'n Philips cadeau van blijft verrassen 25 m EURONICS 5.000 EUROPESE ELECTRO SPECIALISTEN. DE BESTEN VAN DE WERELD R.0UD Vërfwür Geen Soester kopieën voor Esperanto Actie voor vluchtelingen groot succes ^2. Schoemaker Bang Olufsen Center IHOTSE rokken originele applicaties. ORDRACHT Evelyn 't Hart /99po f69?° I M Ooit kiest u voor mooist SOEST van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253 EUROPESE ELECTRO SPECIALISTEN Stenenslijpers van 'Bergkristal' timmeren aan de weg Soester Hoogendoorn wil cursus internationale taal in Kozle Voor meer dan 10.000 aan levensmiddelen DAGSCHOTELS Kersttransport naar Kedz./Kozle b cö v Weer verschillende auto's doelwit van liefhebbers radio Telefoon 02154 -17993 Een TROUWRING VERmT DEREN? Wij hebben voor beelden voor het vermaken van uw gouden trouwrinq Juwelier v.d. Weerd, Soester bergsestraat 26, tel. 12982 Wasiel Steitner, de grootste TAPIJTZAAK van Soest 200 rollen in voorraad. Lange Brinkweg 38 t.o. Gasbedrirf tel. 02155-19600. od van Sinter-klaas" :lix Timmermans 'm 10 dec. op verzoek bij u thuis. Bespreekbureau „De Ploeg" .-13282 van 13.30-14.00 uur ndag, woensdag en vrijdag. e bouwkavel te koop aan de Har te Ermelo voor de bouw van een lla. Oppervlak circa 1300 m2. rustig gelegen op ongeveer 50 m. en grenst aan villawijk. Prachtige als achterland en direct aansluiting 20 autominuten van Amersfoort), k. .Ikrijst 169 chakelde bungalow met heerlijk n veel waardevolle extra's: r circa 12 m2 groter dan oorspron- )eren met vloerverwarming, bedekking met extra isolatievoor- glazing en voorzetramen, ng (voorheen de garage ïkamer met open haard, keuken paratuur, 3 slaapkamers, badka- I en 2e toilet, berging, toilet en hal. 'ereen te komen. 'OENSDAG 18 NOVEMBER 1992 SOESTER COURANT PAGINA 7 Schoemaker gelooft nog in Sinterklaas. 'ij maken onze winkel en etalage gezellig, vol met prima cadeaus. Sint kiest bij Schoemaker HS 260 A/B Philishave "Tracer" Nu met dubbele scheer- techniek. HP 2721 Ladyshave HS 800 Oplaadbare Philishave met dubbele scheertechniek f16900 HR 6005 Snoerloze kruimelzuiger f59oo HD 7100/ HD 7100 Z Café Duo Handige, compacte koffiezetter voor 1 of 2 kopjes heerlijke verse koffie. f59?0 HR 652CT Compacte lichtgewicht draaitop-stofzuiger, regelbare zuigkracht 1100 W 29900 HL 2621 1-Persoons elektrische onderdeken f99?0 HP 4363 Meedenk haardrog "Silence 1650' met unieke Auto Sensor Gaat aan en uit door aanraking ffiQOO HB 351 5 Compacte half-body UVA solarium met statief 7449,00 HD 4257 Luxe coolwall friteuse f179?o HD 4800 Coolwall allestoaster met temperatuursensor 77900 Nu met gratis boek 'Gefrituurde Lekkernijen' De Beolab 8000 actieve luidsprekers, bijvoorbeeld. Ze zijn 9,5 cm slank en 132 cm hoog en zitten boorde vol Bang&Olufsen techniek. Ze zijn bij uitstek geschikt voor de Beocenter 9500. En als u daarop uw Bang&Olufsen televisie hebt aangesloten, heeft u bij uw beeld éénzelfde groots geluid. Wij demonstreren u graag deze ongelooflijk fraaie speakers bij uw bezoek aan onze zaak. 3 jaar garantie Expositie in raadhuis-vitrine HET BEI J In de hal van het gemeentehuis - bij de t ingang naar de raadzaal - is sinds vori- L ge week een vitrine ingericht met di- I' verse geslepen stenen. Het zijn voor- beelden van de uiteenlopende pro- dukten die gemaakt worden in het ■Soester slijplokaal "Het Bergkristal" aan de Smitsweg. n Het slijplokaal is het onderkomen van 'de afdeling Midden-Nederland van de Nederlandse Lapidaristenclub, en in de vitrine is een kleine overzichtstentoon- s stelling