■j Mm k Menne: 'Winkeliers, vreest niet...!' Wellicht aanpak van Lange Brinkweg 'In theater kennismaken met cultuur' Potroosjes J>95 ACTUEEL r FOTO SWAGER i' Voorrang voor winkelcentra bij Structuurvisie WPE-ruilbeurs voor paardesport-artikelen 'ELLEND KAN EEN EN INBOEDEL- RING ZIJN? VERZEKERT. iabetes ezing G.P. Können ver de Zuidpool Klacht over voorrijkosten na tv-storing 'De Remu mag zich wel eens wat klantvriendelijker opstellen' Geen woningbouw in bos Voorstel van Gemeentebelangen: koop terrein Van der Eist Tijdelijk 2e foto afdruk gratis Vandaag brengen, morgen klaar! 'Sommige volwassenen hebben geen snars verstand van jeugd' Brandweer voorkomt uitslaande brand Bij lezing over 'Natuurlijk oefenen' Defensie-foto's (ook 'geheime') op expositie in gemeentehuis m PvdA vraagt geld voor kunstzinnige vorming basisscholieren Bij Bloemenhuis Jasmijn vindt u niet alleen de leukste snijbloemen, maar ook de leukste planten. en elke dag veilingvers! Vrijdag en zaterdag a.s.: voor maar U BLOEMENHUIS Gemeenteraad vergadert Steenhollslraat 9A, tei i207s WOENSDAG 11 NOVEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 5 of een andere .omen. jrdeze ip een ;d van W.O. in het .werk: inator ebank ;cteur ivond ienin kerk) 20.00 lelijk De WV is ook te beluisteren on Soest, elke donderdag van 9 in 10.00 uur, met daarin o a e^n It! CI1 Dik De uitbreidingsplannen van de verschillende winkelcentra in Soest krij gen voorrang boven de woningbouw, zegt CDA-wetliouder Jan Menne van Economische Zaken. "Er wordt nu hard gewerkt aan de invulling van de afgesproken 4800 vierkante meter, en daar wachten we heus niet mee tot 1995. Tot de winkeliers zou ik daarom willen roepen: 'Vreest niet, uw aanhouden wordt - indien enigszins mogelijk - beloond'." seum-quiz waarmee men kans op een boekje van de Nederland® i? seumstichting. Evenementen Soest .12 13 en 14 november: Jubileum,» toonstelling en verkoop van gekweel vogels, tuincentrum Van Oest 13 november: Najaarsconcert Juli, nakoor, Julianakerk, 20.00 uur- k ten aan de zaal. aar' 14 november: Winterwandelins 8 en 15 km. start 10.00-13.00 uurbii'lï Rank, Soesterbergsestraat 18 14 november.--Ruilbeurs paarde, sportartikelen, Bosstraat 74 ts„i 24.00 uur. -ü(l Hen 15 november: Expositie Am, hoek, Gooise Academie, 13 30 gratis. ur 18 november: lunchconcert eemee» tehuis, 12.30-13.15 uur, gratis Theater-info Musicals: Cats, Carré: Cyrano De Haag: Tsjechov, RAI: Hair, RAI-' Wen Side Story, Stadsschouwburg Circus: Wereldkerstcircus, CSrré- We reldcircus, Arnhem. Concerten: Waltev Traut, Willy de Vil le. The Nits, Gerard Joling. André Ha zes, Anita Meijer, René Froger. Sinterklaaskadootjes Sportvisakte seizoen "93; Praktische wegenatlas in boekvorm (ANVVB1- Tuinen in Nederland; schilderijtjesni kleur van de mooiste plekjes van Soest- vvv'i J'nS~ e", wandelkaarten; WV-kadobonnen, landelijk te beste; den. VW-Soest, Steenhoffstraat 9A maandag-vrijdag 9.30-16.30 uur. Op zaterdag 14 november organiseert 1 de Warmbloed Paardenfokverenigino Eemland evenals vorig jaar een ruil beurs voor artikelen op het gebied van de paardesport. De ruilbeurs vindt plaats bij Manege El dorado aan de Bosstraat 79, van 18.00 tot 24.00 uur. Informatie: tel. 23594. STSTELLEND zenuwstelsel met als gevolg voet- of rScanSUtat,es Zijn gevreesde compli- Pe wetenschap zoekt naarstig het terugdringen en mogelijk ge- hff ku n genoemde gevolgen van het hebben van diabetes. Daarom is ook uw bijdrage aan het on- nlm °fn n°nn00dzakelijk! Eén van de