ïl En dit zijn de knallers van deze week: 198 CKXX) <r Albert Heijn baalt stevig van Soest ra VERSE MOSSELEN KOOIJ liw eigen ti",s mm Natuurpad op 'De Stompert' opengesteld Net als u houden ook wij van mooie dingen. herenmode Rundergehakt Snijbonen Grillworst College acht zich ontslagen van verdere inspanningen V erlichtingscontrole 3 Actueel 5 Actueel 11 Sport 13 Sport 15 Op Soest Sint arriveert a.s. zaterdag al in Soesterberg Geen extra lokaal voor PW A-school IVN-fietstocht door militair terrein Soesterbergsestraat 51 Soest Itrt Vu rd Huisje, Boompje, Beestje De A/li jt ATTENTIE!!! Charade limited vanaf 21.395, 500 gram 200 gram C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 -15724 VOORDEELMARKT PETERS Makelaars Container in de fik HET VLEESCENTRUM 20?° 10?° TALEIMPRAKTIKUM AMERSFOORT START DIREKT WASIEL STEITNER EHHH BB Ahold, de moedermaatschappij van de Albert Heiin-supermarktketen, garage Alblas werd zowel door de i Ahold, de moedermaatschappij van de Albert Heijn-supermarktketen, baalt langzamerhand stevig van het gemeentebestuur van Soest. Dat valt op te maken uit de bitter getoonzette brief die onlangs bij het College van B. W. op de mat viel, waarin Ahold haar nood klaagt over de gang van zaken rondom de uitbreiding/verplaatsing van het filiaal aan de Van Weedestraat. Onacceptabel noemt Ahold het feit dat zij na de beslissen de raadsvergadering van juli j.1. in het ongewisse is gelaten over de vraag hoe het nu verder moet, wat voor de firma van "cruciaal" belang is. Ahold wijst erop dat zij de afgelopen ja ren enorme inspanningen heeft verricht om de supermarkt in de Van Weede straat te verplaatsen c.q. te vergroten. Daarover heeft steeds intensief overleg plaatsgehad met het gemeentebestuur, voor wie de verplaatsing naar een grote re vestiging volgens Ahold óók steeds het uitgangspunt is geweest. Alleen de keuze van de lokatie, dat was het enige waarover intensief overlegd moest wor den. Over de manier waarop het gemeenbe- stuur de zaak verder heeft aangepakt is Ahold allerminst te spreken: "Thans is de situatie zo dat AH in het ongewisse gelaten wordt. Voor ons is dat onaccep tabel, gezien de historische context - te ruggaande tot begin 1985 - en de toon en de inhoud van de gevoerde gesprek ken." Ronduit bitter is de brief van Ahold waarin wordt opgemerkt dat het ge meentebestuur nog niet eens de moeite heeft genomen om de firma formeel op de hoogte te brengen van de situatie, wat volgens Ahold van het College ver wacht had mogen worden. "Ook gelet op onze inspanningen en de inhoud van de besprekingen mag van een gemeen tebestuur een andere, meer zorgvuldige houding worden verwacht." Cruciaal De firma eist daarvoor een verklaring - "voor ons is het cruciaal te weten hoe nu verder te gaan" - en verlangt ook snel antwoord op een aantal concrete vra gen. Zo wil Ahold wel eens horen hoe het College omgaat met zijn onvoor waardelijke toezegging tot medewer king bij een nieuwe AH-vestiging, en met de befaamde motie van 12 juli 1990, en of het College zich soms ont slagen acht van verdere verplichtingen. Ahold wil precies en beargumenteerd vernemen of het College zich op een of andere manier nog verplicht voelt te genover de firma, en of het voor AH nog kansen in Soest ziet, en zo ja: waar dan wel? Ook eist Ahold een verklaring voor het feit dat het winkelbeleid van Soest "regelrecht" afwijkt van alle ad viezen van de deskundigen, zoals de Kamer van Koophandel en het onder zoeksbureau Van Dijk en Partners. Verder wordt gevraagd of alleen de ver plaatsing nog steeds ter discussie staat, of dat dat nu intussen ook geldt voor de gróótte, en - als het eerste waar is - waarom dan geen van de aangedragen mogelijkheden voldoet. Op z'n minst wil Ahold daarvoor de motivatie verne men, per lokatie. Verdediging? Dat geldt in elk geval zéker voor de lo katie Burgemeester Grothestraat 4-8, "die nota bene door u zelf is gesugge reerd". Met welke intentie, aldus Ahold, heeft het College die lokatie ei genlijk verdedigd? En wat was daar voor de argumentatie tegenover de raad? En hoe verhoudt die verdediging zich met het standpunt dat het College eerder tegenover Ahold heeft