ingericht van alles wat de slij- jpers maken, zoals "cabochons": kleine ■steentjes, rond en ovaal, uit ruwe steen, Idie als sieraden gebruikt kunnen wor- Iden. Daarnaast zijn er o.a. gesneden ■beeldjes - veelal dierenfiguren - uit I zachte steensoorten als onyx, marmer E en speksteen. BOok kan men er allerlei voorbeelden aantreffen van ruwe (half-edel)stenen - meestal kwarts in diverse kleurvariaties - die met veel geduld worden geslepen F tot ze "facetten" vertonen, o.a. het zo- genaamde briljant-slijpsel, en van geo- I des, de zgn. "aardballen" die in werke- f lijkheid versteende kluiten zijn, waar binnen zich kristallen hebben gevormd. I Met ca. 50 leden is "Het Bergkristal" inmiddels een van de bloeiendste afde lingen van de lapidaristenclub. De I meesten komen uit Soest, maar ook uit plaatsen in de wijde omgeving. In het slijplokaal - ondergebracht in het wijk centrum Smitsveen - vinden allerlei ac- I tiviteiten plaats, waaronder een aantal cursusavonden. Eenmaal per week is er op woensdagmiddag een speciale kin dercursus, waaraan op dit moment veertien kinderen deelnemen. Deze week gaat bij "Het Bergkristal" een nieuwe beginnerscursus van zes les sen voor volwassenen van start, waar voor nog plaats is. Enkele avonden per week is er de mogelijkheid tot "vrij slij pen", waarbij de leden naar eigen ont werp stenen kunnen bewerken met de volledig professionele apparatuur die in het slijplokaal aanwezig is. Cadeaubon "Het Bergkristal" timmert met de klei ne expositie in het gemeentehuis graag wat meer aan de weg en is ook nauw be trokken bij de lezingenserie "Wandelen en stenen zoeken", die wordt georgani seerd door de Volksuniversiteit. De club geeft ter aanmoediging van nieuwe leden ook een speciale cadeaubon uit, die de ontvanger het recht geeft om resp. 12 of 3 avonden te komen slijpen. De waarde van de bon bedraagt resp. f 7,-, f 15,-of f20,-. De club bloeit als kool, aldus secretaris Jacques Martens, bij wie alle informatie te verkrijgen is over het lidmaatschap en de mogelijkheden om deze interes sante hobby - onder deskundige bege leiding - met plezier te beoefenen. Wie belangstelling heeft kan met hem kon- takt opnemen via tel. 14045, bij voor keur tussen 18.00 en 19.00 uur. De expositie in het gemeentehuis is te zien tot ongeveer half februari 1993. In deze vitrine in de hal van het ge meentehuis zijn staaltjes te zien van de slijpkunsi van de lapidaristen. De kopieermachines van de ge meente Soest worden niet gebruikt voor propaganda-materiaal voor Esperanto. Het college gaat niet in op het verzoek van de Soester R.L. Hoogendoorn die de internationa le taal Esperanto onder de aan dacht van meer mensen wil bren gen. De gemeentelijke drukkerij is enkele ja ren geleden opgeheven. In plaats daar van schafte de gemeente een kopieerin richting aan, die uitsluitend voor intern gebruik wordt benut. Drukwerk met grote oplagen wordt uitbesteed. Burge meester en wethouders zijn daarom van mening dat zij niet aan het verzoek van Hoogendoorn kunnen voldoen. De Derde Wereldgroep is de enige organi satie die gebruik mag maken van de ma chines. In de begroting van de gemeente is daarvoor een bedrag beschikbaar. Taalprobleem Hoogendoorn heeft het college voorge steld een cursus Esperanto in Kozle te laten houden. Esperanto, bedoeld om het taalprobleem tussen de verschillen de bevolkingsgroepen op te lossen, is volgens Hoogendoorn in Polen ont staan. Hoogendoorn stelt dat Soesters en Polen uit Kozle elkaar beter zouden kunnen bergijpen als ze Esperanto kun