w^Èk- collectanten belt deze «zxn u aan om een bijdrage te vra- M^hV,°0r on?erzoek rond diabetes. Mocht u met thuis zijn als de collectant komt, maak dan uw gift over op giro k"uminer 707070805 Am^Soort teSF°ndsNederland,e (Brom)fiets-ongeval Een 14 jarige jongen uit Soest is vrii- njgmet ziiSrC,ht g™°nd geraakt toen ■en 16Trd aan8ereden door -en 16-jarige plaatsgenoot on een te t,etser het fietspad langs de Van edestraat wilde oversteken Beiden «amen ten val. De fietser werdVoor ad-W overg^racht "aar Molen aar hui, n f na Mandeling aar huis. De bromfietser mankeerde S°0ster G.P. Können is op vrijdag november te gast bij de afdeling nersfoort e.o. van de Ned. Ver. voor -er- en Sterrenkunde. Hij houdt dan r lezing,over zijn ervaringen in An- Ctica waar hij in 1990 als eerste Ne- ander zes weken doorbracht in het e Zuidpool en in 1991 nog eens in ussische poolbasis op de koude- >1 van de Aarde. Können vertoont rbij schitterende dia's, lezing wordt gehouden bij de Volks- renwacht in het Centrum voor Na- en Milieu, Schothorsterlaan 21 in srsfoort, aanvang 20.00 uur. donderdag 17 december wordt de ende lezing gehouden, eveneens 20.00 uur. Spreker is dan drs. A. de Jong over "Botsende melk- telsels". Half november gaat Menne opnieuw met de Federatie MKB - de "koepel" van de plaatselijke winkeliersorganisa ties - om de tafel zitten. "Dan kijken we of we weer een stapje verder kunnen komen. Ik zeg tegen de winkeliers: Hou vol, uw werk wordt beloond. Niet 't koppie laten hangen, maar doordou wen..." Menne reageert daarmee op de klach ten over de traagheid waarmee de Structuurvisie volgens de plannen tot uitvoering wordt gebracht. Met name uit het winkelcentrum Hartje-Zuid is aangedrongen op meer spoed bij de uit werking. De angst van de winkeliers dat er niks gebeurt is onterecht, vindt Men ne. "Het moet allemaal op een zorgvul dig manier worden ingebed, dat kan niet slordig, maar het hoeft niet lang te duren." Wat betreft de situatie in Soest-zuid wijst hij erop dat daar nog enkele afwe- jjngen gemaakt moeten worden. "De ^ag is nog open of het terrein van Van de Grift er bijkomt. Ook naar de toe gangswegen moet nog gekeken wor den, evenals naar de parkeerplaatsen. Het komt erop neer dat men het cen- .m wil uitbreiden op gemeenteter- ;in. Dat kost parkeerruimte, die wel icompenseerd moet worden." "og enkele maanden geduld," zegt de 'ethcuder. "Dan kunnen we eindelijk lopen doorhakken en de artikel 19-procedure beginnen. Het wachten is dan nog op het groene licht van de pro- incie. Ik hoop niet dat er een karre- acht bezwaarschriften komt, want dan duurt het allemaal weer langer." 'olgens Menne is het ook hier voor de inkeliers en voor de gemeente een iwestie van geven en nemen. "Het ste- 'ebouwkundige ideaal zal wel niet be- [reikt worden, maar we doen onze uiter ste best dat er iets goeds uit komt." iToch een Hema? De wethouder is tot nu toe best te spre- ken over de voortgang van de plannen in de verschillende winkelcentra van I Soest. Wat de Van Weedestraat betreft zegt hij "hoopvol" gestemd te zijn over het nieuwe plan van Vahstal voor de I Lindenhof, waarmee zo'n 600 van de beschikbare 1350 meter wordt inge vuld. Of hij nog rekening houdt met een "warenhuis-achtige" invulling lijkt Menne niet te willen bestrijden. "Per soonlijk zou ik nog steeds de Hema wil len aanbevelen en ik acht de kans dat het warenhuis naar Soest komt zeker aanwezig." Ook in de andere winkelcentra ont staan allerlei nieuwe mogelijkheden. Menne: "In de Smitshof kan de eerste 