ingeno men? En is er überhaupt eigenlijk wel sprake geweest van enige verdediging? "Zoals u zult begrijpen is uw reactie van groot belang om te kunnen bezien hoe u en wij ten aanzien van deze kwestie ver der kunnen, of niet." Ahold verlangt dan ook binnen een maand antwoord van B. W. Dat antwoord is inmiddels klaar en in de afgelopen week verzonden. Het Col lege laat Ahold weten dat het best be grip heeft voor de teleurstelling. Het er kent ook dat de firma zich al vele jaren inspanningen heeft getroost voor een volwaardige supermarkt in of bij de Van Weedestraat. Maar ja, ook Soest heeft veel energie in de zaak gestoken, zowel bestuurlijk als ambtelijk, "en op recht is getracht tot een goede oplossing te komën" om AH aan een grotere win kel van maximaal 1100 vierkante meter v.v.o. te helpen. "Wij zijn van mening dat u ten onrechte het College van B. W. verantwoorde lijk stelt voor het feit dat dit doel niet is bereikt. Planologische en politieke overwegingen zijn van doorslaggeven de betekenis geweest bij de uiteindelij ke besluitvorming." B. W. geven dee moedig toe dat ze verzuimd hebben Ahold schriftelijk op de hoogte te stel len van de uitkomsten van de raadsver gadering van 9 juli, al hebben ze daar over telefonisch wel gesproken. Gepasseerd station B. W. vinden dat ze hun toezegging tot medewerking wel degelijk zijn nage komen, getuige het veelvuldig overleg in en buiten de werkgroep. "Wij achten ons ontslagen van verdere verplichtin gen, omdat wij samen met u alle poten tiële vestigingspunten hebben onder zocht en nu geen andere mogelijkheden meer zien," aldus het College. Aan de motie van 12 juli 1990 is ook uitvoering gegeven en hoewel B. W. de verplaat sing van de supermarkt om meerdere redenen nog steeds wenselijk vinden, staat dat niet meer ter discussie. Alle mogelijkheden - waarbij altijd de loka tie centraal heeft gestaan - zijn immers onderzocht en vervolgens afgevallen. "Met andere woorden: de discussie over dit onderwerp is onder de gegeven omstandigheden voor ons een gepas seerd station", schrijft het College. B. W. geven vervolgens een opsom ming van de lokaties en de redenen waarom die gescHrapt zijn: de lokatie van het oude gemeentehuis was te klein, omdat het bestaande ge bouw gehandhaafd bleef; de lokatie Stadhouderslaan/Korte Brinkweg stuitte op planologische be zwaren (agrarische grond); de lokatie Lindenhof was maatschap pelijk niet aanvaardbaar en sneuvelde dus om politieke redenen; de brandweerkazerne werd om distri butie-planologische redenen afgewe zen (bovendien is het nog maar de vraag of deze plek op termijn wel beschikbaar komt); garage Alblas werd zowel door de ge meente als door Ahold zelf afgewezen omdat deze lokatie te krap is en de ver- keers- en parkeerproblemen onoplos baar zijn. Burg. Grothestraat De lokatie Burgemeester Grothestraat 4-8 (achter de slijterij en de bloemen- zaak) is inderdaad door het College naar voren gebracht als (laatste) poten tiële lokatie, die volgens B. W. "goed bespreekbaar" was. Daarbij gold de voorwaarde dat een eventuele vestiging hier goed kon worden ingepast in de Structuurvisie en dat ook de gemeente raad zich in deze lokatie zou kunnen vinden, aldus het College. "Nadat sig nalen uit verschillende raadscommis sies waren ontvangen, waaruit bleek dat de gemeenteraad om distributieve en politieke redenen in meerderheid geen voorstander was van een volwaardige AH-supermarkt op deze lokatie, acht ten wij het niet zinvol deze lokatie nog in het raadsvoorstel op te nemen." Het College is dan ook van mening dat het zijn verplichting jegens Ahold is na gekomen. Het is in principe nog best bereid om medewerking te verlenen aan eventuele nieuwe initiatieven, maar dan wel onder de uitdrukkelijke voor waarde dat die niet meer gaan over de afgewezen lokaties en dat ze passen in de Structuurvisie en het daarbij beho rende winkelbeleid. Het College ziet echter - afgezien van de bestaande win kelbestemmingen - voor AH in Soest geen kansen. En wat de adviezen van deskundigen betreft: de politiek heeft haar eigen ver antwoordelijkheid, waarin meer facto ren worden afgewogen dan de distribu tie-planologische alleen, en