TRABANT rijden ?>3K BEL SS 02155-17962 OF R.0UD Verhuur De Rabobank wijzigt de spaarrente f Rabobank S Soest i varia t 7MNDËL j WANDEL I 1 SOESTERBERG j Eigen huis is eigen geld i jjóÉNSDAG 11 NOVEMBER TööT i™™uTz™Ui,ZiChterd^ ven T °P T b™kje het Park- -ven later komt de welhaast miezerig- lai zS 'meï ka" dan alIeen maar eëda zëlJn' Fr"f en Gertrude 'hten roba ië h Hnnen nsen-jongleren en ie SeboDetmers jrippaers verrichtte officiële handeling dloembinderij Het Blauwe Druifje' geopend S Prijzenfestival van jarige Libris-boekhandels Opnieuw elf boekenwinnaars bij Van de Ven 1 Mmn BRÈÜkÊlEN bv%. of kan uw autoverzekering toch goedkoper? adviseurs in assurantiën Vereniging Soesterbergs Belang heeft nieuw bestuur Hypotheek op maat bij Rabobank Begrazingsbeheer aangepast Nieuwe veeroosters in De Stulp Een aantrekkelijke tuin voor vogels Politie vangt paard Kinderboerderij De Vrije Teugel Staatssecretaris installeert nieuwe commissie basis Over speelvoorzieningen Inspraakavond Soesterberg Ook kerstworkshops in december Jaarlijkse kerstshow in 'De Tuin' biedt duizend-en-één ideeën Donderdag- en vrijdagavond Luchtmacht-kapel concerteert in Officierscasino Soesterberg PAGINA 18 1 van je eigen etnische groep hoi.H, Wanneer Mira verliefd wordt on h zwarte tapijtreiniger Demetrius (Den zei Washington) en voor hem haar eT doodverfde aanstaande en schattin, echtgenoot Harry aan de kant zet bliikt de verbaal beleden "broederschap" «i, illusie. De verhouding tussen Mira e Demetrius zendt schokgolven door h verder zo rustige Greenwood. Naarm te de contacten tussen Mira en Deme trius inniger worden, nemen de snalt ningen in zowel het Indiase als het zwar te kamp toe. Alle emoties en mini-dra ma's die hiervan het gevolg zijn, worden vertolkt met spreekritmes en opgewon den gebaren, becommentarieerd dorw roddelaarsters, verzacht in huiselijke kring met drank en dans. Demetrius e Mira vormen een prachtig paar, wat de archaïsche en racistische redes van d families des te ergerlijker en lachwe/ kender maakt. Nair vertelt niet zelden met veel humor - een verhaal over samenleven van mensen met verschillende huidskleu ren, over wederzijdse vooroordelen en misvattingen. Dit doet ze op een on rechte, integere manier. Een sympa thieke. charmante, hartverwarmende film waar je nog wat van kan leren ook' Aanvang 20.30 uur. Toegang f 7 5n- u, den/CJP/Pas-65 f 5,-. Lotz en het kwartet van Monica Haas. Ook met zijn eigen kwartet speelde hij onlangs nog in Artishock. De Artishock-huisband Perron 5B is overigens op zondag 22 november met eigen bezetting ook te zien en te horen in theater De Lieve Vrouw in Amers foort; dit optreden begint om 16.00 uur. De rechtgeaarde Artishocker he istert zijn band echter natuurlijk het liefst tussen de vertrouwde muren van zijn eigen sociëteit. Aanvang 21.30 uur. Deur open 20.30 uur, dicht 22.30 uur. Toegang f 2,50 in clusief een consumptie. clownsduo 'Trui Uitgevormd door Gerda van Bokhorst en Marcel Schol- tón. Het programma werd als volgt door Ld van Straelen gerecenseerd in de Amersfoortse Courant. 'Voor volwassenen is het doorgaans me eenvoudig een goede kindervoor stelling voor het voetlicht te brengen Dat is nu eenmaal slechts mogelijk als de acteurs zich in de gedachten van het 3 kunnen verplaatsen, of, anders ge- zegd, de heerlijke fantasiewereld van het kind weten binnen te dringen. Hier- uit volgt dat het verhaaltje waarop de voorstelling berust niet het belangrijk ste is maar wel de beelden en de pre- .entatrewgze daarvan. De première van Fnts en Gertrude' toonde aan, dat de Szneëhaa' 'S flinterdun gehouden. ZO te zien truttige zangjuf (ze heet eemf !lnl'jk "iet v00r niets Gertrude) ■e man ter wereld, ene Frits en vertl- en voordiger in toiletartikelen, naast 1 Dan bl>Jkt plotseling, dat lideh ke ,,Ve"' Het 8eheel is een sS- w S"act' waarbiJ het wit- schmmkte gezicht, de grote rode groteShe'gemitejasieen de veel •rtrude' e" ontbreken. 