kShJST) CL df/v aruóhocK 1 CULTUUR WELZIJN! Soest looft Rinke Tolman-prijs uit voor poëzie over 'het verloren landschap' Veel lof voor toneelgroep Honsbergen Kinderboerderij De Vrije Teugel Uitreiking in maart 1992 Gerrit Kouwenaar bij Poëziekring kernland Reglement voor poëzieprijsvraag Poppentheater: 'De verroeste ridder' O Nieuws van de bibliotheek Lof voor toneelgroep Honsbergen Trema '87 viert eerste lustrum met inwijding van noodlokalen Aquarellen-expo in 'De Korte Duinen' Geen toneel bij 'De Rietpluim' Viering Basisgroep over de toekomst Truly, Madly, Deeply Gooise Academie V olksuni versiteit Soest/ Soesterberg ezsmwiUA UCHE3 men 5 lOfOWSN Diabetes-collecte: bijna f 12.000 WOENSDAG 18 NOVEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 20 IJSDAG 18 NOVEMBER 199: Cultureel Creatief Centrum Willaerstraat 49, tel. 22188 Expositie Deze maand is in het expocafé het werk te bezichtigen van de ateliergroep van Judith Gor. De ateliergroep bestaat uit Harmke Bakker, Marian Berkhof, Me- ta Bloemen, Corry Brusse, Renee Ha- mersma, Marietta Hoogland, Hans Meerman, Laura Maris en Ans Vugts. De expositie omvat tekeningen en schilderijen, gemaakt met uiteenlopen de technieken en materialen. Het werk van de ateliergroep is, behalve op zon dag, dagelijks te bezichtigen. Drie noten voor Assepoes In de kinderbios van 27 november draait een erg leuke film voor kinderen vanaf 7 jaar. De film gaat over de be kende sprookjesfiguur Assepoester. Het sprookje is duidelijk herkenbaar, maar het bijzondere van deze film is, dat er een erg humoristische eigen interpre tatie op is gegeven. Assepoes moet van haar stiefmoeder heel hard werken, ter wijl haar stiefzusjes mooie kleren krij gen. Assepoes heeft een eigen paard, en als ze op een dag uit rijden gaat, ont moet ze de prins. Assepoes houdt de prins vreselijk voor de gek, die dat na tuurlijk helemaal niet gewend is. Als ook Assepoes erg graag naar het bal van de koning wil, heeft ze niet een lieve petmoe, maar drie betoverde noten. Ze komt vermomd op het bal en de prins wordt direct verliefd. Maar Assepoes geeft de prins eerst een raadsel op. "Drie noten voor Assepoes" begint om 15.45 uur en duurt ongeveer 70 minu ten. Frans Festival Ons Indonesisch Festival in maart was een enorm succes. Erg veel mensen ble ken geïnteresseerd te zijn in de vele as pecten van dit eilandenrijk. Tijdens het festival lag de nadruk vooral op de cul turele aspecten, maar natuurlijk wer den ook de drankjes en de hapjes niet vergeten. Op 12 december organiseert C-drie op nieuw een festival. Dit keer staat een land in de belangstelling, wat iets dich ter bij huis gelegen is. Een van de rede nen waarom zoveel mensen op vakantie gaan naar Frankrijk. Vele typisch Fran se zaken zijn bij ons al heel gewoon ge worden. Op het festival in C-drie zal Frankrijk vooral vanuit de culturele kant bekeken worden: muziek, dans, schilderkunst, architectuur, film. Maar ook aan een typisch Frans spel als Jeu de Boules wordt aandacht besteed. Vanzelfsprekend zijn er op 12 decem ber volop Franse drankjes en hapjes te verkrijgen. U hoort hier meer van. Wordt verwacht: 21 nov.: jeugdtheater Heksenketel: "De verroeste ridder". 27 nov.: kinderbios: "Drie noten voor Assepoes". I dec.: opening expositie Mieke Lich- tenbelt. II dec.: kinderbios: "Ridder van het recht". 12 dec.; Frans Festival. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder teL 02155-22188. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 19 november: Van 9.30 - 11.30 uur mooie dingen ma ken voor volwassenen. Van 9.30 - 11.30 uur komen de groepen 5 en 6 van de Driesprong meedoen aan het na tuurproject over "De Familie". Van 15.45 -17.45 uur: Arthur, Magde- lena en Rosan vieren hun verjaardags feest met veel vriendjes en vriendin netjes. Vrijdag 20 november: Van 13.30 - 15.30 uur: Groep 6 van Van der Huchtschool komt meedoen aan het natuurproject. Van 15.45 - 17.45 uur: verjaardagspartijtjes van Michel, Nadja en Nicolette. En dan 's avonds van 19.00 - 20.30 uur weer de bekende kinderdisco. Lekker dansen met vanavond een playbackshow waar aan de bezoekers mee kunnen doen. De entree is twee gulden per persoon en het is voor kinderen van 7 tot 13 jaar. Zaterdag 21 november Vandaag doen veel medewerkers mee met de intocht van Sint Nicolaas in Soest. Vandaar dat er maar één aktivi- teit is en dat is meehelpen met de ver zorging van de dieren onder deskundi ge leiding. Dit begint om 13.30 uur en deelname is gratis. Dinsdag 24 november: Van 16.00 - 17.30 uur: de toneelgroep voor kinderen tot 12 jaar oefent dapper verder. Woensdag 25 november: Van 9.30 - 11.30 uur: de peuter/ou- deractiviteit met zingen, knutselen en gezellig met elkaar bezig zijn. Leuk voor de jongste kinderen en hun moe der/vader. Deelname kost vier gulden per ouder/kinderpaar inclusief koffie en limonade. 's Middags heeft de toneelgroep van de kinderboerderij weer een mooie voor stelling voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Iedere week een nieuw verhaal dat zelf geschreven en gespeeld wordt door medewerkers van de Kin derboerderij. De voorstelling begint om 14.00 uur. Na het optreden limonade en snoep en spelletjes. Het duurt van 14.00 - 16.00 uur en deelname kost twee gulden per persoon. Driehonderdvijftig gulden en een oorkonde. Dat is de hoofdprijs van de literaire prijsvraag die de ge meente Soest en de SLAS (Samen werking Literaire Activiteiten Soest) samen hebben ingesteld on der de naam ''Rinke Tolman- prijs". In maart volgend jaar - tij dens de Boekenweek - vindt de of ficiële bekroning plaats tijdens een literaire manifestatie, waaraan ook de bekende dichter Rutger Kopland zal deelnemen. De deelnemers mogen hoogstens twee nog ongepubliceerde Nederlandse ge dichten insturen over het thema "Het verloren landschap". Dat thema is door de SLAS gevonden in het werk van de Soester beeldend kunstenares Mary Shields, die vorig jaar haar kunstwerk "Lastlost Landscape" creëerde. "En wie in Soest om zich heenkijkt ziet dat er alle aanleiding is voor zo'n thema," al dus jury-secretaris Nelleke Streefkerk vorige week tijdens de presentatie van de prijsvraag. De dichtwedstrijd staat open voor alle Nederlanders en Vlamingen, die zich overigens wel moeten houden aan het reglement (zie het kader). Daarin staat o.m. dat de gedichten moeten worden ingezonden onder schuilnaam, om de jury zonder vooringenomenheid haar werk te laten doen. De inzending sluit medio februari volgend jaar. Vanaf dat moment buigt zich een jury over het ingezonden dichtwerk, die be staat uit dichter/wethouder Jan Visser, de Vlaamse dichteres Edith Oeyen, de letterkundige Jefv.d. Sande uit Amers foort en Nelleke Streefkerk, voorzitter van de SLAS. Een maandje later, op vrijdag 12 maart (toevallig ook de sterf dag van Rinke Tolman), vindt de feestelijke uitreiking plaats, waarvoor de SLAS burgemeester De Widt ai heeft weten te strikken. Dat gebeurt al lemaal tijdens een literaire manifestatie in de Boekenweek, waarvoor ook de dichter Rutger Kopland is uitgenodigd en die gaat plaatsvinden in de raadzaal van het Soester gemeentehuis. Het initiatief voor de prijsvraagïs geno men door de SLAS, het sinds 1988 be staande (unieke) literaire samenwer kingsverband waarin de openbar bi bliotheek, cultureel creatief centrum C-drie, de vereniging Artishock en boekhandel Van de Ven deelnemen. Voor de organisatie is een