeren is onder de naam "Cafe Organi- co" in de Wereldwinkel te koop en sinds kort in prijs verlaagd. Residentie-koffie Nieuw is de Residentie-koffie, een mé lange van koffie uit o.a. Tanzania, Nica ragua, Angola, Zaïre, Costa Rica en Guatemala. De koffie uit Guatemala is ook afkomstig van Indiaanse koffieboe ren. Residentie-koffie is lekkere koffie. Na een blinde smaaktest drinkt de Tweede Kamer al vanaf 1987 deze koffie. Ze is nu ook in de gewone half-ponds ver pakking verkrijgbaar bij de Wereldwin kel. Openingstijden: dinsdag en donderdag 13.30-17.00 uur; woensdag 9.30- 12.00 uur; vrijdag 9.30-17.00 en 19.00-21.00 uur; zaterdag 9.30-17.00 uur; Steenhoffstraat 9A, tel. 19813. Op vrijdagavond 20, zaterdagavond 21 en zondagmiddag 22 november zingt en speelt de Gooise Operette in theater 't Spant (Bussum) driemaal achtereen de komische opera "Der Wildschütz" van Albert Lorzing. Onder leiding van dirigent Hans C. Janssen en regisseur Harry Polder is de Gooise Operette de laatste jaren ook in Soest bekend geworden als een enthou siast operettegezelschap met een pro fessionele instelling, dat uitstekend in staat is tot het op de planken brengen van echt muzikaal theater. "Der Wildschütz" is het verhaal van schoolmeester Baculus - omringd door r.«SS®-'./fÜSdü- «nÉSs&lslsii Scène uit "Der Wildschütz" bij de Gooise Operette. een jolige schoolklas - en zijn bruid Gretchen. De opera zit vol intriges en komische misvattingen, die uiteindelijk tot een "happy end" leiden. Voor de uitvoering van zaterdag 21 no vember zijn nagenoeg alle plaatsen reeds uitverkocht. De avondvoorstel lingen beginnen om 20.15 uur, de mati nee op zondag om 14.00 uur. Entreekaarten:f 25,-(resp.f 21,-, f20,- en f 17,-). Informatie en plaatsbespre king: Inge Dobber, tel. 036-5311822 (b.g.g. 5312895). De Stichting Statief organiseert weer een aantal fotografiecursussen voor be ginnende en gevorderde fotografen. De cursussen worden zowel in Soest als in Utrecht gegeven. Het aanbod omvat: fotografie voor be ginners, doka voor beginners, doka ex perimenteel, belichten en verlichten, reportagefotografie, creatieve portret fotografie, modefotografie, naaktmo delavonden, modelfotografie voor vrouwen, architectuurfotografie, inte rieurfotografie, landschapsfotografie, technische camera, dierenfotografie, werkgroep voor gevorderden, het zelf beeld in de fotografie, workshops mo delfotografie, privécursussen. Een folder met uitvoerige beschrijving is verkrijgbaar bij Fred Vermeulen, Hartweg 20,3762 SE Soest, tel. 18105. Mensen die in een oorlog vechten zijn soldaat, of matroos, of generaal, of of ficier. Als de oorlog is afgelopen en ze allemaal weer naar huis mogen, dan worden ze veteraan genoemd. Drie veteranen lopen samen op de weg. Ze zijn trots op hun medailles, die ze hebben gekregen, omdat ze voor hun land hebben gevochten. En ze zeggen tegen elkaar: 'nu mag ons land ook wel eens wat voor ons doen. Dat hebben we wel verdiend, want kijk maar eens naar onze medailles.' Opeens komt er een gek mannetje op hun weg, een aardmannetje. Van dit aardmannetje krijgen de drie helden een toverhoed, een bodemloze geldbui del en een toverfluit. Dat is handig, den ken de veteranen. Nu kunnen ze heel snel rijk worden zonder ervoor te hoe ven werken. Maar het loopt toch een beetje anders dan ze gedacht hadden. In het paleis woont een prinses, die erg ijdel is. De veteranen willen een