nJ. m Verdwenen A Soest m c Verdwenen Soest hervonden 10P SOEST! mnse sfeer estaurant ÏTDINER CS FEEST Lnk Huiting, telefoniste van het jaar: 'Aandacht, dat is het belangrijkste...' Romantiek en tragiek in het S.O.V.-concert Plattelandsgenotsknotsen onder leiding van prins Marco de Eerste mmnummoi? ïNU'S >9." P P- end. Iedereen itdagen edig 1993. ompleet IOFFSTRAAT UW ilG ISoesterse wint eretitel Bezwaar tegen W erel drni terspelen te laat ingeleverd Gitaarconcert in kasteel Groeneveld Bestzmujem, IIC WIL 50 W€NS/CAfiRT6N JHETE&i &<56N fOTO.v fiUes AFPfw/doeH, HMR DeeeRsre 6Fotz>5 °>Y6cm. eNPeResr opidx/s-cM, ZANO/trr Tweede seizoen voor alternatieve carnavalsclub Najaarsbingo van SPSY in kazerne Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv voor al uw installatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens STEGAS gas- onderhoud. Laanstraat 34a - Soest Telefoon 02155-12472 li lil Museum Oud Soest P'2 Loodgieterswerk VOENSDAG 18 NOVEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 11 MENU II ,D0 FANTASIA :ado-fantasie t garnalen) 3LIATELLE _ARUSSA e nödel met a-crabsaus) "ONE DELLA ONE ITALIANA ndere vis op vijze klaargemaakt) \RTUFO ruffel ijs) :ON LIQUORE offie met ere likeur) :n. .30 uur en 0 uur. LAAT 4a 2154 - 1 14 65 764 BJ SOEST is wél gewenst! N 02155-13307 Aan de buitenkant is er weinig te feien, maar binnen staat het huis de Laanstraat in Soest vol [bloemen. Hier woont de beste te lefoniste van Nederland: Ank Huiting-Hoefakker. Uit 300 kan didaten werd zij vorige week don derdag uitverkoren als "telefonis- van het jaar 1992", zoals s avonds in de uitzending van het [actualiteitenprogramma Nova te pien was. .nk Huiting is er zelf, net als haar man lohan en zoon Robin, nog een beetje mdersteboven van, al weet ze haar uit- ■erkiezing ook wel te relativeren. "Als collega's en de mensen die je aan de [elefoon krijgt je waarderen is dat ei- ■enlijk al goed..." Maar ze is natuurlijk leel blij met de prijs, die haar in één lap bijna een nationale bekendheid leeft gemaakt. Ze is inmiddels ook op- ietreden in enkele radio-progamma's. )e verkiezing werd dit jaar voor de 'ierde keer georganiseerd door Inter- ielling, een instituut dat zich bezig- ïoudt met trainingen voor telefonistes/ eceptionistes. De prijsuitreiking vond londerdag plaats in het PTT-museum in Den Haag, waar niemand minder ,an Chriet Titulaer - directeur van Het antoor van de Toekomst - haar de tro- :e (een bronzen telefoniste), een che- ue van 1000 gulden (voor een goed loei), een weekendje in een luxe hotel :n uiteraard een fraaie oorkonde aan- lood. Van verschillende bedrijven wa- en er ook nog andere cadeautjes. [Uiteraard was het de dag daarop - vrij dag - een klein beetje een gekkenhuis bij Movir DTO, de verzekeringsmaat schappij in Nieuwegein waar Ank al 18 jaar telefoniste/receptioniste is. Hoe wel ze de bedrijfstelefoon voor de gele genheid overliet aan een uitzendkracht had ze zelf wel zo'n tachtig telefoontjes te verwerken, voor een groot deel uiter aard van familie, vrienden en beken den, maar ook heel veel van de mensen die zij normaliter aan de telefoon te woord staat. Ze is nog een beetje beduusd van alle loftuitingen die haar ten deel zijn geval len. Ze wist al een paar dagen dat ze in elk geval was doorgedrongen tot de beste tien, maar dat ze uiteindelijk met de hoofdprijs zou gaan strijken was een grote verrassing. "Als ik erover nadenk zou ik ook liever geen tiende hebben willen worden, maar dit is natuurlijk heel leuk." De verkiezing staat in het bedrijfsleven hoog aangeschreven, omdat men zich meer en meer bewust wordt van het feit dat een telefoniste een zeer belangrijke schakel is in het kontakt met de relaties. Ook bij Movir DTO dertkt meri er zo over: "De telefoniste vervult een spil functie in een dienstverlenend bedrijf. Haar uitverkiezing heeft ook een uit straling op ons kantoor. Wij zijn heel trots op haar." In de tv-uitzending liet een van de collega's onomwonden we ten: "Ze is een natuurtalent." Van de 300 aangemelde kandidaten - Ank werd opgegeven door haar colle ga's, die kennelijk nog meer overtuigd waren van haar kwaliteiten