beroep ge daan op het nieuwe Cultuurstimule ringsfonds van de gemeente Soest, waaruit de SLAS een bijdrage van 2500 gulden heeft toegekend gekregen (hoe wel ze een aanzienlijk hoger bedrag had Rinke Tolman hield van Soest, dat in zijn werk dan ook een centrale rol speelde. De meeste van zijn legendari sche natuurwandelingen speelden zich af in Soest en omgeving en hij beschreel de weergaloze schoonheid van het landschap in treffende, eenvoudige be woordingen. Verder stond hij op de bres voor de bescherming van de natuur in Soest. Met de naamgeving van de li teraire prijs brengt de SLAS dan ook een verdiende hommage aan een van de grootste Soesters uit de geschiedenis. De jury kiest t.z.t. een winnaar of win nares, goed voor 350 gulden en een oorkonde, en twee eervolle vermeldin gen, die elk een boekenbon van 100 gulden (en ook een oorkonde) opleve ren. Het is de bedoeling dat het be kroonde dichtwerk in de plaatselijke pers wordt gepubliceerd. Pretentieus De omschrijving van de Rinke Tolman- prijs als "poëzieprijs van de gemeente Soest" lijkt overigens nogal pretentieus. Ondanks de betrokkenheid van wet houder Jan Visser slaagde de SLAS er niet in de eerder gevraagde 4500 gul den uit het cultuurpotje toegewezen te krijgen. Volgens Streefkerk is de conse quentie daarvan dat de literaire mani festatie volgend jaar het "slechts" met Kopland moet doen. Aanvankelijk zou ook een tweede dichter worden uitge- Heel lang geleden: Rinke Tolman en Jan Visser. Rinke Tolman Met de naam van de prijs houden Soest en de SLAS ook de herinnering levend aan Rinke Tolman, de beroemde schrij ver bioloog die op 12 maart 1983 in Soest overleed. Veel oudere Soesters zullen zich "de eenzame man met de hoed, die al kijkend naar de lucht met vogels bezig was" nog herinneren. Als veldbioloog avant-la-lettre en begena digd schrijver was hij wars van weten schappelijke dikdoenerij, maar stond hij open voor echte natuurbeleving, in de traditie van beroemde natuurvorsers als Heimans en Thijsse. Poëziekring Eemland ontvangt op vrij dag 20 november een van de belang rijkste hedendaagse dichters, namelijk Gerrit Kouwenaar. Hij zal voorlezen uit zijn werk, ingeleid door Jef van de San- de. De aanvang is 20.30 uur, maar van af 20.00 uur is men welkom in het thea tercafé van De Lieve Vrouw in Amers foort. Gerrit Kouwenaar behoorde aanvan kelijk tot de dichtersgroep van de Vijfti gers. Later ontwikkelde hij een strikt persoonlijke en zelfstandige stijl. Hij ontving de P.C. Hooftprijs in 1971 en de Prijs van de Nederlandse Letteren in 1989. Gerrit Kouwenaar kan worden beschouwd als een van de belangrijkste moderne Nederlandse dichters. Ook zijn meest recente bundel, "Een geur van verbrande veren", bevat schitteren de poëzie. De toegangsprijs is f 6,50. Donateurs van de Poëziekring hebben gratis toe gang. Plaatsen reserveren bij de kassa van Theater De Lieve Vrouw of telefo nisch (033-618865). Elke deelnemer mag hoogstens twee (niet eerder gepubliceerde) gedich ten van maximaal 30 regels, persklaar getypt op A4-formaat, in viervoud, opsturen aan jurysecreta ris Nelleke Streefkerk-Stemerding, Jozef Israëlslaan 13N, 3735 LM Bosch en Duin. De gedichten moeten uiterlijk 15 fe bruari 1993 binnen zijn. Ze worden niet geretourneerd. Over de uitslag van de wedstrijd wordt geen brief wisseling gevoerd. De gedichten blij ven eigendom van de inzenders, die hun werk onder pseudoniem moe ten insturen. In een aparte gesloten envelop moeten bij dat pseudoniem de echte naam, adres, geboorteda tum en telefoonnummer worden vermeld. De Vangrail, tel. 17615 Het Kruispunt, tel. 21987 De Praatpaal, tel. 19546 Activiteiten in Het Kruispunt Instuif Elke woensdag van 14.00 tot 