Hulleman optiek 'Een vogel van negentig punten, dan heb je een knappe Piet Stroomstoring SOI VAN DE LU Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek 7VARIA, Wereldwinkel-Soest: een succes-story Herfstspelen Mavo Soest PROGRAMMA- overzicht PCOB-Soest in Soesters blijken steeds meer 'derde-wereld-minded' Gestolen auto bij garagebedrijf teruggevonden Concert Julianakoor zeer geslaagd Stichting Jumelage Soest - Kedz./Kozle Scholieren storten zich op zaalvoetbal Soester Vogelvrienden vieren veertig-jarig bestaan met feest, receptie èn districtsfinale Receptie en feestavond PAGÜ^ WOENSDAG 18 NOVEMBER Directie: 'Geen problemen Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Nabij test Oogdruk controle Dieven besteden 6.600 gulden via betaalkaarten Bi sc Ouderenbond start ledem Ook uw huis staat ei Verkrijgbaar vanaf 20 X Mèt of zoi WOENSDAG 18 NOVEMBER 1992 SOESTER COURANT Volgende week - op 23 november - is het precies een jaar geleden dat in Soest de Wereldwinkel van start ging met de verkoop van allerlei produkten uit de Derde Wereld. In die twaalf maanden heeft het w in keltje in het WV-gebouw aan de Steenhoffstraat zijn klantenkring enorm zien groeien. "De omzet overtreft echt onze stoutste ver wachtingen," stelt het bestuur met genoegen vast. "De Soesters blij ken steeds meer 'derde-wereld- minded' te worden." Dat is duidelijk te merken aan de om zet, die aanvankelijk was begroot op zo'n 40.000 gulden. Met dat bedrag zou de Wereldwinkel al heel tevreden zijn geweest en het is duidelijk dat het be stuur buitengewoon ingenomen is met het bedrag van 62.000 gulden, dat tot begin november in de boeken kon wor den bijgeschreven. "En we halen de 70.000 dit jaar ook vast wel," denkt voorzitter Jos Spruit en haar mede-be stuursleden Gep van Bercum en Nico van Vliet. Terugkijken op één jaar Wereldwinkel in Soest is dan ook het kennis nemen van een "succes-story". Hoe dat komt? "De tijd is er rijp voor," aldus het be stuur. "Het publiek vraagt steeds meer om zuivere produkten; de voorlichting begint door te dringen. De mensen wor den zich steeds meer bewust van de ma nier waarop de handel in elkaar zit en wat je als particulier kunt doen om de producenten in de Derde Wereld daar van een eerlijk aandeel te geven." Daarnaast is het succes van de Wereld winkel in Soest vast en zeker te danken aan de "uitstraling" van het winkeltje aan de Steenhoffstraat - in de jaren daarvoor was de klandizie aangewezen op de Wereldvoedselkraam, die nu en dan aan de Van Weedestraat stond - en aan het enthousiasme van de medewer kers. "Het succes geeft iedereen een kick. We hebben nu een groep van 35 medewerkers, die om beurten in de ver koop meedraaien, en iedereen is nog al tijd even betrokken als in het begin. We zitten hier ook op een geweldig plekje, waar we steeds meer voorbijgangers trekken." Ook landelijk gaat het de Wereldwin kels voor de wind. In het afgelopen jaar kwam er nagenoeg elke week wel eentje bij en in heel Nederland vormen mo menteel zo'n 350 Wereldwinkels - met in totaal zo'n 7000 vrijwilligers - een soort "netwerk" met een gevarieerd aanbod aan derde-wereld-produkten, van kunstnijverheid tot levensmidde len. "Het gaat met een sneltreinvaart." 