dan zijzelf - vielen er in de eerste selectieronde al 250 af. De resterende vijftig werden o.a. onderworpen aan een intern on derzoek en een "bell check", waarbij de deelnemers diverse malen nietsver moedend werden beoordeeld op de manier waarop ze telefoontjes afhan delden. Wisselwerking Eén van Anks "geheimen" is dat ze de telefoon - zowel extern als intern - niet vaker laat overgaan dan nodig is: "Twee of drie keer, nooit langer". Ook bij het doorverbinden moet het geduld van de opbellers niet te lang op de proef gesteld worden. "Je moet de mensen niet loos laten hangen en met een beetje vriendelijkheid bereik je al heel veel," zegt ze. "Dat voorkomt irritatie en de mensen zijn dan vanzelf ook gezelliger. Het is een wisselwerking. Aandacht, dat is het belangrijkste..." Na alle drukte hoopt Ank dat 't snel een beetje rustiger wordt. "Maar 't zal nog wel een poosje doorgaan, denk ik. Ach, voor mijzelf hoef 't niet zo. Als je maar een beetje plezier in je werk hebt en mensen om je heen die je waarderen, dan ben je al een heel eind..." Overigens is het de laatste keer geweest dat de telefoniste-van-het-jaar werd gekozen. Vanóf4993 draait het evene ment om de "Tele-entree Trofee", waarbij ook facetten als de techniek, de organisatie en het gebruik van ant woordapparaten en bijvoorbeeld de fax een rol spelen. Ank Huiting met de gewonnen trofee. De Werkgroep Natuurbehoud Soest is er niet in geslaagd de toestemming van het gemeentebestuur voor de Wereld- ruiterspelen terug te draaien. Het be zwaarschrift was te laat ingediend. Het college meent dat de werkgroep niet duidelijk heeft kunnen maken waarom het bezwaarschrift niet binnen de gestelde termijn was ingeleverd. Het bereikte de gemeente zeven weken na de vrijstelling aan de Nederlandse Hip pische Sportbond (NHS). Die vrijstelling werd overigens verleend onder druk van de gemeenteraad. Het college had aanvankelijk geweigerd medewerking te verlenen, maar werd toen op initiatief van de VVD terugge floten. De Wereldruiterspelen worden in 1994 gehouden. De uithoudings- proeven vinden plaats op de Vlasak- Op zondag 22 november organiseert de Baarnse Muziekkring een zondagmid dagconcert in de Hasselaerzaal van kas teel Groeneveld. Uitvoerenden zijn de gitaristen Lydia Kennedy en Frans van Gurp. Zij spelen werken van Fernando Sor, Enrique Granados, Heitor Villa Lobos, Celso Machado en Manuel de Falla. Het concert begint om 16.00 uur. Entree: f 10,00; cjp/pas65 f 8,50. Nou ja., alles... maar wel héél veel. Dat komt omdat Willem van Oosten de specialist is in foto's ontwikkelen én afdrukken. Met het grootste gemak van de wereld drukt hij uw eigen exclusieve wenskaart, tot 50 stuks 1,10 50 tot 100 stuks 0,90 l per stuk 100 en meer 0,80 J incL env 1.1luim |fotonrvic* Soesterbergsestraat 57 Van Weedestraat 147 Nou ja.illes... maar wel héél veel. Dat komt omdat Willem van Oosten de specialist foto's ontwikkelen én afdrukken Met het grootste gemak van de wereld drukt hij uw rolletje in verschillende Soestd Ijk 02155-25942 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155 -13109 Soestdijk 02155 - 25942 In ee.n go^d bezette Petrus en Paulus- kerk concerteerde de Soester Orkest Vereniging onder directie van Henk Soeteman. Men had het zich bij de keuze van de uit te voeren werken ze ker niet gemakkelijk gemaakt. Schubert's muziek, lyrisch en roman tisch, heeft altijd iets tragisch. Men proeft er iets in van een leven dat weinig vreugde inhield. De balletmuziek uit Rosamunde werd redelijk tot goed uit gevoerd. Wellicht speelde hier - naast wat nervositeit - ook mede dat door tra gische omstandigheden enkele orkest leden niet aanwezig konden zijn. In Berlioz' "Les nuit d'été" schitterde de sopraan Miranda van Kralingen. Wat kan men van zo een kostelijke stem in volle bloei anders zeggen dan per fect! De orkestbegeleiding is, zeker voor amateurs, zeer moeilijk en gecom pliceerd. De orkestratie is grillig en het pleit voor Soeteman's vakmanschap en het attent volgend orkest dat er een hechte band was tussen soliste en bege leiding. Miranda van Kralingen kreeg terecht een staande ovatie. Verschillende componisten