'Frits en in h lfen onêeveer veertig mi- 3W dfehK'/ ennvl0t sepresenteerde i aóed in l de,reacties bij kinde- goed m de smaak valt nvang 14.00 uur. ter leest Sebo Detmers 'mentaal" yooruit zijn bundel "Monu- b0enëf ?metdebedlege- irh»A K herinneringen od scheidene markante plekjes in 'e woonplaats. J uwlnuen vrijdag is de bloembinderii J r SOESTER COURANT PAGINA 19 Leiopen vrijdag is de bloembinderij Le| Blauwe Druifje" van Jacqueline L Knobelsdorff en Sandra Los offi- L'eel geopend. Kantoordirecteur Ar- iand Trippaers van de SNS-Bank verrichtte de formele openingshande- \;ao aan de Soesterbergsestraat. Hij Ked dat op een zeer informele ma- Lr, geheel in stijl van de werkwijze L de beide onderneemsters. ludieke toespraak, aangehoord |joor tientallen geïnteresseerden, stond nhet teken van "de trein die moet gaan liijden". Ter verduidelijking stelde hij Ln houten speelgoedtrein op, com- Ipleet met twee wagons die Jacqueline L Sandra symboliseerden. Hij over handigde hen vervolgens enkele ca- (Jjeausdie uitstekend passen in de gezel- L-||ige winkel, waarna hij onder luid ap plaus het fraaie logo dat boven de bloe- Jmenzaak is bevestigd onthulde (Trip- Ipaers; "Op het succes en de toekomst [van "Het Blauwe Druifje""). De laatste [handeling van de bankdirecteur was het ijoorknippen van het (blauwe!) lint [voor de toegang, waarmee de bloem binderij officieel geopend was. De uitstraling van de beide onderneem sters (met de blauw-tic) én de smaak volle inrichting van de zaak, zal de Soet- ser bevolking zeker aanspreken. Dat bleek donderdagavond ook al uit de 'enorme belangstelling op de receptie voor ondernemend Soest-Zuid én fa- milie, vrienden en kennissen. De crea tieve wijze waarmee Jacqueline en Sandra met hun bloemwerk omgaan is in de wijde omtrek bekend. Vrijdag en zaterdag hadden de bloem- bindsters al een grote toestroom van klanten, aan wie zij een eerste visite kaartje van hun kwaliteit konden afge ven. Behalve de gewenste produkten, kregen de klanten ook een klantenkaart én een aardig presentje mee, namelijk Trippaers knipt het blauwe lint door, met instemming van Sandra en Jacque line. bloembollen. Wat daar uitkomt zal geen verrassing zijn: het blauwe druif je! Bij boekhandel Van de Ven zijn maar liefst elf prijzen gevallen in de tweede ronde van het Libris Prijzenfestival ter I gelegenheid van het tien-jarig bestaan I van de Libris-groep van zelfstandige kwaliteitsboekhandels. Het totale aantal prijswinnaars komt daarmee op 28! De prijzen bestonden uit een boe kenpakket met een waarde van f 100,-- of meer. De gelukkige winnaars hebben allen persoonlijk bericht gehad en de mees ten hebben hun prijs al in de boekhan del afgehaald. De afhalers kregen sa men met hun prijs meteen het nieuwe nummer van het Libris-magazine mee, met daarin opnieuw een prijsvraag, nu met maar liefst f 150.000,-- aan prij zen. Nieuwe prijsvraag Libris zet het prijzenfeest voort met op nieuw f 150.000,-- aan boekenprijzen. Libris is en blijft jarig, en blijft dat dus ook uitbundig vieren. Tien jaar lang al kopen de Libris-boekhandels geza menlijk boeken in. Tien jaar lang al staat het Libris-merk garant voor kwali teit, dat wil zeggen: een breed assorti ment, optimale presentatie, gerichte in formatie en deskundige service. De reacties op de Libris-prijsvraag in het vorige nummer overtroffen alle ver wachtingen. Inmiddels is de uitslag be kend: in de Libris-boekhandel vindt men een lijst met de prijswinnaars. Bent u daar niet bij? Dan hoeft u aller minst te treuren want er is een nieuwe kans. Een nieuwe prijsvraag met een nieuwe vrolijke stortvloed aan boeken prijzen. Twaalf vragen De spelregels zijn dezelfde. Bij de Li bris-boekhandel vindt men het prijs vraagformulier waarop men antwoord kan geven op de twaalf prijs-vragen. Twaalf vragen waarvan de antwoorden schuilgaan in het Libris-magazine. Makkelijke vragen om te beginnen, maar voor de laatste zal men - bij wijze van spreken - de kleine lettertjes moe ten lezen. De prijsvraagformulieren moeten voor 1 januari 1993 worden ingeleverd bij boekhandel Van de Ven aan de Zuid promenade. Naam Adres - Postcode Woonplaats Tel.nr. overdag Tel.nr. 