'Zakelijk én idealistisch' Het succes van de Wereldwinkel is niet in de laatste plaats te danken aan een goed financieel beheer, waarbij het "za kelijke" en het "idealistische" karakter zich prima laten combineren. "Het komt langzamerhand allemaal uit de geitewollensokkensfeer, die er in het begin nog een beetje omheen hing - zonder dat we daarmee de mensen van het eerste uur tekort willen doen, want zij hebben de eerste aanzet gegeven." "Professioneel" is bij de Wereldwinkel intussen al lang geen vies woord meer. Ook landelijk wordt er hard gewerkt aan een grotere herkenbaarheid en er wordt veel aandacht gegeven aan de manier waarop de produkten het best verkocht kunnen worden. "Dat wordt nu allemaal veel beter aangepakt. Met een grotere omzet help je de mensen in de Derde Wereld nu eenmaal beter dan met een kleine..." Ook het assortiment van de produkten zelf staat tegenwoordig heel wat hoger aangeschreven dan in het begin. Er worden strengere kwaliteitseisen ge steld aan de "alternatieve handel". Er wordt geen goedbedoelde rommel ver kocht, maar deugdelijke spullen. "Dan komt de 'boodschap' ook beter over." Die boodschap is voor de Wereldwin kel bepaald geen bijkomstigheid: de medewerkers vertellen graag over de achtergronden van al die produkten, en ze weten er ook alles van. "Elk produkt heeft een hele geschiedenis." De wind mee De aandacht van de landelijke overheid voor de "alternatieve handel" laat nog wat te wensen over, maar over de ge meente Soest zul je de mensen van de Wereldwinkel niet gauw horen klagen. De startsubsidie en de royale medewer king bij de huisvesting worden beslist niet vergeten, en zeker niet nu de ge meente enige tijd geleden is overgestapt op Max Havelaar-koffie, die bij de We reldwinkel wordt betrokken. "We zijn heel blij met de steun van de gemeente. Politiek hebben we de wind hier geluk kig mee, dat is in andere gemeenten nog wel eens anders..." In het eerste jaar van zijn bestaan heeft de Wereldwinkel Soest veel tijd besteed aan de organisatie. Die loopt nu ge smeerd. De komende jaren wordt de blik daarom vooral gericht op een uit breiding van de afeetmogelijkheden. "We gaan nu kijken hoe we ons publiek nog verder kunnen vergroten. Daar voor worden de kontakten met allerlei Gep van Bercum (r.) en Nico van Vliet in de Wereldwinkel aan de Steen hoffstraat. clubs en verenigingen in Soest verder uitgebouwd." Groter assortiment Ook het assortiment zal nog verder worden uitgebreid. Naast SOS-We- reldhandel, tot nu toe een van de be langrijkste leveranciers, koopt de We reldwinkel rechtstreeks produkten in bij Kali Mata Ki Jai (katoenen stoffen en houtsnijwerk uit Afrika), Cuzco- Zaandijk (kunstnijverheid uit Peru en Mexico), Eirene (katoenen kleden, pla- cemats, etc. uit Tsjaad) en de Stichting Goed Werk (levensmiddelen). Het winkeltje aan de Steenhoffstraat is lang zamerhand al bijna te klein voor al die spullen. "We barsten er al bijna uit, en dan staat er al het nodige op zolder bij de mensen thuis..." De Wereldwinkel maakt zich intussen - net als de échte "commercie" - op voor de komende feestdagen. In het winkel tje zijn allerlei voorbeelden te zien van leuke geschenkpakketten, van simpel en voordelig tot heel gevarieerd en dus wat prijziger, maar alles samengesteld uit produkten uit de Derde Wereld, waarvoor een "eerlijke prijs" wordt be taald. Wie nieuwsgierig is moet dezer dagen maar eens een kijkje nemen aan de Steenhoffstraat 9A. Bij een garagebedrijf in Enschede is een Opel Kadett aangetroffen, die in okto ber is Soest was gestolen. De wagen ver keert volgens de politie nog in goede staat. De 32-jarige eigenaar uit Soest kan zijn auto ophalen. Het concert van het Julianakoor, vrij- daga\ ond in de Julianakerk. was mede door de solisten en de begeleiders