beetje opscheppen en geven aan de prinses een betoverd appeltje. Nu zal de prinses nog veel mooier worden beloven ze. Maar... er gebeurt iets raars met de neus van de prinses. Die begint te groeien en ie groeien. De neus groeit het paleis uit en gaat maar door, over weilanden, ri vieren en bergen en komt zelfs in ande re landen terecht. Dat ziet er niet best uit voor de drie veteranen, want de prinses is er niet erg blij mee. Een humoristische speelfilm. Onderti teld. Aanvang 15.45 uur. Duur onge veer 85 min. Leeftijd vanaf 7 jaar. Toe gang kinderen f 3,-; volwassenen f 5,-. Kerkplein 1, tel. 22195 De Volksuniversiteit heëft Peter Timo feeff, meteoroloog en één van de weer mannen van de televisie, bereid gevon den in Soest een lezing te verzorgen over "het weer". Hoewel dit een onder werp is waarover veel gepraat wordt weten we van de totstandkoming van het weer en de weersverwachtingen meestal niet veel af. Meteorologie is de leer van de verschijnselen in de atmo sfeer, afgeleid van het Griekse woord "meteoros" wat "hoog, boven de grond" betekent. Allerlei meteorologische elementen, zoals temperatuur, luchtdruk, bewol king, wind, zonneschijn en vochtigheid, zorgen op een zeker ogenblik op een bepaalde plaats voor de weerstoestand. Bij het K.N.M.I. in De Bilt komen de waarnemingsstations in binnen- en bui tenland doorlopend weerrapporten binnen, die in weerkaarten gezet wor den, en op grond daarvan worden re gelmatig weersverwachtingen uitgege ven. U krijgt deze avond te horen wat er alle maal komt kijken voordat de weersver wachting tot stand komt en welke me teorologische apparaten daarbij ge bruikt worden. Maar ook op vragen van uw kant wordt in deze niet-weten- schappelijke lezing antwoord gegeven. Aan de hand van dia's krijgt u boeiende informatie over ons klimaat en over verschillende weertypes. De lezing vindt plaats op maandag 30 november, van 20.00 - 22.00 uur, in De Open Hof, Veenbesstraat 2. Toegangs prijs: f 15,—. Om teleurstelling te voorkomen graag vóóraf reserveren bij de Volksuniversi teit, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195. Kantoor geopend: maandag/woens dag 13.00-16.00 uur; dinsdag/donder dag 10.00 - 13.00 uur. Het derde lunchconcert van dit seizoen in de raadzaal van het gemeentehuis wordt gehouden op woensdag 18 no vember van 12.30 tot 13.15 uur. Deze keer een klassiek programma door va der en zoon Wilmes uit Soest. Ralf Wilmes (1971) begon op 8-jarige leeftijd zijn pianostudie aan de muziek school in Soest en behaalde in 1985 een eerste prijs in een pianoconcours te Utrecht. Na het behalen van zijn Havo diploma ging hij naar het Concervato- rium te Amsterdam en een jaar later naar het Utrechts Conservatorium. Ton Wilmes gaf veel concerten in bin nen- en buitenland en is sinds 1975 so lo-altist bij het Radio Filharmonisch Orkest te Hilversum. Verder maakte hij deel uit van een aantal ensembles, waaronder Amsterdam Sinfoniëtta, Amphios Ensemble Antwerpen, Ceci- lia Consort, Debussy Trio en het Ne derlands Harpensemble. Ton Wilmes (altviool) en Ralf Wilmes (piano) bren gen een programma met composities van William Flachton, Franz Schubert, Frederic Chopin en van vier Russische componisten: Alexander Glazoenov, Anton Arenski, Nicolai Rimski-Korsa- kov en Cesar Cui. De toegang is gratis. Smitsweg 311, tel. 12630 Zowel in de beeldvorming als in de da gelijkse praktijk houden vooral vrou