's avonds PAK EEN SCHAAR EN PEN EN STUUR DE ANTWOORDCOUPON IN. U ONTVANGT VAN ONS NAAST DE OFFERTE EEN MUZIKAAL PRESENTJE*! Zolang de voorraad strekt! JA, ik wil een vrijblijvende offerte voor mijn autoverzekering en een muzikale attentie A.A. van Breukelen b.v. Hypotheken - Vastgoed - Assurantiën Koninginnelaan 40, Antwoordnummer 49, 3760 VB Soest. De Vereniging Soesterbergs Belang beschikt sinds vorige week over een nieuw bestuur. Dat werd gekozen tij dens de zeer geslaagde ledenvergade ring, die volgens een van de bezoekers "knoer-gezellig" verliep. Het nieuwe bestuur van de VSB is als volgt samengesteld. Annelie Mees, voorzitter; Piet Taai, vice-voorzitter en P.R.; Riet Lensink, secretaris; Abas Naserie, penningmeester; Marianne Plugge, activiteiten. De vereniging kent nu ook een Com missie van Advies en diverse specialis ten. Volgens een woordvoerder is het een gezonde en springlevende groep, die graag haar schouders onder het "Soesterbergse belang" wil zetten. De vereniging kijkt terug op een zeer geslaagde ledenvergadering, waarin de jaarverslagen voor de pauze in snel tempo werden afgewerkt om ruim baan te maken voor de rest van het program ma. Onder het genot van een hapje en een drankje werden veel stukken aarde werk en porcelein door expert dhr. Den Hollander getaxeerd. Dat leverde soms opmerkelijke resultaten op: een beeldje dat door de eigenaar al bijna zou wor den weggegoooid werd getaxeerd op 3500 gulden, terwijl een prachtige vaas als "kitsch" bij wijze van spreken van de tafel werd geveegd. Buslijn 73 De VSB roept alle belangstellenden op voor de informatie-avond over buslijn 73, die vanavond om 19.00 uur in het dorpshuis wordt gehouden. Volgens de Schuld is schande; een oud gezeg de. Tegenwoordig denken veel mensen daar ruimer over. Ze we ten om te gaan met lenen. Ze zien het als een middel om prettig te le ven. Ze willen niet alleen later, maar ook nii een aangename tijd. Voor veel van deze mensen heeft een aantal banken speciale 'pro dukten' in huis, die extra financiële armslag opleveren. Op dit gebied is meer mogelijk dan vaak wordt gedacht. Zeker als het gaat om bijvoorbeeld huiseigenaren die al een deel van hun hypotheek hebben afbe taald. Zij hebben meer financiële ruim te dan ze zelf doorgaans aannemen. Dat kan goed van pas komen in situaties waarvoor (tijdelijk) extra geld nodig is. Denk bijvoorbeeld aan de periode dat de studie van de kinderen moet worden betaald. Voor mensen met een hypotheek kan van alles worden geregeld. Ten onrech te wordt vaak gedacht dat de hypotheek een schuld is die, volgens een vast stra mien, moet worden afbetaald. Bij stan daard-regelingen is dat inderdaad zo, maar een aantal banken biedt regelin gen die vergaand kunnen worden afge stemd op individuele wensen. Hypo theken zijn 'op maat te maken'. Specialist De Rabobank is specialist op dit gebied. Deze bank heeft financiële produkten in huis waarmee extra bestedingsruimte vrij kan worden gemaakt. Denk daarbij onder meer aan: de aflossingsvrije hy potheek; - het hypotheek-krediet; - de Spaar-Optimaalhypotheek met een hoog/ laag-constructie. Als men meer gebruik maakt van de produkten van de Rabobank, kunnen de creatieve mogelijkheden voor indi viduele regelingen groter zijn. Door het combineren van verschillende bank- produkten kan namelijk verrassend veel 'speelruimte' ontstaan. Bij de Ra bobank in de buurt kunt u altijd terecht voor meer informatie en krijgt u ant woord op vragen als: 'Ik wil eerder op houden met werken; hoe moet ik dat fi nancieel regelen?' of: 'Kan ik een twee de huis kopen als ik m'n handen nog vol heb aan de afbetaling van het eerste huis?'