15.30 uur is er instuifmiddag voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Er is altijd wel een leuke acti viteit op creatief gebied. Zo is er op 18 november een knutselmiddag waarin wasknijpers een grote rol spelen. Na tuurlijk is er ook limonade. Entree: een gulden. Voorlezen in Turks Op de woensdagmiddagen van 14.00 tot 15.30 uur kunnen kinderen van 2 tot 4 jaar ademloos luisteren naar een prachtig verhaal. Entree: een gulden. Zaterdagmiddag in C-drie Poppentheater Heksenketel brengt a.s. zaterdagmiddag met de voorstel ling "De verroeste ridder" een leuk poppenspel voor kinderen vanaf 7 jaar in cultureel centrum C-drie. Het verhaal gaat deze keer over een erg gemene ridder. Ridder IJzerhart is zo gemeen dat zijn harnas ervan verroest. Hij speelt met een al even gemene draak onder één hoedje. Tot hij verliefd wordt op Roosje. Maar Roosje wil niet trou wen met een verroeste ridder. Hij zal zijn leven moeten beteren om van al die roest af te komen. De poppenspeelster Margreet Greve heeft met dit gegeven een fantasievol spel gemaakt, wat vooral door de prachtige poppen en het decor door de kinderen erg leuk gevonden wordt. Niet alleen maakt Margreet Greve alle poppen en decors zelf, ook heeft zij in Gorinchem een eigen theater. Daar brengt ze regelmatig nieuwe stukken voor groepen van verschillende leeftij den. "De verroeste ridder" is een poppen spel voor kinderen vanaf 7 jaar. De voorstelling begint om 14.30 uur en de toegang is voor kinderen f 5,-. Voor nodigd, maar die bewaart de SLAS nu maar voor een volgende gelegenheid. De manifestatie wordt desondanks wel een evenement dat de moeite waard is, mede door het optreden van Rutger Kopland. Daarnaast heeft de SLAS voor deze avond het duo De Kam De Vries kunnen strikken, die een muzi- kaal-poëtisch programma ten gehore zullen brengen dat volgens kenners "klinkt als de klap van een Hollandse molenwiek". De eerste tien gedichten die door de jury zijn geselecteerd mo gen daar door de dichters zelf worden voorgelezen. Volgens Streefkerk is de belangstelling voor de poëzievraag nu opvallend groot, nadat in de afgelopen weken al in diverse literaire tijdschriften aandacht aan het evenement is geschonken. Er is inmiddels zelfs al een behoorlijk aantal gedichten binnengekomen bij het se cretariaat. stichting openbare bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Nieuwe aanwinsten boeken voor volwassenen Romans Bosse, Malcolni. Mr. Toets. Newyorkse overlevenden van een wereldepidemie ondernemen een lange tocht naar Arizona om een nieuw bestaan op te bouwen. Een vlot leesbaar verhaal waarin avon tuur, tragiek en vermaak elkaar af wisselen. Cunningham, Michael. Huis aan het einde van de wereld. Aan het einde van de jaren zestig wonen twee homoseksuele vrienden en een vriendin in een landelijk gele gen huis als een van hen Aids krijgt. Ieder verhaalt in de ik- vorm zijn of haar visie op de gebeurtenissen. Disch, Thomas M. De Duivelsstaf. Een horror-fantasy roman, waarin een jongen zich bewust wordt van zijn duivelse magische krachten en deze aanwendt om in te grijpen in het leven van vriend en vijand. Folie», Ken. Nachtvlucht. Een van de rijke passagiers, die aan het begin van de Tweede Wereld oorlog in een luxueus watervliegtuig van Engeland naar de Verenigde Staten vliegt, wordt ontvoerd. Toptien boek! Hohlbein, Wolfgang. Indiana Jones en de gevederde slang. Archeoloog en avonturier Indiana Jones krijgt te maken met de ople ving van de aanbidding van een Maya-god. Dit boek is het vierde uit de reeks en bevat een nog niet verfilmd verhaal. Mulisch, Harry. De ontdekking van de hemel. Twee engelen onthullen een inge nieuze manipulatie met de historie en met genetisch materiaal om een afgezant op aarde te plaatsen, die een (vooralsnog) geheim plan ten uitvoer zal moeten brengen. Dit boek is door alle recensenten gepre zen als het hoogtepunt uit Mulisch' oeuvre. Studieboeken 315.1 French, Marilyn. De oorlog tegen vrouwen. Polemiek tegen de verhulde pogin gen van mannen, de verworvenhe den van de vrouwenemancipatie weer ongedaan te maken. 