wen zich bezig met het uitvoeren van de zorgtaken. In het vrijwilligerswerk kun nen we zien hoe breed dat terrein van de zorg in werkelijkheid is en hoe divers de werkzaamheden. "Zorgen voor" is ook ervoor zorgdra gen dat mensen zichzelf (weer) kunnen redden en voor zichzelf opkomen. Bij voorbeeld mannen als vrijwilligers die vaak door een andere kijk op het werk een nieuwe inbreng hebben, nieuwe ideeën hebben en kortom het zorgende werk anders doen dan vrouwen. Man nelijke vrijwilligers die nu actief zijn in de zorgsector, zijn vaak binnengeko men voor een concrete taak, bijvoor beeld als chauffeur op een vervoersbus- je voor ouderen. Als ze er eenmaal bij betrokken zijn, groeien ze ook in het verrichten van zorgtaken. Ze helpen een oudere met het aankleden, of ze be geleiden een gehandicapte naar het toi let. Dat gaat vaak vanzelf. Mannen staan dan achteraf verbaasd over die ontwikkeling. Ook de afnemers van zulke hulp heb ben belang bij mannelijke zorgverle ners: ze hebben immers meer keuzemo gelijkheden. Ze kunnen meer vrijwilli- gersdiensten vragen. Dit lijkt misschien bedreigend yoor de traditioneel vrou welijke taken, maar het biedt uiteinde lijk meer mogelijkheden tot de uitbouw van het werk. Zo zou het best kunnen zijn dat na ver loop van tijd het vrijwilligerswerk beter tussen de seksen is verdeeld en vrouwen profiteren daar ook van. En op verge lijkbare wijze kan vrijwilligerswerk ook roldoorbrekend "werken" tussen jong en oud, zwart en wit, tussen mensen met en zonder handicap. Als dat geen socia le vernieuwing is... Deze week vraagt de Vrijwilligers Va kature Bank aandacht voor de volgen de vakatures: 15-101: Welzijnsinstelling voor ou deren zoekt vrijwillig(st)ers voor het rondbrengen van maaltijden. Werktij den vanaf ca. 11.30 tot 13.00 uur. Men dient over een rijbewijs te beschikken. Reëele kilometervergoeding. 17-104: een maatschappelijke dienst instelling is op zoek naar mensen die kunnen/willen oppassen bij demente rende ouderen thuis en hun verzorgen de partner steun verlenen zodat deze wat ontlast wordt. 3-101: Muziekvereniging te Soest zoekt vrijwillig(st)ers voor het bespelen van bas, tuba, trombone, slagwerk en hoorn. 3-109: Centrum voor geestelijk ge handicapten in Den Dolder vraagt vrij- williger(st)ers die werkzaamheden wil len verrichten als bar- of disco-mede werkers voor de vrij dagavond-disco en een barbeeper voor de zondagmiddag inloop. 5-112: Milieu-educatiecentrum te Soest zoekt een enthousiast iemand voor het ontwikkelen van lesmateriaal en voor het begeleiden van educatieve aktiviteiten op het gebied van natuur en milieu. 7-131: Stichting voor sociaal cultu reel werk en basiseducatie zoekt ver schillende vrijwillig(st)ers voor het uit voeren van diverse aktiviteiten op het gebied van kinder- en volwassenen- werk. 7-132: Internationaal vrouwencen trum zoekt een vrijwillig(st)er ter assis tentie bij de kinderopvang die aanwezig is voor deelneemsters aan cursussen en aktiviteiten. 8-177: Centrum voor geestelijk ge handicapten te Den Dolder zoekt vrij willigsters voor het wandelen met een aantal mensen van wie sommige in een rolstoel zitten. 8-164: Instelling voor gehandicap tenzorg vraagt positief ingestelde men sen die uitstapjes willen maken met be woners in busjes, openbaar vervoer of met de eigen auto, in de omgeving of naar de dierentuin. 