een groot succes. Het koor opende de avond met drie kleine werkjes van Tiomkon, Brahms en Stainer, waarna de soliste Hilde van Kuyeren met een prachtige solo uit de "Messiah" van Handel haar klasse toonde. Hierna zette het bekende trom pet-duo de Gebroeders Brouwer de avond luister bij. Begeleid door de organist Arie Bax, zong het koor hierna op sublieme wijze geleid door de dirigent Gerard van Dol- der de Deutsche Messe van Schubert. Na de pauze werd het programma zo mogelijk nog beter, want na het beken de "Amazing Grace' van Newton, zong het koor samen met de sopraansoliste "Laudate Dominum" van Mozart en werkelijk subliem "Holder Friede, Süs- se Eintracht" uit "Das Lied von der Glocke" van Romberg. Hierna mochten de aanwezigen nog maals genieten van de gebrs. Brouwer, die o.a. een prachtige vertolking van Exodus lieten horen. Na nog een prach tige solo van Puccini door Hilde van Kuyeren, zong het koor nog een drietal stukken van Bruckner, Mozart en Sim- per. Het koor en de solisten werden de gehe le avond op onnavolgbare wijze bege leid op de piano door de bekende Soes- ter concertpianist Hans Broekman, die op deze wijze een belangrijke bijdrage aan de avond leverde. Het concert werd besloten met "Blijf bij mij Heer" van Monk, uitgevoerd door koor, solisten, orgel en piano. Inlichtingen: elke vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur, zij-ingang Volksuniversiteit, Steenhoffstraat 9A; ook voor het inleveren van kle ding etc. Als de dagen korter worden en het weer buiten minder aanlokkelijk, dan ontstaat het gevaar dat we te weinig in beweging komen. Op de Mavo Soest is het team van docen ten ervan doordrongen, dat het met name voor jonge mensen van belang is, regelmatig in beweging te komen. Daarom organiseren zij om de vier weken een sportmid dag. Dat het op deze middagen niet alleen om de fysieke conditie gaat, bewijzen de gezellige sfeer en het enthousiasme van docenten en leerlingen. De sportzalen van de school aan de Va leriaanstraat en Aqua Indoor aan de Dalweg, waren de afgelopen vrijdag middag gevuld met leerlingen van Ma vo Soest. Dit keer werd alle energie ge stoken in zaalvoetbal. Alsof er belangen van Europa - of Uefacupformaat op het spel stonden, zo enorm was de inzet van de deelnemers, zo luid ook was het ge juich van de toeschouwers. Jeroen van Doorn uit 3b, die net een staaltje van su bliem keeperswerk had laten zien, toonde zich uitermate tevreden met middagen als deze. Toch klonken hier en daar ook kritische geluiden. Maaike Wouterse vond dat meisjes tijdens een potje zaalvoetbal niet voldoende aan bod konden komen, omdat de jongens de neiging vertonen elkaar de bal toe te spelen. Zij werd in die mening gesteund door Sylvia van Arnhem, die ook meende een oplossing gevonden te hebben: gescheiden pools van jongens en meisjes. Maar hoe dan ook vonden ze, dat de sport- en spelmiddagen in een behoefte voorzagen. Mevrouw Cramer, die deze middag als wedstrijdcommissaris optrad, prees de inzet van de leerlingen. Den Hartog, dolblij dat hij zijn welluidende stem honderdvoudig versterkt door het ge bouw kon laten zinderen, was zeer inge nomen met de accomodatie van Aqua Indoor. Toen De Kleurvogel steeds meer Soester leden verwelkomde, opperde voorzitter Koops van de Baarnse vogelvereniging het idee dat de Soesters best een eigen club konden oprichten. Dat was niet tegen dovemansoren gezegd, want in 1952 verschenen de statuten van de Soester Vogelvrienden. Jan Kuijper, die later twintigjaar