hebben de noodlottige liefde van Pelléas en Meli- sande verklankt. Naast Schönberg en Debussy heeft ook Fauré dit verhaal als onderwerp van een compositie geko zen. Het orkest gaf hiervan een zeer verantwoorde vertolking. Het werk wordt over het algemeen niet dikwijls uitgevoerd. Toch zal de Sicilienne met de solistisch optredende harp en fluit door velen zijn herkend. En als men over de tragiek van Schu bert's leven spreekt, dan moet men denken aan zijn Symfonie nr. 8 "Die Unvollendete". Weliswaar heeft men nog negen maten als schets voor een scherzo gevonden, doch Schubert heeft die niet meer verder uitgewerkt. Moge lijk heeft hij zelf gemeend dat een derde deel voor wat hij wilde uitdrukken, overbodig was: De beide delen vormen nu één geheel en hebben ook naar de mening van velen geen aanvulling no dig. De Soester Orkest Vereniging besloot het concert met een goede uitvoering van dit werk. Enkele kleine foutjes zij het hierbij vergeven. Soest mag trots zijn op zijn orkest. Het getuigt van de zin en drang tot actief musiceren. Het is jammer dat niet meef (jonge!) musici lid zijn. Het orkest kan altijd nog goede amateurs gebruiken. Op 20 december a.s. hoopt het orkest samen met "The Messengers" een Kerstconcert te geven in de kerkzaal van Molendael (voorheen Zonneglo ren). PJH Foto: Con Mönnich. Met de installatie van Prins Marco de Eerste (Marco Herder) begint de "al ternatieve" Soester carnavalsclub de Plattelandsgenotsknotsen aan haar tweede seizoen. De vereniging werd vorig jaar opgericht als tegenwicht te gen De Narre Knollen, de officiële Soester carnavalsvereniging. Ze mag zich verheugen in een duidelijke groei. Dat zegt Pieter Kuijer (Pieter I), de eer ste prins van de "Knotsen", die zater dagavond met het nodige ceremonieel werd afgezet om plaats te maken voor zijn opvolger, Marco I. Daartoe werd de oude prins van zijn versierselen ont daan en vervolgens op een schavot ge plaatst waar hem vervolgens een slag roomtaart in het gezicht werd gewre ven. De stemming zat er dus goed in, aldus Kuijer. Het feest werd gevierd in de kantine van de Peters Baan aan de Eemweg, waar zo'n 180 jongelui getui ge waren van de plechtigheden. Prins Marco I krijgt in de komende carnaval speriode de onontbeerlijke steun van zijn adjudanten Paul Veenman en Rik Kok. Uit Soesterberg was de zusterver eniging de Zotteklappers met een af vaardiging present en de muziek werd gemaakt door de ook van de Gildefees- ten in Soest bekende band Oef uit het Brabantse Oploo. De Plattelandsgenotsknotsen zijn naar eigen zeggen geen concurrenten van de Narre Knollen. "We willen niet zo groot worden en we mikken ook op een heel andere doelgroep," aldus Kuijer. "Ech te Soesters," verklaart hij in een toelich ting, "want bij de narre Knollen komt Prins Marco na zijn installatie. van alles en nog wat." De Knotsen zijn inmiddels georganiseerd in een officiële stichting. De kantine van de brandweerkazerne vormt vrijdagavond het decor van de najaarsbingo van de Soester Politie Sport Vereniging Soest (SPSV). Een schat aan prijzen staat in het ge bouw aan de Lange Brinkweg te wach ten op de winnaars. De bingo begint om 20.00 uur, maar leden, donateurs en aanhang kunnen om 19.00 uur al in de kazerne terecht. Kaarten voor de na jaarsbingo zijn verkrijgbaar aan de re ceptie van het politiebureau Ik heb een nieuw huis Prachtig...1 maar hoe heb je dat dan betaald1? Door bij hun een hypotheek af te sluiten Steenhoffslraat 16, 3764 BI Soest Telefoon 02155-18540/21337 Ditmaal meer een puzzeltje dan een echt verzoek om informatie. Hoewel... ook bij de bestuursleden van Museum Oud Soest is niet zomaar alles bekend rondom deze foto. De vraag die we u stellen is immers: wanneer is deze foto gemaakt en waar kunt u dat aan zien. Misschien ziet u open plekken rondom de afgebeelde Petrus en Pauluskerk waarvan u weet1wanneer (en höe)zezijn ingevuld. Of omgekeerd: misschien ziet u er woningen, boerderijen, bomen of wat dan ook, die er nu niet meer zijn. Gesloopt, gerooid, in ieder geval ver dwenen. We zouden graag een geweldige prijs uitloven voor iedereen die ons helpt met het 'duiden' van deze foto, maar u