. m.i.v. 29 oktober 1992 Spaar-Vast-Rekening looptijd 1%. 4 jaar looptijd 5 Vni 10 jaar Rabobank Rendement Rekening* vanaf 25.000,- 10.000-- 25.000- 5.000,-10.000,- 0,--ƒ5.000- Jaarlijks 10.000- >10.000- 6,25% 6,75% 6,5 7,0 7,3% 6,8% 6 2,5% Zodra het tegoed een saldogrens overschrijdt, wordt het hogere rentepercentage vergoed over het gehele saldo. Telefoonnummer algemeen 02155-96333 Kantoren: Kerkplein, 02155-96300 Soesterbergsestraat 14, 02155-96310 Tamboerijn 3, 02155-96340 Koninginnelaan 28, 02155-96320 Smitsweg 4, 02155-96330 wijzigingen voorbehouden Om de begrazingsdruk op het hei- deterrein De Stulp - tussen Soest en Lage Vuursche - te verlichten heeft Staatsbosbeheer besloten twee afgerasterde gebieden met el kaar te verbinden, zodat er één groot begraasd gebied ontstaat. Daarmee moeten de negatieve ge volgen van de begrazing wat terug gedrongen worden. Voor de koppeling zijn twee veeroos ters geplaatst. Deze beheersmaatregel werd mogelijk door een financiële bij drage van horeca-ondernemer H. van Oosterom en de medewerking van Pa leis Soestdijk. Het is alweer meer dan tien jaar geleden dat Staatsbosbeheer begon met een nieuw beheer in De Stulp, gelegen in het centrum van de boswachterij De Vuur sche. Uitgangspunt was het gebied te veranderen in een open vlakte, het liefst begroeid met heide. Allerlei planten en diersoorten, verbonden aan open (heide)' terreinen kunnen op deze ma nier terugkeren. De begrazing van 40 ha werd gereali seerd met Charolais-koeien van de heer W. Stormbroek uit Maartensdijk. Dankzij de begrazing is het belangrijk ste doel - het openhouden van De Stulp - bereikt. Op sommige plaatsen is zelfs een licht herstel van de heide te zien. Nadelig is de begrazing geweest voor de reptielen in het gebied. Het aantal hage dissen en ringslangen is teruggelopen. De reden daarvoor is dat het gebied door de grote begrazingsdruk bijna he lemaal is kaalgevreten en vrijwel overal zo glad is als een biljartlaken. Voor rep tielen is dat heel nadelig. Die hebben meer .structuur in het landschap nodig om bijvoorbeeld in een struikgewas of tussen hoge grassen te kunnen wegglip pen. Meer variatie Er zijn daarom plannen gemaakt om de begrazingsdruk in De Stulp te verlich ten door minder vee uit te zetten en door de afgerasterde gebieden met el kaar te verbinden. De koeien krijgen dan zoveel voedsel tot hun beschikking dat ze alleen op die plekken vreten die hun voorkeur heeft. Er zal daardoor meer variatie in het gebied ontstaan. Sommige delen zullen een hoge vegeta tie krijgen, andere een lage tot zeer lage vegetatie. Staatsbosbeheer laat het min of meer aan de koeien over. Eigenlijk kunnen we zeggen dat de koeien "archi tecten van het nieuwe landschap wor den. De beheersmaatregel werd mogelijk door de medewerking van H. van Oos terom uit Lage Vuursche en Paleis Soestdijk. De heer Van Oosterom orga niseerde een etentje, waarvan een deel van de opbrengsten te goede kwam aan het projekt, terwijl Paleis Soestdijk twee veeroosters beschikbaar stelde. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Vogels in de tuin: in alle seizoenen boeiend: niet alleen als schouwspel maar met name in het voorjaar een feest van zang en andere geluiden. Velen vragen zich vaak af hoe ze hun tuin aan trekkelijker kunnen maken voor vo gels. Als je het over een "vogelvriende- lijke" tuin in de breedste zin van het woord wilt hebben, dan is daaraan het begrip "natuurvriendelijk" gekoppeld. Vogels zoeken in een tuin een aantal omstandigheden, waarbinnen ze zich veilig voelen (voldoende bescherming vinden) voldoende voedsel vinden (bo demleven /'insecten, bessen, zaden, vruchten etc.) en waar ze hun jongen veilig kunnen grootbrengen (mogelijk heden tot nestelen, afwezigheid van 'natuurlijke' vijanden). Uit deze opsomming zal het duidelijk zijn dat een vogelvriendelijke tuin een aantal elementen dient te bevatten zo als: bomen en heesters, voldoende on derbeplanting, natuurlijke voedsel bronnen in de vorm van vruchtdragen de bomen/struiken. In Soest en om streken komen van nature voorname lijk bosvogels en in mindere mate wei devogels voor. Bert Huisman heeft in zijn lezing op 19 november a.s. dan ook rekening gehou den met deze omstandigheid en zijn verhaal hierop aangepast. Tot de bos vogels rekenen we o.a. de mezenfami- lie, de merel, de vlaamse gaai, de hout duif, de vinkenfamilie, roodborstjes, winterkoninkje en de grotere bewo ners: uilen en spechten, al zullen we de ze laatste niet zo vaak tegenkomen. De heer Huisman zal aan de hand van dia's voorbeelden geven van vogel- vriendelijke en minder vogelvriendelij ke tuinen, een overzicht geven van di verse typen tuinen waar vogels graag zijn en ook veel literatuur over dit on derwerp meenemen. Verder staat in formatie over bv. wintervoeding/bij- voeding (ja of nee - wanneer wel en niet), bevorderen van nestmogelijkhe den en natuurlijk het beantwoorden van allerlei vragen op het programma. De lezing wordt gegeven in het EHBO- gebouw aan de Parallelweg te Soest. Aanvang 2Ó.ÜÜ uur. De toegang voor leden van Groei en Bloei is gratis, niet- leden zijn welkom tegen een vergoe ding van f 3,~. Extra cursus bloemcollages Op veler verzoek begint "Groei en Bloei" op 9 november a.s. met een extra cursus "Bloemcollages in een plat vlak" voor beginners. De docente is Nel Co- ren-Brussaard. Men leert in deze cursus het persen, drogen en op kunstzinnige wijze verwerken van gedroogde bloe men en grassen. Een leuke techniek om toe te passen voor cadeautjes voor de komende feestdagen! Materiaal dat men zelf mee moet nemen: postzegel pincet (ronde top, geen tandjes of groefjes) en verder pen en papier. De andere data zijn 16 en 23 november en de cursus vindt plaats in het Milieu-e- dukatief centrum, Molenstraat 157, Soest. Aanvang: 20.00 uur (tot ca. 22.00 uur). Aanmeldingen en nadere informatie bij Joyce Bartels, tel. 13906. D CO - I l I V O - CO Verkoop Verhuur - Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 VSB moet lijn 73 in de spits blijven. Verder attendeert de vereniging op de inspraakavond over de speelplaatsen voorziening uin Soesterberg-Kom, die de gemeente op donderdag 19 novem ber (20.00 uur) in De Hoeksteen orga niseert. Het plan zal worden bijgesteld naar'aanleiding van de reacties en in een jlater stadium voorgelegd aan de omwo nenden van de speelplaatsen. Onder Soesterberg-Kom wordt verstaan het gebied tussen de Van Angerenstraat, de Christiaan Huygenslaan, de Simon Ste- vinlaan, de Plesmanstraat, de Buys Bal lotlaan, de Generaal Spoorstraat, het van Maarenplein en de Moerbessen- berg. Bieb beveiligd Met genoegen stelt de VSB vast dat de gemeente f 13.500 heeft uitgetrokken voor de beveiliging van de bibliotheek in Soesterberg. Vanwege inbraak en diefstal kon de bieb geen cd's meer ver huren. Hetzelfde was ook in Soest ge beurd, maar toen betaalde de gemeente het verlies en beveiligde het gebouw, al dus de VSB. "Ondanks diverse verzoeken viel de bi bliotheek in Soesterberg niet onder dit voorrecht," aldus een persbericht van de vereniging, die andermaal een drin gend beroep op de gemeente deed en dat nu met succes bekroond zag. "He ren inbrekers, u bent gewaarschuwd. De politie kwam zaterdag in actie om een losgebroken paard te vangen. Het beestje liep rond ter hoogte van de Avia-pomp aan de Birkstraat. De agen ten stuurden hem voorlopig een nabij gelegen weiland in tot de eigenaar was opgespoord. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 12 november: Vanaf 9.30 tot 11.30 uur komen de vol wassenen mooie dingen maken. Mee doen? Kan altijd en er is lekkere koffie. Na schooltijd komen Chrystel, Willem en Jojan hun verjaardagsfeest vieren. En 's avonds is Het Kwetternest aanwe zig i.v.m. Sinterklaas. Vrijdag 13 november: Harry, Nikita en Dawud komen hun verjaardagsfeest vieren. Dit is van 15.45 tot 17.45 uur en voor alle ouders geldt: wilt u een verjaardagsfeest voor uw kind boeken, doe dit dan tijdig. We moeten de laatste tijd veel ouders te leurstellen omdat we vaak al vol zitten met alle kinderverjaardagen die we vie ren. Zaterdag 14 november: Om 13.30 uur komen Moritz, Cherylen Ron hun feest vieren. Veel vriendjes komen mee en we maken er een dolle boel van. Tevens kunnen wat oudere kinderen helpen met de verzorging van de dieren vanaf 13.30 uur. Maandag 16 november: 's Morgens komen groep 67 en 8 van de Montessorischool om mee te doen met het project over 'De Familie'. Dit gaat niet over mensen, maar over dieren, 's Middags komt groep 5 van De Wegwij zer voor hetzelfde project. Dinsdag 17 november: Van 16.00-17.30 uur is de toneelgroep voor kinderen van 7 tot 13 j aar weer be zig. Ze zijn druk met het oefenen en met Kerst kan iedereen komen kijken. Woensdag 18 november: Van 9.30 -11.30 uur zijn de peuters en hun ouders van harte welkom. Zingen, spelen, samen iets moois maken en er een feestelijke ochtend van maken, dat is de peuter/ouderactiviteit. Het kost 4 gulden per kind/ouderpaar. Om 14.00 uur presenteert de theater groep van de kinderboerderij haar nieuwste toneelstuk voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. De voorstel ling heet: "Durf je wel?". Na het kijken is er limonade en snoep en gaan we tot 16.00 uur nog iets heel moois maken. Kom tijdig, want het wordt vast weer druk. Entree: 2 gulden. De Staatssecretaris van defensie, mr. B.J.M. Baron van Voorst tot Voorst zal maandag 16 november om 16.00 uur de Commissie Overleg en Voorlichting Milieuhygiëne Vliegbasis Soesterberg installeren. Dit zal gebeuren in het Offi cierscasino, Kampweg 1 te Soesterberg. Direct aansluitend zal de commissie met haar eerste openbare vergadering beginnen. Belangstellenden zijn wel kom. De commissie staat onder voorzitter schap van P. Smink, gedeputeerde van de provincie Utrecht. Verder hebben in de commissie zitting vertegenwoordi gers van de gemeenten Amersfoort, De Bilt, Leusden, Soest en Zeist en omwo nenden van deze gemeenten, alsmede vertegenwoordigers van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten afdeling Utrecht en van de ministeries van VROM en Defensie. Voorde gemeente Soest zijn dat wethouder Mieke Swin- kels en mevrouw Annelies Mees. Tij dens de eerste vergadering zal de com missie zich onder meer buigen over het huishoudelijk reglement en over een programma van activiteiten. Op donderdag 19 november om 20.00 uur houdt de gemeente Soest in samenwerking met de Vereniging Soesterbergs Belang een inspraakavond over de speel voorzieningen in Soesterberg- Kom in gebouw De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2. Op deze avond zal een eerste inrich tingsplan worden gepresenteerd. Naar aanleiding van de reacties zal het plan worden bijgesteld. Het bijgestelde plan zal in een later stadium aan de direct omwonenden worden voorgelegd. Nu in het kader van de stads- en dorps vernieuwing de herinrichting van de verkeerssituatie vrijwel helemaal is uit