618.54 Smeets, Mart. Kopmannen en waterdragers. Een dertigtal columns over bekende en minder bekende wielrenners. Toptien-boek! 961 Joris, Lieve. Zangeres op Zan- zibar en andere reisverhalen. Top tien boek, waarin Lieve Joris, jour nalist en literator, een aantal intrige rende verhalen over ontmoetingen met boeiende persoonlijkheden uit de Derde Wereld vertelt, af.-moza 992 Dis, Adriaan van. Waar twee olifanten vechten: Mozambique in oorlog. Verslag in woord en beeld van ervaringen op gedaan tussen 1989 en 1991 tijdens reizen door Mozambique. De verha len zijn voor een deel al eerder gepu bliceerd in "In Afrika". Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Zaterdag van 10.00-12.30 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. "Toffe Tony", een blijspel van James Breamly, werd afge lopen week op de planken gezet door de toneelvereniging Honsbergen. Het blijspel, waarin alles draait om de emanci patie van de vrouw, werd in totaal door zo'n 250 mensen be zocht. Er werden voorstellingen gegeven in Honsbergen en de Vij verhof De bezoekers overlaadden na afloop regisseur Foppe Roelofsen en de spelers met complimenten. Ze hadden dan ook de hele zomer door elke woensdagavond druk gere peteerd. De toneelvereniging Honsbergen is bijna tien jaar geleden opgericht door de moeder van onze bekende plaatsgenote Conny Vink. Volgend jaar hoopt de vereniging haar jubi leum te voeren. Vanaf deze week wordt weer druk gerepeteerd voor een nieuwe serie voorstellingen, die eind april volgend jaar te zien zullen zijn. Foto: Qoos van der Wilt. Basiseducatie sterk gegroeid volwassenen 1 7,50. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49. Toegangs kaarten kunnen worden gereserveerd tijdens kantooruren via tel. 22188. Een uitgelezen gezelschap - docen ten en vrijwilligers, een burge meester, drie wethouders en een paar raadsleden, een onderwijs-in- specteur en zelfs een echte profes sor in de onderwijskunde - vierde vorige week het eerste lustrum van het gemeentelijk centrum voor ba siseducatie: Trema '87. Tegelijk vond de ingebruikneming plaats van de nieuwe noodlokalen: twee "containers" die achter het ge bouw aan de Klaarwaterweg staan opgesteld. Die containers vormen voor Trema nauwelijks meer dan een druppel op de gloeiende plaat, want het centrum blijft kampen met een schrijnend ruimtege brek. De belangstelling voor basisedu catie is in de afgelopen vijfjaar dan ook enorm gegroeid, zoals Trema-directeur Henny Visser-Dumoulin in haar toe spraak nog eens onderstreepte. Het centrum begon in 1987 met 145 cursisten. Begin volgend jaar zullen dat er 325 zijn, afkomstig uit 30 verschil lende landen. Het aanbod is in de afge lopen jaren sterk verbreed en verdiept, stelde Visser vast. Trema had destijds met 2,5 educatieve medewerkers voor 95 uur; in januari zullen dat negen hele banen zijn, verdeeld over 12 medewer kers, en er komen er waarschijnlijk nog vier bij. "We hebben cursisten, er is geld, we huren ergens ruimte, maar waar haal je goeie docenten vandaan?" verzuchtte Visser, die in dat verband ook verwees naar de werkdruk en de sa larissen. De groei van Trema blijkt op allerlei terreinen, ook financieel. In 1987 was 240.000 gulden per jaar beschikbaar, maar de begroting van 1993 omvat meer dan een miljoen, waarvan de ge