daarom kunnen politieke afwegingen en beslui ten dus afwijken van die adviezen, aldus B. W. De politie hield tijdens de surveillance van zaterdag een verlichtingscontrole. Op diverse plaatsen werden automobo- listen en (brom)fietsers bekeurd omdat hun verlichting niet in orde was. In to taal boekte de politie 19 overtreders. Hartje-Zuid heeft haast met uitbreiding. Jong en oud integreren in Chalonhof. Onteigening voor woning bouw moet overal tegelijk beginnen. Menne: "Winkeliers vreest niet..." Wellicht aanpak van Lange Brinkweg. PvdA vraagt geld voor kunstzinnige vorming basisscholieren. Brandweer voorkomt uit slaande brand. Nagtegaal pechvogel in duel met Baarn. Red Stars doet aan klanten binding. Geen tegenstand voor volleyballers. Twee Soester meiden op werk vakantie aan andere kant van de wereld. Sint Nicolaas arriveert aanstaande zaterdag - 14 november - al in Soes terberg. Het vliegdorp heeft bij hem kennelijk een streepje voor, want pas een week later vereert hij ook Soest met zijn bezoek. In Soesterberg wordt de oude bis schop met zijn gevolg om 13.45 uur verwacht bij het hek van de vliegba sis aan de Batenburgweg. De feeste lijke optocht gaat dan verder via Veldmaarschalk Montgomeryweg, Koppenlaan, Versteeghlaan, Prof. Lorentzlaan, Chr. Huygenslaan, Si- mon Stevinlaan, Generaal Winkel manstraat, Generaal Spoorstraat, Van Maarenplein, Kampweg en Moerbessenberg naar het Dorps plein. De Sint wordt dan ingehaald in de grote zaal van het Dorpshuis, waar de Stichting Jeugdwerk Soesterberg een speciaal programma heeft geor ganiseerd voor alle kinderen tot en met 8 jaar. Het feest duurt daar tot ongeveer 16.30 uur. Soest Over de intocht in Soest is nog vrij wel niets bekend, alleen dat de grote kindervriend daar op zaterdag 21 november aankomt. Noch bij de ge meente, noch bij de Stichting Wel zijnswerk kon men voor het sluiten van deze editie iets concreets over de plek of het tijdstip van aankomst te melden. Zou de goede Sint wel ko men...? De Prins Willem Alexanderschool (Beetzlaan) heeft eigenlijk wel recht op 0,2 lokaal extra, maar zal het voor lopig zonder die toegevoegde ruimte moeten doen. Zes lokalen, daar moet de school vooralsnog maar mee zien uit te komen, en de extra ruimte moet dan maar elders in het gebouw gevon den worden. Dat heeft het College van B. W. be slist op het verzoek van de directeur, de heer Suvaal. De school heeft nu 5 leslo kalen, 1 noodlokaal, 1 speellokaal en een gemeenschapsruimte. Het aantal leerlingen zal zich in de komende jaren rondom de 160 blijven bewegen, is de "handmatige mini-prognose" van de afdeling Onderwijs van de gemeente, en dat geeft recht op 6,2 lokalen. Helaas moet dat volgens de wettelijke regels naar beneden worden afgerond. De ex tra ruimte moet dus gevonden worden in het speellokaal of de gemeenschaps ruimte. "Het is voor ieder duidelijk dat dit nooit prettig is, want je moet dan een lokaal, bestemd voor specifieke activiteiten, gedurende één dag per week als leslo kaal gebruiken," schrijft de afdeling Onderwijs vol begrip. Maar ja, het is niet anders. Mocht de school in de toekomst echt ruimte tekortkomen, dan moet er vol gens de spelregels eerst ruimte gzocht worden in andere scholen binnen een afstand van 2000 meter. "Met de mede deling dat de (prot. chr.) Groen van Prinstererschool t.z.t. wordt opgeheven en dat de (r.k.) school De Driesprong onder het noodzakelijke leerlingenaan tal blijft, kan thans niets gedaan wor den," aldus het ambtelijk advies. Daar op kan pas worden ingespeeld als de si tuatie feitelijk verandert. Zo'n 125 fietsers en enkele wan delaars gingen zondagmiddag op pad vanaf het recreatieterrein "De Bergjes" langs de Van Weerden Poelmanweg, om deel te nemen aan de eerste IVN-fietstocht over het militaire terrein van de Stom pert en de Vlasakkers. Even daar voor was het nieuwe natuurpad "De Stompert" door Defensie overgedragen aan de gemeente Soest. Dat gebeurde uiteraard niet zonder enig ceremonieel. Luitenant-kolonel J.A. de Vries, eerstaanwezend inge nieur van de Dienst Gebouwen, Wer ken en Terreinen (DGWT), directie Utrecht, van de Koninklijke Land macht, stelde met genoegen vast dat Defensie de rij