lang het bestuur zou aan voeren, was er destijds al bij. Met de huidige voorzitter Joop van den Hoek en pr-functionaris Herman Duit neemt hij veertig jaar Soester Vogelvrienden in vogelvlucht door. De vereniging heeft momenteel 106 leden en 48 donateurs, be schikt over een eigen bibliotheek èn over Vogelzang aan de Parallel weg. In oktober 1981 kregen de vogelliefhebbers de beschikking over het eigen clubgebouw. Een mijlpaal, vinden de leden. "In de beginjaren hadden we geen eigen onderkomen, al konden we altijd in St. Joseph terecht. Dank zij het clubge bouw konden we onze activiteiten beter organiseren. Tentoonstellingen, bingo avonden, lezingen, dia-presentaties, noem maar op, dat trekt veel mensen", zegt Van den Hoek. "We zijn altijd een bloeiende, gezonde vereniging geweest met boven de hon derd leden", vult Kuijper aan. Volgens beiden is gezelligheid het visitekaartje van de Soester Vogelvrienden. "Dat hoor je van iedereen, waar je ook komt. Dan vragen ze zich af hoe we dat toch iedere keer weer klaarspelen. We heb ben altijd honderd of meer mensen bij onze activiteiten en we maken ook uit stapjes." De sfeer staat hoog in het vaandel ge schreven van de vogelvereniging. Maar natuurlijk is er onderling ook sprake van een sportieve strijd. "We staan erom bekend dat we een goede kwaliteit vogels hebben", vertelt Van den Hoek die in 1985 wereldkam pioen werd met een kleurkanarie. "Veel leden vallen bij grotere wedstrij den in de prijzen. We hebben ook altijd wel zeshonderd vogels op onze ten toonstelling. Dat is veel ten opzichte van andere tentoonstellingen, waar ik als keurmeester kom. Andere vereni gingen hebben meestal ongeveer drie honderd vogels. Ook de verscheiden heid is groot. Bij ons is het niet zo we al leen tropische vogels of alleen kanaries en parkieten hebben. Elk lid heeft zijn eigen voorkeur om een bepaalde vogel te kweken. Op dit moment zijn ze net door de rui heen en op hun mooist. De vogels worden nu geselecteerd voor de tentoonstellingen. Ook wordt nu geke ken of een vogel voor de kweek wordt bewaard. Kweekvogels zijn namelijk niet per definitie tentoonstellingvogels. Als je twee kampioenen bij elkaar zet, wil dat niet zeggen datje daar een kam pioen uit krijgt." Eigenschappen De eigenschappen van de vogel bepa len de kwaliteit. De eigenschappen waaraan de vogels moeten voldoen, zijn standaard vastgelegd. Bij een tentoon stelling kijken de keurmeesters naar de houding, de grootte, de vorm, de beve- dering en de conditie als het gaat om kleurkanaries. Bij de getekende rassen of de gefriseerde rassen en houdingras sen zijn weer sommige andere eigen schappen van belang. Een vogel kan maximaal honderd punten behalen. "Als je een vogel van negentig punten hebt, dan heb je een knappe piet", aldus Van den Hoek. Bij kweekvogels letten de leden ook op de innerlijke eigen schappen van de vogel. Er kleven veel voordelen aan de hobby, vindt de vooizitter van de veertig-jarige vereniging. "Het is niet afhankelijk van hoe je behuist bent. Het gaat om de ver zorging en hoe je kweekt. Dat leer je door ervaring en door met de andere le den kennis uit te wisselen. De mensen willen bezig zijn met een levende have." Duit: "Hoeveel oudere mensen hebben niet een kanarie in een kooitje zitten. Ze praten ertegen. Er zijn mensen die hun vogel op hun schouders hebben zitten." Dierenbescherming Van den Hoek: "Op dit moment is er nogal wat discussie over vogels in kooi en. De Nederlandse Bond van Vogel liefhebbers, waarbij