gevoerd zal de herinrichting van de speelvoorzieningen ter hand worden genomen. Op de inspraakavond zal eerst een inleiding worden gehouden door de heer D. Vermeulen van de Stichting Speelruimte over het belang van speelruimte voor kinderen. Hij. zal vertellen waar op gelet moet worden bij het inrichten van de woonomgeving voor kinderen. Daarna zal de gemeente een eerste voorstel voor de inrichting van de speelvoorzieningen in Soester berg-Kom presenteren. Er zal ruim ge legenheid zijn op dit plan te reageren en specifieke wensen kenbaar te maken. Het plan zal naar aanleiding van de reacties worden bijgesteld. Vervolgens zullen in januari en februari 1993 apar te inspraakavonden worden gehouden per speelplek voor de directe omwo nenden. Soesterberg-Kom omvat het gehele ge bied tussen de Van Angerenstraat, Chr. Huygenslaan, Simon Stevinlaan, Ples manstraat, Buys Ballotlaan, Generaal Spoorstraat, Van Maarenplein en Moerbessenberg. Voor eventuele vra gen vooraf kan men contact opnemen met de afdeling Groenbeheer van de gemeente Soest, tel. 93709 of 93646 of met de Vereniging Soesterbergs Be lang, tel. 03463-52975. Op zondag 22 november organiseert restaurant "De Tuin" aan de Radema- kerstraat in Soesterberg weer zijn jaar lijkse traditionele kerstshow. Dat ge beurt ook nu weer in samenwerking met Boutique Uno uit Soest. Van 10.30 tot 17.30 uur zijn de geno digden welkom in het restaurant, waar elk half uur modeshows worden gepre senteerd door Boutique Uno. De entree is gratis, op vertoon van de uitnodiging. Tijdens de show worden de bezoekers onthaald op allerlei informatie en ideeën voor Kerst. Tevens is het mogelijk om in te schrij ven voor de kerstworkshops, die op 12, 14 en 15 december woren gehouden in de salon van De Tuin, zoals de gezellige eendags-workshop kerstbloemschik ken van Anneke Vestering, die al jaren een succes is. Voorbeelden daarvan zijn tijdens de kerstshow op 22 november te zien. De kosten van de workshop zijn f 89,50, inclusief koffie en kerstlunch, exclusief materiaal. De workshop duurt van 9.00 tot ca. 16.30 uur. Informatie: De Tuin, Rademakerstraat 6,3769 BD Soesterberg, tel. 03463-51273. De Vliegbasis Soesterberg biedt op verzoek van de Stichting Vrienden van het Vliegdorp de bevolking van Soes terberg en wijde omgeving een tweetal concerten aan. De Kapel van de Ko ninklijke Luchtmacht geeft deze con certen op donderdag 12 en vrijdag 13 november in het Officierscasino aan de Kampweg. Toegangskaarten zijn gratis verkrijgbaar. Begin dit jaar vertolkte mevrouw Nijs van Daal, van de Stichting Vrienden van het Vliegdorp het verlangen van een aantal Soesterbergers om weer eens een concert van de Kapel van de Ko ninklijke Luchtmacht in Soesterberg bij te kunnen wonen. De commandant van Vliegbasis Soesterberg, kolonel H.R. Buffart, komt graag aan deze wens te gemoet. Bureau Voorlichting van de vliegbasis verheugt zich te mogen melden dat zij erin is geslaagd om voor de bevolking van Soesterberg en omgeving beslag te leggen op en tweetal concerten van de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. De concerten worden gehouden op donderdag 12 en vrijdag 13 november in het Officierscasino te Soesterberg. Aanvang 20.00 uur. De zaal gaat om half acht open voor het publiek. Zoals langzamerhand traditie, bestaat het programma voor de pauze uit klas sieke werken en na de pauze uit een non-stop show van populaire muziek uiteenlopend van swing tot jazz, van volksmuziek tot big band. In verband met de te verwachten enor me belangstelling wordt de toegang ge- regelcj middels gratis verkrijgbare toe gangskaarten. Deze kaarten zijn dage lijks tussen 17.00 en 19.00 uur verkrijg baar op het adres Generaal Winkel manstraat 41 in Soesterberg.

Soester Courant | 1992 | | pagina 19