nen spreken. B en w noemen het voorstel prijzens waardig en hebben het voorgelegd aan het bestuur van de Stichting Jumelage Kozle-Soest. "De stedenband met Koz le houdt in dat de gemeenten officieel contact onderhouden. Daarnaast wor den de contacten tussen Soest en de Poolse zusterstad aangetrokken dank zij het particulier initiatief. Hierbij kan worden gedacht aan scholen, instellin gen en verenigingen. Niet lang geleden werd het voorstel gelanceerd een cursus Engels te geven in Kozle. Dat initiatief werd, na bemiddeling van de gemeente, opgepakt door een aantal docenten van het Griftland College. "Bij de verdere contacten over de invul ling van de uitwisseling zullen wij uw initiatief betrekken", schrijft het college in haar antwoord aan Hoogendoorn. B en w merken daarbij op dat het pro gramma voor 1993 in concept rond is. "Wellicht is er in de toekomst belang stelling vanuit Polen voor Esperanto. Wij delen u mede dat de uitwerking van concrete projecten in Polen veel ener gie kost en dat het een kwestie van een lange adem zal worden." Zeker 10.000 gulden, maar ver moedelijk nog heel wat meer - dat is de geschatte waarde van de le vensmiddelen die vrijdag en zater dag in Soest zijn ingezameld voor de vluchtelingen in het voormalige Joegoslavië. Heel veel Soesters lie ten hun hart spreken en stelden tij dens het winkelen bij Albert Heyn aan de Smitshof en C-1000 aan de Zuidpromenade een of meer boodschappen voor de actie be schikbaar. Ondanks de korte voorbereidingstijd is de actie van Maaike van der Velden en Toos Egmond een groot succes gewor den. Zij namen onlangs het initiatief om in Soest levensmiddelen in te zamelen voor de Joegoslavische vredesgroep Mi za Mir in Amsterdam, bestaande uit vluchtelingen van zowel Servische, Kroatische als Bosnische herkomst.'De ingezamelde levensmiddelen gaan naar een vluchtelingenkamp in de buurt van Zagreb (Kroatië), waar op dit moment enige honderden Bosnische vrouwen en kinderen - waaronder veel pasgebo ren babies - worden opgevangen. Ze verkeren in beroerde omstandigheden. Meer dan 50 Soester vrijwilligers heb ben op beide dagen spontaan meege holpen met de inzameling van de bood schappen; ze waren o.a. afkomstig uit de groep Vrouwen voor Vrede in Soest, de Wereldwinkel, de Soester Kring, verschillende kerken en natuurlijk via- via. Ook van de Joegoslavische vredes groep zelf waren enkele vertegenwoor digers present. Naast de levensmidde len werd ook nog een bedrag van bijna 1800 gulden opgehaald, speciaal voor het vervoer van de goederen naar Joe goslavië. Namens Mi za Mir nam Ana Kosic de spullen, die uiteindelijk twee forse bestelwagens vulden, zaterdag middag graag in ontvangst. Hartverwarmend Maaike van der Velden is bijzonder blij met het succes van de actie. "De reac ties waren echt hartverwarmend. Zo was er een moeder die met haar hele ge zin kwam meehelpen, omdat ze zich zo machteloos voelde en nu eindelijk eens iets kon dóen..." Heel erkentelijk zijn de organisatoren aan de directies van C-1000 en Albert Heyn, die zich niet alleen zeer welwil lend toonden voor het doel van de actie, maar daaraan ook zelf nog een forse bij drage leverden. De heer Van der Graaf van C-1000 stelde een aantal voedsel pakketten beschikbaar en de heer Ker- ver van Albert Heyn schonk een geld bedrag voor de aanschaf van melkpoe der. De medewerkers van de beide su permarkten hielpen graag met het in- TRA TEU R»C A TERING VANUIT MIJN KEUKEN BIJ U OP TAFEL Naast ons winkel assortiment hebben wij van 19 t/m 24 november Donderdag