meente 4,5 ton voor haar rekening neemt. "Het is boeiend zo'n groei van je organisatie mee te maken, maar helaas dreigt de bureucratie de overhand te krijgen," aldus Visser, die vond dat de financiën en de administratie langza merhand wel erg veel tijd in beslag be gonnen te nemen. Huisvestingsprobleem Vooral het huisvestingsprobleem staat bij Trema nog steeds volop centraal. Voor 1987 was het werk verdeeld over vijf lokaties en bij de start van het cen trum was iedereen dolgelukkig met de huisvesting in het éne schoolgebouw. Dat is inmiddels veel te klein, zodat het werk opnieuw over vijf lokaties is ver deeld. "Terug naar af dus," stelde Vis ser vast, die tussen neus en lippen door liet weten dat herhuisvesting op één plek wel een mooi verjaardagscadeau zou zijn geweest, Ze wees bovendien op de gebrekkige staat van het gebouw, dat na de Limburgse aardbeving ook bijna op instorten bleek te staan, al is het in middels provisorisch hersteld. De bijeenkomst kreeg verder een ver volg met een lezing over "afstandson derwijs" in de basiseducatie door prof. Tjeerd Plomp, hoogleraar in de onder wijskunde aan de Twentse universiteit. Zijn conclusie was dat zo'n vorm van onderwijs - o.a. met behulp van compu ters en andere moderne technische snufjes - ook in de basiseducatie wel kalmpjes-aan toegepast zou kunnen worden, maar dat de "interactie" tussen docent en cursist dat in de eerste fase ongewenst en onmogelijk maakt. Gedurende de gehele maand november is in restaurant "De Korte Duinen" aan de Birkstraat een expositie van aquarel len te zien. De schilderijen zijn gemaakt door Akke Krul-bij de Leij uit Eemnes. De voor november geplande uitvoe ringen van de Soester toneelvereni ging De Rietpluim gaan niet door. Door de langdurige ziekte van regis seur Cees Ouwens hebben de repeti ties te lang stil gelegen. Ouwens is overigens weer hersteld en de groep is inmiddels gestart met de repetities voor de toneeluitvoeringen in april volgend jaar. De Basisgroep Baarn-Soest houdt op zondag 22 november, aanvang 10.30 uur, een viering in de aula van het Grift- land College aan de Noorderweg. Het thema is: "Toekomst voor ons allen... ongelooflijk?" RPF: 'Op welke ouders hebben kinderen recht?' De RPF-afdeling Soest/'Baarn/Eem- nes houdt in Soest een bijeenkomst met als thema de vraag 'Op welke ouders hebben kinderen recht?'. De bijeenkomst, die een openbaar ka rakter heeft, wordt gehouden op dins dag 24 november. In het Evangelische vormingscentrum "In de Ruimte" aan de Insingerstraat 39 te Soest, aanvang 20.00 uur. Spreker zal zijn mevrouw Mr. M. Verhage-van Kooten uit Hui zen. De keuze van onderwerp is ingegeven door enkele nieuwe politieke voorstel len zoals rond de adoptie van kinderen door zowel heterofiele als homofiele paren en het vrij kiezen van de achter naam van vader of moeder door het kind. Een onderwerp dat hiermee te maken heeft, is de wettelijke registratie van diverse samenlevingsvormen in Nederland. Voor de RPF geldt ook bij deze actuele onderwerpen, dat de bijbel leidraad is in het bepalen van politieke standpunten. ït ae ands? Steenhoffstraat 46, tel. 19577 j Donderdag 19 november Het Britse televisiedrama is fameuj vanwege de realistische en vaak schin™ rende akteerprestaties. Echter wordtS een strikte scheiding getrokken tussj televisie en bioscoop. Begrijpelijk, oi dat de series en films voor 'het kleii scherm' gemaakt zijn. Vaak ook ten onj rechte, omdat door de Britse zendgeiF achtigden (BBC en Channel 4) ha soort films geproduceerd wordt, dat a tijd een eigen bioscooppubliek heeft gi had. Twee jaar na de premiere krijgt di BBC-productie "Truly, Madly, Di a ply" het filmdebuut van 'storytelli Anthony