mocht sluiten van alle in stanties die - op initiatief van wethou der Jan Visser - in het afgelopen jaar be trokken waren geweest bij de totstand koming van het nieuwe bestemmings plan Landelijk Gebied. De Vries houdt morgenavond de vijfde lezing in de cy clus die daaraan gewijd is. Het IVN organiseerde, zoals ook het geval was bij de voorafgaande lezingen, de inmiddels bijna traditionele fiets- en wandeltocht door het gebied. Dat was dus ook een uitstekende aanleiding voor de "inwijding" van het nieuwe na tuurpad, dat zich door het militaire ter rein van dé Stompert slingert. rDefen- sie heeft z'n geheimen te lang achter het hek gehouden," stelde De Vries vast. "Ook de Stompert is te lang ontoegan kelijk gebleven voor het publiek." Volgens de overste heeft Defensie wel altijd alles gedaan om het natuurgebied zo goed mogelijk in stand te houden en hij zou graag zien dat die moeite alle maal niet vergeefs is geweest. Daarom bond hij de natuurliefhebbers nog maar eens op het hart om zich vooral te hou den aan de "spelregels", zich niet buiten de aangegeven (witte) route te begeven en mee te helpen met het beheer van het terrein. Samen met de wethouders Jan Visser en Mieke Swinkels onthulde hij vervolgens het bord waarop het natuur pad staat aangegeven, compleet met een plattegrond en de door De Vries eerder genoemde "spelregels". Saluut Visser liet - naar eigen zeggen enigszins beschroomd - weten dat hij als anti-mi litarist nooit had durven dromen nog De Wethouders Swinkels en Visser trekken de Soester vlag van het bord weg onder het goedkeurend oog van overste De Vries (l.) eens naast een echte overste te staan. Hij refereerde aan de actuele discussie over de opheffing van de dienstplicht en stelde als alternatief voor een peloton natuurwachters in het leven te roepen, waarover De Vries wat hem betreft als generaal het bevel mocht voeren. En hoewel hij nooit in dienst was geweest bracht de wethouder graag een militair saluut aan de overste, die de groet op de voorgeschreven wijze beantwoordde. Ook wethouder Mieke Swinkels - die de recreatie in haar portefeuille heeft - was in haar nopjes met het natuurpad. Ze sprak over een geslaagd huwelijk tussen de gemeente Soest en Defensie, al stelde ze een tikkeltje sarcastisch vast dat het eigehlijk wel tijd werd dat De fensie iets teruggaf aan Soest...De fiet sers en wandelaars gingen vervolgens in groepjes de paden op en de lanen in, waarbij het stralende herfstzonnetje zorgde voor een buitengewoon aange naam verblijf in het uitgestrekte natuur gebied met zijn (unieke) eikenstrub- benbos en talrijke heideveldjes. Grote en rijke sortering kostuums, kolberts en blazers. MAKELAARDIJ O.G. De beroemde uitdrukking voor 'heel gewoon'. Maar...een huis kopen of verkopen is verre van heel gewoon. Steek daarom uw licht op bij het razend aktieve makelaarskantoor De Vlijt. KERKSTRAAT 84 SOEST .TELEFOON: 02155-16824 k Op zondag 22 nov. a.s. organiseren wij een wervelende KERST-MODESHOW!!! Van 10.30 tot 17.30 uur doorlopend elk half uur. Entree op vertoon van uitnodiging gratis!!! Lokatie: Restaurant "De Tuin" in Soesterberg. Uitnodigingen kunt u gratis afhalen in onze Boutique. ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243 14 Superkwaliteit Rechtstreeks uit Zeeland Lekker en snel op tafel Gratis verse mosselgroenten RUUD SMIT visspecialiteiten van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155 - 1 52 88 I AUTOBEDRIJF AUTOVERHUUR AUTOSCHADE TAXIBEDRIJF DAIHATSU DEALER VOOR BAARN SOEST - EEMNES Eemnesserweg 57a 3743 AE Baarn Tel. 02154-13500 ff.'toC* Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02755-16251 Politie en brandweer rukten vrijdag avond wegens een brandje in een pa piercontainer op de hoek van de Smits- weg en de Veenbesstraat. De oorzaak kon niet worden achterhaald. De brandweer bluste het vuun Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 VARKENSHAASJES per kilo CORDON BLEU 1450 per kilo SCHOUDERROLLADE per kilo Altijd kwaliteit en betaalbaar. ENGELS - FRANS - DUITS - SPAANS - PORTUGEES - ITALIAANS - ZWEEDS - NEDERLANDS Telefoon 033 - 729097 Telefoon: 02155- 19600

Soester Courant | 1992 | | pagina 1