600 meter nu worden ingevuld, zonder verlies van parkeerplaatsen. Zo wordt het centrum veel aantrekkelijker, al zal het verkeer niet afnemen." Aan de Ko- ninginnelaan, waar volgens de Struc tuurvisie ook 700 meter winkelruimte wordt gecreëerd, zijn "nieuwe" onder nemers ook hartelijk welkom. "Wie daarheen wil wordt door de gemeente met open armen ontvangen," aldus Menne. Over Overhees zegt hij dat er inmiddels opnieuw overleg wordt gevoerd tussen Jac. Hermans en de overige winkeliers. Wat de uitkomst zal zijn kan hij nog niet zeggen. Inmiddels staat al wel vast dat er in de directe omgeving van het cen trum voldoende parkeerplaatsen zijn, zodat dat probleem is opgelost. "We hoeven de sloot bij C-drie dus niet te dempen, zoals een raadslid voorstel de." En tenslotte is men ook in Soesterberg hard bezig de Rademakerstraat meer accent te geven, in plaats van de Buys Ballotlaan en het Dorpsplein. "Dat is nog niet helemaal gelukt, maar we zijn optimistisch." Volgens de wethouder is er inmiddels zicht op dat ook het PTT- agentschap van het Dorpslein naar de Rademakerstraat zal verhuizen. Tijd is rijp Menne vindt dat de tijd inmiddels rijp is voor de winkeliers (bij voorkeur Soes- ters) die plannen en ideeën hebben. Met name de eigenaars van verspreide winkels - buiten de winkelcentra - doen er volgens hem goed aan nu of binnen- 1 Wethouder Jan Menne CDA kort kontakt op te nemen met de ge meente of de MKB, om te zien hoe hun plannen kunnen worden ingepast. "Als ze daarmee wachten tot alles beklonken is, is het misschien te laat." Over de kwestie-Albert Heijn" merkt Menne tenslotte op dat de gemeente zich daarvoor de afgelopen jaren echt extra heeft ingespannen, zoals door de gemeenteraad was beloofd. "Albert Heijn kreeg een voorkeursbehandeling, boven de andere winkeliers, maar staat nu weer gelijk met de anderen. We stel len 'm niet achtei. Het staat elke onder nemer vrij om te zoeken naar uitbrei ding, natuurlijk binnen de grenzen die het bestemmingsplan aangeeft. En uit eindelijk is alles te koop..." Wat doe je als je televisie zit te kij ken en de ontvangst van België 1 en 2 blijkt knudde, maar alle ande re zenders komen goed door? Dan denk je natuurlijk: dat zit niet in m'n toestel, maar in de kabel, en dus bel je de CAI. Zo handelde van de zomer ook een bewoner van de Clauslaan. Hij meldde de storing aan de Remu (die het CAI- bedrijf in Soest beheert) en vervol gens kwam er een monteur, die de verdeler op de kabelkast even aan raakte. De Belgische zenders kwa men direct weer goed door en de monteur verdween. Einde ver haal? Nee, want ëen poosje later ontving de geplaagde tv-kijker, de heer Dirkmaat, een nota van f 52,63 voor de voorrij- kosten, en dat viel verkeerd. Want, re- De fractie van Gemeentebelangen Groen Soest wil dat de gemeente het terrein van Van der Eist in Soestduinen gaat aankopen. Dat blijkt uit het initiatief-voorstel dat fractievoorzitter Harry Witte vori ge week bij de gemeenteraad heeft ingediend. Witte wil voorkomen dat er woningen in het bosgebied worden gebouwd. De fractie heeft al eerder kritische op merkingen gemaakt over de medewer king die het gemeentebestuur wil geven aan project-ontwikkelaar Abeco, die vier woningen wil neerzetten op het ter rein waar nu de firma Van der Eist (pa- pier-recycling) gevestigd is. Gemeente belangen is daar fel op tegen. Witte stelt de raad nu voor zo spoedig mogelijk onderhandelingen te starten om hef perceel aan het Heeserspoor Oostzijde - officieel Van Weerden Poelmanweg 