Mingella, een Nederlanj bioscooproulement! Nina blijft na het overlijden van JamieS alleen achter in de bouwvallige flat ijfl het noorden van Londen. Ze is ont«i roostbaar, heeft vreselijke huilbuien bij haar therapeute, tegen wie ze durft tèfl bekennen dat ze haar vriend kwalij neemt dat hij er niet meer is. Haar le< wordt weerspiegeld in dat van de mei sen om haar heen. De klusjesman mis zijn vaderland Polen, haar baas zit mi een scheiding, een Chileense vluchti ling is ver van huis zwanger van een 01 bekende vader en Nina's zuster zit me] een egoïstische man. De chaos in Nina'i leven wordt het duidelijkst uitgedrul door de puinhoop in haar flat. Nina mist Jamie zo intens, dat ze ziel verbeeldt dat hij als geest is terugge! keerd. Een week lang houdt ze zich mei hem verborgen. Ze spelen samen weei piano en cello, zingen liedjes en zeggei' "waarlijk, waanzinnig en diep" van el kaar te houden. Maar het leven met eej geest is, vooral als hij zijn vrienden vai ginder meeneemt, niet het echte leven. Jamie's vrienden, de bleke geesten, wil len alleen maar films op de video bekij ken. Bovendien begint Jamie verande ringen aan te brengen in de flat die Nin: steeds minder bevallen. Ook komt eet andere man steeds meer op de voor grond. Het wordt tijd voor Jamie om tt vertrekken, het rouwproces is voltooid. Aanvang 20.30 uur. Toegang f 7,50; leden/CJP/Pas-65 f 5,-. Reserveren! mogelijk vanaf één uur voor aanvang. Zaterdag en zondag: Gedurende drie weekends in november I vindt een expositie plaats van schilde- ringen, collages, lino's en ruimtelijk 1 werk in het gebouw van Kunstenaars-1 vereniging Artishock. Het betreft werk i van negen kunstenaars: Wies Willink, Gloria Mulder, Tuut j Moes, Mary Verloop, Maddy Rive, Conny Umbgrove, Joke Koenders, Anette van de Vegte en Inne Kramer, die op enigerlei wijze met elkaar samen werken. Reeds eerder, in maart 1991, exposeerden zij in Artishock. Ook nu weer is het aanbod van werk zeer geva rieerd, waarbij de nadruk vooral ligt op het abstracte en half abstracte werk, 1 door ieder op zijn eigen wijze neergezet. In tegenstelling tot wat gebruikelijk is, wordt de expositie niet officieel ge opend maar feestelijk gesloten met een j drankje op zondag 22 november vanaf 15.00 uur. Bezichtiging: 14.00 tot 17.00 uur. Toegang gratis. Kerkplein I, tel. 22195 Pergamano voor beginners Wie een leuke creatieve hobby zoekt moet eens denken aan de cursus Perga mano, die in januari opnieuw van start gaat. Met speciaal perkamentpapier maakt men de mooiste werkstukken: wens- en sierkaarten, menu- en visite kaartjes en enveloppen, broches en hangers naar eigen ontwerp. In korte tijd kan men de eenvoudige technieken leren en thuis zelf aan de slag gaan. Alle benodigdheden zijn tijdens de cursus te koop. Het basispakket kost f 85,-. Op de eerste les dient men zelf mee te nemen: placemat in effen donkere kleur; oude tandenborstel; spoelpot met wijde hals (bijv. jampot); oude lap, tissues of keukenrol; tesa crêpetape (smal); notitiepapieren pen; kartonnen documentenmap A4-formaat; mate riaal voor pergamano dat reeds in uw bezit is. Aanvang cursus: woensdag 13 januari 1993,19.30-21.30 uur. Docent: dhr. P. Vonk. Cursusadres: Mavo Soest, Vale riaanstraat 167a. Aantal lessen: 6. Cur susprijs: f 90,-. Inlichtingen en aanmeldingen Volks universiteit Soest/Soesterberg, Steen hoffstraat 9a. Tel.: 22195. Kantoor ge opend: maandag en woensdag van 13.00-16.00 uur; dinsdag en donder dag van 10.00-13.00 uur. Nou ja... alles... maar wel héél Dat komt omdat Willem foto's ontwikkelen én afdri KAN Oh Soeu-Zuid 021 SS 13109 Raadhuisplein 1 tel. 93411 vraagt uw I aandacht voor: Parkeerplaats n,..ampp«tp.r en Mercu gevel, 