Kiprollade met champignons in roomsaus Vrijdag Gebakken Aiquillat met kruidensaus of tagliatelle alla bolognese met sla Zaterdag Kalkoentournedos met en appel in calvadossaus of Zondag Atlantische tongfilets 'Cajun style' Maandag Vlaamse stoof (in bier gestoofd rundvlees) 1 Dinsdag Boerenkool met rookworst Ij Bij alle gerechten kunt u een keuze In maken uit 3 soorten groenten of sla en to diverse aardappel- of rijstvariëteiten. Dagschotel11,50 Dagschotel met nagerecht 14,50 j Weekendschotel 16,50 'f Openingstijden v dagelijks van 10.00-20 00 uur C< Cj zondag van 15.00-20.00 uur j) *-* 's woensdags gesloten F.C- Kuyperstraat 3 Soest Tel. 24664 Maaike van der Velden (r.) draagt bij C-1000 de spullen over aan Ana Kosic van "Mira Mir. pakken van de spullen. Fotograaf Wil lem van Oosten stelde gratis zijn foto kopieermachine beschikbaar en me vrouw Riet Sprengers won met een smakelijke groentetaart de harten van de Joegoslaven die even in Soest verble ven. Namens alle vrijwilligers bedankt Maaike van der Velden ook langs deze weg zowel de ondernemers als de vele Soesters die hun boodschappen afston den van harte voor hun royale mede werking aan het succes van de actie. Of die nog een vervolg krijgt is op dit mo ment niet zeker, maar er wordt hard over nagedacht. Verzamelavonden op 8 en 9 december Op donderdag 10 december vertrekt er vanuit Soest een groot transport naar het Poolse Kedzierzyn/Kozle. De vereniging Soest-Kedzierzyn/ Kozle brengt daarmee een aantal (hulp)goederen naar het kinderhuis "Caritas" en het kinderziekenhuis in Kedzierzyn. Ook voor particulieren is het mogelijk kerstpakketten in Kedzierzyn/Kozle te laten bezorgen. Door een gecombi neerd transport, uitsluitend voor Ked zierzyn/Kozle, is het mogelijk pakket- 1 - CO Verkoop Verhuur Reparaties van en machines voorde vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 Of ze echte liefhebbers van radio's zijn, valt nog te betwijfelen, maar de auto krakers blijven in beweging. In de nacht van zondag op maandag werden weer drie wagens opengebroken. In alle ge vallen werd de radiocassetterecorder weggenomen. Een Duitser raakte door de kraak tevens zijn zonnebril kwijt, een Soesterberger mist ook zijn sporttas met sportspullen. De wagens stonden op de Draailier, de Gerrit van de Veen- straat en het Fazantpad. ten te laten afleveren op 11 en 12 de cember. Per pakket van maximaal 10 kilo bedragen de kosten f 12,50 (voor leden van de vereniging f 7,50). De pakketten kunnen worden aange boden op maandag 8 en dinsdag 9 de cember bij de voormalige bakkerij Van Senten, Steenhoffstraat 50. Van 19.00 tot 20.00 uur kan men de pakketten - stevig verpakt en duidelijk geadres seerd - afleveren, bij voorkeur met een extra adreskaart (met vermelding van de afzender). Bij het verzamelpunt zal een volledige stratenlijst van de gemeente Kedzier zyn/Kozle beschikbaar zijn, om de adressen op de juiste manier te kunnen vermelden. Als vrienden in Polen brie ven willen meegeven kunnen ze die aanbieden bij aflevering van het pakket. Voor bijzondere situaties (medicijnen of persoonlijk af te geven brieven) is er ook een beperkte verzendmogelijkheid op 20 en 28 december. Alle informatie wordt verstrekt tijdens de verzamel avonden op 8 en 9 december. Informatie is telefonisch verkrijgbaar bij voorzitter Bert Krijger (tel. 16959), Lenie van Logtestein (tel. 22734), An Rademaker (tel. 10507), Bob Sluis (tel. 10429) of bij transport/reiscoördina- tor Jan Strietman (tel. 10149). h

Soester Courant | 1992 | | pagina 7