23 - in gemeentelijk bezit te krijgen. Hij wijst daarbij op het beleid om in het landelijk gebied uitbreiding van de bebouwing tegen te gaan en als het even kan de bestaande bebouwing juist te saneren, ten gunste van natuur en landschap. Het perceel ligt volgens Witte in een ecologisch belangrijk gebied, aanslui tend aan de natuurgebieden De Stom- pert en de Vlasakkers. Woningbouw daar is in strijd met de hoofdlijnen van de beleidskaders van het bestemmings plan Landelijke Gebied, dat momen teel in ontwikkeling is, en ook in strijd met het vereiste "consistente beleid", vindt Witte. Hij vreest bovendien dat er zo een precedent wordt geschapen voor vergelijkbare gevallen. Witte heeft het College van Burge meester en Wethouders gevraagd het initiatief-voorstel "voor onmiddellijke behandeling" nog op de raadsagenda van volgende week (19 november) te- plaatsen. FOTO-VIDEO VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155-1 3917 OPENINGSTIJDEN: MAANDAG DINSDAG T/M VRIJDAG KOOPAVOND VRIJDAG VAN ZATERDAG 13.00-18.00 UUR. 09.00 -18.00 UUR. 19.00 - 21.00 UUR. 09.00 - 17.00 UUR. Kodak Kwaliteit prints deneerde hij, de Remu kan mij door de telefoon best even vertellen dat er geen sprake is van een zenderstoring, zodat het probleem in de binnenleiding moet zitten. Dan kunnen ze me gelijk wel even zeggen wat ik moet doen, want wat de monteur deed - een simpele hande ling - kan ik zelf ook. Als leek weet je niet of de storing bin nen of buiten zit, maar de CAI weet dat wel, en die moet dat dan ook zéggen, vindt Dirkmaat. "De manier die men nu toepast is zeer klant-onvriendelijk. Im mers, de CAI maakt gebruik van de we tenschap dat de toelevering in orde is, terwijl men de klant die wetenschap onthoudt," schreef hij aan B. W., die volgens de leveringsvoorwaarden de in stantie is waar Dirkmaat verhaal moet halen. De Remu stuurde hem een briefje terug met de mededeling dat zij de abonnees altijd laat weten dat er sprake is van een algemene of zenderstoring. In zo'n ge val gaat er geen monteur op af. Als de storing bij het CAI-bedrijf niet bekend is wordt de abonnee altijd gevraagd of hij al heeft onderzocht of het niet aan zijn eigen installatie ligt, waarmee juist wordt voorkomen dat er voorrijkosten berekend moeten worden. De Remu houdt dan ook vast aan de nota. Beetje gelijk Volgens de ambtelijke afdeling Kaviz (die de klachten behandelt) heeft Dirk maat best een beetje gelijk - want het is de Remu die kan beoordelen of het af gegeven signaal goed of slecht is - maar gaat zijn redenering niet op nu de sto ring kennelijk in de binnenleiding of de installatie zat. (Dat wordt door Dirk maat immers niet tegengesproken.) De nota is dus terecht uitgeschreven en het bezwaar ertegen ongegrond. Niettemin vindt de afdeling - en in haar kielzog ook het College van B. W. - dat er aan de informatieverstrekking bij storingen best wat verbeterd kan wor den. "De klachtenbehandeling dient meer gericht te zijn op het verwach tingspatroon van de cliënt, die immers tevoren gerichte informatie verwacht." De reactie van de Remu roept dan ook vragen op; het had genuanceerder moeten zijn. Het College gaat daarom nader overleg voeren met de Remu over een meer "klantgerichte afwikke ling" van de storingsmeldingen. De "disco-kwestie" kwam vorige week nog even ter sprake in de raadscommis sie Welzijn. Ellen Spijk (WD) ver baasde zich tijdens de rondvraag over het feit dat het College "zomaar" be sluiten nam over de onderbrenging van de jeugd in het voormalige