10-107: een sociaal-cultureel werk- instelling zoekt enthousiaste mensen die willen meewerken aan het projekt "verhuizen en wat nog meer?": helpen en begeleiden van tieners van 12 tot 15 jaar, die zelf hun meubilair opknappen. Inlichtingen over de genoemde vacatu res en over vrijwilligerswerk in het alge meen kunt u ten alle tijde krijgen bij de WB Soest/Baarn Smitsweg 311, tele foon: 02155-12630. De openingstijden zijn: dinsdag tot en met donderdagoch tend van 9.30-12.00 uur. In Baarn is er de mogelijkheid van een spreekuur op afspraak. Hartelijk welkom dus! Stcenhoffslraal 46. tcl^_19577_J Donderdag 12 november: Onder het bewind van Idi Amin werden in 1972 talloze Indiërs, die soms al ge neraties lang in Oeganda leefden, ge- dwongen te vertrekken. Het gros van de leraren, dokters, advocaten waren In diërs en hun vertrek ontwrichtte het land. Deze Indiase Oegandezen, ooit als goedkope arbeidskrachten door de Britten naar Afrika gehaald, lieten hun hart achter in Oost-Afrika. In Mississippi Massala volgen we een Indiase familie van Kampala, Oeganda, naar Greenwood in de Amerikaanse staat Mississippi. Vader Jay kan na 18 jaar nog niet verkroppen dat hij zijn succesvolle bestaan als advocaat in Oe ganda moest opgeven. Vanuit Green wood zal hij nog jaren na de verdrijving van Amin de regering in Kampala blij ven bestoken met eigendomclaims. Zijn vrouw en vooral hun dochter Mira wrokken minder en integreren vlotter. Er valt best te leven in het stadje Green wood met zijn wonderlijke etnische di versiteit. Als je je maar aan de regels van je eigen etnische groep houdt,l Wanneer Mira verliefd wordt op del zwarte tapijtreiniger Demetrius (Den-I zei Washington) en voor hem haar ge-1 doodverfde aanstaande en schatrijkeI echtgenoot Harry aan de kant zet, blijktI de verbaal beleden "broederschap" een I illusie. De verhouding tussen Mira en I Demetrius zendt schokgolven door het f verder zo rustige Greenwood. Naarma-1 te de contacten tussen Mira en Deme-1 trius inniger worden, nemen de span-1 ningen in zowel het Indiase als het zwar te kamp toe. Alle emoties en mini-dra- ma's die hiervan het gevolg zijn, worden I vertolkt met spreekritmes en opgewon-1 den gebaren, becommentarieerd door 1 roddelaarsters, verzacht in huiselijke I kring met drank en dans. Demetrius en I Mira vormen een prachtig paar, wat de archaïsche en racistische reflex van de families des te ergerlijker en lachwek kender maakt. Nair vertelt niet zelden met veel humor - een verhaal over samenleven van mensen met verschillende huidskleu ren, over wederzijdse vooroordelen en misvattingen. Dit doet ze op een op rechte, integere manier. Een sympa thieke, charmante, hartverwarmende film waar je nog wat van kan leren ook! Aanvang 20.30 uur. Toegangf 7,50; le- den/CJP/Pas-65 f 5,-. Zaterdag 14 november: De vertrouwde bezetting van Perron 5B zal deze maand gewijzigd zijn, omdat Gerco Aerts en Lourens Miedema ver hinderd zijn. Hiervoor in de plaats ko men Sander Tekelenburg met contra bas en Klauw Gesing met saxofoon. Sa men met de overige leden van Perron 5B wordt op zaterdag 14 november een energiek optreden verzorgd. Sander Tekelenburg is al enkele malen in Arti- shock te beluisteren geweest, onder an dere met het kwartet van Mare Albal Lotz en het kwartet van Monica Haas. Ook met zijn eigen kwartet speelde hij onlangs nog in Artishock. De Artishock-huisband Perron 5B is overigens op zondag 22 november met eigen bezetting