weet hoe weinig rooskleurig de finan ciële toestand van ons museum is. Mis schien kunnen we voor informanten een bezoekje regelen naar de zolder van het museum, waar enkele bestuursle den al maanden, nee, al jaren bezig zijn nieuwe expositieruimte te creëren, stijl vol gevuld met museumobjecten waar voor 'beneden' geen ruimte meer was? Hoe dan ook, als u iets te vertellen hebt over de foto die we hierbij afdrukken, aarzel niet ons te bellen - trouwens, schrijven naar de redactie mag natuur lijk óók. Namens de leden van het mu seumbestuur: Boris Berkhout, tel. 16372. die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgeno digd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57,3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking! Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 3014 Weet u die foto nog die eind oktober op deze plaats stond afgedrukt? We vroe gen ons af of het deelnemers waren aan een openluchtspel, en we vroegen ons af, of het bij het openluchttheater was geweest. Nu, dit keer hadden we het he lemaal goed, op beide punten, dus. We weten dit dank zij mevrouw Cecile Hasselbach, en die weet het doordat ze er zelf bij was. Ze was de tweede non van links. Maar doordat ze aan het be gin van de uitvoering zomaar uit het pu bliek was geplukt om als figurante mee te spelen (met de garantie dat ze niets hoefde te zeggen!heeft ze van de voor stelling weinig gezièn en dus ook weinig onthouden. Maar een aantal dingen wist ze ons nog haarfijn te vertellen. Het was dus een voorstelling in het openluchttheater, en wellicht ook ,de eerste die daar is gehouden. Het stuk heette De Witte Non, en de uitvoerin gen (ja, niet zomaar één uitvoering!) waren in de periode van 12 t/m 20 au gustus 1928. Misschien verklaart dat ook de aanwezigheid van de toenmalige wethouder A.J.C. Koenders, op de foto achter de twee nonnen links, met schei ding in het midden, achter een me vrouw met hoed. Naast hem staat, met hoed, de (toen ook al) ex-gemeentese- cretaris J.H. Benschop. Maar nu nog even terug naar de uitvoe ring zoals die ruim 64 jaar geleden werd gegeven. De (professionele?) kern van de spelers waren géén Soesters, maar waar ze wel vandaan kwamen is niet meer te achterhalen. Het waren Joh. Langenaeken (bijna geheel rechts, in kapiteinsuniform), Pedro Beukman (pastoor, tweede rij van de groep rechts); Mies Peyters (middelste non); Tine van de Werf (rechts van de non nen) en Lena Kempers (achter Tine). De non geheel links, moet helaas naam loos blijven, van de non uiterst rechts weten we alleen dat het een Hongaars meisje was dat in huis was bij Rijer de Bruin, wonend hoek Dalweg. De vierde non van links was Nettie Hasselbach, die later Pronk zou gaan heten en zou wonen aan de Prins Bernhardlaan. Achter de Hongaarse (rechtse non, dus) staat mevrouw Doeser, de moeder van degeen die de foto heeft genomen, Jaap Doeser. Haar man, Jacques Doe ser, ziet u achteraan de rechtse groep, zonder hoed, met bril, schuin rechts achter de pastoor. Prominent in de rechter groep, schuin links voor de pas toor, staat schoolmeester H.T. Horvers, die stellig iets te maken heeft gehad met de organisatie van dit spel. Vóór de heer Koenders kunt u nog Ca- trien Rademakers herkennen (met hoed), die later trouwde met de electri- ciën Johan van Schalkwijk, en rechts naast haar staat, óók met hoed en net voor de heer Benschop, Jeanne Hor vers, dochter van 'meester' Horvers en later mevrouw Van Dorresteijn. Helemaal achteraan is de vrijwillige brandweer in beeld, geschaard om commandant Groart. Verder ziet u, ui terst rechts Rien Broekman, met links daarnaast Toon Broekman. Iemand die we nog niet hebben genoemd is de jon ge vrouw tussen de twee rechtse non nen. Dat was Rie de Vos, de verloofde van Jaap Doeser, de fotograaf. Zo, dat was het, zover. Mocht u vinden dat er fouten in onze opsomming zitten, of (en dat zou heel fijn zijn) mocht u nog aanvullingen hebben - we blijven ons aanbevolen houden! Steenhoffstraat 13 i»ir»BIU 3764 BH Soest Y Telefoon 02155 - 1 01 15 COMPUTERSUPPLIES Discettes Discette opbergsystemen Opbergbanden Kasten

Soester Courant | 1992 | | pagina 11