wij zijn aangeslo ten, heeft goede contacten met de Die renbescherming. Ook de Dierenbe scherming zegt dat het houden van vo gels in kooien of volières geen kwaad kan, mits je voldoet aan bepaalde voor waarden. Ze zijn alleen tegen de wijze waarop tropische vogels worden geim- Het houden van vogels hoeft niet duur te zijn en is niet afhan- het voor de mensen liefhebberij. Wij geven ook wel eens een kelijk van de behuizing. Voorzitter Joop van den Hoek van de vogeltje weg. Soester Vogelvrienden: "Er is geen winstbejag, dus het blijft Foto: Goos van der Wilt. porteerd." Ook de leden van de Soester Vogel vrienden ergeren zich blauw aan wat ze 'schandalige' transporten noemen. Als je een liefhebber bent, ga je fatsoenlijk met de vogels om, is de vuistregel van de vogelvrienden. Ze zijn het erover eens dat een aantal handelaren ver keerd met de vogels omgaat. Als er twintig vogels in één kooi zitten, zullen ze het dan ook niet in hun hoofd halen om bij die handelaar een vogel te ko pen. "Dan betaal ik liever ergens anders een gulden meer", reageert Duit. Duur is de vogelliefhebberij niet, vin den ze. Kuijper: "Voor twintig, 25 gul den heb je een vogel. Een goed span kost vijftig gulden. Je kan het net zo duur maken als je wilt." Van den Hoek: "Je kunt met een sim pele vogel kampioen worden. Dat is het mooie ervan. In tegenstelling tot in de duivensport gaat er in de vogelwereld niet veel geld om. Er is geen winstbejag en daarom blijft het voor de mensen liefhebberij. Wij geven ook wel eens een vogeltje weg." Stilzitten op een boomtakje is er voor de leden niet bij. Integendeel, de Soester Vogelvrienden timmeren aan de weg, gelijk een bonte specht hamert op een boomstam. De vereniging heeft dit jaar voor de derde keer in haar bestaan de organisatie van de districtsfinale toege wezen gekregen. Die wordt van woens dag 23 tot en met zondag 27 december in de gymzaal van de Kardinaal Alfrink Mavo gehouden. De tentoonstellingen zijn weer toegestaan, dit in tegenstelling tot in Limburg waar de tentoonstellin gen in verband met de pseudo-vogel pest nog steeds zijn verboden. Het be stuur verwacht in december vijftien honderd vogels. Kennis Op 8 mei 1993 openen enkele leden hun kooien en volières voor belangstel lenden. Onder het motto 'Kom in de kooi' laten ze zien hoe ze met hun vo gels omgaan en zullen ze uitleggen wat hun hobby inhoudt. Niet-leden kunnen dan kennis van de leden opdoen. En de leden van de Soester Vogelvrien den hebben veel kennis in huis. Door met elkaar te praten of door een boek in de bibliotheek open te slaan, groeit die kennis. Maar het is niet zo dat ze met een boekje door het bos lopen om vo gels te herkennen. Kuijper: "Als ik een Goudvink hoor roepen, weet ik dat meteen." De Soester Vogelvrienden vieren zaterdag 21 november het veertig jarig bestaan. Dan doen ze in ge bouw Vogelzang aan de Parallelweg. De receptie wordt gehouden van 14.30 tot 17.00 uur. Daarna volgt om 20.00 uur een feestavond voor de leden en donateurs. Mensen die de receptie bezoeken en de vereniging een cadeau willen ge ven, worden verzocht een financiële bijdrage te storten. Het bedrag zal door de vereniging naar boven wor den afgerond en vervolgens aan de afdeling Soest van de katholieke na tionale vereniging De Zonnebloem worden geschonken. Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oögmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Maak gebruik van deze GRATIS oogmeetservice. Bel of kom langs voor een afspraak, telefoon 1 38 59 BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155 - 's Maandags gësloten Medisch Centrum Molendael in Baarn heeft vrijdag bijna vier uur zonder stroom gezeten. Volgens de directie van het ziekenhuis heeft dat niet tot ernstige proble men geleid, maar heeft het gebrek aan electriciteit wel overlast gege ven aan patiënten en personeel. De storing werd veroorzaakt door dat de hulpcontacten van de hoofdschakelaars waren ontre geld. In het provinciaal electriciteitsnet was vrijdagmorgen rond negen uur een da ling van de spanning (dip-val) waar neembaar. Meestal is zo'n dip-val van korte duur. De centrale apparatuur van het Baarnse ziekenhuis nam de stroom voorziening over. Om 10.28 uur sloeg echter een zogenaamde diode in de centrale apparatuur door, waardoor de diesel-generator stopte. Voor de operatiekamers (ok's) had dat geen ernstige gevolgen. Operaties die op dat moment plaatsvonden, konden worden voortgezet dank zij de eigen stroomvoorziening. De ok's beschik ken over een onafhankelijke stroom- voorraad yan accu's. Aan nieuwe ope raties werd daarentegen niet begonnen. Drie patiënten die zouden worden ge- opere Molei opera zienin bevall den a! daan. Soest Bew Patië: bewa bewa benei ten v dragc tione somr of al maal strek Een schilderij van zesduizend gul den en tabakswaren ter waarde van zeshonderd gulden. Dat hebben die ven gekocht met betaalkaarten die op 2 september van een 52-jarige vrouw uit Soest waren gestolen. In totaal verdwenen bij de diefstal 23 girobetaalkaarten en de bijbehoren de pasjes. De politie dringt er bij houders van girobetaalkaarten en cheques na drukkelijk op aan de pasjes afzon derlijk te bewaren. De gen del dei te r VAN DONDERDAG T/M WOENSDAG FM 105.9 MHz/97, Elke dag nieuws óp de hele uren DONDERDAG 19 NOVEMBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Eef van der Horst. 10.00 DE FRANSE SLAG Franstalige liedjes. Presentatie: Piet Schillemans. 11.00 KOFFIE MET ELLI Gevariëerd magazine. Presentatie: Elli Pliester. 13.00 CD'S OUD EN NIEUW Presentatie: Fred van de Pol. 14.00 GOSPELTRAIN Presentatie: Jack Hoogervorst. 15.00 Sluiting. VRIJDAG 20 NOVEMBER 08.00 MUZIEKINJECTIE Samenstelling: Alex Lilien. 09.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Ger Roos. 10.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST Nederlandse liedjes en conférences, ge presenteerd door Thari Schröder. 11.00 ONTMOETING MET... Peter van der Weij in gesprek met Ger- rit Reus, medewerker van de Stads schouwburg te Utrecht. 12.00 STUDIO TWEE Magazine. Presentatie: Thys Schle- baum. 13.00 UW FAVORIETE KEUZE Verzoekplaten, gepresenteerd door Ties van Veelen. Aanvragen via Post bus 3072, 3760 DB Soest. 15.00 Sluiting. ZATERDAG 21 NOVEMBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Met o.a. het politienieuws. Presentatie: Ap Kruitbosch. 10.00 HET HITMUSEUM Hits uit de jaren '50, '60, '70 en '80. Uw hitgids: Coen Pater. 11.00 ZATERDAG MIDI-MAGA- ZINE Met o.a. het bel-spel, het asiel, het ba- nencentrum en "kent u uw straat?". Presentatie: Eef van der Horst. 13.00 LICHT VERTEERBAAR Interviews en veel muziek. Presentatie: Ron Bauer. 14.00 MUSICBOX Presentatie: Sander van Zweden. 15.00 RADIO SOEST SPORT Aandacht voor de Soester Sportclubs en de sportuitslagen. Presentatie: Loes Voet, Rob Joustra, Elise van de Hel en Frank Verhoeven. 17.00 Sluiting. ZONDAG 22 NOVEMBER 10.00 MUZIEK ONDER KERKTIJD Presentatie: Jaap Ribbens. 