ook te zien en te horen in theater De Lieve Vrouw in Amers foort; dit optreden begint om 16.00 uur. De rechtgeaarde Artishocker be luistert zijn band echter natuurlijk het liefst tussen de vertrouwde muren van zijn eigen sociëteit. Aanvang 21.30 uur. Deur open 20.30 uur, dicht 22.30 uur. Toegang f 2,50 in clusief één consumptie. Zondag 15 november: Deze maand worden maar liefst twee zondagen' gereserveerd voor de voor stelling 'Frits en Gertrude' van het De Vangrail, Het Kruispunt, De Praatpaal, tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 Bingo Buurthuis de Vangrail, Nachtegaalweg 8, organiseert op zaterdag 14 november weer de maandelijkse bingo-avond met mooie prijzen. De zaal is open om 19.30 uur; de eerste van de tien ronden begint om 20.00 uur. Kom ook een kansje wa gen. Dansen Buurthuis de Praatpaal, Smitsweg 311, start in januari weer met gezellige dans avonden voor beginners. Voor infor matie en inschrijving: tel. 19546. Disco Op zaterdag 14 november organiseert SWS vanaf 19.30 uur een spetterende disco in het voormalige Cola-pand op het industrieterrein. De avond is be doeld voor tieners in de leeftijd van 12 t/m 15 jaar. Entree f 3,-; pashouders f2,-. clownsduo 'Trui Uit', gevormd door Gerda van Bokhorst en Marcel Schol ten. Het programma werd als volgt door Ed van Straelen gerecenseerd in de Amersfoortse Courant. 'Voor volwassenen is het doorgaans niet eenvoudig een goede kindervoor stelling voor het voetlicht te brengen. Dat is nu eenmaal slechts mogelijk als de acteurs zich in de gedachten van het kind kunnen verplaatsen, of, anders ge zegd, de heerlijke fantasiewereld van het kind weten binnen te dringen. Hier uit volgt, dat het verhaaltje waarop de voorstelling berust niet het belangrijk ste is, maar wel de beelden en de pre sentatiewijze daarvan. De première van 'Frits en Gertrude' toonde aan, dat de twee spelers van Trui Uit zich terdege daarvan bewust zijn. Het verhaal is flinterdun gehouden. Een zo te zien truttige zangjuf (ze heet waarschijnlijk niet voorniets Gertrude) neemt plaats op een bankje in het park. Even later komt de welhaast miezerig ste man ter wereld, ene Frits en verte genwoordiger in toiletartikelen, naast haar zitten. Dan blijkt plotseling, dat het tweetal meer kan dan alleen maar saai zitten zijn. Frits en Gertrude laten zien dat ze kunnen dansen, jongleren en acrobatie bedrijven. Het geheel is een duidelijke clowns-act, waarbij het wit geschminkte gezicht, de grote rode pimpelneus, het geruite jasje en de veel te grote schoenen ontbreken. 'Frits en Gertrude' is een ongeveer veertig mi nuten durende en vlot gepresenteerde show, die blijkens de reacties bij kinde ren goed in de smaak valt.' Aanvang 14.00 uur. „en vrijdag is de bloembinderij I# Blauwe Druifje" van Jacqueline P v„nbelsdorff en Sandra Los offi- I1" „„end. Kanfoordirecteur Ar- r'/trippaers van de SNS-Bank I hlle de formele openingshande- T n de Soesterbergsestraat. Hij r/dat op een zeer infurmele ma- oeheel in stijf van de werkwijze de beide onderneemsters, ludieke toespraak, aangehoord tientallen geïnteresseerden, stond f, „ken van "de trein die moei gaan i Ter verduidelijking stelde hij Wethouder Jan Visser (Beeldende Kunst) heeft zaterdag in Enunen de nieuwe galerie officieel geopend van onze oud-plaatsgenoot Sebo Detmers (82). Deze kunstschilder woonde van af 1940 in Soest en heeft bijna 50 jaar zijn vak