5- St. Wil plaatsen Vrede ten van Wieks bouwen 5-11-92 Op gror Rechtsp kunnen beslissir nen. Al dienen, Burgemeester en Weth°mters van hoest maken m verband met het bepaal- ^759 de in artikel 26 van het Besluit Admini- moet b stratieve Bepalingen inzake het Weg- zen(Jda verkeer (BABW) bekend, dat zij beslo- die ten hebben door plaatsing van bord E6 h 6 van bijlage I van het RW 1990, me, onderbord ZK-ll-KY, nabij de wo ning Plesmanstraat 100 een parkeer plaats voor een mindervalide aan te ge legen dit besluit kan iedere belangheb- 1 ^nde een beroepschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij de mens2 Afdeling voor de geschillen van bestuut zoekn van de Raad van State, postbus 20019, noemt 2500 EA 's-Gravenhage. Hinderwetaanvragen Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamet Bouwz opend uur. Bour De bi Burge: mens 2 noem< lenen het schuu nings' deRi AIvoj word' binne rekei 1992 bij B dient Deo stukl mijn het£ Ord zake De collecte "Geef 's voor diabetes", die I onlangs werd gehouden, heeft in Soest I een bedrag van f 11.865,60 opgebracht. J Met het geld subsidieert het Diabetes I Fonds Nederland diverse vormen van wetenschappelijk onderzoek. Diabetes I is nog steeds een ongeneeslijke aandoe- I ning, waarvan deskundigen in de ko mende decennia een toename verwach ten. Alle gevers hartelijk dank. Wie de j collectant heeft gemist kan alsnog een bijdrage overmaken op giro 5766 of I bank 70.70.70.805 t.n.v. Diabetes Fonds Nederland in Amersfoort. Ie t Ma Hu meente boesi, ixaaunuiapi^'" kamer o 27 ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren ter inzage een verzoek met bijlagen van: A. Gebr. Stork Metaal b.v„ Industrie weg 16, voor het oprichten van een me- taalbewerkingsbedrijf. Uitbreiding/ wijziging betreft opslag stikstof op he perceel Industrieweg 16; B. W.M. Visser, Steenhoffstraat /u, voor het oprichten van een timmer werkplaats legalisering bestaande si tuatie) op het perceel Steenhoffstraat 20. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende één maand na dagtekening van deze kenmsgm'ing schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zltt,n8. waar gelegenheid wordt een gedachtenwisseling, te houden op verzSek. U gelieve daartoe desgewenst vóór 10 december 1992 een afspraak te maken. Indien men dat wenst, worden P soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet beken g maakt. Het verzoek daartoe moe schriftelijk tegelijkertijd met zwaarschrift bij het gemeente worden ingediend. „ann. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalv de aanvrager en de adviseurs islechts worden ingesteld dA^'"f nen de gestelde termijn sehnftelflkot mondeling bezwaar heeft mg tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Bouwaanvragen De volgende bouwaanvragen/meiüin gen zijn ingediend op de aang g 'cimbaal 34 (92455): uitbreiden van een woonhuis, 2-11-92. Haagwind 3 (92450): plaatsen van rHSaC^nd5p92449): plaatsen van rH^ndVl'^SZ): plaatsen van ^Haagwind l/(92462): plaatsen van rK^S'567(9%):bouwenvan verbouwen van een woonhu ÏNijTrheTdr^): wijzigen van ^Schoutenkampw/g 5 (92459)^ver- I1mSS^S2451):bo- wen van een berging, 2 11 St. Willibrordusstraat (ong)i (91 plaatsen van 2 dakkapellen, Q_ Vredehofstraat 3-5 (92441): vergro ten van een kantoor, 6-11-9 Deze aanvragen kunt u inzien meentehuis. Raadhuisplein 1. Ruimtelijke Ordening en Bouwzakei (balie bouwzaken), geopend elke werk dag van 8.30-12.30 uur. Verleende bouwvergunningen De volgende bouwvergunningen/me dingen zijn verleend/geaccepteer de verzenddatum. Laanstraat 52 (92361): vergr van een woonhuis, 6-11-92. Meent 29 (92333): plaatsen van e< zeecontainer, 6-11-92.

Soester Courant | 1992 | | pagina 20