11.00 ZONDAG MINI-MAGAZINE Met o.m. sportuitslagen, het kranten- spel, het banencentrum en UIT-nieuws. Presentatie: Joke Vrolijk. 12.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU In "Tijd voor het IVN": Bert Huisman. Nieuws uit de Kwekerij met Dick Neu- teböóm. presentatie:' Joke Vrolijk. 13.00 JOURNALISTENFOROI Gespreksleider: Jan van Steendelaar, Produktie: Peter van der Weij. 14.00 SOESTER WEEKEND- GEVOEL Waarin o.m. tips, de horoscoop en de filmvraag. Presentatie: Fred van de Pol. 16.00 SOEST-KUNSTHISTORISCH "De Oude Kerk en haar voorouders". Presentatie: Mieke Mulders. 17.00 Sluiting. MAANDAG 23 NOVEMBER 08.00 MUZIKALE START VAN DE WEEK Samenstelling: Alex Lilien. 10.00 EEN UURTJE MET FRANCA en GONNIE Presentatie: Franca en Gonnie Olthof, 11.00 UIT DE KRANT GEKNIPT Opmerkelijke berichtjes, geknipt door Elisabeth Hellebrand. 12.00 LUNCHTIJD MET ROB Presentatie: Rob Joustra. 13.00 MUZIEKPALET Presentatie: Wim Leeuwenkamp. 14.00 CONCERT OP MAANDAG MIDDAG Bach: Brandenburgsconcert. Saint Saens: 2e pianoconcert. Brahms: Serenade in D. Presentatie: Riet Ribbens. Samenstelling: Jaap Ribbens. 15.00 Sluiting. DINSDAG 24 NOVEMBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Ties van Veelen. 10.00 MIJMEREN Presentatie: Con van Hattem. 11.00 C-DRIE Presentatie: Irma Kramer, Pim Jonker en Idelette de Nooy. 12.00 MUZIEKINJECTIE Samenstelling: Alex Lilien. 13.00 RADIO SOEST 55 Een programma voor de rijpe levensge nieter. Presentatie: Gerda Alders en Els Rom- kes. 15.00 Sluiting. 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Eef van der Horst. 10.00 BLOKUUR Presentatie: Ron Bauer. 11.00 VAN HET RAADHUIS PLEIN Informatierubriek van de gemeente Soest. Presentatie: Yvonne Dijkhuis en Ben van Os. Produktie: Peter van der Weij. 12.00 PITTIG GEKRUID Presentatie: Con van Hattem. 13.00 SOEST-KUNSTHISTORISCH "De Oude Kerk en haar voorouders Presentatie: Mieke Mulders. 14.00 GRAAG GEDAAN Verzoekplaten voor zieken en ouderen. Presentatie: Maria Drost. (Aanvragen: postbus 3062, 3760 DB Soest). 15.00 Sluiting. De PCOB is een landelijke organisatie hai met veel plaatselijke afdelingen. Het oo ledental van de bond, die ruim 30 jaar ee bestaat, vertoont nog steeds een op- mt gaande beweging. Dat is niet verwon- is' derlijk: steeds meer senioren zien het rei belang ervan in om lid te worden van ze een ouderenbond, die zich speciaal richt op het behartigen van hun belan- gen, o.a. op het gebied van: belasting- D' stelsel, (senioren)huisvesting, gezins- Jai en bejaardenhulp, sociale voorzienin- c« gen in het algemeen. Voor Soest betekent dit, dat de oude- vc renbonden o.a. vertegenwoordigd zijn va in de Commissie Ouderenbeleid, Stich ting Welzijn Ouderen Soest en Cosbo. Bekende projekten zijn de Ouderen- bus, Warme Maaltijd-voorziening, Per sonen-alarmering, Seniorenhuisves ting, Cursussen en Aktiviteiten. Gezien het grote aantal inwoners met een prot. chr. identiteit is het ledental van de afdeling Soest, die pas zes jaar geleden is opgericht, veel te laag. Het bestuur heeft dan ook een ledenwerfak- tie opgezet om het ledenaantal te ver hogen. Dat is nodig om in de pas te blij ven lopen met de andere ouderenbon den die aanzienlijk meer leden hebben. Men kan al lid worden vanaf 55 jaar, waarmee men de belangenbehartiging van de bond steunt. Het is immers zo, dat "ouderen" het recht hebben te blij ven meedenken, meebeslissen en mee- Combi van Essen knipte meei Soest. Haarscherp en v Een leuk kado voor iedereen. Pa deerkamer of Een interessante wandver:

Soester Courant | 1992 | | pagina 4