Cola-pand. "Heeft de raad in dit soort zaken alleen maar het nakijken?" Volgens Kingma was het inderdaad een bevoegdheid van B. W., en boven dien was het ook maar een tijdelijke zaak, Het leidt niet tot bijzondere situa ties waarover de raad moet worden ge raadpleegd, aldus de wethouder, die nog eens benadrukte dat alle opwinding geheel onterecht was. "En er is ook he lemaal geen aanleiding toe, want er zijn geen problemen." Jan Pieter.Lokker was heel blij met de brief van de Stichting Welzijnswerk Soest (SWS), waarin alle commotie ook naar het rijk der fabelen wordt verwe zen. "Sommige volwassenen hebben geen snars verstand van de jeugd," stel de hij vast. Alleen Bert Krijger (WD) nam het nog even op voor het bedrijfsleven, dat de disco op het industrieterrein hele maal niet ziet zitten. Volgens hem wer den er in de brief van de SWS allemaal zaken aangeroerd die er weinig mee te maken hadden. "De bedrijven wilde het totale jongerenwerk niet in diskrediet brengen, het ging maar om één activi teit. Nu lijkt dat opeens onschadelijk en onschuldig..." Door snel in te grijpen heeft de brand weer van Soest een uitslaande brand voorkomen. Het vuur ontstond zon dagavond in de woning van de eigenaar van Het Witte Huis aan de Birkstraat. De oorzaak van de brand is oververhit ting van een strijkbalk nabij de open haard. De balk is gaan smeulen, waar door het vuur om zich heen greep. De brandweer moest onder andere getim merde kasten slopen om bij de brand haard te komen. Op die manier werd voorkomen dat het vuur vrij spel kreeg. Vanzelfsprekend liep de woning ook waterschade op. De CDA-fractie is van mening dat op korte termijn moet worden be sproken wat er met de Lange Brinkweg wordt gedaan. Dat heeft Jan Pieter Lokker donder dagavond kenbaar gemaakt in de com missie verkeer. Zijn opmerking kwam na een fietstocht die een aantal leden van de commissie vorige week zaterdag heeft gemaakt met enkele ambtenaren. De tocht was georganiseerd in verband met het onderhoud dat in 1993 aan fietspaden, wegen en voetpaden moet worden gepleegd. Voor dat onderhoud is 1,4 miljoen gulden nodig. De fracties hebben daarmee ingestemd. "Het is nu tijd om te overleggen over wat we met de Lange Brinkweg gaan doen. Langer uitstel is niet aanvaard baar, heb ik begrepen", aldus Lokker. De Lange Brinkweg is een geliefde slui proute voor automobilisten die de drukte op de Van Weedestraat en de rest van de rijksweg willen vermijden. Het wegdek, dat uit klinkers bestaat, is allesbehalve egaal. Wethouder Mieke Swinkels zegde toe dat er een discussie komt. Het wachten is op een ambtelijke notitie, waarin zal woredn geprobeerd het verschil aan te geven tussen rationeel onderhoud aan De Lange Brinkweg wordt wellicht opgeknapt. Foto: Goos van der Wilt. wegen en paden en nieuw beleid. Die notitie verschijnt binnen drie maanden. Wil Stekelenburg van de PvdA vindt het van belang dat nauwkeurig wordt bekeken of bij het onderhoud aan de wegen en paden gebruik wordt gemaakt van open of dichte verhardingen. Open verhardingen, zoals klinkers, hebben het nadeel dat onkruid tussen de stenen door kan groeien. En de bestrijding daarvan kost ons, aldus Stekelenburg, veel geld. Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Bitér MILIEU 'BUjEZEEf Ter gelegenheid van de vijfde lezing over het bestemmingsplan Landelijk Gebied - morgenavond om 20.00 uur in de raadzaal - is in de beide hallen van het gemeentehuis een kleine ten toonstelling ingericht. Het gaat om fo to's die gemaakt zijn door Defensie. Overste J. A. de Vries (links op de foto) spreekt over het onderwerp "Natuurlijk oefenen". Daarover zijn prachtige fo to's gemaakt van de gebieden de Stom- pert, de Vlasakkers en de Leusderhei, door de Dienst Gebouwen, Werken Terreinen (DGWT) van Defensie. De foto hierboven is genomen voor de panelen waarop ook foto's te zien zijn van de vliegbasis Soesterberg, die een aanzienlijk deel uitmaakt van het Lan delijk Gebied van Soest. Dat er in de tentoonstelling ook foto's van de mili taire objecten zijn opgenomen mag overigens wel opmerkelijk heten, want doorgaans beschouwt Defensie ze als "geheim". De discussie na de pauze gaat over de natuurwaarde van alle militaire terrei nen en staat onder leiding van wethou der Jan Visser van Ruimtelijke Orde ning. De gemeente gaat onderzoeken of het zinvol is geld uit te trekken voor het bezoek van basisscholie ren aan kunstzinnige activiteiten. De subsidie die de provincie daar voor verstrekt, is niet voldoende om alle leerlingen één maal per jaar naar bijvoorbeeld liet theater te laten gaan. Het onderzoek wordt ingesteld op ver zoek van Wil Stekelenburg (PvdA). Zij vroeg donderdagavond in de commis sie onderwijs of de gemeente kan bij springen, omdat de provincie minder geld beschikbaar heeft gesteld. In 1991 was een motie van gelijke strek king verworpen door de gemeenteraad. Stekelenburg: "Wij hebben toen ook tegen gestemd, omdat er vorig jaar vol doende geld was. Dat is nu niet meer zo. Mijn fractie vindt het zeer belangrijk dat basisscholieren tenminste één keer per jaar in een theater kennis kunnen maken met cultuur." "Doet u maar een voorstel", reageerde D66-wethouder Mieke Swinkels. "Oké, bij deze, vult u dat bedrag maar aan", sprong Stekelenburg in. "Nee", mengde CDA-er Jan Pieter Lokker zich in de discussie, "zo gaat dat niet. We willen een onderbouwd voor stel, voordat we daar een standpunt over innemen." Swinkels tegen Stekelenburg: "U moet met een voorstel komen." "Nee", antwoordde Stekelenburg, "ik ben geen ambtenaar. Ik ben raadslid en de raad geeft u opdracht een voorstel uit te werken." Stekelenburg had ook gevraagd of de gemeente wellicht een donatie kan doen aan de Wethouder de Haanschool in Soesterberg. Van het geld zouden de kosten van het vervoer van de leerlin gen naar bijvoorbeeld het milieu educa tief centrum of C-drie moeten worden gedekt. De ouders van de kinderen kunnen niet zorgdragen voor dat ver voer. Swinkels beloofde dat te onderzoeken, maar Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) en D66 vinden dat de gemeente niet over de brug moet komen. "Als de ou ders niet kunnen, moeten ze zelf maar geld betalen voor het vervoer. Het moet niet zo zijn dat de gemeente automa tisch geld beschikbaar stelt", aldus Gré van Eek die partijgenoot is van Swin kels. Bezoeken Gerard van den Deijssel van Gemeen- tenbelangen Groen Soest en Ellen Spijk (WD) zullen de openbare basisscho len gaan bezoeken. De werkbezoeken worden op initiatief van Stekelenburg afgelegd. Zij vindt dat de leden van de W/7 Stekelenbrug (PvdA). commissie onderwijs persoonlijker aanwezig moeten zijn op de scholen. Soortgelijke bezoeken werden twee jaar geleden ook al afgelegd. Van den Deijssel en Spijk zullen de commissie op de hoogte houden van hun bevindin gen. (zolang de voorraad strekt) Zuidpromenade 9, Tel.: 02155-16877, Soest Fax:02155-28649 De gemeenteraad vergadert donderdag 19 november om 19.30 uur in het ge meentehuis. De agenda luidt als volgt: 1. Spreekrecht. 