uitgeoefend aan de Klein En- gendaalweg, waar zijn atelier-woning met bekende "kerstbomentuin" moest wijken voor nieuwbouw. Sebo Detmers heeft drie jaar geleden met vrouw Annie en zoon Sebo jr. een zeer oude, verwaarloosde boerderij be trokken in Emmen (Wilhelmsweg), waarvan de deel is omgebouwd tot ex- Visser leest Sebo Detmers voor uit "Monumentaal" positieruimte waar nu 50 schilderijen en tekeningen worden tentoongesteld. Hieronder 16 nieuwe "boomgezich ten" in de bekende Detmersstijl. Voor een aandachtig gehoor van Em- mense notabelen, buren, familie, vrien den, en kennissen, onder wie enkele Soesters, las Visser een half uur lang ge dichten voor uit zijn bundel "Monu mentaal" en haalde zo met de bedlege rige Sebo Detmers herinneringen op aan verscheidene markante plekjes in zijn oude woonplaats. houten y met twee wagons die Jacqueline e.ndra symboliseerden. Hij over- sLde hen vervolgens enkele ca- die uitstekend passen in de gezel- winkel, waarna h.J onder luid ap- 1 «het fraaie logo dat boven de bloe- j Kaak is bevestigd onthulde (Tnp- -Od het succes en de toekomst L Het Blauwe Druifje""). De laatste Lading van de bankdirecteur was het Kippen het (blauwe!! lint l r de toegang, waarmee de bloem- Eerij officieel geopend was. rv uitstraling van de beide onderneem- „r, /met de blauw-tic) en de smaak je Lichting van de zaak, zal de Soet- fhevSÏingLeker aanspreken. Dat hleek donderdagavond ook al uit de „rme belangstelling op de receptie Lor ondernemend Soest-Zuid en fa milie vrienden en kennissen. De crea- £e wijze waarmee Jacqueline en Sta met hun bloemwerk omgaan is de wijde omtrek bekend. Ril boekhandel Van de Ven zijn maar liefst elf prijzen gevallen in de tweede ronde van het Libris Prijzenfestival ter gelegenheid van het tien-jarig bestaan Ap I ïhris-groep van zelfstandige kwahteitsboekiianrlels. He. totale aantal prijswinnaars komt daarmee op 28' De prijzen bestonden uit een o kenpakket met een waarde van 1100,- of meer. De gelukkige winnaars hebben allen persoonlijk bericht gehad en de mees- ten hebben hun prijs al in de boekhan del afgehaald. De afhalers kregen sa men met hun prijs meteen het nieuwe nummer van het Libns-magaztne mee, met daarin opnieuw een prijsvraag, nu met maar liefst f 150.000,— aan pnj- zen. LJbrks zét Imt prijzenfeest voort met op ™150.oU-aan boek— Libris is en blijft jarig, en blijft dat du Schuld is schande; een oud gezel de. Tegenwoordig denken ve mensen daar ruimer over. Ze w ten om te gaan met lenen.Zeztt het als een middel om prettig ven. Ze willen met alleen latr maar ook nu een aangename h] Voor veel van deze mensen he een aantal banken speciale [>r dukten' in huis. die extra financn armslag opleveren. Op dit gebied is meer mogelijk dan vi wordt ledacht. Zeker als het bijvoorbeeld huiseigenaren ietd deel van hun hypotheekRebben m taald. Zij hebben meer fat™°5L te dan ze zelf doorgaans kan goed van pas komen i waarvoor (tijdelijk) extra g Denk bijvoorbeeld aan dePe" de studie van de kinderen m Voot mensen met een van alles worden geregeld Ten m te wordt vaak gedacht dat de JT een schuld is die volg g- mien, moet worden afbetaa daard-regelingen is dat inde m.i.' SpaurATlst-KckV't looptijd 14 ja; looptijd^fcU^ Rabobank Rendt vanaf 25.000- 10.000- -ƒ25.01 f 5.000,— 10.0ÖC Zodra het tegoec hogere renteperce' Telefoonmi Kerkplein, 02155-963 Tamboerijn 3,

Soester Courant | 1992 | | pagina 18