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 17 septem ber 1992. 3. Ingekomen stukken. 4. Vragenhalfuurtje. 5. Voorstel 92-147: tot het vaststellen van het Tussentijds Bericht II-1992. 6. Voorstel 92-135: beslissing over punt 3 van het raadsvoorstel betreffen de stads- en dorpsvernieuwing (betreft het aspect toe kenning verhuispremie ten behoeve van ouderen waarover in raadsvergadering van 14 oktober 1992 stemmen staakten). 7. Voorstel 92-151: opdracht tot wettelijk verplichte hertaxatie (vaststel ling van de belastbare grondslagen) voor de onroe- rend-goedbelastingen voor de periode 1994 t/m 1998 naar het waardepeil per 1 januari 1993. 8. Voorstel 92-143: tot wijziging en opheffing van de IZA regeling Utrecht en toetreding tot de nieuwe organisatie IZA-Neder- land per 1 januari 1993. 9. Voorstel 92-150: tot vaststelling van het "personeelsakkoord 1992- 1996". 10. Voorstel 92-142: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het gebied Hees en voor een perceel aan de Koningsweg. 11. Voorstel 92-160: tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de aanschaf van twee huisvuil wagens. 12. Voorstel 92-149: tot het aangaan van een grondruil in het gebied Klein Engendaal met de heer H.W. van den Bolt. 13. Voorstel 92-156: tot verkoop van grond gelegen aan de Koperwiek aan de Woningbouwvereniging Soest voor de bouw van 23 woningen in de sociale huursector (G.O.S.-project). 14. Voorstel 92-155: tot verkoop van grond gelegen achter en voor de wo ningen Van Mecklenburglaan 18 t/m 40 aan de heer J.J. Koole en 10 anderen. 15. Voorstel 92-111: tot verkoop van het perceel Molenstraat 142 aan de Stichting Welzijnswerk Soest. 16. Voorstel 92-153: tot verkoop van de woning Veldweg 14 aan de heer B.W.G. Mol. 17. Voorstel 92-154: tot verkoop van grond gelegen aan 't Zwarte Wegje aan de heer A.G.J. Voskuilen. 18. Voorstel 92-157: tot het aangaan van een overeenkomst met de heer A.P. van Doorn inzake de verplaatsing van zijn bedrijf en het aangaan van een ruilovereenkomst. 19. Voorstel 92-161: tot verhuur van een perceel aan de Eemweg aan de Soester IJsvereniging Peter's Baan en het vestigen van zakelijke rechten. 20. Voorstel 92- 63: van de Commissie voor de beroepschriften tot het on gegrond verklaren van het beroepschrift van de Stich ting Vrienden van het Vliegdorp tegen de weigering van een subsidie voor het jaar 1992. 21. Voorstel 92-144: van de Commissie voor de beroepschriften tot het ge grond verklaren van het beroepschrift van Stichting de Paardenkamp tegen de weigering van een aanlegver- gunning voor de aanleg van een verharding van beton vloerplaten op een perceel gelegen aan de Birkstraat. 22. Voorstel 92-152: van de Commissie voor de beroepschriften tot het on gegrond verklaren van het bezwaarschrift van de heer C.H. J. van der Donk te Soesterberg tegen de weigering van de gemeenteraad tot het nemen van een voorberei dingsbesluit en het starten van een procedure ex artikel 19 W.R.O. met betrekking tot het perceel, gelegen aan de Amersfoortsestraat, sectie E, nummer 2011. 23.verzoekschrift van de heer van de Graaf om alsnog een beslissing te nemen op verzoek tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Wieksloterweg OZ 73. 24. Voorstel 92-140: tot benoeming ambtenaren van de burgerlijke stand. 25. Voorstel 92-141: tot het benoemen van bestuursleden in de "Stichting voor voortgezet onderwijs in de gemeente Soest". Agenda en stukken liggen ter inzage in het gemeentelijke INFOrmatiecen- trum.

Soester Courant | 1992 | | pagina 5